No. 20583 DONDERDAG 21 APRIL Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRUS OER iDVERIENTlEN: 80 CU. per regeL Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prijs Kleine AdverteDtiCn uitsluit-nd bii vooruitbetaling Woen?dags en Zaterdag» SO Ct« bij -n maximum aantal woordeD ean 30 Incasso volgens postrecbt Voor eventueele opzending van brieveD 10 Cts porio te betalen Bewijsnummer 5 Cis Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Radactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COüRANTi Voor Leiden per 8 maanden 1 2.35 per week 1018. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week.0.18. Franco per post 2 35 portokosten. Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de door U. Blaaser gevraagde vergunning lot het oprichten van een lompenbewaar plaats in het perceel Doelensteeg No 17, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie F. No. 258, is geweigerd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 April 1927. 1533 VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Do Leidsche Vereeniging tot bestrijding dor tuberculose, wier activiteit wy reeds meermalen mochten prijzen en die dan ook ze& wordt gewaardeerd, is haar actie voor den verkoop van de Emmabloem reeds be gonnen. Gisteravond beiegde zy een filrn- avond in de Kleine Stadsgehoorzaal voor de vertooning van de Neder 1. Tuberculosefilm, welke indertijd werd vervaardigd in op dracht van de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculosei Verleden jaar werd deze film ook ver toond, en toen was de opkomst zoo groot, dat velen moesten worden afgewezen. .Daar om had men nu twee voorstellingen aan gekondigd, waarvan de eerste om halfacht en de tweede om halftien zou aanvangen. De opkomst was nu over de twee vergaderingen verdeeld en daardoor was er voor alle belangstellenden plaats. De bijeenkomsten werden geleid door den voorzitter, dr. J. Bruining, die als arts zich bijzender voor de tuberculosebestrijding in teresseert. Hü Metd bij den aanvang een korte rede, waarin hij aanving met er op te wijzen, dat er aan de bestrijding der tuberculose als volksziekte vroeger weinig werd gedaan. De ziekte werd gedragen als een der vele beproevingen, waaraan de raenschheid is onderworpen. Dit is anders geworden sedert men het wezen dezer ziekte heelt leeren begrijpen. Wè weten nu, dat de ziekte door besmetting ontstaat en door do lijders aan deze ziekte, vooral door hen, die hoesten en opgeven, op de gezonden, klein en groot, wordt overgebracht. Voor komen der besmetting, behandeling van de ziekte in haar eerste begin, wanneer zij nog goedaardig is en onvergelijkelijk veel beier kansen voor de genezing biedt, dan wanneer zjj verder voortgeschreden is, is thans het wachtwoord geworden en het resultaat is merkwaardig geweest. In 1925 bedroeg het aantal sterfgevallen aan tuberculose in Nederland 7263, dat is iets minder dan 10 per 1000 inwoners. Nog niet zoolang daarvoor was dit getal driemaal zoo groot. Wat dit beteekent aan vermindering van menschelijke ellende en ook aaü armoede beseft pas hij, die uit den aard van zyn ambt er mede in aan raking komt of uit eigen ervaring deze ellende kent. Deze film aldus spr. zal u een beeld geven van een gezin, zooals er helaas nog vele zijn, waar door tijdig ingrijper de ramp kan worden afgewend en van het vele, wat voor de tuberculoselijders kan worden gedaan. Spr. hoopte, dat zy indruk op de aan wezigen zou maken en dat de bezoekers zullen begrijpen, dat het ieders plicht is hei werk der tuberculosebestrijding, zooals het overal in ons land en ook hier ter stede wordt verricht, naar vermogen te 6teunen. De jaariyksche verkoop der Enima- bloeir. ten bate der t.b.c.-bestrijding zal hier Zaïerdag geschieden en spr. hoopte, dat heel Leiden zich op dien dag met dit bloempje zal tooien; de helaas nog talrijke lijders aan deze nog altijd gevreesde ziekte zullen er dankbaar voor zyn. Na deze openingsrede, die warm werd toe gejuicht, ving de fiimvertooning aan. „Acht?i d} wolken schijnt toch de zon", is de pak kende titel der film, en die titel geeft, wat er in beeld wordt gebracht, op pakkende wijze weer. De film voert ons de één-kamer-woning binnen van het gezin Van den Heuvel, een schoenmaker; de vader is ziekelijk en ligt aog te bed. De moeder doet haar best iets te verdienen met wasschen en met op het kind van buurvrouw te passen. •Als vader een mopperend kuchend en hoestend de deur uitgaat om een paai? schoenen te beaorgen, passeert hij een tij delijk tuberculose-museum. stapt, uit nieuws gierigheid gedreven, er binnen enzijn eigen toestand en die van zijn gezin wordt hem geopenbaard. Dat is het eerste gloren £an de zon. Hy laat zich op een consultatie bureau onderzoeken, evenals ook zyn hoes tend dochtertje. Wy zien hem later in een sanatorium, terwijl Anneke bij den Doer in de wei is. Een huisbezoekster leert moeder he waarde van licht en lucht kennen.... en uoor heel wat stadia heen vinden we het echtpaar eindelijk gezond en wel in een frisscher woning terug. Vader kan nu weer werken en is tot het besef gekomen, dat de borrel niet noodig is om leed te ver zetten. De zon, die eens achter zoo sombere wolken was schuil gegaan, straalt nu weder in vollen heerlijken luister. Wie er toe wil medewerken, dat zulke geschiedenissen zich in werkelijkheid ook in Leiden, kunnen afspelen, steune de Ver eeniging ter bestrijding der t.b.c. en koope Zaterdag alvast een tuberculose-bloem. Ziedaar de moraal van den film-avond. CHR. MIDDENSTANDSVEREENIGING AFD. LEIDEN. Gisteravond hield de Chr. Middenstands- vereeniging, afd Leiden, een vergadering in het Nutsgebouw. Nadat de voorzitter, de heer J. van der Steen, de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend had, las de secretaris de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen waren enkele stukken, zoowel van het Hoofdbestuur als anderszyds, welke hierop werden behandeld. Voor een bestaan de vacature in het bestuur werd voorzien door de benoeming van den heer W. Rooden- burg, welke deze benoeming echter in beraad wilde houden. Vervolgens werd verslag uit gebracht van de te Utrecht gehouden Jaar vergadering. Daarna kwam een bespreking betreffende het afbetalingssysteem aan de orde. Inleider was de heer Ph. P. Deumer. Deze zette op eenvoudige, heldere wijze dit systeem uit een en gaf verschillende aan de praktijk ontleende voorbeelden. Naar aanleiding hier van werden verschillende opmerkingen ge maakt en vragen gesteld. Na beantwoording door den inleider van de gemaakte opmer kingen stelde deze voor eenige conclusies aan te nemen. Toen echter bleek, dat de vergadering deze eerst nog eens rustig wilde bezien, werd besloten de conclusies op de volgende vergadering nader te behandelen en ze dan vooraf op de convocatie afgedrukt aan de leden rond te zenden. De voorzitter dankte den heer Deumer voor zijn bespreking, waarna de vergade ring werd gesloten. OPENING TROEPHUIS LEIDSCHE C. J. M. V. PADVINDERS. In tegenwoordigheid van een aantal ge- noodigden heeft gisteravond de officieeje opening plaats gehad van het troephuis van de Leidsche C. J. M. V. Padvinders, waar toe vier lokalen van de Mareschooi dienst zullen doen. Even ovér achten opende nadat de padvinders onder leiding van hopman J. Smith in de bestuurs- en leiderskaraer waren aangetreden de voorzitter der Vereeni ging de heer L. Questroo, de bijeenkomst m3c een rede, waarin hy er zijn vreugde over uitsprak, dat de padvinders deze Ir ka leD van de gemeente ten gebruike had gekregen. De voorzitter zeide, dat de lokalen er spoedig nog voordeeliger en gezelliger uit zullen zien, wanneer de padvinders hetgeen in hun vermogen ligt daartoe zullen hebben bijgedragen. De voorzitter ontplooide, toen hij zijn rede beëindigd had en het troephuis offi cieel geopend verklaard had, de vaderland- sche driekleur, waarop de padvinders het saluut voor de vlag maakten. Ds. Goedhart sprak daarna eenige woor- der en ook de heer Buitendijk, waarn. voorzitter van de landelijke organisatie der O M. J. V. Padvinders, sprak eenige woor den van gelukwensch tot de jongens van Leiden, die hij vooral feliciteerde met dit fraaie nieuwe huis. Ook de heer Van Spall, directeur der Leidsche Waterleiding Maat schappij en een warm vriend van de C. M. J. V padvinderij, sprak nog woorden van gelukwensch. Tenslotte bezichtigden de genoodigden de nieuwe woning. Padvinders leidden de gasten rond en toonden het vertrek met de pa trouille-hokken, waarin de. Panters, de Vossen en de Jachthonden in de toekomst zullen wonen en werken,, het vertrek -waar ge scheiden van elkander de voortrekkers en welpen zullen vertoeven, het algemeen troe pen-lokaal en de keuken. Dp corveeërs de jongens van de Vossen-patrouille hadden intusfchen voor chocolade en thee gezorgd, onthaalden de gasten op deze dranken. Tot de aanwezigen behoorde ook een af gevaardigde van de bevriende Nederlandsche Padvinders Vereeniging, Vaandrig Goossens. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Maandag- en Dinsdagavond 25 en 26 dezer, voor belangstellenden gelegenheid zal zyn tct bezichtiging van het nieuwe troephuis in de Mareschooi, Ingang Lammermarkt. Het hoofdkwartier der C. J. M. V. Pad vinders is gevestigd Plantsoen 11. HET TFAMONGELUK BIJ VEUR. Naar wy vernemen, zal de Officier van Justitie te 's-Gravenhage een speciaal on derzoek doen instellen naar de oorzaken van hel bovengenoemde tramongeval Gistermorgen en-raiddag heeft in de ad ministratie-gebouwen der N.Z.H.T M. aan den Prjnsburgerweg alhier in tegenwoordigheid van den directeur der Maatschappij, ir. Burgersdyk, den chef van den dienst der exploitatie alhier, ir. Modderman, den chef van den dienst van exploitatie te Haarlem, ir. Immink, en andere leden van het beheer der Maatschappij uit Haarlem en Leiden, een voorloopig onderzoek naar de oorzaken der botsing plaats gehad, waarbij verschil lende tram-beambten zyn verhoord. By dit onderzoek is komen vast te staan, dat de bestuurder H., uit Rijnsburg, die op den aanrydenden trein dienst deed, nabij de halte Kaaplaan te Voorschoten met de maximum-snelheid heeft gereden. De bestuurder verklaarde verder, dat hij, toen hy bij de halte Oostboschbrug in een mistbank geraakte, onmiddellijk vaart heeft geminderd, zonder evenwel de voorste tram op te merken. Naderbij gekomen, heeft hij op het laatste ocgenblik de stroom uitgeschakeld, doch een botsing was niet meer te voorkomen. De directie gaf als haar voorloopige meening te kennen, dat H. onder deze om standigheden met geen grooter snelheid had mogen rijden, dan waarbij het mogelijk was op ieder gewenscht oogenbiik den trein tot stilstand te brengen. In geen geval had zyn snelheid grooter mogen zyn dan plm. 30 K.M per uur, d.w.z. met contact 5, temeer waar hij wist, althans had kunnen wetea, dat hy de halte Sch&kenbosch naderde en de kans liep daar te moeten stoppen tot het opnemen of uitlaten van passagiers. Het onderzoek wordt nog voortgezet. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. De Maatschappij tot Redding van Dren kelingen heeft over 1927 aan de Leidsche Zwemclub ten behoeve van „De Reddings brigade" een subsidie van f 100 toegekend. De geldmiddelen van de Reddingsbrigade konden deze versterking, gezien de groote uilgaven, die deze moet doen, zeer goed gebruiken. De My. verleent deze subsidie slechts ter tijdelijke vervanging van par ticuliere bijdragen. Laten particulieren, die het wel meenen met het werk der Red dingsbrigade, dit in hun oor knoopen. TENTOONSTELLING MODERN BINNEN- EN BUITENLANDSCH DRUKWERK. Zaterdag 23 Apnl zal er vanwege de R.-K. Grafische Studieclub „Onze Kunst' een tentoonstelling gehouden worden in het gebouw van den R.-K. Volksbond, Steen schuur (bestuurskamer), van 5 tot 9 u. De expositie, welke een keurcollectie druk werk zal bevatten, belooft uiterst leerzaam j te worden voor typografen en is ook voor leeken zeer interessant De tentoonstelling is gratis te bezichtigen voor patroons, chefs en alle beoefenaren der grafische vakken; tevens zyn belang stellenden welkom. NOODLOTTIG ONGEVAL. De achttienjarige glazenwasscher B. is hedenmorgen, toen hij in zijn schaftuur aan de ringen was gaan hangen, in het gym nastieklokaal van een school aan de Dui- venbodestraat, gevallen. B. werd onmiddellijk per brancard naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar men vaststelde dat hij vermoedelijk zijn halswervel had gebroken. Zijn toestand is hoogst ernstig. Het bestuur der literaire faculteit van Leidsche studenten voor het jaar 1927-1928 is als volgt samengesteld: C. J. F. Kars, praeses, mej. G. Berlage, ab actis; R.- de Josselin de Jong, questor; mej. A. O. James, assessor I; mej. H. Dekker, assessor IL Prof. dr. H. T. Colenbrander, hoog leeraar in de Vaderlandsche Geschiedenis aan de Hoogeschool alhier, is ongesteld. Hy is voor herstel van gezondheid naar Italië vertrokken. In de gisteravond gehouden verga dering van de Kellners- en Oppassers-Ver eeniging „Ons Belang" is het aftredend be stuurslid, de heer G. de Jong, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld en vanaf de oprichting in 1900 een functie in 't bestuur bau bekleed, gehuldigd en hem wegens zyn vele verdiensten het eere-lidmaatschap der vereeniging aangeboden. De Chr. Democratische Unie, waarvan wij een poos geleden melding maakten; en die ontstaan is door de fusie van Chr. Dem Bond, Chr. Volksparty en Protestant- sche Volkspartij (voorheen Chr. Sociale Partij v. d. Laar), heeft in Leiden enkele leden en geestverwanten, die, naar wy ver nemen, het plan hebben opgevat Maandag 25 April te dezer stede een vergadering te beieggen, waarin door de heeren Ververs en Stado Verveld doel en streven van deze groep zal worden uiteengezet. Morgen, Vrijdag en overmorgen, Za terdag, zal een aantal jonge dames col lecteeren ten bate van de Margarita van Coriona-stichting aan het Galgenwater, alhier. Zi'oals men weet, is door deze Vereeniging een nieuw pand aangekocht aan den Haag- weg 47, alwaar in de komende maanden een ruim kinderpaviljoen en een verwar mingskelder zailen worden bijgebouwd. Deze zeer noodzakelijke uitbreiding brengt hooge kosten mee, en het bestuur hoopt op den bekenden liefdadigheidszin onzer stadgenoo- ten, om met de opbrengst van deze collecte een gedeelte der onkosten van de inrichting van dit kinderpaviljoen te kunnen dekken. Dinsdagavond had de Loge Leiden Vooruit van de L O. G. T. een propaganda- avond georganiseerd voor haar leden en introducé'». De directie der Stedelijke Licht- fabrieken verleende voor dezen avond baar welwillende medewerking door het vertoonen vaD haar welbekende film. Ook hot Temp. Zangkoor D.O.T.O. (Door Onthouding Tot Ontwikkeling) liet ach niet onbetuigd, en een goed gevulde grabbelton, door ver schillende firma's belangeloos gevuld, be sloot dezen voor de onthouding zeer propa- gandistischen avond. Door een gezelschap journalislen werd hedenmiddag op uitnoodiging van de direc tie der N. Z. H. T. M. een proefrit naar Noordwijk gemaakt met een geheel nieuw b-pe tramrijtuig. belangrijk afwijkende van het bestaande type. Wij komen op dit uitstapje morgen nader terug. Aan de Lange Mare 82 bij de Haar lemmerstraat hebben de heeren gebroeders Koelróan dezer dagen een filiaal van hun zaak te Oegstgeest gevestigd, waar alles op het gebied van electriciteit en radio ver krijgbaar is. De nieuwe zaak ziet er keu rig uit. Ons bericht omtrent den dood van de weduwe N. D., die niet 1.1. Zaterdag, doch reeds LI. Donderdag in het St.-Elisa- beths-gasthuis aan de gevolgen van gas- verstikking overleed, vereischt eenige ver betering. Niet deze weduwe zelf had het gaskraantje niet goed dichtgedraaid, doch iemand anders, die geheel per ongeluk een verkeerde kraan opende» Op de Koepoortsbrug tusschen de Doezastraat en de Heerenstraat werd gis teren mej. M. B., die op een rijwiel was gezeten, aangereden door den wielrijder V. Het voorwiel van mej. M.'b fiets werd beschadigd. Een auto, bestuurd door B. H. B., heeft gisteren een zonnescherm afgerukt van den winkel der firma B. op de Hoogewoerd. De 5-jarige J. S. geraakte gisteren tydens het spelen op de Rijnkade te water. Zyn vader wist hem met behulp van een stok te redden. Het kind was niet gedeerd. Mej. C. B., wonende aan den Morsch- weg, alhier, is gisteren, toen zy met een kuip kokend water van de trap afkwam over een matje uitgegleden. De E. H. D. was spoedig ter plaatse en adviseerde mej. C. B. zich onder behandeling van baar huisarts te stellen. Morgen zal de sectie plaats hebben van het lijk van den heer J. J. W., die Dinsdag door een auto van den E. H. D. op den Stationsweg werd overreden. Nabij het wijnpakhuis van de firma B. op den Nieuwen Rijn geraakte gistermid dag een jongen te water. Onmiddellijk sprongen eenige jonge mannen eveneens te water en brachten den drenkeling op het droge. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rijnland Weer een misluk king te Genève Sovjet- Rusland en de Volkenbond Van den Balkan. Stresemann, de Duitsohe minister van buitenl au dsche zaken, heeft met Paschen in verschillende organen van de Duitsche Volkspartij eeD artikel gepubliceerd, waar in bij o.a verklaarde, dat hert. volgens zijn meening het beste voor de internationale ontwikkeling zou zijn, indien voor het ver. krijgen van een oplossing van het Rijn land-probleem het initiatief van Fransche zijde zou uitgaan Het betreffende artikel van Stresemann wordt druk besproken in de Fransche pers. L'Ere Nouvelle verklaart van officieele zijde te zijn gemachtigd te verklaren, dat hert, artikel van den Rijks minister van Buitenlandse he Zaken geen» zins in verband staat met een diplomatieke actie van de rijksregeering. Zooals men weet, ligt, deze ook niet di rect in de bedoeling, is deze eerst aangr kondigd tegen het moment, dat er kans op succes blijkt na niet-officieele gedach ten wisseling. De bijzondere commissie te Genève, be last met de bestudeering van een ontwerp voor een conveDtie over de particuliere fabricatie van wapens, munitie en oorlogs materiaal, heeft haai werkzaamheden be sloten zondei dat zij er in is geslaagd om een nieuwen teksrt der ontwerp-conventje op te stellen, \ve>gens het verschil van in zicht over de controle en de openbaarheid. De Brouckère ie als rapporteur aange wezen. Weer een mislukking dusl De correspondent van de „Voss. Ztg." te Moskou verneemt van bevoegde zijde, dat Sovjet-Rusland dit in tegenspraak met andersluidende berichten ook thans m de bijleggirg van het conflict met Zwit serland er niet aan denkt zicb bij den Vol kenbond aan te sluiten. Het zal alleen een BINNENLAND. De zitting der Eerste Kamer. (2e blad), Vergadering der Herr. Geref. Staatspartij. (Binnl. 2e blad). De samenstelling der voetbalelftallen voor den wedstrijd NederlandBelgië. (Sport 3e blad). BUITENLAND. Weer een mislukking te Genève. (BuitenT, le blad). Het Albaneesche vraagstuk in den VoI« kenbond? (Buitenl. le blad). Besluiten der socialistencongressen in Frankrijk en Nieuw-Zeeland. (Buitenl. en Tel. le blad). Gruwelijke moordparti| in Mexico. (Bui tenl. le blad). correspondent van het officieele Russische telegraafagentschap naar Genève zenden om over de conferenties en besprekingen daar ter stede veTslag uit te brengen. Tot dusver geschiedde dat langs indirecton weg via Berlijn. Aan de econom36che conferentie zullen zelfs al zou Rusland daartoe worden uitgenoodigd waarschijnlijk geen Rus sische gedelegeerden deelnemen, omdat do tijd van voorbereiding daartoe te kort wordt geacht Wellicht echter zou de con ferentie wat later kunnen beginnen. Wat de ontwapeningsconferentie betreft, indien Rusland tot deelneming daaraan mocht worden uitgenoodigd, zal het gaar ne een delegatie zenden eD onmiddellijk voorstellen door deskundigen laten uitwer. ken. Het vreest echter, dat deze voorstel len van zoo vérstrekken den aard zullen zijn» dat geen der andere etaten er zich bij zal willen aansluiten. Rusland verlangt een algeheele afschaffing van den gasoor- log en een radicale beperking der oor logsindustrie Als er dan sprake is van pacifisme, dan moet dit ook een echt pa cifisme zijn- In Zwitserland gaat de Frantsche pen zeer te keer over de getroffen verzoening met sovjet-Rus land Zelfs wordt gevraagd of de eer van Genève als Volken bon dsstad niet te duur wordt betaald. In internationale politiek kringen te G©' nève wint de overtuiging meer en meer veld, dat slechte eeD beroep van Zuid-Slac vié op den Volkenbond de opnieuw tus schen Italië en Zuid-Slavië gerezen span ning uit den weg kan ruimen en een duur zame oplossing van het Albaneesche pro bleem tot stand brengen. De vrede op den Balkan zal ndet gewaarborgd kunnen worden, wanneer men niet overgaat tot een internationale regeling van het Albanee sche probleem gelooft men o.i. zeer te recht. De Parijache „Ma/tin" publiceert een telegram van het agentschap Fournier uit Konstantinopel, dat ei nogal sensat neel uitziet, waarom hert blad het dau ook slechte „met reserve" meedeelt. Volgens dit bericht zou Turkije op dit oogenbiik een act:e hebben opgezet om te komen tot de oprichting van een Balkan- bond onder zijr leiding De besprekingen zoudeD begonnen zijn met een conferentie van Hikmet bey, den Turkschcn gezant te Belgrado op het departement vaD bui ten landsche zaken aldaar Hij zou ook, in een particuliere audiëntie, koning Alexander een uiteenzetting hebben gege ven van Kermal's denkbeelden, die zou deD neerkomen op een verbond tusschen Turkijp. Zuid-Slavië, Bulgarije en Grieken, land, onder de leuze; de Balkan voor de Balkan vólkern In Zuid Slaviè zou Kemal's plan onmid dellijk instemming hebben gevonden, daar men er eeD Ba Ik ar bond beschouwt als een middel tegen Italië.'» penetratie. Ook te Athene stuitte men op weinig verzet. In Bulgarije zou men oorspronkelijk weinig succes gehad hebben, omdat de Bulgaarsche politiek geheel naar Italië georiënteerd was; de geruchten over do huwelijksplannen van Koning Boris be vestigden dit. Plotseling zou er nu echter een draai gekomen zijn in de Turksch- Bulgaarsehe bedekking in den zin van de wensehen van Turkije Koning Boris heeft als gekant te Angora Pawlof be noemd, een sterk Turksohgezind diplo maat, die in Turkije gestudeerd heeft en die voor den oorlog, als afgevaardigde van Uskub, lid ip geweest der constituante. Hij werd dan ook geestdriftig te AngoT» ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1