Eet meer HOUANDsch ZWITSERSCHE chkoiamkikn UIT DE RIJNSTREEK. DAGELIJKS STIJGT ONZEN OMZET Gazelle*, Nederl. Kroon* en Wapen van Leiden RIJ WIELEIV JOH. VAN ZIJP, Haarl sir. 293-295, Tel. 2082 UIT DE OMSTREKEN. Dr H. NANNING'S SUPP05IT0RIA €Bbïiïë3Süoiin\ RECLAME. 941 ALPBEN. Abusievelijk zijn in ons Blad van gis teren de kopje» „Alphen" en „Leiderdorp" verwisseld, zoodat het onder Leiderdorp voorkomend bericht een Alphenaar betrelt, terwijl de onder Alphen geplaatste berichten onder Leiderdorp thuisbehooren. De bouwmanswoning no. 7 met stal lingen, schuren enz. met plin. 12'/> H A. weiland, gelegen in den Nessepolder alhier, averd gistermorgen in openbare veiling afge mijnd op f 5102 zoodat het geheel opbracht 134.202. De perceelen werden echter niet gegund. BODEGRAVEN. Woensdag vergaderde het hoofdstem- bureau ter vaststelling van de candidaten- lijsten voor de gemeenteraadsverkiezingen. Deze werden allen goedgekeurd en vervol geus ter visie gelegd. De lijsten zijn als volgt samengesteld: Lijst 1. Christ. Historische Partij: J. v. d. Marei, W. Boer G. van Dam, Ph. Jongeneei, J. Iloogendoorn, H. Los, J. van der Giesen, ,W. J. Muiswinkel. Lijst 2. R.K. Kiesvereen.: A. de Vos, Th. Leliveld, R. Kelfkens, J. M. A. Moons, H. G. v. d. Poll, Adr Veelenturf, M. C. Veelenturf, W. J. van Znest, C. de Groot. W. J. van Zoest, C. de Groot. Lijst 3. A.R. Partij: P. Batelaan, C. B. Balelaan, Baan van Donk Gzn„ C. v. d. Veer, W. K. van Ravenswaay, B. Baars, F. Noordhoek, A. C. Iloogendijk. W. J. v. d Boon. Lijst 4. Gemeentebelang (Vrijzinnigen): J, Beyen, J. de Mars, P. Blanken, J. v. dl Kleyn, v. d. Ring, J. Baelde, G. v. d. Wilt, J. D. den Hertog. Lijst 5. S. D. A. P.: P. H. Oldemans, I. Kooistra. Lijst 6. Staatkundig Geref. Partij: P. Zaa! Azn., J. Langerak, A. van den Berg, C. Ver burg, J. G. Hakkenberg. Hit deze candidaatstelling blijkt dat mr. la Gro, die door de Gemeentebelang op no. B der lijst was geplaatst niet voor een candi- datuur wil in aanmerking komen. BOSKOOP. Naar aanleiding van een gepleegden diefstal van sigaren in het veilingsgebouw in Juni 1925 ten nadeele van den pachter, is tegen een alhier wonend persoon proces-ver baal opgemaakt. Gisteren is bij den Rijksontvanger ge stort een bedrag groot f999.71 als geweter.s- geld, wegens te weinig betaalde Rijksinkom sten- en vermogensbelasting. Van 27 tot en met 29 April zal alhier in hel R.K. patronaat een winkelbeurs ge houden worden. Er is daarvoor bij den win kelstand veel animo. ZWAMMERDAM. Bij de gisteren ten overslaan van de notarissen B. D. Krüsemann en mr. C. van der Lee in het hotel „De Rustende Arend" alhier gehouden openbare verkooping van den windkorenmolen met zuiggasmotor, woonhuis, pakhuis, wagenschuur en erf, aan den Rijksstraatweg onder deze gemeente, nabij Bodegraven, in eigen gebruik bij den heer G. van de Werken, werd bedoeld per ceel in bod gebracht op f 12.600 door den heer J. Boon te Bodegraven en daarna door denzelfden afgemijnd op f 950. De anti-rev. kiesvereeniging alhier heeft de volgende candidatenlijst ingeleverd voor de op 17 Mei a s. te houden verkiezing voor leden van den gemeenteraad: 1. C. van Muiswinkel Mzn. (aftr.); 2. A. van Wijn gaarden (aflr.)3. J. de Bruin; 4. C. Voor- douw; 6. A. van Doorn; 6. J. Grundmann; 7. W. Domburg; 8. J. v. Leeuwen Sr.9. P. van der Weide. De predikant der Ned. Herv. gemeenle alhier, ds. J. J. Kloots is zoodanig ongesteld geworden dat hij op medisch advies eenigen tijd volkomen rust moet houden en gedu rende eenige weken zijn ambtswerk niet kan verrichten. RECLAME. IIV Omdat zij voldoen aan onze wegen en Kwaliteit paren aan zeer lagen prijs. AALSMEER. Rijkstuinbonw-wiiiterschool. Bij het gehouden examen werden tot de tweede klasse der R. T. W. bevorderd de leerlingen: H. J. de Boer. T. van Geel. J. Grootegoed. B. Gunnink, T. Hendriksen, J. de Jong, J Koning, C. van der Kwast, J. H. Langendijk. A. K. van der Meij, W. J. Smagge, J. Spaander, K. Vemooy. De bloemenhandel. De bloemisten in deze gemeente maken de laatste dagen goede prijzen voor hun snij- en potproducten. De Paaschdagen doen daarop eon grooten invloed gelden, op welke dagen, zoowel in binnen- als buiten land veel bloemen gebruikt worden, ook vooral in de kerken. De seringen, gedu rende een groot deel van den winter het hooldproduct, minderen nu; haar tijd is bijna voorbij. Het zijn nu rozen en nog eens rozen, welke in groole hoeveelheden wor den aangeboden, terwijl eveneens kaslalhy- rus een groote rol speelt. Ook gelrokken bollen worden veel verhandeld, doch ze spelen niet die rol, zooals het vorig jaar, toen er zoo af en toe om gevochten werd, om ze te -bemachtigen. Alles bij elkaar kan gezegd worden, dat 't in het bloemislbc- drijf hier over het algemeen nog vrij gun stig marcheert. HILLEGOM. Twee verkeersongevallen op één morgen. Woensdagmorgen is een jongen, Dirk Warmerdam, vermoedelijk door een auto in de Hoofdstraat aangereden, waardoor hij op de trambaan kwam te liggen, terwijl de tram in aantocht was. Omstanders waarschuwden den machinist, die de wenken niet dadeiijk begreep. Een zusje van Dirk was zoo flink om haar broertje van de trambaan naar het trottoir te trekken. Intusschen waren de ge volgen vrij ernstig want toen de heer K. het ventje opnam en bij mej. O. binnen droeg had hij behalve schillende schaafwonden, een groote hoofdwonde. De aard van de wond deed denken aan een botsing tegen het spatbord van den auto. Mej. Kroon en dr. Hanralh verleenden direct hulp, waarna de jongen per rijtuig naar huis werd ge bracht. Op de Weeresteinstraat is de ongeveer 16-jarige Tr. door een auto aangereden. Met een wond boven op het hoofd werd hij opge holpen en het eerste wat hij zei, was dat niet hij maar de autoberijder de schuldige was. In de melksalon van den heer van der Vin werd de eerste hulp verleend door zuster ter Horst en dr. Hanralh. De automobilist de heer van St uit de Meer zei direct schade vergoeding toe. Hervormde Kerk. Door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. is een bouwfonds gesticht. Het kerkgebouw moet gerestaureerd worden. De gebreken blijken, talrijk te zijn. In het gewelf zitten planken los, de achterste banken verzakken, het interieur is te veel pijpenla, de kachel rookt bij Zuidenwind, er is vaak tocht, de galerij behoeft versterking, de accoustiek deugt niet, een klankbord en een platvorm ontbreken, en er is gebrek aan plaatsen. Er wordt begonnen met extra collecten, terwijl in het najaar plannen aan een ge meente-avond voorgelegd zullen worden. De candidalenlijslen voor de gemeente raadsverkiezing zijn ingeleverd gelijk in de laatste dagen vermeld is, met dit verschil, dat de A.-R. en de Kerstengroep gecombi neerd uitkomen. Op de lijst der A.-R. komen daardoor de namen voor van J. v. d. Beek, H. Vermeulen en A. Weslerlaken. Er zijn in het geheel 5 lijsten, te welen Chr. Hist., A.-R. gecombineerd, R.K., S. D. A. P. en Vrijz. groep. De Lichtbeeldenavond, die mej. J. G. Vennekool voor de leerlingen hij het Gods dienstonderwijs der afdeeling Hillegom van den Ned. Protest. Bond gegeven heeft, was druk bezocht. De zaal van het Nutsgebouw was uitstekend bezet. Behalve de leerlingen van haar eigen klasse, waren de oudere leerlingen van den heer W. N. van Noolen, vele jeugdige gaslen en verder eenige ouders aanwezig Er werd met graagte ge keken naar de lichtbeelden en geluisterd naar het verhaal van Jezus' leven. Daarop volgde de gelijkenis van den Verloren Zoon en een verhaal van Ida Heyermans, beide ook met lichtbeelden, waarvan enkele in kleuren. De leidster der begin-klasse van het Godsdienstonderwijs heeft met dezen avond wederom een mooi werk verricht. KATWIJK. Op do gisteren vermelde lijsten der in gediende Candida ten moet alsnog worden toegevoegd aan de lijst van „Gemeentebe lang" als no. 11 de heer P. Bloot Sen, No. 12. wordt dan de heer H. v. Duivenvoorde. In tegenstelling met vorige verkiezin gen is door de S. D. A. P. thans geen can didatenlijst ingediend. Vorige verkiezing was de kiesdeeler 314. toen behaalde de S D. A. P. 137 st„ lang niet de vereischte 75 pCt. dus. Nu bij de stemming de vis- schers thuis zullen zijn, waarvoor immers de stemmingsdag al is verzet, zal de kies deeler zeker grooter zijn en is er dus nog minder kans. En de Verkiezing voor Prov. Staten heeft de telling voor thans al aange geven, n.l. 156. Ook de kans voor de A.R. zetel le Katwijk a. d. Rijn wordt door die groolere kiesdeeler geringer zoodat die partij alle zeilen zal moeten bijzetten om haar zetel te behouden. KATWIJK AAN DEN RUN. Onze plaatsgenoot de heer W. Klin kenberg is met ingang van de volgende week te Boskoop benoemd als hoofd van het Chr. tehuis voor ouden van dagen aldaar. LISSE. Voor do verkiezing van leden van den gemeenteraad zijn de volgende candidalen- lijsten ingediend. R. Kath Staatspartij: J. Pijnacker, P. Warmerdam, A. H. Schrama, C. Langeveld, C. Schrama, L. Onderwater, A. Th. van Kesteren, P. Romijn Pzn., H. v. d. Vlugt Mzn„ G. Vreeburg. L. C. Elfering, S. F. Barn hoorn, T. N. A. Beysens. De Christ Hist, en Ant Rev. komen uit met één lijst: A. Verduyn Jr., J. P. Segers, J. Kuipers. J Noorlandt. Genet van Parijs, L. Algera. J. Marbus, W. Potman G v. d. Rent. C. Vermeer. J. Potman J. C. Zaneveld. H. Marseille,- H. van Voorst Czn., C. van Parijs, J. dc Vreede, G. van Nieuwkoop, W. Krösschell. Staali. Geref. Partij: G. Tromp, K. Sloot weg. J. Kooyman, C. J. Segers, J. Mijnders, B. Abbink. De Vrijheidsbond: II. Ph Sobels, E. van Slogteren. J. van der Mey Gzn., J. M. van Til, D. Blok. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Wijziging van het uitbreidingsplan Rioleering en wegverbreeding Het vermenig- vuldigingscijlet ongewijzigd. Voorzitter: de heer J. G. M. van Griet- buy sen. Afwezig: de heer G. J. Schoonderwoerd. De voorzitter opent de vergadering en leest de notulen vau de vorige vergaderiog, welke onveranderd worden gearresteerd. Tot de ingekomen stukkeu behoort het jaarverslag van de Huurcommissie. De kos ten voor deze commissie bedragen 1164.98, welke voor de eene helft komen voor de gemeente, de andere helft voor het Rfjk. Mededeeling wordt gedaan uit een schrij ven van Ged. Staten, dat dit college niet kan goedkeuren het in de vorige vergade ring genomen besluit van den raad tot onderverhuring van het huis aan den Rhijn- geesterstraatweg van den heer De Rooy, aan den tegenwoordigen bewoner, den neer C. Renes. De vereeniging „Buitenlust" heeft inge zonden een ontworpen stratenplan van een gedeelte bouwterrein, gelegen aan den Rjjn- zichlwegKjjncburgerweg, vergezeld vaneen verzoek om een voorschot met medewerking van de gemeente door middel van het Rijk, teneinde te kunnen overgaan tot het bouwen van een complex woningen. Beide laatste stukken worden verwezen naar B. en W. om advies. Naar aanleiding van een destijds genomen raadsbesluit inzake de 3-jaarlijksclie vergoe ding (1922'23'24) voor de Bijzondere Scholen, zijn genoemde schoolbesturen in beroep gegaan en hebben Ged. Staten een beslissing genomen. De bedragen zijn thans gewijzigd. Hiervan wordt door den voor zitter voorlezing gedaan, zijnde voor de Bpjz. School aan den Hoogen Morscb en die aan den Endegeester Straatweg te zamen f 5496.53'/s. Over die jaren was uit gekeerd een bedrag van f 10265.24'/2. alzoo te veel f4768.71. De voorzitter deelt mede, dat de raad van deze beslissing in beroep kan gaan, doch dat B. en W. adviseeren met dit besluit genoegen te nemen. Hiertoe wordt besloten. Naar aanleiding van deze besluiten vraagt de heer Van Egmond of het bedrag van f0.5Ü per leerling voor de school aan den Endegeester Straatweg in de toekomst zal gehandhaafd blijven. Do voorzitter antwoordt, dat dit bedrag thans voor genoemde 3 jaar is vastgesteld, zcodat voor de volgende jaren dit bedrag door den raad zal worden vastgesteld. Hierna deelt de voorzitter mede, dat B. en W. een schrijven hebben ontvangen van GeJ. Staten inzake een genomen besluit door den raad over aanvraag bouwvergunning door den heer F. Swaak. Ged. Staten blij ken biermede geen genoegen te kunnen nemen. - Immers was destijds besloten deze aanvraag ter afdoening te geven aan B. en W-, op welk besluit Ged. Staten terug komen, als zijnde niet de aangewezen weg ter afdoening. Op voorstel van B. en W. wordt deze zaak opnieuw in behandeling genomen. De voorzitter, geeft een nadere toelichting, waaruit blijkt, dat de heer Swaak in de war is met de vastgestelde rooilijnen. In de desbetreffende verordeningen zijn rooi lijnen vastgesteld voor bebouwde perceelen en scheidingslijnen voor onbebouwde per ceelen. De bedoeling nu van den heer Swaak is om een waranda te bouwen op een thans bestaande van steen gebouwde verhooging, staande op de scheidingslijn voor onbebouw de perceelen, hetgeen volgens de vastge stelde verordening niet kan worden toege staan. De heer v. d. Burg vraagt waarom uit- RECLAME. I dat: J4'C7'P's jffmandtHjtspudding mat gratis Grtnadinc-saas Een heerlijke délicatesse* Een voortdurende attractie tot deft ■A'Cf'Ps Sprookjes-pudding met Sprookjes-boekjes, in Sprookjes-busjes, met dit heerlijke Sprookjes-Saus. Een jucces op Uw tafel dat: jU J-Ps Jfomapudding •maakt als room I dat: teer fraaie kunst-gravures beschikbaar stellen» Puddingfabriek A f. POLAK. Groningen. 9531 bouwing wel is toegestaan elders in de De Kempenaerstraat. De voorzitter antwoordt hierop, dat aan enkele aanvragers in deze straat vergun ning is verleend tot uitbouwing tot een maximum van 150 c.M. over een gedeelte van het bestaande perceel, doch niet zooals hier, over de veile breedte. De beer Van Egmond dringt er op aan om in 't vervolg niet al te toegevend te zijn met bet verleenen van toestemming tot uitbouwing, waardoor ongewensebte toestan den worden geschapen en al te' groote straatgedeeltei! verloren gaan. De heer Bakker acht do zienswijze van B. en W. de juiste. Na enkele besprekingen wordt op voor stel van B. en W. het beroep van den heer Swaak ongegrond verklaard. Hierna wordt de agenda afgewerkt. Punt 2: Adres bestuur Gevers Deutz-Be- waarschool om subsidie over 1926 De voorzitter leest deze aanvraag voor, waarin gevraagd wordt om over dit jaar de subsidie van f 600 plus de destijds toe- ge6taDe vefhooging van 1300 te willen ver teenen, in verband met de uitkeering aan nu wijlen mej. C. M. Huga Do voorzitter zegt, dat zeer waarschijnlijk deze verhoogde subsidie bij de volgende aanvraag niet gedaan zal worden, daar de lasten minder zwaar zullen zijn Besloten wordt deze subsidie als boven genoemd te verleenen. 3. Voorstel wijziging uitbreidingsplan en bouwverbod. B. en W. stellen voor te wij ziging van het uitbreidingsplan inzake een verzoek van de Maatschappij van Onroe rende Goederen te Leiden tot doortrekking van de Duyvenvoorde6traat. Naai aanleiding van dit uitbreidingsplan is van de Leidsche Cricket- en Voetbal-ver. A.S.C. een bezwaar ingekomen, hetwelk blijk baar na overleg met genoemde bou.vmaat- schappij wederom is Ingetrokken. Na enkele besprekingen wordt de wij ziging en het bouwverbod goedgekeurd. 4. Voorstel wijziging verlichtings-veror- dening. Ged. Staten deelen mede, dat zij de in de vorige vergadering vastgestelde verlichtingsverordening niet kunnen goed keuren. Het betreft hier de heffing van 4.5 pet. op de bebouwde perceelen, betrek king hebbende op de electrificatie van het Oude Dorp. Voorgesteld wordt door Ged. Stalen om deze heffing terug te brengen op 2 pet., en de aflossingstermijn te stellen op 15 jaar. B. en W. stellen voor conform dit voor stel te besluiten, waarmede alle leden zich vereenigen. 5. Crediet-aanvraag voor rioleering on wegverbreeding. Naar aanleiding van nood zakelijke slootdemping, rioleering en ver breeding aan den Bazar, heeft bet bestuur van de Veilingsvereeniging „Flora" en de heer Den Haan een schrijven gericht aan B. en W., waarin op oen en ander wordt gewezen met vermelding van het aantal jaren (5) dat hiernaar wordt uitgezien Overeengekomen werd, dat adressanten ge zamenlijk bereid zijn 2/3 van do kosten te dragen. B. en W. kunnen zich hiermee wel ver eenigen, doch vragen een crediet aan van f3000, om ook op andere plaatsen in de gemeente zeer noodzakelijke slootdemping, rioleeringen, verbreedingen en trottoiraan- leg tot stand te brengen. In verband met deze verbreedingszaak vraagt de heer Bakker of B. en TV. hun aandacht willen schenken aan den Terwee- weg nabij do nieuwe bloemisterij van den beer v. d. Putten. Daar ter plaatse staan een aantal boomen zeer hinderlijk in den weg. Als deze verdwijnen zal een groote verbetering tot stand komen. De voorzitter ziet hiervan wel het nut in, doch bespreekt andere gedeelten aan dezen weg, waar de situatie onhoudbaar is geworden. Op eenige plaatsen zullen dan zeer hinderlijke heggen worden weggeruimd, modderpoelen verdwijnen en hekwerken wor den verplaatst, waardoor het mogelijk wordt het hier en Haar reeds bestaande trottoir tot één geheel door te trekken. Ook is op enkele plaatsen in de Geversstraat wijziging noodig. De heer Uittenbogaard brengt nogmaals (voor de hoeveelste maal?) de voor het verkeer zeer gevaarlijke hooge heg aan den hoek TerweewegDe Kempenaerstraat ter sprake. De voorzitter zegt, dat ook eenmaal daar in verandering zal moeten worden gebracht. De heer v. d. Burg vraagt de aandacht voor een gedeelte Wjjttenbachweg. Na tot standkoming van de verbreeding aan het begin bij „Bijdorp", ligt één gedeelte van dezen weg nog hooger dan het andere, het geen bij bereiding zeer hinderlijk is. Volgens wethouder Rubenkamp is juist dezer dagen hierin verandering gebracht. Hierna wordt het gevraagde crediet toe gestaan. De heer Uittenbogaard vraagt, wie of de Oegstgeesterweg nabij den Gasketel moet onderhouden, daar deze weg in desolaten toestand verkeert en berijding bijna niet mogelijk is. De voorzitter antwoordt, dat deze weg moet onderhouden worden door de gemeente Rijnsborg, doch of dit wel geschiedt, is tem zeer twijfelachtig. 6. Comptabiliteit. Ten opzichte van het Algemeen Armbestuur vragen B. en W. om dit college f300 meer toe te kennen voor de noodige uitgaven. Over 1926 is dit college toegestaan een bedrag van f4400. Hiertoe wordt besloten. Voorts worden eenige andere posten, in hoofdzaak af- en overschrijvingen goed gekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt het beffingspercentage gemeentelijke inkomsten belasting 1927-'28, evenals het vorig jaar, vastgesteld op 2}/i pet. Bij de rondvraag vraagt de heer Uitten- bogaard naar mogelijke verwijdering vaj de voor het verkeer zeer hinderlijke over den rijweg geplaatste palen van electrisch bovennet in de De Kempenaerstraat. De voorzitter zegt, dat B. en W. hierin momenteel geen wijziging kunnen brengen, doch zullen trachten hierin bij de Sted. Electr. Fabrieken te Leiden verandering te j verkrijgen. Hierna gaat de raad in geheime zitting ter behandeling van een voorstel tot wjj. ziginj bouw- en woningverordening. Een behanger uit Leiden die gister avond even voor zaken een bezoek had ge bracht bij de kapper de Gr. in de De Kem penaerstraat kwam tot de onaangename ont dekking dat zijn rijwiel waaraan een tasch met gereedschappen was bevestigd, en dat hij voor het huis onbeheerd had laten slaan, was verdwenen. liet voormalige oude builenije aan den Terweeweg no. 1 is dezer dagen geheel ver anderd, en Ihans verbouwd lot bloemen- en plantenmagazijn „Beukenhof". De heer Lt v. d. Pulten, in deze gemeeDle alom bekend, heelt deze nieuwe zaak in exploitatie genomen en daar zijn tuinderij, kweekerij en bloemenzaak gevestigd. Na verbouwing heeft dit oude huis een groote verandering ondergaan. In den voor gevel is een flinke winkelpui aangebracht voor welker ramen een keurcollectie planten en bloemen is te aanschouwen. Binnenkom mende, zijn de achter elkander liggende ka mers aan een algeheele restauratie onder worpen. De vloeren zijn belegd mei oude (egels en de muren bespannen met gekleurd jutedoek, waardoor een keurig en smaakvol geheel is verkregen. Met de eigenaardige indeeling van deze gelieele zaak is iels werkelijk bij zonders verkregen, dat nog in ons naburig Leiden of andere gemeente te vinden is. Een keurcollectie kunstaardewerk, glas werk. koperen en ander metalen potten en vazen (alles handwerk) staat voor koopers I van bloemen en planten disponibel. Buiten is het ook geheel veranderd, doch nog niet geheel op orde. De natuur zal hierin nog moeien medewerken. De zeer eigenaardige tuinaanleg getuigd I wel van energie en kunstzin van den heer I v. d. Pullen. Het voornemen is om uitsluitend eersl» klas bloemwerken le verhandelen, waarden: deze nieuwe zaak zeer zeker op hoog peil I zal komen staan. NOORDWIJKERHOUT. Het bouwen van een modern, dubhc woonhuis, voor rekening van den her Coenr. Bouwmeester, is opgedragen aan dei aannemer H. Bouwmeester, alhier. NOORD WIJK-BINNEN. Baldadigheid. Door den heer v. d. P., alhier is bij Jo politie aangifte gedaan, dat een onbekende jongen, een handwagen, welke onbeheerd stond, tegen zijn winkelruit heeft gereden, waardoor deze werd vernield. Een onderzoek naar den dader wordt ingesteld. In een tweetal lokalen der openbare school alhier \v^rd Dinsdag en Woensdag een bazaar gehouden ten behoeve van de patiëntjes der Dr. M. Willem van den Bergh- stiebting. Dinsdag te 3 uur had de opening plaats. Beide avonden was het overvol. We zullen hopen, dat de opbrengst voor dit goede doel bevredigend zal zjja Een woord van dank komt hier toe aan het gemeentebestuur voor het afstaan der schoollokalen, de firma Van Nelle voor het schenken van koffie en thee, en aan de zusters der stichting, die veel tijd hebben opgeofferd. Kortom aan allen, die hebben medegewerkt dezen bazaar zoo schitterend te doen slagen. Op 5 Mei zal de heer P. v. d. Berg alhier 50 jaar in betrekking zijn bij de bloemisterij, firma de Groot, aan den Pickéeweg, te Noordwijk aan Zee. Hij is dan tevens 40 jaar gehuwd. SASSENHETM. Vanwege het gemeentelijk gasbedrijT is gisteravond de nieuwe toonkamer geopend in Molenstraat, naast de woning van den heer Du Croix. Er is een ruime keuze van gackomforen, gaskachels enz., wat contant of in huurkoop kan worden aangeschaft. VOORHOUT. Een kind van den heer D., wonende aan den Jacoba van Beieren weg, kwam achter een wagen vandaan loopen, juist toen een auto uit andere richting passeerde. Om onheil te voorkomen reed de chauffeur in een heg. De auto werd licht beschadigd, maar persoonlijke ongelukken kwamen niet. voor. VOORSCHOTEN. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van geld. gepleegd in den' nacht van 11 op 12 April j.l., uit een gas meter, staande in de voormalige openb. lagere school. De politie, die terstond een uitgebreid onderzoek instelde, is de daders reeds op het spoor en meent deze spoedig te kunnen aanhouden. RECLAME. (Zetpillen teflen aambeien.) 1.75 pen doosje van 12 stuks. 1139 22 i

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6