UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALKEMADE. 1 De nieuwe kiezerslijst bevat 2386 na men, waarvan 2386 kiezers voor de Kamer, 2297 voor de Provinciale Staten en 2286 voor den Gemeenteraad. ROELOFARENDSVEEN. Onder den veestapel van den heer v. d. M. in den Veenderpolder alhier is bij een der koeien miltvuur geconstateerd. De heer J. I. Boog, klerk ten Postkan- lore alhier is in gelijke lunctie benoemd te Wageningen. WOUBRUGGE. In de vergadering van de kiesvereeni- |gi»g „Gemeentebelang op vrijzinnige grondslag" zijn de volgende heeren can* didaat gesteld voor den gemeenteraad: 1. L. Tondu. 2. W. Klokkemeijer. 3. Fred. Kroe» en 4. Dr. L. E. Loth. HAARLEMMERMEER. De loodgieter P. T., woonachtig te Haarlem en werkzaam aan een in aanbouw zijnd huis in de Kastanjelaan te Zwanen burg alhier, had het ongeluk van het dak te vallen. Hij werd inwendig vrij ernstig aan rug en schouder gekneusd. Hoewel de ver wonding niet levensgevaarlijk bleek te zijn, werd de patiënt op order van den ontboden geneesheer naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd. Dezer dagen herdacht de Chr. Zang- vcreeniging „Hosanna in Excelsis" aan den Aalsmeerderwerg (Oostzijde) alhier haar 12 1/2 jarig bestaan. Vanaf de oprichting tot heden is de heer J. C. Hulsbos aan den Aalsmeerderdijk alhier directeur van deze vereeniging geweest. Deze feiten zijn her dacht in een feestelijk samenzijn. De direc teur werd gehuldigd voor zijn arbeid in het belang der vereeniging verricht. Namens leden en oud-leden werd hem een prachtig goud horloge met dito ketting aangeboden. Bij de alhier plaats gehad hebbende teluitirag van den. Landbouwcursus van den L. T. B., werden onder de aanwezigen op gemerkt de pawtoora Soepnel era Vlek, de heer Velders al° vertegenwoordiger van den. Landbouweonsulect en de heeren van 6choote®, de Wildt en Blom namens het bestuur vara den L T B. Na een korte inleiding door den heer Velders, werd door de onderwijzers, de heeren Tit en Roggeveen, een kort examen afgenomen, waarna de heer Velders zijn volle tevredenheid over het gegeven on derwijs te kennen gaf en de heer Van Schooten een woord van dank bracht., in zender ook aan pastoor Soepnel, die dezen cursus zoo krachtig heeft gestemd. Den onderwijzers werd aan het einde der samenkomst met een toepasselijk woord fraaie geschenken^aangeboden als blijk van waardeering voor de met zooveel ijver go- geven nuttige lessen. HILLEGOM. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Vrij dag 8 April om 1,46 uur voor de behandeling Van de volgende agenda: 1. Vaststelling der notulen der beide laatste vergaderingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling der verordening tot wijzi ging van die, regelende de voorwaarden voor de levering van water door het Ge meentebedrijf aan particulieren en bedrij ven. 4. Vaststelling der verordening op *t aan leggen, hebben of onderhouden v. geleidin gen i k.ibels voor gas. electriciteit of eeni- gen anderen energievorm, en op 't leveren van gas, electricileit of andere energie. Verandering kantoorlokalen voor den Rijksontvanger. fi. Aif.^an geldleening. 7. Verstrekking van kasgeld aan het .Waterleidingbedrijf. 8. Kioleenng Leidschestraat. 9. Uitvoering van raadsbesluiten tot het verrichten van burgerrechtelijke handelin gen. 10. Uilgifte grond in erfpacht. 11. Benoeming 4 leden der sehattings- commissie voor de inkomstenbelasting. Daarna geheime vergadering. De kiezerslijst voor de Prov. Staten telt 4179 kiezers en die voor den gemeenteraad 4274 kiezers. Op Woensdag 6 April van 3 1/2 tot 41/2 nur zal de gelegenheid zijn openge steld tot kostelooze inenting en herinenting in de Openbare lagere school. De politie is er in geslaagd een kerel wegens openbare schennis der eerbaarheid aan te houden. Op stille wegen werden mèisjes lastig gevallen. KATWIJK-AAN-ZEE. Vergadering confessioneelen. Ds. Joh. W. Groot Enzerink, te Leiden, schrijft ons ter verbetering van het verslagje in ons blad van Zaterdag over de vergadering der confessioneelen: 'k Heb geen enkel scherp woord gebruikt en in den meest verzoenenden geest gespro ken, 't geen u blijken kan uit 't geen ik zin gen liet en voorlas bij de opening der ver gadering. „De oorzaak der verdeeldheid", zoo laat uw verslaggever mij zeggen, „bestaat, dat de leden der Kerk te dezer plaatse, geen vol doende besef hebben van Gods uitverkiezing en eigen verantwoordelijkheid". 'k Vroeg echter: waarover bestaat onder u verdeeldheid? Zet men leugen tegenover waarheid? Neen! men stelt waarheid tegenover waarheid. Alleen N maar: de een legt meer den nadruk op dit, gene op dat deel der waarheid. De ontevredenen hebben geen ongelijk, als zij ook onderwerpelijke pre diking begeeren. Die kan niet gemist worden in de prediking. Doch er is hier eenzijdig heid, die altoos, bij elke opvatting, verkeerd werkt. 't Evangelie is een paradox, een schijn- tegenstrijdigheid, die wij aanvaarden moe ten. Daarna noemde ik als voorbeeld: Gods uitverkiezing en 's menschen verant woordelijkheid. Deze waarheden moeten beiden verkondigd, hoe tegenstrijdig dit ook lijke. Daarom zei Paulus: „werkt «iw zelfs zaligheid met vreeze en beving, w a n t 't is God, die in u werkt, beide 't wil len en werken naar Zijn welbehagen". En dan de zonderlinge tirade over de Con fessioneel Vereeniging, die niet kan samen gaan met doleerenden en afgescheidenen, want die zingen geen gezangen cn willen een onderwerpelijke prediking! 'k Heb gesproken over den Gereformeer den Bond, even mijne zeer gematigde en hoogst verzoenende opinie gezegd over 't feit, dat men in d i e kringen geen gezangen zingt en toen gewezen op 't zoogenaamde Convent in den Gerefourmeerden Bond. Daarvan heb ik gezegd, dat zij alle Gereformeerden in en buiten de Hervormde Kerk, dus ook de gescheidenen, in één Kerkverband willon vereenigen, om zoo te komen tot één mach tige Gereformeerde Kerk in ons vaderland, 'k Heb er nadrukkelijk aan toegevoegd, dat de Gereformeerde Bond als zoodanig niet tegenover de Hervormde Kerk staat. Mijn aanhaling van 't woord'van dr. Hoe- demaker: „heel de Kerk en heel 't volk" be doelde, dat de Conf. Ver. als ideaal stelt: niemand afstooten, noch binnen noch hui ten de Kerk. alles opeischen voor den Chris tus Gods. Wij willen niemand veroordeelen. Elke opvatting heeft 't recht zich op G0J9 woord te beroepen en dan niet één groep 't eindoordeel, maar 't oordeel aan de Kerk, die zich uilspreke door hare wettige oTganen bij 't licht van Gods Woord. Laat men dit eens: ideaal noemen, 't Ge tuigt zeker niet van onverdraagzaamheid, waaraan mijn heele rede van 't begin tot 't einde totaal gespeend was. Opening tennisbanen. Het was Zaterdagmiddag prachtig Lente weer en bij uitstek geschikt voor de gebeur tenis die plaats zou hebben. Reeds van verre wapperden de vlaggetjes met de „cup", en de zomertoilelten van enkele dames en hee ren gaven aan het geheel een prettig aan zicht. Nu de banen voltooid zijn, de afrastering aangebracht, aan de zeezijde extra met riet matten voor den wind, nu pas konden we ten volle het feit waardeeren, dat Katwijk eenige tennisbanen heeft naar de eischen van den modernen tijd en vlek bij huis. Te even 3 uur waren verschillende dames en heeren aanwezig om de officieele opening van „The Davis Cup" bij te wonen. Onder dezen bevonden zich eenige leden van het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier. De voorzitter was door omstandigheden verhinderd. Ook uit het naburige Noordwijk waren eenige dames en heeren aanwezig. De heer H. Scholborg, die de banen voor eigen rekening heeft aangelegd en de leden en belangstellenden genoodigd had, nam eerst het woord en sprak ongeveer het vol gende: Dames en heerenI We staan hier gereed om de Katwijksche Tennisbanen die met heel veel moeite zijn tot stand gebracht, offi cieel te openen. Ik roep u allen een „harte lijk welkom" toe en hoop dat deze baiym een symbool moge zijn van de goede tennis sport voor Katwijk en dat veel leden er van gebruik mogen maken. Na dit openingswoord trad de heer J. Eikelenboom naar voren als 2de voorzitter van V. V. V. die mededeelde dat de V. V. V. het zeer op prijs stelt dat de banen er geko men zijn. Reeds lang was in den boezem dier vereeniging het gebrek aan tennisbanen geconstateerd en toen men dan ook plan had om banen aan te leggen (welk plan helaas in duigen viel) plaatste V. V. V. een adver tentie in het L. D en bleek het dat voldoen de animo in Katwijk voor dil spel gevonden werd .want een massa adhesiebetuigingen bereikten het bestuur. Ook de heer Schotborg behoorde daaronder en al dadelijk begreep het bestuur dat hij de aangewezen man was om voor eigen risico de banen aan te leggen en te exploiteeren. Thans is in een tekort voor de badplaats voorzien en zal ons bestuur met haar ver eeniging den heer Scholborg krachtig bij staan waar dit noodig is en zeg ik hem na mens haar dank voor de schitterende banen. Ongetwijfeld zullen deze banen de bad plaats ten goede komen en besluit met de hoop dat de badplaats en de tennisbanen „The Davis Cup" een schitterende toekomst tegemoet mogen gaan. (applaus). Na het officieele gedeelte had een oefen- partijtje plaats tusschen de beide professio nals uit Noordwijk. Verder werd een dubbel gespeeld tus schen den heeren J. Ouwehand, kap. v. d. artillerie O. I. L., met den heer Waasdorp, en de heeren Tappenbeck en Schotborg, ten- nisleeraar aan het „Huis ter Duin". Alle aanwezigen waren vol lof over de banen en de mooie rustige, ruime omgeving waarii) ze gelegen zijn. Bij de aanbesteding der verbouwing van de pastorie en het maken van een partij banken in de Gereformeerde Kerk leverden de volgende heeren Zaterdag hun biljetten in: GuylMeivogel f9500; G. Haasnoot f9930; A. de Best f 10.400; G. van Rhijn f 10.800. De gunning is aangehouden. In de beide Herv. Kerken werd vorige week Zondag voor emeritis-pred en predi kantsweduwen gecollecteerd f 187.15. Voor de Zending werden twee maal 110 gecollecteerd. Benoemd is tot kerkvoogd de heer C. Bloot. De offerbussen in de Nieuwe Kerk be vatten vorige maand f 15.89, in de Oude Kerk f 13.02'. Van den heer Van Wegel, wonende in Duinoord, werd Zaterdagmiddag een bijna nog nieuwe fiets, welke achter op zijn erf stond, zonder vragen meegenomen. De poli- 1 tie onderzoekt het geval, 1 Zondagmiddag is in de Geref. Zondag school een zoontje van den heer v. T. uit een bank gevallen met het gevolg dat de knaap een arm" brak. Dr. Eikelenboom verleende spoedig de noodige hulp. In de Roest van Limburgstraat stond gisteren een poosje een luxe auto onbeheerd, doordat de eigenaar even een praatje met een der aldaar wonende familie maakte. Plotse ling vloog een steen door een der spiegelrui ten, die begrijpelijkerwijze totaal vernield werd. De boosdoener, zekere O. zal de f 15 voor de ruit moeten betalen en een proces-ver baal op den koop toe krijgen. Zondag werden de pas aangelegde ten nisbanen door een troepje balddadige jon gens, dermate met steenen en oude rommel bekogeld, dat het noodig was, de politie op te bellen om assistentie. Indien het de politie gelukt een der bel hamels te pakken te krijgen, worden ze eeni- gen tijd achter slot en grendel gezet. Ze kun nen er dus op rekenen! LISSE. Eindexamen Rijkstuinbouwschool. Geslaagd zijn het op 1 April gehouden eindexamen aan de Rijksluinbouwschool voor de Bloembollencultuur te Lisse: H. Admiraal, Noordwijk, met aanteekening Engelsch-Duitsch machineschrijven-steno- grafie; II. A. Bergman, Sassenheim. met aan teekening Engelsch mach. schr.; A. Verde- gaal, Sassenheim; Th. C. A. Dame9, Lisse, met aanteekening Eng.-Duitsch mach.sch.; Franc. E. v. d. Mey, Lisse. met aanteekening Eng.-Duitsch-Fransch en mach.schrijven P. v. Leeuwen, Utrecht, met aanteekening Eng.-Fransch en mach. schrijven; L. W. Miedema, Delft; D. Q. Mulock, Haamstede (Zeel.), met aanteekening Fransch; N. G. v. Noort, Noordwijkerhout, met aanteekening Engelsch-Duitsch-Fransch mach.-schrijven en stenografie A. P. Vooren, Hillegom. met aanteekening Fransch en mach.-schrijvenJ. L. van Waveren, Haarlem, met aanteekening Engelsch-Duitsch-Fransch en machineschrij- vcn. Sluiting Tuinbouwcursus. In tegenwoordigheid van de Commissaris sen van Toezicht en den heer B. Donk, plaatsvervanger van den Rijkstuinbouw consulent, heeft de sluiting plaats gehad vin den Tuinbouwcursus, die gedurende twee winters des avonds werd gegeven in een der lokelen van de openbare lagere school al hier. De leeraren hielden nog eenige bespre kingen met de cursisten waaruit bleek, dat deze allen al was het in verschillende mate profijt hadden getrokken van deze nuttige lessen. De heer Donk sprak de leerlingen toe! Daarna werden de getuigschriften uitge reikt. waarna een der cursisten, P. Stokman, namens zijri medeleerlingen woorden van dank richtte tot allen, die hadden medege werkt tot het slagen van dezen cursus. Den onderwijzers bood hij als bewijs van erken telijkheid een bouquet seringen aan. Met een zeer kort woord van het waarne mend hoofd, den heer W. A. van der Wal te Hillegom werd daarop de eindles gesloten. Een afscheid. T- Donderdag heeft de heer C. Herrewijn onderwijzer aan de Geref. school, afscheid genomen van de kfnderen en het personeel dier school. Om gezondheidsredenen moest hij noode dit besluit nemen. Het is bijna 18 jaar geleden, dat de heer Herrewijn aan deze school is gebonden. Het personeel der school en het bestuur dankte hem voor het vele goede wat door hem is ge daan aan de school en de kinderen. Verschil lende cadeaux werden hem ter hand gesleld als een aangename herinnering. Diep onder den indruk bracht de heer II. aan allen dank. Bij den veehouder J. Verdegaal in den poel polder is onder den veestapel een geval van mond en klauwzeer geconstateerd. Aan het postkantoor alhier, werd ge durende de maand Maart ingelegd f7582 52 en terugbetaald f 16.164.01. Het laatste dit- gegeven boekje draagt het nummer 5276. Geboren: Maria, d. van Th. van Leeuwen en W. van Diemen. Jan, z. van II. vau Marsbergen en G. Smink. Ondertrouwd: H. G. Koppens en J. Wasse naar. Overleden: Herman de Graaff, wedr. van S. W. de Ridder 66 jaar. Met ingang van 1 Mei worden ver plaatst de kantoorbediende C. P. A. Bey.1.4- bergen van het .postkantoor alhier naar dat te Hillegom, en de kantoorbediende W. A. Gastelaars van het postkantoor Wageningen naar hier. NOORDWIJK. Ned. Mij. v. Tuinbouw- en Plantenkunde. De maandeljjksche vergadering der Ned. Mjj voor Tuinbouw- en Plantkunde, afdeellng Noordwijk, mocht zich, zooals gewoonlijk-, in een goede opkomst verheugen. Op de tafeltjes prijkten eenige mooie Cineraria's, Primula's, Pteris en eenige Cactiën. De vice-voorzitter, de heer J. v. d. Wil den opende deze bijeenkomst. De notulen der vorige vergadering wor den ongewijzigd vastgesteld. Eenige inge komen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het jaarverslag van den pen ningmeester sloot met een batig saldo van f 16.11, waarbij h'j tevens opmerkte, dat het ledental sterk toenam, terwijl het ver- gaderingbezoek zeer goed was. De ka3- commissie had de bescheiden van den pen ningmeester in goede orde bevonden. Vervolgens kwam het bestuursvoorstel in bespreking om de keuring van ingezonden planten en bloemen in den vervolge te doen laten plaats hebben door een vaste com missie en wel voor Bolgewassen door de heeren J. Slots en C. Soeteman, en voor potcultuur door de heeren Rietvink en Guis. Dit kon de goedkeuring der vergadering wegdragen, evenals het voorstel om als proef de verloting op een andere wijze te doen plaats hebben. Waar de afdeeling weder vele nieuwe leden heeft bekomen, stelde het be stuur voor weder een bindcursus op te richten, het minimum-aantal deelnemers voor een dergelijken cursus moet volgens voor schrift 12 zijn. Staande de vergadering ga ven zich reeds een 7-tal op. Ook het voor stel om weder een biologischen cursus, met als onderwerp Erfelijkheidsleer enz., te organiseeren vond algemeen bijval. Dit plan zal echter worden uitgewerkt en zal als dan met October worden uitgevoerd. In principe wordt vervolgens besloten in de eerste week van September een bloe mententoonstelling te houden van bloemen en planten. Om deze plannen nader uit te merken wordt een commissie benoemd, bestaande uit de heeren C. Soeteman, F. H. v. Spanje en Guis. Bij de rondvraag komt de Moedersdag ter sprake. De voorzitter deelt mede, dat deze zal gehouden worden op 20 Mei a.s., waarvoor het bestuur nog met nadere plan nen zal komen. Ook wordt gevraagd naar het plan: oprichting kruidentuin. Hierop $clwoordt de voorzitter, dat hij daarvoor nog steeds naar geschikte gronden uitziet en dat de mogelijkheid bestaat binnenkort te zullen slagen. In verband hiermede stelt hij voor lid te worden van de Vereen, van Kruidentuinen, waartoe wordt besloten. De heer Van Klaveren juicht deze plannen ten zeerste toe en dringt om verschillende rede nen op spoed in dezen aan. Tevens biedt hy den leden aan in den loop van dezen zomer zrjn kruidentuin eens te komen be zichtigen, welk aanbod dankbaar wordt aan vaard. Na verloting der aanwezige pianten en bloemen, sluit de voorzitter onder dank voor de opkomst deze zeer geanimeerde ver gadering. Door de R.-K. kiesvereeniging „Kies recht is Kiesplicht1' aUuer werd gisteren een stemming gehouden voor de No. 8, 9, 10, 11 en 12 van de can didaten lijst voor den gemeenteraad. Deze werden na ge houden stemming vastgesteld als volgt; No. 8 J. C. v. d. Meer, No- 9 J. Braun, tusschen de heeren J. H. v. d. Werf en A. Mesker zal geloot moeten worden ter be zetting van No. 10 en 11, daar deze heeren een gelijk aantal stemmen op zich zagen uitgebraoüt. No. 12 W. P. de Vreede. Zaterdagavond had in het lokaal der werktorichting alhier de jaarlijksche pnjs- uitdeeling en de opening der tentoonstel ling plaats van teekemngen en andere stu- diestukkera door de leerlingen der am bacht s teeken en rekenschool van het Dept. Noordwijk der Mij. van Nijverheid, welke teekeningen, enz. in den afgeloo- pen cursus zijn vervaardigd. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer H. Li'eferink, werd deze tentoonstel ling door den waarn. voorzitter den heer C. G. J. Alkemade, geopend. Vervolgens voerde het woord de heer J. van Ommering, die een uitvoerig verslag gaf van den afgeloopen cursus. Heb diploma werd behaald door de leer lingen W. J. Kapel, A. Passchier, M. J. J. Zandwijk, A, H. J. Broekhoef en H. Wesseling. Door wethouder Van Ëeden werden hierna de prijzen uitgereikt, terwijl ten slotte de voorzitter de ten boonstelling voor geopend verklaarde» Het geëxposeerde werk bleek van uitstekende kwaliteit te zijn en werd algemeen geprezen. Op de kiezerslijst onzer gemeente 1.*27/1928, komen voor 4085 kiezers voor de Tweede Kamer, 4021 vooi de Staten en 3031 voor den Gemeenteraad NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. Uitstel van gymnastiek onderwijs. Aanschaffing van een autobrandspuit. De bedrijfsbelasting. Voorzitter: burgemeester Van Iersel. Afwezig met kennisgeving, de heer J. Passchier De voorzitter opent met gebed en doet mede deeling van eenige ingekomen stuk ken. Van het bestuur van den Hoogeveen- schen polder kwam af de beschikking aan gaande waterafvoer uit den. polder tegen de jipodige voorwaarden, waarop besloten woTdt niet in te gaan. Besloten wordt een jaar uitstel te vcr- leenera, aan de verschillende schoolbestu ren voor het geven van onderwijs in de gymnastiek, o.r geen lokaal op 't oogen- blik beschikbaar is. Ged. St. zonden goedkeuring op het Raadsbesluit in zake de heffing op de Rijksinkomsten-belasting. Eveneens werd goedgekeurd het besluit van de Gemeente aangaande verkoop van grond aan de firma Elvers en De Groet. Van de vereeniging tot stichting en in standhouding van bijzondere scholen kwam bericht in, dat ze geen gebruik wensoht te maken van den grond aan den Heeren- weg voor het bouwen van een schoolhuis voor den heer K. J. Noy. Aan het schoolbestuur van de St. Hero- nymusstichting te Amsterdam wordt een crediet. toegestaan van f 2744 voor vernieu wing van de speelplaats van de school „Do Voorzienigheid." Aangenomen wordt het voorstel vam B. en W. tot bestrating en rioleering van de Steeg bij Mceuwenoord. Na eindelooze besprekingen wordt met 7 stemmen vóór en drie tegen, overgegaan tot aanschaffing van een automobiel-brand spuit met toebehooreo. In 't vervolg zal het nu niet meer ge beuren, dat bij een feilen brand, de Ge meente een mal figuur maakt met haar miniatuur 6puitje met één straal, zooals onlangs bij den brand van de cartonfa- briek. Reeds jaren geleden wilde de Voorzitter een stoomspuit aanschaffen, doch toen werd zijn voorstel verworpen. Aangenomen wordt eveneén6 het voorstel van B. en W. tot wijziging van de veior- diening op het havengeld. Voor kennisgeving wordt aangenomen het adres van de muziekvereen. „Jeanne d'Arc" om subsidie. Men zou dan verplicht zijn, meerdere veree.nigingen te steunen en niet aan een eind komen. Vastgesteld wordt een verordening op RECLAME. zeker werkend bij verstopping* Alle 2 of 3 doqen een Laxin -bonbon na den avondmaaltijd., regelt de sp/jsverteering 608 het aanleggen, hebben of onderhouden van kabels of geleidingen voor electrici- teit, gas of eenigen anderen energievorm en op het leveren van (tie energie. Op dezelfde voorwaarden als aan ande ren, wordt aan wed. A. v. d. Slot vergun ning verleend tot het uitdiepen der Maan- dagsche Watering. Het verzoek van dem heer Driessen, e.*. om doortrekking op koeten der Gemeente van den kabel voor electriciteit lange den Heerenweg wordt ingewilligd mits de ver bruikers een bepaalde hoeveelheid stroom- levering garandeeren." Het te koTt zal dan door de Gemeente worden aangevuld. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W om aan de gemeente Lisse toestem ming te verleen en tot het doortrekken van de gasleiding oveT een gedeelte van den Delfweg en tot het aansluiten van een vijftal perceelen onder Noordwijkerhout. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot het geven vara een verbruiksga- rantie aan de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden voor het aanbrengen van een gas- en electriciteitsleiding langs de terreinen van het grondbedrijf. In verband met de uitspraak van deti i Hoogen Raad wordt goedgekeurd het voor stel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de Bedrijfsbelasting. Na geheime zitting wordt verwezen het voor stel van vergoeding in verband met de re construct! e van den 's-Gravendamschen en den Schuinschon weg. Eveneens wordt in geheime zitting be handeld het voorstel van B. en W. tot aankoop van tenein van de gemeente Am sterdam voor de verbreeding van het weg- gedeelte RuygerahoekPaardenkerkhof enz. H Bij de rondvraag brengt de heer J. v. Pareeren ter sprake, het verleende voor- -1 schot aan de tuin dervereeraiging „Eensge zindheid." Dit punt geeft aanleiding tot heftig dispuut. De voorzitter maant tot kalmte aan, en deelt mede, dat getracht zal wot- den deze zaak zoo spoedig mogelijk op te lossen. Er zal n.l vergaderd worden door B en W. met het bestuur van „Eensge zindheid" en een accountant,, die de boe ken en bescheiden' dér vereeniging 'aan een ernstig onderzoek onderwierp. Tot zoolang behoeft niemand zich on- gerust te maken. Wèl ie eebleken, dat de heeren Oostdam (wethouder) en L. M. v. Noort (lid van den Raad) die beiden een bestuursfunctie bekleeden bij „Eensgezind heid" wèl de lasten, doch niet de lusten1 dezer functie ondervonden; in geen twee jaren werd hun het hun toekomende sala ris uitbetaald. Allen moetera over het verleende voor schot van gemeen ewege, dus hun oordeel opschort era. Hierna geheime zitting. SA£?VVT7RTM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Simon Maria, Z. van P. L. v. d Geest en M. S. Pitsenburg Jo hannes Adam Adrianus Z. van H. Remmer waal en C M. v. d. Meer. Gevestigd- J. Th. Commandeur, van Was senaar J. A. Vink, van Zoeterwoude H. Corls. van Koudekerk. Vertrokken: Mej. M. C. Rotteveel, naar Zoeterwoude C. G. Kersten en gezin, naar Voorhout Mej. M. T v. Dijk. naar Voor hout Mej. N. v. Egmond naar Katwijk G. Klein Kranenburg, naar Katwijk. Gedurende de maand Maart is aan het postkantoor ingelegd f 6858,33 en terugbe taald f9378,19. De melkprijs alhier is gebracht van 13 op 12 cent per liter. Het bouwen van een bollenschuur met kandoor era pakplaats, voot den heer J. Eeseveld, is gegund aan de laagste in schrijvers, de heeren Gebrs. Van Breda Co. VOORSCHOTEN. 25 jaar bij het onderwijs. Vrijdag was de heer J. H Rutlen, hoofd der Openb. School, 25 jaar bij het onderwijs in deze gemeente. Hij had evenwel verzocht dezen dag onopgemerkt te doen voorbij gaan. Maar de schooljeugd dacht er anders over en gezamenlijk werd het schoolgebouw inwendig een feestelijk aanzien gegeven. Zij brachten groen en bloemen mee en gaven een boodschap aan de woning van den heer Rutten af, dat hij niet zoo vroeg op school werd binnengelaten. Het was echter 1 April en aan een Aprilgrap werd gedacht. Toen de heer Rutten op school kwam hebben de leerlingen hem bewezen wat zij voor het schoolhoofd gevoelden. Als herinnering schonken zij hem een wandel slok en een klok. terwijl hem tevens bloe men werden aangeboden. De polilie-agent H. is één dezer nach ten aan een grool gevaar ontsnapt. In den nacht van Woensdag op Donderdag meen de hij een machine te hooren werken in de zilverfabriek alhier en stelde hij een onderzoek in. Na enkele malen aan den hoofdingang gebeld te hebben, waar bij geen gehoor kreeg, keerde hij naar den straatweg terug. Plolseling werd er iels geroepen en werd een schot gelost, niette* genslaande hij tot driemaal toe riep; 2-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6