Een speelbal derfortuin LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 6 April Tweede Blad Anno 1927 Schoonmaak No. 20572 BINNENLAND. A QQI7 loiter die [°qh r?°g gQi?°QR?d word, Q do Oudltoif Wdar fLYSMA d°°r bor90n?d word. FEUILLETON. tusschen het vrij algemeen vooropgezette beginsel, dat de spoorwegadministraties van elk land geheel vrij moesten blijven in de bepaling harer tarieven, en de anderzijds uilgesproken meening, dat die vrijheid geen aanleiding mag worden het internationale verkeer te benadeelen, en dat tevens na drukkelijk moest worden vastgelegd, dat bij de toepassing der tarieven iedere onder scheiding die een onwelwillend karakter zou dragen ten aanzien van andere ver dragsstaten, hun onderdanen of schepen, verboden is. DE CONVENTIE VAN WASHINGTON. Kinderarbeid. Het Verbond van Nederl. Werkgevers heeft zich met een adres tot den minister van Arbeid, H. en N. gewend naar aanlei ding van de Memorie van Toelichting tot het wetsontwerp tot wijziging van art. 88 der Arbeidswet 1919. Daarin geeft de Minis ter te kennen, dat hij zich voorstelt om na aanvaarding der bedoelde wetsvoordracht door de Staten-Generaal de Koningin in overweging te geven, de conventie van Washington betreffende de vaststelling van den leeftijd, waarop kinderen mogen wor den toegelaten tot het verrichten van ar beid in nijverheidsondernemingen, te be krachtigen. Het verband vraagt zich evenwel af, of ratificatie dier conventie geraden is. Neder land behoort tot die weinige landen, die den inhoud der nationale wetgeving steeds in overeenstemming brengen, met den tekst van voor ratificatie in aanmerking komend* arbeidsconventies. Daardoor wordt ons land ook buiten de landspalen geprezen. Het vreest evenwel, dat deze reputatie aan h-*t wankelen zal worden gebracht, indien de hierbovengenoemde conventie van Washing ton zou worden geratificeerd. Wat de meening der regeering betreft, dat de kans voor ons land om na bekrachtiging van het onlwerp-verdrag moeilijkheden te ondervinden wegens onjuiste toepassing van artikel 3 gering moet worden geacht, merkt het verband op, dat Nederland, wiens repu tatie op dit gebied tot dusverre ongerept is gebleven, niets mag risqueeren. Dat wij van bekrachtiging geen last zullen krijgen, is toch waarlijk geen argument om een voor onze Nederlandsche verhoudingen niet ge heel doeltreffend verdrag te ratificeeren. De vraag, waarom het gaat, of men de overtuiging is toegedaan, dat de Nederland sche wetgeving na aanneming van het voorstel tot wijziging van art. 88 der Ar beidswet, in overeenstemming is met het betreffende tractaat van Washington. Die vraag moet volgens adr. ontkennend beant woord worden en daarmede schijnt z.i. voor de regeering de vraag, of lot ratificatie moet worden overgegaan, beslist. HET JUL LAN A-KINDERZIEKENHUIS. Gistermiddag had onder groote belang stelling de eerste-steenlegging plaats vjor het nieuwe Juliana-Kinderziekenhuis aan de Dr. v. Welylaan, te Den Haag, door H. M. de Koningin-Moeder, beschermvrouwe van de Vereeniging Kinderziekenhuis aldaar. Op den steen staat met vergulde letters „Eerste steen gelegd door Adelheid Emma Wilhelmina Thérèse, Koningin- Moeder der Nederlanden, 5 April 1927." WATERSNOOD 1926. De besteding van gelden geschonken door het Belgische Roode Kruis. Vanwege het Nederlandsche Roode Kruis wordt medegedeeld: Het Nederlandsche Roode Kruis mocht indertijd door bemiddeling van het Belgi sche Roode Kruis een belangrijk bedrag ont vangen ten behoeve van den watersnood, met het verzoek, daarvoor zoo mogelijk één of meer huizen in de geteisterde gebieden fe doen opbouwen. In overleg met het „Bouw bureau Watersnood" zijn thans een viertal huizen gereed gekomen en wel te Alphen, Dreumel, Drulen en Wamel, waarin gevel- steenen zijn aangebracht, waarop vermeld slaat: „Watersnood 1926. Door het Belgi sche Roode Kruis werd dit huis geschon ken". Deze huizen zullen door het Nederland sche Roode Kruis op Donderdag 14 April 1927 officieel worden overgedragen aan de verschillende gemeentebesturen, voor welke plechtigheid o.a. de Belgische zaakgelastigde te 's-Gravenhage en de directeur-generaal van het Belgische Roode Kruis te Brussel zijn uitgenoodigd. DE OPHEFFING DER HUURWETTEN. In de gisteren gehouden vergadering van de commissie voor de strafverordeningen te Amsterdam is een ontwerp voor een ge meentelijke huurverordening van wethouder de Miranda, welke in de plaats zal komen van de op te heffen rijkswetten behandeld. Na uitvoerige discussie werd het ontwerp goedgekeurd. Alleen mej. Frida Katz en wet houder von Frijtag Drabbe verklaarden zich tegen het ontwerp. Het is dus te verwachten, dat de voor dracht binnenkort aan den Raad zal worden voorgelegd. CENTRALE VAN HOOGERE GEMEENTE AMBTENAREN. Dezer dagen heeft de Vereenigingsraad van de Centrale van Hoogere Gemeente ambtenaren een vergadering gehouden onder leiding van mr. G. A. v. Poelje. Het verslag en de begrooting werden goedgekeurd en eenige wijzigingen werden aangebracht in statuten en reglementen. Mr. v. Poelje werd als voorzitter herko zen, terwijl de heer Buurveld tot zesde bestuurslid werd benoemd. Daarna hadden uitvoerige besprekingen plaats over het vraagstuk der rechtspraak in ambtenaarsgeschillen. Men was algemeen van oordeel, dat de rechtspraak niet in een instantie mag geschieden, maar dat hooger beroep op een onafhankelijk college mogelijk moet zijn. WETHOUDERSCRISIS TE ROTTERDAM. De Gemeenteraad van Rotterdam heeft gisteravond de behandeling voortgezet van een voorstel-Lührs, om de kortingen op de loonen en salarissen van het gemeente- personeel in plaats van op 8.5 pet. op 5.5 pet. te bepalen. Het voorstel werd na langdurige bespre kingen met 22 tegen 21 stemmen aangeno men. Vóór stemden 16 soc.-democraten, 2 communisten, 3 R.-Katholieken en 1 VTjjz.- Democraat. De wethouder van financiën, de heer Schouten, verzette zich sterk tegen het voorstel en verklaarde, dat het f 720.000 zal kosten en tengevolge zal hebben, dat de vermenigvuldigingsfactor zal moeten worden verhoogd. Daaraan wenschte de wethouder geen medewerking te verleenen. Hij stelde derhalve zijn mandaat ter be schikking en drong er op aan, dat spoedig een opvolger zal worden benoemd. UIT DE MIJNINDUSTRIE. Ontslag aan zieken. Op een vergadering van de fondscommis sieleden, aangesloten bij den Nederland- schen Mijnwerkersbond, werd ondermeer het ontslag aan zieke mijnwerkers bespro ken. Tenslotte werd met algemeene stem men een motie aangenomen, die aan het Algemeen Mijnwerkersfonds en de Contact- Commissie zal worden gezonden. In deze motie wordt met kracht gepro testeerd, dat arbeiders tijdens hun ziekte door de mijndirecties worden ontslagen, waardoor zij het hun reglementair toeko mende ziekengeld niet ontvangen. Men eischt verder, dat deze ontslagen weder worden ingetrokken en een regeling wordt getroffen, waarbij de zekerheid bestaat, dat zieken hun reglementaire ziekengelduitkee- ring niet kan worden onthouden door ont slag tijdens ziekte. Ten kantore van het R.-K. Werklie denverbond is de commissie geïnstalleerd, die zal rapporteeren over de stichting eener sociale hoogeschool voor arbeiders. De Verbondsvoorzilter, de heer A. C. de Bruyn, sprak daarbij een rede uit, die be antwoord werd door mr. Aalberse. RECLAME. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door PuroL 651 Gekozen zijn; Nieuwe Oude samenstelling samenstelling S. D. A. P9 7 Vrijheidsbond 5 6 P Vrijz. Democr5 4 Platt.bond De Boer 2 4 Anti-Revolut. 6 7 Christel. Hist5 5 R.-K. Staatspartij ..2 2 Plattel.bond Braat 1 0 De dokter hield haar pols een oogenblik in zijn beenige hand. Daarna onderzocht h'j nauwkeurig den buil aan haar hals. Einde lijk hief hij de armen, den een na den ander op. terwijl Holles, op zijn verzoek, den kan delaar ophield. zoodat er licht in den oksel viel. Een kreet ontsnapte hem. toen hij in den rechleroksel een gezwel ontdekte. „Dit buitengewoon gauw," zei hij. „Het is zelden vóór den derden dag, dat zich zoo iets openbaart." Met zijn voorvinger onderzocht hij de vastheid van dat gezwel, waardoor zij scherpe steken in haar geheele lichaam voei- de, zooals het haar toescheen. Hij liet den arm weer zakken, en richtte zich op, terwijl hij haar een oogenblik met saamgelrokken lippen en peinzende oogen aankeek. Naast hem zei Holles met klanklooze stem: „Beteekent het.... dat er geen hoop meer voor haar is?" De dokter keek hem aan. „Haar geval behoeft niet hopeloozer dan dat van een ander te zijn. Er hangt zeer veel af van de kracht, waarmede de ziekte bestre den wordt." Hij zag de oogen van Holles schitteren, alsof deze bij zich zelf den eed aflegde, dat als het een kwestie van strijd was, hij dien zou aanbinden. Hij zou de pest even vurig voor haar bestrijden als hij het Buckingham gedaan had. Deze plotselinge verandering waarnemend, meende de dokter, dat het menschlievend was. er bij te voegen, opdat de man zich niet met valsche verwachtingen zou vleien: „Daar hangt veel van af. Maar meer of eigenlijk alles van God, mijn vriend." Hij sprak tot Holles als tot een echtgenoot, want hij meende, dat dit de betrekking was waar in hij lot de zieke dame stond. „Als dat ge af telegrafische gelukwenschen, zoowel ge lukstelegrammen als gewone telegrammen, voor H. K. H. aan te bieden. De bestelling zal plaats hebben op 30 April a.s. De af zenders moeten hun wensch daartoe te kennen geven door een schriftelijke ver klaring op het formulier van aanbieding. NED. GEZANT TE BRUSSEL. Het Correspondentiebureau heeft van het departement van buitenlandsche zaken bevestiging ontvangen van het bericht, dat in verband met de benoeming van jhr. mr. Beelaerts van Blokland tot minister van buitenlandsche zaken jhr. dr. van Vreden- burch als gezant te Brussel gehandhaafd blijft. RLJKSVOORSCHOTTEN VOOR WONINGBOUW. Wederom 112.000.000 beschikbaar gesteld. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is aan de gemeentebesturen een circulaire gezonden, waarin wordt medege deeld, dat het in het voornemen der regee ring ligt, om, wanneer de begrooting voor het dienstjaar 1927 bij de wet zal zijn vast gesteld, weder een bedrag van f 12.000.000 beschikbaar te stellen en voorts een bedrag van f80.000 voor het verleenen van jaar- lijksche bijdragen tot dekking van 50 pet. van het op de exploitatie der voor krot- opruiming gebouwde woningen te lijden tekort. De bepalingen aan de gemeentebesturen gemeld bij de circulaire van 17 Maart en 9 Juli 1926 zullen ook voor dit jaar gelden met dien verstande, dat te rekenen van 1 April 1927 de rentevoet voor nieuw te ver leenen voorschotten wordt bepaald op 4*/a pet. De gemeentebesturen, die voor een voor schot en of bijdrage in aanmerking wen- schen te komen, zullen aldus de Minis ter goed doen de daartoe strekkende aan vragen met plannen en de noodige gegevens aan het Departement van Arbeid in te zen den. INT. SPOORWEGREGIME. Goedkeuring van het verdrag voorgesteld. Ingediend is een wetsontwerp lot goed keuring van het verdrag met bijbehoorend statuut en protocol van onderteekening nopens het internationaal spoorwegregim"4 van 9 December 1923. Dit verdrag werd op 9 December 1923 door het Rijk in Europa geteekend; op 31 October 1924 was het geteekend door 33 staten, waarvan verschillende reeds tot rati ficatie zijn overgegaan. Bij de samenstelling van het staluut is uitgegaan van de gedachte, dat slechts alge meene beginselen en verplichtingen daarin behooren te worden opgenomen, en dat de uitwerking dier beginselen moet worden overgelaten aan bijzondere verdragen en overeenkomsten, in den geest van de reeds bestaande talrijke overeenkomsten op spoor weggebied gesloten tusschen staten of spoorwegadministraties. Vele der artikel°n van het statuut zijn dan ook niet anders dan de opsomming van uit reeds bestaande overeenkomsten gelichte grondbeginselen. Waar nu Nederland en de Nederlandsche spoorwegen, evenals het meerendeel dor Europeesche continentale landen en spoor wegadministraties reeds deel nemen aan deze bijzondere verdragen en overeenkom sten zal de naleving van het statuut geen wijziging in de tot heden op internationaal spoorweggebied door Nederland gevolgde ge dragslijn behoeven te brengen. Het statuut, dat uit zes deelen bestaat, behandelt daarin achtereenvolgens: 1. het internationale spoorwegverkeer; 2. het we- derzijdsch gebruik voor rollend materieel, en de technische eenheid; 3 de verhouding tusschen den spoorweg en de personen die er gebruik van maken; 4. de tarieven; 5 de financieele regelingen tusschen spoorweg administraties in het belang van het inter nationale verkeer; 6. algemeene bepalingen. In het eerste leel komen de verdragssta ten overeen een doorgaand verkeer in het leven te roepen voor zoover het internatio nale verkeer het vereischt, op grond van welke bepaling meer dan tot dusver kan worden aangedrongen op het rijden van doorgaande treinen over de meest ge- wenschte punten. Wat het vraagstuk d^r tarieven betreft is een compromis gevonden zwel tot ettering komt, is herstel mogelijk. Meer kan ik niet zeggen. Om die ettering te verkrijgen, kan eindelooze zorg en onver moeide arbeid noodig zijn." „Daar kan zij op rekenen," zei Holles. De dokter knikte. „Verpleegsters," voegde hij er langzaam bij. „zijn schaarsch en moei lijk te verkrijgen. Ik zal mijn best doen. er u zoo gauw mogelijk een te bezorgen. Tot zoo lang moet gij het geheel alleen doen." „Ik ben bereid." „En in ieder geval, staat de wet u niet toe, dit huis te verlaten, totdat gij een bewijs van gezondheid kunt krijgen wat eerst af gegeven kan worden een maand na haar herstel of...." Hij hield op, en noemde de andere mogelijkheid niet. maar voegde er haastig bij: „Dat is de wijze voorzorg van Sir John Lawrence, om de verspreiding der ziekte tegen te gaan." „Ik ben daar van op de hoogte en van mijn toestand ook," zei Holles. „Des te beter, dan. En nu, mijn vriend, is er geen tijd te verliezen." Hij haalde een dik pak uit zijn zak, en wenkte Holles naar de tafel, opende het daar en somde al de kleinere pakjes op, die het bevatte en de bedoeling van elk. „Als ge dit doet, hebt ge voor vannacht alles gedaan, wat gedaan kan worden. Ik kom morgen vroeg terug en dan kunnen we verdere maatregelen bespreken." Hij wendde zich tot den onderzoeker: „Hebt ge het gehoord, mijnheer?" De man knikte. „Ik heb den agent reeds gezegd, een bewaker te zenden. Hij zal er nu al wel zijn. en ik zal zorgen, dat het huis ge sloten wordt, als we heengaan." „Dan blijft er slechts over." zei de dok ter, „de dame naar bed te brengen. Dan j neem ik afscheid van u lot morgen." Dit was echter een dienst, die de dame nog voor zich zelf kon doen. Toen Holles, de hulp van den dokter afslaand, haar alleen naar de kamer boven gedragen had, kwam zij genoeg bij. om te vragen, dat zij alleen gelaten zou wordenen ondanks haar klaar blijkelijke zwakte, begreep Dr. Beamish, dat er des te meer spoed gemaakt zou worden, als men haar hierin haar zin gaf. De inspanning van het uitkleeden had haar echter zoo uitgeput en veroorzaakte zulke kwellende pijnen, dat, toen zij einde lijk te bed was. zij er hijgende in nederlag in een toestand van volslagen uitputting. Zoo vonden Holles en de dokter haar, toen zij bij haar terugkwamen. Dr. Beamish plaatste op een tafel aan den voet van het bed alle zaken, die Holles kon noodig heb ben, en zijn voorschriften herhalend, nam hij eindelijk afscheid. De kolonel ging met hem mede tot de huisdeur. Holles goeden nacht en flinken moed toewenschend. gingen de dokter en de onderzoeker samen heen. De bewaker, die bleef, om ieder niet bevoegd persoon te verhinderen in of uit te gaan, sloot toen de deur. Holles hoorde den sleu tel aan de buitenzijde omdraaien, en wist, dat hij voor weken lang gevangen was in dal besmette huis, tenzij de dood hem vroeger bevrijdde. Spoedig, aangespoord door de ge dachte aan zijn werk, en niet lettende op de pijn van zijn gewond hoofd, ging hij weer naar boven. Hij vond haar in een toestand van verdoo- ving, die. terwijl zij zich volkomen bewust was van alles, wat gebeurd was en nog om haar heen gebeurde, haar geheel het vermo gen benam om te spreken of zich te bewe gen. Zoo liggende, haar hoofd ondersteund door de kussens, die de dokier nog op het laatst goed had gelegd, volgde zij met haar groote, koortsachtige oogen iedere beweging van den kolonel, terwijl hij, na zijn wambuis uitgetrokken te hebben, vlug voortging met het maken van zijn toebereidselen. Weldra zonk zij in een toestand van bewusteloosheid door de pijn, die zijn verrichtingen haar ga ven, en daarna in een woesten ijlenden toe stand, die dagenlang afwisselde met periodes van verdoofde, uitgaputte sluimering. HOOFDSTUK XXII. De crisis. Vijf dagen lang, die Randal Holles als vijf jaren van doodelijken angst waren, zweefde zij tusschen leven en dood. Het kleinste strootje van kans kon de vreeselijke schaal tegen haar doen overslaan, het kleinste ge brek aan zorg en waakzaamheid kon het breken van den dunnen draad ten gevo'ge hebben, waarmede het leven nog aan haar uitgeput, door koorts verteerd lichaam ver bonden was. De dokter was buiten verwachting ge slaagd bij het zoeken Daar een verpleegster, en hij bracht haar mede naar het huis in Knight Ryder Street," den morgen, nadat Nancy ziek was geworden een magere, bekwame, goedhartige, moederlijke vrouw van veertig jaar. Maar ondanks alle be kwaamheid en bereidwilligheid i9 het waar schijnlijk, dat Nancy spoedig zou zijn bezwe ken, als deze juffrouw Dallows alleen de zorg van de patiënte had gehad. Want geen gehuurde hulp kon haar verzorgen met ie zelfopoffering, berouwvolle toewijding van den mislukten gelukzoeker, die haar liefhad. Aan slaap dacht hij zelfs niet; terwijl het beetje eten en drinken, dat zijn maaltijden uitmaakte, en hem door de verpleegster op gedrongen werd, naast hel bed van Nancy genomen weid. (Wordt vervolgd)* PROVINCIALE STATENVERKIEZINGEN, t Drente. Bij deze verkiezing zijn uitgebracht vol gend aantal stemmen: Tweede Kamer verkiezing 1925 Plaitelandersbond Braat 1850 518 Vrijz. Dem. Bond 10671 9416 S. D. A. P20208 21545 Communisten 650 364 R.-K. Staatspartij 3687 3569 Vrijheidsbond 10806 6383 Anti-Revolut14688 15070 Chr. Hist. Unie 11121 10539 Plattelandersb. De Boer 5351 5338 Winst en verlies spreken vanzelf uit bovenstaand staatje. Gekozen zijn: S. D. A. P.: K. Brok, mej. L. E. Klaser, L. C. A. Franken, J. van Tellingen, Joh. Ruchtie, H. Sikkens, J. Kallen, A. Meintema en J. Meertens. Anti-Revolut.: J. Berkman, B. Schuurman, J. L. Bouma, G. J. Wilms, J. Gorter en J. Roffel. Christ.-Hist.: J. Knoppers (2-maal), H. A. Roobaard. T. Heikens. J. G. Lodder. Vrijheidsbond: E. R. Tonckens, Kl. Tissingh, J. L. Nysingh, G. Wierenga en J. Huges. Vrijz.-Dem.: G. C. Lnnsingh Meyer, S. Reynders, mr. W. Doornbos, A. Jong bloed en E. Boekholt. R.-K. Staatspartij: A. Sibon en J. B. Hemel. Plattel. Bond (De Boer); H. Klimp, K. Wichers. Plattel. Bond (Braat)K. Lutgers. RECLAME. 637 Noord-Brabant. Tweede Kamer verkiezing 1925 Christel. Hist. Unie 12442 9432 Anti-Revolut10816 9128 S. D. A. P16609 21348 R.-K. Volkspartij 9672 1&63 R.-K Staatspartij 239251 249852 Groep v. Nunen 958 Groep Bom 796 Vrijz, Dem. Bond 8591 4271 Vrijheidsbond 7252 6427 Groep Vink 485 Groep Van Gent186 Gekozen zijn* Nieuwe Oude samenstelling samenstelling R.-K. Staalspartij ..50 51 S. D. A. P3 3 Chr. Hist3 3 R.-K. Volkspartij ..2 2 Anti-Revolut2 2 Vrijz. Democr. 2 2 Vrijheidsbond 2 1 Gekozen zijn; R.-K. Staatspartij: jhr. mr. A. F O. van Sasse van Ysselt, C. J. M. Foppele, jhr. mr. F. J. J. M. v. Rijckevorsel, G. J. M. Wagenaar, H. G. J. Bolsius, Th. G. A. M. Spierings, W. C. J. I. Kipp, W. J II. Ver- slraaten, B. E. A. Verkuyl, J. P. F. v. d. Ven, J F. Ploegmakers, A. Th. van Rijen, W. J Verstijnen, II. A. J. Mannaerts, J. C. A. v. d Mortel, J. J. van Ouderhoven, H. J. van Susante, M. J. Willekens, L. G. A. M. Jans- sens, mr. P. H. Loeff, G. R. v. d. Ven, .1. G. van Berk, P. J. C. Strik, M. P. W. v. Hout, G. J. J. M. Coovels, J. A. v. d. Laak, P. L. Ras, J. W. v. Wel (met voorkeurstemmen). J. J. J. de Vlam, J. J. Belien, F. J. Smit3 van Oyen, Jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen, F. Th. H. Uynen, P. G. A. G Pas ken, J. A. Baken, A. G. A. Schrauwen, mr. H. v. d. Biesen, H. J. Spitzen, H. J. Moll, J II. Oomen. Ch. A. J. Frencken, H. J. M. Aarden, A. H. v. d. Wiel, H. Verheyen, Ch. J. P. Asselbergs, J. Vos, ir. L. M. A. van Loon, A G. J. Mastboom, C. A. Valkenburg, A. L. G. H. M. Coenen (met voorkeurstem men). S. D. A. P.; J. Jansen, P. G. Gruys en J. W. Gulden. Christ. Hist.: J. W. Putman Cramer, C. Dane en C. H. Bogers. Anti-Re vol.: A. D. v. d. Schans en A. Bax. R.-K. Volkspartij: mr. P. M. Arts en F. A. C. Donders. Vrijheidesbond: C. W. v. Ommeren 2-maaI. Vrijz.-Dem.; A. I. J. de Broekert 2- maal. DE KON. FAMILIE. Naar het Loo vertrokken. De Koningin, de Prins en Prinses Juliana zjjn gistermiddag met den Staatsspoor trein van 4 uur 5 min., waarin zich het Ko ninklijk salonrijtuig bevond, uit Den Haag naar het Loo vertrokken. Het gevolg der Koninklijke Familie be stond uit: Baronesse Sloet van Marxveld, eerste Hofdame, belast met de opvoeding der Prinses; de Hofdames Jonkvrouwe Van Keil, mej. Oosterlee, gouvernante der Prin ses; Baron van Geen, kamerheer en parti culier secretaris; luitenant-kolonel De Jonge van der Halen; adjudant-majoor Jhr. Laman Trip, adjudant van den Prins; le luitenant Phaff, ordonnance-officier der Koningin en Jhr. mr. Stoop, secretaris van het kabinet der Koningin. In de Koninklijke wachtzaal, ter weers zijden waarvan vele belangstellenden zich op het perron hadden opgesteld, terwjjl ook buiten het station, in de Rijnstraat, velen van het vertrek getuige waren, bevonden zich de burgemeester, mr. Patfin, en de gouverneur der Residentie, generaal-majoor Insinger, met welke autoriteiten de Koningin zich eenigen tijd onderhield. DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA Telegrafische gelukwenschen. Het hoofdbestuur der posterijen en tele grafie deelt mede, dat ter gelegenheid van den 18den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana op 30 April a.s., de mogelijkheid wordt geopend om reeds van 16 April a.s. Naar het Engelsch van RAFAEL JSABAT1NI. Geautoriseerde vertaling van A. T. 61) „Waar," vroeg hij. „Hier dicht bij, in Knight Ryder Street." „Nu, dan moet ge doktér Beamish, daar op den hoek hebben. Kom mee." En zoo gebeurde het, dat uit den slaap lie gevolgd was op de bezwijming, welke zoo genadig over haar was gekomen, Nancy ge wekt werd door den klank van voetstappen en stemmen. Zooals zij lag. kon zij de deur van de kamer zien. En als door mistige gol ven, die voor haar oogen rolden, zag zij de lange gestalte van kolonel Holles binnen komen, gevolgd door twee vreemdelingen. Een van deze was een kleine, nietige man van middelbaren leeftijd; de ande°re was jong, breed en met een rond gezicht. Beiden waren in het zwart gekleed, en ieder droeg den rooden staf, zooals de wet dat voor schreef De jongste man, die de onderzoeker was, welken Holles in Sermon Lane ontmoet had! kwam niet verder dan den drempel. Intus- schen ging zijn metgezel welke diezelfie dokter Beamish was. dien hij aanbevolen had, naar de patiënte en stelde een vlug, er varen en zwijgend onderzoek in. Zij onderging het in stille, want zij was le zeer versuft, om veel te denken aan of te geven om wat er met haar gebeurde.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5