No. 20567 DONDERDAG 31 MAART Anno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cta per regel. Bij regHabonnement belangrijk lageren priji. Kleine Advertentiën uitsluitend bii vooruitbetaling Woen<dag9 en Zaterdags 50 Cts bij n maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecbt Voor eventueel? opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 6 Cis Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DE2.ER COURANT: Voor LeideD per 3 maanden ƒ2 35 per week ƒ018. Buiten LeideD waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2 36 -f* portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERKIEZING VOOR DE PROVINCIALE STATEN. Gisteravond werd vanwege de afdeeling Leiden van den Vrijheidsbond een openbare vergadering in het Nutsgebouw gehouden in verband met de a.s. verkiezing van leden der Provinciale Stalen waarvoor als sprekers waren aangekondigd mevr. M. A. Cohen Tervaert Israels uit Den Haag en de heer J. Baai Jzn. alhier. De matig bezochte vergadering werd geleid door den heer H. J. Planjer, die met een kort inleidend woord opende, waarin hij op de beteekenis wees van de Provinciale verkie zingen, wat juist dezer dagen weer zoo tref fend aan het licht is gelreden, waarbij spr. doelde op de .stemming over het Belgisch tractaat in de Eerste Kamer. Hierna trad mevr. Cohen op, aan wie bij haar optreden een bloemruiker werd aange boden. Na een inleidend woord ving spr., die bij haar optreden met applaus werd be groet aan, met te zeggen dat wij om één ding onze voorouders zouden kunnen benij den omdat zij zich nog niets behoefden aan te trekken van de politieke strooibiljetten die ons iederen dag met zoet gefluit trachten te lokken. Spr. stond op het standpunt dat iets blij vend goeds alleen bereikbaar is door toe passing van de liberale beginselen, en met instemming haalde zij de woorden aan van prof. Sleeswijk in het Vaderland van 26 de zer, waarin hij spreekt over een coöperatieve en constructieve politiek tusschen de klassen onderling waarbij een liberalisme, dat zijn tijd verslaat een hooge en zegenrijke taak te vervullen heeft. Maar dit liberalisme, welks hooge verdraagzaamheid alleen blij vende vrede en orde waarborgt, waarvan volkswelvaart en volksgezondheid dan toch ook afhankelijk zijn, behoeft h. i. een be hoorlijke vertegenwoordiging in Kamer en Staten en zij herinnerde er aan, dat wij geen liberalen Gedeputeerde hebben wat zij in 't algemeen belang betreurt, hoewel onze be ginselen zoover in de Provinciale verorde ningen zijn doorgedrongen, dat men van een liberaal bestuur spreken kan. Spr. zette daarna in 't kor.t de verhouding van Gede puteerden en Staten uiteen, constateerde dat deze anders is dan van B. en W. en Ge meenteraden, en wees er op, dat de Vrij heidsbond een belangrijke taak te vervul len heeft, door te zorgen voor de stipte toe passing dier beginselen, een toepassing die natuurlijk herhaaldelijk te wenschen over laat. Zoo strijdt de fractie een taaien strijd voor de afschaffing van de hinderlijke tol len op de groote verkeerswegen, en zal niet rusten voor deze strijd met succes bekroond is, zoo staat zij telkens op de bres tegen een al te benauwde uitvoering van de Zondags wet, zoo staat zij aan de zijde van hen .die de telken jare terugkomende aanvallen tegen de Openbare Leeszalen gelukkig nog met succes afslaan. Maar ook houdt zij de balans tusschen 't vele dat van de Provinciale kas gevraagd wordt, en die kas zelf, zoodat op haar steun altijd kan gerekend worden als het gevraagde nuttig en noodig is, op haar veto als de eisehen buitensporig, of t ge- wenschte onbereikbaar is. Mevr. C. T wees in dit verband op de eisehen die de bizon- dere scholen kunnen stellen met de L. O.- wet 1920 in de hand. en sprak de hoop uit dat de wetgever hierin spoedig verbetering kunne brengen, zoodat de geplukte gemeen tebesturen niet als nu, nul op 't rekest moe ten krijgen als zij zich in hun benauwenis tot Gedeputeerden wenden. Zij eindigde met de opmerking dat er stel lig ook voor de vrouwen een arbeidsveld in de Staten ligt, in de eerste plaats als vrouwe lijke menschen. die evengoed belang hebben bij goede verkeerswegen te land en te water, bij veilige overzetveeren, in betere verbin dingen met afgelegen plaatsen, als hare mannelijke medeburgers. Maar dan toch ook nog meer speciaal voor de groote cullureele en hygiënische belangen die de Prov. Overheid zich meer en meeF tot taak gesteld heeft, een taak waartoe vrijzinnigp vrouwen zich altijd aan' getrokken gevoeld hebben en een van de hoofdredenen waarom zij haar aandeel in 't Overheidswerk geëischl hebben, waarom zij aan politiek zijn gaan doen. Zij gelooft en vertrouwt dat de samenwerking van mannen en vrouwen in de politiek en zeker in de Vrijheidsbondsche fractie de groote belangen, waar 't om gaat ten goede mogen komen. Spreeksler's levendig en met overtuiging uitgesproken rede werd hartelijk toegejuicht De voorzitter dankte de spreekster en stelde haar een enkele vraag over het onderhoud deT wegen in verband met het z.g. wegen fonds dat gesticht zal worden, welke vraag spr. in het kort beantwoordde. Hierna ver kreeg de heer Baak het woord, die excuu9 vroeg wanneer hij misschien een en ander ter sprake brengt wat reeds door zijn voor gangster is gezegd Hij bracht daarop in her innering een woord van den oud-minister Rink bij de behandeling van het Belgisch verdrag gesproken waarin deze beginsel tegen, beginsel stelde. Spr. denkt er ook zoo- over en wel het persoonlijk element uit den politiek elémeneeren en de personen van andere partijen buiten geding laten. Elk kiezer heeft zich nu te beraden en een keuze te doen. Men moet zich echter met andere kiezers verstaan. De stichting van kleine partijtjes heeft reeds heel wat schade berokkend aan de liberale partij, doordat vele stemmen die den Vrijheids bond behooren daardoor waardeloos worden. Na deze inleiding besprak de heer Baak ook de taak van de Provinciale Staten al lereerst als Kiescollege voor de leden der Eerste Kamer, mede omdat dit hun taak is, moet de verkiezingen op de basis van de Staatkundige overtuigingen worden ge voerd. Spr. deed daarop uitkomen dat de Vrij heidsbond nog altijd de liberale partij bij uitnemendheid mag worden genoemd. Hij schetste vervolgens de beginselen der Vrijheidsbond in hunne practische toepas sing en behandelde in dit verbond achter eenvolgens de wetgeving inzake het onder wijs. den overheidswoninghouw, den ar beidsduur (Nederland heeft volgens spr. den koristen arbeidsduur van geheel Europa) en andere sociale aangelegenheden. Ook sluite Nederland zich aan bij den Volkenbond met betrekking tot beperking der bewapening. Hervorming van het onderwijs acht spr. mede een dringenden eisch. Het onderwijs is nu zeer duur en niet bevredigend. Het is zoo jammer volgens spr. dat nadat de li berale partij de eerste sociale wetgeving tot stand bracht velen zich van haar hebben afgekeerd en zich op politiek gebied ge schaard hebben aan de zijde van de Chris telijk Historischen. Wanneer zij op theologisch terrein zich met de Chr. Historischen één gevoelen laten zij dan ook op Chr. Historischen stemmen, maar blijven zij liberaal denken dan mo gen zij. ihet Ohr. Historisch programma kunnende, daarin niet mee gaan. In den Vrijheidsbond is voor protestant- sche en voor katholiek geloovigen plaats. Waar nu nimmer ééne partij in ons land de meerderheid zal kunnen vormen en het is te hopen en te verwachtten ook. dat de coalitie in onwaarachtigheid geboren nooit weer herboren wordt, daar meent spr. zal een staatkunde door den Vrijheidsbond be leden moeten worden als basis waarop door de partijen van links en rechts kan worden samenwerkt. Tenslotte de samenwerking tusschen den Haag en Leiden bij deze verkiezing bespre kend zeide spr. dat bij den Vrijheidsbond de kiezers worden vrijgelaten om te stem men op de personen van- de lijst zooals zij dit willen en zich niet behoeven te binden aan no. 1. Het beginsel van vrijheid brengt dit mee. De zeer doorwerkte rede werd warm toe gejuicht, waarna de voorzitter met dank aan sprekers en hoorders en met een op wekking om op de Vrijheidsbondlijst te stemmen, sloot. HERV. (GEREF.) STAATSPARTIJ. Gisteravond hield de Herv. (Geref.) Staats party een openbare vergadering in l'Union. De matig bezochte bijeenkomst werd go- openc» met het zingen van Psalm S9 vs. 1, waarna de spreker, ds. L. Boer, uit Am sterdam, voorging in gebed. Daarna ving hij aan met zyn rede, ge titeld: „Een vluchtend profeet", naar profeet Jona vers 13. Een profeet, zelfs de Kerk is dienaar en dienaresse, meer niet, anders wordt God niet meer gevolgd. Zoo was hot vroeger, zoo is het nog, ook in de stroomin gen van den huldigen dag. Do Kerk mag zich niet opsluiten binnen enge grenzen, zy moet gaan tot de goddeloosheid ter bekee ring. Het geloof is immers overwinnend de gansche wereld, dank zij Gods wondere kracht, zooals die ook bleek uit de verwerping van het Belgisch tractaat, waartoe Hij de ongeloovigen greep. Gods V oord zal ook nu moeten steunen in deze wereld van godloochening, van verraad van land en volk. Allerwijl is er vryheid, d. i. bandeloosheid; de duivel huppelt door de straten. Waar is de eens bekende Hollandsche trouw en degelijkheid? Verdwenen is dat alles. De regeering, waarop Hy recht heeft, ziet eenvoudig toe. Er is vraag naar bekeerden, naar de ware Kerk. naar de Waarheid. Óm te pre diken voor terugkeer van het ware Godsrijk, steunend op het Woord, dat rotsvast staat, door alle eeuwen heen. Maar het ware woord, niet het woord van de schijn-kerk, die zich zelf niet weet te offeren. Alleen uit liefde, als drijvende kracht moet Gods Woord terugkeeren, overal; in het buisgezin, in den staat. Doch nogmaals: het woord van den levenden God; niet het woord van de schijn-vromen. Gelijk het ge zonken Ninevé door God nog bekeerbaar werd geacht, terwijl het vrome Israël werd ver laten, zoo staat het ook in onze maatschappij, waar ook God door het z.g. Christendom in boeien is geslagen. De ware Kerk moet ook nu worden opgeroepen, alleen steunend op God's Woord, dat alleen waar is, terwijl al het andere is leugen en bedrog; dat Goö's woord, dat Ninevé bekeerde en dat het ook nu nog kan doen, mits het wordt gepredikt, eerlijk en zuiver, alleen uit liefde en barm hartigheid, opofferend zichzelf. God heeft de mensch in handen, niet om gekeerd, dat blijft de groote troost voor iederen waren Christen. Zoo moet ook nu een Jona het opnieuw opnemen voor Ninevé tegen Israël, dat geen drijvende kracht meer bezit en het ook niet bezitten kan, waar het mist de liefde en de barmhartigheid. Hierop werd gezongen uit hetöOste Gezang het laatste vers en werd gecollecteerd. Zyn rede voortzettend, wees spr. op het vluchten van Jona,die overviel aan Israël, de schijn-kerk. De mensch is nu eenmaal vleekch. gelyk dit ook nu thans nog blijkt. En al keerde hij niet terug naar Israël, hij durfde ook niet blijven in Ninevé. Hy kon niet zien de openbaring Gods, gelijk ook nu zoovele Jona's het niet kunnen zien. Eerst gaat men ait van eigen gedachten, dan pas van Gods Woord, terwijl het toch omgekeerd moet zijn. Straks zal het anders worden; spreker is er van overtuigd. Openbaar moet worden wie is van het licht, wie van de duisternis, 't zy de vrome duisternis, *t zij de god- delooze duisternis. En al lijkt alles tegen, de waarheid zal eens zegevieren voor volk en staat. Toch kon Jona nog bogen op succes. Het Israël van vroeger werd sterker ook nu is het zoo. De mensch komt aan zyn eer. Wie bekommert zich echter om Gods eer? In 1816 heeft de schyn-kerk ons gebracht onder het juk van thans, dat ohze kerk en onze menschen in 't nauw brengt voor Rome en zyn geld, al meer en meen. Daarom doet spr. in Godsnaam een beroep op allen in den stryd tegen de schijn-kerk voor do ware kerk, opdat weer terugkeeren in vollen omvang: Gods Woord. Ook Jona was ten slotte toch een wapen tegen Israël. Ten slotte werd gezongen Psalm 68 vers 5 waarna met dankgebed werd gesloten. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „REUVENS". Gisternamiddag hield de vereeniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reu- vens" in de bestuurskamer van het gebouw Breestraat hare jaarlijksche aigemeene jaarvergadering onder voorzitterschap van de presidente mevrouw ^uenenWicksteed die de bijeenkomst met een welkomstwoord tot de aanwezigen opende. Nadat de secretaris dr. A. A. van Rijnbach de notulen der vorige jaarvergadering had gelezen welke onveranderd werden vastge steld bracht deze het jaarverslag uit waar- uitbleek dat in 1926 de O.L. B. regelmatig voortgegaan is in de lijn van geleidelijke vermeerdering harer werkzaamheden. Het aantal leden vermeerde met 81, dat der buitenlezers, niet ingeschreven bij een der correspondentschappen te Noordwijk of Voorschoten, met 77. De aanwinsten der boekerij bedroegen 1102- boekdeelen; wegens opruiming van boeken, die niet meer bruikbaar waren, nam het be zit af met 326, zoodat er een volstrekte ver meerdering is van 776 boekdeelen Ook de uitleening vertoont een behoorlijke vermeerdering: in het geheel werden in 1926 uitgeleend 82718 boekdeelen, tegen 80297 in 1925. Het aatnal uitgeleende stu dieboeken bedroeg 23951 of ongeveer 29 pCt. van de totaal-uitleening (vorig jaar 22478 of ongeveer 28 pCt.) In de Kinderbi bliotheek werden uitgeleend 12456 deelen (vorig jaar 12002); waaronder 3626 studie boeken (3074:). Ten einde de uitleening van boeken aan hen, die in de buitenwijken wonen, te ver gemakkelijken", besloot het Bestuur tot op richting van een agentschap in het Kooi- park. De heer J. de Ren verklaarde zich be reid gedurende twee avonden per week (Maandag en Donderdag van 7.30 tot 9 uur) een vertrek van zijn woning beschikbaar te stellen, voor welke sympathieke medewer king het Bestuur erkentelijk is. De uitlee ning ving aan op 15 Mei en had tot nu toe een bevredigend resultaat; het aantal bij dit agentschap ingeschreven leden bedroeg op 3i December j.l. 55. De werkzaamheden in dit agentschap werden o^edragen aan de lste assistente Mej. Driesens. De correspondentschappen te Noordwijk en Voorschoten leenden uit resp. 1380 en 3599 boekdeelen aan resp. 51 en 72 lezers. Aan mej. P. E. Rilman werd op haar verzoek met ingang van 1 Juni eervol ont slag verleend; het bestuur besloot het aan tal assistenten in verband met de steeds toenemende werkzaamheden met een uit te breiden; benoemd werden tot 2de assis tente mej. M. C. Bondam, die met 1 Sep tember in functie trad en tot 3de assistente mej. J H. Kuiper, reeds eerder als volon taire in de leeszaal werkzaam, die op 1 Juni in dienst trad. De heer P. G. Hocks, die vanaf de op richting der O. L. B. deel uitmaakte van het 'dagelijksch bestuur, gaf de wensch te kennen als bestuurslid af te treden. Voor de veeljarige belangstelling in de leeszaal wordt hem dank gebracht. In zijn plaats werd benoemd tot lid van het bestuur mej. C. Coebergh. Ten einde te voorzien in de dringende be hoefte aan bergruimte voor de boekerij heeft het bestuur in overweging genomen, de ver huring van het boven de O. L. B. gelegen bovenhuis te doen eindigen en die ruimte zelf in gebruik Ie n^men; de uitvoering van dit voornemen had in dit vereenigingsjaar nog niet plaats. De financieele uitkomsten waren ook dit jaar bevredigend, al moet opgemerkt wor den. dat de toeneming der noodzakelijke uitgaven door uitbreiding v. personeel, ver plichte verzekeringen, boekaanschaffing zoowel als de te verwachten derving van huishuur niet gedekt worden door een even redige stijging van de inkomsten. Het aantal donateurs bedraagt nog slechts 13, zeer wenschelijk zou het zijn dat van particu liere zijde meer steun voor het zoo noodige en nuttige werk der O. L. B. werd ont vangen. Indien de beter gesitueerde leden en vooral ijverige jezers besluiten konden hun contributie niet tot het minimum van één gulden (zegge één gulden) te beperken, zou dit rsed9 een zeer gewenschte stijging der inkomsten ten gevolge hebben. Dit verslag werd onder dankbetuiging aan den secretaris goedgekeurd. De penningmeester de heer J. Schaap Hz. bracht daarna het financieel verslag uit De ontvangsten hebben in 1926 in totaal bedra gen f 16.115 17 1/2 met inbegrip van 't voor- deelig saldo over 1925 groot f 624.55. De totale uitgaven bedroegen f 15.04-1 38 zoo dat 't batig saldo thans f 1073,79 1/2. Aan contributies en subsidie's werd ontvangen f 13.015.87 1/2 De subsidie van het Rijk bedroeg f 3065.05 van de gemeente f 4501.50 en van de pro vincie f 2195. Namens de kascommissie bracht de heer J. A. Hibma hulde aan het accuraat beheer van den penningmeester en stelde voor hem onder dankbetuiging te dechargeeren voor het beheer. De presidenten sloot zich bij deze hulde aan, waarna de vergadering werd gesloten. LAATSTE VOLKSBIJEENKOMST. Nut en Vermaak-Revue. Lest-best, zei voorzitter Van Waveren, gisteravond na de opvoering van de Nut en Vermaak-Revue „\Vat hindert dat", en wy zftn overtuigd, dat de zeer talrijke aan wezigen, die niet eens allen een zupiaatsje vermochten te vinden in de stampvolle zaal, het van harte met die woorden eens zyn geweest. Was trouwens niet het warme applaus, dat van ieder tafereel opklaterde, hot beste bewys van de tevredenheid dier honderden kykers, die met onafgebroken in teresse ae vertolking van dit aardige gees tesproduct van het Nut en Vermaak-lid, J. L. E. Heemann, hebben gevolgd? Inderdaad, de laatste volksbyeenkomst in dit seizoen is een byzonder succes geweest en het is daarom, dat wy van deze plaats nog eens warme hulde brengen aan de ver eenigingen, die zulks in harmonische samen werking tot stand hebben gebracht De revue „Wat hindert dat" zal op 24 April worden gegeven voor Nut en Vermaak zelf, dat wil zeggen: voor haar leden, do nateurs en donatrices, en de opvoering van gisteravond kan dus worden beschouwd als een generale repetitie, die dan wel buiten gewoon goed geslaagd mag heeten. Men kreeg al vóór den aanvang Ter Hall-illusies, gisteravond, dank zij de welgekozen muziek van „Sappho", hetwelk voor deze gelegen heid met eenige leden van „Orpheus" was versterkt. En ook de uitvoering zelf heeft daaraan weinig of geen afbreuk gedaan. Verband zit er in deze revue, met haar twee bedryven en 27 tafereelen, eigenlyk bitter weinig, maar de tyden heugen ons nauwe lijks meer, dat er op dien regel een uit zondering werd gemaakt. Trouwens: Wat hindert het? De revue bezit vele kwali teiten, die waardeering verdienen, en waar de vertolking te prijzen viel, daar kan het geheel als welgeslaagd worden beschouwd. Laat ons over den inhoud niet breedsprakig worden. Hy is in het kort, dat op een rumoerige aigemeene vergadering van Nut en Vermaak, overeenkomstig den wensch der leden, besloten wordt een revue op te voeren, terwijl een commissie wordt in gesteld tot het verzamelen van de noodige gegevens. Deze commissie nu, bestaande uit voorzitter Lewie, een lid, bijgenaamd Lord, met als administrateur Job, den man van de carnavals-courant, en als leidster Thalia, de godin der kunsten, gaat op reis en be leeft een stroom van avonturen, die in een groot aantal fraaie tafereelen worden uit gebeeld. Verschillende Leidsche toestanden worden daarby op dikwijls geestige wyze ter sprake gebracht, en de kleurige cos tumes uit het magazijn „Erato", de po pulaire wysjes (naar origineele muziek van onzen stadgenoot, den heer W. Brons), het goede spel en de welverzorgde dansjes, ver volmaken de revue op een wyze, die stellig onze verwachtingen, en ook die van het publiek, te boven is gegaan. Uitstekend is vooral Thalia, de commère. Zy spreekt en speelt makkelyk en vlot en heeft een wel luidende stem, die de zaal volmaakt be- heerscht. Haar drie lotgenooten, waarvan Lord de beste was, sluiten zich daarby keu rig aan en gezamenlyk weten zy de tafe reelen op verdienstelijke wijze aan elkaar te knoopen. Het tweede bedryf dezer revue, waarin een aardige huldiging van de Commissie der Volksbyeenkomsten is gelascht, is on getwijfeld beter dan het eerste, niet het minst dank zij de keurige balletten, uitge voerd door de Japansche vrouwtjes, de film- girls, de Indianen en de huldebrengende da mes aan het slot. De Concordia-ledeu toon den hierin zich onder leiding van den heer J. Nievaart, met zorg te hebben voorbereid er wy meenen dan ook, dat Nut en Ver maak haar veel dank is verschuldigd. Spelleider op dezen avond was de keer BINNENLAND. Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland volgt minister van Karnebeek op. (Binnenl. 2e bl.) De Eerste Kamer is benonnen aan da Staatsbegrooting. (2e en le blad). De Indische begrooting in de Tweede Kamer. (2e blad). De veiligheid op de sporen. (Binnenl., 2e blad). Huldiging van dr. Van Nes te Noordwijk. (Omstreken 2e blad). BUITENLAND. Chamberlain in het Engelsche Lagerhuis over het gebeurde te Nanking. (Buitenl., le blad). Een rede van den Rnssischen volkscom missaris Rykof. (Buitenl., le blad). De wet tot bescherming der repnbliek zal in Duitschland verlengd worden. (Buitenl., le blad). Mijnrampen in Amerika. (Buiteyl., le bl.) J. I. B. van Sevenster, uit Den Haag, ter- wyi de regie bij den heer J. Snel in goede handen was. Nut en Vermaak, gesteund door de andore, reeds genoemde vereenigingen, heeft op doze laatste volksbyeenkomst een moeilyke maar dankbare taak te verrichten gehad, en zjj heeft er zich op prachtige wyze van gekweten. Eén opmerking slechts: moet de revue, die zoozeer aller aandacht trok gisteravond, n£ 24 April in het vergeetboek rakefa of bestaat er een weg om nog meer deren er van te laten genieten? Er wordt zooveel ten algemeenen nutte gedaan. Zou Nut en Vermaak....? Laat ons hopen 1 Direct na afloop der uitvoering betrad de voorzitter van de Commissie voor de Volks- bijeenkomsten het tooneel om namens de bezoekers (waaronder burgemeester Van de Sande Bakhuysen en jhr. De Gijselaar) uiting te geven aan z'n sympathie en waardeering. Lest, best, noemde spreker dezen avond, zonder daarby aan vorige avonden te kort te willen doen, en zyn woorden werden door een daverend applaus ondersteund. Hy wees op het uitstekende spel op dezen avond en bracht eèn bloemenhulde aan den ver vaardiger der revue, den heer Heemann, en woorden - van dank aan de vereenigingen Not en Vermaak, Concordia, Sappho en Orpheue. Tenslotte dankte spreker het publiek voor de rust, welke er steeds op de volks-by- eenkomsten heeft geheerscht, om te ein digen met een: tot weerziens. Volgens traditie werd het seizoen besloten met het zingen van bet Wilhelmus. Do Commissie heeft thans tydelyk haar taak beëindigd. En zy mag overtuigd zyn den dank te hebben geoogst van vele hon derden stadgenooten. NATIONAAL KEGELCONCOURS. Op initiatief van den Leidschen Kegelaars- bond wordt morgen in de groote Stadszial een nationaal kegelconcours gehouden waar voor vele belangrijke prijzen zijn uitgeloofd en waaraan ook niet-ieden mogen deelne men. Men dient zich daartoe echter dee voormiddags voor elf uur te laten inschrijven bij den secretaris van hel wedslrijdcom.té in de Stadszaal. De entrée voor het publiek is vrij. Na afloop der wedstrijd worden direct de prijzen uitgereikt, terwijl dan tevens een huldiging zal plaatsvinden van den wed strijd-secretaris. Ziehier het programma: lo. Korpswedstrijd: eerste prijs, zilveren beker; tweede prijs, zilveren lauwerkrans; derde prijs, zilveren lauwertak. 2o. Personeele wedstrijd: (kampioenschap van Leiden); eerste prijs, gouden bek^r; tweede prijs, gouden medaille; derde prijs, verguld zilveren medaille. 3o. Vrije baan wedslrijd: eerste prijs, kunstvoorwerp of f250, tweede prijs kunst voorwerp of f150; derde prijs, kunstvoor werp of f 100; vierde prijs, kunstvoorwerp of f 50, en vervolgens 6 kunstvoorwerpen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het taalkundig candi- daatsexamen Indologie, de heer P. Koster, te Boskoop. Door de gemeente-commissie der Ned. Herv. Gemeente-alhier is gisteren aanbe steed het maken van een eigen constructie van een walbeschoeiing voor de begraaf plaats Rhijnhof alhier. Ingeschreven werd als volgt: 1. A. E. v. d. Voet f576; 2. Ph.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1