In elke CHIEF WHIP sigaret, vindt U de reden waarom ze 15 jaren in een populariteit zich reeds steeds stijgende verheugt AGFNOA. MUZIEK. a-i Zondag. 1 Mei demonstratie S P A P.: Stadszaal 9- 121/» uur kinderfeest; Volksgebnuw 12 uur propaganda fietstocht. Volksgebnuw 35 u. mafinée; Stadszaal 61/* uur openbarp ver gadering; 8'/t uur optocht ranaf de Papen- gracht. Jeruël (le Groenesteeg 16): 10 uur r.m. en 6'/« uur nam. I'Union: 1 Mei-vergadertng van het Re volutionair 1-Mei-comité. Spr. mevr. Roland Holst. 8 uur. Nat. Reddingsieger (Groenesteeg 6): Sa menkomsten te 10 uur voorm. en 8 u. n.m. Stadsevangelisatie (Morschweg 49): Radio 6.20 nam. Vrije Evang. Gem. (Middelstegracht 8): 10 uur v.m. en 7 u. n.m. Broeder v. d. Horst. Maaodag. Leidsche Schouwburg: N. V. Rott-Hof- itadtuuneel „De revue-girl". 8 uur. N V. Kon. Ned. Fabriek r.h. J. C. Zaal berg Zn. Alg. jaarl. verg. van aandeel houders. 10 uur voorin. Stadszaal (gruote zaal): Feestavond Leid sche Chri. Oranjevereniging. Half acht. Dinsdag. Breestraat 116: Ledenverg. Ver Herstel lingsoord „De Leidsche Buitenschool". 6 uur nam. Jeruël (Groenesteeg 16): Samenkomst te 8 uur. Stadsevangelisatie (Morschweg 69): Sa menkomst te 8 uur. Stadszaal: Generale Repetitie Mfl. tot Bevordering dei Toonkunst, afd. Leiden. Die Jaüreszeiten. 7l/a uur. Zaal Briejer (hoek Diefsteeg): Vergade ring Ver. „De Zanger". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 25 April tot en met Zondag 1 Mei a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk. Doeza9lraal 81 telefoon 1313, G. F. Reyst. Steenstrant 36. telefoon 136. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond. 8 uur. tot Maandagmorgen. 8 uur, waargenomen door de doctoren Bruining, Niemcr, Schreuder, Starck en Veldhuyzcn. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. RECLAME. Oegst^eestsche Apotheek P. H.C Vlietsta Bxasds, Apotheker. De Kempenaerstraat 4* Telefoon 274. Nacnt en Zoudags dienst* 7086 zijn taak tot groote tevredenheid van het Bestuur. Mr. A Tepe nam als lid van het bestuur zijn ontslag. In zijn plaats werd gekozen mr. E. Bolsius, alhier, die deze benoeming aannam. Het bestuur hoopt, dat het in bet volgend jaarverslag uitvoerige mededeelingen gal kunnen doen omtrent den bouw der nieuwe woningen. SCHOOLHULP VOOR ZUID-HOLLAND. Bovengenoemde vereeniging, welke steun biedt aan aludeerende jongelieden, die wen- schen opgeleid te worden aan de Theologi sche school te Kampen, om later als Gere formeerd predikant de kerk te dienen hield gisteravond haar 13e jaarvergadering in ie consistoriekamer van de Geref Kerk aan de Hooigracht. Vertegenwoordigd waren de af- deelingen Delft, Delfshaven. Den Haag, Ha- zerswoude, Leiden, Maassluis, Pernis en Rotterdam. De vergadering, die ook bijgewoond werd door twee vierde jaars theologische studen ten. uit Leiden, welke ook door de vereeni ging gesteund worden, werd geleid door den voorzitter, ds. J. H. Rietberg le Maassluis, die aanving mei het voorlezen van Psalm 87. waarna hij voorging in gebed. Hierna hectle de voorzitter de aanwezi gen, waaronder ook ds. Kouwenhoven, al hier. welkom en herdacht met weemoed den. der vereeniging door den dood ontval len penningmeester, den heer H. G Visser, een der oprichters en meest werkzame be stuursleden. Hij deelde mede, dat het met de door de vereeniging gesteunde jongelui goed ging. De twee jongelui uil Leiden hier aanwezig zijn in hun vierde studiejaar en zullen als God hel wil eerlang tot den Dienst des Wnorils in de Gerei. Kerken kunnen worden toegelaten. Met een jongeman die ook door de vereen, werd gesteund is het anders gegaan Hij heeft zifh niet meer met de op de Theol. School verkondigde leer. kunnen vereenigen. Het besluur heeft getracht hem zijn dwa ling onder het oog te brengen wat tot nog toe niet heeft mogen gelukken. Hij wordt echter nog niet losgelaten. Twee jongelui bezoeken een Chr. gym nasium. één te Rotterdam, één t8 's-Qra- venhage. Na lezing der notulen door den, secreta ris. den heer J P. v. d Haagen, te 's Gravpn- hage. bracht dpze verslag uit over de laatste drie jaren, waaruit bleek dat de vereeniging haar nuttig werk blijft volbrengen In de jaren waarover dit verslag loopt zijn van de door de Verepn gesteunden twee broeders al9 Dienaars des Woord? toegelaten De uitgaven nemen echter steeds toe, waarmede de inkomsten helaas geen gelij ken trpd houden, redenen, waarom de «pcr?- taris. die na den dood van den heer Vis ser ook het penningmeesterschap waar neemt. op versterking der qpidmiddel-n aandrong door het stichten van nieuwp af delingen hel werven van nieuwe leden en het houden van meerdere collecten. Met het oog daarop zal hei verslag ge drukt worden pn de afdeelingen kunnen cf exemplaren voor ter verspreiding ontvall een. Hierna deed de heer Van der Haagen re kening en verantwoording, van de geldmid delen. In 1924 bedroegen de inkomsten efl uitgaven f437l)19 met een voordeelig .allo van f834 52, in 1925 waren deze cijfers f3001.94 en f631.87 en in 1926 f2694 -m f 709. Nadat de heeren P. C. Hoegen en C J. v. Loo uil Den Haag ais leden der ka*- comtiussie hadden verklaard, boeken en kas in volmaakte orde te hebben bevonden, werd de rekening goedgekeurd De genoem de heeren werden weder tot leden der kas- commissie benoemd. Na nog eenige besprekingen, waarbij bleek dat er weder verschillende aanvragen wa ren ingekomen van jongelieden om met steun der vereeniging voor Geref. predi kant te worden opgeleid eri dat weder een predikant begonnen wa9 den ontvangen gel del ijken steun in drie maandelijksche ter mijnen af te betalen, werd het huishoudelijk gedeelte gesloten en hield ds. J. G Feenstra van Schcveningen een referaat over: „De kerkelijke kwesties van onzen tijd, in ver band met de belijdenisgeschriften". Met het oog op den tijd moest spr. zich zeer beper ken. Hij verdedigde achtereenvolgens dat de begrippen kerk en belijdenis bijeen behoo- ren. dat de kerk een belijdenis moet heb ben en dat de kerk deze belijdenis moet handhaven. Het begrip belijdenis omschreef spr. als te zijn de echo van Gods Woord en al9 ge grond op Gods Woord. In de geformuleerde belijdenis heeft de Kerk een wapen legende aanvallen der wereld. Een kerk zonder be lijdenis wordt ten prooi aan het sectarisme. Maar zij moet de belijdenis ook handhaven. In de Volkskerk (Ned flerv .Kerk) is de be lijdenis slechts siersteen, door invoering der leervrijheid De belijdenis, zooals de Geref. Kerk deze belijdt, laat geen ruimte voor dis cussie. wat daarvan het gevolg is. schetste spr. ten slotte door op de verschillende stroo mingen in het kerkelijk leven te wijzen die afvoeren van de Kerk en van het geopen baarde woord. De bijeenkomst werd ten slotte met dank gebed door ds. Kouwenhoven gesloten. ORKEFTVER. „PER ASPERA AD ASTRA". In de groote zaal van „Zomerzorgdie naar wij vernemen als concertzaal den langsten tijd zal hebben bestaan in verband met reorganisatieplannen van den heer Ba tenburg,. die voornemens is de gansche ruimte als restaurant le benutten, gaf gister avond de orchestvereeniging „Per Aspera ad Astra" een uitvoering, waarvoor de be langstelling van de zijde der donateurs (-tri ces) zeer groot, ja eigenlijk te groot was. Want al moge het waar zijn, dat er veel makke schapen het geachte auditorium vergeve ons deze vergelijking in een hok gaan, het bestuur had o.i. toch moeten Be denken, dat het zedelijk verplicht is den be zoekers een zekere zij het ook geringe mate van comfort aan te bieden, vooral wanneer de uitvoering tegen betaling toegankelijk ia gesteld. En die dosis comfort was gisteravond wel Zeer minimaal: de menschen zaten niet als „makke schapen in een hok", maar als „ha ringen in een ton". Wie echter denkt, dat de stemming jnder deze ongunstige omstandigheden ook naar in het minst heeft geleden, vergist zich deer lijk; er heeft den geheclen avond dezelfde voortreffelijke geest geheerscht, welken wij doorgaans bij „Per Aspera' plegen aan te treffantrouwens onze opmerkingen zijn ook niet bedoeld als een verwijt aan 't adre.9 van het wakkere besluur der uitvoerende vereeniging. Het pad der organisatie is nu eenmaal uiterst glibberig en wie zou het bestuur daarom een kleine misstap niet gaarne ver geven en vooral niet, waar de kas hel blijk baar hard noodig had? De bijeenkomst werd door den voorzitter, den heer P. J. van Leeuwen geopend, die erop wees hoe door tal van teleurstellingen al9 ziekte van leden en ledenverlies ten gevolge van verhuizing het gebruikelijke jaarlijksche concert achterwege had moeten blijven. Gelukkig bleef de vaste kern intact en onder de vurige leiding van de heeren Noordanus Sr. en Jr. kwam men de crisis te boven en opende zich voor de vereeniging een zonniger verschiet. Aangemoedigd door het succes, dat het vorig jaar de revue .Poespas" van den heer Ton Koekebacker oogstte, noodigde het be sturf ook dit jaar wederom dezen heer uit tot het samenstellen van een nieuwe revue, waaraan de heer K. gaarne voldeed. Waar het bestuur evenwel over slechts weinig hulpmiddelen beschikte, riep spr oij voorbaat de clementie van dp aanwezigen in. hetgeen latei bleek overbodig te zijn ge weest. „Per Aspera" bracht daarna eenige num mers ten g'ehoore. welke met een dankbaar applaus beloond werden Vooral de xylo phone-solo van den heer F. H. Kriek Jr. ver wierf veel bijval. Na afloop van het muzikale gedeelte bracht de heer van Leeuwen hulde aan den dirigent, den heer J Noordanus Sr., voor hetgeen deze trots alles voor de vereeniging in het afgelooperi jaar gedaan heeft en bood hem al9 blijk van erkentelijkheid een fraaie tabakspot van Goudsch aardewerk lan. Daarna werd overgegaan tot de opvoering van de revue ..Film" in twee bedrijven, waarin tal van Leidsche toestanden meer malen op geestige wijze werden besproken en vaak ook gehekeld. Dat de revue „insloeg", bewees het veel vuldig. hartelijk gelach bij open doek, het spontaan meezingen van de refreintjes en het langdurig applaus na afloop van elk De- drijf, zoo^al gerust getuigd kan worden, dat zij aan hare verwachtingen heeft bpant- wtiord daar zij immers slechts beoogde de aanwezigen een genoeglijken avond te be zorgen. Bijzondere vermelding verdiende een door mej Leny DiPtrich met veel gratie uitge voerde soiodhns. De verzorging van de muzikale illustra tie was bij den heer Noordanus Jr. c. s. in vertrouwde handen Na afloop dankte de heer van Leeuw-m allen, die tol hel wplslagen der revue had den bijgedragen, inzonderheid den heer RECLAME. 6355 *7. Koekebacker, die een bloemenhulde in ont vangst had te nemen en den heer Noordanus Jr.. wien spr. onder luide bijvalsbetuigingen uit de zaal een zilveren sigarettenkoker aanbood. Een geanimeerd bal besloot den gezelligen avondL SLOTBAL H. J. TAN LEEUWEN Jr. In de groote Stadsgehoorzaal heerschle toen wij gisteravond tegen halftien een kijkje gingen nemen op het slotbal van de leerlingen van den heer Van Leeuwen een opgewekte stemming, waardoor het bij het binnentreden niet terstond opviel dat er maar weinig deelnemers waren. Waar schijnlijk was die geringe opkomst van de volgelingen van Terpsichore te wijten aan het feit dal dit bal op een Vrijdagavond werd gehouden in stede van zooals te doen gebruikelijk op Zaterdag. Het was jammer dat er niet meer publiek was. Want er was voor de pauze op het too- neel van de groote zaal goed dilettanten werk te «ien. Vooral de Horlepiep door zes jonge dames uitgevoerd oogstte veel bijval en Madame de Pompadour danste eveneens voor een dilettante uitmuntend. Het groote Spaansche Ballet waarvoor de heer Van Lepuwen vijf bekende Spaansche wal sen van Moritz Moskowsky had gekozen viel ofschoon het ale geheel door de !an?e pauzes wat gerekt was in den smaak van het publiek, dat na reder deel door applaus van zijn instemming deed blijken. Opval lend correct en soms werkelijk voortreffelijk was het dansen van de prima-ballerina, mevrouw Van Ineen Schenau De bloem m die haar aangeboden werden had zij wél verdiend. Maar ook de andere dames heo- hpn de haar gebrachte bloemenhulde ver diend. Omstreeks middernacht verplaatste de gezelligheid zich naar den foyer waar een Jazzband foxtrot, tango, boston en Char leston en zelfs Spaansche walsen in snelle opvolging ten gehoore bracht Een der led*n van hel huldigingscomité sprak den heer Van Leeuwen hier toe en zegde hem namens de teerlingen van den beëindigden cursus een huldeblijk toe. De s'emming stpeg zoo mogelijk nog naar mate hel uur vorderde en de stoelendans voor dames eerst later voor heeren sloeg zecT in. Na middernacht speelde ter gelegenheU van den verjaardag der Prinses die inmid dels aangebroken was do Jazz-band het Wilhelmus, dat staande werd aangehoord en waarna een driewerf hoera weerklonk. Eerst tegen halfvijf ging mên naar huis. DE BIOSCOPEN. 't Programma voor deze week van het City-theater is al* volgt samenge steld Men vangt zooals gewoonlijk aan met een actueele weekrev.ue gevolgd door een dol komisch nummertje „Zigot-a als sport man." Dit twee-actertje schenkt den be zoekers werkelijk eenige oogenblikken van dolle pretr Als eerste hoofdfilm wordt vertoond „De groote sensatie", in 6 acten. De titel alleen zegt reeds genoeg en voor de liefhebbeis is het een kostelijk vermaak te zitb al die spannende motor- rennen, wedstrijden tusschen racebooten die varen met een ontzettende snelheid enz. enz. Het spel der arfcisten maakt deze film werkelijk tot een aantrekkelijk geheeL Na de pauze krijgt men de hoofdfilm in 7 acten: „lu de greep van het noodlot." Men verplaatst zich in deze film naar Singapore. Personen vaai verschillende rassen ko men in deze piaate voor; ondeT al die menschen bevindt ziah een jonge En- gelschraan die door den wereldoorlog mo reel zeer is achteruit gegaan Zijn vader, een politie-inspeetein, doet alle mogelijke moeite om zijü zoon te vinden, doch bet mag hem niet lukken. lotusschen heeft de zoon kennis gemaakt met een ver- schoppelinge en beide menschen voelen zich overgelukkig. Als zijn vadeT dat te weten komt wil hij eerst hei meisje verbannen, doch komt tot de ontdekkibg dat "zij reeds met zijn zoon is gehuwd. Deze film is zeer mooi van inhoud, boeit van begin tot etiide ©d is zeker een be zoek waard In het Casino-theater draait deze week het volgende programmaJournal waarin wij o m. een geweldiv stuk techniek te aan6rhouweD krijgen," n 1. het opvijz^icu van de Willemsbrug te Rotterdam die in haar geheel 2.10 M. omhoog moet gevolgd door een tocht door (Titrapo, mei een lire interessante opnamen in natuurlijk kieu? ren. Daarna nog voor de pauze: „Hij... zij... en het Spookhuis" of ,,De duivel", waarin Frank Merrill de hoofdrol vervult Verder, de traditie getrouw, eonvioolsolo van deD heer Coret, wiens spel zeker meer aandacht verdient, dan nu geschiedde. Waarom kan het publiek niet eens 6 mi nuten rustig zijn 1 Dan, de hoofdfilm „De torep der leu gens" of „De keizer van Portugal", naar den roman van Selma Lagerlöff, met in de hoofdrollen Lon Cbaney en Norma Shearer Alleen reeds den naam van den "beroem den filmartist Chanev, die deze rol op meesterli'ke wijze vervult, zegt, dat wij hier te doen hebbeD met een filmwerk van uiv stekende kwal.teit en de inhoud is dan ook in hooge mate boeiendzoodat wij een druk bezoek aan 't Casino deze week zeer waarschijnlijk ach tea Luxor-theater brengt ditmaal een aardig varieereud programma, dat in staat is heel den avond de belangstelling van het. publiek «te trekken. Geestig en goed wordt voorai gespeeld het nummer vóór de pauze, dat getiteld ia: „Vader tegen wil en dank", en dat de toeschouwers me nigmaal heeft doen schaterlachen. Lilian Harvey vertolkt er dc hoofdrol in. Nadat bet duo „De Ponty" vervolgens een bui tengewoon uitgebreide potpourri heeft ge zongen ze roemden de Hollandsche taal maar zongen o, contradictie voort durend in het Fransch!) ©n. veel applaus heeft geoogst, krijgt men oa de pauze de vertooning van „De Meid van de straat", anders genoemd: „de diefstal van de Rose Diamant." Het is het verhaal van een apathen-meisje, dat tot revuester wordt verheven doch enorme moeilijkheden krijgt te overwinnen om met het oude leven en met de oude vrienden te breken, maar ten laatste, na vele 6ensationcele gebeur tenissen, zegeviert, en als „belooning" den theaterdirecteur tot echtgenoot krijgt. Ter benoeming van een leeraar In de Fransche taal en letterkunde aan de H B.S. met ö-jarigen cursus, in de vacature ont staan door het verleend eervol ontslag aan mcj. H. Ph. Mesenig. worden voorgedragen: lo. dr9. H Zwanenburg, leeraar afd. Rijks H. B. S. te Ter Apel; 2o. dr. G G Eller- broek. leeraar aan het Gemeentelijk Lyceum te Enschedé. Voor het examen apothekers-assistent waren gisteren vier candidaten opgeroepen, waarvan slaagden de dames H. H. M. F. Benckhuysen, Vlissingen en J. Brouwer, Vlaardingen. Tot lid van het Zeeuwsch Genootschap van Weienschappen is o. m. benoemd prof. dr. W. H. Keesom .hoogleeraar aan de rijks universiteit alhier. Naar wij vernemen, zijn Hr. Ms. Landgoederen onder Wassenaar en Voor schoten vanaf 4 Mei a.s. wederom te bezich tigen en wel des Woensdags. Kaarten zijn daartoe ad f 0.25 verkrijg baar bij de Vereen, tot bev. van Vreemdel.- verkeer (Bre^lraat 61/63) en bij den por tier Matthijssen op Raaphorst. Kaarten die toegang tot het Jachtslot geven, ad f 0 25. Zoo men weet. is de opbrengst der toe gangsbewijzen voor het weduwen- en wee- zenfonds van het personeel der Kon. Hof houding. Naar wij vernemen zal het Eerste Leidsche Klucht- en Revuegezelschap op Zaterdag 14 Mei. wegens het groote succes met de revue „Kom je ook eens kijken? nogmaals een uitvoering met bal geven. De stoet voor den 1 Mei-optocht Ier S. D. A. P. zal morgenavond te kwart over achten opgesteld worden op de Papengracht en vertrekt vandaar om halfnegen langs den volgenden weg: Breestraat, Rapenburg (W.Z.), Doeza- 8traat, Jan van Houtkade, Plantsoen, Kraaierstraat. Nieuwe Rijn. Heerengracht (W.Z.), Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Oude Ve9t, Mare. Haarlemmerstraat. Peli kaanstraat. Hooigracht. Watersteeg. Hooge- woerd, Breestraat Papengracht, waar de stoet wordt ontbonden. Blijkens een opgave in het laatst ver schenen nummer van het officieel orgaan van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland zijn er in de maand Maart in het district 17 nieuwe zaken op gericht. waarvan 11 in deze gemeente zijn gevestigd. Een der tramwagens van de N Z. H T M die bij hei ongeluk op den avond van den Tweeden Paaschdag bij Veur bescha digd werd en buiten dienst moest worden gesteld, is nu weder, na grondig te zijn her^ sleld, in dienst kunnen worden genomen. De directie van de Stedelijke Lichtfa- brieken deelt ons mede. dat hedenmorgen met eenige plechtigheid de 25000ste electri- citeits-aansluiting tot stand is gekomen Ds gelukkige is de heer P.*C. van Vliet, Mau- ritsstraat 25. „CON AMORE". Haar gewoonte getrouw heeft om» Cbr. Oraioriuni-vereemgiug haar tweede cuucert ia dit seizoen in de llooglaudsche Kerf gegeven. Lie liefhebbers van gucdeo Koor zang hebben zich niet onbetuigd genitem ze vulden nagenoeg bet becle Kerkgebouw, Nadat ds. Scui.der de bijeenkomst mei ge bed nad geopend, begon bet Koor met eeo in verbanu met den verjaardag der prinses, toepasselijk lied. Alzoo liet hel het statige lVe eeuwscbe princesselied door de Gotiscue gewelven ruikenen tol verheugenis en ver- belting, zoowel van den geschoolden als vat den ongeschoolden muziekminnaar. Want het volkslied is de rijke bron van alle muziek bron van waaracntigbeid. Slrafteloos kau geen componist, ja niemand, er zich geheel van atwenden. het princesselied zou voor een variant van het oude Wilhelmus kunnen worden aangezien, duister is echier dc voor stelling; dat deze beide liederen ib-de zijlijn verwant zijn: ze hebben den gemeenen stam vader in een oud Franscb lied op bet beleg van Chartres. üp die melodie werd bet een» zoowel als bet andere gedicht; .en tegen min of meer ingrijpende wijzigingen van de oorspronkelijke zangwjjs, als de gelegenheid dal noodig maakte, zag men in die lijden met op. Bjj wjjze van inleiding liet men aan het princesselied het lied van Chartres voor afgaan, verrukkelijk vierstemmig geblazen door de heeren van bet Amsleriiamsch in strumentaal solistenkwartet (2 trompetten, hoorn en trombone). De oombinatie is een een gelukkige gedachte geweest van den directeur Smink. stemmingsvo.ler opening i« nauwelijks denkbaar. Een verheffend stukje religieuse muziek van Mozart, zooals «8 er zoo vele kennen van den Saizbuigscben moester, voor sopraan-solo, koor en orgrl (l.audate dominum) sloot daarbij voortref felijk aan. Ook in de overige koornummert heeft de heer Smink een zeer goede keus gedaan. Haydn's „Te Deum laudamusis een prachtig staal van eenvoudigen muzikalen rijkoom en het neo klassicistL-cne „Consuiga filta Sion" van Saint-Saëns is een uitvoering nog steeds overwaard. En ook het knap gecomponeerde „Halle.ujah" van den nu wel in onbruik geraakten orgelcomponist Kinc'i (bckena door zijn fluitconcert voor orgel) bleek de,aandacht van den toehoorder nog wel gespannen te kunnen houden. Het koor heeft zioh in al deze nummer» van zijn beste zjjde doen kennen. Met zjjn uitstekend stemmehmateriaal kan bet, bij een goede voorbereiding en daaraan hapert het nooit bjj C. A. ook veel bereizen De toewijding der zangers liet niet na ia- druk te maken op den hoorder. Een op merking van ondergeschikt Delang willen we niet achterwege laten: Saint Saëns heelt zich de u-klank in den Latjjnscben tek$t> naar Franschen aard, als u en niet ah oe gedacht. We geven den heer Smink h> overweging zich ook hieraan te houden. De sopraan-solo in Mozart en Saint-Saëai is zeer lofwaardig vervuld door mevr. ft KneglJ-Ter Haar, uit Delft. Haar stem klinkt goed, al kon ze de geweldige kerkiuuoM niet geheel vullen. En ze weet er een go» gebrnik van te maken. Opmerkelijk bW aoembeheersching in de lange noten, dar» de |daats, waar we bijeen waren, geen tie letsel geweest, ze had stellig een warn apj-laus gekregen. Het dubbelkwartet, dat in een drietal nummers, afwisseling bracht in de kleur van den koorklank, verdient met eere le winden genoemd. Het koorlid, dat op het programma ro« de initialen A. S. is aangeduid, heeft reent op een goede aanteekening voor zijn accum" en op juiste sterkte gehouden begeleidt op eeL zeer goed klinkend orgel, dat voot deze gelegenheid was opgesteld Rest ons nog de aangename plicht mel ding tc maken van het in den aanhel genoemde hl.aaskwartet van de concert-S* bouw leden: Speets, Tonnis, Sell en H*3®" man. dat oen zeer werkzaam aandeel J' den ivond heeft gehad. De heeren hebW niet alleen den guostigen indruk heveshSo dien we van hen kregen op een concert

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2