verdedigen en pas na 23 minuten komt aan de overzijde het eerste „schot", waarbij Post dan nog meters-te hoog mikt En altijd nog beheerscht A. S. C. het spel. Een enorme kei van Goslings ondergaat het lot van alle vo- rigen en gaat precies over het vijandelijk doel, maar dan begint de sensatie. Bij een D. H. C.-aanval mist Wamsteker Sr. en de toestormende Post lost een scherp schot dat wel vallend door den Lcidschen doelman gekeerd wordt, maar tot gevolg heeft dat Vreeken een overtreding begaat binnen het beruchte gebied! Penalty 1 Dorjee komt naar voren en 31 minuten na den aanvang heeft D.H.C. de leiding. 1:0. Even schijnt A.S.C. ontmoedigd, maar Goslings brengt onmid dellijk weer tfuur in de gelederen. Nog geen twee minuten later schiet hij tegen den keeper, die het leer naloopt tot ver buiten het doelgebied. Vlugger nog dan Happee is Kiel. Deze snelt toe, zet laag voor.en over het hoofd van Dorjee, die op de doel lijn staat, jaagt Goslings den bal in de tou wen. 11. Niet zoodra is het spel hervat cf Kiel komt in botsing met Dorjee en moet het veld verlaten. Maar ook met 10 man blijft A. S. G. gevaarlijk. Als Roem den bal krijgt plaatst hij zuiver voor doel en uit een gewirwar van spelers werkt Goslings het leer over de lijn, zoodat A. S. C. zeven mi nuten voor de rüst met 21 de leiding heeft Zelfs Kiel komt er weer van op streek en herneemt z'n plaats. Met A. S. C. in den* aanval breekt de pauze aan. In de tweede helft heeft D. H. C. het voor deel van den sterker wordenden wind, ter wijl het al spoedig begint te regenen. On stuimig valt de thuisclub nu aan en meer dere malen verkeert het Leidsche doel ern stig in gevaar. Een prachtschot van Post scheert de deklat, terwijl een moment later de bal geruimen lijd vrijwel op de doellijn blijft liggen en dan eindelijk weggewerkt kan worden. Het spel van A. S. C. is nu zeer onzeker, waardoor D. H. C. haar over wicht weet te bestendigen. Doch de doel punten blijven uit. Wat de groenzwarte Delftenaars ook probeeren, hoe vaak zij ook storm loopen de prachtige Leidsche ver dediging weet van geen wijken en komt keer op keer overwinnend uit den strijd. Eens meencn wij Bout te zien scoren, maar als hij meent vrij te zijn en drie A. S. C.'ers Is gepasseerd, duikt Wassenaar vlak voor de doellijn op en maakt aan de Delftsche illusies een einde. Zoo af en toe brengt Gos lings nu, als er een 25 minuten gespeeld Is, eenige verademing, gesteund door Kiel, doch het vlot niet meer in den aanval en tot schieten komt het dan ook niet. Het D.H.C.- offensief schijnt niet te stuiten. Met regen en wind in den rug hebben de gastheeren geen al te moeilijke taak, alleen die doelpunten, zie je. daarvalt eenvoudig niet aan te denken. Meer en meer verstrijkt de tijd. eenige tegenaanvallen van A. S. C. brengen wat afwisseling, en zoo langzamer hand gaat men rekenen op een Leidsche overwinning. Helaas! Juist binnen het straf schopgebied slaat De Ruyler den bal met de hand! Opnieuw penal tv. En weer is het Dorjee, die het vonnis voltrekt. Zes minuten later komt het einde, met den stand 22. NEDERLAND—TSJECHO-SLOWAKIJE. De samenstelling der Oranjeploeg. De Technische commissie van den N.V.B. heeft gisteren het elftal voor den op 2den Paaschdag te Amsterdam te spelen wed strijd als volgt samengesteld: v. d. Meulen Denis Van Kol. Verlegh Massy Van Heel Elfring Smeets Tap Gehring Weber Reserves: Thijssen (Stormvogels), Schct- ters (Ajax), Krom (R. C. H.), Scheeffer (U. D.) en Bakhuijs (Z. A. C.). Nadat gisteren te Rotterdam nog een wedstrijd tusschen twee proefelftallen was gespeeld is de Technische Commissie tot bovenstaande samenstelling gekomen, en zij brengt daarbij weinig verrassingen. Trou wens: kennen wij nog surprises bij de vast stelling, yan onze ploeg tegenwoordig nu er een zeer groot aantal gelijkwaardige spelers beschikbaar is doch de „sterren" vrijwel ontbreken. Achterhoede en middenlinie ble ven gehandhaafd en zulks kan gebillijkt worden, ook al zagen wij Krom liever dan Verlegh als rechtshalf. In de voorhoede zijn drie nieuwe spelers gekozen. Smeets (II. B. S.) vormt nu den rechtervleugel met den Alcmaria-man Elfring en een verzwakking zal dit wel niet zijn. De H. B. S.'er is een doorzetter met een stevig schot. Gisteren, in den kamp te Rotterdam, kon hij met Elfring, die uitstekend voldeed, best overweg. Tap is weer midvoor, ondanks den aandrang van vele zijden om Buitenweg te kiezen. Mis schien dat het den Hagenaar tusschen Smeets en Gehring (Longa) nu beter lukt dan in Antwerpen. Een volkomen teleurstel ling was hij trouwens zelden. Gehring en Weber (Sparta) vormen den linkerwing en evenals bij den vorigen wedstriid kan ach ter deze proefneming een vraagteeken wor den gezet. Reden tot critiek bestaat er in- tusschen weinig of niet. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. - Kamp. van Nederland: AjaxFeyenoord 02; N. A. C.Velocitas 1—0. Promotie en degradatie: D. H. C.A. S. C. 2—2; Haarlem—H. V. V. 0—2; A. G. O. V. V.Hengelo 51. Afdeeling n, 3e klasse: U. V. S.—T. H. B. 1—2. Ros. 2e klasse A: Lugdtinum IIL. F. C. II 2—1. Aideeling Hl, 1ste klasse: HeraclesWa- geningen 41. Afdeeling IV, lsle klasse: B. V. V.Phi lips 3<3. Afdeeling V, 1ste klasse: G. V. V.G. V. A. V. 12; FrieslandLeeuwarden 34; Achilles—W. V. V. 7—0. LEIDSCHE VOETBALBOND. lste klasse: Raceël ID.V.S. 08; Lug- dunum IIIL.F.C. III 42; Quick Boys n L. M. C. I 3—5. 2e klasse U. V. S. Ill—D. V. S. II 4*-2; Quick Boys III—L. F. C. IV 2—2. LEIDSCHE BOND VOOR ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE lste klas: D.V.V.—A.D.O. I 4—1; Zee, boys—Fides-Pacta 7—3; ARC. I—M.S.G. afgek. Van Overal. De kampioenswedstrijd te Amsterdam tus schen Ajax en Feyenoord, de twee Weste lijke vertegenwoordigers in dit tournooi, is ten gunste der Rotterdammers beslech^. Eigenlijk tegen onze verwachling in. Feyen oord heeft geloond beter te kunnen dan in de laatste competitie-ontmoetingen cn pakte vanaf den aanvang de zaken zoo goed aan en met zooveel geestdrift dat er van het samenspel der Amsterdammers, die wind en zon in den rug hadden, maar heel wei nig terecht kwam. Het was Pijl, die kort voor de pauze goed opbracht en op het beslissende moment den bal doorgaf aan Barcndrecht, waarna De Boer het nakijken kreeg. Nauwelijks was de tweede helft eenige minuten oud of Barendrecht scoorde voor de tweede maal, waarmede de Feyen- oord-overwinning vrijwel een feit was ge worden. Wel poogde Ajax nog op te halen, maar haar voorhoede, waarin na rust Hor dijk in plaats van Ingenbleek midvoor speelde,- bleek voor doel weinig uit te rich ten. Even na de pauze had zich nog, naar wij in „De Courant" lezen een merkwaar dig incident voorgedaan. De Feyenoord- rechfsbuilen Pelterson werd toen namelijk gebeten door een politiehond, die door een persoon, welke op de voorste rij zat, aan de ketting werd vastgehouden, en werd ver vangen door Rixoord. In Breda werd Velocitas met den oneven goal geslagen door N. A. C., maar de Gro ningers lieten intusschen een zeer goeden indruk na. Hun spel was slug en geestdrif tig en werd tot de laatste minuut volgehou den, zoodat N. A. C., dat na rust vermoeid raakte, de handen vol heeft gehad. Het was een gelijk opgaande wedstrijd, waarin het eenige doelpunt pas een kwartier voor het einde door Van Boxtel werd gescoord. De stand is nu: - gesp. gew. gel. verl. v.1 pnl Feyenoord 1 1 20 2 N. A. C. 1 1 1—0 Ajax 2 1 1 23 Velocitas 2 2 13 De vijfde candidaat voor het kampioen* schap zal waarschijnlijk volgenden Zond;?« bekend zijn. Immers Heracles won gisteren met 41 van Wageningen, en speelt nu Zondag op het Tubantia-terrein te Hengelo een beslissingswedstrijd tegen Enschedó. Voor de promotie- en degradatie-compe, titie deelden D. H. C. en A. S. C. de punten. Elders in dit Blad meer daarover. Het be* gint er thans sterk op te lijken dat A. D. O. (Den Haag) de derde gegadigde zal zijn. Zij won immers gisteren met 3—1 van Xerxes, terwijl H. D. V. S., dat haar midvoor moest missen, met 21 door O. D. S. werd ge slagen. Uit den stand blijkt duidelijk hoe goed de kansen der Hagenaars nu zijn: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. A. D. O. 16 13 3 63—22 26 H. D. V. S. 17 13 4 63—33 26 In de andere Westelijke afdeeling kreeg Haarlem klop van H. V. V dat met vier winstpunten nu vrij veilig slaat. De Hage* naars speelden stellig beter dan de zeer ze* nuwachtige roodbroeken, maar wisten toch ook voor de rust niet te doelpunten. Acht minuten na de hervatting bracht Jansen echter den stand op 01, terwijl dezelfde speler vlak voor het einde den voorsprong tot 02 opvoerde. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt, H. V. V. 2 2 3—0 4 D. E. C. 1 1 0—1 Haarlem 1 1 02 In het Oosten was Hengelo niet opgewis^ sen tegen A. G. O. V. V., dat zeer produc tief was en met 51 zegevierde. De andere tweede-klasse-kampioen is Rigtcrsbleek. Over de competitie verder weinig nieuws, behalve dan de teleurstellende nederlaag van U. V. S. tegen T. H. B. De Haarlem mers zijn nu uitgespeeld met 9 punten uit 14 wedstrijden. Hillinen heeft er 7 uit 14 en U. V. S., als nummer laatst. 5 uit 12. Do kansen der blauw-witten dalen iederon Zondag. U. V. S.—T. H. B. 1—2. Om 2 uur laat de heer De Bruyn begin nen. Bij U. V. S. zijn enkele spelers ver* vangen, wat tijdens den wedstrijd geen ver* slechtering bleek. Als er 4 minuten is ge speeld krijgt de linksbinnen van T. H. B, den bal toegespeeld en doelpunt van dicht bij onhoudbaar. U. V. S. speelt niet ontmoe digd verder en als enkele minuten later Boom keurig opbrengt en voorzet, werkt de linksback van T. H. B. den bal in eigen doel 11. U. V. S. blijft in de meerderheid, de vleugelspelers zijn zeer actief, doch bij het binnentrio ontbreekt het schot. Hoewel T. H. B. niet stilzit en de voorhoede aardig samenspeelt kan zij toch niet veel uitrich ten tegen de stug spelende U. V. S.-achter hoede, waarin keeper Kramp uitblinkt. De rust*komt met 11. Direct na de rust pakt U. V. S. dc zaken energiek aan en T. H. B. kan slechts met inspanning van alle krachten doelpunten voorkomen; zelfs de U. V. S.-backs nemen aan de belegering deel. Boom schiet bij ecu U. V. S.-aanval keihard tegen de lal. doch niets mag baten, het beslissende schot ont breekt. Zelfs een penalty wegens hands wordt gemist. Bij een der weinige T. H. B. uitvallen forceert de linksbuiten een corner. Deze wordt keurig voorgezet en de links binnen kopt in, 1—2. Er is dan nog 15 min. te spelen; heel U. V. S. valt aan, maar bet geluk is niet aan haar zijde en als de scheidsrechter het einde aankondigt heeft U. V. S. weer verloren. De uitslag andersom had echter de verhouding beter weerge geven. Bij U. V. S. waren keeper Kramp, Won- dergem en v. Deursen de besten. Bij T.II.B. was de linksbinnen de man. Door deze nederlaag komt U. V. S. steeds slechter te staan. Het spel is heel goed, doch het schot ontbreekt geheel. Vermelden vrij nog dat de heer de Bruyn den wedstrijd keurig leidde.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14