opende de voorzitter, de heer H. Lieferink, de vergadering. Hierna gaf hjj het woord aan den secretaris, den heer Jac v. Beelen, ora de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Deze werden onder aank gearres teerd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat er een saldo in kas was van f 138.40, doch dat de vereeniging nog een schold had te boe ken van f 142.26. Deze schuld, reeds eenige jaren oud, werd door den schuldeischer nog steeds niet geïnd, zoodat de penningmeester de mogelijkheid uitsprak, dat deze misschien nog wel eens kon worden geschonken. Door den voorzitter werden de heeren Elzinga en SaDders verzocht deze rekening na te zien, welke door genoemde heeren volmaakt in orde werd bevonden. Thans is aan de orde het punt, waarvoor de groote belang stelling was, namelijk de candidaatstelling van den gemeenteraad. De heer R. J. de Groot zegt, dat hij onder de aanwezigen vele personen ziet, die lid zijn van twee kies verenigingen. Hij stelt voor, dat deze per sonen zich van de discussies en stemmingen zullen onthouden. Hierin voorziet het regl. niet, zoodat aan den wensch van den heer De Groot geen gevolg kan worden gegeven. Vervolgens stelt de heer Hermanides voor ten einde eindelooze stemmingen te verkorten 'de thans zittende raadsleden, candidaten van Gemeentebelang, de heeren H. Lieferink, dr. II. v. Nes en C. den Hollander, en bloc te benoemen. Met dit voorstel gaan niet alle heeren accoord. Bij monde van de hee ren R. J. de Groot, K. de Bes en G. J. G. van Parijs wordt hiertegen geprotesteerd. De voorzitter brengt alsdan het voorstel in mondelinge stemming; ook hiermede bleek men het niet eens te zijn, en op voorstel van den heer R. J. de Groot werd deze zaak aan een schriftelijke stemming onder worpen. Met 44 van de 68 stemmen werd het voorstel aangenomen. Verschillende heeren zijn van meening dat het in stemming gebrachte voorstel al leen inhield, het brengen van genoemde hee ren op de groslijst en niet dat deze heeren als no. 1, 2 en 3 op deze lijst zouden worden gesteld. Hierover ontspon zich een heftige discussie waaraan door verschillende heeren werd deelgenomen. Voorstellen om alsnog de volgorde van deze heeren op de groslijst in stemming te brengen wordt door den voor zitter met beslistheid van de hand gewezen, op grond dat het voorstel Hermanides met groote meerderheid van stemmen was aan genomen. Thans stelt de heer Lieferink voor dr. van Nes no. 1 te plaatsen, waarna de heer de Hollander niet anders als no. 3 op de lijst .wenscht te worden geplaatst, zoodat dus van zelf sprekend de heer Lielerink als no. 2 op de lijst zal voorkomen. Besloten wordt 9 per sonen op de groslijst te doen plaatsen. De stemming voor de nos. 4, 6, 7, 8 en 9 had het volgende resultaat. 4. P. F. v. Santen, 6. S. A. van Konijnenburg, 6. Th. Verloop, 7. K. de Bes, 8. A. Vermeulen en 9. Jac. v. Beelen. Bij de rondvraag zegt de heer R. J. de Groot dat gebleken is het regl. in verschei den zaken niet voorziet. Hij stelt voor de vol gende vergadering dit te herzien en hierin te zien opgenomen: lo. dat stemmingen over personen schrif telijk, over zaken mondeling zullen plaats hebben; 2o. dat personen, lid van een andere kies- vereeniging geen lid van Gemeentebelang kunnen zijn; 3o. Regelingen omtrent ranglijsten der candidaten. De voorzitter zegt toe dit in de volgende vergadering te zullen behandelen. De heer J. Imthorn vraagt of andere kies verenigingen een onzer candidaten ook kunnen overnemen. De voorzitter antwoord hierop, dat zulks in strijd is met de Kieswet. De heer B. de Groot vraagt wanneer er een bestuursverkiezing plaats heeft, waarop de voorzitter antwoordde dat de volgende vergadering het bestuur met een rooster van aftreding zal komen en er dus op de eerst volgende vergadering ook bestuursverkiezing zal plaats hebben. Thans niemand meer het woord verlan gend sluit de voorzitter onder dank de ver gadering. Bjj het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeliug zijn deze week als werkzoekende ingeschreven 49 personen, n.l.: 23 visschers, 22 landarbei ders, 2 losse arbeiders, 1 opperman en 1 stncadoor. NOORDWIJXERHOUT. BloembollencnlhiUT. In café v. d. Berg vergaderde de afd. Koordwijkerhout van de Algcm. Vereen, voor Bloembollencultuur. De voorzitter, de beer E. Oostdain heet allen welkom en opent de vergadering. De notulen worden daarna voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen was een schrij ven van den autobus-ondernemer Jac. Heemskerk, waarin hij «joh bereid ver klaard, de leden der af dee Ling tegen bil lijk tarief per extra^ autobus te vervoeren naar de bloembol! en-ten toonstelling te Alkmaar, dooh voor elke extra^bus moeten minstens twintig reizigers zijn. Do voor zitter hoopt dat velen er gdbruik van gullen maken. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan het verzoek van de gemeente Voor hout aan de Ned. Spoorwegmaatschappij, ten einde meer treinen te doen stoppen in {verband met de electrisahe spoorwegen. De Beschrijvingsbrief voor de 156ste alg. Verg. te Haarlem had 6lechta een punt, dat bespreking uitlokte. Met algemeene stemmen werd het voorstel van het hoofd bestuur, om voor elk bezoek aan de beurs een reoht te heffen van f 0.25, verworpen. De heer W. J. Gujdemond bracht daar na bet 2 oent peT roe-fonds ter sprake, dat nader werd uiteengezet. Tot afgevaardigden naar de algem. ver gadering werden benoemd de heeren E. (jostdam Hz., en L. M. v. Noort, en de heeren W. J. Guldemond en P. Reynteweld als plaajUvetYangera* Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert op Vrijdag 1 April, des namiddags te 2 ure. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van "het Schoolbestuur der Si Hieronymus Aemilianusstichting te Am sterdam om beschikbaarstelling van de be- noodigde gelden voor vernieuwing der speel plaats van de school „de Voorzienigheid". 3. Voorstel van B. en W. tot bestrating en rioleering van de steeg bij Meeuwen oord. 4. Voorstel van B. en W. ora hun de ncodige credieten te verschaffen tot aan schaffing van een automobiel-brandspuit met toebehooren. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op het havengeld. 6. Adres der Muziekvereen. „St. Jeanne d'Arc" om subsidie. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op het aanleggen, heb ben of onderhouden van kabels of geleidin gen voor electriciteit, gas of eenigen anderen energievorm en op het leveren van energie. 8. Verzoek van de wed. A. v. d. Slot om vergunning tot het uitdiepen der Maan- dagsche watering. '9. Verzoek van W. J. Driessen e. a. om doortrekking op kosten der gemeente van den kabel voor electriciteit langs den Hee- renweg. 10. Voorstel van B. en W. om aan de gemeente Lisse toestemming te verleenen tot het doortrekken van de gasleiding over een gedeelte van den Delfweg en tot het aansluiten van een vjjftal perceelen onder Noord wrikerhout 11. Voorstel van B. en W. tot het geven van een verbruiksgarantie aan de Stedeljjke Lichtfabrieken te Leiden voor het aanbrengen van een gas- en electriciteitsleiding langs de terreinen van het grondbedrijf. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening oo de Bedrijfsbelasting. 13 Voorstel van B. en TV. tot aankoop van terrein en het geven van vergoeding in verband met de reconstructie van den 's-Gravendamschen weg en den Schuinschen weg. 14. Voorstel van B. en W. tot aankoop van terrein van de gemeente Amsterdam voor de verbreeding van het weggedeelte Rui- genhoekPaardenkerkhof, tot aaffkoop van diverse terreinen voor de afscheiding van den weg bij Ruigenhoek en tot vérkoop van een gedeelte dier terreinen. OEGSTGEEST. Bloembollencultunr. De afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur hield haar vergadering. De voorzitter, de heer G. F. liemerik, opende de vergadering. De notulen van de vorige vergadering werden door den secre taris, den hee* T. F. Vlieland voorgelezen en onder dank onveranderd goedgekeurd. Tot afgevaardigden naar de eerstvolgende algemeene vergadering worden benoemd de heeren W. v. Egmond en A. Schouten. Als plaatsvervangers werden benoemd le heeren Jac. Uittenbogaard en L. N. den Older. Hierna wordt de beschrijvingsbrief behan deld. Tot aan punt 17 gaan alle artikelen zonder bespreking onder den hamer. Art. 17 echter wordt besproken, houdende een voorstel inzake heffing van de bezoekers der beur9 zijnde f 0.25 per persoon en per keer, dit in verband met de kosten van ver nieuwing en verfraaiing van het beursge bouw. Lange besprekingen worden dan over en weer gevoerd, waarna arfc. 17 in stem ming wordt gebracht en verworpen Thet 24 tegen 2 stemmen. Een voorstel van den heer T. v. Egmond om de afgevaardigden namens de afdee ling O. en O. een amendement te doen indienen luidende: De afdeeling O. en O. stelt voor een beursbelasting in te stellen van f 0.25 per lid en per beursbezoek en daarvoor een leening te sluiten, in rente en aflossing evenredig aan de opbrengst dezer belasting, in stemming gebracht, wordt verworpen met 19 tegen 7 stemmen. Naar aanleiding van punt 5 der agenda: Mededeelimgen over de iD Februari ge houden tentoonstelling, zegt de heer W. v. Egmond namens de commissie, dat de tentoonstelling naar aller wensdh is ge slaagden de kas sluit met een batig saldo van circa f 155. Enkele besprekingen worden dan nog gehouden inzake de fin aai ca ën voor een mogelijke volgende tentoonstelling. Een verloting van eenige gereedschap pen wordt gehouden, waarna de voorzitter de vergadering sluit. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Theodoras, z. v. C. v. Rjjn en W. H. S. d'Hane. Johanna Pietronella, d. v. P. Vianen en W. Hoge- woning. Martinus Hugo, z. v. M. 11. Zandbergen en W. J. B. Zandvliet Overleden: S. Sinteur, 23 j. Brand. Omstreeks 2 uur hedennacht is een brand uitgebroken in het perceel Geversstra3t, bewoona door den kruidenier Jansen. De politie, die gewaarschuwd werd, was bet eerst op het terrein aanwezig en koppelde direct een slang aan op de waterleiding- brandkraan. De brand was ontstaan op den zolder bjj den schoorsteen, en toon de politie arriveerde, lekten de vlammen reeds uit het dak. Door dit kordaat optreden is een ernstig onheil voorkomen. De neer Jansen, zijn knecht en de dienstbode wisten zich jnet moeite door de vlammen heen te redden, doen zjjn n°g afgekomen. De motorspuit, die spoedig .ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen. daar men den brand, met de waterleiding, in een hall uur meester was. Er is echter veel schade ontstaan. De meubelen waren maar laag verzekerd, de kruidenierswaren in 't geheel niet, welke laatste zeer veel water schade ledea. De eigenlijke kruidenierswinkel wordt thans verbouwd, zoodat een tijdelijke winkel was ingericht in een gedeelte van bèt woon huis Brandmeesters en brandweerlieden wa ren spoedig op het terrein aanwezig Jaarvergadering van Chr. Hulpbetoon. 't Was zeker het ruwe, stormachtige weer, dat vele leden teruggehouden had de jaar vergadering van Uit. Hulpbetoon ce be zoeken; toch waren enkele belangstellenden aauwezig, als de voorzitter met gebed opent. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in 1926 het aantal leden weer met 27 is vermeerderd en aisnu geklommen is tot 74; ook de contributies hielden daar mede geljjken tred, van f 127.50 stegen deze tol fi'iO. In 1926 werd een voorschot van f 1000 verstrekt tegen 3 pet. aan de Kerk voogdij, die van Roomsche zijde moeilijkheden, ondervond. De voorzitter, de heer J. L. BosscLieter, werd met acclamatie herkozen en nam zijn herbenoeming aan; naaat nog verschillende mededee.iugen werden gedaan, o.a. een stukje werd voorgelezen uit een Koomsch boekje, zooals thans op de scholen wordt gebruikt, dat den Protestanten niet weinig vreemd aandoet, gaf de helft der aanwezigen zich op als lid van Chr. Hulp betoon. Door den secretaris, ds. S. R. Her manides, werd deze vergadering met dank zegging gesloten. Ernstige aanrijding. Gistermiddag, omstreeks 5 uur, had een ongeval plaats in de Geversstraat, ter hoogte van „de Pen", dat wonderlijk goed is af- geioopen. Een Ford-auto, bestuurd door D. B., uit Valkenburg, kwam uit de richting Leiden, juist vóór een, ook uit Leiden komende, electrische tram, met een snelheid van circa 30 K.M., en reed, zonder signaal te geven, pardoes eenige wandelaars aan. De heer C. G. werd eerst gegrepen en ongeveet 20 M. medegesleurd en viel daarna op de straatsteenen. Zijn zuster, de wed. NV. C. Br., uit Leiden, wed in een hoek van een aldaar tjjdeljjk geplaatsten schutting geworpen. Daarna kwamen twee dame3 v. d. Sp. met de auto in aanraking, en werden eveneens tegen de straat gegooid. De heer G. bleek de meeste kwetsuren te hebben opgeloopen, n.l. aan hoofd, arm en beenen, echter niet ernstig. De wed. Br. werd aan hoofd en schouder gewond, en de dames v. d. Sp. kwamen er met gescheur de kousen en enkele schrammen af. De wed. Br. werd binnengebracht bg de. familie De R., waar zij liefderijk werd ge- hoipen, de anderen zijn weer huiswaarts gekeerd, ook de heer G., doch deze klaagde over pijnen in hoofd en arm. Het ongeval, dat zich eerst ernstig liet aanzien, is toch nog zonder ernstige gevolgen, afgeloopen. De politie heeft van het geval proces* baal opgemaakt. RIJNSBURG. Bloembollencultuur. Bij den heer H. Coster, alhier vergaderde Vrijdagavond de afdeeling Rijnsburg van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur. Bij afwezigheid van den voorzit ter, den heer S. Sehoneveld, leidde de heer W. v. d. Eijkel deze vergadering. Besloten werdtot toelating van de nieuwe leden IJ. van Duijn en Dirk den Haan Hzn. Vervolgens kwam in behandeling de be schrijvingsbrief voor de 156e Algemeene Vergadering te Haarlem. De vergadering kon zich vereenigen met de daarin te be handelen voorstellen van het hoofdbestuur, met uitzondering van het voorstel een toe gangsprijs tot de beurs te heffen van 25 ct. per persoon voor eiken beursdag, teneinde bij te dragen tot verbetering en verfraaiing van de bestaande bouwplannen voor het Hoofdgebouw. Dit laatste kon geen goedkeu ring erlangen. Tot afgevaardigde naar de Alg. Vergade ring werd gekozen de heer H. v. d. Pol. Nadat de voorzitter de vergadering had gesloten, werd een verloting gehouden van vele fraaie prijzen. In tegenwoordigheid van eenig© com. Kniesde leden en van cfen heer Grim me als vertegenwoordiger van de-ti Rijkstuinbouw- consuleDt is Vrijdagavond de lanu- en tuin bouw-win te rcursus alhier gesloten. Het woord is gevoerd door de heeren S. Seho neveld, v. <L Meen*© en Grimme. Hiferna werd aan de leerlingen een getuigschrift uitgereikt. SASSENHEIM. Loop der bevolking. Ingeschreven: W. HurkmansCompier cn gezin, van Dordrecht H. C. v. d. Mey, van Zoeterwoude E. J. de Bruijn, van Oegst geest Mej. A. F. L. Stroebei, van Oegst geest Mej. J. Th. van Steijn, van Leiden. Vertrokken: A. J. de Ligny. naar Monster, De collecte, na de prediking van den heer Kanmeijer, over de zending onder Is raël, heeft opgebracht f27.53. Van de onders&andscho aanbesteding van den bouw van een bloembollenhuis met kantoor, (patplaate, nareissenloods enz., voor den heer J. Esse veld, onder archi tecteuur van J P. Oudshoorn en Zoon al hier is de uitslag als volgt: Vingerling, Wassenaar f26865; Meiman, Sa-ssenheim f 21037v. Duin en Vink, Noordwijk, f 20750; Dijkstra, en Zoon, Sas senheim, f 19954; Ende en Co., Waddings veen, f 19950; Th. Reeuwijk, Sassenhei.n f 19140; Bakker, Voorhout, f 19000; C. J. Kiebert, Sassenheim f 18800; Breda en Co., Sassenheim, f 18475. De gunning is aan gehouden. Twee auto's reden Zondagnamiddag dicht achter elkaar, te dicht zooals weldra zou blijken. Toen de voorste wagen onver wacht moest stoppen, kon de chauffeur dit ndet tijdig aan zijn achter hem rijdende vrouwelijke collega melden, waard.wr een botsing volgde. Volgens ooggetuigen tad de voorste bestuurder geen schuld, maar dö dame wilde aangifte doen bij de po litie. Had zij 't maar niet gedaan 1 Want hier bleek, dat de dame reed zonder num- merbewijs, wat haar a-1 een bekeuring dee<l oploopen en dan zal zij wel opdraaien voor het beschadigen van don wagen. Zaterdagnamiddag, in de tram. Een werkman, die een ietsje te diep in 't glaaa je had gekeken, liep eenige male'n van het eene balkon op dat van den volgenden wagen, wat natuurlijk verboden is. Toen de condeucteur proces-verbaal wilde op maken, wilde de werkman er van door gaan, maar hij werd door condeucteur en machinist gegrepen. Om den juisten naam van den overtreder te weten, vroeg de cern- ducteur naar de werkmanskaart, welke evenwel werd geweigerd. Het relletje ein digde doordat de politic den werkman meenam. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. GeborenChris tri ma Albertina, D. v. H. v. <t Mey en G. Boudewijn. Overleden: Wilha. v. d. Burg, echtge noot© van C. Langeveld, 78 j. Maria KL Ida van Leeuweta, j.d. 20 j. De keuring voor dienstplióhtigen zal plaats hebben op Woensdag 27 April a.s. 's namiddags halftwee in de Ambachtstse- kenschool te I\atwijk-aan-Zee. De candidaatstelling voor den ge meenteraad ss bepaald op Dinsdag 12 April a.s. Het batig saldo van den bazaar- ge, houden door VaJkenburgs Harmonie" be draagt f 511.40. Voor deze sympathieke ver eeniging een zeer bemoedigend resultaat. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. Dinsdagavond om 8 uur komt de ge meenteraad in openbare zitting bijeen ter be handeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming onderwijzeres. 3. Benoeming leden Schatlingscommassie. 4. Vaststelling Kohier Hondenbelasting. 5. Voorstel Burgerrechtelijke handelingen. 6. Wijziging begrooting 1927. 7. Wijziging verordening op het leggen enz. van kabels. 8. Bijdrage Ambadhtsteekenschool. 9. Verzoek om steunadres vermindering treine/i. 10. Ontheffing Schoolgeld. 11. Verzoek R.-K. Kerkbestuur ex. art. 72 der L.O.-Wet 1920. 12. Verhooging salarisbeambte Electrici- teitsbedrijf. 13. Wijziging gascontract met Leiden. 14. Verzoek om wijziging rooilijn. 15. Adres winkelsluiting. 16. Besluiten Comtabiliteit. Burgerlijke Stand. GeboTen: Lambertub Theodoras, Z. vata W. van dor Geest en M. G. Lamboo. Maria Johanna, D. van J. Gerrits en M. van Steenbergen. Jacob Hendrik, Z. v. G. van Beek en W. A Oosterling. Ma ria Lucia Catharifia, D. v. A. van der Werf on C. P. van der Peet. Johannes Cornelia, Z, v. A. J. van der Meer en J. Verhorik. Wilhelmus Cornelia Jozof, Z. v. M. Sohrama en C. M. van Brecht. Abraham, Z. v. A. Solleveld en A. Walt- man. Ondertrouwd :A. van Rooyen 27 j. en D. Hazenoot 21 j. H. de Vries 26 j. en G. J. van der Ham, 17 j. Door de Anti-Rov. kiesvereeniging zul len worden candidaat gestold voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingenC. Eggink fcr. aftr., J. W. Bakker, D. Limburg, aftr., D. de Jong, G. Bin®, J. Taal, aftr., C. Kooy, J van Santbrink, G. v. Dorp en K. O. Lagerwey. In de R.-K. kiesvereeniging zijn gis teren de stemmingen begonnen voor de plaatsing van de candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Uitgebracht werden 291 geldige etemmen. Hiervan verkregen (voor de vier eerste candidaten) H, Th. Does 79; W. G. Duy- nisveld, aftr., 204; B. H. van den Heuvel 30, J. F. de Kleermaeker, aftr., 177; P. J. Koot 33; L. J. van Leeuwen 211; G. Lam- boo 80; J. A Mens, aftr., 266; W. J. Ore mus 19; J. H. van Uffelen 19; J. C. Wag- tendonk Jr. 9; C. vam Wissen Hzn. 36 stemmen. Zoodat de vier eerste Candida ten zijn: J. A Mens, aftr., L. J. van Leeu wen; W. G. Duynisveld en J. F. de Kleer maeker. WARMOND. Gemeenteraad. Een boek over de geschie denis van Warmond. Een uit voerig debat over subsidie-verlee- ning. Voorzitter de heer A. J. Schölvinck. Afwezig was de heer J. K. Heijl wegens verblijf in het buitenland. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze was geopend, werden de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en nadat hierin op verzoek van den voorz. een kleine rectificatie was aangebracht, werden dezelve onveranderd vastgesteld. Tot de ingekomen stukken behooren o.m.: Schrijven van Ged. Staten waarin wordt bericht, dat de beslissing op de verordening d.d. 16 September j.l. op het beheer van het Waterleidingbedrijf is verdaagd. Schrijven van de Commissie van Advies over het pompstation bedoeld in artikel 8 der overeenkomst tusschen de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim en Warmond waarin wordt medegedeeld, dat geen vergun ning kan worden verleend te spuien*op kosten van het gemeenschappelijk bedrijf en de gemeente Hillegom ook geen reductie meer behoeft te geven over het in de laatste maanden van het afgeloopen jaar afgeno men water. Wordt voor kennisgeving aange nomen, evenals een schrijven van idem waarin verzocht wordt ten spoedigste een verordening in het leven te roepen, waarbij de aansluiting aan de waterleiding van de bewoonde perceelen in de gemeente verplich tend wordt gesteld. Deze verordening bestaat reeds lang in deze gemeente. De heer Van Stijn spreekt over dit schrij ven zijn verwondering uit, wijl het juist deze gemeente is geweest die er op aangedrongej heeft dat dergelijke verordeningen in het 1 ven zouden worden geroepen en nu krijg wij, zegt spreker een aanmaning over ïeffl wat wij zelf hebben voorgesteld en ree lang beslaat. De heer Molhuijsen, lid van b venbedoelde commissie, licht een en and toe. Schrijven van den ontvanger der geraeenl houdende verzoek om machtiging lot schrijving van een bedrag van f 8.54 van kohieren schoolgeld der O. L. School, weg3 onvermogen van belanghebbenden. Wordt goedgevonden. Schrijven van den heer W. Machen hou dende verzoek om een subsidie van f50 teneinde le kunnen overgaan tot uitgaaf v een door hem en wijlen C. Luglhart bewerk boek behelzende de geschiedenis van War mond. De voorzitter deelt mede, dat dit adr reeds een onderwerp van bespreking he uitgemaakt in het College van B. en W. Hoe wel zij sympathiek tegenover deze aanvraa stonden vonden zij geen vrijmoedigheid verzoek met gunstig advies aan den raad voor te leggen, wijl zij niet bevoegd waren historische waarde van dit werk voor Wa mond te beoordeelen. Wij hebben toen, z spreker in ons College besloten te dezer zak een onderhoud te vragen aan prof. dr. P. Blok te Leiden, die volgens mededeeling vai den heer W. Machen het geheele werk had doorgelezen en hetzelve van groot belan achtte voor Warmond. Builen verwachting had dit onderhoud reeds hedenmorgen plaa en naar aanleiding hiervan deelen zij den raad mede dat prof. Blok het werk inderdaad van belang acht zoowel uit een historisch als ander oogpunt en B. en W. met de groot ste vrijmoedigheid den raad konden advisee- ren de gevraagde subsidie toe te staan. De heer Van Stijn kan de wijze waarop het adres is samengesteld, dit wat betreft den toonaard waarin het gesteld is, nu niet direct fijn vinden. Het behoort ten slotte de competentie van den raad zegt spreker welke beslissing in deze te nemen. De heer Molhuijsen had het adres gaarne in een anderen vorm gegoten gezien daarom willen voorstellen dat de Raad B. en W. een crediet toestond van f 500, waarna dit college zich kon verstaan met den heer Machen zoomede met den uitge ver welken weg te bewondelen om op meest goedkoope als practische wijze doeld werk te kunnen uitgeven. Wethouder Oudshoorn deelt mede, hem door iemand buiten de gemeente toe zegging is gedaan dat, wanneer de raad de gevraagde f 500 verleend, genoemde pen soon eveneens f250 beschikbaar stelt ten< einde het welslagen van de uitgaaf te be vorderen. De heer Haverkort, de geschiedkundige waarde van het boek niet willende ontken nen, kan toch geen vrijmoedigheid vinden uit de Gemeentekas een subsidie toe te ken nen van f500 en i9 van meening dat een dergelijk werk zich zelf moet bedruipen hetzij door inschrijving als anderszins. Spr. ziet in deze subsidie niets anders dan een subsidieering van lezers, die graag iets over Warmond willen lezen en meent ook dat behalve geschiedkundige waarde dit boelï verder voor Warmond van geen belang is. De heer Molhqjjsen zegt, dat deze twéé vragen moeten worden gesteld: Heeft de gemeente Warmond belang bjj de uitgave van dit boek? Is het een degeljjk en goed stok werk wat geleverd wordt? Op de laatste vraag, zegt spreker, is door prof. Blok afdoende geantwoord en wat vraag 1 be treft, meent spr. voor zich deze bevestigend te mogen beantwoorden. Spreker stelt voor conform zijn eerstgenoemd voorstel te be sluiten, ten einde den heer Machen in de gelegenheid te stellen zijn werk te kunnen uitgeven. Het voorstel van B. en W., in stemming gebracht, wor<?£ aangenomen met vier tegen vier stemmen, die van de heeren Havertort en Van Schie. Hierna brengt de voorzitter een woord van harteljjken dank aan den milden gever, der f250, die getoond heeft met Warmond mede te leven. Schrjjven der Vereeniging van Nederland* sche Gemeenten inzake het in het leven roe pen van een besluit, waarin aan B. en W. machtiging zou kunnen worden verleend tot het aangaan van overeenkomsten ter uit voering van besluiten van den raad omtrerf Burgerrechtelijke handelingen, alsmede to het verrichten 'der uit die overeenkomst voortvloeiende handelingen. Op verzoek van den heer Van Stjjn zal dit stuk eerst onder de leden circuleeren, waarna een beslissing zal worden genomen. Conversie geldleening f 100.000. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. na eenige vergeefsche pogingen er eindelijk in zjjn geslaagd een nieuwe geldleening a33 te gaan voor de op 17 April 1924 gesloten leening groot f 100.000, ten dienste der waterleiding. Waar deze leening was ge sloten tegen een koers van 98 pet., rentende 6 pet. en thans kan worden overgega3a tol het sluiten van een nieuwe leening. koers pari, rentende 5 pet., adviseeren zij den raad hiertoe te besluiten. Nog hebben zjj bedongen, dat de nieuwe leening zal worden opgemaakt op het thans daarvoor gebruikelijke formulier, in welker formulier meer soepeler voorwaarden voor komen dan in het oude. Met algemeene stemmen wordt besloten tot conversie over te gaan. Conform ver zoek van Ged. Staten zullen in de ver ordening op het aanleggen, hebben en on derhouden van kabels voor gas- en eleo triciteit eenige wijzigingen van redactio- ztoelen aard worden aangebracht wijl door dit oolloge is bepaald dat gas geen ener gie maar een stof is, hetgeen het lid Ha verkort deed ontvallen dat de verordenang hierdoor weer ee>ns aardig opknapte. Eeni ge noodzakeliike ComptabiTiteitsbesluiten worden goedgekourd Bij de gebruikelijk0 rondvraag zegt het lid van Schie dat de Schoreveldsdam Last heeft van menag0^ water waarop door de voorzitter een on derzoek wordt toegezegd. Niets meer q behandelen zijnde wordt de vergadering ge'sloten en overgegaan in gehetme n

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10