UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. RECHTZAKEN. INGEZONDEN. LAND- EN TUINBOUW. VISSCHERIJ-BERICHTEN. VRAGENRUBRIEK. ALPBEN. De hofstede „Sedan" met pl.m. 10 HA. Weiland, gelegen aan het Rietveldsche pad, welke in bod stond op f20.900, werd in openbare veiling ten overstaan van notaris B. v. d. Berg in hotel „De Vergulde Wagen" in totaal afgemijnd op f7011 door H. v. d. Zalm, te Zoetermeer. Bij de hedenmorgen ten overstaan van notaris Stoop gehouden afslag werd perceel 1, een Rentemerswomng van den heer L. Vergunst en perceel 2, een huis met koestal en 5 arbeiderswoningen, in bod op f 13560, afgemijnd op f 200, door den heeT A vam Dam, te Alphen. Drie ar beiderswoningen die in bod stonden op 1000 werden door den heer J. van Tui- nenburg te Alphen afgemijnd op f 600. BOSKOOP. Heden heeft alhier de verkiezing plaats Igehad van 4 gemachtigden voor het kies college der Ned. Herv. Kerk Gekozen zijn de 4 rechtsche candidaten de heeren J Boer Jr. met 869. P. Lok met 371, A. van Tol Johz. met 371 en W. v. d. Vis met 387 stem men. Van de vrijz. candidaten zijn uitgebracht op Joh. v. d. Broek 293, G. Kromhout Kz. 293, A. D. Zeylmans 293 en W. de Ruyter 279 stemmen. WADDINXVEEN. Voor het diploma van E. H. B. 0. felaagden alhier de dames Lekkerkerker en Van der Loo en de heeren Wagensveld en De Rooij. AALSMEER. Centr. Aalsm. Veiling. In druk verschenen het jaarverslag der Cenlr. Aalsm. Veiling, waarin o.m. het vol gende te vinden is: De geheele omzet aan snijbloemen, potplanten, voorjaarsperkplan- ten. groenten en fruit en convallaria-kiemen bedroeg f 2.619 249.65. In 1925 was de totaalomzet f2.698 442.22, dus f79.193.17 meer dan in het afgeloopen jaar. De aanvoer •van seringenlakken was 5.371.784 stuks met een opbrengst van f699.051.94 (door- sneeprijs 13 ct). rozen 12.567.859 stuks, op brengst f583 098 02 (1/4 ct. lager dan in 1925), grootbl. chrysanten 1.465.769 stuks, opbrengst f 187.832.28 (13 ct. per stuk), kleinbl. chrysanten 1.244.040 stuks, op brengst f64 668.52 (5 19 ct per stuk), Am. anjelieren 1.527.945 stuks, opbrengst f 106.460.05 (7 ct. per sluk In het geheel aan snijbloemen f2 114.618.18, aan groen ten, enz. f44.986.53, aan potten f421.767.56 en aan convallaria f 37.876.78. Het ledental bedroeg per 31 Dec. '26: 488 personen en 217 zenders van buiten de ge meente zonden hier hun producten ter vei ling. De brutowinst bedroeg f 42.273 18. Voor het nieuwbouwfonds is een kapitaal van f145 419 51 gereserveerd. De balan9 gaf per 31 Dec. '26 in activa en passiva een bedrag van f 455.924.IS1/». Geconcludeerd wordt in het verslag, dat de rozen- de seringencultuur zeer spoedig zal overvleugelen en de cultuur van zomer- potplanten verdrongen wordt door di^ van de winlercultures. Gisteravond werd de algemeene wrgade- ring gehouden. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Alderden Dzn., D Eveleens D. Dzn en G. Harting, werden herkozen. Tot commis sarissen voor 1927 werden gekozen de hee ren Js. v. d. Zwaard te Aalsm.dijk en G. Buskermolen te Kudelstaart. De winst over 1926 zal als volgt worden verdeeld: af schrijving gebouwen f 19.191.90. op den in ventaris f 6000. f 2000 te storten in het pen sioenfonds van 't personeel en f 15.081.58 bij 't reservekapitaal te voegen, totaal f 42.273.48. Pyrelhrum werd onder de ver plichte veilingsartikelen gebracht. De con tributie A. Tuinb. Bond werd van f 1000 tot f2000 gebracht. Betreffende het inleveren van rattenstaarten deelde de voorz. mede, dat in totaal waren ingeleverd over 1926 niet minder dan 2100 staarten a f 0.10. Het 'hoogste aantal door C v. Zijverden 229. M. Piet Dzn. 209 en W v. Leeuwpn Hzn. 110. die resp. een extra prijs van f 15. f 10 en f5 ontvingen. Voor dit jaar werd het crediet, dat de veiling haar leden kan verstrekken op maximum f50.000 bepaald. Voortaan zul len de producten ook aan den Aalsmdijk en te Kudelstaart door het veiling-personeel worden opgehaald. KATWIJK-AAN-ZEE. Een bijna nog nieuw Gazelle No. 1 rijwiel, staande voor een woning in het plantsoen in het Duinoord, werd dezer da gen medegenomen. Rijwiel en dader zijn beiden nog zoek. De politie doet ijverig liasponngen. De heer J. de Vos is eervol ontsla gen als concierge van het Jeugdhuis en als zoodanig benoemd te Haarlem aan een inrichting voor Geheelonthouding. In de plaats van den heer J. de Vos werd alhier benoemd de heer Kr. Haas-poot Nzn. alhier. Ds. J. Stehouwer, te Weesp, heeft voor het beroep naar de Hervormde Ge meente alhier bedankt NOORD WIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Prins, timmermansknecht van Hoogeveen naar Zandv.straat 12. S. K. Harenberg, timmermansknecht van Was senaar naar Offemweg 3. B. M. Waal, timmermansknecht van Purmerend naar O. Zeeweg 15. W. van der Meer. arbeider van Kamerik naar Langeveld 26. J. M. C. Lebesque. hulp i. d huish vaD Ter Aar naar Kerkstraat 11 M. J. L. Helman, zon der, van Den Haag naar de Ruyterslraat 40. A. A. C. mevr. Kalis geb. Hoebee, zonder, van Frankrijk naar Pr. Hendr.str. 8. H. C. van der Meij, naaister, van Leiden naar Wilhelminastr. 22. A M. Basset, pension houdster. van A'dam naar Surinameweg 1. Vertrokken: N. van Rooijen, zonder (geh. met J. Giere) naaT Leiden, Morschstr 15 G. Zeilslra, verpleegster, naar R'dam, Berg weg 323. H. F F. Geuer en fam., kunst schilder, naar Utrecht. Domstraat 6. D. Hazenoot (geh. met A van Rooijen) naar Voorschoten, Schoolstraat 8. NOORDWIJK-BINNEN. Op den hoek Voorstraat-H..Geestweg- Sehiestraat, had een aanrijding plaats tus- schen een auto en een wielrijdster. Het achterwiel van het rijwiel werd vernield, terwijl het meisje geen letsel bekwam. Door een baldadige werd een ruit in gegooid van een tramwagen der N.Z.H. T Mij. ter hoogte van de Westeinderbrug. Een onderzoek wordt ingesteld. Het programma van het door het fanfarecorps Excelsior" alhier in de mu ziektent op het Lindenplein te geven con cert op 30 April ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana is als volgt samengesteld: 1. Prinses Juliana, marsoh, G. Verhey. 2. Ouverture Cecilia., Damn as. 3. Mein-e Koningin, walzer, Olir. Choote. 4. Pot- pouri populair, Th. Renaud. 5. Excelsior, marsch, G. Verhey. 6. Ouverture La Parma J. Werkman. 7. Admiraal de Ruytermarsch, J. H. Kessels. 8. Fantaisie Het Landju weel, L. Ellegiers. 9. Fnsch Auf, marsch, Labomn. OEGSTGEEST. Het Witte Kruis jubileert. Zooals wij de vorige week al aankondigde, was hel den 20sten dezer 25 jaar geleden dat door den heer H. A. van Ingen Schenau hel eerste hotel alhier werd gesticht onder den naam van „Het Witte Huis". Wij, en velen met ons, herinneren ons nog zeer goed de plaatselijke toestanden van dien tiid, toen dit gebouw op dien uithoek van een groot stuk groen weiland, met hier en daar een boomengroep, werd neergezet. Thans is alles in deze omgeving'geheel ver anderd en volgebouwd, waaraan de bena ming is gegeven van „Wilhelminapark". Gelegen aan den grooten verkeersweg Den HaagHaarlem, is het voor de duizenden voorbijtrekkenden een uitgezochte rustplaats geworden, vooral voor automobilisten, doch niet minder voor de talrijke wandelaars uit onze gemeentp en omgeving. Menig Leide- naar zegt des Zondags- „Even een Ende- geestje om", doch vergeet dan niet om op dit mooie punt een oogenblik uit te rusten. Met de jaren is dan ook deze zaak be kend geworden, als weinigen in de om geving. Hierloe heeft niet het minst de heer Van Ingen Schenau zelf medegewerkt, daar bij gesteund door zijn trouwe echtgenoote en oudste dochter. Tot aan 1921 heeft de heer Schenau zelf deze zaak gedreven en na dien omgezet in een Naamlooze Vennootschap, waarvan hij de taak op zich nam van president-commis- Saris. Zijn zoon, de heer A. van Ingen Schenau, treedt thans op als directeur. Alom bekend geworden om hun aller aangenamen om gang en welwillendheid, verwonderde het ons dan ook niet reeds in den vroegen mor gen zeer talrijke bewijzen van medeleven te zien aanbrengen, in den vorm van bloem stukken, zoodat de zalen in korten tijd wer den herschapen in een bloemenhof. De heer Schenau. hiervan niets vermoe dende, werd weldra verzocht met zijne echt genoote te Verschijnen, en werd ontvangen door talrijke belangstellenden w. o. commis sarissen. leden van verschillende sociëteiten en andere particulieren, waarbij hartelijke felicitaties waren in ontvangst te nemen. Den geheelen dag was het een komen en gaan tot laat in den avond, zoodat deze dag voor hen, die het middenpunt vormden, voorwaar een onvergetelijke is geworden. Auto te water gereden. Hedenmorgen te ruim zes uur is een per sonenauto, toebehoorende aan den heer B. uit Noordwijk, nabij het Haagsche Schouw te water gereden. De chauffeur en zijn met gezel hadden den wagen op de hoogte aan den Katwijkschen weg achtergelaten ten einde een kopje thee in hotel 't Haagsche Schouw te gaan drinken. Om te voorkomen, dat de wagen de helling af zou rijden en in het water terecht zou komen, zetten zij de remmen op de achterwielen vast en legden bovendien een zwaren steen tegen het achterwiel. Bij hun terugkomst vonden zij de auto in het water; de steen was verwij derd en de remmen losgedraaid, zoodat ver moedelijk kwaadwilligheid in het spel is. Nadat eerst de firma Rooyakkers en Kamsteeg tevergeefs getracht had den wa gen te lichten, gelukte het na veel moeite aan de firma van den Ameele de auto op het droge te brengen. RIJNSBURG, De gemeenteraad vergadert op Vrij dag, 22 April des namiddags zeven uur. Onderwerpen ter behandeling: Ingekomen stukken. Verzoek van mej. Voorthuijzen-Bremer ontslag als verloskundige. Benoeming verloskundige. Benoeming 4 leden commissie van aan slag Rijksinkomstenbelasting. Besluit vaststelling heffingspercentage plaatselijke inkomstenbelasting belasting jaar 1927/28. Verhuring tuingrond naast de vuilnisbelt Wijziging gemeenlebegrooting 1926. Vaststelling kohier hondenbelasting dienst 1927. Bespreking rapport inzake electr. licht SASSENHETM Bloemententoonstelling. Ni-tegenstaande de velden prijken met een wondere kleurenpracht, wordt in de groote zaal van het K.SA gebouw een ten toonstelling gehouden van afgesneden bloe men en wel van narcissen. Men ziet hier de grootste verscheidenheid wat voor vakmenschen een mooie gelegen heid is om. vooral de nieuwe of verbeterde soorten op hun gemak te bekijken. Er is druk bezoek. VOORSCHOTEN. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen J. G. te H. en E. W. W. we gens diefstal van geld uit een gasmeter. WARMOND. Een leerzame les. Gisterochtend te ongeveer halfelf ont stond brand in een rietschelft, staande op het bloembollenland van J. Kroon, bloe mist alhier. Het bleek dat Kroon tijdens het gebruiken van een kop koffie bij zijn riet schelft tevens een pijp tabak rookte en dat een vonk uit zijn pijp het droge riet had doen ontbranden. De rietschelft, een waarde vertegenwoordigende van ongeveer f 100, is verzekerd, doch een daarin weggeborgen jas van Kroon, inhoudende eenig geld. tot een bedrag.van ongeveer 20 gulden, is mede verbrand, evenals eenig gereedschap. Een schadepostje voor den eigenaar en tevens een leerzame les. KERKCONCERT „CON AMORE". Aangaande de uitvoering van gewijde muziek, die de C. O. V. „Con Amore", ter herdenking van den 18en verjaardag van H. K. II. Prinses Juliana, op Vrijdag 29 April a.s. in de Hooglandsche Kerk hoopt te geven, kunnen nu eenige nadere raede- deelingen worden gedaan. Het koor zal als openingsnummer een „Princesseliet" zingen, op een tekst, be werkt naar Vondel's „Princeliet". Na dit a capella-nummer komen, afgewisseld door de soli van het Amsterdamsche Instrumen taal solisten-kwartet, achtereenvolgens een viertal nummers, die met begeleiding van kerkorgel worden uitgevoerd, meerendeels van grootere uitgebreidheid dan gewoonlijk op een kerkconcert ten gehoore worden ge bracht Het zijn „Laudale Dominum" (Looft den Heer) van Mozart, een „Halleluja" van Rinck, „Consurge, Filia Sion" (Sta op, dochter Sions) van Saint-èaëns en als slot nummer het „Te Deum Laudamus" (Wij loven U, o God) van Haydn, waarbij ook de heeren van het Concertgebouw hun medewerking zullen verleenen en dat dus uitgevoerd wordt met orgel en koperinstru menten. Het Amsterdamsche Instrumentaal kwar tet (D. Speets en D. M. Tonnis, trompet, R. Sell, waldhoorn en E. Haagman, bazuin) zal o.a. een .Choral" van Graun uitvoe ren, dat bewerkt werd voor hun vier in strumenten en kerkorgel. We herinneren eraan, dat in het koor der kerk een kerk orgel uit de bekende fabriek van Sauer zal worden geplaatst. NIEUWE UITGAVEN. Bij den uitgever H. ten Brink, te Arnhem, is verschenen Ten Brink's Ideaal-kaart no. 2, waarop de wegen tusschen Amster dam en Dordrecht staan aangegeven. Verschenen is de 16e druk van Cito plattegronden en gidsen van Den Haag Amsterdam en Rotterdam. De gidsen zijn in vier talen gesteld en de kaarten zijn ge heel bijgewerkt. In de door de Reichszentrale ftir Deut sche Verkehrswerhung uitgegeven serie Verkeersboekjes (Reisgidsjes) is zoojuist verschenen ..Summer 1927 in Deutschland" De serie bestaat thans uit 18 keurige boek jes. die op aanvrage kosteloos verkrijgbaar zijn bij de reishureaux en bii de Reichszen trale, Parklaan 28, te Rotterdam. HET SPOORWEGONGELUK BIJ HEERENVEEN. De assistent-stationsdienst H. B. en de arbeider-rangeerder T. de R., beiden te Nijehaske, tegen wie één maand gevange nisstraf was geëischt wegens het veroor zaken van het spoorwegongeluk te Heeren veen, tengevolge waarvan de machinist Sfevens om het Ieveq kwam, zijn gisteren door de rechtbank te Leeuwarden vrijge sproken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE EERSTE HULPDIENST. Ondergeteekende verzoekt beleefd eenige plaatsruimte in Uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Onder de rubriek „Stadsnieuws", van Uw blad d.d. 20 April j.l., komt voor een „Onge luk met doodelijken afloop". Op zichzelf genomen is zoo'n geval ver schrikkelijk, doch veelal kan een samenloop van omstandigheden daartoe oorzaak zijn. Echter is het door U vermelde ongeluk géén toeval of samenloop van omstandig heden, doch logisch. Met mij zullen velen zich dikwijls hebben afgevraagd, hoe i9 het mogelijk dat een auto met zoo'n woeste onzinnige vaart zich een weg baant door Leiden's smalle straten. Als eenig antwoord ontving men dan: het is de auto van de „Eerste hulpdienst". Velen, ook ik. kunnen zich indenken dat bij een ongeval spoedig hulp verleend moet worden, doch op een wijze als hierboven vermeld is zulk een hulp „het vijfde wiel aan den wagen". Het zal dan ook niemand verwonderen, dat meergenoemde auto een slachtoffer heeft geëischt. Indien door de Eerste Hulpdienst op zoo danige wijze wordt voortgegaan met hulp te verleenpn. kan men heler toepassen de vroe gere hulp, al ging dat dan niet zoo snel; dan was dat toch beter; in ieder geval heeft die hulp nimmer slachtoffers gemaakt. Hopende dit schrijven meerdere gevallen zal voorkomen, verblijft Hoogachtend, Uw abonné J. L. VAN KLINKEN, de Genestetstraat 18. Leiden, 20/4 '27. WANTOESTANDEN EN DE TRAMBOTSING! Ja, deze hebben in dit geval met elkander te maken. Al lang was een ongeluk ver wacht als thans is geschied, want maar al te dikwijls wordt op zulke dagen gereden met beslist ongeschoold personeel, met z.g.n. „Zondagsconducteurs", werd ons niet nog Dinsdag op verschillende lijiïen, waarvan wij gebruik maakten ver klaard. dat zoo er geoefend perso neel gestaan, had, dit verschrikkelijk onge luk niet zou hebben plaats gehad. Zou de directie nu eindelijk eens de oogen opengaan voor het gevaar, waaraan zij de passagiers blootstelt? Of moet nóg iets ergers gebeu ren? Wil zij het publiek dienen met extra- en sneldiensten, la bonheur, maar dan stelle zij niet het leven van velen in de waagschaal, maar zette vertrouwd en ter zake kundig personeel op de wagens. We spraken zoo even van Zondagsconducteurs. Maar zijn deze personen eigenlijk wel noo dig? En zoo ja, waarom worden zij dan niet voor remisie-werk bestemd? Ik weet wel, dat zij zich daarvoor niet zouden ge ven, maar is dat geen aanwijzing om dan ook het vaste reserve-personeel zulke dagen niet te verplichten remise-werk te doen. Menschen, zooals zij met een droef klein salaris, mag de directie- niet onttrekken, niet dupeeren. Zij behooren allereerst op den wagen dienst te doen om hun salaris nog wat omhoog te werken. En de Directie kan daar nooit anders dan voordeel van hebben Wij maken zeer veel gebruik van de lijnen der N. Z. H. T. M. en zagen reeds talloos vele keeren. hoe door zgn. „Zondagscon ducteurs", die ook wel op andere drukke dagen dienst doen, sommigen geheel worden overgeslagen, anderen verkeerde kaartjes uitgereikt of ook bij wie 2, 3 en zelfs 4 maal teruggekomen wordt. Wat niet minder er gerlijk is voor zulk een passagier. Over an dere misstanden zullen we hier maar zwij gen: als achteruitzetting van loon-, toepas sing van straf, enz. We willen besluiten met oe Directie de raad te geven: passeer uw eigen geoefend personeel niet langer, zet ze met zulke dagen op den wagen, daarmee is het reizend publiek gediend en ongelukken zullen minder voorkomen. Met hartelijken dank voor plaatsing Fr. LUYTJES. Pasteurstr. 16, Leiden. Onderschrift van de Redactia Naar aanleiding van bovenstaand inge zonden stuk, hebben wij ons onmiddellyk om nadere inlichtingen gewend tot den chef van den dienst van exploitatie, ir. Modder man, die ons machtigde het betoog van den heer Lnytjes absoluut tegen te spreken. Onze zegsman ontkende geenszins de te werkstelling op zeer drukke dagen van niet- technici als z.g.n. „Zondags-conducteurs", doch uitsluitend als opstapconducteur en nimmers als treingeleider of wagenvoerder, zoomin op de stadslyn als op den doorgaan- den dienst. Do betrokken bestuurder van den aan- rjjdenden wagen behoorde derhalve niet tot de categorie dezer „Zondagsconducteurs", doch tot het vaste reserve-personeel, dat volkomen bevoegd is tot het besturen van wagens en daarvan voor een commissie van controleurs proef van bekwaamheid heeft afgelegd. De heer Modderman gaf ons weliswaar als zjjn persoonlijke meening te kennen, dat de bestuurder in kwestie door zijn roe keloos rijden de directe oorzaak van de ramp is geweest, doch dit feit op zichzelf mag geen argument zijn om de ongeschikt heid als wagenbestuurder vast te stellen van een groep personen, welke voor een tot oordeelen bevoegde commissie het be wijs heeft geleverd over de vereischte capa citeiten te beschikken. Overigens staat de betrokken bestuurder bij de maatschappij uitstekend aangeschre ven. De zinsnede, dat „het verschrikkelijk ongeluk niet zou hebbben plaats gehad, wanneer er geoefend personeel had gestaan" beschouwde de heer Modderman als een on gemotiveerde beschuldiging aan het adres der directie van de N Z.H.T.M., die geheel en al ontzenuwd wordt, door het feit. dat de betrokken bestuurder meermalen als zoo danig dienst verricht, o.a.'de geheele vorige week. PLUIMVEE. Waaraan valt „Dood in den dop" toe te schrijven? (Vervolg en slot)'. De normale ligging van een kuiken om uit het ei te kunnen komen, is deze: dat het kuiken met den kop in het stompe ge deelte en met de pooten in het spitse ge deelte van het ei ligt, terwijl het den kop naar rechts gedraaid heeft, over het rechter- dijbeen heen en onder den rechtervleugel door, naar de schaal toe, zoodat de punt van den snavel dichtbij de grenslijn van de groote luchtkamer ligt. Indien het kuiken op een andere wijze in het ei opgevouwen ligt, spreekt men van een abnormale ligging. Wel een belangrijk percentage dus en het lamme is, dat we daar machteloos te genover staan. Eveneens is gebleken, dat eieren, geïn fecteerd met baccillus pullorum (witte diarrhee) niet alleen slecht uitkomen, doch ook een hoog percentage „dood in den dop" geven. IV n hebben we nog het vochtvraagstuk Tusschen het groeien van het kuiken in het ei en het gelijktijdig verdampen van het vocht in het ei, bestaat een nauw verband. RECLAME. 14! Gaat dit verdampen te langzaam of te ssJ dan wordt het evenwicht verbroken en 1 zaak mislukt. Hoe vochtiger de lucht in de broedkaiJ is, hoe hooger de temperatuur kan stijgj zonder het kuiken schade te doen. Is 1 lucht daarentegen droog, dan zal een hocJ temperatuur tot gevolg hebben, dat de frj kens aan de schaal vastkleven en óf oj komen, óf verminkt worden. Ook vindt men dikwijls „dood in dj dop" gevallen, waarbij de snavel van tJ kuiken nauwelijks door de schaal komt el daaraan is vastgeplakt. Is deze kleefstof donker van kleur, dJ is de temperatuur te hoog geweest, in M bijzonder gedurende de laatste weken vd het broedproces. Is die kleurstof daare!) tegen van een lichten tint, dan was a temperatuur gedurende het geheele broei] proces aan den te lagen kant. Ook moeten we den eischaal eens w kijken. Door de poriën daarvan moet M de uitwisseling van koolzuur en zuurst! kunnen plaats vinden en stokt daarin ie! dan is het mis, terwijl voorts het calciutH gehalte nog een belangrijke rol speelt Ook hiervoor zijn zeer interessante proeJ nemingen genomen. Het bleek dat de m ciumstoffen op het goede uitkomen da eieren een grooten invloed uitoefende. N uitkomsten dezer proeven wezen aan, dJ een deel der kuikensterfte in het ei aan ea onvoldoenden calciumvoorraad is te wiited Het wordt den kippenhouders in den niet al te moeilijk gemaakt, want calciua kunnen de kippen uit de gemalen oesld schelpen opdiepen en dat goedje kost no?u niet zoo heel veel. Bovendien verhoogt m de- stevigheid der schalen, dus minda „kneusjes". Ik geloof nu wel de meest belangrijk oorzaken van „dood in den dop" te hebba aangetoond. Ieder van deze groep kan c een invloed op doen gelden en tellen v deze samen, dan zullen we langzamerhai! wel aan de volle 100 pCt. van de gevalla der kuikens komen, die op het laatste n» ment er het bijltje bij neerlegden en lieve! „dood in den dop" bleven, dan aardsch; geneugten op dit aardrijk te smaken, m zoover deze althans voor een hen of ee» haan zijn weggelegd. Misschien hebben r" die „dood in den dop" bleven wel het besfe deel verkozen. Maar dat al 19 weer een hei ander vraagstuk, waarover ik nu eens nid zal schrijven. Verschillende oorzaken van „dood In dei dop" nog eens herhalend, hebben we da gekregen: 1. Foutieve verzorging en voeding de fokdieren; 2. onvoldoende ventilatie va machine en broedlokaal; 3. te lage ofl hooge broedfemperatuur; 4. verkeerde li| ging van het kuiken in het ei; 5. pulloruns infectie; 6. schaalgebreken. IJMU1DEN, 21 April 1921, VISCHPRUZEN. 26 Tarbot per K G. f 2 05—f 1.60, 14 Griel per kist van 50 K G. 1851 19, 4665 Ton gen per K.G. f 1.85—1 1 30, 21 Zetschol pa kist van 50 K G. I 35—f 29. 546 Kleine Schot] per kist van 50 K G. f 20f 4 20, 5 Bot pet kist van 50 K.G. f 15—f 11, 57 Schar pet kist van 50 K.G. 8f 5, 1 Tongschar per kist van 50 K G [48. 15 Roggen per 2' stuks 27—13.50, 75 Vleeten per still f 2.44f 1.25. 27 Pieterman en Poontjes kist van 50 K.G. f 13f 5. 16 Groote Schel- visch p kist van 50 K.G. f 63f 31, 31 Mii'J del Schelv, per kist van 50 K G. (31123, 90 Kleinmiddel Schelv. per kist van 50 KG, f21—f 16 50. 372 Kleine Schelv per kist v. 50 K.G. f 16f 4.40, 38 Kabeljauw per tó van 125 K.G. f 511 28 270 Gullen per van 50 KG. [13 50—f6 50, 163 Lengen per stuk f2 70f0 60, 52 Heilbot per KG f 1.80f 1 70, 263 Wijting per kist vaD 50 K.G. (4 70(2 50. 505 Koolvisch per stil f 1.30f0 23, 29 Makreel per kist van 50 K.G. f 17—f 13.50 Binnengeloopen 18 stoomtrawlers. J. C., te L De huurwaarde ia geschat op f425. P. M. v. d. W., te L. Dat veeren- plukken is een vervelende geschiedenis. Heb ben ze zich 't eenmaal aangewend, daa leeren ze 't moeilijk af. Gewoonlijk ia hel aan een foutieve verzorging toe te schrijven» n.l. dat de beesten te lui zijn geworden, onvoldoende afleiding en beweging kregen. Dit kan men ze geven door in de ren een flinke laag wit zand, turfmolm en zaagsel te geven en in die rulle massa het harde voer onder te houden. De kippen moeten dan krabben om dat voer te bemachtigen, zijn daardoor steeds in beweging en zullen niet tot die onhebbelijke en aanstekelijk® gewoonte overgaan. .Als ik u was, raimde ik de ergste boosdoensters op en volgde dan dan den hierboven aangegeven weg. U. L., te L. Leiden, Oegstgeest, Sas- senheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Haar* lem, Schoten, Santpoort, Velsen, Beverwijk, Castricum, Limmen, Heiloo, Alkmaar. Totaal 61.4 K.M. J. v. d. M., te L. Zonder te wetéa hoe hoog de huurwaarde door de belasting* ambtenaren is bepaald en waarop do waarde van het meubilaóc ie geschat, kun nen wij uw vraag niet beantwoorden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10