No. 20579 DONDERDAG 14 APRIL Anno 1927 BERICHT. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN SO Cts. per regeL Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bi] vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij en maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURAHTi Voor Leiden per 3 maanden ƒ2 35 per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week Franco per post 2 35 portok' >sten. 1Ü0.1& „0.18. Dit nummir bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Morgen, Goeden Vrijdag, zal ons ■glad niet verschijnen en zullen onze «bureaux gesloten zijn. DE DIRECTIE. DE LEIDSCHE HOUT. j. Een onzer lezers schrijlt ons: Onlangs ontmoette ik den Penningmeester van den Leidschen Hout, den .heer B. t. Krantz weer eens. Het was al weer een tijdie geleden, dat ik hem het laatste sprak. Blijkbaar begreep hij al dat ik wat over den Hout te vragen had. wanl toen ik op hem a(- Kvende, nep hij mij al van verre lachende (oe Wees maar gerust, het gaat op het ■ogenblik weer goed met de bijdragen. Er is den laatsten tijd weer aardig wat binnen Jekomen. Na de U bekende gift van mevrouw Dries- «en, heb ik nog f 1000 ontvangen van een bekend industrieel hier ter stede en even eens f 1000 van de Vereeniging tot bevor dering van het vreemdelingen Verkeer. Daar na nog een gift van honderd gulden, een van vijftig benevens verschillende kleinere git ten en dan len slotte nog een gift van niet minder dan f 12.500. Ge begrijpt dat zei nog eens aanl Ik heb geen vrijheid gekregen U de namen der gevers te noemen. Die van de fcrootste gift wenscht uitdrukkelijk onbekend te blijven. Maar al kan ik uw nieuwsgierig heid dus misschien niet geheel bevredigen, ik heb gegronde hoop, dat ge niettemin ver heugd zult zijn, want de vooruitzichten dat onze plannen zullen slagen, worden hoe langer hoe beter. WNatuurlijk was ik verrukt over het mede- Jedeelde, dat spreekt. De laatstgenoemde gift, is wel een heel pchi tterende, en wij kunnen er den milden gever niet erkentelijk genoeg voor zijn. Doch ook de kleine giften zijn noodig en stemmen evenzeer tot verheugen, omdat ze het be ur ijs leveren dat ook de kleinere beurzen voor het Hout-plan voelen. Daarom lijkt het mij goed gezien, dat de rmmissie naar ik hoorde een schaal- r'collecte wil houden waarop ieder die wat voor een Leidschen Hout voelt, zijn pen ningske kan offeren. Ook kan men, en ik geloof dat dit nog niet van algemeene bekendheid is, lid der stidhting worden, tegen betaling van een "aarlijksche bijdrage. De grootte van die bij drage mag men zelf bepalen. Die gift van de Vereeniging voor Vreem delingen verkeer mag het Bestuur der Leid- sche-Hout stichting wel erg op prijs stellen. Ligt er toch in deze gift de erkenning der Vereeniging dat ook de Leidsche Hout in hoogen mate zal kunnen bijdragen tot de bevordering van het vreemdelingenverkeer Maar ook die gift eener 96-jarige, kunnen (wij niet zonder meer voorbij gaan. Is het dan niet meer dan bewonderingswaard, dat 'iemand op zoo hoogen leeftijd, nog zooveel gemeenschapszin toont te bezitten? Wat 3en geestkracht spreekt uit die daad Zeld- ~:am zijn de menschen die 96 jaar worden, aar nog zeldzamer zijn zij die zulk een gift geven voor een plan waarvan zij zeker weten dat zij nooit de verwezenlijking zul- !len zien. Toen ik den heer Krantz sprak, was hij in gezelschap van den heer van Nes. den j tuinarchitect die den Leidschen Hout zal 'aanlegggen. Mijnheer van Nes was zoo vriendelijk mij een wandeling over het terrein van den Hout |Voor te stellen, wat ik gaarne accepteerde, al was er natuurlijk nog niet zoo heel veel te zien. Doch de heer van Nes wees mij al lereerst op de steenen paaltjes die hij had laten zetten en waarnaar de opmetingen hadden plaats gehad voor de indeeling. Ook was het geheele terrein, ter verkrijging van een doelmatige draineering. gewaterpast; want de hoogte is op het éene deel heel an ders als op het andere evenals de kwaliteit pan den grond. Aan den kant van den Warmonderweg, heeft men heel goeden zandgrond. Deze grond is. om zoo te zeggen, dadelijk voor beplanting geschikt en behoeft geen verdere voorbewerking. Maar het meer naar de stad gelegen stuk, is heel anders. Dat ligt veel lager en bestaat "uit kleiland dat bijna geen water doorlaat. Als het flink geregend heeft, blijft dit land nog weken lang drassig, omdat het water er niet. zooals op zandgrond in ,den grond dringt en door den bodem naar de slooten afvloeit. Dit deel is voor den Hout natuurlijk niet zoo geschikt als het andere en ook veel be werkelijker. Naar ik van den heer van Nes meende te begrijpen, was het zijn plan. dit land eerst zoogenaamd op afschot te brengen dat wil zeggen, het eenigszins hellend, dus afwate rend naar de slooten le maken. Het regenwater krijgt dus gelegenheid langs het oppervlak naar de sloot te vloei en, nu het niet. zooals op de zandgronden, zijn weg door den bodem daarheen kan vinden. Verder wandelende, vertelde de heer van Ne9 mij nog, dat hij in de buurt eens had rondgezien naar de bloemen die hier in het wild groeien. Als de jonge boomen in den Hout geplant zijn, wilde hij daar tusschen de mooiste soorten, der in het wild bloeiende bloemen planten, zoodat de boschvlakte een aaneengesloten bloembed werd. De heer van Nes vertelde mij. dat hij in Poelgeest geweest was en verrukt was over die duizenden anemonen, die daar in het bosch bloeiden. Als ge ze niet gezien hebt, ga er dan eens kijken, drong hij er bij mij op aan. en wacht er niet mee, want ze hebben spoedig hun mooisten tijd gehad. Daar de in het wild groeiende bloemen, ook wel veldbloemen genoemd niet in den handel verkrijgbaar zijn, had de heer van Nes op het terrein van den Hout een kweekèrijtje aangelegd voor de teelt van veldbloemen, met de bedoeling deze dan later, in de aan te leggen boschgedeelten, uit te planten. Speenkruid, boschanemonen, lis, Pinksterbloemen. Pijpkruid en aand en wa terkant Pylkruid. Zwanebloemen en hoe ze dan alle meer mogen heeten. Een lange lijst van namen waarvan ik inmiddels helaas al weer de meeste vergeten ben. Die groote verscheidenheid ziende, ci teerde ik onwillekeurig Goethes woorden: „Hoe staat, met bonte bloemen, het gan- sche bosch zoo vol. Ik plukte ze, zonder te weten, wien ik ze geven zal". Maar de heer van Nes bleek over deze ontboezeming in het geheel niet te spreken. Plukken? sprak hij. wel neen, plukken mag men deze bloemen evenmin als de bloemen aan onze te planten heesters. Het is een ingewortelde gewoonte om toe te laten dat het publiek die in' het wild groeiende bloe men maar naar welgevallen plukt en dat heeft gemaakt dat ze hier en daar totaal zijn uitgeroeid. Dat moeten wij later in den Leidschen Hout trachten te voorkomen. Onze veldbloemen zullen wij later even goed dienen te beschermen als onze andere bloemen. HET GOUDEN JUBILEUM VAN DE SCHEEPSWERF VAN GEBROEDERS BOOT Toen nu juist een halve eeuw geleden, in 1877, Jacobus Boot Phzn. op een terrein in de Waard, tegenover de Spanjaardsbrug, een kleine scheepswerf stichtte, heeft deze voorvader van de leden der tegenw. N. V. Scheepsb.- en Reparatiewerf De Hoop moeilijk kunnen bevroeden, dat hjj bezig was de kiel te leggen voor het groote schip, dat eerst vele jaren later, toen hjj zelf de commandobrug verlaten had, van stapel zou loopem Jacobus Boot Phzn. wa3 het niettemin, die in 1877 met de oprichting van de Werf „De Waard" zyn nakomelingen de kans bood het bedrjjf uit te breiden tot zijn huidigen omvang. Hjj bouwde houten scheepjes en repa reerde eveneens houten vaartuigen op de primitieve z.g. langshelling, waarvoor later eerst een eenvoudige, vervolgens een efec- tnsche dwarshelling in de plaats zou komen. Hel giug Jacobus Boot Phzn. reeds spoedig „voor den wind" en toen in 1884 zjjn broe der P. Boot Phzn. -„van de Kinderdijk" kwam waar hij heel wat ervaring had opgedaan in het vak, in het bijzonder wat den bouw van ijzeren vaartuigen betrof, verzetten de Gebroeders met 't getij de bakens en gingen zeLf ook ijzeren schepen bouwen. Scheepsbouwen zat den Boot's in 't bloed. Want had niet reeds de vader van deze gebroeders, Ph. Boot, dus in Alphen a. d. Rijn, heel wat ranke vaartuigen van da helÜDg laten loopen? De wind liep en reeds in 1903 bleek ,.De Waard" te Jein en kochten de broers de werf „De Zijl". Ten t\jde van den aan koop van „De die aanstonds in „De Hoop" herdoopt werd, trad Jacobus Boot Ph.zn. uit de firma, zijn zoon Ph. Boot Jac.zn. werd zijn opvolger. In 1913 werd de heer P. Boot Jr. in de firma opgenomen en een jaar later, in '14, was men gedwongen de oude werf ,,De Waard" te sluiten, daar het terrein door de Provincie ten behoeve van het Rijn- en Schiekanaal werd onteigend. De heeren Boot hadden intusschen echter zorg gedragen, dat de nieuwe werf groot genoeg zou zijn. ook met het oog op de toe komst, die mogelijk uitbreiding zou noodig maken. Die uitbreiding kwam tot stand en zoo beschikt de tegenwoordige N V. over een ruim 5 Hectaren groot terrein. Een nieuw kantoorgebouw met modern geoutil leerde teekenkamers werd opgericht, nieuwe loodsen en werkplaatsen verrezen en zoo ontstond de toestand zooal9 de Leidenaars van 1927 die kennen. De omzetting in een Naamlooze Vennoot schap geschiedde eerst in 1920. De heeren Ph. Boot Jac.zn. en P. Boot Jr. werden di recteuren en de heer P. Boot Phzn. werd tot commissaris in de vennootschap be noemd. Hij gaf dus in dal jaar zijn actief j werkzaam aandeel op en ging zijn tijd i verdpelen onder de vele colleges, waarvan hij een gewaardeerd lid werd. Men denke aan 's heeren P Boot Phzn.'s voorzitter schap van de afdeeling groolbedrijf der K. v. K. alhier, aan zijn voorzitterschap van de afd. Scheepsbouw der Centrale Werkge vers Risicobank enz. Bij dit gouden jubileum zal een groot deel van de hulde, die straks aan de kopstukken der jubileerende werf zal worden gebracht, zeker in de eerste plaats den heer P. Boot Phzn. gelden. Wie zich een denkbeeld vormen wil over de beteekenis van het bedrijf van de heeren Boot, zal aan de cijfers, die wij hieronder aanhalen, zich eenigszins kunnen oriëntee- ren. Sinds 1887 de statistieken geven geen cijfers van de eerste tien jaren lie pen 1250 nieuwe vaartuigen van de wer ven „De Waard" en „De Hoop" te water. Daarvan waren 250 sleepschepen met een gezamenlijk laadvermogen v^n 150.000 ton! Niet minder dan 500 motor-vrachtschepen met een gezamenlijk laadvermogen van 50.000 ton werden door de firma Boot se dert 1897 gebouwd. Maar ook vaartuigen voor de zeevis- scherij, zeil- en motorloggers en stoom trawlers. werden eerst op „de Waard" later op „De Hoop" gebouwd. Sinds 1903 bouwde men er 150! Wat men verlangde werd door de heeren Boot geleverd. En zoo maakten zij in den loop der jaren naast de genoemde schepen nog 350 vaartuigen voor diverse bestem mingen al9 tank- en klipperschepen, pas sagiers- en sleepbooten, en zelfs tjalken en ranke jachten liepen van „de werf van Boot" te water. Nog meer misschien dan genoemde getal len spreken de cijfers die het gebruik van ijzer en staal en de uitbetaalde arbeidsloo- nen betreffen. Honderdduizend ton ijzer en staal werd sinds 1884 door de heeren Boot verwerkt en aan loonen betaalden zij sinds dal jaar ruim zes millioen gulden. Er werd steeds hard gewerkt en jaar na jaar liepen er tal van schepen van de hel ling. Het jaar 1912 werd een recordjaar, waarin men niet minder dan 58 nieuwe schepen leverde. Er werkten toen op de werven van „De Hoop" en „De Waard" ten naasten bij 350 arbeiders en men bouwde schepen niet alleen voor de vaart in Neder land, maar vooral ook naar België, waar heen in 1900 door de heeren Boot het eerste motorschip, tachtig ton metende, werd ge leverd. Na den oorlog had ook de werf „De Hoop" van de ontwrichte economische toestanden te lijden. Het afzetgebied in België ging ver loren en de visscherij had geen schepen meer noodig. Maar niettemin bleven de tegenwoordige directeuren der N. V. Scheeps- en repara tiewerf „De Hoop" waakzaam en zoo wis ten zij het bedrijf zij het op wat bescheide ner voet in bloei te houden. En nog steeds vinden dan ook ruim tweehonderd stadge- nooten hun dagelijksch werk aan de thans jubileerende werf. Zaterdagmorgen zal de scheepswerf be sloten blijven. Des morgens wordt de di rectie op de werf door het personeel gehul digd en in den namiddag is er van drie uur tot halfvijf receptie in Maison Bruins op het Rapenburg. WEGENBELASTING. Men deelt ons mede, dat de aangifte formulieren voor de Wegenbelasting op do kantoren der Directe belastingen verkrijg baar zijn met ingang van de volgende week. Zij moeten ten kantore worden afgehaald. Na het inleveren van de aangiften worden belastingkaarten afgegeven tegen dadelijke betaling van de verschuldigde belasting, doch niet vóór 1 Mei. Met ingang van 16 Mei e.k. treedt in werking de verplichting van een bestuur der van een motorrijtuig, op vordering van de daartoe bevoegde ambtenaren, de belasting- kaart te vertoonen. GOED AFGELOOPEN. Hedenmorgen omstreeks negen uur reed de heer J. D., uit Rijswijk, met een door hem bestuurde Chevrolet op den Haagweg nabij Huize Habis Perkara tegen een boom. Hij wilde een met een paard bespannen groentenwagen rechts voorbijrijden, met het genoemde noodlottige gevolg. De auto werd aan de rechterzijde zwaar beschadigd. Een chassisbalk, een voorveer, de voorruit, een spatbord en een koplamp waren ontzet of gebroken. Een zoontje van den heer D. liep een snjjwond aan het voorhoofd op. Hij werd door een dokter van den E. H.- Dienst in een nabijgelegen woning verbonden. De toestand van het jongetje is niet ernstig. De beer D. was met vrouw, drie kinderen en nog een dame voor zijn genoegen uit gegaan. De beschadigde wagen behoorde den heer D. niet toe. De heer D. had den wagen, die verzekerd is, gehuurd. De officier van administratie der 2de klasse, C. J. Grijseels, geplaatst bij de Marine Kustwacht, alhier, wordt 7 Mei a.s. ter beschikking gesteld. Tot conciërge van het nieuwe Politie bureau is benoemd de heer Cornelis van Holland, alhier. Het nieuwe politiebureau hoop men thans op 1 Mei te kunnen be trekken. In één der godsdienstoefeningen van wege de Ned.-Herv. Gem., n.l. die, welke wordt gehouden Zondag len Paaschdig, 's morgens ten 10 ure, in de Hooglandsche Keik, zal het kerkkoor „Ex Animo" eenige Paaschkoralen ten gehoore brengen. Tevens zullen 4 bazuinblazers vanaf het orgel den bekenden organist, den heer Kooien, met hun bazuinen in zjjn spel begeleiden. Als leider dier godsdienstoefening hoopt op te treden dr. J. Riemens Met ingang van heden is in het perceel Hoogewoerd 32 een filiaal van den bekenden vischhandel M. Roos, Haarlemmer straat 68, gevestigd, hetwelk tot voor korten tjjö in het pand Kraaiersstraat 6 was ondergebracht. De nieuwe winkel ziet er zooals dit in een dergelijke zaak behoort, helder en frisch uit Vrijwel alle soorten visch, welke onze rivieren en zeeën her bergen en die voor de consumptie geschikt zijn, liggen in verschen of gerookten toe stand op de toonbanken en étalagekasten uitgestald. Tevens vinden wjj er een ruime sorteering in ingelegde vruchten, enz. Tegenover de R.-K. School voor L.O. aan den Heerensingel 27A opent hedenavond de heer H. A. J. Visscher een slagerij. Zijn zaak is naar de eischen des tijds in gericht. Behalve versch rund- en varkens- vleesch hangt er ook fijn vleesch, worst, en verder verkoopt de heer Visscher ook vleeschconserven. De zaak ziet er schitterend uit Aan de Lange Raamsteeg 79 opent de heer L. J. van der Poel hedenavond een magazijn van rijwielen, kachels en haarden en gasarlikelen. Teneinde aan de vraag van het publiek te voldoen heeft de heer Van der Poel een gedeelte van zijn sind9 jaren bestaande zaak in een model toonzaal her schapen. In een waardige omgeving kan men voortaan in de Lange Raamsteeg 79 naar believen keus maken uit een ruime collectie van bovengenoemde artikelen. De nieuwe zaak ziet er prachtig uit. Ook de hoefsme derij werd gemoderniseerd. De verbouwing geschiedde door de firma Kraan en Groene- wegen. Aan het Levendaal 39 opent de heer C. R. Kostering hedenavond een model- vleeschhouwerij annex worstfabriek en vleeschzouterij. De nieuwe zaak ziet er prachtig en naar de eischen des tijds uit en is voorzien van moderne vloeren en wand- beklecding (kunstmarmer), kasregister en vleeschsnijmachine. L. B. heeft gisteren toen hij met zijn groentenwagen uit de Pelikaanstraat kwam een stilstaande auto op de Oude Vest aan gereden L. B. verklaarde dat hij het paard van zijn wagen niet tijdig kon inhouden. Omstreeks zes uur gisterenmorgen brak het linkerachterwiel van de auto van T. de K. Een kraanwagen van Het Motor- huis sleepte de defecte auto weg. Het tram verkeer op de Hoogewoerd ondervond tien minuten vertraging. Een door den chauffeur H. v. W. bestuurde autobus heeft gisteren in de Kuipersteeg een wielrijder aangereden. Het achterwiel van het rijwiel werd totaal ver brijzeld. Op het erf van den heer T. aan den Hooge-Rijndijk is in den afgeloopen nacht een heerenrijwiel neergezet, waarop een jas en een actelasch bevestigd waren. De eige naar is onbekend. 26 April a.s. houdt de heer A. M. de Jong, de bekende schrjjver, op verzoek van Boekhandel Patria een lezing over zijn veel besproken werk: Merijntje Gijzen's Jeugd, (waarvan reeds verschenen: Het Verraad en Flierefluiter'* Oponthoud) bin nenkort te verschijnen deel: Onnozele Kin deren, voor welks bespreking ongetwijfeld veel belangstelling zal zijn. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op 14 April 1927 bedraagt in totaal 726, tegen 490 op 15 April 1926. CRICKET. HET CONFLICT IN DEN N. C. B. Een concessie van de eerste klassers. De tweede- en derde klassers vergaderen hedenavond te Utrecht. Afscheiding De eerste klassers hebben gisteravond le Haarlem opnieuw vergaderd. Volgens het perscommuniqué werd besloten aan de al gemeene vergadering mede te deelen. dat men de eisch van het „bindend advies" van de uit de eerste klasse te vormen commis sie terugneemt. De samenstelling van de competitie zal dan voortaan worden over gelaten aan de bevoegdheid van het be stuur, nadat de genoemde rnrr.missie en de algemeene vergadering is geraadpleegd. Voor het komende seizoen blijft de eerste BINNENLAND. Nieuwe giften voor den Leidschen Hout. (Stadsn., le blad). Voorontwerpen van wet op de winkel sluiting en werktijd voor winkels. (2e blad). De Statendam aan den grond geloopen. (Gem., 4e blad). Het conflict In den Nederlandschen Cricketbond (Sport le Blad). BUITENLAND. Voortzetting der besprekingen ter voor bereidende ontwapeningsconferentie. (Bui- ten!., le blad). Het Engelsche begrootingsdebat verloopt zonder stemming. (Buitenl., le blad). De actie tegen de communisten in China. (Buitenl., le blad). klasse bestaan uit de clubs die het vorige seizoen daarin speelden. Aangezien door dit voorstel aldus het communiqué het bestuur de volledige competentie krijgt in zake de indeeling der competities voor 1928 en volgende jaren, vertrouwen de eerste klassers dat door deze belangrijke con cessie het conflict is opgelost. Onder het motto „Let op uw saeck" heeft de Amsterdamsche C. C. een rondschrijven gericht tot het N. G. B.-bestuur, de aange sloten bonden, de tweede- en derdeklassers en de eersteklassers St. C. C., Hilversum en P. W„ waarbij deze worden uitgenoodigd tot een bijeenkomst op hedenavond te Utrecht. In het rondschrijven wordt aller eerst de geschiedenis van het conflict ge schetst, waarna de A. C. C. zich heftig kant tegen het eenheidsfront der eerste klassers, waarin het bestuur, waarvan meerdere le den gedurende tientallen jaren op zoo uiterst correcte wijze de cricketsport in Nederland geleid hebben, aanleiding zag zijn herbenoeming niet te aanvaarden. Té genover het eenheidsfront der eerste klas sers wenscht de A. G. C. een „bloc" van alle anderen te vormen, dat op de volgende ledenvergadering een wat lang uitgevallen motie zal moeten ondersteunen, waarin o m. wordt gezegd dat door inwilliging van de eischen der eerste klassers deze ver- eenigingen 'n volledige supprematie zouden erlangen in den bond, hetgeen funest voor de cricketbeweging in Nederland zal zijn. Afgekeurd wordt de houding der eerste klassers en de wijze waarop hun woord voerder de wenschen van die vereenigingen heeft kenbaar gemaakt. Uitgesproken wordt voorts de meening. dat het ontoelaatbaar is, dat het bestuur tot heengaan wordt ge dwongen door het optreden van tien ver eenigingen en tenslotte dat het bestuurs besluit tot promotie van Phoenix en A C C. ondanks de beslissing der vorige algemeene vergadering, gehandhaafd dient te blijven. De motie adviseert het bestuur nog om eventueele voorstellen van de commissie der eerste klassers in welwillende overwe ging te nemen, doch verzet zich met kracht tegen het „bindend advies". Wordt deze motie aangenomen dan zou de lucht volledig gezuiverd zijn. meent «Je A. C. C. Wordt de motie niet aangenomen, dan moet een collectief bedanken der tweede en derde klassers voor het lidmaat schap van den hond volgen. Onder leiding van het afgetreden bestuur zou een nieuwe bond worden gevormd, die voorloopig niet het beste, maar toch zeker het Nederlandsch cricket zou omvatten. Het conflict in den N. C. B. is derhalve in een nieuw stadium gekomen. Eenerzijds de concessie der eerste klassers inzake het „bindend advies" van hun commissie, an derzijds de poging tot het vormen van een eenheidsfront der tweede- en derde klas sers tegen de eerste klasse-clubs en het dreigement van afscheiding. Dat het intus schen zoo ver zal komen, gelooven wij niet, daar slechts in het allergunstigste geval wanneer alle tweede en derde klassers ter algemeene vergadering komen en Hilver sum opnieuw de eerste klassers ontrouw wordt hun motie met een meerderheid van één of twee stemmen kan worden aan genomen Zoowel het een als het ander achten wij uitgesloten, vooral het laatste, omdat Hilversum volkomen achter de eer ste kfassers staat inzake de competitie- indeeling, maar alleen het demissionaire bestuur wenscht le behouden. P&t nu wen schen de andere eerste klassers evenzeer, zoodat zij op de komende algemeene ver gadering. die thans op 23 April in Den Haag is vastgesteld zullen voorstellen het demissionaire bestuur behoudens een kleine aanvulling, opnieuw te benoemen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1