Dagelijks gaan rookers van Egyptische sigaretten over op CHIEF WHIP VirginiaDe eenige smaak zullen ook U bevallen en veel aroma beter AGENDA. KERK- EN SCH00LN1EUWS. BUITENLAND. t Zaterdag. rUnion: Uitvoering Rev. Soc. Zangkoor „Morgenrood". 8 nor. Kon. Ned. GrotemederijAlg. vergade ring van aandeelhouders ten kantore der vennootschap; nam. 3 uur. Zondag. Jeruël (Groenesteeg 16): Bijeenkomsten te 10 nor voorm. en halfzeven nam. Ned. Leger des Heils (Beestenmarkt 34): Bijeenkomsten, te 10 uur voorm., eu halfvier en 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 69): Sa menkomst, 8 uur nam. Volksgebouw: Cabaret-avond. 8 nur. Vrije Evang. Gem. (Middelstegracht 3): Samenkomsten te 10 en 7 uur. Maandag. Jeruël (Groenesteeg 16): Samenkomst te halfzeven nam. Vrije Evang. Gem. (Middelstegracht 3): Samenkomsten te 10, 3'/j en 8 nor. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeentezaal): Spr. de heer Spijkhoven van Driebergen. Nam. 7 uur. R ij s w ij k (wielerbaan): Wielerwed strijden te 2 uur nam. Dinsdag. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst, 8 nur nam. Stadezaa-1 (foyer)Ledenvergadering Ond. Ver. voor Ziekenhuisverpleging. 8 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 April a.s. tot en met Zondag 17 April (1ste Paascb- dag) waargenomen door de apotheek van den heer C. B Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 623, en 18 April (2de Paaschdag) neemt waar de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. De geneeskundige Zondagdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond, 8 nur, tot Maandagmorgen, 9 nur, waargenomen door de doctoren: De Graaff, Janssens, Seret en Weebers; en van Ifaand.-^morgen, 9 unr, tot Dinsdagmorgen, 8 unr, door de doctoren: Mulder, Rassers, Van Voorthuysen en Muyzert. Te Oegstgeest wordt deze dienst Zondag waargenomen door dr. Timmermans, tel. 390, en Maandag door dr. Varekamp, tel. 1916. RECLAME. Oegstgeestsche Apotheek P. H.O Vliststra Brandt, Apotheker. De Kempenaerstraat 4, Telefoon 274. Nacht en Zondags dienst 7085 zing verkreeg aan het rechterenkei. De Eersle Hulpdienst was spoedig ter plaatse en, nadat dr. Delbare het been had verbon den kon het vrouwtje weder huiswaarts keeren. Gistermorgen circa 8 uur had S. A. van hier, toen hij de Doelensteeg per rijwiel, doorreed, het ongeluk met een anderen wiel rijder in aanraking te komen waardoor hij kwam te vallen en mei het stuur tegen een raam aan kwam waardoor een ruit brak. Gistermiddag omstreeks 6 uur werd door een autobus van „Het Stadsverkeer" op het Stationsplein voor de rijwielbewaar plaats van het Vreemdelingenverkeer een wielrijdster aangereden. Het achterwiel van de fiets werd vernield. Donderdagmiddag tegen vijf uur ge raakte de 6-jarige J. K. v. D., wonende in de Gorlestraat toen het aan het spelen was in het Levendaal te water. Hendrik van der Mark uit de Sophia- Straat kwam juist voorbij en sprong zonder aarzelen, gekleed te water. Hij haalde het ventje spoedig op het droge. De E. H. D. zond het ventje onmiddellijk onder de wol. Boven den hoedenwinkel van de firma van A. op de Haarlemmerstraat, is gister middag een klein brandje uitgebroken. Door ingrijpen van een surveilleerend politie agent en eenige wandelaars, was het brandje spoedig gebluscht; de schade was gering. Handelsbelangen no. 1973 zal de cre- dileurenlijsl bevatten in het faillisemenj van H. J. Snel. schoenmaker en winkelier in schoenen, alhier. Zij telt 12 namen met een totaal bedrag aan vorderingen van f 2 81-4.92. De balen zijn nog niet volledig bekend. RECLAME. Bij menschen die terneer geslagen, ver moeid, niet in staat tot werken zijn. bewerkt het natuurlijke „Frans-Jozef'-bitterwater dat het bloed vrij rondstroomt en verhoogt het denk- en arbeidsvermogen. Leidende clinici bewijzen, dat het „Franz-Josei"- waler ook voor hen die met het hoofd ar beiden, alsook voor nerveusen en vrouwen een darmopeningsmiddel van de hoogste waarde is. Bij Apoth. en Drogisten verkriigb. 1360 PREDIKBEURTEN. VOOR PASCHEN. LEIDEN. Remon. Geref Gemeente: Zondagvoorm. halfelf prof fleering. Doopsgez. Gemeente: Zondagvoorm. 10 uur, ds. Bonga. Eglise Walonne- Dimanche 1 dix heures et demie du matin, mr. M. Bresson. Evang Luth. Gemeente: Zondagvoorm. halfelf, ds J. Ph. Makkink; Maandagvoorm. halfelf, prof. dr. D. Flooy. Ver. van Vrijz. Hervormden (zaal Volks huis): Zondagvoorm., halfelf, mej. v. d. Vreng. P Vrije Kath. Kerk: Zaferdagnam. 8 uur, Vespers en Lof; Zondagvoorm. halfelf, Mis. Kinderkerk Remon. Kerk (ingang Middel weg): Zondagnam. halféén, dr. K. H. Boer- sema. ALPHEN. Ned. Herv. Kerk, Julianastraat: Zondag voorm. halftien, ds. Veldhoen, en nam. half zeven, dr Oorthuis, uit Amsterdam; Maan dagvoorm. halftien, ds. De Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis: Zondagnam. half zeven, ds. De Bruin. Ned. Herv. Kerk, Oudshoornscheweg: Zondagvoorm. 10 uur, ds. v. Linschooten. Evangelisatiegebouw, Hooftstraat: Zon dagvoorm. halftien, en nam. halfzeven, de heer De Jong, uit Wilnis; Maandagvoorm. 10 uur, ds. Bieshaar, uit Den Haag. Geref. Kerk, Raadhuisstraat; Zondag voorm. 10 uur, ds. Schouten (voorber. HA.) en nam. 6 uur, de heer Oranje; Maandag voorm. 10 uur, ds. Wientjes (Gecomb. dienst). Geref. Kerk, De Ruyterslraat: Zondag voorm. 10 uur, de heer Oranje, en nam. 6 uur, ds. Schouten. Geref. Kerk, Hooftstraat: Zondagvoorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Wientjes; Maan dagvoorm. 10 uur, ds. Schouten. BODEGRAVEN. Evang. Luth. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, mej. L. C. Dufour, E. L. prop. te Haarlem. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. halftien, en nam. 6 uur, ds. Pott; Maandagvoorm. halftien, de heer MQller. Geref. Kerk: Zondagvoorm. halftien, en nam. 6 uur, ds. Dam; Maandagvoorm. half tien, dezelfde. Geref. Gemeente: Zondagvoorm. halftien, preeklezen, en nam. 6 uur, ds. Van Reenen; Maandag geen dienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. halftien, ds. J. Luuring, en nam. halfzeven, de heer Postema, uit Schagen; Maandagvoorm. half tien, ds. J. Luuring. Geref. Kerk: Zondagvoorm., halftien, en nam. halfzeven, ds. W. Gispen; Maandag voorm. halftien, ds. Fernhout, uit Boskoop. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, ds. Grolle, en nam. 6 uur, de heer I. C. Baas; Maandagvoorm. 10 uur, ds. Grolle. Geref. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, en nam. 5 uur, ds. Van Herksen; Maandag voorm. 10 uur, dezelfde. Chr. Geref. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, en nam. 5 uur, en Maandagvoorm. 10 uur, telkens leesdienst. Ned. Prot. Bond; Maandagvoorm. halfelf, dr. K. H. Boersema, uit Leiden. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. halftien, ds. Van Baaien; Maandagvoorm. halltien, ds. W. van Haaflen, uit Noordwijk-Binncn. KATWIJK AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. halftien, en nam. 6 uur, ds. Boilee; Maandagvoorm. halftien, dezelfde. Geref. Kerk: Zondagvoorm. halftien, en nam 6 uur, ds. Meyering; Maandagvoorm. halftien, ds. Van der Heiden, uit Was senaar. KATWUK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Schuurman, em. pred. to 's-Gravenhage; Maandagvoorm. 10 uur, de zelfde. KOUDEKERK. Nod. Herv. Kerk: Zondagvoorm. halftien, en nam. halfzeven, ds. Israël; Maandag voorm. halftien, ds. Israël. Geref. Kerk; Zondagvoorm. halftien, en nam. halfzeven, ds. Haspers; Maandag voorm. halftien, ds. Van Heiningen, uit Ter Aar. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Mondt, Maandagvoorm. 10 uur, ds. Riemens, uit Leiden. Geref. Kerk: Zondagvoorm. halftien en nam. halfzeven, ds. F. H. Woudstra; Maan dagvoorm. 10 uur, dezelfde. LISSE. Ned. Hen'. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, en nam. 5 uur, ds. G. van Dijk Azn.; Maan dagvoorm. 10 uur, ds. Nicolaï, uit Voorhout. Geref. Kerk: Zondagvoorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Th. Ruys Jr.; Maandag voorm. 10 uur, dr. J. H. Bavinck, uit Heemstede. Chr. Geref. Kerk: Zondagvoorm. halftien, en nam. 5 uur, evenals Maandagvoorm. halftien, leesdienst. Geref. Gemeente: Zondagvoorm. halftien, en nam. 4 uur, dr. H. A. Minderman; Maan dagvoorm. halftien, leesdienst. Ned. Prol. Bond: .Maandagvoorm. kw4rl over tien, ds .H. Britsel, uit Wormarvccr. NOORD W1JK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, ds. Van Haatten; Maandagvoorm. 10 uur, ds. Hofstede, uit Noordwijkerhout. Geref Kerk: Zondagvoorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer Sijs, cand. te Leider dorp; Maandagvoorm. 10 uur, dezelide. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, en Maandagvoorm. 10 uur, telkens ds P. Hofstede. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, ds. F. G. Hospers, en nam. 6 uur. dr. Wol- dendorp, uit Warmond: Maandagvoorm. 10 uur, ds. De Bie, uit Den Haag. Geref. Kerk: Zondagvoorm. 10 uyr, en nam. 5 uur, ds. Koers; Maandagvoorm. 10 uur, ds. De Waard, uit Rijnsburg- RECLAME. 635 OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gemeente: Zondagvoorm. 10 uur, in het „Groene Kerkje", ds. T. J. Jan sen Schoonhoven, en nam. 7 uur, in „Irene" ds. G Henneman, O. I. predikant met verlof. Maandagvoorm. 10 uur, in „Irene", ds. Hermanides, uit Valkenburg. OUDEWETBRING. Remon. Gemeente: Zondagvoorm. 10 uur, dr. Sax. SASSEVHETM. Ned. Prot. Bond: Zondagvoorm. halfelf, in het gebouw aan de Julianalaan, mej. W. Snellen, uit Leiden. Chr. Ger. Gemeente: Zondagvoorm. 10 uur, de heer D. L. Aangeenbrug; nam* 5 uur, leesdienst; Maandagvoorm. 10 uur, de heer D. L. Aangeenbrug. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, en nam. 6 uur. ds. Krijkamp- Maandag voorm. 10 uur, dr. J. J. Woldendorp, uit Warmond. Geref. Kerk: Zondagvoorm. halftien, en nam. 5 uur, ds. Boeyenga; Maandagvoorm. halftien, dezelfde. VALKENBURG. Ned Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur en nam. halfzeven ,ds. Hermanides. Maan dagvoorm. 10 uur, ds. T. J. Jansen Schoon hoven, uit Oegstgeest. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, ds. F. G. H. Nicolaï; Maandagvoorm. 10 u., ds. G. van Dijk Azn., uit Lisse. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, ds. H. P. Fortgen9. en nam. 6 uur, ds. Troelstra, uit Den Haag; Maandagvoorm. 10 uur, ds. H. P. Fortgens. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. halftien,. en nam. 6 uur, ds. H. A. de Geus. Maandag voorm. halftien, dezelfde. Geref. Kerk: Zondagvoorm. halftien, en nam. halfzes. ds. W. Veder; Maandagvoorm. halftien, dezelfde. Chr. Afgesch. Gemeente: Zondagvoorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst; Maan dagvoorm. halftien, ds. Grisnigt, uit IJssel- monde. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Zondagvoorm. halfelf, ds. K. II. Boersema, Ned. Herv. predikant, te Oosterhesselen. WOUBRUGGE. Ncd.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., halftien, en nam., halfzeven, ds. Joh. Kijr.eMaan dag, voorm., halftien, ds. Beekenkamp, uit Leiden. Geref. Kerk: Zondagvoorm., halftien, en nam., halfzeven, de eerw. heer Bos, cand. te Groningen; Maandagvoorm., halftien, de- ZWAMMERDAM. Ned Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, de heer R. P. Posthuma, rustend evangelist; 's nam., geen dienst; Maandagvoorm. 10 u., ds. Veldhoen, uit Alphen. Geref. Kerk: Zondagvoorm. halftien, en nam. halfzeven, ds. Wissink; Maandag voorm. halftien, dezelfde. Remon. (Geref.) Gemeente: Zondagvoorm. 10 uur, ds. Gramer; Maandag geen dienst. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te HedelS. C. Groene- veld te Leerdam; te Rijss-en: P. J. Steen- beek te Kampen. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Schiedam: J. D. Bart'R, te Alphen a. d. Rijn. DIETSCH STUDENTEN VERBOND. Het bestuur van het Dictsch Studenten Verbond is thans samengesteld aJs voJgt: W. Goedbuijs, Amsterdam, voorzitter; H.. van der Wielen, Amsterdam le secr -pen ningmeesterJ. Snijders, Amsterdam, 2e secr.-penningm.P. van Üoutegbem, Leu ven, on der-voorzitter.1 Westerveld, Delft. P. Beeckman, Kortrijk, J. Hoogendoom, Wageningen, E. L. Visser, Leiden, R. Bocxstaele, Gent, F. Bosman, Amster dam, J. H. Froger, DeLfy F. C«T van tius, Londen en R. de Jossedin de Jong, Leiden. Tot eerelid van het Diefesdh Verbond werd benoemd de heer J. Vermeulen, Ant werpen, en tot eereleden van het hoofdbe stuur van het D. V. de heeren O. J. H. Verhoef, Antwerpen, en J. H. Willems, Den Haag. Verder werden herbenoemd als vertegen woordiger van het D. V. in het hoofdbe stuur van het Alg. Ned. Verbond de heer L. L. W. van Soest, Delft, en in het be stuur van den Dietschen Bond de heer A. J. G. Belinfante, Den Haag. DE ALGEMEENE TOESTAND. Ontwapeningsconferentie te Genève en Washington. In de zitting van Donderdag heeft De Brouckère voorgesteld om ln verband met den verschillenden toestand, waarin zich leden en nietrleden van den Volkenbond be vinden, de ontwerp-conventie in twee deelen te splitsen. Het eerste deel zal gelden voor allo staten 'en het tweede deel uitzonderings bepalingen bevatten voor niet-leden van den Volkenbond. Daar verscheidene delegaties verklaarden hieromtrent instructies aan hun regeeringen te moeten vragen is de bespreking tot Don derdag na Paschen geschorst. BS de gedaobtenwisselingen van Washing ton met de regeering ,van Londen en Tokio is voorloopig als datum voor do bijeenkomst der drie mogendheden-conferentie tot be perking van de bewapening ter zee 12 Juni 'vastgesteld. ENGELAND. Het Lagerhuis op reces. Het Lagerhuis is verdaagd tot 26 April. Een groep van conservatieve Lagerhuis- leden zal 27 April bijeenkomen om de kwestie te bespreken eener verlaging der uitgaven. Zij zullen waarschijnlijk den kanselier van de schatkist verzoeken een officieele commissie van zakenlui le vor men, die adviezen zal opstellen voor een vermindering der uitgaven. In conservatieve kringen groeit voort de tegenstand jegens de door de regeering voor gestelde uitbreiding van het kiesrecht voor vrouwen vanal 21 jaar. Lagerhuisleden van de Torypartij vragen zich ai, hoe de re jee ring zich verplicht kan voelen tot dezen maatregel over te gaan, daar er in vergelij king met den kiesrechtstrijd van de vorige eeuw of zelfs met het optreden van suffra gettes vóór den oorlog, bijna geen vraag naar is, en er zelfs niet naar wordt getaald. De Evening Standard oppert de veronderstel ling, dat als deze uitbreidingsmaatregel in het Lagerhuis aan een vrije en geheime stemming zal worden onderworpen, het ont werp met een overweldigende meerderheid tegen, zal worden afgewezen. SPANJE. Een storm in Marokko Primo gaat er heen. Officieele berichten uit Melilla melden, dat bg een storm, die op de kust van Marokko gewoed heeft, verscheidene sche pen gestrand zijn, o.a. een hospitaaischip. Alle bemanningen zouden gered zjjn. De schade te Melilla en omstreken zou aan zienlijk zjjn. Een officieuse nota zegt, dat do regeering voor de openbare meening, den omvang niet verborgen wil houden van den storm, die op de Afrikaansche kust een groot aantal slachtoffers heeft gemaakt en aanzienlijke schade heeft aangericht. De Berljjnsche bladen vermelden nog de volgende bijzonderheden:: In de baai van Alhucemas wer'den vele kaden en heel veel scheepsmateriaal ver nield. Talrijke schepen zijn gekenterd. Tengevolge van de overstroomingen is elke verbinding met de in het binnenland ver toevende troepen onmogelijk. Door den sneeuwstorm zjjn de vooruitgebrachte pos ten der provisie-colonnes geheel geïsoleerd en dientengevolge ernstig bedreigd. Voor meerdere millioenen pesetas oorlogsmateriaal is verwoest. Het verlies van vee en paarden is eveneens zeer groot, er zijn meer dan 100 dooden en gewonden te betreuren. Te Melill bedroeg de schade aan schepen en huizen 50 milüoen peseta's. Het Engelscbe stoomschip Collingdale is gestrand; zjjn be manning is gered. IfoliH» is zonder licht. De snelheid van den wind zon in dit gebied 80 K.M. hebbeD bedragen. Ook in de provincies Pontevedra, Carta gena en Almaciras word door den store sctade berokkend. In de provincie Almaré is het spoorwegverkeer onderbroken, say gezien de rails geheel met omgevallen bo» men bedekt zijn. Primo de Rivera gaat persoonlijk na» Marokko. BULGARIJE. Tegen de commnnisiea Zekere Manilof, die onlangs den ontra ger der belastingen van het plaatsje Smolsb bij Sofia vermoordde, voerden sedert eenigu tijd openbaar propaganda voor het coi- munisme. De politie spoorde hem op in -: afgelegen wijk van de hoofdstad, waar kj zich schuil hield. Daar hij weigerde rid over te geven, werd hij door politieagente doodgeschoten. Voorts heeft de politie in de buurt ut het stadje Zladika vier onder den groi verstopte petroleum-reservoirs ontdekt, wé ker inhoud bestond uit 88 K.G. van dezel!?! springstoffen, die indertijd gediend hebt-: voor den aanslag in de kathedraal van Solt Het depot schijnt door communisten a» gelegd te zijn. CHTNA. Het Zuidelijk antwoord at de mogendheden Biel in de Knomlntang? De nationalistische minister van bulla- landsche zaken Tsjen heelt de jongste no:i der 6 mogendheden betreffende de aanval len te Nanking beantwoord, tn de anlwoot- den aan de Vereenigde Staten en Engelaai zegt Tsjen, dat de oorlogsschepen dezer mo gendheden Nanking hebben gebombardeeri dat zonder verdediging was. Tsjen spreek ook van een „bombardement van het weet looze Sjamien", blijkbaar zinspelend op dl schietpartij aldaar in 1926. Overigens zijn de antwoorden gelijkluidend en wordt er J verklaard, dat dergelijke incidenten zich zullen herhalen, zoolang er ongelijke ver dragen bestaan. Tsjen voegt er bij, dat bij voor het gebeurde te Nanking geen verant woordelijkheid aanvaardt. De nota van Tsjen aan Amerika zegt voorts dat de nationalistische regeering be- reid is alle schade aan het Amerikaanscht consulaat te Nanking te vergoeden en ooi een redelijke schadeloosstelling te betalen voor de persoonlijke schade door onderdanea der Ver. Staten geleden, tenzij het blijkt, da! deze het gevolg is van het Engelsch-Amen- kaansche bombardement of door Noordeiijh opstandelingen is aangericht. De nota stel! ook voor een commissie van onderzoek te K noemen, om de omstandigheden te onder zoeken van het bombardement der „onver dedigde stad" Nanking. De nota van Tsjen aan Engeland is de zelfde als die aan Amerika, behalve del Tsjen den nadruk legt op het bombardement van Wahnsien en de schietpartij in de kreet van Sjakie en Kanton. Het antwoord zal wel niet bevredigen! Geregeld wordt thans gevuurd op tD vreemde schepen op de Jaugtse. Dat vuren wordt dan echter beantwoord. Zoo heelt de Amerikaansche torpedubootjager John Ford met enkele granaten het vuren van Noorde lijke troepen op een schip der Standard Oil tot zwijgen gebracht De centrale controlecommissie der Kuo- mintang, waarvan da meerderheid de ver gadering te Nanking bijwoonde, heeft een motie aangenomen, die hel régime van Han- kau veroordeelt, en de arrestatie vraagt van talrijke extremistische leiders te Hankao als rustverstoorders der openbare orde ia China, o.a. Borodin, Ksoe tsjien, den mi nister van justitie, en Tsjan tau hsoe, de» leider ier communistische partij. Eug. Tsjen wordt niet genoemd, daar hij niet wordt be schouwd als communist, doch als een in strument van Borodin. De motie kondigt de definitieve breuk aan in de Kuomintang. BUITENLANDSCH GEMENGD. AARDSCHOKKEN IN ZUID-AMERIKA. De heele Chileeneehe kuststrook tot over de Andee heen in Argentinië toe ia door aardschokken zwaar getereterd. ln Chib zelf hebben, behalve Santiago, waar 8 personen zijn gedood, ook de ste den Valparaiso en Concepcion zwaar ge leden. in Valparaiso zijn verscheidene huizen geheel vernield. De electnsehe centrale 2-1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2