naar Amsterdam. Je behoeft alleen maar de antwoorden der raadsels op te schrijven, niet soms nog zoo'n boel van de raadsels zelf er bij. Jacob Vinke, je mag ook meedoen, ga gerust je gang. Lezen je grootouders het „Leidsch Dagblad"? Bram Linschooten, vracht nog maar wat met nieuwe raadsels in te sturen. Vinden de duiven dat niet vreemd dan zoo opeens veel grooter eieren in hun nestje. Ik houd ook erg veel van al die kleine vogeltjes, kuikentjes, eendjes, alles even aardig. Heer lijk^ dat het op school zoo goed gaat. Louise en Beppie Plan je, zie je wel, dat er alweer een apart woordje voor jullie in staat; dus ik heb jullie toch niet lang in den steek gelaten; maar één weekje, dat ik heelemaal geen correspondentie kon geven, omdat ik toen ziek in bed lag. E>rietal Rijsdam, verleden week vroegen jullie of een Hongaarsch vriendinnetje mee mocht doen. Ja. als ze bij de familie, waar ze woont, het .Leidsch Dagblad" lezen, dan mag het. Marietje van Daalen, ben je weer betert Verleden weck schreef je, dat je ziek was. Johanna van Duyn en Marijke de Jong, \rerleden week kreeg ik een langen brief van je beiden om te vragen of jullie mee mogen doen; ik kon toen niet apart ant woorden. Hebben jullie toen gelezen, dat ik schreef, dat alle nieuwelingen welkom waren, dat was ook voor jullie bedoeld. Dus schrijft mij maar gerust. Neefjes en nichtjes uit het Kinderzieken huis. Bart Benning, Corrie Bakker, Marietje Raaphorst, Annie Voorthuyzen, Keesje IIoo- gendoorn en Baby. Dat "waren verleden week allemaal prachtige briefjes op mooie velletjes met plaatjes en een rose kaart Ik kon toen nog niet op alles antwoorden en nu deze week ontving ik geen briefje van jullie, dus daarom antwoord ik er nu nog maar even op. Zijn jullie allemaal die mij toen schreven, nog in het ziekenhuis? Marietje Raaphorst lig je nog lekker in de zon, als die ten minste schijnt, anders kan het niet Komt je moeder je dikwijls be zoeken? Annie Voorthuyzen wat een mooi rose kaartje kreeg ik van jou. met witte vogeltjes er op. Lig jij dicht bij Baby. Corrie Bakker en Keesje Iloogendoorn en kleine Nico liggen die nog veel buiten als het zonnetje daar lekker warm schijnt. Van Corrie kreeg ik ook al zoo'n mooie kaart. Bart Benning en Nico Faber samen, want Bart schreef ook voor Nico. Ja hoor, ik ben weer beter-, zie je wel dat ik jullie weer kan antwoorden Wat een mooi velletje had Bart voor mij gebruikt. En dan was er nog een lange brief van Harrie bij. die toen schreef, dat *hij spoedig naar huis mocht als daar geen roodvonk meer zou zijn. Lag je toen op het balkon te schrijven op dat beeldigs velletje. Lees je dit nu toch. al ben je niet meer in hef ziekenhuis? Ik hoop van wel. En nu allen weer heel hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER. 1. Muis. 2. Barcelona, ar, cel, bal, loon. 3. Jan Willem Frisostraat, Jan Willem, fiets, one, staart. 4. Hij at '8 nachts en sliep overdag. 5. Koning, honing. 6. Naam, Maan. 7. Bed, 9toof, kast. 8. Bas, alt, basalt. Brieven met goede oplossingen van de zaadsels van 25 Maart ontvangen van: Leuntjo van der Plas. Agatha Gregoire. Jacoba Ouwehaüd. Nettie van Riessen. Mientje van Riessen. Jan Wassenaar. Kees Boer. Cornelia van Duin. Elizabeth Klok. Corrie Klok Jan Evers. Geertje Schipper. Carel Hansen. Wiesje Vis. Heiltje Vis. Rietje den Holder. Hans Mast. Sander Ruygrok. Koos Ruytrrok. Bep Spierenburg. Alie de Groot Bram den Older. Pietje Jon geleen. Mijndert Jongeleen. Annie Jon gsleen. Louis de Hertogh. Conio de Her- toghu Marie Barens. Rika Barens. Cor van der Ham. Wim van der Ham. Catharina van Egmond. Nico van Wijk. Marietje Sypesteyn. Hannho MJeloo. Jan Rodenburg Cor Rodenburg. Nellie van Dijk. Suzanna de Graaf. Ja-cobus de Graaf. Coot je Pol dervaart. Corry van Stralen. Bertha van Iterson, Rika van Iterson. Mane van Iter- son. Barrie Kcnbeck. Annie Epskamp. Ti<nd Epskamp. Jacobus Willem Ridderik- hoff. Annie Uitten bogaard. Teuna Bree- dijk. Grbta Breedijk Fneda RosiD. Koos van der Mark. Mina Nieuwenhuis. Herman Zaalberg. Corrie Ravenbergen. Toos de Mooy. Anje de Gelder. Willem Krassen- burg. Louis Krassenburg. Annie de l'Eclu- ©e Nelly van der Voet. Henny Hulsber gen Henning. Geraidus Hendrik den Haan Koos Brouwer. Alphons Delfortene. Truua Jansen. Annie Baveiaar. Pioni van der Meer. Lena Oostveen Koos van der Lin den. Otto Crabbendam. Fians Schimmel. Margaretha Sierag. Neeltje Hoogerdijk. Piet Nieboer. Cor Labruyere. Dirkje Hop man. Louise Plan je. Beppie Planje. Annie Oudshoorn. Bram Linschooten. Teunrs Werkhoven- Plonia Smits. Lena de Vlees houwer. Michela de Vleeshouwer. Beppie Bots. Joop A-albersberg. Coba van der Laan. Nel Hagoort. Lies HagoorL Nico Kwestroo. Aait van der Nadort. Bertus Boom. Nellie Broers. Corrie Broers. Willy de Neys. Jan Smit. Wim Oppelaar. Betje Broeksema. Hendrik Jan Broeksema. Wim van Klaveren. Willem Ovcrduym Jan Overduyn. Fraais Popken. Coba van der Wart. Paid de Roos. Gerrie de Roos. Siebe de Roos. Corrio Koopman. Leendert El- derhorst. Theo Elderhorst. Betsie Elder- horst. Henk van Daalen. Willy van Booma Marie Tuuronhout. Jopie Maartenso. Lucas Mulder. Bertha Mulder. Coba Mulder Neeltje de Jong. Sientje de Jong. Adri den. Duik. Marie Visser. Een brief zonder naam met een nieuw raadsel er bij dat begint zoo 't Is in de vrouw, maar niet in den inan. Van wie is die brief? Is die soms van Steef Klepke het schrift lijkt er op. Brieven met goede oplossingen van de raadsels van 17 Maart ontvangen van: Nelly Rijsdam, Johnn Rijsdam, Jacob Rijsdam. Marie van Iterson. Berbha van Iterson. Rieka van Iterson. Coba van der Wart. Nico Lens. Tootje Paats. Henk Lens. Bram den Older. Annie van Oort. Oarel Hansen. Jacobus Ridderikhoff. Tho mas Hofstra. Koos Hofstra. Jacobus Fa- vier. Willem van der Ha-ra. Cor van der Ham. Koos Brouwer Leen Oudshoorn. Neeltje' Oudshoorn. Guurtje Oudshoorn Clasina Ciggaar Nelly van der Voet. Heniny Hulsbergen Henning. Annie de I'Echise. Otto Crabbendam. Wiesje Via. Heiltje Vis. Ca-tharin-a van FgmoncL Maa Nieuwenhuis. Piet Kükler. Marie Kükler. Lena Kükler. Hendrik den Haan, Lena Oostveen. Veel brieven uit het Kinderzie kenhuis. Kooa van der Linden. Cor Han sen. Nettie van Riessen Mientje van Ries sen. Aart van de Nadort. Margaretha Sie rag. Jan Evers. Barrie Kenbeek. Frans Popken. Mainetje Sypesteyn. Nellie Broers Corrie Broers. Wim Oppelaar. AJi de Groot. Koos Fakkel Plonia Smits. Willy de Neys Jan Rodenburg. Corrie Roden burg. Rika Barens. Marie Barens. Aafje Groenoveld. Bertus Boom, Toos de la Bijo. Coofcje Poldervaart. Jopie Maartenso. Jan Smit. Hannie Mieloo. Neeltje Hoogerdijk. Willy van Booma Toos Flanderhijn. Mijn dert Jongeleen. Pietje Jongeleen. Anni© Jongeleen. Bep Broeksema. Hendrik Jan Broeksema. Teums Werkhoven. Jan Over- duyn. Willem Overduyn Mieritje Verko ren. Frans Schimmel. Bram Linschooten. Alphons Delfortene. Bertha Mulder. Coba Mulder. Lucas Mulder. Beppie Bots. Joop Aalbereberg. Sander Ruygrok Koos Ruyg rok. Piet Nieboer. Gerharda Eggink. Ploni van der Meer. Jan Olivier Bep Spieren burg. Lies Hagoort. Nelly Ragooit. Rietje den Holder. Suus de la Rio. Otto Neko- man. Nico van Wijk. Steef Klepke. Jaap Bronsgecst. Louise Planje. Beppie Planje. Nico Kwestroo. Dirkje Hopman. Annie Epskamp. Tini Epskamp. Anje do Gelder. Louis de Hertogh Corrie de Hertogh. Co Labruyere. Cornelia Jean Lissen berg. bonna van Duyn. Marijke de Jong. Ad den Duik. Coba Haasnoot. Elizabeth Klo! Cornelia van Duin. Jacob Vinke. Leuntj van der Plaa. Agatha Gregorro. Jaeohj Ouwehand. Maria van Duyn. Amine vaa der Plas. Kees Boer Jan Wassenaar, .lo- hanna v. d. Mey. Marietje van Daale-a Rietje Oudshoorn. Al deze brieven, die ik helaas niet di del ijk kon vermelden, bevatten vele vricn< delijke en goede wenschen voor mijn ge zondheid, waarvoor ik bij dezen aan allea te zamen mijn hartelijken dank betuig. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Plonii van dor Meer, Welke jongenen aam staat hier 1 uuuuuuuuuu II. Ingezonden door Gerard den Haan. 'k Kom vaai de bergtoppen en brcüg ver woes ting aan, Zes letters heb ik maar, nu kunt go zoekeo gaan. 1, 2 vindt men in de ka*st, of in een tafd meest, En als een speler roept, ik 3, 4, 5, is 'l feest. Met 6, 1 meet men u af, wat u het bed beviel, Een 3, 4, 0, 1 draait, want kijk 't is een HL Ingezonden dooi- Willy Horst. Een plaats in Noord-Brabant van 4 lot tergrepen, de 2 eerste zijn een getal», d 2 laatste vindt men in Zwitserland. IV. Ingezonden door Coba van der Wart. Kunt ge van een plaats in Noord-Hol land een beestje maken dat heel "leelijl kan steken, door éón letter weg te nemen! V. Ingezonden doqr Mini Metselaar. Verborgen dierennamen. Mijn opoe spint zelf haar wol (2). De zaal bevatte wel honderden toeschon wers (2). VI. Ingezonden door Annie van Oort. x X 4 X m X XXXXXXXXX I X X r X X De 18e letter van het a b o. Een heTkauwond dietr. Wordt de vloer mee geveegd. Zet men in een vaas. Het mooie dorp bij Arnlhem. Is om de neus te snuiten. Een zwarte vogel. Een grappig diei dat kunsten kan maken De 12e letter van het abc. Op de kruisjes] ij nen dezelfde mooi;; plaats bij Arnhem (die plaats wordt op verschillende manieren geschreven, op d* eene Atlas zoo, op een andere weer ao dors). VH. Ingezonden door Nelly van Dijk. Ik wordt in een bijenkorf go vond ca zet er 1 letter voor cn 1 letter achter ik ben een verfrisschende drank.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 24