Kruschen Sa/ts Hoe staat U 's morgens op EERSTE KAMER. RECHTZAKEN. meijer te Amsterdam, ds. A. O. Q. de Hertog, te Rotterdam e© da. E. J. H. v. Leeuwen te Arnhem als zoodanig het co- zen, de eerste tevens al9 voorzitter. in de middagbij een komst heeft de. O. A. Lingbeek, lid van de Tweede Kamer, ge sproken over: Christelijke politiek en ge meene gratae-politiek Spr. betoogde, dat dr. Kuyper zich aJ- leen heeft gericht naar wat het licht der natuurlijke rede leert, in zijn ,,Ons Pro gram". Hij houdt het woord der Hesüige Schrift voor de overheid gesloten Dat ver wijt beschouwde hij ais een groot onrecht hem aangedaan. Maar hij wees hen, die met het overheidsgezag waren bekleed, in hun consciëntie naar den easch van het Woord, evenwel als personen, niet als overheid. Voor de overheid als zoodanig gold de gemeene gratie Spr. trad vervolgens in een beschouwing over de algemecne en bijzondere genade. Bij de oude Gereformeerdeo gold voor iedereen het Woord, doch alleeD uitwendig. De bekeerden alleen kregen het door ae bijzondere genade ook inwendig Het on derscheid tusschen algemeene en bijzon dere genade zit dus hierin, dat de bijzon dere genade alleen door het Woord voert tot zaligheid. Dr. Kuyper gebruikt wel de zelfde oude woorden, doch hij geeft er een geheel nieuwe beteekenis aan. Volgens hem geeft God een algemeene genade, die dient voor het natuurlijke leven, eneen bijzondere genade, die leidt tot zaligheid. En dan plaatst hij de wereld onder de al gemeene genade, en de kerk onder de bij zondere. Hij beperkt dus het Woord Gods alleen tot het terrein der zaligheid. Met deze leer der gewone gratie valt er voor een overheid, zelfs in een christelijk land, mets christelijks te doen. Vandaar ook het kleine lijstje verlangens van Kuy per op het gebied van christelijke over heidsbemoeiing Kuyper draait de lamp Gods voor de overheid uit, en hij laat haar handelen bij het natuurlijke licht. Deze opvatting, zeide epr., is niet in overeenstemming met de Schrift. KuypeT hoeft de leer der overheid geplooid, zóó geplooid, dat de christel ij ken toch aan de regeering konden komen, zonder door de eischen van het woord al te zeer gedwon gen te worden b.v. om voor het Protes tantisme partij te kiezen tegen Rome. De z.g, christelijke partijen komen gaar ne op voor de ohriatelijke eischen, die wij gemeene gratie-eischen noemen: de aJ- echaffrng deT loterij, de invoering van de doodstraf. Alles op grond van het natuur lijke licht. Zij hechten er veel aan, en zijn boos als andere partijen er niet medo meegaan. Wij gaan niet mee met quasi- christelijke eischen als deze. Zeker, wij hebben geen bezwaar tegen Zondagsrust op grond van het natuurlijke licht, maai als deze leus van gemeene gratie wordt 'aangeheven, zullen wij niet meejuichen. Wij willen zeggen: ge begint met wat het laatste moest zijn Wij halen voor de ge meene gratie-ei6chen onze schouders op, en stellen er tegenover de eisch van het geopenbaarde woord. Treedt men niet in die eischen, dan zal Nederland, ondanks alle gemeene gratie-politiek, geen dage raad zien Nadat naar aanleiding van deze lezing een korte gedachten wisseling was gehou den, werd de vergadering gesloten. R.-K. WERKGEVERSVEREENIGINGEN. Gisteren vergaderde het R.-K. Verbond van Werkgevers Vakvereenigingen en het Dagelijksoh Bestuur der Algemeene R.-K. Werkgeversvereeniging ten bureel© dezer organisatie©, Huize Voorhout, 's-Graven- hage onder presidium van mr. M. P. L. Steenberghe, vice-.voorzitter van het R.-K. Verbond. De vergadering nam kennis van het feit, dat het R.-K. Werkliedenverbond zich op nieuw tot het publiek heeft gewend met een repliek op het Verweer der R.-K Werkgeversverenigingen tegen het z.g.n. „rapport" over de sociale toestanden spe ciaal in het Zuiden des lands. Uit overweging, dat het algemeen katho liek belang zou worden geschaad, wan neer voort werd gegaan met de schier alom afgekeurde methode om grieven tus- schen katholieken onderling- in het open baar te behandelen, zondeT dat de gele genheid heeft bestaan door onderling overleg tot een bevredigende oplossing te geraken, besloot de vergadering zich van verdere dupliek in het openbaar ts onthouden. DE INDISCHE POST PER K. L. M. Men schrijft aan het Haagsche Aneta-kan- toor dd. 20 April: Het vliegtuig H-NADK van de K. L. M., bestuurd door de vliegers Beekman en Tepas. is heden om 9 uur 34 van de Waal haven vertrokken naar Marseille, waar het om 16 uur 13 aankwam. Aan boord bevond zich de secretaris van het Comité Vliegtocht Nederland-Indiê. dat de opdracht voor dezen tocht heeft gegeven. Het vliegtuig wacht in Marseille op de aankomst van het stoomschip Slamat van den Rotterdam9chen Lloyd, ten einde ter stond na aankomst de post uit IndiS naar Nederland over te vliegen. ARBEID IN ISRAËL. BROODBAKKERIJEN De Minister van Arbeid. Handel en Nij verheid heeft vergund, dat in Israëlietische broodbakkerijen door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen op Zondag 6 Juni te 12 uur des nachts mei den bakkersarbeid wordt begonnen, met dien verstande, dat, voor zoover betreft broodbakkerijen, voor welke een vergunning, als bedoeld in arti kel 37. eerste lid. der Arbeidswet 1919, is verleend, reeds op Zaterdag 4 Juni om 10 30 uur des namiddags, met arbeid bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, map worden aangevangen; onder voorwaarde dal in de ondernemingen, waar van deze vergunning gebruik wordt gemaakt, op Maandag 6 en Dinsdag 7 Juni geen arbeid wordi verricht Aan hoofden of bestuurders van Tsraëlie tische broodbakkerijen is vergund, dat op Maandag 25 April, Zondag 5 Juni en Woensdag 8 Juni deeg of brood, dat n& 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is, van 8 uur des voormiddag3 wordt vervoerd, verkocht of afgeleverd. Hoewel de verwarming der treinen op 16 April pleegt te eindigen, heeft de direc tie der Ned Spoorwegen besloten deze ver warming nog veertien dagen te doen voort duren, alzoo tot 1 Mei. Dit geldt speciaal voor de ochtend- en avondtreinen. Is de temperatuur ook op den dag laag. dan wor den ook de middagtreinen verwarmd. RFCLAME. De meeste huidkwalen zijn hinderlijk, doch krabben verergert de kwaal. Onmid dellijke verlichting wordt echter verkregen bij aanwending van Foster's Zalf, en bij voortgezet gebruik verdwijnt de huidaan doening. Foster's Zalf wordt sedert jaren aanbevolen. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar k f 1.75 per doos. f 1.per tube. 1483 (Vervolg van gisteren). BEGROOTINGSDEBATTEN. Arbeid, Handel en Nijverheid. De heer WESTERDIJK (V.-D.) sluit zich ten aanzien van de waterverontreiniging aan bjj den heer Janssen. Een passieve houding van het Rijk is onverantwoordelijk. De hoold- fout zit echter in de techniek van de zui vering van het afvalwater. Natuurlijk is er ook behoefte aan een riolennet, maar onze Hinderwet is nog zoo slecht niet. Vooral in de Groninger en Drentsche veenkolonies is do toestand slecht. Nu heeft men wel het belang der visscherij naar voren gebracht, maar dit moet in verband gebracht worden met dat van de industrie. De moei lijkheid der reiniging zit in de groote massa, die te reinigen is. Wel gelukt de biologische reiniging met kleine boeveelheden. B. en W. van Groningen hebben in de biologische reiniging het vertrouwen verloren en zjj willen een groote buis naar zee aanleggen om het afvalwater naar zee te persen. 'Zulk een werk kost natuurlijk millioenen. Dit voorbeeld haalt spr. aan, om te toonen, hoe moeilijk het vraagstuk is. De heer WIBAUT (S.D.A.P.) herinnert nog eens aan de nitspraken van het Woning congres. De Minister beeft ars antwoord daarop verwezen naar de circulaire van Maart 1925. Dit was wel een bewonderens waardige blijmoedigheid. Na de pauze deelt de VOORZITTER mede, dat de centrale afdeeling heeft besloten, Donderdag om half 11 in de afdeelingen eenige wetsontwerpen te onderzoeken. De openbare vergadering zal dan te 12 uur aanvangen. De heer WIBAUT (S.D.AP.) zet vervolgens zjjn rede voort over de begrooting van Ar beid, Handel en Nijverheid. Hij vraagt zich af, of de trjd nu langzamerhand niet ge komen is, dat ten aanzien van de woning voorziening niet meer geregeerd wordt met ministerieels circulaires. Anders zon men verschillende paragrafen van de woningwet kunnen schrappen en die materies regelen bij circulaire. De heer BLOMJOUS (R.-K.) betwijfelt of het ter hand nemen van productieve werken ons eenigszins duurzaam zou kunnen hel pen uit de ellende der werkloosheid. Spr. ziet meer heil in een welvaartspolitiek tegen over het buitenland om zoowel land- en tninbonw als indnstrie op te heffen. Ook moet het gezegd worden, dat de 8-urige arteidsdag, zooals die hier wordt toege past, voor onze arbeiders zeer schadelijk is. De concurrentie met het buitenland moet mogelijk zijn. De MINISTER VAN ARBEID, HANDEL EN NIJVERHEID, de heer SLOTEMAKER DE BRUINE, beantwoordt eerst mevrouw PothuisSmit. De punten, die zij behan delde, zijn nog steeds in onderzoek en de regeling dezer materie is niet zoo een voudig als het schijnt. Op dit oogenblik wordt op het departe ment gewerkt aan een wijziging van de Woningwet met betrekking tot de rooilijnen, het bouwverbod, het uitbreidingsplan en de onteigening. Gezegd kan nog niet worden, of binnen korten tijd een oplossing zal zijn gevonden.Inzake de bedrijfsorganisatie k3n de Minister geen waarde hechten aan iets, dat van boven af zou worden opgelegd. Op het oogenblik kan men dan ook niet verder gaan daü de collectieve contracten zooveel mogelijk uitbreiden. Wat er later gebeurt, weet spr. nog niet. Een toepassing van de collectieve arbeidscontracten is ook in het voor-ontwerp Ziektewet neergelegd en dit begrip zal waarschijnlijk ook neergelegd worden in de regeling van den arbeid van volwassenen in den landbouw. Wat de lacune tusschen Arbeidswet en Leerplichtwet betreft, deze zaak behoort thuis bjj den Minister van Onderwijs. Be dacht moet worden, dat men economisch ge makkelijk iets stuk slaat, maar dit moeilijk weer heelt De heer Blomjous wenscht den 8-urigen arbeidsdag niet te handhaven, doch er zijn maar twee mogelijkhedenwijziging der wet, of de wet uitvoeren. Spr. is geroepen de Arbeidswet, die er nu is, uit te voeren; hij is niet bereid, een wijziging te over wegen. omdat hjj het in die wet door den arbeidenden stand verkregene bijzonder hoog aanslaat. Waar hem verweten werd, dat de Minister te weinig doet, in den geest van de Arbeidswet wijst hij op verschillende van zijn maatregelen, o.a. op den vacantie- dag voor de mnsici, chauffeurs enz., de bescherming van vrouwen en kinderen in den landbouw, de Veiligheidswet, enz. Wat nn het voor-ontwerp-Ziektewet be treft wie voor de arbeiders momenteel iets wit bereiken, moet zich op een ander stand punt stellen dan de heer Danz en allen tevreden zien te stellen. Men mag spr. dan geen man van de groote lijn noemen, hij zal tevreden zijn, als men van hem kan zeggen, dat hij de Ziektewet heeft inge voerd. Met betrekking tot de moederschapszorg ls het sprekers bedoeling, dat de conventie van Washington zal worden geratificeerd, j In het voor-ontwerp-Ziektewet is inderdaad verschil gemaakt tusschen gehuwde en on gehuwde moeders. Men moet hier een prin cipieel standpunt innemen, wat spr. dan ook gedaan beeft. Het vraagstuk der crisislaaten ressorteert onder den minister van financiën. Het is een zeer betwistbare stelling of de woning wei werkelijk de strekking heeft als de heer Wibaut daarin gaarne ziet. Sprekers stand punt is, dat bouw van woningen door de overheid goed is, zoolang de ontplooiing van het particuliere bedrijf niet wordt on mogelijk gemaakt De buitengewone omstandigheden, die in de Huurwetten bedoeld zijn, zijn reeds lang verdwenen. Feitelijk hadden de Huurwetten dus reeds vroeger moeten zijn vervallen. Spr heeft echter maanden lang geaarzeld om er too over te gaan. Doch het moest gebeuren, aangezien de particuliere nijver heid meer opkwam en de vreemdelingen wa ren verdwenen. Alle argumenten, die gebezigd worden om de opheffing der Huurwetten af te keuren, zijn dan ook niet aan de wet ontleend. De toestand is niet zoo ernstig als wordt voorgesteld. Te Leiden stond in 1926 leeg 2.21 pet. van de woningen, dus bijna het normale percentage. Te 's-Gravenh3ge is de toestand zelfs beter dan in 1912. In alle plaatsen, waar moeilijkheden dreigen, dienen de verantwoordelijke personen in te grijpen ten einde den toestand meester te worden. Klagen over de opheffing der Huurwetten helpt niet Gerepliceerd wordt door de heeren RUGGE (S.D.A.P.), DANZ (S.D.A.P.), HERMANS (S.D.A.P., mevr. POTHUIS-SMIT (S.D.A.P.) en den heer FRANSEN (R.-.K). Do MINISTER dupliceert. Inzake de wa terverontreiniging deelt hij nog mede, dat binnenkort zal verschijnen het verslag van bet Rijksinstituut voor zuivering van afval water. Do begrooting wordt z. h. st. aangenomen, ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WATER LEIDINGMAATSCHAPPIJ. Aan de oiHe is het wetsontwerp tot be schikbaarstelling van een renteloos voor schot uit -s Rijks kas ten behoeve van de N.V. Zeeuwsoh-Vlaamsche Waterleiding Maatschappij, gevestigd te Terneuzen. Het ontwerp wordt z. h. st. aangenomen. SERA EN VACCINS, Z. h. st. wordt aangenomen het ontwerp tot regeling van voorbereiding en het in het verkeer brengen van sera en vaccins, be- siemd voor gebruik bij den mensen. STAATSBEGROOTING 1927. Waterstaat. Aan de orde is de begrooting van Water de heer v. EMBDEN (V.D.) dringt aan op het aanbrengen in de derde-klasse-spoor wegcompartimenten van armleuningen en eenvoudige bekleeding. Dit zal kosten 9 1/2 ton op een balans van ruim 700 millioen. Om in 5 jaar te kunnen alschrijven zou de prijs van een trein-kitometer voor een derde klasse-biljet met 1/2 cent moeten worden verhoogd, wat zou beteekenen voor een kaartje Den Haag—Groningen een verhoo ging met 11/2 cent. Spreker hoopt, dat de minister hier door tastend zal optreden en dat hij. als de kos- tenverhooging niets beteekent, bij de Spoor wegen zal aandringen op genoemde verbe- teringen. De heer LINDEYER (S.D.A.P.) bespreekt de positie van het mindere personeel bij den waterstraat. Bijna nergens zijn do dienst tijden zóó lang als bij den waterstaat. In de Tweede Kamer heeft de minister aan de geuite klachten niet voldoende aandacht ge schonken Daarom wenscht spr. thans op deze zaak terug te komen. De verlofregeling laat alles te wenschen over. Een verdere grief is de salarieering. welke gedeeltelijk op maand- en gedeeltelijk op weekloon ge schiedt. De vroeger bestaande salarisrege ling was voor de ambtenaren veel gunstiger. Spr. breekt hier zijn rede af. De vergadering wordt verdaagd tot Don derdag 12 uur. RECLAME. 14'5 GEBOREN: Adriana Susanna, d. van C. Veerman en R. E. Zwarts Apolonia Angenieta, d. van H. Buning en A. M. Slewe Marietje, d. van C. M. v. d. Stolpe en C. Koet Aloys Hendrik, z. van A M. Immink en J. v. Vlekken Hendrik, z. van J. v. Ton geren en M. Doesburg Lanooy Elisabeth Joha. Maria. d. van M. J. M. Filbry en J. P. H. Kloosterhuis Gerrit, z. van C. Anker en E. v. As Johannes Christiaan z. van J. T. Klabbers en P. Luca Wilha. Joha. Maria, d. van T. H. hf. Pley en F. M J. v. d. Voorden Willem Fredk. Petrus z. van W. F. v. d. Broek en J. W. J. Speet Caret Hendrik, z. van C. H. Hereur en C. Bavelaar Jasper Leo Petrus Adelbert, z. van J. J. v. Hoeken en P. A. A. Hopman Pieter Gerardus, z. van P. J. Boekwijt en M. Y. Rueck Joha Bara. Corna. Marie, d. van J. H. M. Boogers en C. de Vrind Karei Hendrik Peter, z. van F. Mieremeten C. Boeff Govert. z. van W. Verboom en J. v. Herk Dirk, z. van II. Kraay en J. Tegekelaar M,aartje, d. van C. Kulk en B. Groot Albert, z. van A de Boer en C. V. Klaveren Helena, d. van P. Visser en G. v. d. Hemel Cornelia, d. van C. de Boer en C. Piket Simon, z. van W. F. Florisson en J. v. d. Steen Roza Arendn Rubine, d. van A. v. Vianen en J. Blaauw Johannes, z. van T. D. Wetting en M. F. Spierenburg Hans August Bruno, z. van B. GrOpstra en A Sprünken Dirkje Adri ana, z. van H. Rooda en W de Vreede Hendrik, z. van C. Bosman en L. Singeling Lena. d. van K Boehlee en C. v. d. Steen Jacobje. d. van G. Vertind en D. de Jong Jacobus, z, van B Haneveld en M. v. Oosten Pieternella, d. van F. G. Schlag- oven en J, E, v. d. Zeeuw Jacomijntje That „Kruacheri f teling! Er zijn menschen, die altijd met het ver keerde been uit bed stappen. Als ze aan het ontbijt komen met een gezicht als drie dagen slecht weer, zien de huisgenooten al dade lijk hoe laat het is. Zulke menschen kannen nu eenmaal niet nalaten op alles en ledereen wat aan te merken, hebben moeite om 's mor gens iets naar binnen te krijgen, brengen het geheele huis in rep en roer, slaan de deur hard achter zich dicht als ze uit gaan en brengen ieder uit zijn humeur. Ze zijn een last voor zich zelf en anderen en te weten hei. En toch is dit alles niets anders dan een questie van het onvoldoend fnnctioneeren der inwendige organen. De goede manier om 's morgens op te staan is de Kruschen-gewoonte; dat is: een flesch Kruschen-zout bij de hand en dan een tikje er van in Uw eerste kop thee, zooveel als een cent gaat Hoewel ge er niets van proef? bevat deze kleine dosis de zes onmisbare zoute: die ons lichaam noodig heeft, zóódanig saraec- gesteld, dat lever en nieren er door wordes aangespoord hun functies naar behooren verrichten. Ge moet echter Kruschen-zout niet maar zoo nn en dan eens gebruiken; nee-Et dagelijks een kleine dosis en als de flesch leeg is, koopt dan een nieuwe. Het kost niet meet dan één cent per dag en hiervoor koopt een goede gezondheid en een zonnig humetu. Inderdaad Kruschen-zout leert U de jüisti manier om den dag te beginnen. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Vraagt Uw huisarts 1 PRIJS 1.60 PER FLACON. GEZONDHEID VOOR EEN CENT PER DAG Fabrikanten E. Grotiths Hughes Ltd. Manchester, Engeland. ImporteurROWNTREE HANDELSMIJ, KEIZERSGRACHT 134. AMSTERDAM. Maria Corn*, d. van A. Kasbergen en A. H. Windhorst Johanna Elisabeth, d. van N. v. Rijnswou en J. M. Zirkzee Christina Johanna, d. van A. J. N. Franke en H. Klein Airts. Jozeph Johs., z. van C. de Groot en C. J. Colpa Ants. Francs Maria d. van U. J. S. Tiet en A M. Halleen Ghrista. Joha. Gerarda, d. van A. J. Roden burgen en J. H. v.d. Velden Jacoba Louisa d, van P. I. A. Wijnbeek en W. H. Akker mans. GEHUWD: J. v. Dijk, jm. en C. B. Lub jd. A Tettelaar, jm. en C. G. Weeher, jd. M. Hannaarl. jm. en A. M. Akerboom, jd. A Verhoeven, jm. n M Arnoldus jd. M. Pet, jm. en C. Onvlee, jd. M. Blok. jm. en M. W. Mader jd. W. J. Wagemaker jm. en R. Steenbergen, jd. H. IJ. de Roos jm. en S. Mass&ar, jd. P. de Jfeij, jm. en E. M. A. Naninck, ji J. Siera, jm. en M. v. d. Wetering, jd. M. Verhoeven, jm. en A. E. M. C. Baks, jd. L. J. Del Barre, Gesch. en M. J. Prins. jd. OVERLEDEN: C. v. d. Leede, man 60 j. C. C. Bosland Mol, wede., 53 j. P. v. Weesel, zn. 72 j. J. v. Leijden, zn., 7 j. M. J. Duffels Nieuwenhuizen, wede. 83 j. M. v. d. Lin den—Osgaar, vr. 67 j. I. J. v. Donk, jd. 8 mnd. M. Bekenest, d. van 62 j. K. Ap- pelmelk, zn. lij. C. J. DukHoek, wede. 77 j. G. A. L. M. Munthe. m. 51 j. C. v. d. Jagt, wedr. 85 j. C. Duykers, dr. 84 j. A. Kerkhoven, m. 62 j. C. A. Gartnen dr. 60 j. C. v. d. Werf, dr. 36 j. J. H. Regeer, zn. 13 d. A. E. Roltien, dr. 68 j. W. F. v. d. Blom, zn., 2 j. GEVESTIGD: H. Brandt, Prinsenstraat 69. J. Bos man, Kjjnsb. weg 124. R. H. van Ewjjk, Gerecht 12. Wed. G. SwerisWalen en gezin, Breestraat 150. J. A. v. Leeuwen, Schilder, Breestr. 150. J. H. J. Fokken, Boekhouder, Breestraat 150. C. Backers, Glazuurder, Breestraat 150. AC. van Viooten, Verpleegster, Zoeterw. Singel 83. AH. Labee en gezin, Teekenaar Lom bokstraat lb. R. v. Walsnm en gezin, Deksorteerder, P. de la Courtstraat 9. M v. Graas, Kellnerin, Gasstraat 34. B. J. v. Delft, Janvossensteeg 5. J. M. A Leliveld, Handelsagent, Noordeinde 10. E. C. Cossee, Apoth. Ass., L. Mare 76. P. Kooien, Metaaldraaier, Langestraat 65. J. C. Vunderink, Noordeinde 30. P. v. d. Kwaak, Boekdrukker, Hertzogstr. 15. E. W. Smit en gezin, Hoogl. Kerkgr. 7. I. P. J. Willems, Dienstbode, Plantsoen 27. E. P. H. Montie, H. de Grootstr. 25. W. Veenkamp, Verpleegster, Acad. Zie kenhuis. O. Pettersen, Verpleegster, Acad. Ziekenhuis. P. Stoel, Verpleegster, Ac3d. Ziekenhuis. A G. Y. Terpstra, Tandarts, Hooigracht 34a. A. v. Winkel, Leliestraat 39a. A. L. Lindenboom, Kruideniersbe diende, Douzastraat 6. VERTROKKEN: A A. G. Veratejjnen, Noordwjjkerhout, bij J. v. Paridon, Caféh. C. Timmers, Nootdorp, bij P. Palt, Tuinder. H. Ver- kaik, Warmond, Hotel Meerrust J. Bate laan, Rotterdam, G. Scholtenstraat 6. A H. v. d. Berg de Bruin, geb. Mante, Rot terdam, Beukelaweg 67b 1. VV. J. Schu macher—Voet en gez, N.-Ö. Indië. Wed. J. C. VoetKuhlmann en gez., Den Haag, flaviktaan 19. L. S. Molhoek, Schoten, Eikenstraat 22. A Verhoog en gezin, Amsterdam, Bestevaerstraat -13611. M. v. d. Weerd en gez., Baarn, v. Wassenaer- laan 16a. A. A A Gregoire, Haarlem, VeronicagestichL M. Mozes, Amsterdam, v. Woustraat 113IT. T. v. d. Geer en gez., Den Haag, Anemoonstraat 164. J. W. Steenbergen, Rotterdam, aan boord. J. A Lowjjs, Rotterdam, Vogelensang Tb. A. Dedlon, Amstelveen, Gesticht Vredeveld. M. J. Segers, Den Haag, Delftschelaan IE. Wed. P. v. d. Weide—Hofstra, Nij megen, Dammer v. Poiderveldweg 817. M. Schrader, Rheine (DL), Kigelstraat 15. H. H. A Gorès, Weenen. L. C, Schwenck, Medan (N. O. I.). S. Jflrgen- pascbedag, Zandvoort, Grand HoteL P, Schumacher, Solingen (Dl.), Borgstraaze 48, M. E. H. Mejjlink, Arnhem, Borg. Weerts- straat 36. L. O. Oskamp, Jaarsveld, Wielsche kade 238. H. Hocki, Liss», b(j W. v. Ruite. C. L. de Graaf, Waa senaar, Oostdorperweg 201. D. v. Beek, Overschie, bij A. Poot. J. H. v. d. Vos, Bleijswjjk, bij Jansen, Schilder. E, Schenk, Voorburg, Noordenburglaan 44. Wed. E. Keppel HesselinkKamphuis, Beekbergen, bij Apeldoorn, Kerkweg 22. H. Verwer, Beekbergen, bij Apeldoorn, Kerk weg 22. W. J. P. Suringar en gezin, Bilthoven, Ten Katelaan. J. Crispjjn en gezin, Amsterdam, Bataviastraat 67 L H. Eeftens en gerin, Leimuiden, No. 73. A van Royen en gezin, Oegstgeest, Nassaulaan 47. C. H. Bedgen, Utrecht, P. C. Hooftstraat 7bis. M. G. H. de Wit Benkers, Doorn, Huize Doornveld. T. G. Ran, Roeta Radja, Atjeh (N.O.L). A. Overeijnder, Haarlem, Spaarne 102. A B. Hozee, Oegstgeest, De Kempenaer- straat 28. H. P. Rijken, Rijnsburg, Hofjn Koestraat 17. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den Kantonrechter-plaatsvervanger mr. G H. E. Nord Thomson stond gisteren terecht de chauffeur S. M. P., nit Hazers- woude, die op den Haagweg bjj den Val- kenburgerweg met zijn auto in botsing ia geweest met een uit Leiden in de richting van Den Haag rijdenden tramtrein van de H. T. M. Als getuigen werden gehoord de trambestuurder J. B. en de conducteur W. alsmede de bestuurder van een tramtrein, die van Den Haag naar Leiden kwam, juist op hel oogenblik van de botsing. Het O. M., waargenomen door mr. Van der Eist, vroeg een veroordeeling van den chauffeur tof een geldboete van f 10 of 5 dagen hechtenis. Een jeugdige textielarbeider, wonende al hier, had met een handwagen op de Uostzjjde van de Lange Mare gereden, hetgeen ver boden is. Het O. M. vroeg tegen den jongen veroordeeling tot een boete van fl of 1 dag hechtenis. De verdachte vroeg een meer clemente straft Tegen den slager S. W. M., alhier, vroeg het O. M. veroordeeling tot twes geldeboeten van vier gulden wegens over tredingen der Arbeidswet. De chauffeur W. K., uit Katwijk, had, toen hij met een auto te Noordwijk door een gevaarlijken bocht reed, geen signaal ge geven. Hij bekend» dit feit, maar voerde aan, dat hij duidelijk had gezien, dat er niemand of niets van de tegenovergestelde riccting aankwam. K.'s veroordeeling tot eeD boete van f5 of 2 dagen hechtenis wordt gevraagd. L. v. A, alhier, was met de door hem bestuurde auto bjj de Haagsche Schouw in botsing geweest met een auto, bestuurd door S., L. v. A. kwam met zjjn wagen, waarin mej. S., verdachte's verloofde, en zjjn tante mevrouw N. v. A., zaten, uit een zjjweg, toen hjj in botsing kwam met de auto vsn den heer S-, die den heer v. D. als passagier in zjjn wagen had. Na verhoor van den verdachte en van de dames, mej. S. en mevr. N. v. A. en de heeren S. en v. D., als getuigen, vroeg de Ambtenaar van het O. M. vrijspraak. Nog werden behandeld twaalf zaken, waar in de heer G. als getuige optrad, alle overtreding van de Invaliditeits- of Ongeval lenwet. In al deze zaken vroeg het 0. M. veroordeeling tot f 10 boete of 10 resp. 5 dagen hechtenis. Uitspraak in al deze zaken over 14 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6