Uitsluitend prima Z.-H.-B. Pilsener en Munchener. Gezellig Interieur - Prima Consumptie - Zaal beschikbaar voor Vergaderingen, Diners en „The American Lunchroom" Steenstraat SS - Leiden - ïelef. 21 1359 In tal van plaatsen is Zondag „Palmpaschen" gevierd. Zoo werd bijv. te Enschede een oud gebruik weer In eere hersteld. Door een commissie onder leiding van den folklorist J. J. van Delnse, werd een Palmpaschen-wedstrljd uitgeschreven waaraan ruim 200 kinderen deelnamen. Een groepje In ouderwetsche kleederdracht. Een ongewoon werkje In het Natuurhistorisch Museum te Londen. Deze Afrikaansche reuzen-olifant, die er twintig jaar gehuisd heeft, moest tijdelijk zijn plaats verlaten om opnieuw opgezet te worden. De Maas maakt het den omwonenden weer eens lastig. Tal van uiterwaarden langs de oevers, o.a. In de omstreken van Roermond, zijn reeds blank gestroomd en de boeren zuchten onder den last van t wassende water. Men blijft te Parijs bezig om de mannen tot makkelijker kleeding te brengen. ,,Weg met de loelijke broekspijpen, weg met hinderlijke stijve boorden," luidt de leuze. Earl Leslie, de populaire partner van Mistinguet, de revue-koningin, demonstreert hier de voordeelen van een overhemd, waarvan de kraag als boord dient en waarbij de das al zeer makkelijk zit. PLEIDOOI VOOR DE KORTE BROEK. In de buurt van de Beurs te Parijs flaneert de hier afgebeelde jongeman in kuit broek en verwekt er sensatie. MADZIDE MUSTAFA, de gescheiden vrouw van den verjaagden Turkschen kroonprins, Abdoel Kader, een zeer lastige dame, dio thans haar zoontje, dat bij haar man was gebleven., gestolen heeft. Het schilderij van den heer J. H. A. Duljnstee te Delft, dat door sommigen voor een Rembrandt gehouden wordt. De Amsterdamsche burgemeestersdochter, mej. B. de Vlugt, Is deze week getrouwd. We kiekten den heer en mevrouw Hymans—De Vlugt bij het verlaten van het Stadhuis. Mevrouw Marek, bekend uit de geruchtmakende Weonsche „affaire". Haar man was beschuldigd zijn been te hebben afgehakt. Mr. WILLIAM HALE THOMPSON, nieuwgekozen (ropublikeinsche) burge meester van Chicago. De verkiezingen hadden plaats onder bewaking van 5000 man politie. Even ten Zuiden van Muiden zal een nieuwe brug over de Vocht komen. Na het In gebruik nemen- van deze brug zal het verkeer langs een nieuwen verkeersweg ten Zuiden van Muiden geleid worden, waardoor de hoofdstraat van Muiden met de middeleeuwsche tol voor het doorgaande verkeer geen dienst meer behoeft te doen. ELSE GRASSAU gaf In het Concertgebouw te A'dam een lledcr- avond: „Eine Stunde Rococo, Galante Lleder aus dem 18. Jahrhundert". Margie Morris begeleidde. President Hindenburg wordt weer eens vereeuwigd. In den Rijksdag zal zijn marmeren borstbeeld geplaatst worden. Ziehier welk een grimmig portret prof. Edwin Scharff van hem maakt. Te Amsterdam is de tentoonstelling van werken door Kees van Dongen geopend. In 't midden Van Dongen, die een beter schilder dan spreker bleek; links de criticus Plasschaert, die een openingsrede hield. In het Grand Palals te Parijs is een., eon- cours-hlpplque gegeven, waarbij o.a. een wedstrijd polo te paard „Indoor" plaats vond. Een moment uit den kam/, De ruïne na den jongsten brand te Zaandijk |n den sigarenwinkel van de fa. Jeronimus.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20