euxcR .Ui Zaterdag kunt U weer terecht bij B. VAN NOORT, thans Donkersteeg3 B. VAN NOORT CATZ- «fl DIRECTIE en ADMINISTRATIE No. 20562 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 25 Maart Vierde Blad Anno 1927 KUNST EN LETTEREN. €CHT i!iïï*KK8ii.."° 1 .fflS SS RECHTZAKEN. Geen N.V.~narigheid meer, weer als van ouds bij „IN DEN VERGULDEN HOED" Illllllilllllllllllillllllllilllliiliiiimiinilll Onze Telefoonnummers 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 lllillllllllllllllllllllllllUllllilllillllüUllJJ RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Tentoonstelling van copieën van reliefs en beelden nit den Tell-Amarna tijd. Deze aanwinst van het Museum, verle den jaar verworven, wordt tot 16 April ten toongesteld in een zaal op de eerste ver dieping. Het is een tentoonstelling die nuttig en noodig is om de belangstelling voor de groote schatten aan kunst, die dit Museum bergt, op te wekken. Zooals bekend, wordt er op het oogenblik in Amsterdam eveneens een (buitengewoon belangrijke) expositie ge houden van voorwerpen van Egyptische plastiek uit dit Museum. Meer en meer zal men gaan beseffen, dat de kunst- en cul tuurhistorische kant slechts nevenzaak moet blijven, waar het toch gaat om dit, wat uit ontroering geboren werd, het altijd levende dus. Hoeveel eeuwen en anders ge aarde beschavingen tusschen het ontstaan van deze werken en het heden ook mogen liggen, indien ontvankelijk, kunnen ook wij, modernen, verstaan wat ze te zeggen hebben. I!et hier tentoongestelde is ontstaan tijdens de regeering van Amenhotep IV 1375 1358 v. Chr.) een zeer bijzondere periode in de Egyptische kunst. Van hem ging de grootste religieuze hervorming uit, die Kgypte gekend eheft en dit, zoo wil men, weerspiegelt zich in de kunst van dien tijd Er is ontegenzeggelijk een merkwaardig slreven naar individualiseering in deze beel tenissen van den koning, de koningin No- fertete en de dochter. Het veralgemeende treedt niet meer op den voorgrond, het worden zuiver portretten, die onbevangen alles dus te geven trachten van de persoon lijkheid. Wel handhaaft zich de grootheid van opvatting, maar het detail wordt verder doorwerkt en het beeld of relief krijgt iets ujtertst levendigs. Het bijzondere, dat hier bekoort, wijkt af van den imponeerenden '.envoud van vroeger tijd, maar steeds blijkt hoe de Egyptenaar het verstaat het volume te geven-, nooit is een partij leeg en zwak ran welving, nergens aarzeling, het onwan kelbare ondergaat men als bijna iets van zelf sprekends. Technisch meesterschap stelt hem in staat tot de grootst mogelijke compleetheid. We mogen echter nooit uit het oog verliezen, dat ook toen, evenals heden ten dage, werken ontstonden die op pervlakkig weinig verschil toonden met de echte kunstwerken, maar de aandacht niet vermogen vast te houden, omdat ze bezie ling missen. Bij het binnenkomen, zien we aan den wand links een tweetal kleine reliëfs. Het eenc stelt wijnschenkers voor. Hiervoor is opgesteld de kop van de koningin (Nofer- lete?) een vergeestelijkt gelaat. De gevoe lige bewerking van den steen, blauwzwart graniet, doet de vormen recht in elkaar overgaan, maar maakt tevens, dat de fijnste plastische aanduidingen te volgen zijn. Men zie hoe de mond werd gebeiteld, de zachte welving van de kin, een wang, overal bin nen de groot gebouwde partijen een subtiel spel van vormen. Mooi valt het hooge licht over het gelaat, de oogenleden, onder de zuiver getrokken wenkbrauwbogen, vangen het hoogste licht en verhoogen de milde uitdrukking van de onnaspeurbaar gebei telde oogen. Hiertegenover is geplaatst een beeltenis van Amenhotep IV. Deze kop is in kalksteen uitgevoerd en als geheel glo baler van vormgeving. Ook hier in dit jeugdportret breit als bij de andere de lang gerekte hals. Overigens zijn de gelaats trekken rustig en wijken sterk af van die in het reliëf in zandsteen, dat hier achter hangt. Zooals gebruikelijk heeft de beeld houwer het portret in het vlak van den fteen uitgewerkt. Getroffen worden we door de gaafheid van een soepele profiel- lijn, die, hoewel groot gehouden, tevens bijzonderheden accentueert, en bijna mee- doogenloos bloot legt het als geteisterde wezen van dezen toch nog maar nauwe lijks 30-jarigen koning. Aan den anderen ant van het schot hangt een groot reliëf an Amenhotep en zijn vrouw Noferlete met hun drie dochters op een balkon in het paleis van Schoet-aton. Het is een 'andreliëf in het graf van Eje. Een kalk- steenen beeldje, voorstellend koningin KoferteteC?) met de langs het lichaam ge- 5rekte armen en met het hoofd als top fen driehoek vormend, is weer groot ge zien. Het is gedeeltelijk gerestaureerd. Ten slotte willen we nog wijzen op een kop in bruinen zandsteen, voorstellend de dochter van Amenhotep IV. De merkwaar dige langwerpige schedel is mooi vast van vorm. Het geheel is rank en kantig, ja sierlijk te noemen. In afwijking met de andere portretten zijn hier de wenkbrau wen ingekorven en de oogholten leegge- Jalen. Oorspronkelijk zal dit wel gevuld zijn geweest met steen of kwarts. De orgi- fteelen van de reliëfs kan men vinden in e graven van Tell Amarna, die der béél den in het Berlijnsche Museum. Wat vorm, kleur en stof-uitdrukking betreft, zijn de hier vermelde copieën uitstekend geslaagd. HANDWEEFWERK, &aar aanleiding van de Lakenhal-expositie. Wij hebben in Leiden niet dikwijls de ge- eenheid handweefwerk van anderen te be kijken. Toch wordt het door wevers(-sters) zeer op prijs gesteld, werk van anderen te kunnen bezichtigen en eigen smaak en op- yattmg te toetsen en (e verruimen door het zich opnemen van het altijd weer nieuwe, tot het weefwerk der anderen ons laat zien. Het weven en kunsthandweven geett 'door zijn eindelooze keuze in kleuren, tae- toning, techniek en materiaal, eenerzijds en **t aangaat de bruikbaarheid, de groote ver- ^heidenheid in de te vervaardigen versie rjö2- en gebruiksvoorwerpen ondererzijds), tegenheid, om op altijd weer andere wijze "chzelve te geven, ieder naar eigen smaak •n aanleg. Elk geweven stuk. hoe klein ook, toeft een individueelen stempel, is een uiting van persoonlijke fantasie; door de vele mo gelijkheden kan men er geheel zichzelf in zijn en zijn eigen zin tot het ideale mooi er in leggen en den drang om meer en meer dat ideale te bereiken, doet hem of haar, die eenmaal de spoelen in de handen heeft ge had, telkens weer opnieuw naar die spoelen grijpen, daar het werk voor vervolmaking zoo vatbaar is. Degenen, die weven kunnen, weten, welk een heerlijke emotie het geeft, het werk te zien vorderen: weven, dat is hei melijk genieten, het is een oogenblik weg zijn van dagelijksche beslommeringen, weg zijn van de onbezielde dingen, waarin het leven ons maar al te veel sleurt, om te ge nieten van iets, dat geheel door eigen kracht ontstaat, iets dat bereikt wordt en dat be zield is door eigen gedachte, dat het artis tieke, dat toch in elk mensch, zij het onbe wust, leeft, naar buiten brengt. En wit maakt vrijer, gelukkiger dan zich uiten zich geven in datgene, dat groot en mooi in ons is, het persoonlijke in ons. Iets dat werkelijk leeft en mooi is, mag eens een tijdlang insluimeren of op den ach tergrond geraken, maar verloren gaan k&n het niet, vandaar, dat het handweven, dat werkelijk achteruit ging, verdrongen als het werd door uitvinding en techniek, welke economische voordeelen boden (hoewel zekerlijk door massawerk en zekere ge bondenheid geen schoonheidsvermeerdering) weer meer wordt gedaan, vooral door de meer ontwikkelden en beschaafd-kunstzin- nigen, dus als kunstnijverheid. In ons land weefde de boerenstand in den Achterhoek en in Noord-Brabant nog veel hun linnen weefsels, gemaakt uit eigen gesponnen mate riaal, evenals in Noordelijk Europa de her ders in hun zomerhutten op primitieve toe stellen hun speciale techniek voor vloerbe- kleeding beoefenen, welke techniek wij, overgebracht in ons fijner kunst weefwerk ook Hersweefsel noemen In Zweden vooral is het handweven ook algemeen huisvlijt der vrouwen, zij bezitten meest op zolder een af geschoten vertrekje, haar heiligdom, waar zij op een groolen, meest goedgeconstrueerden weefstoel, haar eigen gebruiks- en kleeding- slukken weven, in de geliefde Zweedsche kleuren: rood, groen, wit. geel, blauw, wit, welke we wel kennen uit platen over klee derdracht. Ook in Engeland (Wales) wordt veel geweven en in Duitschland. Trouwens uit den literatuur en volkskunstoverleverin gen uit overoude tijden, blijkt, dat het hand- weven al zeer oud is, vooral in Voor-lndië, Egypte, Griekenland enz. Ik las eens, dat Homerus in zijn heldendichten over den Trojaanschen oorlog, wevende vrouwen be zong; ook is mij het woordje „mist" bekend ais ragfijne katoenen weefsel der oud<> Indiërs, dat zoo dun en teer moet geweest zijn als nevel en mist zelve. Het is een blij ding, te bemerken hoe we handweefsels weer meer en meer tentoon gespreid zien op exposilie's en in den kunst handel. Zoo ook nu in den Lakenhal op d3 Ploeg-lentoonstelling is er een ruime plaats aan afgestaan. Het is een goed ding. dat le Ploeg, die door (zij het op bescheiden voet) eenige tentoonstellingen de aandacht ves tigde op in Leiden nog weinige geziene kunstvoorwerpen en daardoor onze waardee ring verdient, ook over dit arbeidsterrein zoo breed zijn ploeg liet gaan. Het is te hopen, dat cr een groote sterke bloei mag komen, ook mede door zijn toedoen, voor ons onder deel: het kunsthandweven. Wij, de vreemde vogels, zullen tusschen beide wellicht, ons zaad uit eigene vreemde planten gewekt, verliezen in zijn zorgvuldig geploegde land, laat Leiden door belangstelling het mogelijk maken, dat dit arbeidsveld verruimd kan worden 1 Wat het weefwerk op de tentoonstelling aangaat, gij kunt het nog bezichtigen tot en met Zondag. Het zal u opvallen, hoeveel moj. Mies van Os uit één techniek, heeft welen te halen; we meenen dat haast al haar werk is uitgevoerd in Honey-Suckle, als versierend® dekking der Linnenweefsels, dus niet de ge wone wijze waarop dezen techniek wordt uitgevoerd, met een gedekte schering. Al hadden we ook wel gaarne andere technieken gezien, toch kunnen we dank baar zijn voor deze mooie collectie sjaals, mantelljes, tafelkleeden, muurkleedingen, kussens, ja zelfs een japon en avondcape. In het Geometrisch-gobelin kussen herkent men dadelijk een andere weefster, hier M. W den Hollander; ook zij zond mooi werk. Wij willen het handweven aanmoedigen ook vooral in Leiden, niet zoozeer omdat het een bron van inkomsten zou kunnen zijn, niet om uw werk, dat ge al ontwerpend hebt lief gekregen te zien verslonsen in e°n of anderen winkel, die er zelf de waarde niet van kent en die het als bekleeding ge bruikt voor zijn muren of iels dergelijks: niet tot zoo iets zieligs sporen we aan, maar veeleer tol den aangenaam bezielenden ar beid. die weven is. opdat ge uw eigen wo ning en uw kleeding gaat sieren met iets waarin ge uzelve terugvindt, om een millieu te scheppen waarin ge stuk voor stuk dingen vindt naar uw eigen smaak, los van de koude machinaal vervaardigde producten, die de industrie, bij honderden hel2elfle produceert. Wij moedigen het aan. a's hoogstaande arbeid irt vrije uren, handen arbeid. die bezielend In nuttig tevens, wer kelijk voldoening kan schenken. RECLAME. t flT7 7 PC H Jin'pF K E LA- 6 R O KI H 8203 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er warden Woensdagmiddag voor net Kan tongerecht 48 zaken behandeld. Ais Kantonrechter fungeerde mr. Nord Thomson. hrendr. S., koopman te Schoten, was in verzet genomen tegen een vonnis van het hantougcreent, waarog nu, wegens het standplaats innemen met een anto in de janvossensteeg, zonder dat deze anto was voorzien van een helder uitstralend licht, veroordeeld tot f 85 subs. 85 dagen. Verdachte erkende de overtreding, maar hi) vond bet niet zoo erg, omdat, zoodra hy had gereden, het licht weder had ge brand. lie verbalisant, de agent van politie Slot, zeide, dat de straat daar smal is en het verkeer nog al groot. Er was dus wel ge\ aar. lie .Ambtenaar eischte bevestiging van het vonnis. J. B., te Leiden, was gedagvaard ter zake dat hfj met een motorrytuig op vier wielen, rijdende van de Brinsessenade naar de Blauwpoortsbrug de linkerzijde van den weg neeit genouden en daardoor de tram van de H.Ï.M. bad aangereden. Nadat de veroslisanl, de agent van politie A. I. Witmans, en de wagenbestuurder tiudshoorn waren gehoord, die onder eede de ten laste- leggtng bevestigden, eischte de Ambtenaar f-» suds. 4 dagen. W. H. T., te Leiden, zou volgens het proces-verbaal met een paard en tvagen van af de Stille Mare rijdende, onvoorzichtig, zonder vooruit te zien, tegen de Haagscne tram zijn aangereden. Verdachte nad geen signaal gehoord. De getuigen, H. A. Noordhoven, H. G. de Vriend en 1. J. H. Groffie, allen te Leiden, die deze aanrijding hadden gezien, verklaarden dat de tram wel signalen had gegeven. Een getuige h decnarge, een kameraad vat. verdachte, Ch. Baardeufoper, verklaarde, dat de trambestuurder eerst had gebeld, toen de aanrijding reeds had plaats gehad. De Ambtenaar eischte f 10 subs. 10 dg. Verdachte wist niet, waar vandaan tnj zooveel geld moest weghalen. A. N. \V. O., te N oordwijkerhout, Lad volgens de dagvaarding een gevaarlijken hond iaten losloopen en deze had een kip vai. zijn buurman, B. Heemskerk, doodgebeten. Verdacht ontkende, dat hij den hond heeft laten losloopen. Dat was de vorige honh, cien hij van do hand heeft gedaan. De buurman 1L verklaarde, dat zijn zoon had gezegd, dat de hond van verdachte was. Hy zelf kende den hond niet. Maar hij heelt al eerder een kip verloren, die, naar men hem zeide, door dezen hond dood gebeten was. C. Ituigrok, vrouw van Van Oort, had gezien, dat een hond een kip doodbeet. Haar knecht, H. Sijsener, had het ook gezien en hij kende den hond van verdachte. Deze was het geweest. De Ambtenaar eischte f25 subs. 25 dg. waartegen verdachte dadelijk in hooger be roep wilde gaan. Hy moest eerst maar eens het vonnis afwachten, meende de Kanton rechter. J. 1'. Str., oud 30 jaar, chauffeur te Botterdam, was gedagvaard voor het feit dat by met eeu vrachtauto te Voorscholen onvoorzichtig zou hebben gereden en daar door een wagen, geladen met steenen, aan- reeL Verdachte wist van de geheele zaak niets af, zeide hij. De aangereden voerman, J. J. Netten, aldaar, verzekerde, dat hij wel degelijk door verdachte was aangereden; achter op den wagen stond met groote letters: Bierman, de naam van de firma, waarbij verdachte in dienst is. De chauffeur reed zeer* snel. C. van Roon, eveneens een vervoerder van steenen, die achter zyn kameraad reed, verklaarde in denzelfden geest. Verdachte meende, dat het een andere vrachtauto moet geweest zijn, die de aan rijding iieeft veroorzaakt. Hij heeft daar op het gewraakte uur niet gereden. Mej. Van Leeuwen had de man ook zéér hard oorbij zien rijden. Jannetje Braggaar, een 16-jarig meisje, had ook de vrachtauto den wagen met steenen zien voorbij rijden. Het uur kon ook zij niet precies zeggen. Een andere chauffeur, Ch. Paardekoper, die ook voor dezelfde firma reed. ver klaarde, dat verdachte er op dat uur niet kan gereden hebben. De Ambtenaar nam aan, dat verdachte het feit zal hebben gepleegd en eischte f 10 subs. 10 dagen. Verdachte zeide, dat hjj twee getuigen er kan bij brengen, die kunnen bewyien, dat hy 10 uur nog in Leiden is geweest. De Kantonrechter wilde hem daartoe da gelegenheid geven, doch bereidde heul, als het bewijs van liet tegendeel niet wordt geleverd, voor op een zware straf. A. K., een jongmensch, te Katwyk, was gedagvaard wegens het onvoegzaam aangrij pen van een meisje aldaar. Verdachte was niet verschenen. De verbalisant, de agent van politie Kleinman, bevestigde onder eede zijn proces-verbaal. De zaak werd nu uitgesteld tot Maandag 4 April. Verdachte zal gelast worden per soonlijk te verschynen. Hendrik de H., winkelier te Leiden, die verlof had voor het ten verkoop hebben van alcoholvrije dranken, had in zyn zaak voorhanden gehad samos, port en advocaat, welke dranken tot de alcoholhoudende dran ken worden gerekend. Verdachte zeide geheel te goeder trouw te zijn geweest Dit bleek, meende hy, hieruit, dat hij de dranken voor het winkelraam had staan. De Ambtenaar eischte f 10 subs 5 dg. De Kantonrechter, de goede trouw aan nemende, veroordeelde verdachte tot f 2 subs. 1 dag. L. J. B., timmerman en aannemer te Zoelerwoude, had op een bouwwerk aan de Wasstraat, alhier, drie werklieden aan het werk gehad, terwijl geen arbeidslijst en arheidsregister aanwezig was. RECLAME. S994 Hoewel de etalage-ruimte meer beperkt is dan U van ons gewoon is, is de keus als altijd enorm en is U zeker te vinden wat U zoekt Eisch: 3 geldboeten" van f4 subs. 2 dg. voor elke boete. li. W. C., meubelmaker te Leiden, had op een Zaterdag, wanneer de werktijd om één* uur moet eindigen, een werkman tot twee uur laten werken. Het werk moest, volgens hem, af. Eischf 4 subs. 4 dagen. H. J. F., garagehouder en rywiel-her- steller te katwijk, had zich aan dezelfde overtreding schuldig gemeekt. Het was voor hem een hard gelag, zeide hij, waar lig zoo weinig werk had, een spoedbestelling te moeten afwijzen. De kantonrechter kon daar inkomen en raadde hem overwerkvergunning aan te vragen. De Ambtenaar eischte twee maal f4 suds. twee maal 2 dagen. De Kantonrechter, on middellijk vonniswjjzend, veroordeelde ver dachte tot twee maal f2 of tweo maal x dag hechtenis. 1). van KI., monteur te Boskoop, had ondei Oegstgeest met een vierwielig motor rijtuig gereden, zonder voorzien te zijn van een nummerbewijs en in een straat, die voor dit verkeer gesloten is verklaard. De Ambtenaar vroeg twee geldboeten van f4 of tweemaal 2 dagen. Verdachte zeide, dat hij naar den heer Van der Luyt aldaar moest en deze is niet anders te bereiken dan langs den weg dien hjj nam. De Kantonrechter zou dit onderzoeken en bij de bepaling der straf met het resul taat van dit onderzoek rekening houden. Uitspraak over twee weken. VOETBAL. DE PROEFWEDSTRIJD TE ROTTERDAM. Volgens dc „Sportkroniek" is het tweetal elftallen, dat Zondag a.s. op liet terrein van Sparta te Rotterdam een proefwedstrijd zal spelen, als volgt samengesteld: Elftal A: v. d. Meulen (li. F. C.); Denis en Vermetten (II. B. S). Van Nus (Voor waarts); Van Twist (D. F. C.); Schreurs (Roermond); Knape (Neplunus); Küchlin (II. B. S.); Lungen (A. F. C.); Snooy (V. V. A.) en Helderman (Hilversum). Elftal B: Thijssen (Stormvogels); v. d. Geest (Sparta); Admiraal (P. E. C.); Den Dolder (Het Gooi); Huizinga (Hilversum); Krom (R. C. II.): Elfring (Alcmaria); Bak huis (Z. A. C.T; Smeels (II. B. S.); Reilsma (Ilelder) en Weber (Sparta). KORFBAL. DE RIJNLAND-MEDAILLE. De jaarlijksche wedstrijd om dc Rijnland medaille, tusschen Vitesse en een nader aan te wijzen tegenpartij, zal dit jaar gespeeld worden op Goeden Vrijdag (15 April). SERIE-WEDSTRIJDEN „VITESSE". Vitesse zal haar seriewedstrijden om de Zilveren Sleutels en -medaille houden op 15 Mei. OM DEN A. K. B.-BEKER. De Amsterdamsehe Korfbal-Bond zal zijn wisselbeker dit jaar op 3 April doen ver spelen tusschen de XII-lallen uit de hoofd stad en de Residentie. BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ,,'t VIERKANTJE". De uitslag' van den wedstrijd 't kantje II—D.O.S. III voor de 2e luidt: pnfc. brt. h.6. M. Zwart (V.) 97 51 10 v. B. Henegouwen (D.) 100 52 7 J. Nieuwendijk 77 35 7 J. v. d. Tuin 100 35 23 A. Iberson 88 40 10 B. Waterloo 100 41 12 Vier- afd. gem. 1.90 1.02 2.20 2.88 2.20 2.43 G. r. d. Broek 59 49 6 1.10 W. Z. 100 50 11 2.— A. Moseman 39 45 4 0.91 D. Fasseur 100 46 12 2.17 't Vierkantje 0 gew. partijen, 3G0 car. D.O.S. 5 gew. partijen, 500 car. VOORSCHOTEN—VOORBURG. In November 1926 speelden O. N. A. te Voorburg en D. O. B. te Voorschoten een vriendschappelijken wedstrijd. De uitslag was als volgt: O. N. A. 1081 car., D. O. B. 1079 car., zoodat O. N. A. met een verschil van 2 car. won. Naar aanl<",:',:T'"r van dit ge ringe punlenverschil werd besloten een revanche-wedstrijd te spelen, waarvoor door mej. Huiberts te Voorburg en den heer Ver- steegen, te Voorschoten, een medaille werd beschikbaar gesteld. De uitslag van dezen wedstrijd is als volgt: pnt. brt. h.s. gem. II. Teske (D.O.B.) 125 42 14 2-92 A. Vermeer (O.N.A.) 122 41 22 2.97 D. v. d. Berg125 22 19 5.08 N. Vermeer 48 21 11 2.28 P. Peet 91 38 7 2.39 J. de Koning 125 38 18 3.28 N. Wassenaar 44 12 11 3.66 II. Jongeling 125 12 31 10.41 J. Teske 79 27 13 2.92 A. Vermeer125 27 18 4.62 N. Vermeer 71 29 It 2 44 D. v. d. Berg125 29 19 4.31 A. J. Vermeer 65 29 8 2.21 II. Teske125 29 16 4 31 H. Jongeling .117 38 18 3.07 A. Wassenaar 125 38 15 3.23 J. de Koning 114 53 9 2.15 P. Peet 125 53 15 2.35 A. Vermeer 125 ,45 11 2.77 J. Teske 107 44 15 2.43 Totale uilslag: O. N. A. 1037 car., D. O. B. 1071 car. Zoodat na ccn zeer spannenden strijd D. O. B. met een overwinning van 34 car. in het bezit kwam der medaille. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE NEW-YORK. De uitslagen van de laatste ronde luiden: Capablanca remise met Aljechin; Nira- zowitsch remise met Vidmar; Marshall Spiclmann, afgebroken. Behalve laatstgenoemde partij is de eind stand als volgt: 1. Capablanca 14 pnt.; 2. Aljechin ll1/» pnt.; 3. Nimzowitsch 101/» pnt.; 4. Vidmar 10 pnt.; 5. Spielmann 71/»* pnt.; 6. Marshall ö'/s41 pnt. Capablanca heeft 2000, Aljechin 1500 en Nimzowitsch 1000 dollar als prijs ont vangen. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN.*) Terugontvangen in de le helft van Maart '27 BRIEVEN BINNENLAND. C. den Boon, Haag. Commandant In deel ingsdistrict, Rotterdam. Commissaris v. Pölitié, Leiden (2 stuks). C. Daniels, Amsterdam. Departement v. Oorlog, Haag Directie Gasfabriek, Leiden. Drukkerij Klop H. Giezen, Utrecht. Haagsche Courant .Haag. F. Kapteijn, Amsterdam. P. Kremer, Hoogeveen. Maandblad „Astia" Mej. S. E. Meuleman. Haag. Minister v. Financiën, Haag. Raad v. Arbeid, Leiden. Heer en mevr. Iluijs Speltie, Haag. Mr. J. W. Schink, Haag. Streeman v. d. Hoeven, Amsterdam. - Mej. Vett, Leiden. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. S. J. II. van Beek, Amsterdam. L. Beijnaerds, Amsterdam. D. A. v. d. Berg, Haag. Mej. C. Buur, a. d. Zijl. Gebr. Dobber, Noordwijkerhout. N. Hemerik, Haag. Mej. A. Hezeman, Haag. A. Hoekstra, Haag Kitty Logeman, Scheve- ningen. Mej. Kukler, Katwijk a. Zee. H. G v. d. Linden. Amsterdam. E. Meijer Rotterdam. F. Rijvers, Haarlem. A. v, Wensen, Amsterdam. BRIEVEN BUITENLAND. A. Baker, Londen. H. P. C. dc Cler, Ilannover. Margenette de Gevers, Miran. Reclor-Magnificus, Cambridge. Rijs* berg, Weltevreden. BRIEFKAARTEN BUITENLAND. Susanna Frohtich, Dresden. J. J. van Schijndel, Leipzig. Heer en mevr. Ver haar, Leipzig. Drie briefkaarten zonder adres. Hieronder zijn mede begrepen stukken welke niet of onvoldoende gefrankeerd zijn.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13