V1SSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLANDSCH GEMENGD buitenlandsch gemengd. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. TELEGRAMMEN. MARKTBERICHTEN. SASSEN HE IH. XeA-Herr. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam. 5 uur, ds Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm., halftien en nam. 6 uur, da. Boeijenga Chr. Geref Getu.: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. 5 uur (N'abetr.), ds. W. Bljleveld, uit Haarlem. W0ÜBRUGGE. Xed.-Herv. Kerk: Voorm., halftien (H. Doop) en nan.., hallieren ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk: Voorm., halftien, preekle- ren, en nam., 2 uur, da. W'ieotjes, uit Oudshoorn. ZW AMSTERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, (H Doop), en nana, halfzeven ds. Kloots. Geref Kerk: Voorm., halftien, en nana, halfzeven, ds Wissink. Rem. (Geref) Gemeente: Voorm. 10 uur, da. Cramer. 8 NED HERV KERK. Beroepen: Te Delft (vac. P. Zandt): N, G. Veldhoen, te Alphen. Bedankt: Voor Morra Lioessens: T. J. de Boer, te St.-Jacobi-Parochie. CHR. GEREF KERK. Beroepen: Te Amslerdam-Oost: L. H v. d. Meiden Ie Dordrecht, die bedankt heelt voor Den Haag. IJMUIDEN. 2 April 1927. VISCHPRIJZEN. '1 Tarbot per KG. f2—1.70; 7 Griet per kist van 50 K G f80—21; 3729 Tongen per KG f2 751 85; i Middelschol per kist van' 50 K G. f 28; 8 Zelschol per kist van 60 K G f 41—25.50 728 Kleine Schol per kist van 50 K G. f 19—2.20; 16 Bot per kist van 50 K G. f 2.20—1 50. 67 Schar per kist van 50 K G. f 11—4.40; 1 Roggen per 20 stuks f29; 26 Vleeten per sluk f 51.48:^ 33 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. j 8.50—2.70; 1 Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f49; 3 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f 41—36; 11 Kleinmiddel Scehlvisch per kist van 50 K G. I 2523; 114 Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f 186: 13 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f62—39; 32 Gullen per kist van 50 K G. f 197: 107 Lengen per sluk f 1.15 0.77: 12 Heilbot per K.G. f 1 80—1 20; 85 Wijting per kist van 50 K.G. f 104; 45 Koolvisch per sluk f 1 260 35. Er ziin 10 stoomlreilers binnengekomen Van de loggers kwamen binnen de- KW 48 met f388: KW 147 met f274; KW 56 mef f667: KW 4-4 met f f96: KW 103 met f545: K W8 met f383: KW 59 met f372, KW 140 met f981 KW 19 met f306. KW 96 met f221- KW 22 mef f454 KW 74 met f384: KW 20 met fill. KW 49 met f247; KW 166 met f 417; KW 163 met f 102: KW 60 met f199: KW 66 met f97- KW 5 met f78: KW 23 mét f212; KW 158 met f223 besomming. WEEKBLADEN. Van „ZONNESCHIJN" ontvingen wij wser een welverzorgd nummer met rijken inhoud en fraaie illustraties. Hel zal door de ieug- dige lezers zonder twijfel met vreugde wor den ontvangen. De ..WERELDPOST" beval deze wiek o m. foto's van: het Oranjepark te Apel doorn: het zwaarste en omvangrijkste echt paar der wereld molens aan de Zaanmgr. Nolens; en voetbalwedstrijden te Amsterdam en Apeldoorn. De „INDISCHE POST" geefl beschouwin gen over: Gevangenisstraf en inferneering; dierentransporten: geestelijke stroomingen; koloniale onderdrukking en een levenskiek van J. W. Albarda. De „HAAGSCHE POST" besieedt o.n. aandacht aan Plattelands-moeilijkheden Johan de Meesier (in de rubriek „Sprekende Portretten); beroepsgeheimen; hel nieuwe vennootschapsrecht; het verlofskader in net stelsel-Donk; enz. „HET LEVEN" opent mef een foto uit Sjanghai en geefl verder plaatjes van: gym nastiek voorheen en Ihans; de lOO.OOOsle Groninger (caricaluur), enz. In „DE WERELDKRONIEK" vinden wij o m. in beeld gebracht: een wedloop om Fransvaalsch diamant; de Grand National steeple chase; Albanië; de Brittenburg; en: Godesberg en „Hel groote wereldtheater". BANKOVERVAL. „Vier bandieten hebben Donderdag le Alahnsch-Ostrau een bank overvallen. Ze wisten het personeel in bedwang te houden en ontkwamen met ongeveer 40.000 kronen, ten der beambten die zich tegen de ban djeten verzette, werd neergeschoten. EEN KERK DOOR BRAND VERWOEST. De Roomsche kerk van Pont-Neuf te Quebec (Canada) is dortr brand verwoest. De schade bedraagt 100.000 dollar. FIERE ARMOEDE. In het gezin van Daniël Sullivan te Bere- haven (West Cork) heeft zich een vrcese- lijk drama afgespeeld. De Sullivans be hoorden tot die menschen. die geen onder stand konden krijgen omdat zij z.g. land eigenaars zijn. hoewel het land. dat zij he- zaten, niets dan wat kleine, schrale ak kertjes tusschen de rotsen was. Er gingen nu geruchten, dat Sullivan's vrouw en twee kinderen waren gestorven. Toen de buren het huis binnenkwamen. Vonden zij de vrouw dood in de keuken op een stoel zitten, terwijl Sullivan zelf, die krankzinnig geworden was. op den grond lag, en er nog zes kinderen in huis waren. De overlevenden werden in allerijl naar een ziekenhuis gebracht, waar de vader en twee kinderen spoedig stierven. De Sullivans hadden klaarblijkelijk niet met hun ellende te koop willen loopen: toen men hen vroeger hulp had aange boden, hadden zij dit geweigerd. ZIJN VROUW VERBRAND. Vcrmandé, de man uit Nancy, die, naar wij gisteren hebben gemeld, ervan verdacht werd zijn vrouw te hebben verbrand in de groote kachel voor de centrale verwarming in een drukkerij te Nancy, is te Parijs ge pakt. Hij heeft zijn misdaad volledig be kend. Alleen houdt hij vol niet volgens een vooraf oDgemaakt plan gehandeld te heb ben. In zijn aan de politie afgelegde beken tenis heeft hij gezegd, dat zijn huwelijk oneelukkig was geweest. Er waren telkens scènes. Toen zijn vrouw hem bekende, dat zij hem ontrouw was. heeft hij haar in een vlaag van blinde drift geworgd. Niet we tend wat hij met het lijk moest beginnen, heeft hij dat toen in een ketel der centrale verwarming gestopt. Korten tijd later is hij met zijn minnares, een getrouwde vrouw uit Nancy, naar Parijs vertrokken. ALPHEN. 25 jaar schoolhoofd. Gisteren hevuaent de heer J, A. Tolk zjjn 25-jarig jubileum als hoofd der openb.ue scboul aan de Raadhuisstraat, alhier. B(j deze geiegenbeid werd hij door de leer lingen, onder leiding van den beer Schouten, toegezongen, 's Middags kwam het dage- lijkscu Destuur der gemeente den jubilaris complimenteeren, welue gepaard ging met de aanoieding van een boekenuaat met inscriptie. Verder ontving de jubilaris van vrienden, oud-leerlingen en collega's zeer veel tele grammen, bloemstukken en schrifteigke blijken van beiangstelung. Des avonds werd hem door de fhuziekvereeniging „Crescendo" ten serenade gebracht. Ljjst van onbestelbare brieven, van welke de afzenders onbekend z'gn. Terug ontvangen in de 2e helft van Maart Brieven Binnenland: Raad van Arbeid, Leiden. Oom Gerrit, Oude Gracht 176, Utrecht. Wed. H. Visser, Thomaskemper- stiaat 18, Zwolle. Mevr. J. Martens, Asterstraat 146, Haag. Aan bet postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Maart op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 17002.40; terugbetaald f 17641.06. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 17231. BODEGRAVEN. Ljjst van onbestelbare brieven en en brieikaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Maart. brieven Binnenland: Hollandsch Uitgevers fonds, Amsterdam. Z. E*c. den Minister van Financiën, Den Haag. Briefkaarten Binnenland: \V. van 't Woud, Alphen a. d. Rijn. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Maart op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 2935.10; terug betaald f 5455.97. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt hut num mer 4945. De verkeersopgave van den Post cheque- en girodienst gedurende de maand Maart luidt; stortingen aantal 856, bedrag f146 55411; uitbetaalde cheques aantal 239 bedrag f 158.224.93. BOSKOOP. Als gevonden voorwerpen zijn aan gegeven; een paar jongensschuenen; een huissleutel, een rozenkrans, een glacé hand schoen, twee sleutels, een zilveren kinder- arniband, een rozenkrans. inlichtingen bij de politie. HAZERSWOÜDE. Loop der bevolking. Gevestigd A. Mens, 1876, p.a. J. v. d. Werf, L 151; A. S. Slappende! 1886, E94; H. J. Tutselaar C22, 1913; J. S. van Hars kamp, D 11; A. de Greet, E 23; J. de Groot, C 112 b; T. Klomp en gezin, E 11; P C. Bet tings en gezin. E85; N. van Elleswijk, E 125 J. Koetsier en gezin. F 9; Zeger Koetsier, F 8 L. P. Hofman D22; J. J. J. Leendertse, E 128 a. Vertrokken: X. P. Kersbergen, naar Hoom Martijnlje Zaal. Waddingsveen. Kerkweg; P. J. J. Verwey, Oudenbosch, Gasthuis; H. Heinhuis. Zevenhuzen, p.a. L. D. Versprille Jansje van Klaveren. Leiden, Utreehtsche- weg 19; J. A. van Biene. Rolleidam, Para dijslaan 6 b; N. S Vreugdenhil. Rotterdam, Burg. Meineszplein 17a; Willem van Dam en tam., Bodegraven. Nieuwerbrug; Pieter van der Steen, Leimuiden, N'ieuweweg 173 a Jacob van Dam en gezin, 's-Gravenhage, Azaliastr 86; L. Havenaar en tam Alphen a. d. Rijn, Hoorn: J Koetsier, Rijnsburg; J. H. de Koning. 's-Gravenhage, Spireaslr.; B. v. d. Haas. 's-Gravenhage, Rochussenstr. 83 D. Endeveld. Voorschoten. Leidscheweg 72; G. v. Teylingen en gezin, Alphen a d. Rijn, Rijneveld 42; Grietje v. d. Bosch. Leiden, Valkensteeg 14; M. H. v. Gorkum. Leiden, Dwarsstr. 38; J. v. Veen, Zevenhuizén, Breedeweg 476. In de vergadering van de Chr. Hisl Kiesvereeniging. is de lijst vastgesteld voor de verkiezing van leden voor den Gemeen teraad. Deze luidt- 1. C. A. van Dam 'aftr.) 2. D. Buitenhuis (aftr 3. C. Patijn (attr 4. J. D. de Kort; 5. A. van der Lelie; 6 G van Ommering; 7 J. Mostert; 8. J. A. Brinks; 9. W. van Klaveren en 10 H. Ver heul. De voortoopig vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente bevat de namen van 1917 kiezers voor den Gemeenteraad en 1984 voor dë Tweede Kamer. jjpi WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. v. Ja. van den Akker. Cornelia, d. v. J. G. Boer en G Roos. Levenloos aangegeven kind van J. den Ouden en P. Guldemond. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Nicolaas van Spengen, j.m. 31 j., alhier, en Maria Martina Hendnku «leeuwenhoek, jd., 23 j. te Nieuwerkcrk a. d. IJssel. AALSMEER. Gemeenteraad. Woningbonwplannen. Subsidie voor een nienw badhuis. Overeenkomstig het advie9 van den ad viseur, jhr. Op ten Noort, is 't bebouwings plan, erfpachls- en verkoopsprijzen nieuwe uitbreidingsplan in den Stommecrspolder, nader .behandeld en vastgesteld. „Volksbelang" zal 28 en „Goed Wonen" 24 woningen bouwen. Op het adres van de vereeniging „Bad huis". waarin gevraagd werd geld voor een nieuw badhuis, werd goedgunstig beschikt. De vereeniging werd een bedrag van f 17.300 toegestaan tot den bouw van een modern ingericht badhui:, hetwelk aan don Woslplas zal verrijzen. Aan K. Maarse Jr. werd f3600 toegekend voor een plaatsje (ingev. landarb.wet). De gemeente-lanöerijen zullen op 14 April in „De III Kolommen" worden ver huurd. „Bloemenlnst"; De coöp. veilingsvereeniging le Oosteinde hield Donderdagavond haar 15e jaarverga dering in haar gebouw. Over den omzet van 1926 zal 1 pCt. aan de leden terugbe taald worden. De contributie aan den A. T. Bond werd op f 1000 voor 1927 vastgesteld. Het salaris van vnorz. en secr. werd nader vastgesteld op f 600 en f 400 per jaar. Aan den Proeftuin werd f 100 subsidie verleend. Het bestuur werd gemachtigd, de pensmen- vcrzekcring van het personeel hij de V.O.V. iftar een particuliere verzekering over le brengen, welke veel voordeebcer voorwaar den aanbiedt. Het ledental der vereniging bedraagt thans 268. Jaarlijks vermeerdert het met pl.m. 20. HILLEGOM. Strijd in de R.-K. Kiesvereeniging. Prof. dr. A. Steger van Delft heeft in een zeer druk bezochte vergadering der R.-K. kiesvoreeniging een politieke rede voor en over de Provinciale Staten ge houden. Daarna werd medegedeeld, dat ingeko men was een motie vsn kiezers uit de gToepen arbeiders er burgers, vragende het genomen besluit id zake de cardida- ten der groslijst voor den raad te preci seeren en te defineeren. De voorzitter lichtte twee opvattingen toe. Het gaat er om dat de einduitslag der stemming voor de burgers zeer waarschijnlijk 4 zetels brengt en voor de arbeiders 3, terwijl het omgekeerd bedoeld was. Het betreft nummer 7 den heer C. J. F. Dolk en nummer 8 den heer Selhorst. De heer Dolk bleek an principe bereid to zijn zijn plaats op de lijst om te ruilen, wat de voorzitter een nobele daad noem de. Daarop volgde een debat, dat zeer Scherp was, hetgeen de voorzitter als on katholiek kwalificeerde, welke uitdrukking hij moest terugnemen De heer Sclhoret verklaarde niet te wenschen, dat dc heer Dolk omruilde. De toestand iD de verga dering werd hachelijk, waarna de verga dering geschorst werd. Binnen enkele dagen wordt een nieuwe vergadering uitgeschreven. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Polderman en J. C- Hensing. Getrouwd: J. Huisman en J. 'M. Jong kind. Bevallen: C. C. Kerkhofvon Hebei Z. C. G. Lommerse—Zeestraten D M. J. CoenenVan der Gouw D. A. Phiiippi Hoogkamer Z. J. R. Nieuwenhuis— Schipzand D. A. Frijlink—Heij Z. G. E H. van MarisStaats Z. J. van de ReepVreeken D. OverledenM. Bijwaard 13 m. D. K. van Bourgondien 77 j. AI. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes. Z. van L. van Duijn en C. M de Jong Neeltje. D. van J van der Plas en L. Blonk Willem, Z van Johs. Berkheij en L. van Duijn Johanna Catharina, D van II. IJssel de Schepper en M. van Schilfgaarde Hendrik Alber- tus, Z. van P. Ruwhof en A. Kreijenveld Simon, Z. van P. Oliemans en M. van der Plas Gerrit. Z. van G. van Duijn en T. van der Boon Hendrik. Z. van II. Klaassen en A. van Duijn Leendert. Z. van Nic. van der Bente en C. Wasse naar Neellje Catharina, D. van Corn van Duijn en C. Linsen Dirk, Z. van L van der Bent en G. M. Minnee. Overleden: Wilhelmina C. van Dijk 51 j., echtgenoote van C. A. Vellkamp - Maarten van der Pijl 84 j., echtgenoot van L. Drop. Gehuwd.- Jan van Iterson en Ma rijtje v. der Plas. Ondertrouwd: Jacob van Duyvenvoorden en Gerritje Ouwehand. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Confessioneelen. In de zaal voor Prot. Belangen trad ds. Groot Enzerink. uit Leiden, op, daartoe aan gezocht door een deel der ieder van de Herv. Kerk alhier. Spr. verzocht te zingen het 1ste en laat ste vers van Ps. 133, las daarna Joh. 17 en ging voor in gebed. Tot zijn rede komend, merkte spr. eerst op dat het hem bekend was wat er omgaat in de kerkelijke gemeente en noemde dit zelfs bij.name. Verder bepaalde1 spr. zich bij de Pauli- nistische uitspraak; „Mij is bekend ge maakt van U dat er twist ingen onder U zijn", en gispte de oorzaak van het heen gaan van ds. Naula en ds. Voorsloeg, waar over de heele vaderlandsche kerk haast verbaasd staat. De oorzaak bestaat, vol gens spr., dat de leden der kerk te dezer plaatse, geen voldoende besef hebben van Gods uitverkiezing en eigen verantwoorde lijkheid en dat Satan zijn vijandschap in het midden der kerk over sommigen doet triomfeeren. Na nog de groote weldaden opgesomd te hebben, waaronder de Iierv. Kerk te Kat wijk nog leeft, liet spr. als tusschenzang zingen Gezang 55 1 en 2. Daarna stelde spr. de vraag: „Wat kan er gedaan worden om uw kerkelijk leven weer in de juiste banen tc brengen?", doch wilde eerst de vraag beantwoorden: „Waar om zijn er ontevredenen?" Hierop ant woordt spr. o.m. dat liet hem ontbreekt aan kerkelijk besef, waarvoor slechts één mid del is, n.l. terug naar Gods woord, want een leven voor Gods woord, wil zich richten naar Gods getuigenis. Komende tot de eerste vraag geeft spr. als middel ter verbetering aan: het oprich ten eener Confess'onceïe Vereeniging. Hel doel van dien bond zet spr. uiteen en trekt de conclusie dat die natuurlijk niet niet doleerenden en afgescheidenen kan samen gaan. want die zingen geen gezangen en willen een onderwerpelijke prediking. Spr. baalt het woord van dr. Hoedemaker aan: „Heel dc kerk en heel het volk", zoo wil de Conf. Vereen, het ook. Dr. Kromsirht wordt ook nog door spr. geciteerd en daarna vraagt spr. een afdee- ling van den Conf. Bond op te richten, be veelt de lezing van ..De Gereformeerde Kerk" en „Koers houden" aan. stelt voor: predikaties in deze mooie zaal te houden voor de riio'ere ieugd cn eindigt met le Ia- ten zingen Ps. 68: 2. Toen sr>r. den zegen uitgesproken had gingen velen in de achterzaal om nog nad?r een en ander te vragen en z'rh op le geven als lid van de Conf. Vereeniging, die opge richt zal worden. Toen ronige jaren geleden de heer C. A. van der He'm zich aan de Paul Krugrr- s'raat gevestigd had bleek al snoedig dal de ruimte daar voor hem te klein was. Naar het meer ruimte biedend pand in het Noordei ?e verhuisd zijnde, moest al weer naar een grooter pand worden om^ezion -^n thans heeft hij dal betrokken op den Sluis- weg hoek Noorderstraat. Hel ouderwe's^he gebouw heeft door de goede samehwerking van de aannemers Guiit-Meivoeel. de schilder S. Sehooneveld en de elec'ricien Gebrs. Bloot een modem aanzien gekropen, dM nas ten volle tot z.ijn recht komt als de lichtrec in den Bazar „aan" is. Bphalve de groote winkel mei de massalp spiegelruiten heeft de heer v d Helm nog een drietal groote bergruimten in het sous terrein benevens een kantoor. Aan de fa. Gcsmk alhier is opgedragen het electriseh installeeren van de com plexen gebouwen loebehoorende aan de fa. Konijnenhurc en Co. in de zanderij tusschen Katwijk cn Xoordwijk. De opgaven over Maart voor den post- checuie en girodienst luidt- 546 stortingen lot een bedrag^van f 92.323.38; 148 cheques, be drag f 36.663.64. Aan het gemeentelijk arbeidsbureau zijn als werkzoekend ingeschreven arbeiders bi: visschers 15: grondwerkers 8kuipers 8; stoker 1. terwijl ook 2 werkvrouwen zijn in geschreven. Te zamen zijn er dus 88 werk zoekenden. KATWIJK AAN DFN RIJN. De R.-K. Vereeniging tot steun bij verpleging in een z/iekenhuis „St.-Francis- cus van Assisie" hield in de zaal „De Kroon" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer II. Boskamp, opende de vergadering, waarna de secretaris, de heer VV. J. v. Leeuwen, de notulen las. Deze werden goedgekeurd. Hierop volgde het jaarverslag, waaruit we vernamen, dat de vereeniging 321 be talende en 231 niet-betalende leden heeft. In 1926 is aan 6 leden venplegingsgeld uit gekeerd, tot totaal 81 verplegingsdagen 12.50 en 37 dagen f 1.25. De vereeniging heeft 7 donateurs. De voorzitter deelde mede, dat de vereeniging voor een zeilde doel voor het personeel der N.Z.H.T.M. een regeling is getroffen, waardoor beide ver- eenigingen 50 pet. voor haar rekening ne men. Volgde verslag van den penningmeester, den heer F. J. Luyten. De uitgaven waren in 1926 f488 98, inkomsten f707.88, batig saldo f 218.90; maakt met het batig saldo van 1925 f426.60. De reservekas beeft een saldo van f257.87. Tevens wordt besloten uit het saldo van 1926 f200 in de reserve kas te storten. De bezit.ingen der vereeni ging zijn dus f703. De rekening was na gezien door de heeren C. v. d. Lubbe en W. (Jaspers. De bestuursleden, die dit jaar af traden, de heeren F. J. Luyten, W. J. v. Leeuwen en C. v. d. Lubbe, worden met brjoa aigemeene stemmen herkozen. De con tributie en uitkeering wordt vastgesteld op hetzelfde bedrag als in 1926. Bij de rond vraag wordt een voorstel om niet voor 20 doch voor 25 dagen uitkeering te geven, verworpen. Ook het voorstel om aan het Wit-Gele Kruis niet f5 doch £10 af te staan werd verworpen. De heer Schram a brengt bet bestuur dank voor haar bemoeiing inzake de uitkeering door deze verèeniging en die der N.Z.H.T.M., ieder voor 50 pet. Gevraagd wordt of het reglement, waar gespreken wordt over uitkeering bjj ver pleging in met name genoemde ziekenhuizen, ook toegepast wordt als zich een noodgeval zou voordoen, bijv. als iemand eens een ongeval zou overkomen in Den Haag, Rot terdam, enz. Het bestuur zegt, dat in een dergelijk geval de gewone uitkeering zou plaats hebben ongeacht in welk ziekenhuis is opgenomen. Verder doet het bestuur nog DE KONING VAN ROEMENIE. BELGRADO, 2 April. (Belg. Tel. Ag.j. Koning Alexander van Yougo-Slavië is naar Roemenië vertrokken, aangezien de ge zondheidstoestand van koning Ferdinand van Roemenië plotseling verergerd is. Hij zou lijdende zijn aan griep, waarbij zich nu als complicatie een hevige longaandoe ning heeft gevoegd. Het in den afgeloopen nacht gepubli ceerde bulletin omtrent de gezondheid van den koning spreekt van een ernstigen keer in den toestand. GROOTE BRAND. BOEDAPEST. 2 April (V. D.). In de stad Körosmezo is het comiteit Maramaros brak in een woonhuis brand uit. Door den hevi- gen wind breidde het vuur zich snel uit. In korten tijd stonden alle huizen, die in dezelfde straat gelegen waren, in brand. 120 huizen zijn tot den grond toe afge brand. Af en vTeest, dat er verscheidene slachtoffers zijn. toezegging te zullen \jveren voor een zoo prcot mogeljjke uitkeering. Hierna sluiting der vergadering met gebed. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen: 1 kinderhand schoen, 1 damesjapon, 1 dameshoed, 1 cein tuur, 1 sleutel. 1 kettinkje, 1 kindermuts, 1 klein notitieboekje, 1 portemonnaie met ia- houd, 1 blauw werkschort, 1 paar kinder handschoenen, 1 rijwielbelastingmerk en manden. Inlichtingen omtrent deze voor* werpen ziin te bekomen aan het politiebus reau te Noordwijk-Binnen uitsluitend iedes ren Zaterdag van 12 lot 1 uur. Rijkspostspaarbank. Aan het postkan* toor alhier en de daaronder ressorteerende wijkkantoren werd gedurende de maand Maart 1927 ingelegd f3127.60 en terugbe taald f 10313.74. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer C314. In de afgeloopen maand Maart werd ten po9lkanlore alhier en de daaronder res sorteerende wijkkantoren gestort op de postchèquc en giro een bedrag van f 135112.43. Teruggeschreven en uitbetaald f 45*940.37. Het aantal stortingen bedroeg 707, hot aantal uitbetalingen 220. VOORSCHOTEN. Een 25-jarig jnbilenm. Gisteren herdacht de heer G. Lamboo den dag dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de firma Eggink, bloembollenhandelaren alhier. Des morgens werd hij, met zijn echt genoote, per auto door den oudtsen firmant, den heer J. Eggink afgehaald en naar het kantoor van de firma geleid, waar de fir man len, de heeren Gebr. Eggink en zijn oud-patroon, de heer C. Eggink Sr., bene vens het geheele personeel aanwezig waren In zeer waardeerende bewoordingen werd hij door één der firmanten gehuldigd voor zijn trouwe plichtsvervulling. Hij arbeidde niet alleen voor zijn loon, maar tevens uit liefde voor zijn vak. In het bijzonder werd, stilgestaan bij dat gedeelte van zijn arbeid, hetgeen omvat de sorteering van bijzondere tulpensoorlen. Namens de firma werd hem een gouden horloge overhandigd met de in scriptie „Voor betoonde trouw en gewaar deerd meeleven, 1 April 19021927". Ook zijn oud-patroon, de heer C. Eggink Sr., sprak zeer waardeerende woorden tot den jubilaris en schonk hem een gouden horloge-ketting. Bovendien ontving hij een bijzondere schenking, een zeer waardevolle tulp „Ze nith". Ten slotte voerde, namens het personeel, de meesterknecht Krosschell het woord, prees zijn kameraadschappelijke omgang en overhandigde hem een theeservies. Zeer onder den indruk dankte de jubila ris allen voor de geschenken en waardee rende woorden tot hem gericht en was er bovendien nog voor gezorgd, dat hij de rest van den dag in den huiselijken krine in feeststemming kon doorbrengen. LEIDEN, 2 April 1927. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren, als volgt: Prima fabrieksboter (contróle) f 2.10 per K G.; prima boerenboter van f 1.90 tot f2 per K.G.goede boerenboter van f 1.75 lot f 1.85 per K.G Aangevoerd 91/8, 28/1U» vaten, wegende 2180 K.G. Handel vlug. Turfmarkt van den 28en Maart tot en met 2 April 1927 Lange turf: Geen aanvoer Prijzen f 7.508 per 1000 stuk9. ALPHEN. N V. Tuinbouwveiling .Alphen aan den Rijn". Veiling van 1 April Spinazie» f 15.702Ü.70-. Brusselsch Will, f23 per1 100 K.G.; Radijs f 3—4.90 per 100 bos; Kropsla 1 f811; Kropsla II f45 per 100 stuks. Eierenveiling, 31 Maart. Aanvoer 19.657 stuks. Kipeieren f55.90; Eendeieren 14.50 4.80 per 100 stuks. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Voor export is nog onvoldoende vraag doch voor het binnenland is het iets levendiger al zijn de prijzen nog laag. Betaald werd voor goede kwaliteiten: Wapen van Leiden f33 10, Prins van Oostenrijk f2.402.80, Fred. Moore f2 102.20, Rose Gris de lin f 1.80 2.10, Eleonora f2 202 30, Flamingo f2 702.80. Cramoisie Brillant f2.302.40, La Reine f 1.60—1.80. Pride of Hariem f2.502.70, Proff. Rauwenhoff f44.20, William Copland f3.403.70, Diverse Dar- winnen f 1.703.40. Kouden grond Nar cissen f0 200.40. extra soorten f 0.90fl De tulpen komen thans alle uit de koude kassen. 3—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7