ABdusïroOP lo. 20561 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 24 Maart Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Weet gij dat SPORT. HAZERSWOUDE. l'-ueenteraad. Het bonwen ran een noodslachtsebonwtje De nienwe schoolgeldverordening Wegver- betering. Tegenwoordig alïe leden. Voorzitter de ■burgemeester. I Na opening en aanvang met gebed wor- li??d de notulen der voorgaande vergade- Inog gelezen en vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen ■de ingekomen stukken betreffende de vast ■stelling van bet voorschot op de Rijksver- IpeJrag onderwijs, de goedkeuring van iickele comptabiliteitsbesluiten, de vast- Istelling van het bedrag der kwade pos- lltn van de gemeentelijke inkomsten belag ing, de vervroeging van den wettelijken ■tijd, het proces-verbaal van kasopname ■bij den ontvanger, de aanneming door ■enkele heeren van hun benoeming tot lid Ua plaatsvervangend lid van de stembu- Ire&ux en de ontheffing van het verbod Icca binnen den afstand van 50 Meter van Ids Algemeen te begraafplaats een nood- lllschfcingsgebouw te stichten. I Aan de orde is hierna een voorstel van IB. en W. tot het bouwen van een nood- Ishehtingsgebouwtje aan het Dorp op het terrein langs den Gemeenteweg. I De voorzitter licht dit voorstel toe. De basten worden, met inbegrip van den in- I rentaris, begroot op f 6000. De keurloonen Inoefen in verband daarmede verhoogd Irorden waartoe in een volgende vergadc- Inng een voorstel zal worden gedaan. I D? stichting van genoemd gebouw ia Isoodzakelijk voor een goede functionee Irig van den dienst. Alhoewel het steeds bedoeling was twee gebouwtjes te lichten, namelijk één aan het Dorp en. Wfio aan den Rijndijk is daarvan afgezien ■Kodat. het keurloon anders te veel zou I Doet en worden verhoogd. Doordat de ver- lloop van voorwaardelijk goedgekeurd bleeseh beter aan het Dotp gaat dan aan pen Rijndijk is het Dorp het meest aange wezen als deel van de gemeente voor de tfichting van bet gebouw. Bij de bespreking die volgt betreurt de heer A. J. de Jong, dat geen gebouwtje aan den Rijndijk gesticht wordt, te meer vaar in dit deel der cremeente de meeste noodslachtingen zijn. Hij dringt er op aan dat wanneer de verkoop aan het Dorp niet voldoende gaafs alsnog om te zien naar een gelegenheid aan den Rijndijk voor verkoop van vleesch. De heer C. A_ van Dam vreest ontdui king van de wet wanneer het gebouwtje aan het Dorp komt en geeft in overweging, wanneer het gebouwtje alleen op het Dorp niet voldoet, aanslürting 'te zoeken bij Koudekerk. De heer P. F. Veelenturf had gaarne ook een noodslacht.ingsgebouwtje aan den Rijndijk gehad, doch de kosten hebben hem daarvan teruggebracht. Voldoet één gebouwtje echter niet dan kan nog over gegaan worden ook aan den Rijndijk een gebouwtje te stichten of een gelegenheid te openen voor vleesch verkoop. De voorzitter zegt, dat wat het bezwaar van wetsontduiking betreft, dit geen ge volg behoeft te zijn van de stichting van het gebouwtje aan het Dorp. Een dier dat vermoedelijk afgekeurd wordt, kan ter plaatse worden gekeurd. Voorts wordt het keurloon bii afkeuring teruggegeven. De heer D. Buitenhuis is van oordeel "lat wanneer er een gebouwtje moet wor den gesticht de daarvoor uitgekozen plaats de beste is. De Gemeeneweg daar ter plaatse vormt ongeveer het middelpunt toi aanzien van bijv. den Rijndijk en het Üetveld. Na nog wat heen en weer gepraat wordt iet op één na algemeen© stemmen beslo- 'n overeenkomstig het voorstel van B. en ft- een noodslachtingsecebouwtje te stich ten en wel aan het Dorp op de tegen- *oordige losplaats aan den Gemeeneweg. öo heer D. Buitenhuis verklaarde zich toren het voorstel. ^"aar de losplaats aan den Gemeeneweg leeds dringend verbetering behoeft, doch daar thans het noodslachtingsgebouwtje komt, wordt tevens besloten de losplaats *at verder op te brengen en deze dan met '?ien te bestraten en de afschoeiing van taton te maken. Vervolgens wordt overgegaan tot- be handeling van een nieuwe schoolgeldver- °rdening. De voorzitter deelt mede dat het tarief zoodanig is verlaagd dat onge veer 32 pCt. minder schoolgeld zal wor den ontvangen. Bij de bespreking acht de heeT C. Patijn het weaischelijk, dat de school bij een be- kstbaar inkomen van f 1000 tot f 1600 op ruit met f 100 in plaats van met f 200, daartegen B. en W. geen bezwaar hebben. Nadat nog naar aanleiding van de be- 'preking door wethouder Veelenturf wordt toegezegd de aan de orde-stelb'Dg van een rfJorstel in een volgende vergadering om Raad zich uit te spreken tegen het v'erplrchte zevende leerjaar, wordt met %emee«ie stemmen de verordening op de toffing alsmede die op de invordering ^gesteld. Het tarief van heffing in genoemde ver lening is als volgtbeneden f 700 vri] f 700 tot beneden f 800 f 3 per jaar en j*r leerling- van f 800—f 900 f3.75; van f900f 1000 f4.50; van f 1000—1100 f5.25; '11001200 f6: van f 1200—f 1300 f6.75; [»n f 1300f 1100 f7.50: var f 1400-f 1500 *■25; van f 1500—f 1600 f9; van f 1600— f 10.60: van f l80O-f 2000 f12 60; f 2000f 2200 f 14.40; van f 2200 '24°0 f 16.20; vaD f 2400-f 2700 f 18 90; 12706-~f 3000 f21.60; van f 3000—f3300 34-30; vaT1 f 3300—f 3600 f 27- van f 3600— 4°Ö0 f 30.FO; van f 4000—4400 f 34.20: van 4800 f 37.80; van f 4800-f 5200 11.40; van f 5200 en meer f 45» Besloten wordt enkele posten op de be grooting dienst 1926 te wijzigen. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld op f 593. Ten slotte deelt de voorzitter mede dat het in het voornemen ligt het smalle ge deelte van den Zijdeweg op Boskoop aan, te verbreeden, alsmede een gedeelte van den Voorweg ter hoogt6 van Zaal. Voorts den Gemeeneweg tegenover de zooge naamde 'roode wip wat op te hoogen en met den polder te overleggen wat betreft de verbreeding daar. Ook zal een gedeelte van den Gemeeneweg met Goudalite be handeld worden, terwijl het voor zit bij de behandeling van de eerstvolgende be grooting voor te stellen de bestrating met klinkers van het Dorp in het Oosteindo en m het Westeinde. De heer M. Heyker geeft in overweging ten aanzien van den Gemeeneweg tus- schen de Wit en den overweg het aantal uithaalplaatsen met nog een paar te ver meerderen. Na eenige bespreking wordt overgegaan tot de rondvraag waarbij de heer A. J. de Jong vraagt bij invoering van den Zomertijd om haïfelf te vergade ren in plaats van om 10 uur, hetwelk de voorzitter toezegt te zullen overwegen. Mevr. van der Meulen dringt aan op een voorstel van B. en W. tot invoering van een tapverbod op Zondag, hetwelk B. en W. eerder hebben toegezegd te zullen over wegen. De voorzitter zegt nog niet in de vergadering van B. en W. te hebben be sproken of zulks in deze gemeente wet telijk mogelijk is. Hierna sluiting. RECLAME. Bij verwaarloozing van aambeien be staat gevaar, dat een operatie noodzakelijk wordt. Laat de kwaal niet voortwoekeren, doch behandel de aambeien met Fosler's Zalf. Zoowel bij inwendige al3 bij uitwen dige aambeien verlicht deze zalf de jeuk en pijn. Duizenden menschen danken hun her stel aan Foster's Zalf. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar k f 1.75 per doos. f 1.per tube. 9856 AALSMEER. Het is den keuringsveearts Dinsdag ge lukt te Kudelstaart in deze gemeente zeke ren K. te betrappen, terwijl hij bezig was met het frauduleus slachten van twee kal veren en een varken. De politie maak Ie pro ces-verbaal op. HAARLEMMERMEER. Witte KrnisveTgadering. De buitengewone vergadering van het Witte Krui9 in de groote vergaderzaal van het hotel „de Beurs" te Hoofddorp was goed bezocht Meer dan 150 personen waren aan wezig. Zij was belegd op verzoek van 21 per sonen uit Nieuw-Vennep, allen leden van de afdeeiing Haarlemmermeer en had tot doel om terug te komen op het besluit der vorige ledenvergadering, waarbij was beslist, dat de wijkverpleegster te Nieuw-Vennep voor- loopig haar intrek zou blijven houden in een van de gemeente gehuurde rnidden- slandswoning. terwijl dan daarnaast een houten magazijn zou worden gebouwd. Na langdurige discussie werd dit voorstel tenslotte aangenomen met 76 tegen 62 stem men. Hel bestuur blijft dus nu gemachtigd om te trachten in Nieuw-Vennep een eigen wijk- gebouw met magazijn te stichten op een daarvoor geschikte plaats. De afdeeiing Haarlemmermeer der G. P. H., heeft besloten bij de a.s. gemeente raadsverkiezingen in deze gemeente met eigen candidaten uit te komen. Voor Haarlemmermeer worden gesteld: 1. J. van Delden: 2. L. van Wieringen; 3. A. van DeldenBoeregeest; 4. wed. E. Jolink Veenendaal. HHiLEGOM. Bloembollencultuur. De vergadering van de Afdeeiing der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur werd door den Voorzitter geopend met een woord van gedachtenis aan het overleden lid den heer H. P. van Bourgondiën. Verder sprak hij over de beurskwestie en bedankte allen, die hebben gewerkt voor het Hillegomsche plan, in het bijzonder het bestuur van deze gemeente. De Secretaris was in het buitenland, waarom de notulen werden aangehouden. De laatste werd gehuldigd voor hetgeen hij deed om hier aan het Station plaatskaartjes voor het buitenland verkrijgbaar gesteld te krijgen. Na kennisneming van een circulaire der gemeente Voorhout kreeg het bestuur vrij heid om adhaesie te betuigen of Zelfstandig te adresseeren voor meer stoptreinen der Holl. Spoor. De voorzitter sprak waardeerende woor den over de politie, die onlangs een dader en lieler van bloemhollendiefstal op heeter- daad betrapte, waarvoor een gratificatie zal worden uitgekeerd. Volgens den penningmeester was er in kas f £222.31 en f24.57 bijgeschreven rente; uitgaven waren er in het afgeloopen jaar niet gedaan. Een en ander wer din orde be vonden. Tot afgevaardigden naar de Algemeen© vergadering werden gekozen de heeren G. Hermans en C. Carlier, plaatsvervangers de heeren D. E. Kieuwen huis en J. M. Goemans De beschrijvingsbrief gaf aanleiding tot enkele opmerkingen over de rekening 1926 en de salarisregeling van den Algem. Se cretaris-penningmeester. Bij het voorstel heffing van 25 cent entrée op de beur9 te Haarlem werd een circulaire der afdeeiing Voorhout en het antwoord van het Hoofd bestuur daarop voorgelezen. Voorhout is tegen deze beursbeiasting, zij betwist de aangevoerde cijfers en de uitvoering der be doeling van het genomen besluit. Het bestuur en de vergadering is van de zelfde meening; men verwacht teruggang van het beursbezoek. De afgevaardigden kregen opdracht tegen te stemmen. Bij de rondvraag zei de heer J. M. Goe. mans, dat de gepubliceerde verhooging van het telefoontarief met f 10 per jaar zeer on billijk en ongemotiveerd is. De geringe uit breiding van het strooknet met enkele abon- né's te Haarlem en Leiden, die daar zelf extra voor betalen, is geen reden om alle abonné'9 in de geheel e streek met f 10 te verhoogen. Er zal tegen geageerd worden bij den Directeur van het streeknet en zoo noodig bij den Directeur Generaal der P.T.T. De heer G. Hermans wees op een te hoog tarief voor frauduleuse stroom van electri- sche liften. Het bestuur zei toe deze zaak nader te zullen onderzoeken. Voor de groslijst van candidaten der R.-K. Kiesvereeniging zijn voor den gemeen teraad gesteld in alphabetische volgorde: Groep arbeiders J. H. M. Balvers, Joh. van Houten, F. C. van Lierop, B. N. Loerakker, J. van de Loo en F. Selhörst. Voor groep bur gers: L. Tb. J. van Dijk, C. J. F. Dolk. J. M. Goemans. P. Klaver. J. B. Meskers en Dr. J. B. R. van der Schoot. De eerste stemming voor deze kiesvereeniging door leden heeft plaats op Zondag a.s. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Chr. Oranjevereen. „Oranje Getrouw". Deze vergadering werd gisteravond in de gemeentezaal gehouden, welke geheel met belangstellenden bezet was. De voorz., ds. Voorsleegh, opende de ver gadering met te laten zingen van Ps. 89 het eerste vers, las daarna Ps. 138 en ging voor in gebed. In een kort openingswoord waarin hij den voorgelézen Psalm nader beschouwde in hét licht van onze historie en tot de slotsom kwam dat het woord: „De Heere laat niet varen de werken Zijner handen" nog immer over Nederland en Oranje bevestigd is, riep hij alle aanwezigen een hartelijk „welkom" toe en vooral goldt dit den heer Lindeboom, uit Amsterdam, groepleider en propagandist van de Chr. Ned. Reisvereeniging, die een lezing met lichtbeelden zou houden over „Het land van Nassau". Vervolgens bracht de secretaris zijn jaar verslag uit dat zeer ten genoege der aanwe zigen was, want meer dan eens klonken bijvalsbetuigingen door de zaal. Na dit verslag bracht spr. het beroep door Gouda op den voorzitter uitgebracht ter sprake. Spr. herinnerde er aan dat een an der bestuurslid thans wegens het ondergaan van een operatie, voor een korte poos naar wij hopen, gescheiden was van het vereeni- gingsleven, doch wellicht "spoedig weer, in betere conditie, terug zo\j Keeren. Doch met den voorz. was dit wat nnders en hoewel hij dezen feliciteerde met dit beroep, zoo meende hij toch, dat hij namens alle aanwe zigen sprak, als hij de hoop en het vertrou wen uitte dat de voorzitter voor deze veree niging behouden mocht blijven. Een oorverdoovend applaus volgde op dit woord. Ds. Voorsteegh dankte den secr. voor zijn goede woorden en de vergadering vóórhaar krachtige instemming, doch kon verder niets medédeelen. Hij verzocht de voorbede van allen die hem welgezind waren. De penningmeester kwam nu aan het woord. Onder meer deelde deze mede dat de Vereeniging thans ruim 600 leden telde en de ontvangsten en uitgaven sloten met een bedrag van f 683.56a. De heeren Jer. Varkevisser en J. Sozef hadden boeken en bescheiden van den Pen ningmeester in orde bevonden. Daarna kwam de heer Lindeboom aan het woord. Deze hield eerst een rede waarin hij de stamboom en familievertakkingen van het Huis Nassau uiteenzette. Daarna liet hij op het doek zien en ver telde in een keurige causerie van een reis door het N'assausche land, gemaakt door de Chr. Ned. Reisvereeniging en waarbij een groot deel van den Ned. Chr. Oranjebond den tocht medegemaakt had. De mooie platen en de duidelijke uiteen zetting daarvan door den heer Lindeman waren bijzonder genotvol. We hebben dan ook met veel animo deze reis in gedachten meegemaakt van Keulen naar den Dillen burg en terug, de prachtige natuur en schit terende gebouwen bewonderend. En toen we eindelijk het op te richten standbeeld van Juliana van Stolberg in den Haag op het doek kregen en daarna H. M. onze Koningin, Haar Moeder, Onze Prinses en Prins Hendrik, toen werd natuurlijk het oude Wilhelmus aangeheven en werd daar na den heer Lindeboom hartelijk en spon taan dank gezegd voor zijn prettige leerrijke beelden en vertelling. De heer Lindeboom sloot met dankgebed. Daarna werden nog enkele huishoudelijke zaken behandeld, w. o. het kiezen van be stuursleden. In plaats van den heer den Dikken die bedankt had, werd de heer v. d. Akker gekozen en de heer C. van Tongeren herkozen. Beiden met bijna algemecne stemmen. De heer Jer. Varkevisser werd gekozen als afgevaardigde voor de Bondsvergadering te Zutphen. De heer Siderius als secundus. Hierna vond op de gebruikelijke wijze de sluiting plaats. Het was een kostelijke avond voor de Chr. Oranjevereeniging. KATWIJK. Gisteren kwam een persoon, B. S. ge naamd en wonende te Leiden bij den melk- verkooper W. v. D. op de Zuidstraat, aan wien hij een partijtje vet te koop presen teerde. Toen v. D. zich even verwijderde, boog S. zich over de toonbank en nam er een portemonnaie uit die ongeveer f30 be val le. Kort daarna bemerkte men den dief stal, waarna v. D. aangifte deed bij de po litie. Deze trok er direct op uit om den lade lichter te snappen, wat vrij spoedig gelukte. Op het politiebureau werd hem een ver hoor afgenomen, waarbij hij den diefstal bekende. Het geld werd nog in zijn bezit bevonden doch de portemonnaie had hij op het erf van de firma D. Haasnoot geworpen, alwaar dit voorwerp later door de politie gevonden werd. Proces-verbaal werd opgemaakt. NOORDWUK. Bloembollencultuur. In hotel Royal kwam gisteravond bijeen de afd. van B.B.C., waarbij de opkomst goed was. Het gezellige voorzaaltje was opgesierd met een fraaie collectie bloemen en planten, ingezonden door de tenrtooD- etelÜDgs-comniissie en den heer A. J. Quervelde. In zijn openingswoord bracht de voor zitter, de heer G J. G. v. Parijs, dan ook dank aan do inzenders en sprak den wensch uit, dat ook de volgende vergade ringen 6teeds getooid met Flora's kinderen moge plaats hebben. De notulen worden hierna zonder be merking vastgesteld. Eenige ingekomen stukkeD worden Da voorlezing voor ken nisgeving aangenomen, terwijl één nieuw lid werd voorgedragen. Vervolgens kwam de beschrijvingsbrief der 156e algem. verg., welke gehoudeD zal worden te Haarlem op Maandag 28 Maart, in behandeling. De puDten 1 tot e® met 5 gingen zonder meer onder den hamer door. Bij punt 6, mede- deeling inzake regeling vair de verhouding van de groepen tot de vereeniging, in ver band met het werk dat voor de groepen op het secretariaat en door den algem. secr.-peraiingm. wordt verricht, werd opge merkt dat men nu wel weet wat deze functionaris van deze groepen geniet, doch dat aan het voorstel destijds door de afd. gedaan om deze gelden in de kas der algem. vereeniging te doen terecht komen, geen gevolg is gegeven. Het volgende punt was een voorstel van het H. B. om toe gang tot de beurs te verleenen tegen 25 cent per persooD en per beursdag, opdat door deze heffing een verbetering en ver fraaiing van de uitvoering der bestaande bouwplannen kan geschieden. Van de afd Voorbout was een schrijven tegen dit voorstel ingekomen. De leden zijn door hun contributie en andere heffingen reeds /waar genoeg belast. Tevens is van het H. B. een schrijven ingekomen dat hierop reageert» De heer J. Bruun memoreert in deze dat de afd Noordwijk steeds voor het plan Hillegom is geweest, waar wij door verschillende geldelijke toezeggingen een fraai en monumentaal gebouw hadden kunnen bekomen. Dit plan. kon echter geen genade vinden en bij het aannemen van het plan-Figeespralc de alg. voorz. de hoop uit dat de Bond v. Bloembollenhan- delare®. zijn aanbod van f 50.000 ook voor dit plan zou doen. Diit aanbod blijft ech ter uit en nu verwondert het hem dat het II. B. wil overgaan tot een Beursbelastiug er door het hoofdbestuur niet eerst de steun is gevraagd van de voorstanders van het- plan-Haarlem. Als deze voorstanders er ook niets voor over hebben en de meer dere verfraaiing alleen uit een Beursbe- kusting kan komen is hij vóór het voor stel. Meerdere stemmen uit do vergade ring gaan op tegen deze heffing. Met bijna algemeene stemmen wordt besloten, zich te scharen aan de zijde der afd. Voor hout. Als afgevaardigden worden benoemd de heeren J. Braun en J. Lindbout, als plaatsvervangers J. v. d. Wilde en H. Ruig- rok Jzn. Na de rondvraag worden de aan wezige bloemen en planten verloot ten bate der kae, waarna de voorz. onder dank deze geariimeerde bijeenkomst sloot. NOORDWIJK AAN ZEE. Tengevolge van een aanrijding met een mestwagen op den Duinweg alhier, werd het rijwiel van het zoontje van Van D. gedeeltelijk vernield. De politie stelt een onderzoek in. De verlichting van de Hoofdstraat alhier is thans schitterend in orde. De directie der gasfabriek heeft namelijk een nieuw soort branders in de straatlantaarns geplaatst, welke een zee van helder iicht verspreiden. OEGSTGEEST. De gemeenteraadsverkiezingen. De datum van de verkiezing voor leden van den gemeenteraad is door B. en W ge wijzigd en nader vastgesteld op Woensdag 25 Mei. De winkelstand in onze gemeente is er weer op vooruitgegaan. De in Leiden be kende firma Gebr. Dirkse, Hooigracht, heeft thans in de Geversstraat 30 A een filiaal gesticht. Op het gebied van meubileering en stoffeering is in deze zaak, die keurig is ingericht, van alles te krijgen. Een schit terende collectie meubelen van eigen fabri kaat is er tentoongesteld, alsmede verschil lende soorten linoleums, karpetten, matten enz., enz. Waar wij een zaak in meubelei» in onze gemeente nog niet bezaten, is dit gewis een goede gedachte geweest. Boven den winkel is een flinke werkplaats inge richt voor het in alle gewenschte soorten en vormen maken en repareeren van meubelen. Fabriekswerk is dus in deze zaak zoo goed als uitgesloten. Wij wenschen den ondernemers met deze zaak veel succes. RIJNSBURG. In de gisteravond alhier gehouden ver gadering voor de Chr. Hist. Kies-Ver is voor de a.9. Gemeenteraadsverkiezing de volgen de candidatenlijst opgemaakt: dr. H. G. Jon ker. D. Knijff. C. D. v. d. Vijver. J. v. Kla veren, P. Koster. K. v. Delft. A. in 't Veld. D. v. Biezen. Jac. Samson en P. v. Delft Czn. De volgorde zal in een volgende ver gadering worden bepaald. VOORSCHOTEN. „Kinderzorg". Gisterenmiddag werden als nieuwe direc teur en directrice van het kinderhuis „Nieuw Voordorp" van de Vereenising ..Kinderzorg te 's-Gravenhage. geinstalleerd de heer en mevr. Viveen. Nadat door ds. Sehnetlage was voorgegaan in gebed werd de nieuwe directie toegespro ken door den voorzitter van de Vereeniging „Kinderzorg" den heer Snoek Henkemans. Spr. wees op het moeilijke werk der op voeding. een werk van opoffering en van opbouwing. De heer Viveen beantwoordde deze toe spraak met een woord van dank. Hierna werd nog gesproken door ds. H. F. Fortgens. Ned.-Herv. Predikant, alhier, en het hoofd der Chr. School, den heer S. S. Leppink. De vergadering werd door ds. J. Jalink met dankzegging gesloten. Op de eierenveiling werden gisteravond ruim 7000 eieren aangevoerd. Ten overstaan van notaris B. H. Slum- pel. te Leiden, had in hotel Deurloo de ver- kooping plaats van twee woonhuizen en erven met tuintjes aan het einde van den Hofweg No. 25 en 27, groot 3.02 A. Kooper de heer de J. do Bruin te Leiden voor f 4600. RECLAME. gij Uw luchtwegen kunt ontsmetten en deslijm oplosten met 9865 VOETBAL. D. B. C.A. S. C. De samenstelling der Leidtche ploeg. Voor den degradatie-wedstrijd le' Detlt tegen D. H. C. is het A. S. C.-elftal als volgt samengesteld: Wamsleker Jr. Wamstcker Sr. Josson Bliek Wassenaar Vreeken Kiel Janssen Goslings De Ruvter Roem Reserves zijn: Slephanus, Dellobarre, Valk en Croes. DE INTERACADEMIALE COMPETITIE. Leiden kampioen. Door een 32 overwinning op Wagenin. gen. gisteren te Wageningen bevochten. heef[ het Leidsche Sludenlen Voetbal-elftal beslag gelegd op den kampioenslilel van de interacademiale compelitie. Gisteravond werd het elftal ontvangen op de sociëteit „Minerva". waar de corpsprae- ses, de heer C. J. A. de Ranilz, Goslings c a. heeft gelukgewenscht. A. S. C.—H. V. V. Naar wij vernemen zal A. S. C. Zondag 3 April een vriendschappelijkcn wedstrijd tegen H. V. V. spelen. LEIDSCHE BOND VOOR ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE. Het programma voor Zaterdag luidt: lste klas: 3>/j—5"/,: D.V.V.—A.D.O. I; 6y2A.R.C. I-M.S.G.; 3t/-5'/s: Zee- ooyst ides Pacta I. GYMNASTIEK. UITVOERING VAN „D. 0. S.". Een prettig verloop en goede prestaties. Met den loenemenden bloei der christe lijke gymnastiek- en schermvereenigi.ig ,.D. O. S." blijkt een steeds stijgend aantal bezwaren gepaard le gaan om de jaarlijk- sche uilvoering tot één avond te beperken en niet alleen toch voor „elck wat wils" le geven maar ook alle groepen van lsden, die met één keer optreden niet altijd genoegen nen.en, tevreden te stellen. De krachtige vereeniging telt thans zoo ongeveer een tweehonderdtal turnsters en turners en lat vcor een dergelijk aantal één avond eigen lijk niet voldoende gelegenheid schenkt om te demonstreeren wat men zich gedacht had heelt ook de uitvoering van gisteren weer geleerd. Edoch: aan het succes van dtzen feestavond hebben die bezwaren, dia uiterst moeilijk zijn te ondervangen, echter r.iet getornd en wij maken ons dan ook sterk dat geen der talrijke aanwezigen ontevreden huistoe is gegaan. Integendeel rekenen w>j op een algemeen enthousiasme, over het werk der D. 0. S.-leden en het zij erkend dat zulks ook waarlijk verdiend moet wor- den genoemd. Natuurlijk was de publieke belangstelling weer buitengewoon groot Zoowel beneden als hoven was do groote Stadszaal, waar. van het podium op eenvoudige doch smaak, volle wijze was versierd, geheet bezet toert de heer A. M. Verschoor te ruim acht uur, na den opmorsch, voorging in gebed en een openingswoord sprak, zich daarbij in het hijzonder richtende tot de afgevaardigden der zustervereenigingen, wier aanwezigheid hij zeer op prijs zeide te stellen. SpRkar wees op het feit dat D. 0. S. een „leiden- crisis" heeft doorgemaakt en nu nog pas drie maanden den heer A. Zandvliet a|9 directeur heeft, weshalve hij de clementie van het publiek meende te moeten inroepen voor eventueel te maken fouten. Hij vertelde daarnevens dal de heer Keerewer z'n 15-ja- rig jubileum herdacht als voorzitter van I). 0. S., waarmede hij jubilaris en vereeni ging geluk wenschte en eindigde met te herinneren aan het overlijden van den heer Stcyns en de benoeming van den heer Mctz,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9