maar 90k Cambridge had nog energie genoeg over om dien aanvaJ af te slaan en ging met drie lengten verschil het eerst door de finish, direct gevolgd door deze schitterende verliezers. Beide ploegen zak ten als zoutzakken in elkaar, uitgeput. Ble ven oververmoeid, nog wat doelloos drij ven. Cambridge had Oxford geslagen voor de vierde maai in successie. En stuur man Brown vestigde meteen een nieuw record. Hij heeft vier maal achtereen zij** acht naar de zege gestuurd. Nu is dat alles voorbij. Nu rust BritJ ban je weer. Wachten ze geduldig op het volgend sport-testynde Cup-Fin al. De Cup-Final, de Boat-Race em de Derby zijn die evenementen die de meeste belang stelling hebben, omdat Engeland daarbij altijd wint. Het prestige der natje wil ook wat. Op ander gebied ia hun glorie nu eenmaal allang voorbij. Dit was de 79ste race tusschen beide Universiteiten. En de heeren hebben het tot oog toe vrij eerlijk verdeeld: Cambrid ge won 38 maal tegen Oxford 40. In 1877 gingen beide booten tegelijk door de fi nish. En een paar jaar geleden gingen geen van beide booten door de finish omdat Oxford zonk en Cambridge# ergene op de kust liep. De snelste tijd over het trajeot is gemaakt door Oxford in 1912: 18 min. 19 sec Thars deed Cambridge er 20 min. 14 sec. over, de weersomstandigheden in aanmerking genomen niettemin vïij vlug. Met dat al is Oxford, behalve dan nog in de andere sporten, waar het ook al al lesbehalve schitterend gaat, een beetje op het hellend vlak. Sinds Armistice Day heb ben ze nu al zeven keer verloren tegen één zege in 1923 Maar ends des opereer! niet. In ieder geval, was het goed gezien van de Oxford-management om de heele ploeg na de nederlaag mee te nemen naar de Musical Comedy Sunny" Daar kunnen de vertrokken snuiten weer wat van op- frifcschon..: "Want heel erg sunny*' waa deze dag voor Donker-Blauw niet! LAWNTENNIS. JAARVERGADERING NED. L. T. B. Het programma der wedstrijden. Te Rotterdam is Zaterdag de jaarverga dering van den N. L. T. B. gehouden. Ycrkkcmvoordigd waren 28 vereenigin- gen, uitbrengende 175 stemmen. Het voorstel van Daisy (beperking van tournaments, eenmaal in de twee jaar per vereeniging) wordt geacht te veel praeti- sche bezwaren te hebben en bovendien tegen de vrije ontwikkeling van het spel in te druischen. Noch dit voorstel, noch een motie van Hilversum, om op andere wijze tot beper king van tournaments te geraken, vindt instemming. Na eenig debat over het uitschrijven van internationale kampioenschappen naast de nationale, vooral zoo dicht op elkaar, volgt de vaststeling van het wedstrijdprogramma. Dit luidt als volgt: 1118 April: Wageningen; 2122 Mei: Onderl. wedstrijden Friesland; 24 Mei 6 Juni: Parijs; 1922 Mei Sphaerinda (Utrecht); 30 Mei6 Juni: ITanenburg (Den Haag); 26 Juni: Boschhek (Den Haag); 26 Juni: Hanrlemsche L. T. C.; 26 Juni Wageningen; 3G Juni: M. E. T. S. (Sche- veningen); 36 Juni: Bossche L. T. C.; 26 Juni: Amsterd. kampioenschappen; 912 Juni: Anglo Dutch (R'dam); 1319 Juni: Temminks Tennispark (A'dam); 17 19 Juni: Bredasche L. T. V.; 20 Juni e.v.: Wimbledon; 23—25 Juni: Interacademiale wedstrijden; 30 Juni3 Juli: Schiedamsche L. T. V.; 13 Juli: Groningsche L. T. B.; 13 Juli: Al la (Amersfoort); 710 Juli: Enschcdcsche L. T. C.; 1117 Juli: M. E. T. S. (Scheveningen); 1417 Juli: Maas- trichlsche L. T. C.; 15—17 Juli (of 1—3 Juli): Competitie-kampioenschap; 2024 Juli: Internationale kampioenschappen te Noordwijk; 21—24 Juli: Nijmegen; 2731 Juli: Gouda: 2831 Juli: Daisy (Apeldoorn) 17 Augustus: Nationale kamp. te Hilver sum; 8II Aug.: Zandvoort; 1721 Aug^' Het Spiegel (Bussuin); 2021 Augustus: HollandFrankrijk, Noordwijk; 2628 Aug. Baarn; 24 September: Leeuwarden; 24 September: DuitschlandHolland; 811 Sept.: Festina (Amsterdam); 11 Sept.: Drie provinciën-wedstrijd te Leeuwarden; Octo ber: Amstelhoek (Amsterdam). In aanvulling hiermede deelt de voorzit ter mede dat van den Deenschen L. T. B. het voorstel ingekomen is om den Davis Cup-wedstrijd DenemarkenHolland op 4, 5 en 6 Mei te spelen te Kopenhagen, met welk voorstel het bestuur zich, mede in verband met de komst der Amerikanen op 10 en 11 Mei, vereenigen kan. Van den Engelschen L. T. B. is het voor stel ingekomen om EngelandNederland te spelen van 911 Juni in Engeland; ge tracht zal worden deze data omgezet te krijgen in 79 Juli, nü Wimbledon. Na de bestuursverkiezing is, mede in ver band met de reeds aangewezen districts bestuursleden, het bestuur als volgt samen gesteld: ir. A. Broese van Groenau (voor zitter), M. Dutilh, mr. M. v. d. Feen. dr. A. A. Eecen, T. Schoevers, ir. A. de Fremery, jhr. A. v. d. Poll, W. G. Janssen, H. M. Boot In de Technische Commissie worden her kozen de heeren: ir. Broese v. Groenou, jhr. C. v. Lennep, mr. C. Punt, W. G. Jans sen en in de plaats van den heer Scheur leer de heer J. de Goeyen. Een voorstel-Lcimonidas tot benoeming van een captains-commissie wordt met al- gemeene stemmen verworpen. De vergade ring nam de volgende conclusies aan: a. dat spelbehartiging zeer gewenscht is; b. dat daartoe de keuze-commissie, mits eenigszins gewijzigd samengesteld, voor aan te \Vijzen is: c. dat de benoeming van een aanvoerder door deze commissie voor eiken wedstrijd knn geschieden In zake het beroepsspcl legt dan de voor zitter de volgende betsuursverklaring af: „Het bestuur staat in het algemeen af wijzend tegenover het ,,neo-profe9siona- lisme" en wat daarmede samenhangt. In hoeverre hiermede vereenigbaar zal zijn het toestaan van wedstrijden tusschen pro fessionals onderling en tusschen pfofessio- nals en amaleurs, zaf bij elk geval op zich zelf door het bestuur worden beoordeeld, waarbij uitsluitend uitgegaan zal worden van het standpunt, dat daarmede het ama- teurspel zal worden gediend". Hierna sluiting. ZEILEN. DE HOLLANDIA NAAR ENGELAND. Het Ncderlandsche achlmeterjacht Hol- landia is ingeschreven voor de wedstrijden om den Cumberland-beker, die 3, 5 en 6 Augustus gedurende de Cowes-week gehou den worden. HOCKEY. DUITSCHLAND—NEDERLAND 3—1. Te Dusseldorf is gisteren de wedstrijd DuitschlandNederland gespeeld. De Duit- schers wonnen met 31. Er waren een 150b toeschouwers. Over het verloop meldt de „Courant": De wedstrijd moest kort na het begin we gens den regen gedurende tien minuten on derbroken worden. Aanvankelijk waren de Duitschers in de meerderheid; vooral Weiss, op den linkervleugel, bracht den bal telkens schitterend op, doch de hechte Nederland- sche verdediging en de spil Duson droegen ertoe bij, dat succes voor Duitschland voor- loopig uitbleef. Geleidelijk werd het spel meer verdeeld. De enthousiast spelende Hollanders maak ten het den Duitschen doelverdediger herhaaldelijk lastig. Toch slaagde Duitsch land er in na 25 minuien de leiding te ne men door Strantzen. die den bal uit een voorzet van Haverbeck in het doel schoot. Nog voor de rust echter zagen de Neder landers kans, uit een corner gelijk te maken en met 11 werd gedraaid. In de tweede helft waren de Duitschers in prachlvorm; zij waren voortdurend in de meerderheid, doch de Hollandsche verde diging weerde zich geducht. Vijf minuten na de hervatting was het weer Strantzen. die den stand op 21 bracht en dezelfde speler scoorde twintig minuten later uit een cor-. ner ook het derde doelpunt (31). De nederlanders moesten zich tot enkele uivallen bepalen, die alle door de verdedi- ging der Duitschers werdei* onderbroken. Niettemin bleef de strijd tot het einde toe interessant en spannend. De beste spelers van de Duitsche ploeg waren Strantzen. Haag en Weiss. Bij de Hollanders viel de centerhalf Duson op, voorts de verdediging en Katte in het doel. NEDERLANDBELGIË VOOR DAMES. Op Waalsdorp werd een wedstrijd Neder landBelgië gespeeld tusschen twee ver tegenwoordigende dames-ploegen. De uit slag was 0—0, waarmede vooral onze land- genooten tevreden mogen zijn. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERISTEN VEREEN. lfSWIFT". Gister hield „Swift" haar 2en competitierit over 40 K M. Nadat allen aan de start plaats aanwezig waren, vertrok de heer N. Verhoef per motor naar het keerpunt vooi de controle. Hierna stelden zich 9 renners op, n.l. N. Kop, J. Groenewegen, J. Wurzer, Chr. Hillebrand, A. Boskamp, H. J. Jaspers; J. v. d. Wilk; P. v. d. Pluym en W. Kanbier. Direct na het afgaan ontwikkelde zich een snel tempo, waardoor Jaspers in Oegstgeest moest lossen. In Lisse was het Kop, die uit viel door kettingpech, zoodat er 7 man aan het keerpunt kwamen, ruim 1 minuut later gevolgd door Kop en Jaspers, die onver moeid om beurten kopten om de hoofdgroep in te loopen. In Lisse zag J. Wurzer door een flinke demarrage kans om Groenewegen en Hille brand van het leidend peleton te lossen. Hoewel er nog verschillende pogingen werden gedaan om los te komen, lukte dat niet en zou het met een sprint beslist moe ten worden. Jammer echter, dat ten gevolge van de gladheid van den weg J. v. d. Wiik 200 M. voor de finale slipte, waarbij hij Bos kamp en v. d. Pluym meesleepte, zoodat et geen zuivere uitslag verkregen werd. De uitslag was nu: 1. W. Kanbier. 2. J. Wurzer, 3. J. v. d. Wilk, 4. A. Boskamp, 5. P. v. d. Pluym, 6. H. J. Jaspers, 7. N. Kop,. 8. J. Groenewegen, 9. Chr. Hillebrnnd. De tiid was 1 u. 14 m. 29 4/5 s. Vermelding verdient noch het rijden van A. Boskamp» die den gcheelen wedstrijd uitreed met een toeclips. N3dat de A klassers waren vertrokken, werden de junioressen opgesteld voor een 10 K.M. wedstrijd. Hieraan namen 3 ren ners deel, n.l. D. Wurzer, G. v. Kuyeren en N. N., waarvan de uilslag is geworden: 1. D. Wurzer met een voorsprong van bijna 300 M. op N. N., 3. G. v. Kuyeren. Tijd 22 min. 43 sec. SCHIETEN. ONDEROFFICIEREN SCHIETVEREEN. „GENERAAL SNIJDERS". De voorloopige uitslag van den op 2 April gehouden schietwedstrijd luidt: Korps: 1. Generaal Snijders. Leiden (bui len mededinging) 480 2. Allemansgeest, Voorschoten 473; 3. Willem Teil, Leiden 4G6; 4. 6de Iteg. Veld. Art., Leiden 463: 5. Burgerw., Rijnsburg 451; 6. S. V. L Leiden 436. Personeel: 1. A. van Vliet, Allemansgeest, Voorschoten 10080; 2. D. de Gunst, Gen. de Wet, Leiden 99; 3. Th. v. d. Drift, Willem Teil, Leiden 9897; 4. II. Grimbergen, Bur gerw., Rijnsburg 9890; 5. J. van Lubbc, Allemansgeest Voorscholen 9794; 6. H. Wagenaar. Gen. Snijders, Leiden 9792; 7. R. van Mullingen, Allemansgeest Voorscho len 9699; 8. A. van Zijl Willem Teil, Lei-* den 9697; 9. Dr. Timmermans, D. O. B., Voorschoten 96 (19)10. van Rooye, Gen. Snijders, Leiden 96 (18). Dagprijs J. Worst, Gen. Snijders, Leiden, Vrije baan: 1. J. Worst, Gen. Snijders, Leiden 200 2. W. Werkhoven, D. 0. B., Voorschoten (2 X 99—12 X 98) 199; 3. L, de Wit, Willem Teil, Leiden (2 X 99— 3 X 98) 199; 4. W. v. d. Drift, Willem Teil, Leiden (2 X 99—2 X 93) 199; 5. G. Je Gunst, Willem Teil, Leidend X 99) 199; 6. R. van Mulligen, Allemansgeest Voorscho ten 199.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14