No. 20571 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 5 April Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. 35^ ALPHEN. Burgerlijke Stand. f Bevallen: T. Simmerman geb. Wolvers, Z. M. J. Vriesekoop geb. v. d. Voort, Z. J. Boesveld geb. de Pater, D. A. Rodenburg geb. den Hartog, D. J. Kuiper geb. Ver woerd, D. J. G. Kersbergen geb. v. Els- wijk, D. A. Barth geb. Vermeulen, Z. C J. de Wit, geb. Klaverveld. Z. G. G. Krumpelman geb. Markman, Z. J. Overes geb. v. Dam, Z. J. Kuiper geb. Verwoerd, D. W. Hoop geb. Wiegman, D. Gehuwd: W. Ooms wedr. 34 j. en G. Spruitenburg jd. 29 j. Gevestigd: J. M. Overvliet, Hooflstr. 41, uit Woubrugge; C. Boot, Emmalaan 86. uit Rotterdam; N. J. Schouten, echtg. van J. Blom, Raadwijkstr. 15, uit Boskoop; R. van Varik, Gnephoek 35, uit Koudekerk; J. L. Lammerts, Julianastr. 26. uit Eenrum; F. C. van Oosten. Schoolstraat 20, uit Rotterdam; Kinderen Blenk, M. St., uit Vlaardingen; C. van Houten, echtg. van D. van Gelder, Oudshoornscheweg 20. uit Leiden; L. Have naar, Hoorn 109, uit Hazerswoude-, J, C. v. d. Voort, v. Mandelsloostr. 86, uit Lisse. Vertrokken: N. J. Peil, naar Woubrugge; Gez. Hanterman, naar Amslerdag, Begijn hof 23; J. van Ham. naar Brussel; H. J. Roeleman, naar Hoofddorp. Marktlaan 15; •T. M. Constandse. naar Bodegraven; A. den Brave, naar Woubrugge; H. .T. Keijzer, naar Zutphen, Lijnbaanstr. 12; T. H. Klinkha mer. naar Vinkeveen en Waverveen; M. Schrijver, naar Amsterdam, Oudekerkerdijk 48; J. C. Hageman, naar Amersfoort, ge sticht; M. Hebly, naar Woubrugge; L. A. v. Griethuizen, naar Leiden, Rijnsburgerweg 91a; C. J. Hoogervorst. naar Ter Aar; W. v. Vliet, naar De Bilt; P. Boef. naar Hazers woude; J. C. Halm. naar Zegveld; W. .1. Kluessen, naar Harderwijk; kinderen Plomp naar Lisse; H. Dijkstra, naar Leeuwar- deradeel. In het Nulsgebouw werd Zaterdag avond het werk van de leerlingen der Am- batchtsteekenschool ter bezichtiging gesteld. Veel was er weer te zien en de teekeningen gaven blijk van een jaar ijverig werken. De belangstelling voor het geleverde werk was gooals trouwens elk jaar het geval is. weer Vrij groot. In de gisteravond gehouden vergade ring van de R.-K. Kiesvereeniging werd de lijst vastgesteld voor de verkiezing van le den van den gemeenteraad. Deze luidt: 1. J. Vlasman (aftr.)2. H. G. Veltman (aflr.); 3. J. F. G. Ranke (aftr.); 4. Th. Cocx (aftr.); 5. G. van Capel; 6. J. Bunink; 7. J. Boere. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Suzanna. D. van Cornelis Ver- gunst en Geertrui Elizabeth van Stam Cornelis Andreas Joseph. Z. van Theodorus Hoogenboom en Wilhelmina van Emmerik Petrus Theodorus, Z. van Gerardus Fc- trus van den Hoorn en Marie Krijger Eduard, Z. van Egbert Willems en Mietje Mul Pieter Johannes, Z. van Johanne9 Antonius Gortzak en Cornelia Wortman. Overleden: Geertruida van Ruilen, echt- genoote van L, Krijger 38 j. Elisabeth Johanna van der Klugt 24 j. Gevestigd: P. Goossen gehuwd met C. van Wieringen van Haarlemmermeer J. A. Molkenboer gehuwd met C. J. Fangmann van Leimuiden M. A. Terbeest van Den Ilaag P. H. van der Geest van Den Haag A. E. J. Smit van 's-Hertogenbosch N. van den Oever van Rijnzaterwoude P. A. Straathof van Stompwijk N. J. Hoo genboom van Hillegom M. W. Dom Seiffen van Amsterdam W. E. Ciggaar en gezin van Bodegraven C. W. van Twuy- ver en gezin van Schagen J. Th. Bakker van Warmond G. de Prie van Leiden J. W. G. Becker van Wisch N. H. Van den Berg, van Oegstgeest. Vertrokken: Wed. Ligthart naar Bloe- mendaal J. van der Zon en gezin naar Renkura C. L. van der Selm naar Ren- kura M. A. van der Ploeg naar Wou brugge G. J. Fiering naar Nijkerk W Hijzelendoorn naar Haarlemmermeer N. Post naar Haarlemmermeer Wed. G. Heemskerk naar Hillegom A. H. Pijnarker en gezin naar Aiphen aan den Rijn J. E. de Bruyn naar Leiden M. E. Berlijn en gezin naar Aalsmeer L. L. Bax naar Sassenheim. BOSKOOP. Tot onderwijzeres te Zeist, hoofd de heer J. v. Ginkel, is benoemd mej. A. Zaal, alhier. Het echtpaar A. Bakker, te Gouda, benoemd tot vader en moeder in bet wees huis alhier, heeft voor die betrekking bedankt. KOUDEKERK. Een belangrijke gift. Zondag werd in de Ned. Hen*. Kerk be kend gemaakt, dat door iemand, die onbe kend wenschte te blijven, een gift geschon ken was van f 1000. In het water gereden. Zondagmorgen zou de heer W. H. uit den Lagewaard, met zijn zuster per tilbury naar de kerk gaan. Even voorbij huis wilde het paard een anderen wagen voorbiwaan, doch daar de weg in den Lagewaard zeer smal is. kwam het heele gerij met de inzittenden in 't water terecht. De inzittenden haddon wel even eeD benauwd oogenblik. Gelukkig was er spoedig hulp ter plaatse, en wist men allen bijtijds te redden. LEIDERDORP. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Susanna, D. van J. v. Tongeren. Ondertrouwd: Franciscus Thijssen jm. 22 j., te Made en Drimmelen en Janna Wul- fer Cornelia van Laar jd. 21 j. Getrouwd: A. v. d. Eijkel en M. Belt. Ingevolge de vee- en vleeschkeurings- wet zijn in de vorige maand ter secretarie aangegeven als bedrijfsslachting 9 runderen 16 varkens en 3 nuchtere kalveren; als noodslacbting 8 schapen, 1 graskalf, 8 nuch ter kalveren, 1 rund en 1 rund beneden 1 jaar. Afgekeurd zijn 1 rund beneden 1 jaar 4 schapen en 6 nuchter kalveren. Aan keurloon is ontvangen f 161. WADDÏNXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Martien. z. van A. M. de Witte en E. de Gooyer Cornelis Pleun, z. van A. de Joode en Fr. Meiderwijk Nicolaas Aloysius. z. van N. Uitman en W. van der Meer Cornelia, d. v. P. Treffers en C. van Es. Overleden: D. K. Kroon, 53 jaar S. van Kranenburg, 56 jaar, echtgenoote van C. Hoogerdijk. Ds. H. A. de Geus, Ned. Herv. predi kant alhier, heeft voor het beroep naar El- burg bedankf. WOUBRUGGE. Door het bestuur der R.-K. Kiesvereen. is nu de lijst der candidaten voor den ge meenteraad vastgesteld: 1. C. W. Lieverse; 2. D. de Vette; 3. L. Lieverse; 4. P. van Ruiten; 5. H. Th. Elsgeest; 6. mej. Bosman Groenendijk. ZWAMMERDAM. Loop der bevolking. Ingekomen: uit Rotterdam, Leonardus Franciscus Groep en gezin, zonder beroep, C108d; uit Zegveld, Gerrit Slappendel, landarbeider. D5; uit Leiden. Evertje Ja- coba Adriana Goudkuil, dienstbode, A 150. Vertrokken: naar Gouda. Oosthaven 17, Cal'harina Akerboom dienstbode, D55; naar Krimpen a. d. Lek. p. a. A. de Jong,. Sofia Pies, dienstbode. B76; naar Stolwijk, C 49, Wijnand Paulus Stoppelenburg, landar beider. D. 11; naar Bodegraven, Roode dorp 61. Anbbonie Scheepmaker en gezin, pak huisknecht; naar 's-Gravenzande. Achter weg, Wilhelmina Hoogendoorn, B. 85; naar Rudolfskan. Duitschland, Regina Blenel, dienstbode, C. 49; naar Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstraat. Trijntje Cornelia Roden burg. dienstbode; naar Rotterdam. 's-Gra- venweg. Johanna Gerrildina Magdalena Hoogendoorn. onderwijzeresnaar Alphen a. d. Rijn. Hortensiastraat, Franciscus Cor nells Sluijter. HAARLEMMERMEER. Een knecht van den landbouwer M. al hier. stond bij hd verrichten van werk zaamheden achter een paard. Plotseling sloeg het dier achteruit en kreeg de man een klap tegen het lichaam. Zwaar inwendig gekneusd werd hij opgpnomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. HILLEGOM. Het Abattoir. Naar wij uit goede bron vernemen, is het al of niet stichten van een abattoir nog bij B. en W. aanhangig. Van den Minister is een missive afgekomen, waarin hij ver klaarde op 1 Juni niet een abattoir te eisehen als er plannen in overweging zijn. Hier is een plan in behandeling, zoodat de ge meente voorloopig niet tot slichting behoeft over te gaan. Maar dit is dan ook slechts- voorloopig. Het oude Zusterhuis in de Mariastraat ook wel het Klooster genoemd, wordt thans afgebroken. Er wordt een nieuw Zusterhuis gebouwd. KATWIJK-AAN-ZEE. Coop. Boerenleenbank. Maandagavond werd in ..Casa Cara" de zestiende jaarvergadering gehouden der Coöperatieve Boerenleenbank alhier. Te kwart voor acht opende de voorz. de heer L. Kruyt. de samenkomst met een kort openingswoord, waarna de secretaris de no tulen las, welke onveranderd werden goed gekeurd. Hierna deed de kassier, de heer P. de Best rekening en verantwoording over 1923 waaruit wij 't volgende aanstippen 't Aan tal leden bedroeg op 31 Dec. j.l. 280, 't aan tal spaarboekjes 799. 't aantal dag. boek- posten 1926 3436, 't totaal der Spaargelden f511389, dat den schulden aan leden in re keningcourant f 73320, dat der voorschotten f 126959. 't tegoed van leden in rekening- courant f469577. de omzet f2668366. de winst f3859.45 het reservefonds f24.374,40. Hierna hadden de periodieken bestuurs verkiezingen plaats wegens aftreding van de heeren: D. B. Parlevliet als lid van 't bestuur. L. Kruyt al9 lid van den Raad van Toezicht en G Haasnoot Az. en Abr. Ouwe hand als plaatsvervangende bestuursleden. De uitslag dezer verkiezingen was, dat de heeren D. B. Parlevliet en L. Kruyt met na genoeg al gem. stemmmen de twee laatstgen. heeren bij acclamatie werden herkozen. Alle herkozenen verklaarden, voor zoover aanwezig hunne herverkiezing aan te ne men. Nadat de voorz. de heeren A Riedijk en C. den Duik had benoemd in de Comm. tot nazien der reken over '27 en tot plaats vervangers de heeren J van Duyvenboden en M. v. d. Plas werd na gehouden rondvraag de vergadering te ruim negen uur geslolen. Aanwezig waren vijftig leden. Het badseizoen. Naar wij vernemen zijn er reeds vele aanvragen van toekomstige badgasten bin nengekomen, ja zelfs kwam men ons reeds mededeelingen doen van afgesloten contrac ten voor het a s. seizoen. Als we nagaan wat we dit jaar hebben te verwachten, dan kunnen we uit de ons verstrekte gegevens nu reeds opmaken, dat. behalve de eigen landgenooten, vooral Duitschland een groot contingent zal leve ren en ook Engeland niet zal achterblijven. Men schijnt geen liefhebberij op groote schaal meer te hebben, ora onze zuidelijke naburen met een bezoek te vereeren. zoodat nu Holland meer van die bezoeken zal kunnen profiteeren. Men leeft hier dan ook nu reeds te dezer zake in een optimistische sfeer, waartoe zeker in hooge male bijdraagt de komst van H. K. H. Prinses Juliana, waardoor onze badplaats zoowel in binnen- als buitenland een zeer goeden naam heeft verkregen. Geen wonder dan ook. dat zij die geregeld van badgasten houden en kamers verhuren hun werk maken, thans hun beste beentje voor zetten. De tennisbanen zullen bovendien een attractie te meer zijn, zoodat ook deze zul len medewerken tot meerder bezoek door vreemdelingen van onze badplaats. Besluiten we met den wensrh, dat de voorteekenen symbolen mogen zijn van een schitterend badseizoen 1927. Naar aanleiding van het gisteren door ons opgenomen schrijven van ds. Groot En- zerink deelt onze correspondent ons mede, dat zijn aanfeekeningen in slriid zijn met wal ds. Groot Enzerink schrijft. Wij meenen het thans hierbij le kunnen laten. De zaak is voldoende besproken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op de definitieve lijst der Christ. Hist. Kiesver. alhier zullen voor de gemeente raadsverkiezing in deze volgorde geplaatst worden: D. van Riessen, Adr. de Jong. G. Doets. Het aftredende lid de heer W. v. Bee- len, bedankte voor de candidatuur. Van den heer H. J. Grimbergen te Rijnsburg werd eeD rijwiel dat hij tijdens de vroegmis bij de R.-K. kerk had gezet, gestolen. De politie stelt een onderzoek in. LISSE. Tusschen Lisse en Rotterdam is een nieuwe interlocale telefoongeleiding in dienst gesteld. NOORDWIJKERHOUT. Candidatenlijst R.-K. Kiesvereeniging. De candidatenlijst van de R.-K. Kiesver eeniging is voor de a s. gemeenteraadsver kiezingen als volgt vastcesteld: 1. P. J. War merdam Hzn.; 2. W. Th. Lammerveld-, 3. E. Oosldam Jaczn.: 4. Jac. Geerlings; 5. E. Oostdam Hzn., 6. L. M van Noort; 7. A. H. van Noort; 8. C. v. d. Klauw; 9. J. W. van Pareere. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Marlinus, z. van M. Rijnbeek en G. W. Steen voorden, le War mond. tijdelijk alhier. Elisabeth, d. van J. Kaptein en C. Plomp. Gerardina Alida Malty Helena, d. van P D. Bardelmpijer tn G. A. Boot. Alberlus Henricus, z. van A. H. Faase en A. M. van Eeden. Agatha Margarelha, d. van M. J. van Westerop en C. van Eeden. Alida Maria Cornelia, d. van E. L. de Wilt en C. Admiraal. Maartje d. van W, Chr. E. Oranje en J. Plug. Ondertrouwd: Theodorus van der Weijden 23 j. te Noordwijk en Alia Hendrika Küjn, 20 j. te Amsterdam. Getrouwd: P. van Duijn 23 j. en J. Lind- hout 20 j. Overleden: Alida Cornelia Zonnevel! 7 mnd. en Wilhelmina Maria Zonneveld 7 m.. dochters van L. A. Zonneveld en G. A Steen- voorden. Quirinus Uuijndam 64 j., onge huwd. Loop der bevolking. Aangekomen: H. Binnendijk, van Haar lem, naar Lindenplein 1; N. Warmendarn, arbeider, van Lisse, naar H. Geestweg 19a; J Klelon, boekdrukker, van Dordrecht, naar IJmuiderstraat 1; M. van "Dam. van Leiden, naar N'. Zeeweg 12: N. van Wijk en fam huisknecht, van Leiden, naar Zd. Boule vard 27; J. G Brink, dienstbode, van Hot- ierdam, naar O. Zeeweg 64; mevr. wed. Vies en fam., van Rotterdam, naar O. Zee weg 64; E. Stegmann, dienstbode, id. id.; P. C. Kroone, huisknecht, van Bloemendaal, naar huize „Offem"; G. M. van der Wilk, huishoudster, van Hilversum, naar Offem- weg 7a. Vertrokken: P. B. G. den Hollander, dienstbode, naar Haarlem, Koningstraat 47; H. Brouwer, landarbeider, naar Amsterdam, Uitweg 22 c; N. van den Berg en fam., varensgezel, naar Noordw.hout, School- laan 80; P. van Duin en vr., huisschilder, naar Oegstgeest. Rijnzichtweg 96; B. van der Werf, inspecteur v. Politie, naar Breda, Teteringslraat 12aP. van den Burg, naar Zoelerwoude, Vrouwen weg (Klooster). Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn; terugontvangen in de 2e helft van Maart Brieven hinnenland: J. v. d. Berg. 'srGravenhageRijksverz. Bank. Am sterdam. Briefkaarten binnenland: Mevr. Bloemink. Noordwijk aan Zee. Bij den gemeentelijken keuringsdienst alhier werden gedurende Maart 1927 ter keuring aangegeven: 28 runderen. 96 var kens en 4 nuchtere kalveren (hieronder wa ren 1 noodslachting rund hetwelk werd ver kocht op vrijbank en 2 huisslachfineen var kens). Terwijl werd ingevoerd 1973 K.G. rundvleesch en 67'/? K.G. varVensvleesch. Door van E. alhier is bij de politie aangifte gedaan van opzettelijke vernieling van de kap zijner auto door H. Onderzoek wordt ingesteld. Een persoon, genaamd E. was zonder vergunning van B. en W aan de huizen geschriften aan 't verspreiden, om de lief dadigheid op te wekken Daar een agent van politie twijfelde aan de juistheid van den door hem opgegeven naam. wilde hij dieri persoon medenemen naar het politie bureau doch dit gelukte hem slecht? onder hevig verze' Van een en ander zal proces verbaal worden opgemaakt. RIJNSBURG. De R.-K. kiesvereeniging stelde als can didaten voor den gemeenteraad1. A. J. Mulder, 2. P. G. Mulder, 3. mej. E. Boo gaards. SASSENHEIM. Vrijz. Democratische Partij. Maandagavond heeft in een openbare ver gadering de heer J. Kortland, van Schoon hoven, een rede gehouden over de a s. ver kiezing voor de Provinciale Slalen. Nadat de heer Gerrits. voorzitter der afdee- ling' Sassenheim van den Vrijzinnig Demo- cratischen Bond. de vergadering had geopend kreeg de spreker voor dezen avond het woord. In den breede vertelde deze over de be moeiingen van de Provinciale Staten betref fende polders en waterschappei.. Gewez°n werd op den minder goeden toestand van bet polderland in het oosten van ons land, in tegenstelling met die in Zuid-Holland, wat wel zal zitten in de manier waarop Provin ciale- en Ged. Staten de zaken behartigen. Hierna kwam spreker tol den gang vin zaken in ons land betreffende het onderwijs. De Vrijz.-Democraten wenschen. dal geld de bijzaak is: de capaciteiten moeten de hoofd rol spelen. Onder de tegenwoordige omstan digheden is hel dan ook haast onmoge'ijk, dat onbemiddelde jongelui, met uitstekenden aanleg, tot onze hoogere onderwijsinrichtin gen kunnen worden toegelaten. Ook de toestanden bij het lager onderwijs deugen niet. De klassen zijn te groot en er worden of kunnen worden aangestelde leer krachten, assistenten, die dikwijls niet in staal zijn goed onderwijs te geven. Hierin willen de Vrijz.-.Democraten verandering brengen. Immers ongeveer 80 pet. der kinde ren genieten geen ander onderwijs dan dat van de lagere school. Ook met de helastingpolitiek gaan de V. D. niet accoord. Invoerrechten b.v. Deze druk ken hel meest op de mindere klassen. Kr wordt in dezen geen rekening gehouden met de draagkracht der bewoners. Op welke wijze willen.de V. D. dan aan geld komen? De V. D. zijn na den oorlog ge komen met het voorstel van een heffing in eens. omdat er toen millioenen en mi!- lioenen werden verdiend. Dit voorstel werd evenwel verworpen. Toen de Kamer er mis schien wel aan had gewild was de tiid ver streken. Nog werd besproken de nationale ontwa pening. in verband met de groote somman, welke onze bewapening verslinden. Wij moeien in de Eersle Kamer menschen bren gen. die voor de ontwapening zijn en daarom zijn de verkiezingen voor de Provinciale Staten van zoo'n belang, want alweer. Je leden van d:e Kamer worden gekozen door de Provinciale Staten. Wanneer gij vergadering, zei spr., on9 standpunt inneemt, gebruik dan uw stem biljet en s'.eunt de Vrijzinnig-Democraten De rede van den heer Kortland werd met groote aandacht gevolgd. Er volgde g»cn debat. Hef bouwen van de 5 woonhuizen aan de Zandslnotkade, voor de woningbouwv'-r- eoniging ..Vooruitgang", is gegund aan dm laagsten inschrijver, den heer Koebert, aan nemer. alhier. VALKENBURG. Jaarvergadering „Ziekenzorg". Te ruim acht uur opent de voorzitter, ds. Hcrmanides de vergadering. Hij heet in het bijzonder de beide commissarissen, de hee ren doktoren Ilueting en Lodder, en de le den hartelijk welkom. De secretaris leest de notulen-, welke onveranderd worden vast gesteld. Aan de beurt van aftreden is de secreta ris. de heer H. Haantjes, die wegens drukke werkzaamheden niet meer in aanmerking wenscht te komen. Ook de voorzitter, ds. Ilermanides. geeft te kennen, dat hij wenscht af te treden en ondanks de po gingen tot herroeping, blijft hij hij dit he- sluit. Er zijn dus twee vacatures. Van be stuurszijde wordt toegelicht, dat het wen- schelijk is het bestuur aan te vullen met een vrouwelijk bestuurslid Dit denkbeeld vindt bij de vergadering goed onthaal en hij de eerste stemming wordt mej. A. Noteboom gekozen, terwijl verschillende personen, meer of minder stemmen op zich verccnig- den. Bij de tweede stemming wordt de heer P Korpershoek Jr. gekozen, die zijn benoe ming aanneemt, terwijl aan mej. Noteboom bericht zal worden gezonden. Nu leest de secretaris het jaarverslag, waarin de voornaamste feiten uit het ver- eenigingsiaar worden gememoreerd. Het materiaal werd aan 70 personen, gedurende 4816 dagen uitgeleend, terwijl 92 personen kosteloos verhonden werden. De penningmeester brengt verslag uit over het beheer van de geldmiddelen. De ontvangsten bedroegen f217 65; de uitga ven f207.38: kassaldo f 10 27, terwijl er op 1 Januari nog f323.40 op de spaarbank stond, welk bedrag inmiddels zeer geslon ken is. De heeren Korpershoek en de Wil zien op verzoek van don voorzitter hoeken en bescheiden na en adviseeren de balans onveranderd vast te stellen, waartoe onder applaus besloten wordt. Dp voorzitter geeft nu hot woord aan de commissarissen om rapport uit te brengen j over het materiaal van de vereeniging Dr Hueting kan lol zijn genoegen verklaren, dat wat Ihuis was, keurig in orde en goed opgeborgen was. wat door dr Lodder onder streept werd. Dp voorzitter doet nu hel voorstel, om wanneer iemand in de gi-meenli* komt wo nen. dat hij dan lid kan worden, maar wordt dit uitgesteld tol er door ziekte hulp noodig is, dat dan eerst f2.50 entree moet betaald worden. Na epnige bespreking wordt dit voorste! aangenomen. Dr. Lodder brengt hot aanschaffpn van arlikHen Ier sprake voor öén pprsoon bruik baar Van besluurszijde wordl medegedeeld dal hp| beslolen heef! tllpcn dan nog zoo iets te doen. wanneer de commi«-ari»<;en het beslist noodig oordeelen en de kas hel RECLAME. genezen door Aspirin-Tableöen ln orlglneele verpakking mei den oranjen band ondersteund door masseeren met Spiro$<il~ oplossing ,/Soyei", bet eenige wrijf- middel, dal diep In de huid dringt. Want Aspirin en n i Spirosal-Genezen U geheel en al! 572 toelaat en die is op het oogenblik schraal voorzien. Nu niemand meer het woord verlangt, spreekt de 2de voorzitter de scheidende he- sluursleden toe. Hij dankt hen hartelijk voor alles wal zij voor de vereeniging ge daan hebben en ook voor de prettige sa menwerking en hoopt op hun medewerking te mogen blijven rekenen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter onder dank aan de leden voor de. opkomst en voor de goede samenwer king, de vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren- Pieter, Z van M. Korpershoek en M. v. Duivenvoorde. De collecten in do maand Maart heb ben in de Ned. Herv. Kerk bedragen voor de Diaconie f22.60; voor de Kerk f67.24, en de inhoud der bussen bedroeg f 17.49. VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: C. G. Kersten en gezin, Teylin- gerlaan gekomen van Sassenheim. Zand- slootkade 27; A. M. Schulle Jacoba van Beieren weg 14, gekomen van Rijswijk, Oranjelaan 63. R.-K. Kiesvereeniging. Tot plaatsvervanger.de leden van den ge meenteraad. zijn door de R.-K. Kiesvereeni ging ..Eensgezindheid" candidaat gesteld, de heeren: 1. H. J. Versier, 2. L. H. v. d. Poel, 3. S. P. Warmerdam, 4. J A. v Gent, 5. C. J. Zonneveld. 6. M. van Dam. Uitgebracht werden 261 stemmen, waarvan 9 van on waarde. In den loop der afgeloopen maand werden bij den correspondent der plaatse lijke arbeidsbemiddeling alhier ingeschre-! ven 10 werkzoekenden. Overgebleven van de vorige maand 21, totaal 31. Hiervan werden geplaatst door eigen dienst 24; zoodat op 31 Maart 1.1. nog 7 werkloozen waren. VOORSCHOTEN. fn de R.-K. Kiesvereeniging is de stemming gehouden voor de 4 overige plaat sen op de candidatenljj.st voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Uitgebracht wer den 254 stemmen, waarvan 22 van on waarde B. H. v. d. Heuvel 29; H. Th. Does 39; P. J. Koot 203; G. Lamboo 183; W. J. Oremus 65; J. H. v. Uffolen 61 J. G. Wagtendonk Jr. 160; C. van Wissen Hz. 188 Zoodat de vier overige candidaten z;jn: 5. P. J. Koot; 6. C. van Wissen Hzn.; 7. G. Lamboo; 8. J. C. Wagtendonk Jr. WASSENAAR. Bnrgerlijke Stand. Ondertrouwd- J. J. Hasselbach en M. W. Th. van Renswoud A. M. G. Gielisse en H C. M. de Groen. Geboren; Arijaantje. D. van H. Zegwaard en D. Witteveen Hendrik en Dirk. Zs. van H. van Baak en J. J. Holtz Petro- nella, D. van G. Remmerswaal en W van Leeuwen Pieter Gerardus, Z. van G J. J. Wensveen en G. Copipr Gerardus Ber- nardus Joseph. Z. van J. P. van der Holst en J. M. de Zwart Anna Maria Cornelia, D van B. Vrijburg en M. P. van der Meulen Adrianus Jozef, Z. van J. A. Ruygrok en A A. den Hollander. Overleden- Adrianus Cornelis Maria Ge rardus Beijershergen 2 j. Door de R.-K. Kiesvereeniging zijn candidaat gesteld voor den gemeenteraad: 1. A. L. Rooijakkers, aflr. 2 C. C. van der Kroft aftr.. 3. L. A. F. Prins aflr., 4. G. van Leeuwen. 5. J C. Vogels aftr., 6. C II. Vroom. 7 J Th Wouters aftr.. 8 Jac. L. Grevens. 9 A. Berhée. 10. C. I. Knijnenburg. 11 .1 Meiman. 12. Th. van der Klauw 13. J. Th Remmerswaal 1 f. A. K \i jen huis 15 J E Hooijmans. 16 P H van Rijn. Uitgebracht werden 365 stemmen, waar van 12 van onwaarde. WARMOND. In de bijna voltallige vergadering van stemtrerechtigde ingelanden van den Zwan- burgerpolder, werd de rekrninc over 19-26, vastgesteld aan inkomsten op f3106 JSVfc en aan uitgaven op f 2373.90 met een ba tig saldo van f 532 381$ I)c begrooting voor 1927 werd vastgesteld op een inkomst

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9