SPORTBLAD LEIDSCH DAGBLAD (o. 7. Maandag 28 Maart Anno 1927 Het voornaamste nieuws J van heden. Bureaui Noordelndsplsln LEIPEN e VAN HET VOETBAL. S.C. SPEELT GELIJK TEGEN D.H C. Delftenaais benutten twee strafschoppen (Van onzen eigen verslaggever). Zeker een duizendtal Leidenaars zijn gis- ren met het A. S. C.-elftal naar Delft £e- ukken om getuige te zijn van den eersten gradatiewedstrijd tegen D. H. C. En net hijnt ons aan geen twijfel- onderhevig dat groote meerderheid van die betangstel- nden met zeer gemengde gevoelens naar Sleutelstad is teruggekeerd. Gevoelens n teleurstelling en.... vreugde. Teleur- elling over het feit dat de roodzwarten tot i minuten voor het einde een 21 voor- irong hadden weten te handhaven en zich en door een strafschop een kostbaar puntje gen' ontnomenvreugde, omdat A.S.C. loond heeft tegen de Delftenaars opge- assen te zijn en onze voorspelling dat er en reden tot pessimisme" was, tot waar- id heeft gemaakt. En hoezeer wij het dan >k betreuren, dat roodzwart op een dergs- ke manier de overwinning is ontgaan ij vinden toch ook ruimschoots factoren inwezig voor voldoening en hoop met het op de wedstrijden, die nog te wachten aan. Het is voor beide ploegen een buitenge- uon zwaren wedstrijd geweest, waarbij S. G. gedurende de eerste en D. H. C. in tweede helft het spel meerendeels in inden heeft gehad, maar er was toch een •nmerkend verschil, en wel in de techni- he vaardigheid tusschen de twee ploegen. Delftenaars zwoegden als paarden, lie- zichzelf en hun clubgenooten soms erhoop, maar slechts enkelen toonden een eeslerschap over den bal, gelijk wij die nnen van meerdere Leidsche spelers, larbij poogden onze stadgenooten het spel ?eds open te houden, waardoor de D. H. C. rdedigipg uit elkaar werd gerukt en bij- orbeeld het eerste Leidsche doelpunt ont- >nd. D. H. C. deed het anders, bracht het :r met kleine tikjes verder en geen buiten- cler zou van midvoor of midhalf een bal ijgen, wanneer nog een andere D. H. C.'er ch tusschen hen tweeën bevond, met het volg dat de thuisclub wel tallooze malen de rust tot dicht bij het A. S. C.-doel is ■orgedrongen, maar te veel tijd noodig had tot schieten te komen en bovendien >ortdurend de schitterende Leidsche de- nsie tot afweer gereed vond. Zoo liepen al stormloopen van groenzwart te pleiter ware het niet dat A. S. C. door pech werd htervolgd en twee strafschoppen tegen h kreeg zij zou met 20 hebben ge- mnen. Toegegeven: het zou niet precies n zuiver beeld van de verhouding hebben [even, maar tenslotte zijn het de doelpun- die beslissen en dan is het toch een feit A. S. C. tweemaal scoorde terwijl de zoo faamde Delflsche voorhoede nog geen vijf ïoorlijke schoten heeft gelost in heel de- nerveuzen doch spannenden kamp. trkelijk, D. H. C. beantwoordde geenszins n de faam, welke er over haar is ver- eid en is in den vorm van gisteren in 'n eeval geschikt voor de eerste klasse. L S. G., als geheel, heeft een goeden wed- ijd gespeeld, met Wamsteker, Josson en slings als uitblinkers. Er is zeer hard ge- rkt en met groot enthousiasme, waar.'oor 'ere speler, stuk voor stuk, een pluim 'dient, maar het werk van genoemd drie- stak, ondanks alles, toch ver uit boven van de rest van het team, en ook boven dat van D. H. G. Hoe hebben de Delftenaars gezwoegd en gesjouwd om de Leidsche backs te passeeren doch het was altijd en altijd weer tevergeefs. Trappend en kop pend bedwongen Wamsteker Sr. en Josson vrijwel iederen aanval en wij weten heel zeker dat die groenzwarte tegenstanders diep in hun hart met groot ontzag waren ver vuld voor dit duo, dat buitengewone pres- taties heeft geleverd en hen allen ver de baas was. Daarachter heeft de jongste Wam steker het niet zoo heel druk gehad, maar wat hij kreeg verwerkte hij naar behooren. In de halflinie speelde Wassenaar beter dan ooit. Er was reden 8m z'n optreden in dezen kamp met eenige bezorgdheid tegemoet te zien, maar wij erkennen ook gaarne dat hij onze, niet al te hoog gespannen, verwach- tingan ruim heeft overtroffen. Niet alleen toch z'n verdedigen, vooral z'n koppen, was goed, maar ook steunend verrichtte hij z'n taak naar wensch. Hij dient alleen te be denken dat de voorhoede uit 5 en niet uit 3 spelers bestaat, m. a. w. dat ook de vleu gelspelers meer dan nu aan het werk moe ten worden gezet vanuit het hart van het veld Naast hem was Vreeken als vanouds, terwijl Bliek zich op prijzenswaardige wijze bij hen aansloot. Het laatste kwartier echter waren de kanthalfs uitgespeeld en de thuis club heeft daar handig profijt van getrok ken door met verdubbelden ijver de Leid sche veste te bestormen. In de voorhoede was Goslings de man die den toon aangaf en iederen aanval leidde. Ver opgedrongen als hij was in de vijandelijke achterhoede #èaf hij de tegenpartij handen vol werk en was hij door z'n ongekend groote snelheid en z'n fanatiek doorzetten, gepaard aan z'n tactisch opstellen, een doorloopend ernstig gevaar voor het D. H. C.-doel. Toch was da voorhoede, als combinatie, niet van bijzon dere kwaliteiten doordat er van De Ruyter in dezen forschen, hoewel fairen wedstrijd, le weinig uitging en Janssen minder goed wa^dan wij van hem gewoon zijn. Van de vleugelspelers was Kiel verreweg de besta. Hij gaf meerdere goede voorzetten en her haalde onvervaard z'n stormloopen tegen Dorjee, den eenigen Delftenaar, die van ruw spel niet geheel afkeerig bleek te zijn. Roem echter was zijn beenblessuur nog niet te boven en kon het tempo niet volgen. Hij was voorzichtig en langzaam en deed wel eenige tactisch goede dingen (het tweede doelpunt was indirect z ij n werk), maar was toch dikwijls een rém op den Leidschen aanval. Het is jammer, maar men zal wijs doen een volgenden keer Stephanus links buiten te zetten. Wij gelooven dat het de kracht van de ploeg ten goede zal komen. .1 D. H. C. was, zooals wij al opmerkten, technisch de mindere van A.S.G. en maakte de tactische fout van het spel steeds te kort te houden, maar physick was zij buiten kijf in de meerderheid. Die krachtig gebouwde kerels bleken tegen een stootje te kunnen en beschikten bovendien over een benijdens waardig uithoudingsvermogen. Hun ploeg telde geen uitblinkers als bij A. S. C-. maar was zoo mogelijk nog scholloozer. Eerlijk heidshalve houde men hierbij echter in het oog dat Bout geruimen tijd ziek is geweest en Verberg verleden week in Rotterdam door den Feyenoord-back Van Dijke zooda- - nig is „genomen" dat z'n meespelen in de zen kamp lang onzeker is geweest en ook hij dus vermoedelijk niet geheel en al fit was. De omstandigheden waren voor beide ploegen derhalve zoo ongeveer gelijk. De leiding van de ontmoeting berustte bij den heer Israels, die geen grove fouten heeft gemaakt. Ons inziens floot hij nog al eens De degradatie-wedstrijd ran A. S. O. tegen D. H. C. eindigde in een puntenver- deeling (22). De samenstelling van het Nederlandsche voetbalelftal voor den wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije. U. V. S. opnieuw geslagen; thans mei 2-»l door T. H. B. Ook Hillinen verloor. Vitesse (L.) won den korfbalwedstrijd tegen Deetos. Het Nederlandsche hockey-elftal voor den wedstrijd tegen Dnitschland vastgesteld. Een lawntenniswedstrijd Holland—* Amerika. als het beter ware geweest rustig te laten doorspelen, maar z'n kijk op het spel was werkelijk niet slecht Over de vraag of de toekenning van de eerste strafschop aan D. H. C. juist is geweest werd gedurende den kamp nog al getwist, maar men bedenke wel dat hier de opvattingen uiteen kunnen loopen. Duwde Vreeken den D. H. C.'er in den rug, waardoor deze kwam te vallen en een prachtkans miste, dan zat er voor den arbiter niets anders op dan penalty te ge ven. Men moge deze straf zwaar noemen, te zwaar zelfs een gulden middenweg daarvoor bestond er nu eenmaal niet. Nadat het publiek (naar schatting een 3500 menschen) een oogenblik was bezigge houden door een athletiek-demonstratie (ter overdenking aan den L. A IL bij de wed strijden te LeidenI) steU»«* de volgend# ploegen zich op: A. S. C. Wamsteker Jr. Wamsteker Sr. Josson Bliek Wassenaar Vreeken Kiel Janssen Geslings De Ruyter Roenf O v. Nellen Post Bout Verberg <L Bragt v. d. Engel Pieterse De Bruin Dorjee v. Resteren Happee D. H. C. Wamsteker wint den toss en kiest den vrij sterken wind, die schuin over het veld staat, mee. Nauwelijks heeft D. H. G. afge trapt, of het Leidsche aanvalsquintet glijdt door de zeer nerveuze Delftsche verdediging en een schuiver van Roem bezorgt Happee reeds dadelijk een benauwd oogenblikje. Uit z'n handen stuit het leer weer het veld in, doch Van Resteren werkt den bal buiten de lijnen. Aan uittrappen bezondigen de gast- heeren zich in deze periode trouwens ont zettend veel. Zenuwachtig loopen de mees ten heen en weer en telkens suist de bal weer ver over het publiek heen. En boven dien krijgen zij geen gelegenheid tot beda ren te komen ,want A. S. G. blijft onver moeid aanvallen. Iedere bal is voor rood zwart en goed gesteund door de halflinie gaan Goslings c.s. telkens opnieuw naar voren. Doch het zit hen niet mee. Eerst schiet Bliek net over de lat, dan doet Jans sen tweemaal hetzelfde en scheert ook een kogel van Goslings rakelings overl D. H. CL, heeft tot dusver niets anders gedaan dan

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13