S. G. J. DE GROOT Na. 20568 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 1 April Zesde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKfN. HUT-, RUIM EN BOEKEN-KOFFERS. ALPHEN. Mej. W. C. Weraink, alhier, is te Dlrecht geslaagd Toor het examen apothe kersassistent. - Bij den gietermorgen ten overstaan van notaris jhr. G. J. Stoop gehouden openbaren afslag werden de 7 burgerwoonhuizen met opslagplaats van de erven wed. C. Verhagen totaal in bod op f 13.200 toegewezen voor f 15.510 aan de N.V. Oosthoek en Zoon, al hier. In de v. Manderloostraat sloven een paar voor een kar gespannen honden van den handelaar IJ. op een andere hand toe. 't Ging echter met zoo'n vaartje daf het geheele ge valletje in de spiegelruit van den rijwielhan delaar J. reed. 't Gevolg was: de ruit in stuk ken en van den wagen een boom vernield. Het burgerwoonhuis bewoond door m»j. E. M. Schwarzkopl, hetwelk gisteren geveild werd en in bod stond op f 2600, bracht op 12750. Koopster werd de firma de Graaf en Haas. alhier. BODEGRAVEN. Raadsagenda. Tegen Donderdagmiddag 2 uur is een ver gadering van den gemeenteraad uitgeschre ven. De agenda daarvoor luidt als volgt: I. Ingekomen Stukken. 2. Wijziging begrooting 1926. 3. Waterleiding. Meye. 4. Electriciteit hleye. 5. Electriciteit woning T. Andeweg. 6. Vaststelling vermenigvuldigingscijler. 7. Hegeling brandweer Zegveld. 8. Werkloosheidsregeling. 9. Verkoop van grond vóór stichting beurs gebouw. 10. Onderhandsche gunning rioolbema- lingsinstallatie. II. Rioolbemalingsgebouw. - 12. Gratificatie Slachthuisknecht. 13. Machtiging burgerrechtelijke hande lingen. ld. Benoeming leden schatlingscommissie. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna, d. van A. de Bruyn en A. van Dijk. Krijna, d. van S. Blonk en A. Wansinck. Overleden: Chiela Jeanna van der Tang, gehuwd met C. Veldhuizen 60 j. Ondertrouwd: J. C. van Sprang 31 j. en C. A. de Vos 31 j. Getrouwd: C. Spruitenburg 58 j. en II. van Dam 53 j. Gevestigd: A- Rouw, zonder beroep van Veenendaal. - C. Kwakkenbos en gezin, arbeider van Nieuwkoop. J. L. Roest, zon der beroep van Heemstede. C. Oskam en gezin, arbeider van Cotben. J. A. Lip man, winkelbediende van Velsen. C. Stab en echtgenoote, arbeider van Gorinchem. J. Vink en gezin, arbeider van Alphen a. d. Rijn. Inmiddels vertrokken de volgende perso nen: D. de Groot, winkelbediende naar Utrecht. M. van Herwijnen, zonder beroep naar Delft P. Rietveld eB gezin, zonder beroep naar Zwammerdam. J. van Dijk, boerenknecht naar Zegveld. KOUDEKERK. Bazaar. Woensdagmiddag en -avond werd in een der lokalen van de openbare school een bazaar gehouden ten bate van de kinder zangschool van me). Oostveen. 's Middags te ongeveer twee uur werd de bazaar met een enkel woord door den heer Van Be- nooyen, hoofd van de openbare school geopend. Daarna werd met den verkoop van de verschillende artikelen een aanvang ge- maakL De bazaar mocht zich in een druk bezoek verheugen. E»e heer Van Wijngaar den en zoon luisterden den avond met piano- en vioolmuziek op. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunis Roelof, Z. van P.. G. J.' Smit en van A. Peters. Jacoba Pietje, D. van D. Kruit en van C. Hollander. Vertrokken: L. de Jong en gezin, Voor scholen-, C. J. de Jong, Alphen; J. Koetsier en gezin, Hazerswoude; H. Vermaat, Berg ambacht; R. van Varik. Alphen; C. v. Eyk, Alphen; H. Corls, Sassenheira; P. Brom mers en gezin, Hazerswoude. Gevestigd: A. Zwerver en gezin, Nibbix- woud; R. A. Meyer, Overschiet J. Luyer, Harmeien. P. den Hollander en gezin. Lei derdorp; H. Bloos en gezin, Bodegraven; S. Ruig en gezin. Mijdrecht. LEIDERDORP. De Leiderdorpsche Damclub. De eindstand van het kampioenschap van Leiderdorp is als volgt: H. v. d. Vegle 14 prt, 22 pnt., tevens kampioen, waaraan verbonden de uitgeloofde zilveren lauwer krans D. Bruné, 11 prt., 20 put.; M. C. Deegenaars, 11 prt., 20 pnt.; N. Mol, 11 prt. 20 pnt.; K. Spek, 11 prt., 17 pnt.; F. J. Mol 13 prt., 16 pnt.; A. Vervark, 11 prt, 16 pnt. G. v. d. Voort, 11 prt., 11 pnt; N. Hooger- vorst, 13 prt, 11 pnt; K. Kranenburg. 13 prt, 10 pnt.; G. de Koning, 11 prt 9 pnt.; Th. de Boer, 21 prt., 8 pnt.; J. Goedhart 11 prt, 8 pnt.; W. Goedhart. 13 prt., 7 pnt.: J. M. de Koning, 13 prt, 1 pnt. In den ondej-lingen wedstrijd om de be schikbaar gestelde medailles, moet nog ge speeld worden tusschen D. Brune, M. C. Deegenaars en N. Mol. Het geheel stond on der leiding van den heer A. J. Ramaker. Burgerwacht. Ten gemeentehuize hield de Leiderdorp- 6che burgerwacht baar gewoDe jaarverga dering. De voorzitter de heel G. v. d. Valk Bouman opende de vergadering met een woord vara welkom tot de aanwezig zijnde leden, waarna de notulen door den secre taris werden gelezen, welke werden goed gekeurd. Hierna volgde het jaarverslag, waaruit bleek dat de burgerwacht in het afgeloopen jaar zeer actief wat opgetre den tot bescherming van eigendommen van verschillende landbouwers, naipelijke inzake bet onschadelijk maken van losioopende h'obdehy die een slachting hadden aange richt onder- de in de weide loopende scha pen. Hierna volgde het verslag van den penningmeester. De ontvangsten hadden "bedragen f 561.55, de uitgaven f 547.30, ealdo f 14.25. De heer J. Appel bracht na- mgns de financieele commissie verslag uit, Deze commissie meende CDkele opmerkin gen te moeten mnken, hoewel op den voorgrond moest worden gezegd dat van kwade trouw geen sprake ia. Na eenige toelichtingen van den voorzitter en den commandant werd de rekening van den penningmeester onder dankzegging voor de gedane werkzaamheden vastgerteld. Tot kasopnemers werden voor dit jaar be noemd de heeren B. H v. d. Bosch en G. den Braver. Bij acclamatie werd als be stuurslid herkozen de heer C. Noorlander, die deze benoeming weer aannam. Bij de rondvraag geeft de beer Den Braver in overweging om bij aanneming van nieuwe leden te zorgen, dat niet gewenschte ele menten worden geweerd. De heer Van den Bosch merkt hierbij op dat de comman dant zich hiervoor in verbinding kan stel len met den vertrouwensman van de vrij willige landstorm, bij den commandant welbekend. Niets nsecr aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. WADDINXVEEN Eergisteravond gaf de Ohr. Zangver- eeniging „De Lofetem" met welwillende medewerking van het Chr. Strijkorkest „Entro Noue" mt Hazerswoude een uit voering in de zaal van den heer C. P. Broer, aan den Kerkweg. De directeur de heer H. van der Veld, uit Leiden had succeB van zijn werk, daar de nummers zdfer in den smaak vielen en er een aan dachtig gehoor was. Een welgeslaagde avond voor „De Lofstem". ZWAMMERDAM. Gemeenteraad. Geen verhooging der hondenbelasting Een school kwestie Het vermenigvnldigings- cijfer verhoogd. Voorzitter; de heer P. Hoogenboom, bur gemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering leest de waarnemend secretaris, de heer J. Th. Hoog- teijlmg, de notulen der vorige vergadering voor, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. De ingekomen stukken worden gelezen en voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is de vaststelling kohier Hondenbelasting. Voorlezing wordt gedaan van het opgemaakte kohier voor de Honden belasting van het dienstjaar 1927. De heer Van Vliet wjjst op de toeneming ran het aantal honden, wellicht een gevolg, dat de Hondenbelasting hier zoo laag ia gesteld. Spr. doet het voorstel om deze belasting te vevhoogen, gezien het feit, dat deze belasting in andere gemeenten veel hooger is. De heer Hoeks steunt uit voorstel De voorzitter gevoelt er ook wel wat vopr, daar we bjj eenige verhooging toch nog lager kunnen blijven dan andere gemeenten. De overige leden uiten zich in den tegen- overgestelden geest. Bij stemming wordt ten slotte het voor stel van den heer Van Vliet met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Voor: de heeren Hoeks en Van Vliet. Ter tafel komt een voorstel tot het aan gaan eener gemeenschappelijke regeling be treffende de toelating van kinderen tot de Openbare school voor U.L.0. te Bodegraven. Hel Gemeentebestuur van Bodegraven beeft bjj missive medegedeeld, dat vele jaren enkele leerlingen uit Zwammerdam de openbare school voor U.L.O. aldaar bezoeken. De gemeente Bodegraven verzoekt daarom om vanaf 1 Januari 1923 voor genoemde leerlingen een bijdrage in de exploitatie kosten dier school te verleenen op den grondslag van art 101 der Lager-Ondenvrjs- wet 1920. Een rekening van kosten is bij dit schrijven gevoegd. B. en W. hebben bezwaar deze kosten over vorige dienstjaren te voldoen, daar nooit eerder is gedeclareerd. Zij hebben echter geen bezwaar, Ged. Staten hier omtrent gehoord, om voor de toekomst een regeling aan te gaan, als door Bodegraven wordl gewenscht en steilen daarom voor met 1 Januari 1927 een zoodanige regeling aan te gaan. De heer Linschoten wijst er op, dat Ged. Slaten ook mededeelen, dat aan het verzoek van .Bodegraven alleen kan worden voldaan, wanneer met gemeld gemeentebestuur een regeling wordt gesloten, derhalve kan over de verloopen jaren niet meer worden be taald, omdat een zoodanige regeling toen niet bestond. Het is de fout van Bodegraven, dat nooit eerder opgaaf is gedaan. De voorzitter zegt, dat B. en W. ook de meening zijn toegedaan, dat gedane zaken geeD keer nemen. Wethouder Van Muiswinkel merkt op, dat destijds de Zwammerdamsche kinderen in dank zjjn geaccepteerd, omdat zij in de voor die school hachelijke tijden het voort bestaan daarvan hebben mogelijk gemaakt Mot algemeene stemmen wordt hierna aan het voorstel van B. en W. goedkeuring gehecht Thans volgt de vaststelling van bet ver- meiiigvuldigittgsgetal voor de Plaatselijke Inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1927-1928. De voorzitter zegt dat aan de hand der gemaakte berekeningen dit cijfer om tot de noodige belastingheffing te komen, iets zal moeten worden verhoogd. De uitvoering van verschillende werken in den laatsten tijd zijn daarvan oorzaak, alsmede de uit gaven voor schoolbouw. Bedroeg het getal vorig jaar 1.6, nu zal het op 2 gebracht moeten worden. Na eenige bespreking wórdt aldus be sloten. i Bij de aanvraag van gelden tot het aan brengen ran verbetering in de bestrating der voetpaden in het gedeelte rijksstraatweg bekend onder den naam Schoolstraat, zegt de voorzitter, dat in verband met de ver- breeding en bestrating ran den Köüsstraat- eg in genoemd gedeelte, in overleg met het. Kijk reeds voorloopige voorzieningen zijn getroffen om ook de voetpaden daar Ier plaatsa wat op te knappen. Het Kijk heeft daarbij de behulpzanie hand gebodenenkele bocmen zijn gerooid ea over het reeds af- gèwèikte gedeelte is nu een net geheel in overeenstemming met den middenweg ver kregen. Om echter een goed geheel te ver krijgen, is het noodig, dat nu tevens ook bet nog overige gedeelte van de Openbare schooi tot aan de Steenfabriek onder handen wordt genomen. Hiervoor moeten eohter de noodige afgravingen geschieden en met puin worden aangevuld, terwijl, omdat het voetpad daar veel breeder is, ook de bestratingskosten belangrijk meerder zullen zijn. Ora deze wer ken in nader overleg met het Rijk te doen uitvoeren, vragen B. en ff. een crediet van hoogstens 15 t f 600 aan. Wethouder Hoogendjjk wjjst er nog op, dat docr deze bestrating het meermalen be sproken plan tot het aanleggen van een trottoir van quenasttegels, hetgeen veel duur der zou uitkomen, in de naaste toekomst nog niet noodig zal zijn. Zonder hoofdelijke stemming wordt het gevraagde crediet toegestaan. Het volgende punt is een verzoek van P. van Wensveen om uitstel tot het leggen van een straat in Oud-Bodegraven. Waar de Raad destijds bjj het verloonen van bouwvergunning aan adressant de ver plichting heeft opgelègd een straat aan te leggen, meenen B. en \V. zonder den Raad in deze zaak geen beslissing te kunnen nemen. B en W. hebben overwogen of wellicht eenig uitstel kon worden verleend, met 't oog op de ontwikkeling van verdere bouw plannen daar ter plaatse. De heer Linschoten is er niet voor om op een eenmaal genomen besluit weer terug te komen. Spr. begrijpt volkomen, dat de verplichting, aan adressant opgelegd, be zwaren voor hem medebrengt, doch dit was reeds bekend toen hjj ging bouwen. De heer Van Vliet voorziet ook moeilijk heden in de toekomst, indien de gemaakte bepaling niet wordt gehandhaafd De voorzitter zegt, dat dit uitstel altijd weer kan worden ingetrokken. Wethouder Van Muiswinkel «telt voor, deze zaak nog tot een volgende vergadering aan te houden. Wethouder Hoogendjjk is ook voor aan houding, opdat in dien tijd nog eens een pad er onderzoek kan worden ingesteld, hoe deze zaak het beste geregeld kan worden, en R. en W. dan advies kunnen uitbrengen. Allen gaan er mede aecoord, dat deze zaak een volgende maal opnieuw aan do orde komt- Nu volgt goedkeuring rekening 1926 en begiooting 1928 der Gezondheids Commissie. Genoemde Commissie, gezeteld te Bodegra ven, heeft ingezonden haar rekening over 1926, sluitende met een bedrag van f2331.55 anti ontvangsten en J 2022.55 aan uitgaven, a IzOo met een batigslot van f 399. De be grooting voor 1928 is opgemaakt tot een totaal bedrag van f2318.83 aan ontvangst ea uitgaaf. De heer Linschoten zegt, dan hem bf) het nazien der stukken is opgevallen, dat f 100 wordt uitgegeven voor het vergaderen in het gemeentehuis te Bodegraven, benevens nog f20 voor vergoeding van vuur en licht. Spr. vindt dit een hoog bedrag voor 8 of 9 vergaderingen en zegt, dat de ge meente Bodegraven daar aardig profijt van trekt Hjj zou deze opmerking wel ter kennis van de Gezondheids-Commissie ge bracht willen zien. De voorzitter zegt*, dat deze huur niet alleen is voor het houden van vergaderingen, doch ook voor archielberging. Hij ontraadt het voorstel van 'den heer Linschoten. Aan de rekening en begrooting wordt hierna goedkeuring gehecht. Bij de wijziging der begrooting dienst 1926 deelt de voorzitter mede, dat, nu de jaar rekeningen der ambachtsbazen zijn ingeko men, gebleken is, dat de verschillende be- gieotingsposteu zijn overschreden. Hij vraagt daarom machtiging aan tot af- en over schrijving tot een totaal bedrag van.f 2990, wat wordt goedgevonden. In verband met verschillende hooge reke ningen zal worden overwogen of het geen aanbeveling verdient in het vervolg het gemeentewerk te doen aanbesteden. Ten slotte doet de voorzitter nog voor lezing vau een ingekomen missive van B. en W'. van Bodegraven, waarin bericht wordt, dat zij, in verband met reeds eerder ken baar gemaakte bezwaren, meenen tot het maken van een regeling inzake de uitvoering der Vleescbkeuringswet, waartoe in de vorige vergadering was besloten, hun medewerking niet te kunnen verleenen. De voorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak nog verder in onderzoek hebben ge nomen en bjj Ged. Staten inlichtingen zulten inwinnen om in een eerstvolgende verga dering met nadere voorstellen te komen. Goedgevonden wordt de woning van den gemeente-veldwachter Verweij van electrisch ücht te voorzien. Bij, de rondvraag vestigt de heer Van Wijngaarden er de aandacht op om af gegraven grond voor het bestratingswerk te laten brengen op het woonwagenterrein, het welk nog verdere aanvulling noodig heeft. De voorzitter zal daar aandacht aan laten schenken. Wethouder Hoogendjjk brengt ter sprake enkele borden met aanwijzing maximum snelheid, die noodig herziening behoeven De voorzitter zal dit in B. en W. nader overwegen. De heer Hoeks wjjst op een geval van armenzorg, waar ondersteuning z. i. thans niet meer noodzakelijk is. De heer Edelman geeft omtrent bet be doelde geval nadere inlichtingen. De heer Linschoten wijst op het bevuilen van wegen en vraagt of de vervoerders dit niet moeten schoonmaken. Do voorzitter antwoordt, dat het Rijks- Wegenreglement hierin voorziet en zal de pnlitie opdracht geven daarop nauwlettend toe te zien. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de voor zitter hierna de vergadering. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Benoemingen De aan stelling van assistenten op de scholen. Voorziller de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter deelde mede dat de pensioenraad wijziging heeft verzocht van het op 5 November ly2ö genomen raadsbe sluit inzake de pensioensgrondslagen van eenigo gemeente-ambtenaren en wel ten aanzien van de pensioengrondslag van den schalier van het vergunningsrecht. De voor gestelde wijziging werd goedgekeurd. Gelezen werd een schrijven van Gedep. Stalen waarbij enkele opmerkingen weiden gemaakt op de vastgestelde verordeningen op de helling en invorderingen van de honden belasting. Besloten werd aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te komen. Tot leden van de schatlingscommissie voor de inkomstenbelasting werden herbenoemd de heeren G. A. A. Knaap Pzn., H. van Schooien en Joh. Verkuijl Pzn., terwijl in de vacature van wijlen den heer W. Biesheuvel werd benoemd de heer G. C. van Arendonk. De heeren Knaap en Van Schooten verklaar den deze benoeming aan le nemen, doch de heer van Arendonk liet zich de keuze niet welgevallen, waarna tenslotte hij herstem ming tusschen de heeren G. van Middelkoop en A. Roodehburg eerstgenoemde benoemd werd. De voorziller deelde mede dat de hee ren Verkuijl en van Middelkoop van hunne benoeming zal worden kennisgegeven. Aangewezen werden de leden van de stem- bureaux voor de op Dinsdag 24 Mei a.s. te houden verkiezing van leden van den ge meenteraad. Goedgekeurd werd een voorstel tot verkoop van een perceel grond aan het einde van den Nieuweweg te Hoofddorp aan den heer H. Bos aldaar voor f 1 per M2. Verder werd goedgekeurd een voorstel tot het aanvragen van een voorschot aan het. Rijk overeenkomstig de bepalingen van de Iandarbeiderswet ten behoeve van G. de Rooij én J. Vastenhout, arbeiders wonende te Nieuw-Vennep, P. Maarsen, arbeider, wo nende aan de Leimuiderdijk en D. de Mots, arbeider, wonende aan den Aalsmeerderdijk. Op een verzoek van hel bestuur der ver- eeniging voor Christelijk Schoolonderwijs te Schinkelveer om gelden beschikbaar te. stel len voor aansluiting aan de drinkwaler'ei- ding werd gunstig beschikt evenals op een dergelijk verzoek van het bestuur der ver- eeniging tot slichting en instandhouding van een school met den bijbel le Vijlhuizen en omstreken. Een verzoek van het bestuur van de yer- eeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs te Haarlemmermeer (Ooslzijde) om gelden beschikbaar te stellen voorden aankoop van nieuwe Schoolbanken en schoolborden werd goedgekeurd. Besloten werd om met den directeur der naanilooze vennootschap Nederlandsche Thermochenische Fabrieken gevest, te Am sterdam een overeenkomst aan le gaan be treffende het onbruikbaar maken van alge- keurd vleesch. Ingewilligd iverd een verzoek van R. Bruin, caféhouder, wonende aan den Lisserdijk nabij het Kagereiland om ontheffing van de bepalingen betredende verlofslokalileilen. jn verband met de nadere behandeling van het voorstel inzake aanstelling van as sistenten op de scholen deelde de voorzitter mede dat aan de gemeentebesturen vrij zeker de verplichting zal worden opgelegd om het z.g. 7de leerjaar in te voeren en de inspec teur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem zeds aan de hoofden van de open bare scholen in deze gemeente reeds heeft doen weten dat vanal 1 April a.s. ook hier naar een 7-jarig leerplan moet worden les gegeven, zoodat er misschien aanleiding zou kunnen bestaan om het ingenomen stand punt inzake de aanstelling van assistenten alsnog te wüjzigen. Besloten werd deze zaak tot de volgende vergadering aan te houden. Goedgekeurd werden eenige financieele re gelingen in de begrooling dienst 1926. Na rondvraag sluiting. Polderverkiezing. Donderdag had in.het Polderhuis te Hoofd dorp de verkiezing plaats van hoofdingelan den van den Haarlemmermeerpolder. Het altredend lid de heer C. M. Verkuijl werd herkozen. In de plaals van den heer J. Ran, die als zoodanig bedankte, werd be noemd de heer W. van Staveren, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer mr. P. Tjeenk Willink werd geko zen de heer jhr. mr. J. A. de Ranilz en in de vacature ontstaan door de benoeming lol heemraad van den heer P. J. Ott de Vries, de heer Jac. Claij. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Leonardus, z. van Th. A. Denaijere en C, G Buckens. Wilhel- mina Johanna Christina, d. van G. Pouw en J. Th. Braak. Adriana Catharina, d. van tl G. Alkemade en A. W. Nigten. Petrus Leonardus i. van P. Joosten en M. C. Bank. Grada Petronella. d. van J. Slroomer en H. M. Tool Neeltje Elisabeth, d. van P. van Woerden en E. Notenboom. Pleun, z. van G. Roos en G. Donker. Jacoba Jo hanna, d. van C. Jansen en C. Liglhart. Onderbouwd: P. Pois 25 j. en M. Hel- migh 19 j. A. G. Kooijman 25 j en D, Wijhenke 25 j. N. J. Boer 40 j. en H. Wel ling 41 j. C. Spaargaren 26 j. en L. C. RECLAME. Noordeinde 11 Leiden Telef. 706 319 van der Werve 26 j. N. W. Roubos 25 j. en A. M. van der Stad 22 j. Gehuwd: L. Geluk 27 j. en T. Tamboer 21 j C. J. Ket 22 j. en K. Koolhaas 20 j. P. Franzen 24 j. en K. Verhuist 23 j. Overleden: Apolonia Itoodenburg 17 j., d. van W. Koodenburg en M. van Tol. Anna Maria Weigel 60 j., wede. van W. van Ap peltere. Teunlje Muijlwtjk 82 j., wede. van C. Westmaas. Cornells van Andcl 18 j., z. van L. van Andel en J. Lodder. HfLLBGOM. Verkiezingsactic. Mr. D. A. van Eek van Leiden heeft in een openbare vergadering der S.D.A.P. een politieke rede gehouden, na een korio inleiding van den voorzitter, den heer Fijma. Het onderwerp van den spreker was de Statenverkiezingen en het belang dat de arbeidersklasse daarbij heeft. Wan neer de propagandisten hard werken en de stemmencijfers nu even sterk stijgen als bij de voorgaande stemming voor Pro vinciale Staten en voor de Kamer, dan kunnen or eenige zetels gewonnon wor den en dan kan de reactionaire verbonden meerderheid in de Provinciale Staten van Zuid-Holland vorbroken worden. Daartoe wekte 6preker op. De opkomst was niet groot. De R.-K. lijst. De totale uitslag der stemming voor de groslijst der R.-K. Raadsfractie alhier ia ais volgt: 1. J. H. M. Balvers, aftr.2. P. Klaver aftr.3. Dr. J. B. R. v. d. Schoot; 4. B. N Loerakker, aftr; 5. Joh. van Houten, aftr.; 6. J. B. Meskers; 7. C. J. F. Dolk; 8. F. Selhorst, aftr.; 9. J. v. d. Loo, aftr.; 10. L. Th. J. van Dijk; 11. J. M. Goemans; 12. F. C, vaal Lierop J zn. De Sis. Crt. beval de statuten van de N.V. Bloembollenhandel en kweekerij, v.h. J. B. van der Schoot, alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. Chr. Volkspartij. In de Gemeentezaal vergaderde deze partij gisteravond onder presidium van den heer D. van Beelen Czn. Deze opende de goedbezochte vergadering (er waren bijna hunderd belangstellende!!) met hel lezen van Psalm 129 en gebed, Alsnu werd door den voorzitter aan den secretaris, 'den heer E. de Jong, verzocht de namen van hen, die op de grosjjjsl ston den en voor ieder Zichtbaar aan gébracht waren, af te lezen en daarna het program var. actie der partjj, dat uit 14 artikelen bestaat en waarover niemand het woord vroeg. Dit aldus behandeld zijnde, ging men over tot het stemmen voor de eandidaten- lpst. Nadat dit werk geëindigd was, bleek het dad gekozen waren de volgende heeren in deze volgorde: J. van Duyn (aftr.); W. Wouda (aftr.); M. van der Bent; P. Güjjt; D. de Jong; C. van Duivenbode; W. A. RijkenL. GuvjtJer. Varkevisser; W. van der Plas, en K. Haa.-.- nooL Tijdens de werkzaamheden van het stem bureau, die circa anderhalf uur in beslag namen, verlieten velen de zaal, zoodat, toen eindelijk de beslissing bekend was, er geen gelegenheid meer was dm de vergadering op de gewone wijze te sluiten. Film-avond. Vanwege het Comité v. Winterlezingen alhier werd gisteravond in samenwerking met de Kon. Ver. „Het Koloniaal Instituut te Amsterdam, in de zaal voor Chr. Prot. Belangen een Indië-film vertoond, waarbij dr. F,. C. Jul Mohr, uit Overveen, als spre ker optrad. De heer Mohr begon zjjn rode met zijn vreugde uit te spreken over het feit, dat hjj voor een zoo talrijk gehoor mocht spreken over Indië, het land, waar hij meerdere tientallen jaren had doorge bracht. In het algemeen, aldus spr., heorschl bij de Westerlingen het begrip, dat de Inlanders zoo goed als geen arbeid verrichten; hij hoopte aan te toonen, dat de Inlanders even- jvel zeer zeker nuttig werk doen. Deze arbeid werd nader geïllustreerd door fraaie lichtbeelden, waarbij speciaal de rijst cultuur werd behandeld. Na de pauze werden films vertoond, waar bij de huisindustrie: houtsnijwerk, visch- vangst, het batikken, en het Bcheepstimmeren, achtereenvolgens werd vertoond en be sproken. De geprojecteerde lichtbeelden zoo wel als de film3 waren zeer duidelijk en keurig verzorgd. Aan het einde zijner rede kreeg spreker een dankbaar applaus. Als gevonden voorwerpen zijn gede poneerd eeD roeispaan en een gladde zil veren ring, aan de binnenzijde gemerkt .1. Dijkhuizen. Inlichtingen bjj de politie. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkontoren werd gedurende de maand Maart 1927 cp de Rijkspostspaarbank ingelegd (258Ï.19, terugbetaald 13678.59. Het laatste duor- dat kantoor uitgegeven boekje draagt bet num mer 3854.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 19