Jonge Moeders SPORT. VRAGENRUBBIEK. Een der bezoekers is toen zijn fiets gaan halen om de politie te waarschuwen, om een beschonkene op te bergen. Toen hij echter met zijn fiets kwam voorbij de plaats waar de man gelegen had, zag hij dat deze in een vensterkozijn had plaats genomen, waarna hij het niet meer noodig oordeelde de politie te waarschuwen en naar huis fietste Later zag men den man dood op den grond liggen tegen den muur. Nu is nog met duidelijk, hoe de man is opgeholpen tot de vensterbank. Wellicht is dit gebeurd door een voorbijganger. Om trent dit speciale feit verwacht de com missaris van politie, de heer Kramer, gaar ne inlichtingen. Het voorloopig onderzoek heeft tot dus ver geen aanleiding gegeven tot het doen van arrestaties. Uiterlijke verwondingen sijn door den Eerste Hulpdienst niet ge constateerd. Intusschen is het lijk in beslag genomen tot het verrichten van de sectie en is het overgebracht naar het Gemeente ziekenhuis. De identiteit kon niet met zekerheid vastgesteld worden, vermoedelijk is het een zekere E., oud ongeveer 30 jaar, op kar mers wonende aan de Delftschelaan en werkzaam als portier aan een lunchroom hier ter stede. Ondanks het namiddernachtelijk uur •waarop het onderzoek plaats had, had zich een groote menigte in de Gerard Dou- etroat voor het café verzameld. LOGGER GESTRAND. De vrachtlogger Sch. 64 „Frank en Willy", schipper Jacob Klein, van de N.V. reederij v.h. F. Vrolijk, geladen met 500 ton haring uit Engeland, i9 bij het binnen komen in de Scheveningsche haven aan den grond geloopen. Door de hevige deining 19 het schip naar het Zuider-havenhoofd geslagen en zit thans op dit havenhoofd vast. Door het zetten van een lijn is de be manning van boord gehaald. Alle men- schen zijn behouden aan wal gekomen met uitzondering van een matroos, van wien een der beenen is gebroken. Het schip zit vrij slecht en het zal veel van het weer afhangen, of sleepen nog mogelijk is, DE VERGIFTIGING VAN KAPITEIN QUECK. De Officier van Justitie heeft een onver wijld gerechtelijk vooronderzoek gelast tegen mevrouw Queck. echtgenoote van den te den Haag door vergif om het leven geko men kapitein der militaire administratie, als verdacht van mededaderschap of mede plichtigheid aan het misdrijf ter zake waar van de majoor dr. G. zich zooals men weet in voorloopige hechtenis bevindt. Na een langdurig verhoor op Donderdag j.l., dat bijgewoond werd door den door haar gekozen raadsman mr. H. N. J. C. van Meer- ten te 's-Gravenhage, kon mevrouw Queck vertrekken. INBRAAK. Met behulp van valsche sleutels hebben dieven zich toegang verschaft tot den win kel van J. v. Z. aan den Noord-Blaak te Rotterdam. Uit een kasregister is een bedrag van f 130 gestolen. Tijdens afwezigheid van de bewoners i9 ingebroken bij de familie N. aan den Ju- lianasingel te Vlaardingen. Bij thuiskomst bemerkte de heer N., dat van beneden tot boven alles overhoop was gehaald en over den vloer was gesmeten. Lijfsieraden, tafel zilver en andere voorwerpen van waarde worden vermist. De dieven hebben zich door uitsnijding van een stuk glas uit de serredeuren aan de achterzijde van het pand toegang weten te verschaffen. De po litie heeft onmiddellijk een voorloopig on derzoek ingesteld; aan vingerafdrukken moet het niet ontbreken. De heer N. is tegen inbraak verzekerd. VERVALSCHING VAN GIRO-CHèQUES. De politie te Amsterdam heeft Zaterdag J.l. een goede vangst gedaan. Eenige weken geleden had de kassier van het Gemeente-Girokantoor een chèque van f 4500 uitbetaald, die later valsch bleek te zijn. Zaterdag j.l. bood een man aan hetzelfde kantoor een chèque groot f 2300 ter uitbeta ling aan, die ten name stond van het filiaal eener Rotlerdamsch Verzekeringsmaat schappij. De handteekeningen die op de chè que stonden waren blijkbaar in orde. Het trof den kassier echter, dat het handschrift van deze chèque merkwaardig veel overeen komst vertoonde met dat van de valsche chèque, die voor eenige weken was geïnd. Voor alle zekerheid belde het personeel van het giro-kantoor de betrokken firma op en toen bleek dat deze niets van een chèque van f2300 af wist, waarschuwde men de politie, die den aanbieder onmiddellijk ar resteerde. Bij het onderzoek dat volgde kwam aan het licht, dat de aanbieder de chèque van een familielid ter inning had gekregen. Dit familielid, een zekere te Hilversum woon achtige S., werd eveneens door de politie ge arresteerd. Deze bekende spoedig de beide chèques te hebben vervalscht. Bij het ver hoor kwam uit, dat hij nog meer op zijn kerfstok had Het vorig jaar was hij in be trekking geweest bij een verzekeringsmaat schappij óp het Frederiksplein. Ook deze firma heeft hij opgelicht voor eenige hon derden guldens. Niet minder dan 18 mail wist hij daar groote en kleine bedragen óp gefingeerde vorderingen uitbetaald te krij gen. ERNSTIG MOTORONGEVAL. Gistermorgen heeft in de Eeuwige Laan te Bergen een ernstig motorongeval plaats gehad. De electrotechnicus M. uit Rotterdam reed met zijn vtouw op de duozitting, in de richting van Bergen. Ter hoogte van de villa De Spar slipte hij. raakte daardoor het stuur kwijt en reed tegen een boom aan den lin kerkant van den weg. Man en vrouw werden van den motor, ai- geslingerd. De motor werd totaal vernield. Per gemeentebrancard werd de man naar de woning van den heer Hemelrijk gebracht, waar dr. Poot de eerste hulp verleende. M. bleek beide beerien gebroken te hebben en ernstig inwendig te zijn gekneusd. Ook werd bij den heer H. aan de vrouw geneeskundige hulp verleend; zij had slechts lichte ontvellingen bekomen. De heer M. Zal naar Alkmaar worden overgebracht, daar operatief ingrijpen noodzakelijk wordt geacht. BIJ HET NEMEN VAN EEN DRAAI. Op den Póstweg bij den Groesbeekschen- weg te Nijmegen reed de heer v. V. met zijn auto bij het nemen van een draai tegen de auto van den heer Kr., aannemer te Nij megen. De auto van den heer v. V. sloeg over den kop, toen de binden der voorwie len sprongep, en kwam onderstboven te lig gen. De inzittenden, twee he'erèn. waaronder v.V. zelf. maakten de s&lto'Tfibrtalfe van den auto mee en kwamen er zonder ernstige Ver wonding af. EEN VROUW LEVEND VERBRAND. Zondagmiddag heeft le Steenbergen een zeer tragisch ongeval plaats gehad, dat groote ontroering in de gemeente teweeg bracht, meldt het ,.D. V. N.-B." Toen de heer Wijnen, hoofdonderwijzer, wonende in de Blauwstraat, van een bood schap thuiskwam, vond hij in de keuken zijn echtgenoote, geheel met brandwonden overdekt op den grond liggen. Terstond werd zoowel geestelijke als ge neeskundige hulp ingeroepen. De laatste, hoewel spoedig ter plaatse, mocht niet meer baten. Onder de hevigste pijnen overleed de vrouw. Omtrent de, juiste toedracht van het ge beurde, tast men in het duister. Van me vrouw Wijnen die gebruik maakte van een stoof om haar voeten te warmen, schijnen op een gegeven oogenblik kousen en kleeren vlam gevat te hebben met het noodlottig ge volg. In de keuken,zelf is niels verbrand. Mevr. Wijnen was ongeveer 50 jaar oud en moeder van vijf jaren, van welke de oud ste dochter, drie weken geleden te Dongen in het Zusterklooster trad. De deelneming met de zwaar getroffen familie is algemeen. BRANDEN. Te Schermerhorn (N.-H.) is het café ..de Roode Leeuw" geheel afgebrand. Niets kon worden gered. Door den hevigen wind werd de tegenover gelegen doorrij-stal eveneens een prooi der vlammen. Te Kamperveen bij Kampen is de koren molen van J. Labols door onbekende oor zaak totaal afgebrand. Verzekering dekt de 9chade. ONGELUKKIGE VAL. De bijna 50-jarige vrouw van den land- houwer J. Bonger9 te ,Lekkerkerk is, toen zij boter in den kelder zou brengén.'geval len en dood opgenomen. KIND VERBRAND. Te Maastricht zijn tengevolge van het spelen met lucifers de kleerén vain het 2-jaxig kindje van M in brand gevlogen. De kleine is korten tijd daarna aan de beko men brandwonden overleden. (L.K.) SMOKKELEN. Een 10-tal Duitsche smokkelaaT9 is over de grens bij Kerkrade aangehouden, toen ze met paard en wagen een groote hoeveelheid frauduleus uit Holland ingevoerde koffie poogden in veiligheid te brengen. Alles werd in beslag genomen. NEDERLANDSCHE MOTORSCHOENER GEZONKEN. Zaterdag is de Nederlandsche motorschoe ner Fenna, op reis van Delfzijl naar Emb- den, met een lading suiker aan boord, door het slechte weer in de branding geraakt en gezonken. De schipper en zijn zoon verdron ken. De lijken zijn nog niet geborgen. De stukken van. het wrak zijn aangespoeld. Toerist: „Waarom hebben jelui hier in Spanje meestal zulke slechte straten?" Spanjaard: „Om de auto's weg te houden. Wij houden van een rustigen ouden, dag en een zachten dood". RECLAME. meest hinderlijke kwaal1 voor menschen op leeftijd is verstopping. Poster's Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis. Een ide aal laxeermiddel voor ouden van. dagen. Maagpillen f 0 65 per flacon. ste r'9 verkrijgbaar 1757 LAWN-TENNIS. OH DEN DAVIS-BEKER. Ome ploeg voor Denemarken, Onze ploeg, die op 4, 6 en-6 Mei te Kopen hagen zai spelen voor den Davis Beker, is samengesteld uit: Jhr. C. van Lennep, H. Timmer, C. Bryan en mr. M. van der Feen. Mr. Van der Feen za! aanvoerder zijn en tevens reserve voor het enkelspel. Timmer en Bryan'zullen de enkelspelen spelen, ihr. Van Lennep en Timmer het dubbelspel. Al ontbreekt mr. Diemer Kool. deze ploeg is er toch een. die een behoorlijke vertegen woordiging van ons spel geven zal. Timmer is als enkelspeler vrijwel gelijk te stellen met Diemer Kool en het is alleen jammer (zij het dan ook, dat het beslissend zijn kan) dat we dezen niet naast Timmer:hebben om' in de enkelspelen een kans te meer te heb ben! Nu moeten we erop speculeeren dat Timmer beide enkelspelen wint, dat Van Lennep en Timmer het dubbelspel winnen (o.i. het minst speculatieve punt) en dal we de andere enkelpartijen vooralsnug niet als kansen meerekenen, aldus het „Hbld." De keuze voor tweeden enkelspeler ia moeilijk geweest voor de keuze-commissie. Mr. Van der Feen heeft meer routine en zijn partijen tegen Bryan in de oefenwed strijden hadden hein weliswaar een paar nederlagen bezorgd, doch rekening hou dend met de spelmethoden die de onzen tegenover zich krijgen, was er evenveel voor zijn keuze als voor die van den nog lang niet in vorm zijnden Bryan te zeggen. Tenslotte heeft de keuze-commissie de mo gelijkheid dat Bryan zijn spel hooger kan opvoeren dan mr. Van der Feen den door slag doen geven. Echter gaat, zooals uit het bovenstaande blijkt, mr. Van der Feen mee als aanvoerder en tevens als reserve en dit is een goed besluit. Meer dan eens hebben we er al op gewezen dal ons land het voor beeld van andere landen dient te volgen en zoo mogelijk een ..nonplaying captain" moet benoemen In dit geval hebben we de combinatie van captain en mogelijken in valler. CRICKET. DE HEER DE HAAN AANVAARDT ZIJN BENOEMING. Zooals men weet, is de heer A. de Haan Azn. Zaterdag j.t. herkozen als secr.-penn. van den Ned Cricket Bond Aangezien de heer De Haan op die vergadering niet aan wezig was, bestond er nog geen zekerheid of hij zijn benoeming zou aannemen, zegt de „Tel." De heer De Haan deelde desgevraagd mede, dat hij na een onderhoud met den voorzitter van den N. C. B. besloten had zijn oude functie weder op te vatten. WATERPOLO. MAAS I—L. Z. C. I 1—2. In de zweminrichting „De Regentes" te Den Haag werd gisteravond een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen de eerste polo-zeventallen van de Maas en de Leidsche Zwemclub. De Maas-ploeg was au grand complet, terwijl de Leidenaars in vallers telden voor an Leiden en Van Ingen Schenau, doch daarentegen Elzinga weer in de gelederen hadden, die een uit stekende mid-achter-partij speelde. Maas nam het eerst met een houdbaar schot door H. van Suylekom de leiding, waarna Buys nog voor de rust de partijen op gelijken voet bracht. Na de rust golfde het spel op en neer mef onze stadgenoolen iets in de meerderheid, hetgeen de la Court na fraai combinatiespel van de geheele ploeg in een doelpunt wist uil te drukken. Onder groote spanning kwam het einde van deze ontmoeting, die op goed eerste-klassc- peil stond. SCHERMEN. DE COMPETITIE K. N. A. S. B. Voor de eerste klasse, afdeeüng B,'werd in de schermzaa! ITiandoménici, aan den Singel te Amsterdam een wedstrijd getrok ken voor de competitie van den Kon. Neder 1. Amateur Schermbond. Onder leiding van den heer \V. Brouwer trokken de ploegen van de schermclub Giandomenici en van de Leidsche Scherm- vereeniglng op floret, degen en sabel. De Amslerdamsche ploegen bestonden op floret uit de heeren Dor de Jong, P. Kunze, G. Vigeveno en R. Burger, de twee laatstge noemden werden in de degenpartijen ver- Vangen door de heeren dr. Hubert van Blyenburgh en C, Weber, terwijl de sabel- ploeg bestond uit de heeren Dor de Jong, G. Vigeveno, R. Burger en dr. Hubert van Blyenburgh. De Leidsche ploeg was voor alle wapens dezelfde en was samengesleld uil de heeren kap. A. E. W. de Jong, Bruins, v. Dorssen en Lehmann. De resultaten waren als volgt; Floret. Gewonnen door de schermclub „Giadomenici" met 13 gewonnen partijen, 19 ontvangen en 48 gegeven treffeTs. De Leidsche Schermclub won 3 partijen met 48 ontvangen en 19 gegeven treffers. Degen. -De schermclub „Giadomenici" won 9 partijen met 18 ontvangen en 23 gegeven treffers. De Leidsche Schermclub won 7 par tijen met 23 ontvangen en 18 gegeven tref fers. Sabel. Gewonnen door de schermclub „Giandomenici" met 12 winstparlijen, 40 ontvangen en 53 gegeven treffers. De Leid sche Schermvereeniging won 4 partijen met 55 ontvangen en 40 gegeven treffers. Van deze 4 winstparlijen nam kap. A. E. TV. de Jong er drie voor zijn rekening. De schermclub „Giandomenici" won dus op alle wapens. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERIST-VEREEN. „SWIFT". Zondag werd de derde rit der competitie verreden. Hiervoor was niet die belang stelling, zooals die den laatsten tijd va't waar te urnen, maar dit zal de schuld wel zijn van de zeer slechte weersgesteldheid Er is zer.r goed gereden. De tijd, welke noo dig was var, het Haagsche Schouw raar Den Hout te Haarlem en terug was 1 u 54 m. 45 4/5 s. De controle bij dezen rit werd uitgeoefend door J. Koudijs. Van de, start vertrokken C. Hillebrand, N. Kop, J, v. d. Wilk, J. Wurzer, Boskamp, P. v. d. Pluym en J. Groene- wegen. P. v. d. Pluijm moest al spoedig op geven wegens pech, terwijl C. Hillebrand bij het keerpunt ongeveer 100 M wist uit te loopen, maar spoedig daarna werd inge- loopen, wat zelfs toen zoo snel ging, dat hij moest lossen, evenals N. Kop, die uit z'n toeclips vloog. In dezen rit moest weer de eindsprint de beslissing brengen, met het resultaat, dat J v. d. Wilk als le eindigde, direct gevolgd door J. Wurzer als 2e. J. Groenewegen 3e; A Boskamp 4e: N. Kop óe: C Hillebrand 6e. De juniores moesten aan dP start komen voor een 15K.M_ competitierit Hiervoor waren maar twee deelnemers. De uitslag was: D. Wurzer, 2. J. Schilt- huyzen. BJLTARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De eindstand der onderlinge competitie 2e kl. van den L. B. B. luidt: 1. Excelsior U. Lisse 7054 car. 2. 't Groene laken. Alphen 6987 3. D 0. S. II, Leiden 6970 4. Do Ballon I, Leiden 6500 5 Krijt op tijd Hazersw. 6213 6. flollandia. Katwijk6167 7. De Pool II. Leiden 5036* De Pool heeft de 10 part. tegen Hollan- dia gewonnen gegeven. Hoogste gemiddelde 8 93 J. Bruininckx. Hoogste serie 31, B. Duivenvoorde en H. P. van Amsterdam. In de 3e afdeeüng is de stand: 1. Rijnzicht, Leiden -4802 car. 2. D. O. S. III, Leiden 47-44 3. 't Vierkantje. Leiden 4411 4. De Ballon li. Leiden 4314 5. Krijt op tijd, Hazerswoude 3615 6. De Pool III, Leiden 3543 Hoogste gemiddelde 4.H. v, d Nat. Hoogste serie 27, N. v. Berge Henegouwen. OLYMPISCH NIEUWS. VERGADERING I. O. C. De loondervingskwestie. Te Monte Carlo wordt de vergadering ge houden van het Int. Olympisch Comité. Naar de „Tel." meldt heeft het congres het verzoek van het N. O C. om het bekende besluit in zake vergoeding van loonderving op te schorten tot het volgend Olympisch congres en dus yoor Amsterdam nog den ouden toestand te handhaven, van de hand gewezen. Het gevaar dal de Int. Voetbal-Federatie nu het Olyrjpisch voetbaltournooi zal afla-s- ten blijft dus dreigen. VOETBAL. BEKERWEDSTRIJDEN L.V.B, De Beker-wedstrijden van den L. V. B. kullen dit jaar gehouden worden in de maand Mei. De deelname aan deze competitie staat open voor alle in het gebied van den L. V. B. gevestigde vereenigingen en elftallen, uitgezonderd eerste- en tweede-klasse elf tallen van den N.V.B., bovendien voor alle lagere elftallen daD le klasse L.V.B. De inschrijvingen sluiten uiterlijk 5 Mei a.s. De wedstrijden en terreinen worden bij loting vastgesteld. De eindstrijd wordt op onzijdig terrein gespeeld. Wanneer een wedstrijd tengevolge van gelijk spel on beslist is gebleven, komt de bezoekende ver- eeniging in de volgende ronde. Hel winnende elftal ontvangt den beker voor één jaar in bezit, de beker moet voor 1 Juni weder ingeleverd worden bij den secretaris-penningmeester van den L. V. B. Indien een elftal driemaal achter elkaar of vijfmaal in het geheel in het bezit is geweest van den beker, wordt deze definitief eigendom. Wanneer een beker-wedstrijd op onzijdig terrein wordt gespeeld, wordt de netto opbrengst aan entrée-gelden gelijkelijk ver deeld tusschen beide spelende vereenigingen, de ontvangende vereeniging en den L.V.B. Protesten wofflen niet aangenomen. Uet minimum-aantal inschrijvingen bedraagt 8. DUIVENSPORT. DE TREKVOGEL. Vermoedelijke lostijd 10 uur. De duiven bereikten als volgt hun hokken. 1. J. Brax- hoven 11 u. 13, m. 41 s.; 2. A. Erades 11.15,10; 3. J .Lepelaar 11.17.51; 4. J. v. d. Lucht 1120—5. J. Bekooij 11.20.49 6. Arn. Gijzenij 11.20.50; 7. K. Brand 11.22.27 8. A. de Wit 11.22.53; 9. J. Selier 11.23.8; 10. A V. Dorp 11.24.— 11. H. Moene 11.25.47; 12. J. v. Dorp 11.27.1; 13. J. Re- del 1128.19; 14 D. Klootwijk 11.30.7; 15. G. v Dorp 11.34.33; 16. A. Ouwerkerk 12.3330. DE BONTE DUIF. Concours vanaf Vilvoorde (België) 138 K.M. De vogels werden met sterken wes- tenwind om 7 u. 40 min. v.m. in vrijheid gesteld en plaatsten zich als volgt: 1. J Laman 9 u. 47 m. 24 s.; 2. T. Vmkesteyn 9 47.30: 3. J v. Leeuwen 9.57.41; 4. I. de Graaf 10.0.25; 5. J. Laman 10.1.1: 6. I. de Graaf 10.1.24; 7. H. J. v. Wijk 10.1.25; 8. J. Truyers 10.1.36; 9. C. P. Veldhuizen 10.2.0; 10. D. v. Leeuwen 10.2,37; 11 J. Laman 10.5.49: 12. J. Uiterdijk 10.G.29; 13. J. Truyers 10.7.21; 14. J. Uitendijk 10.81; 15. II. J. v. Wijk 10.8.15; 16. J. P. Easel 10.8.40. DE BLAUWBAND. "Wedvlucht vanaf Roermond afstand ptm. 146 K.M. Zeer sterke Z.-W. wind. De dui ven bereikten hun hokken als volgt: 1. F. Bloemmk 9 u. 46 m. 27 sec. 2. W. Kramp 9.47.15. 3. F. Nieuwkerk 9.50.45. 4, Idem 9.51.3. 6. Rijsbergen 9.59.20. 6. P. de Winter 9.59 58. 7. Idem 10*17.51. 8. F Bloe mink 10.20 23. 9. Idem 10.20.57. 10 Idem 10.39.5. STEEDS SNELLER (Noordwijk). Oefenvlucht vanaf Rozendaal, afstand 92 K.M. Er vlogen 35 vogels en werden 20 prijzen beschikbaar gesteld. De prijswin naars waren, 1. J. Rakhorst 11 u. 27 m. 38% sec. 2. H. Deyselbloed 11.28.33%. 3. Id. 11.28.63J. 4. Th Steenvoorden 11.30.37%. 5. J. v. d. Berg 11.31 11. 6. H. Deyselbloem 11.31.32. 7. L. Steenvoorden 11.31.67%. 8. P. Bos nians 11 32.50%. 9. J. Casperë 11.33.32. 10 J. v. d. Berg U.33.45, 11. Th. Steenvoor den 11.34 54%. 12 N. Bemelman ll.35.39j. 13. L. Steenvonrden 11 36.35% 14. N. Bc- melmaD 11.36 46. 15. Idem 1136.59 16. P Bosman 11 39.42 17. C. v. Wouw 11.40 30 18. J. Rakhorst 11.41.10%. 19. Idem idem. 20. C. v. Worm 11.42 26. Gr. v. Z. „HET OOSTEN". Wedvlucht vanaf Roosendaal op Zaterdag 23 April, afstand 72 K.M. fn vrijheid ge steld om 1.30 uur, en bereikten hun hokken als volgt: 1. H. E. Christiaanse 2.45.0; 2. idem 2.45.56; 3. L. N. G. Waling 2.50.25; 4 idem 2.50.30 5. H. E. Christiaanse 2.54.25: 6. L. N. G. Wijting 2.54.30; 7. E. P. v. Veen 2.57.32; 8. J. Kooreman 2.57.369. A. Faber 2.58.24; 10. J. Wes- solius 2.59.18; 11. A. Faber 2.59.27; li J. Kooreman 2.69.52; 13. J. Boekkooi 3.6.9, 14. J. W. Wolters 3.6.47; 15. J. Boekkooi 3.15.22: 16. Chr. Selier 3.30.40; 17. A. Stoeke 3.43.28. „DE REISDUIF". Wedvlucht Roozendaal, In concours 382 duiven; vermoedelijk lo#*9 uur. le. Chr. v. d Pluim: 2e., 11e, 17e A. G. Adrichem: 3e, 20e O A. v. d. Reijden; 4e. 5e. 8e M. v. d. Vecht: 6e. H. Tegelaar; 7e. J Neuteboom. 9e. P F Oosterveer; 10e J. W. v. Duuren; 12e 22e P. Laman; 13e. P. N'ievaart; 14e A. Bink; 15e, 2öe I. K. Waas dorp: 16e, 24e P. v. d. Berg: 18e. W Knij- nenburg: 19e A de Graaf: 2fe. J de Tombe Eerst geconstateerde vogel 10.30.59; laatst geconstateerde vogel 10.40.49. DAMMEN. HET CLUBKAMPIOENSOHAP 2e KLASSE VAN NEDERLAND. Voor deze competiti» werd in Rotterdam gespeeld tusschen Haart. Damclub II en R. A. D. 1 uit [t'dam. De Haarlemmers wonnen met 137, waardoor zij zoo goed als zeker zijn van den titel. De Leidsche Damver. I verloor met 164 van Steeds Beter I uit 's Hertogenbosch en moest 's middags met 1-16 de meerderheid er kennen van R. A. D. I. hetgeen hoofdzake lijk is te wijten aan de mindere gerouti neerdheid der spelers om in dergelijke zware en vermoeiende wedstrijden te spe len, terwijl de Leidenaars met 3 invallers (welke zeer goed hebben voldaan) speelden en nog één speler misten. De gedetailleerde uitslagen zijn: 1. O. v. Veen (wit)W. Maas (zw.) 1—1 2. P v. StelW. v. Haaren 02 3. M. SwerisH, v. d Pol 02 4. II. de WaterM. Maas 11 5. N. N.J. Melis 0—2 6. I. TelengA. v. Haaren11 7. P. v. LieL. Heesleer 02 8. D. A. EppengaL, Hendriks 02 9. A. v. AsH. v. Poorten 1—1 10. n o A. Maas 0-2 Totaal 416 voor Steeds Beter. Het resultaat van den kamp tegen de Rotterdammers was: 1. 0. v. Veen (w.)H. Korstanje (zw) 02 2. P v. d. Stel—W. Walop 0—2 3. M Sweris—J. v. d. Doe 02 4. II de WaterA. Korslanje 20 5. N N—A. M. rietscher 1—1 6. I. Teleng—D. Tobbie 02 7. P. v. LieK. Boosten 0—2 8. D. A. EppengaD. A. Meelwijk 20 9. A. v. As—C. W. v. Dijk 1—1 10. n. o.G. Aubert 02 De oneven borden van Leiden hadden in beide wedstrijden wit. Als wedstrijdleider fungeerde de heer J. J. de Bruijn van „Het Westen", Rotterdam. De stand in de competitie luidt thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. prt. R. A. D. I 5 3 1 1 55-45 7 Haarl. De). II 3 3 0 0 43—17 6 St. Beter 1 3 2 1 0 38—22 5 Leerdam 12 10 1 2119 2 Leidsche D. I 3 0 0 0 14—46 0 D. O. S. II 4 0 0 4 29—51 0 R. A. D. I is uitgespeeld. A.s. Woensdag 27 April ontvangt de Leid sche Damver. I voor deze competitie D. O. S II uit Delft. De thuisclub dient dezen wedstrijd le winnen om in deze competitie de laatste plaats te ontloopen. RECLAME. hebbeo ceotgto tijd vóór to e* de bevalling vcratcrkcod co bloed vore* ad middel oo>i>> Dr. HOMMEL S HAEMATOGEN-7 A BLETTEN tl|o to too b geval verte la verkiezen bnve* aade* pracporatco die apoedtg tegenataao omdat ld dosr bun heerlijke eboeoUsrooak alttjd a»r,gre»in la te QccDco xijo V©edtod. *p wekkend «terktfiA Per Doos f 1.90» bij Apoth. co Drogisten! Dr. HOMMEL'S HAEMATOGUN, het beate bloed vormende ea versterkende middel eedert IS l*aa ■i—amin 1759 Van B., te L. Geen beslag kan wor den gelegd op de boeken, die op zijn be roep betrekking hebben, tot de som van tweehondeud gulden. H. J., te O. U moet bijtijds voor ver lenging van het huurcontract zorgen. Reeds nu kunt u daarover met den huisedgenaar spreken, H. J. S., to L. Aan de Leidsche Hor tus zal men u wel aan een Yoghurt-plantjc kunnen helpen Wendt u maar eens tot den hortulanus den heer E. Th. Witte Kaiser- straat alhier. I. van W., te L. Wendt u tot het Mi nisterie van Koloniën, te 's-Gravechagc. W. S., te K.-a.-Z. Voor het inmaken van eieren gebruikt men met succes één deel waterglas en 9 deelen gekookt water. Dit in een steeneo pot doen en daarin de eieren, die eerst geschouwd behooren te worden, om te zien of zij versch zijn en op een koele plaats in een kelder zetten. In plaats van wateTglas kunt u ook kalk gebruiken hoewel van kalkeieren de schaal spoediger breekt en daardoor de eoeren niet zoo goed gekookt kunnen wordeD. De vischsmaak welke u aan de vorig* ingemaakte eieren proefde, houdt absoluut geen verbatd met het waterglas, ma*r zal een gevolg zijn geweest van het voed sel. Vi schaf val in welken vorm ook toege diend, geeft onsmakelijke eieren. 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6