KWATTAiV DatsKWVTTA No. 20564 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 28 Maart Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. VOLLE MELK REEPEN UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Gemeenteraad. Een telegram van geluk- wensch aan den heer Gesman Subsidieverlening aan de zwem- vereeniging Het vermenigvnldi- gingacijfer vastgesteld. Voorzitter: de burgemeester. De voorzitter cpent de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarop spr. mededeelt, dat de heer Gesman afwezig is. De oorzaak hiervan, al dus vervolgt de voorz., zal den leden wel lekend zijn, n.l. dat de heer Gesman beden njn 70sten verjaardag herdenkt. Ongetwij- frld spreek ik uit naam van u allen, als ik den wensch uitspreek, dat het den jubilaris gegeven moge zijn nog lange jaren van een welverdiende rust te genieten. De heer Den Hertog zou het op prijs stel len, dat den heer Gesman een telegram, waarin de raad hem geluk wenscht met de zen dag. gezonden zou worden. Hiertoe wordt besloten. Verschillende raadsbesluiten zijn goedge keurd van Ged. Staten terugontvangen, waarvan de voorzitter voorlezing doet. Bericht van de 1ste commissie to' wering ran schoolverzuim, dat de heeren K. J E. Koning en D L. v. d. Berg respect tot voor zitter en secretaris zijn benoemd. Onder de ingekomen stukken was 1n. een vïrslag van vorengenoemde commissie ov.-r W jaar 19*26; 2e. een schrijven van den bevolkingscor- Iroleur, waarin deze zijn dank betuigd voor do hem toegekende verhccgir.g var. zijn sa laris. 3e. Verslag van den keuringsdienst van vee en vleesch. Ingekomen is de rekening over 1926 en de hegrooting over 1927 van de vereen. ..Het Mphensch zwembad". B. en W. hebben de 'erantwoording nagezien en in orde bevon- n en stellen voor de subsidie over 1926 ie bepalen op f 1500. De heer Meijer zegt. dat de vereeniging wat de financiën betreft, er niet erg goed voorstaat. Vooral de vorige zomer is zeer ongunstig geweest. De vereen, heeft een te- Ikort en dat wordt met de subsirie van f 1500 niet gedekt, waarom hij den raad in over weging geeft zooveel mogelijk het bestuur, waf het financieele gedeelte betreft, tege moet te komen en de subsidie zoo mogelijk te verhoogen. De heer Den Hertog concludeert uit het fezegde van den heer Meijer, dat het on- cunslige weer zich zoo heeft laten gevoelen. Laten we dan maar hopen dat de komende zomer beter zal zijn, dat zal de bedrijfs- uitkomsten zeker ten goede komen. De subsidie wordt overeenkomstig het Voorstel B. en W. op f 1500 bepaald. De notulen der vergadering van 17 Febr. j.l. worden ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. Naar aanleiding van het adres van be woners van de Verlengde Aarkade, Krom men Aarweg en Westkanaal weg houdende verzoek om electriciteit en waterleiding langs genoemde wegen, stellen B. en W. voor adressanten te antwoorden overeen komstig het advies van de commissie der lichtbedrijven, dat zoodra zulks mogelijk zal blijken te zijn daaromtrent voorstellen zullen worden ingediend. De heer de Hertog vindt het de vraag of het noodig is om dit werk zoo haastig af te handelen, waarop weth. Vlasman zegt dat de heer den H. heel goed weet dat de be doeling van het voorstel i9 om, indien de rekening der bedrijven meevalt, deze wer ken te bespoedigen. L>e heer Bol is er niet voor om tot dezen iir.leg over te gaan, waar de onkosten proot zijn en het de vraag is of het wel zal :endeeren. Spr. zou dan liever een ander ;edeelte dat rendabeler is, aangesloten zien tarlanderveen b.v. Het gebrek aan goed drinkwater moest 1 een rede zijn om met het werk niet te ing te laten wachten aldus de heer v. Dijk. oed drinkwater is een vereischte voor de olksgezondheid en hygiëne en zooals spr. wrde is vooral 's zomere daar geen be- Poorlijk drinkwater te krijgen. Hei voorstel wordt zonder hoofd. st. aan- lpnomen. Voorstel van B. en W. tot het verleenen tan een. algemeen e machtiging voor vroe- fere doro B. en W. verrichte burgerrech telijke handelingen ter uitvoering van raadsbesluiten. Zonder hoofd, stemming niljenomen. Voorstel van B. «n W. tot het oi| trek en voor aooveel noodig, aan den publio- ten dienst van een strook grond aan den ^oubrugsahenweg. hi a eeiiage bespreking door den heer Den Ouden wordt h'et voor t-el z.h.a. goedgekeurd. Voorstel van b. en W. tot wijziging en fieuwe vaststelling var verschillende be- i'liten tot verkoop van grond in verband r?t eeD opmerking van Ged. Staten. Goed. fokeurd. Op voorstel van B en W. wordt beslo- tot verkoop van grond aan de Ver engde Aarkade hoek Hortensiastraat aan den heer H. Bijleveld q.q. tegen een prijs f 5.50 per M2. De totale grootte is HO Al2. Besloten wordt tot redactions le wijzi ng en nfeuwe vaststelling van het raads besluit van 17 Febr. j.l. waarbij het ver fden wordt kabels en geleidingen voor *le, triciteit. gas enz. te hebben in en over 'kenbare wegen en wateren en het leve- van gas, elei tricateit enz. Voorstel van de commissie voor het ont- *erpe® vaü strafverordeningen tot wijzi ng en aanvulling van de algemeene po- h'ftremrdenmg. Aan een omen. foorstel van B en W. tot nieuwe vaststel- van de verordeningen op de heffing en .^ordering van staangeld voor woonwagens ^dgekeurd. Voorstel van B. en W. tot het verleenen Jo voorschot ingevolge art 103 der Lager 'nderwijswet 1920 wordt aangenomen. Deze -dragen aan de vereen, tot bevordering van lager en meer uitgebreid Chr. Schoolonder wijs voor school Julianastraat f 1212, Steek- terweg f 554, Hoorn f 457, vereen, voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Aarlanderveen f 264, vereen, scholen met den bijbel, Hooft- slraat, f635. Torenstraat 1688; vereen. Mar- tha-stichting f 2499, U.K. Par. Kerkbstuur v. d. H. Bonifacius f 4260, id. v. d. H. Apostelen Petrus en Paulus Aarlanderveen f 1215. Voorstel van B. en W. tot verlenging met 3 maanden van de bij de Boerenleenbank alhier aangegane kasgeldleening. Diverse inkomsten zullen eerst in Juni inbaar zijn', terwijl was gerekend op April zoodat ook de aflossing met die tijd verlengd zal moeten worden. Z. h. sL goedgekeurd. Het vermenigvuldigingscijfer voor de plaat selijke inkomstenbelasting 1927-'28 wordt vastgesteld op 1.4. Eenige wijzigingen in de gemeentebegroo- tingen 1926 en 1927 worden door den secre taris voorgelezen en aldus goedgekeurd. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. tot het beschikbaarstellen van het gymnastieklokaal der school a. d. Ouds- hoornscheweg aan den heer J. A. Abbinga e.a. voor het houden van schermoefeningen, zegt de heer Herngreen hier niet tegen te zijn, hoewel spr. f 10 voor den tijd van 3 maanden wel wat weinig vindt. Overigens komen we, aldus spr. op gevaarlijk terrein thans is het van onschuldigen aard doch we moeten op het standpunt blijven dat derge lijke lokaliteiten alleen benut dienen te worden voor schoolonderwijs; wat den heer den Hertog noopt tot de bemerking dat dit ook onderwijs betreft: onderwijs in het schermen". Z. h. s. wordt het voorstel aangenomen. Voorstel van B. en \V. tot het aangaan met Woubrugge van een gemeenschappelijke regeling voor de toelating van kinderen op openbare scholen, ingevolge art. 19 der L. O. wet 1920. Wordt z. h. sL aangenomen. Bij de rondvraag is het de heer De Wolff die niet tevreden is over de wijze van werk verschaffing in de gemeente. Z. i. is er ge noeg werk te vinden b.v. in het aanleggen van straten achter de Bloemhofstraat. De voorzitter antwoordt hierop, dat in dertijd juist den raad is toegezegd, dat niet verder gegaan zal worden met straataanleg dan strikt noodig is. -Behoefte is er op 't oogenblik niet aan. De heer Den Hertog zegt, dat er bij de landbouwers voldoende werk is te vinden. Maar daar gaan de heeren niet vragen, waar op de heer De Wolff opmerkt, dat het de fabrieksarbeiders zijn, die voor dat werk werk niet geschikt zijn, die werkloos zijn. De heer Den Hertog heeft nog iets op op het hart met het oog op de politie verordeningen, die de bepalingen voor het autobusverkeer regelen. „Verboden te roo- ken", leest men in de bussen, terwijl er Btaat: „Men wordt beleefd verzocht niet met den bestuurder te spreken". Dat praten met den chauffeur lijkt spr. heel wat ge vaarlijker toe dan het rooken en wil daarom de bordjes verhangen en bepalen: „Verboden met den chauffeur te spreken" en „Men wordt beleefd verzocht niet te rooken". De vergadering wordt hierop gesloten. Door wijlen den heer H. Over'es is aan de diaconie der Ned.-Herv. Gemeen te een bedrag van f 500 gelegateerd. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Cornelis, Z. van P. G. Huigsloot en M. J. van der Meer Cor nelia Ignatia Maria, D. van E. J, Rodewijk en J. M. Hogeboom Maria Helena, I). van W. de Jong en J. H. Bizot. Overleden: Marinus Wilhelmus van den Broek 11 maanden Maria Hofdijk, wed. L Hoogenboom 72 j. Christianus Zw?t- s'cot, w. 81 j. Geeriruida Heemskerk, wed. J. van der Meer. BOSKOOP. Gemeenteraad Geen schoolarts Vast stelling van het vermenigvuldi gingscijfer Voorzitter: de heer P. A. Colijn, burge meester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden behoudens een kleine wijziging onveranderd vastgesteld. Ingekomen is voorts een schrijven van den heer LJ. D. Noest, waarbij deze voorstelt de functie van schoolarts weder volledig te her stellen. B. en W. stellen voor om, voordat zij een uitgebreid onderzoek instellen, den raad uit te laten spreken, of hij een dergelijk onder zoek wenscht. Na eenige discussie wordt dit ontkennend beantwoord met 8 stemmen tegen. De voorzitter verzoekt thans om machti ging aan B. en W. te verleenen tot conversie van de 6 pet geldleening, welke indertijd is gesloten ten behoeve van de woningbouw aan de Zijde. Hierdoor zal hel tegenwoordige tekort op de exploitatie met een kleine twee derde gedeelten verminderen. Na eenige discussie wordt hiertoe besloten. Voorstel van B. en W.t betreffende mach tiging lot het aangaan van overeenkomsten ter uitvoering van alle raadsbesluiten, be treffende handelingen enz. Deze machtiging wordt voor den duur van een jaar verleend. Tot lid van de commissie van toezicht op het algemeen vormend lager onderwijs wordt benoemd mej. A. M. Teeling Tipt lid van de commissie tol wering van schoolverzuim wordt benoemd de heer B. Jongsma. Thans komt aan de orde de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere 9chool. Tot stemming overgaande wordt benoemd mej. A. A. Koster te Boskoop, met 12 stem men; 1 stem werd uitgebracht op den heer M. van Gorse!. Tot lid der Schattingscommissie wordt be noemd de heer Jac. M. Nieuwesteeg. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten het vermenigvuldigingscijfer der plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1927/1928 vast te «tellen op 0.75 (het vorig belastingjaar bedroeg dit 6.9). De heer Mesman brengt een woord van lof aan burgemeester en wethouders voor deze verlaging. Zonder discussie of hoofdelijke stemming gaan onder de hamer door: Het voorstel van B. en W. om te beslui ten tot aanvulling van het raadsbesluit van 5 November 1924. strekkende tot verhaal van pensioensbijdragen. De aanbieding door B. en W. van de balansen, winst- en verliesrekeningen van Bouwvereenigingen over het jaar 192b. Het voorstel van B. en W. om te beslui ten tot aanvaarding van de eigenaren van het Sportterrein van twee monumentale lan taarns. Het voorstel van B. en W. om te besluiten tot onderhandsche verhuring van het per ceel Torenpad 1. De aanbieding door B. en W. ter vast stelling van concept-besluiten, strekkende tot wijziging der gemeente-begrooting voor den dienst 1927. Het voorstel van B. en W. om te besluiten tot het verleenen van ontheffingen van aan slagen op het kohier der Hondenbelasting voor den dienst 1926. Bij het voorstel van B. en W. om het noodige crediet te verleenen voor onhooging van den aanlegsteiger van de Gasfabriek, vraagt de heer Boekraad of deze uitgave niet op de volgende begrooling geplaatst kan worden. Wethouder Van Gelderen ziet er het nut niet van in. Deze uitgave wordt feitelijk van Provinciewege opgelegd. Het voorstel wordt vervolgens aange nomen. Aangeboden wordt het beredeneerd ver slag van hetgeen, met betrekking tot de verbetering der Volkshuisvesting in 1926 is verricht. Dit verslag zal bij de leden circu- leeren. Voorts wordt besloten tot het verleenen van medewerking tot doortrekking van de Tuinstraat. Uit een kleine bespreking, welke hierbij gehouden wordt, blijkt, dat aan het emde van deze straat bij Reijerskoop een nieuwe brug gelegd zal worden. Tenslotte wordt besloten tot doortrekking van den kabel voor electriciteit in de Rid- derbuurt. Bij de rondvraag zegt de heer Noest nog, dat bij hem de bedoeling niet heeft voorge zeten om de gevallen van overtelling bij Je O. L. School te vergoeilijken. Op een vraag van den heer Boekraad in zake de te bouwen eenvoudige woningen, zegt de voorzitter, dat hieromtrent nog niets definitiefs is mede te deelen .omdat er nog enkele ernstige bezwaren zijn gerezen, naar aanleiding van de voorwaarden, welke het Rijk stelt. HAZERSWOUDE. Wijkverpleging. De vereeniging „Wijkverpleging" kwam in café Natzijl in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer T. Wezelenburg opende met een woord van welkom, waarna de secretaris, ds. W. H. Gispen, de notulen der vorige vergadering las, en hel jaarver slag uitgebracht, waarin o.a. ook werd mede gedeeld, dat de wijkzustef in het afgeloopen jaar 2659 bezoeken heeft afgelegd. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, dr. M. P. Doorenbos bleek dat met inbegrip van het saldo van het vorige jaar de ontvangsten f2078.52 en de uitga ven f 1787.52 hadden bedragen, waardoor een batig saldo van f 291 aanwezig bleek. Door het bestuur werden alsnu eenige wij zigingen m het huishoudelijk reglement (er sprake gebracht, hetgeen noodzakelijk werd geacht met de daling van de contributies. Aldus besloten. Bij de daarop gehouden bestuursverkie zing werd ds. J. Luuring herkozen en werd in de plaats van den heer J. A. Straathof wegens aanstaand vertrek gekozen de heer A. P. Straathof. Tot leden van de commissie van contro'e der financiën werden benoemd de heeren C. Patijn, B. van Wieringen en J. Brugman. Daarna werd de vergadering door den voor zitter gesloten. A. de Jong f In den ouderdom van 82 jaar- overleed aan den Rijndijk, de heer A. de Jong, die sedert 1883 lid was van het R.-IC. Kerkbe stuur aan den Groenendijk. De overledene |is bovendien vele jaren lid geweest van den Igemeenteraad en was ook lid van den raad *van toezicht van den Raiffeisenbsmk. Deze beide laatste functies had hij sinds enkele jaren aan jongere krachten overgegeven. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. Slam, echtg. van J. Koetsier d. A. M. van Haastrecht, echtg. van J. Zonderop. z H. Bogaards, echtg. van II. i-angeveld. d. Overleden: A. de Jong 82 jaar, wedr. van J. v. d. Burg. In de vergadering van de R K. kiesver- eeniging „Algemeen Belang" is de volgende v luopige groslijst van candidaten voor d. i gemeenteraad opgemaakt: P. T. Veelen- k ri, H. Meijker, J. Brugman Azn., J. de Jung, allen aftredend; voorts Joh. de Boer, P. de Jong Czn., N. P. Kaptein. W. Lom- merse, W. J. v. d. Veld en Th. Verkleij. Een vrachtauto geladen met mate rialen, die op den Gemeeneweg voor een andere vrachtauto, die van den tegenover gestelde richting kwam, moest uithalen, kwam daarbij te dicht in het zachte gedeelte van den berm terecht met het gevolg dat het gevaarte omsloeg en in de sloot terecht kwam. De chauffeur wist zich gelukkig te red den en kwam met een nat pak af. Wonder genoeg bekwam de vrachtauto weinig schade. Het kostte echter heel wat moeite om hel gevaarte weer op het droge te bren gen. LEIDERDORP. Zaterdagmiddag had er in de Dorp straat een aanrijding plaats tusschen een groentenwagen, bestuurd door den groen- tenhandelaar v. d. E. alhier en een wagen met galanterieën en aardewerk van den koopman v. d. M., te Leiden. De oorzaak hiervan was. dat de onder de beide wagens bespannen honden naar elkaar toeschoten. Daar de breekbare waar van den koopman v. d. M. het duchtig had moeten ontgelden, eischte deze schadevergoeding, wat de tegenpartij weigerde. De politie, spoedig ter plaatse aanwezig, zal het zaakje verder uitzoeken. WADDINXVEEN. Geboren: Leuna, d. van W. Los en L. J. van den Akerboom Cornelia Wilhelmina d. van C. Verkleij en A. J. van Velzen. Gehuwd: G. C. Schoemaker en M. Rooker WOUBRUGGE. Gemeenteraadsverkiezingen. De verkiezing voor leden van den ge meenteraad is vastgesteld op Woensdag 18 Mei. Burgerlijke Stand. Geboren: Martha Francisca Jacoba, D. van A. H. L. Voorhout en J. van Veen. Ariena, D. v. W. C van Dam en A. Heij- koop. JohaDna Catharina, D. van B. C. Disseldorp en C. M Schulte. Maria Johanna, D. van J. Hoogenboom en J, van den Akker. ZWAMMERDAM. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Klaas Arend, z. v. Johannes Pieter van der Vis en Jacoba van Staal duinen. Overleden: Engeltje Margaretha Los, 79 jaar, wed. van Adrianus Kortenoever. Vanwege de afdeeling Bodegraven— Zwammerdam van den Vrijz. Christ. Jon- gerenboml, werd in de NutszaaJ alhier op- geVoerd,,De blief va® den Koning", godsdienstig tooneelspel van Rabindranath Tagore. Ds. Cramer, Rem. pred. alhier, sprak vooraf een inleidend woord. De stille aandacht waarmede het spel van het begin tot het einde werd gevolgd, is wed een bewijs dat er uitstekend is gespeela Ds. Cramer sprak aan het einde een passend slotwoord. -T Bij dc ten overstaan van notaris R. v. d. Berg gehouden verkooping van een woon- en winkelhui®, staande in de Brug straat aühiblr, werd bedbeld perceel dat vorige weck in bod gebracht was op f 2700 op f 325 daarboven afgemijnd door den heer H. F. Ritsema., v/or rekenirkj van den heer L. Breed ijk, alhier. RECLAME. Slechts één merk kan aan de spits staan 9698 HAARLEMMERMEER. In de op Donderdag 31 Maart a.s. Ie houden vergadering van den Raad dezer "e- meenle, zal o.m. aan de orde worden ge steld: De benoeming van vier leden van de schaltingscommissie voor de inkomstenbe lasting, wegens periodieke qflrcding van Je heeren G. Knaap, H. v. Schooten, Joh. Ver- kuijl Pz. en overlijden van den lieer W. Biesheuvel. In de vacature Biesheuvel wor den voorgedragen de heeren G. C. van Aren- donk en G. van Middelkoop; verder de af tredenden. Aanwijzing van de leden van de slem- bureaux voor de op Dinsdag 24 Mei 1927 te houden gemeenteraadsverkiezingen. De ge meente is verdeeld in drie kieskringen en dertien stemdistricten en wel kieskring I met stemdistrict 1, 2, 3, 4; kieskr. II met st distr. 5, 6, 7. 8. 9 en kieskr. III met st. distr. 10, 11, 12. 13. Verzoeken van besturen van bijz. scholen om gelden beschikbaar te stellen voor aan sluiting aan de drinkwaterleiding enz. en aankoop van nieuwe banken en borden. Voorstel* om met den directeur der N. V. Nederl. Thermochemische Fabrieken, geves tigd te Amsterdam een overeenkomst aan te gaan betreffende het onbruikbaar maken van afgekeurd vleesch. Nadere behandeling van het voorstel in zake aanstelling van assistenten op de scholen. HILLEGOM. Bnrgerlijke Stand. Bevallen: E. van BeekRietveld, Z A. J. van KampenVan Wetering. D G. WarmerdamDe Wit, D. M. C. Gahr- mannKnijnenburg. D. Overleden: R. P. van Bourgondiön, m. 43 jaren. K. van Bonrgondien Czn. f Een dag na de begrafenis van *en zgner zoons is overleden de heer K. van Bour- gondien Czn'.. in den ouderdom van bijna 78 jaar. De overledene was lid der bloemis ten-firma K. van Bourgondien Zonen. De volgende functies heeft hg waargeno men: 16 jaar lid van den gemeenteraad, waarvan enkele jaren als wethouder, lid van het college van zetters, lid van den Raad van Toezicht van „Hulp iu Nood lid van het Burg. Armbestuur, van het R.-K. Armbestuur, Kerkmeester van de St. Joseph- parochie, enz. Een zestal jaren geleden moest lig zich om gezondheidsredenen geleidelijk uit deze functies terugtrekken. Dinsdag zal de begrafenis plaat3 hebben. Nog weer een uitbreiding. Van 1 April af kunnen aan het station alhier plaatskaarten voor Engeland afgegeven worden. Onlangs is de gelegenueid geopend plaatsbewijzen voor Frankrijk en Duitschland to nemen. De afdeeling van Bloembollen cultuur heeft onzen vele buitenlandsche rei zigers deze faciliteiten weten te bezorgea. In de afgeloopen week stonden 98 arbeidskrachten bg de Arbeidsbemiddeling ingeschreven, waaronder nu nog 89 land en tuinbouwers, terwijl dit een week te voren 124 was. In de bouwvakken blijft de werkloosheid op dezelfde hoogte staau. De Hillegomsche Timmerfabriek aan de baven is bij openbare veiling verkocht voor f 22415 aan den heer A. Lelivetd, alhier. KATWIJK. Bnrgerlijke Stsnd. Geboren: Trijntje, D. v. M. Kuijt en W, W. Remmelzwaal Aldert, Z. van J. van Beelen en Helena van Duijn Aagje, D. v. J. Kuijt en D. KIoos. Overleden; Geene. Ondertrouwd: J. Barnhoorn en A. de Jong T. Ouwehand en W. Haasnoot. Getrouwd: D. Parlevliet en J. van Zuilen K. van der Bent en N. van Duijn C. Wassenaar en G. van der Plas C. de Jong en H. van der Plas. Bij Kon. besluit is aan den heer .1. H. de Waal Malefijt op verzoek met 1 Mei eervol ontslag verleend als burgemeester dezer gemeente, onder dankbetuiging voor de in verschillende functies bewezen diensten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij de gisteren plaats gehad hebbenoe stemming voor de rangorde der definitieve R.-K. lijst voorde gemeenteraadsverkiezing werden uitgebracht 160 stemmen, waarvan, 96 op de heer Meijer en 61 op den heer Boskamp. De volgorde der lijst is dus: 1. H. W. Grimbergen, 2. Jac. Meijer, 3, II. Boskamp. LISSE. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Roelof, z. v. K. Kempe en R. Borst. Kautje, d. v. D. Koelewgn Ch. J. Brak. Cornelia Elisabeth, d. v. J. van Amsterdam en C. M. Aartman. Jozef Hubertus, z. v. M. v. d. Berg en C. A. Nordijs. Overleden: Trijntje v. d. Bent, 4 mnd. Raadsagenda. Dinsdag 29 Maart des Damiddags om 3 uur komt de raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. Behandeld wordt: 1. Beëediging van den nieuwbenoemden, Gemeenteontvanger. 2. Bonoeming van een lid van de commissie van plaatselijk school toezicht, wegens bedanken van den heer W. A. Grimme. B. en W. stellen voor den heer J. W. Lefeber Sr. 3. Benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, wegens bedanken van den heer J. C. Zaneveld. B. en W. stellen voor den heer C. Strik, hoofd der R.-K.. Jon gensschool. 4. Benoeming van 2 leden der in te stellen commissie tot uitvoering van gemeeDteworken door werkeloozen. De R.- K. laffidaa*beidersbond „St. Deus dedit" afd. Lis&e heeft als lid aangewezen den heer K. Lindaard en als diens plaatsvervanger den heer J. van Schooten. De Ned. Christ* Landarbeidsbond afd. Lisse, heeft als lid aangewezen den heer W. C. Kaak en ala diens plaatsvervanger den heer L. Eiscnga. De voorzitter wordt door B. en W. uit hun midden aangewezen. 5. Vaststelling van een nieuwe verordening op het aan leggen, hebben en onderhouden van gelei dingen of kabels voor gas, electriciteit of eenigen anderen energievorm en op het leveren van gas, electriciteit of andere energie. 6. Vaststelling van: a. een ver ordening houdende de voorwaarden, waar op gas door het gemeentelijk gasbedrijf, over den genomen meter, wordt geleverd, b. een verordening, houdende de voor waarden, waarop gas door het gemeente lijk gasbedrijf over de«n muntgasmeter wordt geleverd. 7. Voorstel van B. en W, tot omzetting van de openbare M.U.L.O.- acbool in. een school voor gewoon lager onderwijs en in een school voor uitge breid lager onderwijs. 8. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouw terrein langs de havensloot aan den heer R. Keimperna te Haarlemmermeer. 9. Idem tot verkoop van een perceel bouwterrein l^ngs de Julianastraat aao den heer AJb. Moolenaar alhier. 10. Voorstel va® B. en W. en de Grondcommisaic tot aanikoop van gronden van den heer F. M. Verduyn, alhier, gelegen achter de gasfabriek. 11. Vaststelling van de rekening 1926 van het Burgerlijk Armbestuur. 12. Vaststelling van de begrooting 1927 va® het Burgerlijk Arm bestuur. 13. Comptabiliteit. 14. Ingekomen stukken en mededeelingen. NOORDWIJK. Protestantsche Kiesvereeniging. Vrgaagavond had een algemeene leden vergadering der protestantsche kiesvereeni ging „Gemeentebelang" plaats in hotel Cen traal, te Noordwijk aan Zee. Voor deze vergadering, waarop werd be handeld de candidaatstelling voor den ge meenteraad, was groote belangstelling, zoo dat spoedig bleek, dat de bovenzaal, waar de vergadering zou plaats hebben, te klein was en de vergadering moest worden verplaatst naar de benedenzaal. Te ruim halfnegea

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9