Nó. 20566 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 30 Maart Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. LeidscDe Begratenis-Onderneminp UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. f ALPHEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. C. v. Schaak geb. Kleijn D. G. Boot geb. Tijsterman Z. Overleden C. v. Klaveren echtgen. van P. v. Winkel 40 j. M. C. Zonneveld wed. van P. v. Leeuwen 90 j. N. Spreij wed. van N. v. Nood 83 j. C .W. v. Heerde wedr. van A. Bruin 66 j. H. A. Raatge- rink wed. van W van V elzen 76 j. J. Geerlof echtgen. van J. Hogen es 58 j. GevestigdC. J. de Jong, Wilhelminastr. 43, uit Koudekerk A. Weide, Ouds hoornscheweg 168, «uit Rumen. C. A. Koot echtg. van* C. A. v, Vliet, Emmalaau 8, uit Hazerswoude.* G. v. Duuren, Steekterweg 102, uit Bodegraven. A. Wa gemans, echtg. van C. W. Halm, Steenstr. 7, uit Leiden. J. C. Rijken, Torenstr. 8, uit Den Haag. A. den Ouden, Dorpstr. 47, uit Waddinxveen. C. Brunt, Steek terweg 41, uit Maassluis. H. Rietberg, Raadhuisstr. 44, uit Wamel. A. W. v. Hemert en gezin. Raadwijkstr. 9, uit Se- venum. H. Brasker en gezin, Oudshoorn- scheweg 126, uit Leiden. A. van Rijn en gezin. Zuideinde 35, uit Hazerswoude. A. Klootwijk en gezin, Kortsteekterweg 36, uit Zevenhoven. M Kooistra en ge zin, Verl. Aarkade 5, uit Uitgeest. H. Mulder en gezin, Heerenweg 8, uit Doorn spijk. Vertrokken person en L. Brak, naar Bo degraven. D. v. d. Ham, naar Boskoop. A. F. de Korte en gezin, naar Amster dam, Tidorestr. 26. W. van Til, naar Zelhem. C. S. Lindeboom, naar Gouda, Ridder van Catsweg 244a. A. v. d. Zwan, naar Bloemen daal, Ken nemer weg 9. J. Evers en gezin, naar Rijnzaterwoude. C. Boer, naar Woubrugge. T. J. Streng, naar Stompwijk. J. Stroolunan, wed. E. G. Vroomans, naar Nieuw-Ven- nep. H. van de Beid, naar Hiilegr>m. Kinderen van Hulst, naar Amsterdam, H. Jacobstr. 42. BOSKOOP. Verschenen zijn eenige provinciale bladen, houdende beschikkingen van Ged. Staten van Zuid-Holland tot het verleenen van vergunningen aan II. Dhont en C. Bon tebal te Reeuwijk tot het in werking hou den van een aulobusdienst van Boskoop (be gin van de Zijde) MiddelburgReeuwijk dorpReeuwijk brug naar Gouda (station S. S.). BODEGRAVEN. Dinsdagmorgen was een bediende van den ijzerhandelaar B. aan het verplaatsen van zware rollen gaas. Door een kleine on handigheid viel een der rollen om en sloeg met volle zwaarte tegen een der kolossale spiegelruiten van het manufacturenmaga- zijn „De Hoop" aan. Deze ruit werd totaal vernield. Daar ze groot gevaar voor de voor bijgangers opleverde, werden maatregelen genomen om de ruit weg te nemen. Daarin kon men echter niet slagen «onder levens gevaar. Dus werd de straat ebnige minuten afgezet en van de binnenzijde het groole stuk glas losgestooten dat met denderend geraas naar buiten viel. De belangstelling van het publiek was op dezen drukken mor gen in de Brugstraat natuurlijk enorm. De ledige winkelkast is nu met planken afge schoten. 11 In het teekenlokaal van de Openbare School A werd gisteravond de tentoonstel ling gehouden van de Ambachlsteeken- school. Van de zijde van ouders van leer lingen en belanghebbenden uit de vakkrin gen was flinke belangstelling. Het werk der leerlingen was als altijd keurig afgewerkt. Op het gebied,van vakteekenwerk werd werkelijk heel veel goeds gemaakt, de aan staande ambachtslieden ontvangen op deze school naast de practijk van het werk een goede opleiding. De afdeelingen hand- en marmerschilderen, die nu onder leiding staan van den nieuwen leeraar den heer Schoo, muntten ook ditmaal uit door wer kelijk heel goed werk. Het teeken- en schil derwerk dat onder leiding van den heer Schuline werd beoefend, trok als altijd veel belangstelling. De leeraar draagt ook hier zorg dat het werk der leerlingen niets te wenschen overlaat. Menig woord van waar- deering is gesproken aan het adres der lee- raren en den directeur, den heer P. J. Maas te Leiden, die de school zoo op hoog peil welen te houden. WOITBBUGGE. Loop der bevolking. Sedert 1 Februari j.l. hebben de vol gende personen zich hier gevestigd: H Bui telaar van Aiphen aan den Rijn J. H. van Tol van Haarl.raeer J. Meyering van Ter-Aar F. A. van Tol van Alphen aan den Rijn M- A van der Ploeg van Alk* made H. van Breda van Rollerdam A L. Peel en A. den Brave beiden van Al- phen aan den Rijn. Vertrokken zijn: D. Bontebal naar Haar lem H. Welling naar Rijnsburg II Kammeraat naar Haarlemmerliede en Spaarnwoude W. van Leeuwen en W. Oudshoorn en vrouw naar Alphen aan den Rijn G. Groeneveld naar Rijnzaterwoude J. A. van Buren naar Berg-Ambacht J. M. Overvliet naar Alphen aan den Rijn en H. van der Weyde en gezin naar Gouda. De Chr.-Hist. Kiesvereeniging alhier heeft als No. 1 candidaat gesteld voor den gemeenteraad den heer W. A Boot. De volgorde der overige candidaten moet nog geregeld worden, o a. die van de heeren L. Donker en P. F. Noordam. ZWAMMERDAM. De nieuw opgemaakte kiezerslijst dezer gemeente voor het jaar 1927/1928 bevat de namen van 1058 kiesgerechtigden voor de Tweede Kamer, 1046 voor de Provinciale Staten en 993 voor den Gemeenteraad, daarvan 534 in district I, 288 in district H, en 171 in district III. De keuze voor den Gemeenteraad zal alhier voor de a.s. verkiezing grooter wor den. Door de voorstanders van de Staat kundig Gereformeerde Partij toch worden pogingen aangewend om alsdan met een eigen candidatenlijst uit te komen. Toen de heer T.f uit Bodegraven, Maandagmiddag alhier met zijn vracht auto met koloniale waren zijn klanten in den Vettenbroekschen polder zou bezoeken, zakte de auto in den slechten weg geheel weg en kwam in de wetering terecht. De heer T., die de auto bestuurde en zijn be diende, die mede in den wagen was gezeten, konden zich door het stuk slaan van een ruit nog met moeite redden. Eerst den vol genden morgen slaagde men er in de auto met inhoud op het droge te brengen. Alle kruidenierswaren waren totaal bedorven Maandagavond was door de S D A P. alhier een groote «openbare vergadering aangekondigd in het Nulsgebouw, waar de heer Th>.T, Kuiler., voorzitter der afdeeling Je Scheveningen, zou spreken over de ko mende. Statenverkiezingen. De belangstelling voor deze lezing, waar toegang en debat vrij was, was echter zóó miniem, dat de spr. van het houden van z'n rede afzag. RECLAME. auto-transporten, crematie H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 801 - LEIDEN 41 30 AALSMEER. De gemeenteraad komt Donderdagna middag wederom bijeen, hoofdzakelijk in verband met de vaststelling van het bebou- wiDgsplan, erfpachls- en verkoopsprijzen en aanwijzing terreinen .voor woningbouw aan de vereen. „Volksbelang" en „Goed Wo nen". nieuwe uitbreiding in den Stommeer- poldcr. HILLEGOM. Onder zeer veel belangstelling heeft de ler-aarde-bestelling van wijlen den heer K. van Bourgondien Gzn. plaats gehad. Vijf bloemstukken dekten de baar. De uitvaart dienst in de St. Josephkerk was zeer druk bezocht. Op het kerkhof waren onder ande ren de beide wethouders en eenige oud wethouders aanwezig. KATWIJK AAN DEN RUN. De R.K. Kiesver. ..Plicht en Eensge zindheid" hield gisteravond een propaganda- vergadering in verband met de a.s. Provin ciale Statenverkiezing. In flinke getale was men opgekomen naar deze vergadering waar als spreker optrad prof. Alp. Steger, lid der Eerste Kamer. Met volle aandacht werd de rede van prof. Steger gevolgd en de voorzit ter was zeker wel de tolk der vergadering toen hij na de rede prof. St. een hartelijk dankwoord meende te moeten brengen voor het gesprokene, hierbij tegelijk den wensch uitsprekend dat op 6 April a.s. Roomsch Katwijk als een man zou .stemmen op no.l van lijst 12. hetgeen de grootslen dank zou zijn die men prof. St. zou kunnen beloon°n. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd geei> gebruik gemaakt. De vergadering werd daarna met gebed gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Uisteren vond in „Casa-Cara" een algemeen o vergadering van de kiesvereeni ging „Gemeentebelang" plaats, onder lei ding van den heer J. Eikeienboom, arts te Katwijk-aan-Zee. Waar deze samenkomst bezocht werd door verscheidene personen, die nog niet als lid" tot de kiesvereeniging waren toegetreden, gaf de voorzitter nog maals een uitvoerige uiteenzetting over het doel, dat de Vereeniging nastreeft. Zooals reeds korteJijks in een verspreide circulaire is gezegd cn ook in de pers it aangekondigd, blijft het terrein van werk zaamheid slechts beperkt tot de Gemeen teraadsverkiezingen, de bedoeling zit hier bij in de eerste plaats voor, dat de „po litiek" in den Gemeenteraad geweerd wordt, teneinde te voorkomen, dat het ge meentebelang ondergeschikt gemaakt wordt aan het partijbelang. Alleen aan deze over weging is de oprichting van de kiesver eeniging „Gemeentebelang" te danken; de personen, die door deze vereeniging worden afgevaardigd naar den Gemeente raad, zijn aan geen bepaald programma gebonden, doch hebben elke zaak, welke daar in behandeling komt, te beoordeelen van uit een zakelijk oogpunt, dat ge speend is van welk Dolitieke inzichten ook. Staande de vergaefering traden nog een 20-tal personen als lid toe. Waar aan de vergadering een huishoudelijk karakter werd toegekend, verlieten enkele perso nen. die met het streven der vereeniging blijkbaar niet sympathiseerden, de verga dering. Na een uitvoerige bespreking werd de groslijst van candidaten vastgesteld, waaruit door de algemeen© vergadering in een volgende samenkomst de definitieve candidatenlijst zal worden samengesteld, als wanneer bekend zal zijn. welke op de groslijst voorkomende personen een even- tueele plaatsing op de candidatenlijst zich laten welgevallen. In de vacature ds. Naute is een toe zegging van beioep uitgebracht op ds. Joh. Stehouwer, te Weesp. De heer Abr. Ouwehand Dzn., die als ouderling benoemd werd in de plaats van den heer B Verdoe? Gzn za-1 a s. Zon dag in dit ambt worderi bevestigd. LISSE. Gemeenteraad De nienwe gemeente-ont vanger beëedigd Een commissie tot het voorkomen van geschillen Omzetting van een school. Voorzitter burgemeester Eenhuis. Afwe zig de heer A. Verduyn, met kennisgeving. De Gebedsformule wordt gelezen, de notulen worden vastgesteld. Allereerst komt aan de orde de beëedi ging van den nieuw benoemden Gemeente ontvanger De heer J. Zaneveld was hiervoor aan wezig, en legde de beide betreffende eeden af De voorz. verklaart daarop dat hij met ingang van 1 April a.s. de officieele ont vanger der gemeente is, en spreekt daarbij den wensch uit dat hij als opvolger van zijn vader een goed en getrouw ambtenaar der gemeente zaJ zijn. De heer Zaneveld brengt B. en W. en den raad zijn bartelijken dank voor het in hem gestelde vertrouwen. De voörz. richt daarop het woord tot den scheidenden ontvanger. Wij brengen u, zoo gaat spr. voort, on zen hartelijken dank voor uw trouwe en lamgdurige diensten aan de gemeente be wezen en spreken daarbij den wensch uit, dat u nog vele jaren moogt genieten van het u toekomende pen-sioen. De heer J. 0. Zaneveld zegt daarop o m dat er eeD tijd is vaD komen en gaan. Ik ben, zoo zegt spr. nu, 43 jaar in gemeen tedienst waarvan 37 jaar hier te Lisse. Het is waarlijk niet zoo gemakkelijk, als het mij t-oescheen, dien arbeid neer ie leggen. De benoeming echter van mi.n zoon als mijn opvolger, maakt mij dit echter gemakk?'"ker Het spi eekt van groote waardeertng, waarvoor ik B. en W. en den raad hartelijk dank zeg, overtuigd als ik ben, dat u in hom een goed ambte naar zult hebben Ik dank den raad voor het groote vertrouwen, mij in al die jaren toegekend. Hierna had een benoeming plaats van een lid van de Commissie van plaatselijk school toezicht, wegens bedanken van den heer W. A Grimme. B. en W. stellen voor den heer J. W. Lefeber Sr. Bij gehouden stemming bleek dat deze met algemeene stemmen was ge kozen. Eveneens had een benoeming plaats van een lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim, wegens bedanken van den heer J. C. Zaneveld. B. en W. stellen voor den heer C. Strik, hoofd der R.-K. Jongensschool, die wordt benoemd. Hierna ging men over tot de benoeming van 2 leden der in te stellen Commissie 'tot uitvoering van gemeentewerken door werkloozcn. De R.-K. Landarbeidersbond ,,St. Deus dedit", afdeeling Lissc. heeft als lid aan gewezen de heer K Limlaard en a-ls diens plaatsvervanger de heer J van Scliooten. Do Ned. Chr. Landarbeidersbond, af deeling Lisse, heeft al? lid aangewezen de heer W. C. Kaak en Slis diens plaats vervanger de heer L. Eiscnga. De voorzitter wordt door B. en W. uit hun midden aangewezen. De heer C Scnrama vindt de redactie niet juist. Het gaat niet over de uit roe ring der gemeentewerken. Het bedoelt al leen een commissie van geschillen te vor men. Weth. Warmerdam vindt de redactie ook niet juist, ook is het geen commissie van geschillen, maar bet is een commissie tot het voorkomen van geschillen. Spr. betreurt het. dat de leiders der besturen geen zitting hebben genomen vn de com missie. We^h. Warmerdam stelt voor dat de heeren L. Onderwater en J Kuipers zitting nemen in de commissi'». Beide hee ren laten zich deze benoeming welgevallen. Aan de orde kwam de vaststelling van een nieuwe verordening op het aanleggen, hebben en onderhouden van geleidingen of kabels voor gas, electriciteit of eenigen anderen energievorm en op het leveren van gas, electriciteit of ander© energie. Vaststelling van: a. Een verordening, houdende de voor waarden, waarop gas door het gemeente lijk gasbedrijf over den gewonen meter wordt geleverd. b. Een verordening, houdende de voor waarden, waarop gas door het gemeente lijk gasbedrijf over den muntgasmeter wordt geleverd. Het. betreft hier eenige opmerkingen van Ged. Staten welke door den secretaris nader worden uitgelegd. De heer Kuipers informeert naar de le vering van het gas, terwijl de heer Sobcl? nadere inlichtingen vraagt over het leg gen der gasbuizen. De heer C Schrama vraagt, of het billijk is, dat menschen die hun eigen leiding hebben liggen, meterhuiu moeten betalen voor den muntgasmeter, en voor die leiding. De voorz. raadt aan een regeling te treffen voor die gevallen met het gasbedrijf. De heer Kuipers zegt dat naar aanlei ding van de verordening de huurwaarde bepaald wordt op f 200. iSpr. vindt deze huurwaarde te I.aag geschat Verschillende woningen van de woningbouwvereeniging zijn door de personeele belasting hooger geschat, dus zouden deze wonineen geen muntgasmeter kunnen bekomen. Door hem wordt voorgesteld de huurwaarde te be palen op f 250 Hiertegen was geen bezwaar, en het punt werd al zoo aar genomen. Over het voorstel van B er W. tot om zetting van de openbare M t'.L.O.-school in een school voor gewoon lager onderwijs en in een school voor uitgebreid lager onderwijs, was men het niet geheel eens. De heer Piinahker wil dit voorstel aan houden daar door hem geen voldoende onderzobk kon worden ingesteld De voorz. zegt. da.t dit meevolge de L O. wet op 1 Januari 1927 al in werlring is getreden. De heer Piinacker raagt waarom dan zoo laat hiermede in den raad gekomen. De heer Sobels antwoordt daarop, dat men nog ter elfdci ure een verzoek heeft gericht aan de Tweede Kamer tot besten diging van dezen toestand. De heer Kui pers vraagt of er wel aan het 7de leerjaar is gedacht, wat toch in de naast© toekomst in werking zal treden Het voorstel wordt aangehouden. Op voorstel van B. en W. wordt aan den heer R Keimpema te Haarlemmermeer een perceel bouwterrein verkocht langs de Havensloot, totaal ongeveer 325.60 M2. tegen den prijs van f 3.50 per M2. L>e kos ten v»n overdracht komen voor rekening van kooper. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein langs dc Ju- lianastraat aan den heer Alb. Moolenaar alhier, gaf geen aanleiding tot eenige be spreking. Besloten werd aan hem te verkoopen een perceel groot 1178 M2., tegen den prijs van f 3.50 per M2., onder dezelfde voor waarden. Hierna komt aan de órde een voorstel van B. en W. en do Gron doommiss ie tot aankoop van gronden van den heer F M. Verduyn, alhier, geJegen achter de Gas fabriek. De heer J. P. Segers verzoekt deze zaak in geheime zitting t© behandelen, en vraagt dan eerst de agenda af te werken. De voorz. heeft daa» niets tegen, maar wil het beshut toch in een openbare ver gadering nemen. Vervolgens had de vaststelling plaats ran de rekening 1926 van het Burgerlijk Arm bestuur en vaD dc bee rooting 1927 vaan het Burgerlijk Armbestuur. De cijfers konden echter niet worden opgenomen, mede door het vlugge weerge ven, en door eenige rumoerigheid in de zaal. De comptabiliteit betrof een af- en over schrijving op de bcgrooting van den dienst 1926 van 1922 gulden, welke echter door de onvoorziene uitgaven worden gedekt. Ingekomen was: a. Een dankbetuiging van den heer Tolie en het personeel der secretarie, voor verhoogingen van salaris sen. b. Een schrijven van mcj. Bosma, onderwijzeres aan de openbare schoo! dat zij de benoeming als vakonderwijzeree aanvaardt, c. Een schrijven van den heet L. van der Woude, onderwijzer aan die school, dat hij zijn benoeming als vazon- derwijzor niet aanvaardt, d. De exploita tierekening van de woningbouwvereeni ging, o.m. wordt daarin <m,Lgestcld dat de 52 woningen een nadeelig saldo geven van f 24.59; de 34 woningen een nadeelig saldo van f7110.14, en de 18 woningen eet» voordeelig saldo hebben van f 274.33. Hierna rondvraag. De heer Segers vraagt wanneer B. en- W. Vreewijk in orde zullen maken. Weth. Tromp deelt daarop mede, dat de Gouda htcbeweiking, zooa-ls was besloten, niet door zal gaan. Vreewijk aal dus gewoon bestraat wor den. Volgens de mededeelingen van pei- 6oneel vaji de Stearinefabriek, moest ue straat eer6t herbestraat worden. Zij war ren zelf niet optimist over deze behan deling. Dit verwonderde den heer Segers zeer, daar hij in de fabriek een geheel andere ervaring opdeed Spr vraagt de aandaeht van B. en W. voor het zooge naamde „achterom", bij de Veldstraat en Meer en Houtstraat. Weth. Tromp zegt dat dit geen open bare weg is, maar zal toch probeeren wat daar tc bereiken 16. De heer Kuipers vraagt verbetering voor de le Poe li aan. Deze wordt totaal weggeg'raveD. Waar het blijkt dat de mo gelijkheid bestaat dat de daaraan grenzen de sloot wel gedempt mag worden, zegt weth.' Tromp medewerking toe. De heer Kuipers vraagt vervolgens ver lichting in de 2e Ha ven dwars straat. De voorz. zegt onderzoek toe. De heer Pijncaker wilde strenge maat regelen nemen tege/i het aJ te snelle auto mobielen verkeer .in de bebouwde kom. Spr. zegt het ik roekeloos zooals er ge reden wordt. De voorz. antwoord/t daarop, dat er voortdurend controle wordt gehou den, dat wijst het aanta' ingekomen pro cessen-verbaal wel uit, maar als de Con trole ook maar vijf minuten staat, dan heeft deze niet het minste succes meer, daar aan beide zijden dan de bekende sei nen woiden gegeven en zoodoende is het een zeer lastig probleem. Hierna wordt overgegaan i«n geheime zitting. Na heropening komt opnieuw aan de orde het voorstel van B. en W. tot aan koop van gronden van den heer F. M. Verduyn. Het vooratej nerd met 8 tegen 3 •temmen aangenomen Tegen stemden de heeren C. Langeveld, J. P. Segers en L. Onderwater. Hierna sluiting. NOORDWIJK AAN ZEE. Overal worden de pensions thaDS weder in orde gebracht. De pensionhouders sparen kosten noch moeite om hun pensions in zoo goed mogelijken slaat le brengen. Op ie;» Beelhovenweg wordt de groote villa van den heer v. Hattum welke in eigendom is overge gaan aan den heer Urlus, ook in een modem pension herschapen. Ook voor particuliere rekening wordt hier veel gebouwd o.a. aan den Oranjeweg. i Naar men ons mededeelde hebben reeds vele pensions goed verhuurd. OEGSTGEEST. Bij de wed. P. in de De Kempenaer- straat, stond een pot met vet op het vuur om te smelten. In eeD onbewaakt oogenblik is daardoor brand ontstaan. lat echter spoedig werd opgemerkt door den Rijksveldwachter v. d. St.. die van uit zijn huis de brandende gordijnen waarnam en spoedig het blus- singswerk ter hand nam. v. d. St. mocht het genoegen smaken dezen brand in den aanvang te dooven. De aange richte schade is niet groot. RECLAME. 8792 In de gisteravond gehouden vergade ring van de vereeniging „Gemeentebelang", is de candidatenlijst voor leden van den ge meenteraad vastgesteld als volgt: 1 C. Bak ker, 2. ds. K. Sinion Thomas 3. dr. H. Var kamp, 4. J. II. Senff; 5. J. Milikan, 6. dr. II W. Bbrgerhoff Mulder, 7. mevrouw Timmer- mans-Sparnaay, 8. J. M. Pos. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren- Gerrit, Z. van J. v. Egmond en J. Jansen Maartje, D. van J. Hogewoning en M. v. d. Meij Cornells, Z. van W. van Vliet en J. v. Klaveren Gerritje, D. van J. v. Egmond en L. J. de Vries GeerLruida, D. van W. G. Wiesmeijer en C. C. Brussee. Overleden: Nicolaas van Egmond 64 j, echtg. van M. Haasnoot Jacob van Es G9 j., echtg. van J. de Mooij Antonie v. Wijk 36 j., echtg. van J. 0 v Belle. Jan Fakkel 35 j„ echtg. van Y. Fostma Piet^r v. d. Sleet 52 j., echtg. van M. P. v. d. Voort. Ondertrouwd: E. D. Nauta te Scholen en G Snoek alhier J. van Iterson alhier en M. v. d. Plas te Katwijk E. v. Star- kenburg alhier en M. F. J. v. Ginkel te Leiden. Gehuwd: G. L. Warnaer te Dirksland A. J. v. d. Vijver alhier. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. GeborenJacoba Alberta, D. v. C. J. van Leeuwen en C. J. Olsthoorn. Pc- tronella Maria, D v. J. Turk en A. Vrij- burg. Cornelia Maria Frederika, D. v. B A. van Harteveld en C. M. Witsen- burg. Anna Joanna, D. v. J. L. van der Post en A. E. Zonneveld. Overleden: Hendrikus Meijer 72 j. Gisteravond omslreek*9 halfacht is do 52-jarige Westhuis, wonende alhier, toen hij met zijn dochter langs den Vrouwenweg liep, door een motorrijder aangereden. Westhuis werd omvergeworpen en vrij ernstig ver wond. De motorrijder geraakte door den schrik het stuur kwijt en viel over de straal. Hel bleek dat deze zich vrij ernstig bezeerd had aan knieën en handen. Hij werd binnen geleid in het gesticht der Kruisheeren. al waar hij voortoopig werd verbonden. De motorbestuurder was een veekoopman uit Koudekerk, zekere van S.f die van d^ Rotterdamsche veemarkt kwam. Gistermiddag reed een automobilist uit Den Haag met een te snelle vaart d°n Nieuwe weg af. waardoor hij den draai bij den Zuidbuurtschenweg niet meer kon ne men, met het gevolg dat zijn auto legen een daar slaanden boom opbotste, waarin een flink gat werd gemaakt. Met een kapot'a voorruit en een verbogen stang kon de reis weer worden voortgezet. Een jongen van 0. uit de Zuidbuurt alhier kwam bij het spelen te vallen en brak zijn been Overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden wérd door den ontboden genees heer noodig geacht. JAARVERSLAG der ZUID-HOLLANDSCHE LANDBOUW-ONDERLINGE. Gisteren werd in een der zalen van „Ti- voli" te Rotterdam onder voorzitterschap van den heer J. van der Koogh te 's-Gravenhage de jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden van de Zuid-Holtandsehe Land bouw-Onderlinge, afdeeling van de bedrijfs vereniging „de Centrale Landbouw-Ond°r- linge". Uit het jaarverslag, loopende over het boekjaar 1 November 192531 Octobpr 1926 blijkt, dat de Zuid-Hollandsche Landbouw Onderlinge bij het einde van het boekjaj* 3864 leden had met een jaarloon van 18242.788. Het ledental van de geheele Central'» Landbouw-Onderlinge beloopt 34608 met een jaarloon van ruim 63 millioen gulden In het verslagjaar werden bij de Zuid-Hol landsche Landbouw-Onderlinge aangegeven 821 ongevallen, waarvan er 63 aanleiding gaven tot het verleenen van schadeloosstel ling over een langeren termijn dan 6 weken. Er kwamen drie ongevallen mei doodelijken afloop voor. Het aantal ongevallen dat over het boek jaar voor rekening van de Centrale Land bouw-Onderlinge kwam bedroeg 5929. Van deze ongevallen hadden cr IS een doodc- dijken afloop. In 433 van deze gevallen moest een voorloopige rente worden vastgesteld, terwijl in 3 gevallen renten werden toege kend wegens blijvende invaliditeit Van da 18 ongevallen mei doodelijken afloop gaven er 9 aanleiding tot het toekennen eener rente aan nagelaten betrekkingen De kosten der verzekering helieppn voor de leden der Zuid-Hollandsche Landbouw- Onderlinge over het verslagjaar f 1.20 per f 100 jaarloon. Aan de leden za! dus. daar de voorschol- premie f 1.50 per f 100 loon bedraagt, terug-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9