m Hoest- In het Binnenland van Brazilië MIJNHARDT'S tabletten KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. KUNST EN LETTEREN. bekwam een schedelbreuk en was onmid dellijk dood. Het lijkje is door de politie in beslag genomen. 1 LIJK AANGESPOELD. Vrijdagavond is aan het 6trand te Sche^ yeningen, tegenover Seinpost,' aangespoeld bet lijk va<n een ongeveer 40-jarigen man. Het ia naar het lijkenhuis overgebracht. I SCHEPEN GEZONKEN. Zaterdagmiddag heeft de motorboot k,Erna' van de firma v. <L Hal to Rotter dam, welke boot de motorboot „Duseel- dorf" van dezelfde firma sleepte, teT hoogte van de Oosterhaven te Schiedam de tros in den schroef gekregen. Tenge volge van den sterken wind zijn bei do schepen daarna afgedreven, volgeslagen en gezonken. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. De Wat's bergingsbe drijf zal de schepen lichten. Op den Rijn even boven Wezel is het Kederiandsche zeilschip „Henric", schip per Van Don uit MiHangen, welk schip was geladen met 150 ton turf, qmgezeiid en gezonken. Het schip was van Duisburg op weg naar Millingen. De Wit's bergings. bedrijf zal het schip lichten. In het Prinse s-Juli an akan aal bij Weert, is tengevolge van den harden wind een sleepboot juist in den sluiskolk volgesla gen en gezonken. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De scheepvaart door het kanaal ie geheel gestremd. ERNSTIGE AANRIJDING. Zaterdagmorgen werd te Ridderkerk het Ecsjarig zoontje van C. AldeTliefsto aan gereden door een auto bestuurd door W. BoL Het kind werd in bewusteloozen toe stand bij den geneesheer Kruyt binnenge bracht, die hersenschudding constateerde. Zijn toestand is ernstig. Den bestuurder treft geen schuld. 1 VROUW DOOR DEN ROOK GESTIKT. Zaterdagavond ontstond, door het vlam vatten van petroleum, brand in een der slaapkamers van het gezin Berger, wonen- do aan de Eikstraat te Nijmegen. Het vuur doofde maar veroorzaakte den dood van de dertigjarige echtgenoot© van B.t moeder van twee kinderen. Toen het ongeluk plaats vond, bevond DB. zich beneden. Het schreien van de kin deren in een aangrenzende slaapkamer lokte hem naar boven en zijn eorste werk was do kinderen, die ongedeerd waten, in Veiligheid te brengen bij de buren. Met een tweetal buren begaf hij zich vervol- gene weer naar boven in de slaapkamer. De slaapkamer, waar zijn eohtgenoote zich bevond, stond vol rook, De vrouw lag op den grond. Slechts haar bovenkleeren war rein verbrand; zij was niet ero&tög ge wond. Pogingen om de levensgeesten weer op jfc wekken, bleven helaas zonder resultaat. Vermoed wordt, dat het slachtoffer ge vallen is, terwijl zij een brandende petro leumlamp in do hand hield en gestikt ie Hen gevolge van den rook. De politie stelt nog een nadetr onderzoek in. EEN OUDE MAN IN HET WATER GEWORPEN. De 62-jarige W. R., te Barnevcld, is DodderdagavoDd, zonder dat hiervoor eeni ge aanleiding bestond, door een hem on bekend persoon eerst met een mes bedreigd en daarna in een diepe kolk geworpen, waaruit hij door hem vergezellende familie telechts met moeite kon worden gered. Dc politie heeft den dader, een 28-jarigen boe renknecht, opgespoord. VOOR HET „MILITAIRISME". De Mimdeter van Financiën maakt bek kend dat ten behoeve vam 'e Rijks schat kist van een onbekende uit Zwolle is ont vangen een bedrag van f 200 „voor het Militairismo." VOETBAL VLEGELS. Gistermiddag hebben bij een voetbal wedstrijd te Glanerbrug ongeregeldheden plaats gehad. Er had daar een wedstrijd plaats tusschen Glanerbmg 1 (no. 1 van de 2e klasse B van den Twentschen Voetbal- Bond) en Overdinkel (no. laatst yan klasse A van den T. V. B.) om een plaats in de klasse A. Vele supporters, die uit Over dinkel waren meegekomen, zeiden reeds yoor den aanvang, dat zij, wamneer de scheidsrechter niet goed leidde, hem aan bet mes zouden steken Twintig minuten voor het einde, kwam de uitbarsting, toen de stand 21 in het Voordeel van Glanerbrug was. Men wilde 'den scheidsrechter, die een Overdinkel- epeler uit het veld had gestuurd, met messen aanvallen, zoodat de politie on middellijk handelend moest optreden. Do wedstrijd werd gestaakt. Op straat oütstond. een formeele vecht partij. De politie heeft den scheidsrechter huiswaarts begeleid. (»De Crt.") I INBRAAK. Te Zeist beeft men ingebroken in het kantoor der firma Mijnhardk De voon- deur werd ingedrukt, waardoor men in de kantoren kwam. De brandkast bood weerstand aan de braakpogingen der od- gewenschte gasten Eenigo kantoorlesse naars werden voort* geopend, doch men heeft slechts postzegels gevonden en mee genomen. Zaterdagnacht is tijdens de afwezigheid van de bewoners ingebroken bij den café houder H H. in de Calandstraat te Rot terdam. Vermist wordt een bedrag van f 500, een wissel groot f 500 en twee zee mansnoten met. een gezamenlijke waarde van 6 p.st. De dieven hebben zich vermoe delijk' met behulp van een valschen sleu tel toegang verschaft. STAKING. In de.te Valthermorfd gehouden verga dering van leden vaü deD modernen land- arbeidersbond en de leden van den Chris- telijken bond, is naar aanleiding van het afwijzen van de gevraagde loonsverhooging van 8 pCt., besloten met ingang van heden het werk neer te leggen. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Men meldt uit Budel aan de ,,'s-Hert. Crt." Toen het U-jarig dochtertje van den heer H. O. zich uit de school naar huis wilde begeven, werd het ter hoogte van het HeesakkeT door een auto gegrepen en meegesleurd. Terwijl de automobilist zijn vaart versnelde om zoo vlug mogelijk uit de omgeving weg te komen, werd het ongelukkig kind dooi den aldaar juist paa- seerendeu heer H Leijseen, hoofd der bijz. school te Schoot, in bewusteloozen toestand en ernstig verwond opgenomen en naar de dichtstbij gelegen woning van landbouwer M. Lamm er s gebracht. De in middels ontboden geneesheer dr. Visschers, welke spoedig ter plaatse was, verklaarde dat de toestand van het kind niet toeliet het naar hu.g te vervoeren. Men vreest voor dit jonge ïeven. De automobilist, die zidh zoo spoedig uit de voeten maakte, zal gerechtelijk worden vervolgd. VERDRONKEN. Uit de Maas onder Well is het lijk op- gevischt van een onbekende vrouw. Te Obdaan i® het 4-jarig jongentje H. W. te Water geraakt en verdronken. Tc Bronsveen, onder Oude Pekela ver dronk een kind van den arbeider B. FRAUDULEUS VERVOER VAN GEDISTILLEERD. Rijksambtenaren hebben onder de ge meente Rucphen een vrachtauto van de Handelsvereemging Noord-Brabant te Breda in beslag genomen wegens het frau duleus vervoer van gedistilleerd. Er is proces-verba al opgemaakt. MISLUKTE BER00VING. In het Grand Hotel op de Keizerlei te Antwerpen heeft een Hollander C- K., een brutale boevenstreek willen uithalen, welke echter totaal mislukt is. K. had met den Hollandschen diamant handelaar P. kennis gemaakt en wilde een partij diamant voor een koopje van de hand doen. P. had daar wel ooien naar en stelde voor, dat men een kamer-in boven genoemd hotel zou huren om die zaak rus tiger te kunnen afhandelen; bovendien zou hij een vriend meebrengen om de diamanten te keuren. Toen de drie mannen in de kamer wa ren, draaide K. plotseling het electrische Licht uit <m hield zijn beide metgezellen een revolver onder den neus, met het ver zoek hem hun geld ter hand te stellen. De beide bedreigden begonnen echter luidkeels te schreeuwen ein onmiddellijk snelde hotelpersoneel toe. De roover acht te heb nu maar liet best ruim baan te kie zen en vluchtte met achterlating van zijn hoed. Zijn haast mocht, hem echter niet baten en reeds enkele minuten later kon K. in handen der politie overgeleverd worden. In zijn bezit werd een Revolver gevoD-den, welke nog met zes patronen geladen was. Tot zijn verdédiging bracht hij in, dai^ij „een stommiteit begaan had." De Antwerpsche politie vermoedt, dat zij met de arrestatie van K. een goeae vangst gedaan heeft. Gastvrouw rZoudt ge nog niet iet* ten beste willen geven, mijnheer Schreeuwer? Gast: Is het nüet een beetje te laat, misschien hinder ik de menschen hier naast wel. GastvrouwO, dat is niets. Die hebbetn onlangs ons hondje vergiftigd Zoo is het alleen poets om poets. RECLAME. «ifca Doos 30d Keelpijntabletten 30 en 60 ct few BIJ APOTH. EN DROGISTEN mm—ml 120 NED. HERV. KERK. Drietal: Te Haarlem (vac.-ds. Veen): J. C. Koningsberger, te Amsterdam over 't IJ, J. L. van Leeuwen, te Hilversum; en A. K. Straatsma, te Zandvoort geroepen: Te Vreeland: J. T. Ljjssen, to Nigtevecht; Te Nieuw Beerta (Gr.): G. W. Goedhart, te Grolloo (Dr.). Aangenomen: Naar Genemuiden: A Luteyn, te Gouda. Bedankt: Voor Maartensdijk: T. Lek- kerkerker, te Delft; Voor Vianen: J. J. Kloots, te Zwammerdam. NEDERLANDSCHE PROTESTANTENBOND Buitengewone vergadering. De Nederlandsche Protestantenbond heeft te Utrecht een buitengewone vergadering gehouden onder voorzitterschap van ds. D. Drijver. Luther9ch predikant te Haarlem. De vergadering, die druk bezocht was, ontving met applaus de meedoeling van den voorzitter, dat op de volgende algemeen e vergadering het hoofdbestuur een voorstel zal doen in zake het maken van een steno grafisch verslag van de vergaderingen van den bond. De voorzitter deelde voorts mee. dat bin nenkort een overeenkomst met een drukker zal worden aangegaan betreffende de uigave van De Hervorming. Het aantal abonné's is RECLAME. 121 VPAAGT ZE UW WINKELIER. geslegen tot 700. Het contract zal staan op den grondslag van 800 abonné's. zoodat nog slechts 100 abonné's bijgewonnen behoeven te worden. Voorts deelde hij mee. dat het hoofdbestuur niet ongenegen is, meer zelf standigheid aan bondscommissies te geven. Het voorstel van het hoofdbestuur om aan den secretaris en penningmeester een ver goeding van f 000 per jaar te geven werd met groote meerderheid aangenomen. Ten slotte werd een voorstel van de afdee- ling Utrecht om de bestuursverkiezing uit te stellen, verworpen 'met 42 legen 37 stem men. De verkiezingen voor een nieuw hoofdbe stuur hadden vervolgens plaats. Prof. H.« T. de Graaf en mej. C. A. Heineke stelden zich hierbij niet meer herkiesbaar. Ingevuld wer den 78 stembiljetten. Het heele aftredende bestuur, voor zoover herkiesbaar, werd her kozen, t.w. de heeren T. v. d. Blink, ds. C. Boerlage, ds. D. Drijver, ds. G. Hulsman, dr. L. Th. Jorissen, ds. S. Spaans; in de vaca ture de Graaf werd benoemd prof. Eerd- mans, terwijl tot penningmeester werd aan gewezen de heer J. C. van der Meer uit Hil versum. Over de vacature Heineke waren de stemmen zoodanig verdeeld, 'dat een nieuwe vrije stemming moest worden ge houden. Gekozen werd mej. N. Bruining (Schcve- ningen). Vervolgens werd in behandeling genomen een hoofd bestuursvoorstel om over te gaan lot instelling van 12 geografische krineen. Op de alg. vergadering te Haarlem werd de daar voorgestelde indeeling in 5 districten verworpen. Het is nu de bedoeling van het H.B. 12 kringen te vofmen, waarbij 6 leden van het II. B. aangewezen zuilen worden, die als gedelegeerden den band tusschen die kringen en het H.B. zullen onderhouden. De voorzitter zette uiteen, dat ernaar ge streefd is, de kringen ongeveer even groot te houden en in eiken kring een bepaalde stad als centrum aan te wijzen. De vergadering ging tenslotte acCoord met het H. B.-voorstel, hetgeen in „de Hervor ming" zal worden gepubliceerd, terwijl bin nen vier weken door het H.B. eventueele be zwaren tegen de indeeling der kringen te gemoet worden gezien. Dan werd voortgegaan met de behande ling van het rapport der Commissie-Ensche de,'voorzoover hog njet aan de orde gesteld. Aangenomen werd een voorstel om de Com missie voor Godsdienstonderwijs en Gods- dienstpredikirig met twee leden uit te brei den en de nieuwe leden te benoemen uit de leden van groote kerkhoudende afdeelingen. Het H. B. stelde bij de bespreking van de functie der Commissie van financieele voor lichting voor, de Commissie, die van advies zal dienen bij de belegging van de bondsgel- den en een Controlecommissie, die de uit gaven en de boekhouding zal controleeren. Daar het II. B. de bestaande Commissie in haar werk als Commissie van Advies niet gaarne zou missen, stelt het voor aan dit bezwaar tegemoet te komen door te oepa- len, dat op iedere algemeene vergadering 'n commissie van twee personen uit en door de leden wordt benoemd tot nazien van die rekening, die het volgend jaar aan de goed keuring van de algemeene vergadering wordt onderworpen. Men zou ook kunnen bepalen, dat de kringen bij toerbeurt deze keuze zouden doen. Besloten werd de Commissie te splitsen en haar het karakter van een boiïdscom- missie te geven, zoodat ze door het II. B. zal worden benoemd. De vergadering verklaarde zich accoord met de redactie van het artikel inzake het dagelijksch bestuur, dat zal luiden: „Voor zitter, secretaris en penningmeester vormen tezamen het dagelijksch bestuur van den bond. Zij zijn bevoegd voor dezen op te treden en voor den bond verbintenissen aan te gaan". Namens de Commissie-En schede verde digde prof. Eerdmans het denkbeeld, om den accountant in dienst van den bond af te schaffen. De administratie is eenvoudig ge noeg; de omvang van den bond is veel ge ringer geworden, zoodat 1/4 van het werk is verminderd. De voorzitter stelde voor de beslissing over dit punt aan te houden tot de a.s. al gemeene vergadering in verband met de benoeming van een nieuwen penningmees ter en een Commissie van Contröle. Aan de afdeeling Utrecht werd opdracht gegeven de Commissie van Contróle samen te stellen. Hierna werd de vergadering gesloten. PROF. DR. JAN TE WINKEL. Gisteren herdacht prof. dr. Jan te Winkel te Amsterdam, den dag, waarop hij voor 50 jaar promoveerde lot doctor in de letteren. In intiemen kring is dit feit herdacht. SCHOOLARTSEN TE PLATTELANDE. Op uilnoodiging van het provinciaal be stuur heeft in het gebouw der prov. griffie Ie 's-Gravenhage een afdeeling van Gedep. Sta len een conferentie gehad met vertegenwoor digers van het hoofdbestuur der Zuid-Hol- landsche Vereeniging Het Groene Kruis over de vraag of en in welke mate deze aandeel zou kunnen nemen in de organisatie van het srhoolarlsenwezen te plaltelande onzer pro vincie. De conferentie stond onder presidium van den heer H. de Wilde, terwijl van de zijde van het provinciaal bestuur aan de vergade ring mede deel namen de heeren H. J. Borg- hols en jhr. mr. L. E. M. von Fisenne. De Z. H. V. Het Groene Kruis was er vertegen woordigd door de leden van de commissie voor de hygiëne van het kind; dr. T. Beeken kamp, dr. J. Ph. Elias, en burgemeester E. Vernède en den nieuwen geneeskundigen inspecteur voor de zuigelingenbescherming en de kinderhygiëne le platlelande dr. J. E. Feisser. De voorzitter stelde de vraag, of de ver eeniging bereid zou zijn de organisatie van het schoolartsenwezen in de provincie geheel zelfstandig en met steun uit de openbare kas ter hand te nemen en zelfs te 'financieren. Van de gemeentebesturen is onvoldoende initiatief te venvachten, maar van Het Groene Kruis, dat practiseh de geheele pro vincie bestrijkt, zou grooten invloed kunnen uilgaan om de invoering van het school artseninstituut le platlelande mogelijk te maken. Het Groene Kruis verklaarde medewerking aan de invoering van schoolartsendiensten een onafwrjsbaren plicht te achten. Het stelt zich voor door volksvoorlichting de gemeen ten bij elkaar le brengen tot het vormen van districten, aan het hoofd waarvan een raad van beheer kome te staan, waarin de ge meenten van het district zijn vertegenwoor digd en die met den geldelijken steun der provincie den schoolarts benoemt en zijn instructiën vaststelt. Et is goede reden, al dus het orgaan der vereeniging, te verwach ten, dat de provincie de inyoering van ge neeskundig schooltoezicht (e plaltelande zal steunen tot 50 pet. in de kosten. VOOR DINSDAG 29 MAART. Hilversum, 1050 M. 12.00: Politieber. 12.302.00: Lunchmuziek door het Hall- Orkest, Terminus-Hotel Utrecht. Dirigent: M Noyer 3.0Ó4-00: Knipcursus 5.006.45; Concert door het H. D. O.-orkest F. Hillen, piano 6.457.45: Vervolgles en conversatieles Engelsch 7.45: Politie ber. 10.30: Persber. 8.10: Omroep. Uitzending uit de St.-Dominicuskerk le Am sterdam. Gem. Knapenkoor van de kerk O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Amster dam, o. 1. v. kapelaan P. L. Ch. van der Meer. F. van Tulder, orgel. Het 2de ged. wordt verzorgd door F. v. Tulder, orgel. Da mes- en heeren kwartet (sopraan, alt, teno», bas). Evert Haak, orgelbegeL 1. Ave verum Corpus (2-st. gem.3, Perosi; 2. Tristis est anima mea (3-st. gem.), Perosi; 3. Ps. 50 (Miserere 4 verzen en Gloria Patri), Grego riaansch; 4. Meditatie over bet lijden des Heeren (lste ged.): Van kruispaal tot Pa radijs, door Past. v. Noord; 5. Ps. 50 (Mise rere,overige verzen), Gregoriaansch6. Me ditatie over het lijden des Ileeren (2de ged.) door Past. Th. J. v. Noord; 7. Paree Domint (Volkszang), Gregoriaansch; 8. Oesca via- lorum (4-st. gem.), Gilsen; 9. Eram quasi agnus innocens (3-st. gem.), Perosi; 10. Rosa vernans, Gregoriaansch; 11. Tantum ergo Sacramentum (2-st. gem.), Perosi. Pauze. 2de ged. 1. Du Hirte Israels. Bort- nianski (kwartet); 2. Ti Prego (Canon), Curschmann (Terzet); 3. Jezuslied (gedicht rus dem Mittelalter), Hildach (sopraan); 4. Maria Gnademutter, Sinding (sopraan); 5. O Sacrum Convivium, Craeyvanger (bas); 6 Ogni Sabato avrete il lume acceso, Gor- dighani (alt); 7. O, Salutaris Hostia, Pa- nofka (tenor); 8. Scante No. 1 op. 65 (lste gc-d.), Mendelssohn. Daventry, 1600 M. 11,20: Het Daventry kwartet en solisten (sopraan, viool, decla matie, soubrette) 1.202.20: Concert. Olof-sextet en baritonzang 3.15Voorle zing: The Bible in Spain 3.20: Lezing: Elementary music 4.05: Concert 4.20: Orkest-concert 5.20: Huishoudpraatje 5.35; Kinderuurtje 6.20: Dansmuziek 6.50: Tijds.. weerb., nieuws 7.05: Dans muziek 7 20: Lezing: The scientific man nnd the public 7.35: De 9onates van Mozart 7.-15: Lezing; The growth of Industry 8.05: Russische kamermuziek Het Catterall kwartet (2 violen, viola, cello). Marova, zangeres 9.20: Weerb nieuws 9.40: Lezing: Beethoven 10 00 Variété, Four Harmony Kings, syncopatie. E. Douglas Reid. karakterstudies, Clapham en Dwyer, korïiieken; M. Windsor, humo rist a. d. piano, II. Leoni, balladen 10.50 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10 50— 11.20; Concert 12.502.10: Concert. Or kest en Hr. Giovanna, zang 5.055 55: Trio-concert (piano, viool, cello) 9 05- Concert. Orkest, Hr. Yvonneck, zang. „Mon sieur de la Pali^se", tooneelslukjg tot slot. Langenberg, 469 M. 10.2011.20: Con cert 12.251.25: Marschmuziek 4.20 —5.20: Kamermuziek (fluit. hobo. klarinet, hoorn, fagot) 7.509.20: Vroolijke avond „Die Schul rei term, klucht in 1 acte van E Pohl. Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 3.207.05; Lezingen en lessen 7.30: „Die Dose Sr. „Majestat". operette in 3 -acten van Gilbert. Het stuk speelf kort na den 7-jarigen oorlog. Hamburg. 394.7 M. 11 501 20: Or- kestconcert 1.252.05: Kamermuziek 5.206.10: Sprookjesmuziek 7.20—11.10 HET LOT VAN KOLONEL FAWCETT. Montevideo, Februari. Een pogLng om het mysterie te onthul len van het lot van kolonel P. H. Fawcett, dan Britschen ontdekkingsreiziger, die twee jaar geleden naar het binn-en'land van Brazilië is vertrokken, is tot een on tijdig en teleurstellend ernde gekomen. Men herinnert zich, dat kolonel Faw- oatt, zijn zoon en een metgezel, Raleigh Rimell genaamd, de post Bakairi n'abij Cuyaba in de Brazil ia an sche provincae Matto Grosso op 30 Mei 1925 verlieten en in NooiMelijke richting het ononderzochte oerwoud zijn binnengedrongen. Zij hoop ten belangrijke geografisch een geologi sche gegevens te verzamelen en de juist heid te onderzoeken van de geruchten, dat zich in dit oerwoud overblijfselen van een verdwenen beschaving zouden bevinden, welke van buitengewoon airehaeologisch be lang zouden zijn en die men hoopt© aan te treffen onder de wildernis, die bet land eeuwenlang heeft bedekt. Onlangs is aan mr. Alfred HenTy Mor ris, een Camadeesch ingenieur, die bezig was met het maken van bruggen in Uru guay, door een vriend verzocht, inlichtin gen in te winnen over Fawcett. Morris liceft daarop onmiddellijk zijn werk ver laten-en is van de grens van Uruguay ver- tiokken met het voornemen, Matt-o'Grosso binnoD te dringen, waar bij hoopte, den onderzoeker te vinden, of nieuws over hem te vernemen. Morris bevond zich nabij Quarabv, en kele mijlen over de Brarihaansche grens, toen hij weid aangehouden door een aan- voerder van de revolutionairen, Francisco Carvalho genaamd, die zijn uitrusting in beslag nam en Morris gevangen nam in de- veronderstelling, dat hij leider was van een aanval van de regeeringstroepen. Toe vallig was aan de aankomst van Morris bij C'arvaJho's legerkamp een aanval van de regeeringstroepen onmiddellijk vooraf gegaan. Later is Morris in vrijheid gesteld en hij heeft sindsdien Porto Allegre in Rio Grande do Sul bereikt. Hij verklaart, dat al zijn bemoeiingen werden belem merd door Carvalho en dat hij derhalve zijn plan, het onderzoek voort te zetteü, had moeten opgeven. Het Fawcettmyste- rie is derhalve even duister als tevoren. Alvorens kolonel Fawcett zijn tocht be gon, heeft- bij verklaard, dat hij verwacht te, meer dan een jaar te zullen wegblij ven, misschien zelfs twee jaar. Deze ter mijn zal op 30 Mei a.s. geëindigd zijn. In dien hij inmiddels niet zou zijn terugge keerd, zcide hij, zou het overbodig zijn, een hulpexpeditie uit te zenden, in ver band met het. klimaat, do uitgestrektheid van het gebied en tevens, omdat geen ex peditie hem zou kunnen redden, indien hij zichzelf niet kon redden. Het laatste bericht, dat man van de ex peditie heeft ontvangen, wa« verzonden elf dagen nadait Fawcett het oerwoud was binnengedrongen. Van dat oogenblik heeft geen onkel woord van de expeditie Cuyaba bereikt. „Die elf Scharfrichter", cabaret. Daarna dansmuziek. Brussel. 509 M. 4.206.20; Orkest- concert. Een lezing om 9.50. SCHEVENINGEN—HAVEN, 1950 M. (Zakelijke omroep). MAANDAG: 8.155 u.Pers-, handels- en financieele berichten. 1 30—2.45: Beursnoteeringen. 3.353 50: Landbouw- berichten. 6 30—6.57: Stenografieles. 77.18: Voordracht over Wilskracht, Zelf- beheersching etc. DINSDAG. 8.155 u.Pers-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zui- velber. 1.302.45: Beursnoteeringen. 3.52—3.57: Zuivelber. 5.30-5.35: Zui- velber.' 7 u.Duitsche les. WOENSDAG. 8.155 u.Pers-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zui velber. 1.302.45: Beursnoteeringen. 3.353.50: Landbouwber. 3.523.57: Zuivelber. 5.305.35: Zuivelber. 6.30— 6.57: Boekhoudles. 7 u.Engelsche les. DONDERDAG 8.15—5 u.Pers-, han dels- en financieele ber. 1212.05: Zui velber. 1.30—2.45: Beursnoteeringen. 3.52—3.57: Zuivelber. 6.30—5.35: Zui- ber. 7 u.Fransche les. VRIJDAG. 8 15—5 u.Pers-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zuivel ber. 1.30—2.45Beursnoteeringen. 3.353 50: Landbouwber. 3.523.67: Zuivelber. 5.30— 5.35: Zuivelber. 6.30 6.65: Stenografieles. 7 u Engelsche les. BEETHOVEN. HERDENKING TE WEENEN. Zaterdagmorgen is te midden van een uitgelezen publiek uit alle landen van de Muzikverein de herdenking van Beethoven's sterfdag op plechtige wijze geopend. Onder Weir.gartner's leiding is Beethoven's cantate voor den dood van Keizer Josef II op im posante wjjze ten gehoore gebracht Daarn3 sprak prof. Guido Adler, de president van hel comité, vervolgens de president van de Oostenrijksche republiek, bondskanselier dr Seipel, de burgemeester van Weenen, dr. Seitz, en vertegenwoordigers van vele landen, o.a. de Duitsche minister van Keudel!, Herriot, Mascagita en jhr. van Berestoyn. PIANO-RECITAL JOSEF PEMBAUR. Maandag 11 April geeft de beroemde pianist Josef Pembaur in de groote zaal der Stadsgehoorzaal een piano recital. Het programma bevat werken van Beethoven, Brahms en Liszt. Voor dit concert hebben de leden van den ..Leidschen Kunstkring voor Allen" belangrijke reductie. 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6