Kruschen Sa/ts No. 20574 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 April Tweede Blad Anno 1927 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RECHTZAKEN. AMANDELTJES -JDPUDDS/VGQ— RADIO-PROGRAMMA FAILLISSEMENTEN. UIT DE RIJNSTREEK. Thaf Kruschen1 Feeling t Veerkracht UIT DE OMSTREKEN. NED. HERV. KERK. Beroepen:: Te Grosthuizen en Aven horn (toez.), F. W. Boers te Abbekerk (N.-H.); te Hoogeveen (2de maal): H. A. de Geus te Waddinxveen; te Nieuwpoort: S. C. Groeneveld te Leerdam; te Anloo (Dr.) (toez.)C. M. de Jong, c&nd. te Terheyden (N.-B); te Sommelsdijk: G. Enkelaar, te TeT-Aar. Bedankt: Voor Hoenderloo (toez.) E. J. Mulder te Bunschoten. GEREF. KERKEN. uedankt: Voor Hoek van Holland, C. W. Keur, te Heinkenszand. STAATSCOMMISSIE-RUTGERS INZAKE HET M. 0. Het rapport gereed. Naar wij vernemen, zegt de „Ms.bde" heeft de Staatscommissie-Rutgers inzake het Middelbaar Onderwijs, drie weken gele den haar rapport vastgesteld. In verband met den tijd, noodig voor het drukken en daarna aanbieden van het rapport aan H. M. de Koningin, kan de publicatie ervan onge veer midden Mei worden tegemoet gezien. HET ZEVENDE LEERJAAR. Een initiatief-wetsontwerp ingediend. De heer Albarda c.s. heeft een wetsvoor stel ingediend tot invoering van de leer verplichting voor het zevende leerjaar. In de memorie van toelichting wordt er op gewezen, dat de regeering nog steeds niet heeft voldaan aan den wensch der Kamer bij de aanneming op 19 November 1926 van de motie-Suring, waarbij zij de invoe ring van den zevenjarigen leerplicht urgent en mogelijk achtte, terwijl evenmin grond aanwezig is voor de verwachting, dat de re geering spoedig met een voorstel van iie strekking zal komen. In deze omstandigheden achten de voor stellers zich gerechtigd en verplicht, het on derhavige voorstel in te dienen. Zij zijn van oordeel, dat meer nog dan op 19 November 1926 invoering urgent en mogelijk is, aange zien thans het evenwicht in de Staatsfinan ciën verkregen is en niemand in ernst be ducht zal behoeven te zijn, dat door de in voering dat evenwicht onvermijdelijk ver stoord zou worden. De urgentie kan nog minder worden be twijfeld. Duizenden ouders doen hun kinde ren de school verlaten, zoodra de Leerplicht wet dit veroorlooft, onverschillig voor of on bewust van de groote schade, waaraan zij daarmede de kinderen blootstellen. Die schade blijft die kinderen veelal hun heele verdere leven drukken. Daarom mag met de invoering van den 7-jarigen leerplicht, waartoe reeds in 1921 door den wetgever was besloten, niet langer worden gewacht en de voorstellers wen- sohen zoodanige wijziging van de wet van 30 Juni 1924, Stbld. 319, dat invoering van de leerverplichting voor het zevende leer jaar met ingang van 1 Januari 1928 verze kerd is. RECLAME. Men verzoekt on9, er op te wijzen, dat hen onrechte wordt beweerd, dat het Am- eterdamsch Kleedingmagazijn v.h. Philip Chottel, Haarlemmersfcuaat, niet meer zou bestaan. De oude zaak wordt voortgezet door den heer H. Soheffer, voorheen chef in genoemde zaak. Men leze de adverten tie in dit nummer. 804 HET SPOORWEGONGELUK BIJ HEERENVEEN. Voor het Gerechtshof te Leeuwarden, diende de zaak tegen de drie verdachten H.B. oud 31 jaar, assistent bij de Nederlandsche Spoorwegen te Nijehaske, T. de R., 36 jaar en J. D., 27 jaar, beiden rangeerder bij de N. S. Zij stonden terecht ter zake van het te Heerenveen op 28 Jan. j.l. plaats gehad hebbende spoorwegongeval. Zooals men zich zal herinneren, was een aantal goederenwagens losgeraakt en op een spoor gekomen, waarover eenigen tijd later de sneltrein uit Leeuwarden binnen kwam, die. op de goederenwagens botste, ten gevolge waarvan de machinist E. uit Zwolle zoodanig bekneld is geraakt, dat hij aan de gevolgen van zijn verwondingen bijna onmiddellijk is overleden. De subst. Officier van Justitie eischte voor verd. B. en De R. een gevangenisstraf van een maand en voor verd. D. vrijspraak. De verdediger, mr. Ter Laan, vroeg, na een uitvoerig pleidooi, voor verd. B. en De R vrijspraak en voor D. vrijspraak subs, een voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak over 14 dagen. DE RAPALJAAN VERVOLGD. De Rapaljaan Coremans moest gisteren voor de rechtbank te Rotterdam terecht staan ter zake van opruiing. Ilij was niet verschenen. Op 20 December j.l. heeft een veldwachter getracht een groote menigte volks, die zich voor „De Buik van Parijs" verzameld had, uit de nauwe steeg te sturen, want het ver keer liep spaak. Toen heeft de Rapaljaan, die voor de deur bierfleschjes stond te spoelen, zijn rechter hand in de lucht gestoken, en met verhef fing van stem gezegd: Blijf maar staan, jongens! De veldwachter reageerde direct: Jij staat op de bon. Coremans. De officier, die na het getuigenverhoor de ten laste gelegde opruiing bewezen achtte, eischte tegen verdachte, die herhaaldelijk onhebbelijk optreedt tegen de politie, drie weken gevangenisstraf. Uitspraak 21 April. RECLAME. VOOR ZATERDAG 9 APRIL. Hilversum (1050 M.). 12 u. Politieber. 4.305 uur: Concert door het H. D. 0> orkest 55.30: Duitsche les voor be* ginners. 5.306 uur: Fransche les voor beginners. 66.45: Concert door hef H. D. O.-orkest. 6.45—7.45: Cursus voor boekhouden en handelskennis. 7.45: Politieber. 810: V. A. R. A.-avond. Jeanne van Heusden. zang. Th. v. d. Plas, piano. W. v. Capellen, voordracht, la. Pre lude en fuga cis gr. t., Bach; b. Rondo op. 51 no. 1 c. gr. t., Beethoven (piano); 2a. De Bruid, Prins; b. De gelijkenis van het mos terdzaad, Arnold (voordracht); 3a. Arie der Susanne „Endlich naht sich die Stunde'', Figaro, Mozart; b. Arie der Agathe „Wie nahle mir der Schlummer", Freischütz, Weber; c. Prière de Tosca, Puccini (so praan); 4. Rede door W. Luberti, secr. v. d. Centr. Ned. Ambtenaarsbond, over: De ambtenaar, wat hij is en wat hij moet zijn; 5a. Prelude (Pour piano), Debussy; b. Ballade. Debussy (piano); 6a. Filosofie van een roofvogel, Blankenaar; b. Vox Populi, de la Montaigne (voordracht); 7a. Morgen, Strauss; b. Freundliche Vision, Strauss; c. Die Mainacht, Brahms, d. Liebestreu, Brahms (sopraan). 10.30: Persber. 10.45: Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Een uurtje filmmuziek. Orkest o. 1. v Hugo de Groot. Daventry, 1600 M. 3.20: Opera- en operetlefragmentenG. Knight, sopraan; H. Vincent, tenor. Orkest. Koor 5.20: Kin deruurtje 6.05: Tuinpraatje 6.20: Dansmuziek 6.50: Tijds., weerb., nieuws 7.50: Dansmuziek 7.20: Causerie 7.35: De werken van Liapounov. E. Mitchell carillon 7.45: Lezing: A retrospect of the season 8.05: Variété, Murray Ash- ford Westcliff-on-Sea Concert Party. Ma- rova, Russische volksliederen met guitaar- begel. The four Firmans. G. Mc Naughton en C. Smith, humoristen 9.20.: Tijdsein, weerber., nieuws 9.40: Lezing: A hu morous reading of light verse 9.55: De werken van Edw. German. N. Williams, bariton. Orkest 10.50—12.20: Dansmu ziek v. h. Savoy-Hotel. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20: Concert 12.50—2.10: Concert. Or kest en Mile. Dufour, zang 5.055.55* Concert. Radio Jazz Symphonie 8.50: Galaconcert. Orkest, jazzband en vocale solisten. Langenberg. 469 M. 10.2011.20: Concert 12.50—1.50: Westfaalsche harp- trio 4.205.20: Orkestconcert 7.30 8.20: Ernst en Humor van Spielman, in woord en lied. W. Waljle, A. Imkamp, zang 8.20: Vroolijke avond. F. Baumann, tenor. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königwusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 2.20—7.05: Lezingen en lessen. 7.50: Vroolijke avond. Orkest. E. Petermanns, humoTisl. R. Langer, zangeres. 9.5011.50: Dansmuziek. Hamburg, 394,7 M. 11.50—1.20: Or kestconcert. 1.252.10: Kamermuziek. 3.35£.20: Zither- en Jodelroncert. 4 23 5.15: Dansmuziek. 5.206.10: Vroolijk concert. 7.2011.10: „Annemarie", ope rette in 3 aclen van Gilbert. Daarna dans muziek. Brussel, 509 M. 5.206.20: Dansmu ziek. 7.50: Orkestconcert. 9 35: Lezing. 9.50—*-10.50: Dansmuziek. Bij de firma Turkenburg was deze week weer een zilveren jubileum. De heer N. Schellingerhout wa9 n.l 25 jaar bij deze firma werkzaam. Door één der directeuren, den heer H. Turkenburg werd hij toegespro ken, terwijl hem namens de directie een ge schenk onder couvert werd aangeboden. Namens het personeel sprak de chef, de heer Blazer, die een leuningstoel aanbood. Een tweetal oudgedienden der firma, de heeren Zuurveen en Hofland, die ongeveer een halve eeuw bij de firma werkten, nam afscheid, omdat zij gepensioneerd werden. Bij de loodaschbranderij „de Vulkaan" van de fa. J. B. Meyer in Buitenkerk werd in den nacht een partij specie voor zet machines gestolen. Deze bestaat uit 20 blokken, onderverdeeld weer in kleinere blokjes, tezamen 200 K.G. Waarschijnlijk heeft men het ontvreemde per schuit ver voerd. De dieven zijn waarschijnlijk in de veronderstelling geweest dat de partij uit lood bestond en zuilen dus wel teleurge steld zijn, aangezien deze specie alleen ge bruikt kan worden door drukkerijen en voor hen vrij waardeloos is. Onze Bodegravensche eierenveiling heeft waarschijnlijk vorige week haar re cordcijfer van dezen zomer gehaald. Toen toch werden aangevoerd ruim 18000 eieren. Deze week is dit aantal weer tot op 16300 gedaald. Dit recordcijfer van 18000 wijst op den toenemenden groei dier veiling. Immers werd verleden jaar nog slechts ruim ie 10.000 gehaald. Daarnaast is het echter ook vooral een bewijs van de zegenrijke werking der Pluimveevereeniging en haar veiling op de kleinveeleelt ter plaatse. Het rayon der vei ling kan niet sterk zijn uitgebreid, doch de belangstelling voor die tak van veeteelt is toegenomen en de betere wijze hoenderfok- ken en voederen heeft ook een grootere productie tengevolge. Het eenvoudige stekje dat voor enkele jaren nog maar hetel aarzelend werd gepoot (aanvoeren van plm. 300 bieren) is in kor ten tijd gegroeid tot een flinken boom. Hulde aan de actieve bestuurders. De uitslag van de gehouden Staten verkiezing heeft heel wat rekenaars aan het werk gezet om den mogelijken uitslag v. de gemeenteraadsverkiezingen te berekenen. Natuurlijk kan men niet alle mogelijkheden voorzien maar naar dezen uitslag te rekenen zal de samenstelling van den Raad niet veel worden gewijzigd Slechts zou dan e°n zetel van de Christ. Hist. Unie worden toe gewezen aan de Staatk. Geref. Partij, ten minste wanneer beide partijen hunne sterkte van gisteren behouden. Vernietigd: J. G. Snel te Lisse. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. de Bruin 25 j. en M. Nap 23 j. P. P. de Jong 32 j. en A. Vermey 24 j. C. Karms 31 j. en C. de Bruin 25 j. Getrouwd: H. Griffioen 22 j. en G. BI ij leven 31 j. Geboren: Wilhelmina Maria, d. van G. Walraven envW. M. Kouwenhoven. Klaaske, d. van A. Venema en J. de Vries. Jacob Leendert, z. van S. Beye en C. J. Everwijn. Hendrik, z. van J. Slappendel en C. van Randeraat. Gevestigd: C. van Kippersluis, boeren knecht van Nieuwkoop. C. M. van Vliet en gezin, arbeider van Snelrewaard. E. Jansen, dienstbode van Reeuwijk. S. Uittenbogaard, dienstbode van Rietveld. J. Fioole, Rijksveldwachter van 's-Herto- genbosch. Vertrokken: H. Sturm, smidsknecht naar Serooskerke. W. Th. Dijkhuizen, zonder beroep naar Gouderak. H. Bezuyen, zon der beroep naar 's-Gravenhage. A. Wa- gemakers, arbeider naar Sprang-Capelle. In de vacature-Haanstra is benoemd tot rijksveldwachter te dezer plaatse, met standplaats (e Nieuwerbrug, de heer J. Fioole. Deze heer was voordien werkzaam aan de recherche le 's-Hertogenbosch, BOSKOOP. Boskoopsche Reddingsbrigade. Door het bestuur is besloten om iedere maand, te beginnen met April, op vaste tijden in de Nutsbewaarschool oefeningen te houden voor leden en voor hen, die lid v;enschen te worden. Men hoopt, dat door zeor velen deze oefeningen zullen worden bijgewoond. Aan instructeurs, die door vol doende oefeningen in aanmerking komen, zullen door den medischen adviseur ge- emailleerde deurplaten worden uitgereikt De juiste data zullen in de eerstvolgende algemeene vergadering worden bekend ge maakt. Tevens is besloten tot het aanschaffen van een aantal reddingsklossen. In verband met den export van snjj- rozen naar het buitenland, welke reeds een aanvang heeft genomen, zoekt men mo menteel verbinding met de Kon. Luchtvaart- Maatschappij om de verpakte rozen in den kortst mogelijken tjjd naar Rotterdam (Waal haven) te vervoeren en ter verdere door zending per vliegmachine. De prijs der zoete melk is thans weder verlaagd tot 10 cent per liter. Woensdag voer een motorboot tegen de Gauwebrug. De brug werd eenigszins beschadigd, terwijl een meisje, dat voor de brug stond, een ontvelling aan een der bee- nen kreeg, dat door den dokter werd ver bonden. Als gevonden voorwerpen zijn gedepo neerd 1 bos planten, eenig geld, 1 huissleu tel, 2 handschoenen. 2 zakmessen, 1 snoei mes, 1 ceintuur damesmantel. Inlichtingen bij de politie. De uitslag der hier ter plaatse gehou den "verkiezing voor de Prov. Staten is als volgt: Anti Rev. partij 687 stemmen; Christ. His torische partij 389 stemmen; S. D. A. P. 241 stemmen; Vrijz. Dem. partij 53 stemmen Roomsch Kath. partij 565 stemmen; Vrij heidsbond 638 stemmen; Staatk. Geref. part. 166 stemmen; Plaltelandsbond 30 stemmen; Herv. Geref. partij 24 stemmen; Democrati sche partij 5 stemmen. HAZERSWOUDE. De uitslag van de stemming voor de Prov. Staten in deze gemeente is als volgt: Uitgebracht werden 1772 stemmen, van onwaarde 41. Aantal geldige stemmen 1731. Daarvan verkregen de kandidaten der R.K. 649; A R. 503; C.H. 401; Staatk. Geref. Partij 50; Vrijheidsbond 55; S. D. A. P. 20; Platt. Bond 28 Herv. Geref. St. 15 en V. D. 10 stemmen. De verkoop van 70 schapen, ten voor- deele van de R.-K. Kerk van de H. Engel bewaarders geweid heeft opgebracht de som van f3183. Het bouwen van twee woonhuizen voor rekening van d^n heer R. Zaal alhier is opgedragen wat het metselwerk betreft aan den heer Y. Hortensius, het timmerwerk aan den heer A. Maaskant en het schilder werk aan den heer A. Bogerman. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie Hendrik, zoon van A. Stig- ter en van H. van Varik Maarten, zoon van C. Cok en van A. Touw Jan. zoon van C Cok en van A. Touw. Overleden- A. Slingerland (Wed. de Groot) oud 73 jaar. RECLAME. 823 Wie is de jongste van deze drie? Wat jeugdige veerkracht aangaat, is er geen verschil tusschen hen. De oude baas is nog even vol van bruisenden levenslust als een halve eeuw geleden. Zijn onverwoestbare ge zondheid en zijn opgewekt humeur schijnen tegen alles bestand. De twee vroolijke „Kru- schen"-kleuters helpen hem naar hartelust bij al zijn jongensachtige ondernemingen, want ze zijn tot de ontdekking gekomen dat zijn hart nog steeds even jong is als het hunne. Dit dankt hij aan Kruschen, dat hem het heerlijke gevoel geeft volkomen gezond te zijn, waardoor hij zijn jaren vergeet. lederen morgen doet hij in zijn eersten kop thee of koffie een tikje Kruschen zout, juist zooveel als op een cent gaat Hij proeft nïets van deze kleine dosis, doch de uitwerking er van is wonderbaarlijk. Hij kent geen hoofdpijn, geen neerslachtigheid, geen constipatie of ccn van die andere huiskwaaltjes, die het leven voor zoovelen tot een last maken. Jicht cn rheu- matiek zijn hem onbekend. Kruschenzout is een zachte aansporing voor lever en nieren, reinigt de inwendige organen en maakt dat zuiver, krachtig bloed Uw gezondheid vernieuwend Uw lichaam door stroomt, waardoor gij weer volop van het leven zult kunnen genieten. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Vraagt Uw huisarts! PRIJS f 1.60 PER FLACON. GEZONDHEID VOOR EEN CENT PER DAG Fabrikanten E. Grutithb Hughes Ltd., Manchester, Engeland, laporteorROWNTREE HANDELSMIJ, KEIZERSGRACHT 134, AMSTERDAM. LEIMUIDEN. De A.-R. Partij, de C.-H. Unie en de Vrijzinnige groepen hebben besloten, om voor de op 25 Mei a s. te houden verkiezin gen voor den raad dezer geirieente met een lijst uit te komen, waarop de volgende can- didaten zullen voorkomen. 1. J. van Dam, A.R.; 2. J. de Rijk, C.H.-, 3. H. Heenk. Vrijz.; 4. P. Rietdijk, A.R.; 5. J. de Raadt, C.II.; 6. C. J. Kooy, Vrijz.; 7. Ph. Muys, A.R.; 8. KI. Ruyterman, C.H.; 9. A. van Loon. Vrijz., 10. Adr. Treur Jzn., A.R.; 11. Klaas Duyser, AR. RUNZATERWOUDE. De he^r G. Eikelenboom (C.H.), wet houder dezer gemeente heeft voor zijn raadslidmaatschap bedankt. Zijn opvolger is de heer H. Buurman. De heer G. Eikelen boom is door zijn langdurige ziekte tot dit besluit gekomen. ZWAMMERDAM. De prjjs der melk is alhier met 1 cent per liter verlaagd en is dus thans op 11 cent per liter genoteerd De uitslag van de gehouden stemming voor de Provinciale Staten, is voor deze ge meente als volgt: Plattelanders 37, Kamer verkiezing '25 39. Herv. (Ger.) Staatspartij 4. 7 Chr. Hist. Unie 240. 207; S.D.A.P. 36. 35 Democratische partij 2, 1; Vrijz. Dem. 13, 19; R.-K. Staatspartij 215, 226; Vrijheids bond 83. 80; Staatk. Geref. Partij 70, 72. AALSMEER. De uitslag alhier van de stemming voor de Prov. Staten i9 als volgt, thans en 1923 (tusschen haakjes): S.D.A.P. 581 (357); 886 (896); Comm. Partij 37 (12); Wijnkoop Groep 2 3 St.k. Ger. 75 (50). Chr Dem. 47 (27); Chr. Hist. 356 (325); Vrijh. Bond 886 (896); Comm. Partij 37 (12); Chr. Dem. 31 Middenstanders 3 Div. lib. groepen 12 Van onwaarde 66. Totaal 3127 stemmen. Pl.m. 400 kiezers hebben niet gestemd. HILLEGOM. DUIVENSPORTVER. DE ZWALUW. De postduivenvereniging „de Zwaluw" zal in afwijking van haar vroegere gewoonte niet door België en Frankrijk in Zuidelijke richting haar vluchten doen. doch in Ooste lijke richting. Zij zal aanvangen van Liber- mont in Duitschland en stelt zich voor, de eindvlucht te houden van Passau af, aan de Ooslenrijk9che grens. Daar „de Zwaluw" aangesloten is bij den Nederlandse hen Bond zal zij deelnemen aan de door dien Bond uitgeschreven vier nationale Bonds- concoursen. Mede is „de Zwaluw" aange sloten bij den Zuid-HolIandschen Provin cialen Bond, centrum Rijswijk (den Haag). Door deze Provinciale instelling zullen dezen zomer 4 a 5 Provinciale concoursen worden gehouden, waaraan de Zwaluw hoopt deel te nemen. De africhtingsvluchten zijn reeds in vollen gang. De laatste trainingsvlucht zal Gorcum af op Zondag a s. worden gehouden en vervolgens vanuit EindhovenEisden Libermont. Ten slotte kunnen wij meedee- len, dat de wedvluchten vanaf Eindhoven gehouden worden op Zondag 17 en op Zon dag 24 April. katwijk-AAN-ZEE. Hedenmorgen kwam men aan de ten nisbanen tot de minder aangename ontdek king. dat ongenoode gasten vannacht had den ingebroken in de kiosk van de banen. Snoep- en drinklust schijnt de drijfveer te zijn geweest, want wel waren eenige fles- schen limonade leeggemaakt en andere snoeperij opgegeten, maar eenig kleingeld, dat voor het grijpen lag, had men niet mee genomen. De politie, die reed9 vroeg van het geval kennis kreeg, stelt een uitgebreid onder zoek in. Gevonden voorwerpen: een lorgnet in élui, waarvan inlichtingen te bekomen zijn bij de politie. Een jongen, die polsstokspringen wou over een plas water in de Kanaalstraat, sprong verder dan zijn stok lang was en kwam terecht in het raam van den heer B. Een schadepost van f 5.50 voor de ouders, Er is aangifte gedaan bij de politie. Bij de gisteren door notaris Eerdbeek' in „Casa Cara" gehouden veiling van log- gerschepen en visscherijgoederen, werden ó.a. de volgende prijzen besteed: voor het stalen loggerschip „Landbouw en Zee vaart I" KW. 15, zooals dit thans in de vaart is en geheelen inventaris, f 7225, koo- pers de heeren Gebr. Parlevliet Dzn., alhier; het dito „Op hoop van zegen", KW. 43, voor f3976, koopcr de heer Frenkel. van Vlaar- dingen; het dito „Petronella" KW. 126, voor f 3688.50, dezelfde kooper. Yan gemeentewege heeft men thans een aanvang gemaakt met de verbetering van de nummering der woningen aan den boulevard. De nummers loopen nu vanaf het noordelijkste punt (de villa van den heer Trouselot, no. 1) tot aan die op de Zuidpunt (mr. de Vries) no. 72. Zoo is ook daarin orde en regel aangebracht. noordwijk. De gemeenteraadsverkiezingen. De verkiezing voor den gemeenteraad alhier, zal plaats hebben op Woensdag 4 Mei a.s. Als gevonden voorwerpen sjjn aango- geven: 1 kinderhandschoentje, 1 gestreepte jurk, 1 sleutel, 1 dameshoed in zak, l ceintuur, 1 boekje met potlood, 1 kinder muts, 1 portemonnaie met inhoud, 1 blauw schort, 2 rieten manden, 1 paar kinder handschoentjes, 1 kettingkje, 1 zakje met knikkers, 1 heerenhandschoen en 1 br. etui, inhoudende rozenkrans. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend verstrekt aan het politiebureau te Noord wjjk- Binnen, des Zaterdags van 12 tot 1 uur. r noordwijkerhout. Zondag a s. zal het vijftien jaren ge* leden zijn. dat alhier werd opgericht de af* deeling Noordwijkerhout van den R.-K. Volksbond. Dit feit zal feestelijk herdacht worden, terwijl in beide parochie-kerken 'n H. Mis zal worden opgedragen. noordwijk aan zee. De heer Banck, horloger alhier heeft aan zijn pand Hoofdstraathoek v. Speijk- straat, een groote electr. klok laten aan brengen, zoodat vanaf beide zijden der Hoofdstraat, de juiste tijd kan bekeken wor den. Dit is op de badplaats de eerste electrische Door de Marine Kustwacht uit Leiden werd deze week geoefend nabij den vuur toren. Dit trok natuurlijk veel belangstelling. rijnsburg. Coöp. Voorschotbank. In de zaal achter het Weeshuis vergader de gisteravond de Coöperatieve Voorschot bank en Spaarkas alhier. Wegens afwezigheid van den voorzitter, den heer S. Schoneveld. werd de vergade ring door den heer H. G. Jonker geleid. Hierna las de Secretaris, de heer C. H. A. Collee de notulen van de vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werden de gebruikelijke verkie zingen gehouden. Van den Raad van Toe zicht was aan de beurt van aftreding de

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5