CORRESPONDENTIE. Eene flinke massa brieven, geen klachten over le moeilijk, dus dat is alles in orde. Dus nu de brieven vóór 4 uur Vrijdags 22 April bezorgen en dan verschijnt de kinder- courant Vrijdag 29 April en dan heb ik en kele dagen meer voor het lezen en het be antwoorden van alle brieven. De 4 geluk kigen Corry van Stralen, Nelly van der Voet, Dirkje Hopman en Jacobus Favier gefelici teerd met hun prijs, voor alle vier is het de eerste prijs; jullie schrijven mij natuurlijk wel alle vier, welk boek je hebt gekregen. Als antwoord op cene vraag uit zeer vele brieven vertel ik jullie even, dat ik niet zóó veel pijn meer heb in mijn mond, maar ik ben nog lang niet klaar, dat zal nog wel we ken moeten duren, maar ik ben gelukkig gewoon uitgaande, en doe mijn werk. zooals je ziet. Agatha, Leuntje en Jacoba. 3 Kalwijksche vriendinnetjes altijd te zamen, wat zijn jullie weer grappig aan het rijmen geweest. Leuntje is al jarig geweest, als ze dit leest, heeft ze veel plezier gehad? Agatha dus van school af en haar moeder thuis helpende. Wat grappig gezegde van dat kleine nichtje van Jacoba. Adri den Duik en Marietje van Daalen zeker vind ik aardig om een kiekje van jullie te krijgen, ik heb een apart album om alle kiekjes van de raadseljeugd in te bewaren, dus daar gaan jullie dan ook bij. Marietje wel gefeliciteerd met den 21sten April en veel plezier met je logeetje. Cornelia v. Duyn, Elizabeth en Corrie Klok nogal weer nichtjes uit Katwijk. Al die brieven uit Katwijk komen tegelijk. Ik beloof jullie dat ik eens van te voren zal waar schuwen dezen zomer als ik eens in Katwijk zal komen, bijvoorbeeld op een Zaterdag middag. dan hebben jullie toch geen van allen school. Coba Haasnoot je had het verkeerd begre pen. Dinsdag na Paschen, niet dezen Dins dag. Die arme poes van je met haar zieke kopje, ik hoop dat het weer beter zal wor den. Die kippen leggen goed hoor. zeker tegen de Pasehen. Nettie en Mieptje van Riessen zijn er al weer kuikentjes gekomen? Ik ben vroeger ook wel eens in de Gevangenpoort geweest, maar ik vond heel erg akelig als ze over die folterwerkluigen gingen vertellen. Kees Boer hoe komt dat, dat jij geen Paaschvacantie hebt, en dan wel met Pink steren? is dat op de school in Nieuwkoop «ltijd zoo? Jan Wassenaar ik hoop ook voor je dat je een heel prettige Paaschvacantie zal heb ben Mijntje en Marietje Dubbeldam zeker mo gen jullie allebei meedoen en als het gewone raadsels zijn. mag een den brief schrijven en beiden onderteekenen. maar nu met de prijsraadsels was het heel goed dat ieder apart schreef. Ik hoop dat je kleine broertjes gauw wat sterker zal worden. Clazina van Venelie ja men kan lang nog koortsig blijven na de griep, pas maar op als het zoo guur en koud is zooals soms met die hagelbuien. Antwoord op je eene vraag staat in het begin der correspondentie. Joop Rijsdam ik hoop je gauw zult aan sterken. neem maar trouw je staal in. Jo de Jongh je brief was er toch nog op lijd al schreef je dien Maandags pas. Steef Klepke ben je blij met je mooie alias? houdt je veel van aardrijkskunde? Beppie Bols eene vacantie thuis is toch ook prettig. Heb je Vrijdags 8 April al vacan tie gekregen? Marie Barens kijk eens naar die lijsten met namen, dan weet je dat er ontzettend Telen teleurgesteld zullen zijn. Aardig post papier heb jij. Gerrit de Roos het beste met je vinger; wat zal dat lastig zijn met schrijven. Drietal Jongeleen veel plezier in Roller- dam als jullie naar je grootmoeder gaat. Gaan jullie er logeeren of een dagje? Willem en Louis Krassenburg hè foei boe akelig dat er katten bij jullie in de buurt rijn vergeven, ik begrijp dat jullie er ver driet van hebt. Bram Linschoten vreeselijk jammer van dat kuikentje, ik hoop dat je met de verdere diertjes gelukkiger zult zijn. Louise en Beppie Planje, L. ik hoop dat je keel weer heelemaal beier is en dat je geen koorts meer hebt. B. wel gefeliciteerd met je verjaardag. Veel plezier gehad? Bep Spierenburg ja het spijt mij heel erg dat ik nu niet naar Zeeland ga, ik ga altijd met Paschen. Bertus Boom dus jij hebt allerlei feest dagen na elkaar en je vindt je moeders ver jaardag wel zeker den prelligsten van die dagen. Coba v. d. Laan ik wensch je van harte beterschap voor je moeder. Ik vond zoo aar dig wat je mij schreef over dat verstoppertje spelen in het bosch met Mirza, wat voor soort hond is het? Jo en Corrie Ravensbergen hoe is het C's oorpijn? ben je nog naar het ziekenhuis ge weest? en wat zei de dokter? Rina Faas ben jij al zoo'n goede hulp voor je moeder, dan begrijp ik best dat je het soms erg druk hebt en niet geregeld de raadsels kan oplossen. Nellie v. Dijk zeker mag je zusje Alie meedoen als zij de raadsels al kan oplossen en opschrijven, hoe oud is zij. Je mag dan samen inzenden je behoeft niet ieder een brief te schrijven, doet hel maar om beurten. Willy de Neys 2 brieven van je gekregen. Ja dat boek is heel aardig. Emanuel Eljon het doet mij genoegen dat je dat boek door mijn vader geschreven, zoo mooi vindt. Aardig nietwaar, die beschrij ving van die eendenkooi. Annie Bavelaar pas 2 jaar, neen dan be grijpen ze er nog niets van. wat een ver jaardag beteekent. al vinden ze nog zoo prettig om speelgoed en lekkers te krijgen. Ja ik heb eenige dagen geleden ook nog weer een kies laten trekken. Catharina v. Egmond ik vind ook heerlijk als er weer groen aan hoornen en struiken komt. Zoo is er zoo'n mooie groote tuin vlak bij jullie Ja dien professor weet ik wel. Jansje Sjardijn dat is gemakkelijk dat je grootmoeder vlak bij woont, natuurlijk lezen jullie dan samen de courant. Ali de Groot was je moeder jarig? natuur lijk schreef je dan geen langen brief, dat begrijp ik wel. Mini Metselaar ik houd ook veel van lam metjes. Veel jaren van mijn leven heb ik buiten gewoond, dikwijls lammetjes, big getjes. kalfjes gezien, aardig al die jonge dieren. Annie Molijn, doe gerust voortaan mee, je behoort tot de- grooteren. Clasine Ciggaar welja de eene houdt van leeren en sludeeren. en een ander werkt liever met de handen, smaken verschillen. Neeltje Hoogerdijk zoo. is D. al 16 jaar geworden, ja het is al weer jaren ge leden dat zij meedeed. Vond je die kreeft zoo moeilijk? Nico van Wijk antwoord op je vraag naar mijn kiespijn lees je in het begin der cor respondentie Dat begrijp ik dat als het hard Tegent, dat er dan niets van kan komen om in de'tuintjes te gaan werken. Jan Olivier gelukkig dat die waterpok ken spoedig verdwenen, zoodat je weer uit mocht gaan. Thomas ITofslra wat eene verrassing dat je toen opeens nog een pakket ontving als prijs van Lotus, en een goede inhoud was het van het pakket. Olto Crabbendam ben je nog geen elf jaar, dan mag je zeker met de kleineren meedoen. Annie de l'Ecluse les maar het begin der correspondentie dan weet je hoe het met mij is. Ben je nog uit geweest met Paschen? Jopie Maariense. mocht je toen eens ver zuimen van naaischool voor dat verjaar- feeslje. Houdt je veel van naaien? ook van andere handwerken? Michela de Vleeshouwer alle pijn is ver velend, dat is zekec. en kiespijn kan ontzet tend vervelend zijn. Mina Nieuwenhuis zoo ben jij het die een van de 12 is. Het is wel prettig zoo'n groote familie, vindt je niet? Ik was thuis de jongste van 9 kinderen, dus ook geen klein gezin, zooals je ziet. Neeltje Oudshoorn voor jou hoop ik dan dubbel, dat er spoedig veel warme zonnige dagen zullen komen maar helaas, het zon netje verstopt zich erg dikwijls den laalslen tijd. Herman Zaalberg ik heb een lijst van alle namen der kinderen, die in die 6 jaar dat ik al raadseltante ben. een prijs hebben gewonnen. Dat meisje waar je over schreef. staal er maar één keer op. dus dat is een vergissing of ze heeft je willen foppen. Barrip Kenbeek neen hoor mijn mond is nog volstrekt niet beter lees maar het begin van deze correspondentie. Jaap Bronsgeest blijf maar trouw mee doen. wie weet of je dan ook niet eens ge lukkig loot. Dinie Ridderikhoff doe gerust maar mee met de raadseljeugd. Lena Küklei van harte beterschap, ik hoop ook voor jou dat het spoedig echt zacht lenteweer wordt. Aart v. d. Nadort nog een die mij schrijft over ..In de kooi", door mijn vader geschre ven; ik vind altijd prettig te hooren als zoo'n boek mooi wordt gevonden Wim Oppelaar houd maar moed dan zal je beur! voor een prijs hoop ik. ook eens komen. Wim van Klaveren wel zeker, doe jij dan maar mee. Hoe oud ben je? Henk van Daalen pretligen verjaardag gehad? Dat trof je om in de vacantie jarig te zijn. Jan Evers, is je kleine poesje al goed ge wend of zoekt het nog naar de moeder? Hennv Hulsbergen Ilenning, zeker vind ik bel jammer nu niet znoals alle jaren naar Zeeland le kunnen gaan, maar misschien ga ik dan later nog. Guurfje Oudshoorn. zoo. ga je dan latpr naar de huishoudschool; vindt je dat prettig? Wiesje en Hei 11je Vis. zoo heeft die tante tweelingen gekregen? Hebben jullie de kleintjes al mogen zien? Veel plezier in de N.-Wetpring. Lena Oostveen. ik wensch je veel plezier in de vacantie; speet maar gezellig met ie kleine zusje, dat zal ze wel prettig vinden, en als het dan maar mooi weer mag zijn, kan je veel gaan wandelen ep_haar riiden. Koos v. d. Linden, groot gelijk, daar is nu eenmaal niets aan te dnp"n: ik pruttel er dus niet over en denk maar- een andere keer dan maar naar Zeeland. Alida Molijn. ga ook maar meedoen, je behoort nog een jaar bij de kleineren. Gerard den Haan. ik zie uit je brief, dat er allprlei was, waardoor ie een weck moest overslaan, niets erg hoor. Nel Hagoort. natuurlijk vindt je het fijn om eens vrij te hebben, dat vindt ieder kind en groote mensehen ook wel Heb maar geduid, ik hoop dat je ook eens ge lukkig zal loten. Jo Anlhersberg. als je dit leest, ben jc al in'Den Haag geweest en zal dus wol ge hoord hebben, dat die kade niet vlak bij mij is. Nog wel gefeliciteerd mot 13 April Xieo en Henk Lens hoe is hp| met de 4 kleine poesjes, kunnen ze al zien? En het armarium, wat is daar allemaal in? Leven de salamanders nog? Alphons Delforterie. ja dat komt door al die extra Zondagen; op Goeden Vrijdag komt de kindercourant niet. maar dan heb je die Dinsdag toch. dan kan je alles weer lezen. Anje de Gelder, snoezige plaatjes op j» nieuw postpapier; ja zeker jij wordt grooler, dus je postpapier moest ook grooter zijn. Al mooie Paascheieren gehad? Drietal Elderhorst, dank voor de goede wensehen voot mijn gezondheid. Komt er cok weer familie over met Paschen. dat zou gelukkig zijn voor je moeder en voor jullie. Carol Hansen, heerlijk hè. dal. je moeder weer beter is. Ik ga gelukkig wel uit, maar mijn mond is nog niet geheel genezen. Koos Brouwer, blijven dp kuikentjes goed groeien? en allen nog in leven? Drietal Koevoet, genieten jullie zoo van de,piano? Ja ik heb ook altijd veel van mu ziek gehouden, veel gezongen en piano ge speeld Ik hoop. dat jullie veel kunt wande len in de Paaschvacantie. Nelly Boom. het is best hoor, laat je eerst nog maar wat helpen. Veel plezier op moe ders verjaardag. Cor van Eyken. ik heb nog zooveel pa pieren liggen: zoodra ik je raadsel tegen kom. zal ik het plaatsen als het geschikt is. Koos Holfstra. nog geen nieuwe raadsels sturen, voorloopig. Cootjc Poldervaart, ja nu is het zoo mooi overal, waar de tulpen en narcissen bloeien en dan ruikt het daar overal zoo heerlijk.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 17