UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Bewaar Uw goeden luim ook op waschdag' LAND- EN TUINBOUW. be! Europeesche rasteland Al wordt hier tji daar armoede geleden, ik denk aan som mige groepen van mijn en textielarbeider*, toch mag aangenomen worden, dat dit een zeer klein percentage van de bevolking is. vergeleken met Europa. De overgroote meerderheid der Amerikanen is in mindere of meerdere mate de begunstigde aandeel houder van 's lands welvaart en verkeert daardoor op een voet van gelijkheid met haar medeburgers. Gelijkheid en vrijheid In een nieuwen historischen zin. NEIL VAN AKEN. ALPHEN. Gemeenteraad. Het hek in de Kerkstraat (Jitvoenge discussie» daarom trent Heii-tel en onderhond voor gezamenlijke rekening? Een verordening op pablieke vermake lijkheden op komst. I Voorzitter; üdrgeuieoaiei dr. EL J. Loviok. Aiwe&ig met kennisgeving de heer l>en Onuen. De voorzitter opent met gebed. Gedeo. outen doen m>aledoo.ing van ver schillende goedkeuringen op laadobeoiuitt-n. liet resin taai van net drinkwater-onder soek ia alleszins bevredigend. Up de vraag van den ueer Den Hertog omtrent het spreken m aucobinwea met den beoiunrder, antwoorden b. en VV., dab m nieuwe bui&en aparte zilpiaaisen voor de ClmuDeuib zga .aaugebrauUL Gen speciale verordening is a us uverbodig. Up een vraag van den heer De Wolf of de uitbetaling van steungelden aan werk- lunzen niet door de vakvereenigiugen kan geschieden, heeft het Armoeotaur mede gedeeld, dat hiervoor geen termen aanwez.g zijn. ingekomen Is nog een verzoek van Alpnens Zwembad tot rooeterwjjiiging der iweiruren, in 't bijzonder voor de baden tegen lager tarief. Wordt goedgekeurd. 1. Voorstel van B. en vV. om aan den heer P. J. Uosthoek te 'a-üraveuhage ver gunning te verleenen tot atraataaiiieg. De ueer Bergdüoefi meent, dal de straat van vlakke klinsers moei worden voorzien. De dij vroeger aaugeiegde straten gebruikte keien zgn allesbehalve vlak. Aangenomen. 2 Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst met de e.g^naien van de Cornelia de Vlamingstraat tot ves tiging van act recht van upsial op hun grond in verband met hel leggen van een eieciricueitskabel in de Corne.is de Vla mingstraat De overeenkomst wordt zonder discussie goedgekeurd. 3. Adies van de eigenaren van de Van Reedestradi, houdende verzoek om die straat door de gemeente in eigendom over te hemen, met voorstel van B. en vV. b. en W. stellen voor "alwgzend te be schikken, de straat is verwaarloosd en vol doet mei aan de Bouw- en Woningveror* denmg. Wel willen B. en W. nog eens mei de eigenaren onderbandelen over her stel vooi gezamenlijke rekening. Aldus besloten. 4. Voorstel van B. en W. om aan J. J. K. Lugbeo, te Aarlanderveen, een ver goeding loe te kennen voor afstand van grond ten behoeve van den openbaren weg. De vergoeding bedraagt f 150l Goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot het bo- schikbaar stellen vac een bedrag van föüO voor bei in orde breuken van het hek in de Kerkstraat. De beer Bergshoeff vindt, dat gemeente en ii-K. Kerk ieder de helft moeten be talen De heer Van Dgk wijst er op, dat dit hek een afscheiding is tusoCuen het eigen dom van den heer Van Hellemond en de K.-K. KeA Die moeten das ondening tot een schikking trachten te komen. Wethouder Vlasman geeft een uitvoerige toelichting, wijst er op, dat de K.-K. Kerk, hoewel ei vele Katholieken op tegen waren, de kerkstraat, waarin zioü 'i bewuste nek bevindt, voor 't publiek heeft opengesteld, op voorwaarde, dat de gemeente het geheels onderhoud op zich nam. Dat heelt deze dan ook gedaan, een brug werd gebouwd, schoeiuigen gemaakt. Tegen het bek wa ren toen schuine schoren. Maar die staken sc u ui I. in de straat, foen heelt de gemeente met 't oog op de voetgangers, die schuine schuren door rechte vervangen. Wel heeft bel hek het aidus 26 jaar uitgehouden, maar 't was veel miuder sterk, 't Is niet mee! dan coulant, dat dit abuis thans door de gemeente wordt hersteld. De heer Den Hertog merkt op, dat men op deze wijze een gevaarlijk precedent schept. De beer Van Dgk wil er niet aan bè- ginnen. De voorzitter zegt, dat er aan dezen weinig tairen toestand een eind moet komen. Vanuaar dit voorstel. De beer Herngreen becritiseert het R.-K. Kerkbestuur. Den heer Veltman verwonderd het, dat men voor deze werkelijke verfraaiing geen f500 over heeft Na eenige discussie stelt de heer Bergs- hoetl voor de K.-K. Kerk ait te noodigen betstel en onderhoud van het hek voor gezamenlijke rekening te nemen. Het vérstrekkende voorstel, dat van B. en W., komt eerst in stemming en wordt verworpen mei 9 tegen 7 stemmen. Het voorstel-Bevgshoefl wordt aangenomen met 12 tegen 4 stemmen. Tegen de üeeren Vlasinan, Van Leeuwen, Veltman en Den Hertog. 6. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een crediet ad f200 voor bet aanbrengen van een ander binnen werk in de oiectrische klok bij de Geref. Kerk aaD de Raadhuisstraat en in die aan het notel Dc Vprgulde Wagen. Aangenomen met de stem vnn den heer Veltman tegen. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening betreffende da leveiuig van water door de Hoogdruk-Bronwater- leiüiiig dezer gemeente. Aangenomen. 8. Voorstellen van de Commissie voor het ontwerpen van strafverordening. Beoogt het tegengaan van ontsierende reclame-borden. Aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Gemeenie-begrooting dienst 1927. Lnkele administratieve wijzigingen. Wordt t. h. ut goedgekeurd. 10. Benoeming van een gemeentewerk man, straatmaker. Benoemd wordt, na loting, J. H. Spelt. 11. Voorloopige vaststel.ing van de reke ningen over 1925 van: a. de Water- en Lichtbedrgven; b. het Grondbedrijf. Wordt vastgesteld voor de gasfabriek met brato-winst f42408; voor het eleclricit9ite- bedrgf, bruto winst f40969; waterleiding f21268; Grondbedrijf verlies f11872. 12. Goedkeuring van de rekeniag van het Algemeen Armbestuur over 1925. Goedgekeurd met een batig saldo, groot f3601. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrootingen voor 1926 van de Water- en Lichtbedrgven. Aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van het voormalig archiefgebouw aan P. Borst Aangenomen. Rondvraag. De heer Hfcrngreen komt terug op He door hem bij de behandeling der begrooting 1927 breedvoerig gestelde vragen omtrent nieuwe belasting-objecten, zooals straat- en rioolbel3sting, belasting op openbare vermakelijkheden, omtrent 't paal en perk stellen van dansvergunningen en voetballen op Zondag. De voorzitter kan mededeelen, dat een ontwerp-besluit tot het heffen van publieke vermakelijkheidsbelasting in vergevorderd stadium van voorbereiding is. De andere kwesties zal spr. zoo spoedig mogelijk be antwoorden. Het onderzoek in deze 13 nog niet geheel geëindigd. De heer Van Dgk geeft B. en W. in overweging liever geen nieuwe belasting bronnen te zoeken, doch een ander systeem van gemeentebeheer, een zuiniger systeem vooral. De heer Den Hortog informeert hoe het staat mot de telefoon in de Ridderbuurt. De voorzitter: U zult er spoedig, vermoe delijk bevredigend, van hooren. De heer Bergshoeff had liever gezien, dat de heer Flerngreen die vragen maar tot na dc verkiezingen had aitgesteld. Dat werkt maar als 'u rooie lap op een stier. De heer Koren wijst op de vervuiling van het riool in de Prinsenlaan. Hierna sluiting. HAZERSWOUDE. Ter gelegenheid van den 18den ver jaardag van Prinses Juliana, heeft het ge meentebestuur ook van zijn belangstelling doen blijken en verzond het volgende tele gram: Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana te 's-Gravenhage. De Raad der gemeente Hazerswoude wenscht Uwe Koninklijke Hoogheid van harte geluk mei Uw löen verjaardag en hoopt dat Gods rijke zegen in alle op zichten Uwe Hoogheid steeds moge om ringen. J. VAN DER MEULEN, Burgem. B. DEN BRAVER, Secretaris. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. GeborenGerrit, Z v. Herman us van der Br eggen en Elizabeth Blom. Abra ham Nicolaas Hille, Z. v. Hille Jansen en Aantje Hoogendoom. Ondertrouwd: Jan Bulk jm '24 j. te AJ- phen a. d. Rijn en Marijtje Hoogendoorn, jd. 23 j. alhier. Cornells Quirinus Ver leun, jm. 37 j. te Zevenhoven en Anthonia Hendrika Klever jd. 28 j. Getrouwd: Cornells Johannes Speelman jm. 28 j te Bodegraven en Christina Wil- lemnntje van Oosterom, jd. 25 j. Cor nelis van Egmond im. 32 j. te Leiderdorp en Agatha Willemina Hoogendoom, jd. 23 j. De heer C. J. Beunder alhier slaagde bij het te 's-Gravenhage gehouden exaniwn stenografie voor kantoorstenograaf (130 let tergrepen per minuut). De gemengde zangvereeniging „Een dracht maakt Macht" alhier gaat Hemel vaartsdag naar Muiden om aldaar deei te nemo® aan een concours. Als verplicht nummer zal aldaar worden gezongen: „De Blijde Boodschap" en als vrij «utufier: „Bruidstaart in Hardanger." De vereeni- ging zal in de tweede afdeelang optreden. AALSMEER. Gemeenteraad. De bonw van een naai en knipschool afgewezen. Een voorschot aan „Goed Wonen". Voorzitter, de burgemeester. Op voorstel van B. en W. werden de aanbestede werken, n.l. brug en ambts woning, in perceelen gegund. De bouw eener nieuwe Naai en Kuipscbooi, waar over in de vorige vergadering de stemmen staakten, werd nu verworpen. Het R. K. schoolbestuur te Kudelstaart werd toege staaü een sloot te dempen Goedgekeurd werd de rekening der Gezondheidscommis sie over 1020. Ontvangst f 1890, uitgaaf f 1433.82%. De acht gom.-woningen te RudelBtaart hebben in I02b een verlies opgeleverd van f 1042 27. Mej J M Breek werd tegen 16 Juni a.s. eervol ontslag verleerd ale on dcrwijzeree Aan 't -adres van de Fed v. Vereen, voor riekenhuisverpleging en no- ken ixtfg aan do regeenng, waarin ge vraagd wordt om verlaging der verpleeg- pryzen m 't Acad. Ziekenhuis te Leiden, zal adhaesie worden betuigd. Met het Prov. Gouvernement zal oadei worden ge confereerd oveu 't plan, m het uitbiei- dingspian de® pnmairen weg door te trek. ke®, wat do gemeente op hooge kosten zou brengen. Aan de watersportveroeniging „Nieuwe Meer" werd water in erfpacht afgestaan. De arbeiderswoningbouw vereo- niging „Goed Wonen" werd hei aange vraagde voorschot van f 70.000 verleend, om tot den bouw van woningen te kunnen overgaan. LISSE. De beide middens tansbonden verga derde in café de Nachtegaal. Deze bijeen komst had ten doel alle zaken te vereffenen vau de alhier gehouden Winkelbeurs 19*27. De vergadering stond onder leiding van den heer van der Eerden, voorz. van tien R.K. middenstandsbond „de Hanze", die de aanwezigen een welkom toeroept De secretaris leesi daarop de notulen, welke werden vasigesleld. Van de firma Leupen te Haarlem was een dankbetuiging ingekomen, tevens mededee- lende dat het succes buitengewoon groot is. Daar er in het vakblad van de K. v. K. een fout was geslopen, betreffende de gehou den winkelbeurs heeft de voorz. eenige cor respondentie gevoerd dienaangaande. Een en ander droeg de goedkeuring der verga dering weg. Al» blijk van waardeering, voor de vele bclanglooze werkzaamheden zal aan Je heeren Henkus en Tolle. een surprise wor den overhandigd, bestaande in een zilveren servetring voorzien van het wapen van de gemeente Lisse. De secretaris deed daarop verslag van de gehouden winkelbeurs en de daarvoor be- noodigde voorbereidingen. Benoemd was een controle-commissie welke de bescheiden aan een onderzoek hai onderworpen. De voorz dier commissie, de heer J. C. de Haan, secretaris der gemeente Lisöe, deed uitvoerig verslag. Uit dit verslag bleek da; ontvangen was f3643.97, waarva* was f2500.14, zoodat er een batig said# was f 1143.83 Hierop had de terugbetaling plaats aan de standhouders, zooals was besloten. De ongeorganiseerde standhouders, ontvingen 76 en de georganiseerden 97 cent per M2. restitutie. De voorz. deed daarop de mededeeling dat door het comité, de vraag was geopperd, of dit comité zaJ blijven voortbestaan, en sprak als zijn meening uit, dal het ge wenscht was, dat hel comité zal blijven voortbestaan Een beslissing der leden moet natuurlijk worden afgewacht. De voorz. deed daarop het voorstel, den naam te wijzigen in dien geest dat deze genoemd zal worden, midden standscentrale ..Lisse Vooruit' De heer Tissing bracht het bestuur van den R.K. middenslandsbond, en bovenal den voorz. 'hartelijk dank voor de aangename samenwerking. De heer van der Eerden bracht nog een woord van dank aan de1; R.K. Coöperatie en den Handelsraad, voor de aangename la- menwerking. Tenslotte werd nog een woord van dank gebracht aan de vertegenwoordigers der pers, waarna de vergadering werd gesloten. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Nog een geschenk voor het nienwe raadhuis. Het ver menig vuldigingscijler blijft ongewijzigd. Voorzitter, de heer Ea Vernède, burge meester. Afwezig de heer J. J. Dijkman. Na opening der openbare zitting worden de notulen der vorige vergadering door Jen waarnemende secretaris voorgelezen en on veranderd vastgesteld. In handen van B. en W. wordt gesteld oró hierop nader te adviseeren een verzoek van de federatie van Vereenigingen voor Ziekcn- huisverpleging en ziekenzorg in Nederlaad, on» steun te verleenen aan een verzoek aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen inzake de verhooging van verpleeggelden. Idem een adres van bewoners van de Mo lenlaan waarin zij verzoeken: lo. het meer geschikt maken van de Mplenlaan tot bewo ning. 2o. uitbreiding van de los-, laad- en opslaggelegenheid3o. verbreeding publieke weg; 4o. verbreeding vaarwater; 60 verbe tering aanvangspunt van de Molenlaan. Alvorens de agenda verder te behandelen deelt de voorzitter mede dat door den heer C. Zanen, bouwkundige te 's-Gravenhag* ten geschenke is gegeven een schilderstuk, voorstellende een gezicht vanaf de Vljel op een gedeelte van Voorschoten. Wordt onder dank aanvaard. Het schilderstuk zal een plaats krijgen in de Burgemeesterskamer. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt niet algemeene stemmen be noemd de heer W. J. H. A. Boot, 3e ambte naar ter Secretaris. Met algemeene stemmen wordt de veror dening vastgesteld regelende de verdeebng der werkzaamheden tusschen de verschil lende ambtenaren -ran den Burgerlijken Stand. Door den raad wordt goedgevonden de onbewoonbaarverklaring van perceel Leid- scheweg 219 op te heffen en de termijn voor de perceelen Leidscheweg 217, 223, 226 en 227 met 6 maanden te verlengen Door B. en W wordt aan aen raad voor gemeld het vermenigvuldigirig9getal voor de gem. ink belasting dienstjaar 19271928 wederom vast te stellen op 1,3. Het belastbaar inkomen voor '2627 be draagt op heden f 1 700 000. Dit is f 100 000 lager dan vorig jaar. hetgeen gedeeltelijk ts ontstaan door de wijziging der belastmgver- ordening in de vergadering van 16 Maart 1925. betreffende den aftrek voor noodzake lijk levensonderhoud voor gehuwde belas tingplichtigen die met ongehuwde belasting plichtigen samen wonen Indien aangeno men wordt dat '27'28 geen vermindering zal geven moei I cijfer 1 3 dus gehandhaafd blijven Aldus gopdgpvonden. Naar aanleiding van een verzoek van be woners van het „Vrcomenpark" betreffende J RECLAME. 1832 Dank rij Rinso, het moderne zeeppoeder, zijn waschdag en een goede luim thans zeer goed ver- eenigbaar. Het krachtige en toch zoo zachte Rinso sopje maakt al het vuil los als U het waschgoed een paar uur erin laat weeken. Dan een half uurtje koken en terdege spoelen. Zonder moeite is de wasch dan klaar. Koop nog heden een pak. EEN PRODUCT DER 5UNUUHT ZEEP FABRIEKEN het aanleggen van een elec. kabel daarheen, heeft de chel der bedrijven advies uitge bracht en worden de kosten geschat op f 245U. Wil hei bedrijl echter geen verlies lijden dan moet er jaarlijks minstens een af name zijn van 13UU K. W. U. B. en W. vragen machtiging aan den raad aan dit ver zoek te voldoen, waarbij met de 8 personen, die het verzoek deden, een garantie-contract zal worden gesloten voor minstens drie jaren. De voorzitter, merkt na eenige vragen nog op dat er bij dë 8 aanvragers enkeie afne mers voor kracht zijn zoodat het aamal K. W. U. niet te hoog is Met andere gedeel ten in de gemeente is het zoo eveneens ge gaan. De afname 13 over de geheele kabel gerekend. Het voorstel van B. en W. wordt aldus goedgevonden. In verband mei de goedkeuring door Ged. Stalen van de gemeenterekening dienstjaar 1925 «tellen B. en W. voor de vergadering vasi te «tellen aan de Bijz. Scholen over het jaar 1925 ingevolge ex. art. 101 le en ex. art. 9e der L. O wel 192U. Over dal jaar is te veel verstrekt aan voor schot aan de Chr. School f 1237.175; K.K. Jongensschool f 365.43 en de K.K. Meisjes school 1369.61. Deze bedragen worden van het voorschol over 1927 ingehouden. Wegens vakonderwijs ex. art. 101 9e wa9 aan de betreffende scholen een voorschot verstrekt van f240, zoodal hiervan, nog' f 60 moet worden uilbehaald. Het pensionaat Bij dorp heeft over 1925 geen voorschol ontvan gen: Nadat de heer J. Braggaar inlichtingen hoeft ontvangen over de inning van de schoolgelden wordt het voorstel aldus goed gevonden. Als grondslag voor de berekening van slachlrechten voor het gebruik van de ge meentelijke noodslachtplaats is genomen 1/4 der thans geldende keurloonen, zoodat het keurloon en «lachtloon le zuinken wordt in dit geval voor een rund f 10; voor een varken, graskalf of vetkalf f6 en voor een nuchter kalf f 1.25. Van dieren die worden afgekeurd wordt geen slachtrecht geheven en zoodra de destructor van de N.V. Ned. Thermo Chemische fabriek lot stand komt zal van harentwege het afgekeurde vleesch worden weggehaald en verwerkt. De op brengst is geschat op f 160 terwijl voor rente en aflossing noodig 19 f 300 zoodat met ver lies wordt gewerkt De verordening wordt goedgekeurd, nadat de heer Duynisveldt er op heeft gewezen dat in sommige noodgevallen het slachten direct, beier is dan na enkele uren, die er mede gemoeid zijn alvorens men het beest in de noodslachtplaat9 heeft. Dit laatste zal met den directeur nog worden besproken. In verband met klachten over losloopende honden des nachts is een wijziging noodig van de geldende Alg. Politieverordening in afwachting van de totstandkoming van een geheele nieuwe die in bewerking is. Voortaan zal men na een waarschluwing van B. en B. een hond moeten muilkorfen, zullen honden niet zonder geleide mogen loo- pen van zonsondergang tot zonsopgang en zal men honden, die blaffen, binnenshuis moeten houden. Den houders van honden zal een verorde ning worden toegezonden. De wijzigingen worden aldus goedgevonden. B. en W stellen den raad voor het politie korps mei één man uit te breiden hetgeen dringend noodig is. waardoor het mogelijk zal zijn aan de politiebeambten per week een vrijen dag te geven en per 3 weken een vrijen Zondag. De aan te stellen beambte is alleen be stemd voor nachtdienst en enkele Zondags diensten. Het salaris zal bedragen f 1200 s jaars. De heer J. Taal is voor een werkelijkschen rustdag. De heer J. Braggaar kan zich met het voorstel vereenigen. Voor geregelden nachtdienst vindt hij het salaris van f 24 per week te laag. De heer J. A Mens vindt dit een voorstel van groote beleekenis. Hij wenscht het voor stel aan te houden tot een volgende zitting en er ^erst nog -ens rijpelijk over denken. Wethouder C Egginb Sr. zegt dat het niet doenlijk 19 een wekeiijkschen rustdag te ge ven zonder dat er één man bi] komt. De heer J Taal zou bij uitbreiding 's Zon dags» twee dienst willen laten doen en twee vrij De heer A Verboom ondersteunt het voorstel Mens De heer D Lintburg vindt bei te vlug Dinsdag de stukken thuis en Don derdag beslissen, maar hij wil met het voor ste! mppgaan De voorzitter zegt dat het voorstel wel aangehouden kan worden maar men wint hiermede niet veel In een besloten zitting wil hij gaarne inlichtingen geven over de diensttijden. Atdu» besloten. Enkele besluiten comptabiliteit worden er genomen. De ontheffingen schoolgeld zullen in be sloten zitting worden behandeld. Na rondvraag volgt geheime zitting. H0LLANDS0HE MIJ. TAN LANDBOUW. De Hollandsche Mg van Landbouw heeft heden te Amsterdam haar l2Ue vergadering gehouden onder leiding van den heer J. Uvenvatfci. De voorzitter der Maatschappij, de heer De Boer, was wegens ziekte ver hinderd. De vergadering wérd o.a. bggewoond door dea neer Kakeheeke, inspecteur van ueü landbouw, dr. Molhuizen, secretaris van het Kon. Ned.Landbouw comité, en eemgs rgksJandbouwconsuienten. De voorzitter zeide in zgn openingswoord, dat sinds de vorige bijeenkomst de alge meene landbouw toes ^and zich met ten gunste gewgziga heelt. Speciaal het weide- en zuive.bedrgl verkeeren in ongunstige om standigheden. De moeilijkheden voor den afzet vqd onze landbouwproducten naar het buiieniand werden niet opgeheven. Bij net propageeren van bescherming zal men moe ten bedenken, dat dit stelsel moeilijk is door te voeren, zonder in vele andere op zichten Nederiandsche belangen te schaden. De voorzitter deelde daarna mede, dat het H.B. de regeeringsmaatregelen wat be treft (ie toekomstige eischen aan voivetts kaas en fabriekskaai te stellen, zal bespreken met de hoofdbesturen van de stations. 'Het H.B. had negatief geadviseerd over de invoering van een wettelijke regeling van don arbeidstijd in den landbouw, die men practisch onuitvoerbaar acht Dit is ook bet oordeel van alJe landbouworgani saties. Het H.B. meent, dat Inzonderheid over het uitploegen onvoldoende gegevens wor den gepubliceerd, zoodat soms de handel een grootere oogst verwacht dan men zon doen bg een juistere statistiek. Deze kwestie is aaD het Kon. Ned. Landbouvécomité door gegeven ter verdere behandeling. Naar aanleiding van de mededcelingen over de genomen maatregelen ten aanzien van de zelf kazende boeren, drong de heer Van der Mos er op aan om hierover een bespreking te openen. Van de zgde van het bestuur verzekerde men, dat het H.B. biervan volkomen door drongen is. Binnen 14 dagen zal het H.B. over dit punt speciaal vergaderen. De rekening 1926 van de maatschappij, sluitende in ontvangst en uitgaaf met f39.980/ is goedgekeurd. De h'eer K. Kuiper (Oostwoud) heeft ver slag uitgebracht over de werkzaamh^ien van de commissie inzake inentingen tegen mond- en klauwzeer volgens de methode Kuiper» De commissie oordeélt, dat de bloed-enting volgens Kuipers voordeeien heeft boven enting met immuunserum. dat zij een actieve immuniteit geeft, terwijl di serum-enting slechts, zelfs bij grootere dosis, een kortdurende passieve immuniteit geeft Zij wenscht erop te wijzen, dat het haar voorkomt dat de entmethode Kuipers, mede naar aanleiding van de uitkomsten dez-r proefneming, wel practische waarde heeft, en hal aanbeveling verdient, meer proeven in deze richting te nemen. De heer J H. van Houten, rijkslandbouw- consulent. heeft vervolgens verslag uitge bracht oveg de werkzaamheden van de gebouwencommissie. Prof. M F Visser, te Wageningen heeft een lezing gehouden over het peil van 13— N.A.P. op de afgesloten Zuiderzee, in ver band met de waterloozing en de watervoor ziening van de aangrenzende provincies. RECLAME. Tegen hardlijvigheid en aambeien, maag- en darmstoringen, zwelling van lever eQ milt, pijnen in rug en onderlijf is het na tuurlijke „Franz Josef'-bitterwater, dage lijks meermalen ingenomen, een heerlijk middel. Bij onderzoekingen van -onees* heeren in gevallen van ziekten der onder lijfsorganen is geconstateerd, dat het „Franz-Josef'-water zeker oplossend ea steeds zacht afvoerend werkt 1829 12-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10