tóv)W>ÜS TWEEDE KAMER. GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. -I KWATTA5^ JAVA REEPEN DatsKWATTA KERK- EN SCHOOLNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. ©en aanzegging aan de mogendheden, waar voor spr. zijn oogen niet sluiten wil, als is vreesaanjaging hem vreemd. Als men in de sfeer der werkelijkheid komt, helpen geen juridische constructies. Wanneer het ver drag wordt verworpen, komt Nederland in een tijdperk van verwikkelingen, wat niet gewenscht is met het oog op de algemeene constellatie. Dan wordt ook de politiek, die aan het verdrag ten grondslag ligt, vernie tigd en laat men België gevoelen, dat het niet heel veel van Nederland te verwachten heeft. De stemming zal er in België niet be ter op worden. En wat is nu het alternatief, waarmede men is gekomen? Noch dat van den heer van der Bergh, noch dat van den beer De Savornin Lohman acht spr. aannemelijk. Ook op de volksbeweging is verwerping niet te rechtvaardigen. Er is een 6terke ac tie gevoerd tegen het verdrag, maar de mees ten der actievoerders zullen van het verdrag niets bemerken en er niet meer aan denken. Zelfs al zou de geheele handelswereld zich er tegen verklaard hebben, dan zou dit niet anders zijn dan een historisch verschijnsel. Verwerping zal een groote politieke fout beteekenen. Spr. voelt dit tractaat als een zuiver Nederlandsche zaak en de behande ling als één dor belangrijkste momenten in de geschiedenis van Nederland. Hij heeft het gevoel, dat het verdrag moet worden aan genomen. Men zal spreker dan nawijzen ais den man. die dit den volke heeft opgelegd. Hij zal dit odium gaarne dragen, omdat hij de overtuiging heeft, dat de geschiedenis zijn werk zal rechtvaardigen .(Luid applaus). De minister is hiermede aan het eind van zijn rede gekomen en wordt door verschei dene leden de hand gedrukt. De VOORZITTER sluit, aangezien nie- mand meer het woord verlangt, de beraad- elagingen. De stemming wordt bepaald op Donder dag half twaalf. RECLAME. In hei. dagelijksche leven komen vaak kwetsuren, brand-, snijwonden, enz. vooi\Verwaarloozingbaart" dan groote zorg. Behoedt U daarvoor met V AS ELI NE-CHESEB ROUGH (spreek uit: Tschiesbro) want deze ls de eenlge zurenvrlje ter wereld, 'n Doosje, tube of fleschje in huis is een hulp in don nood. Vraagt nooit Amerilcaansche „Vaseline", maar met nadruk Vaseline-Chesebrough Het beste middel voor de huidl Gebruikt ook Chesebrough Cold Cream en Chesebrough Vanishing Cream de ideale vetvrije huid-crcam j 9857 (Zitting van gisteren). I REGELING TAN WERKZAAMHEDEN. De VOORZITTER stelt voor aan de agenda loe te voegen de inlerpellalie-L. de Visser over hel zenden van den kruiser Sumatra naar Shanghai en het wetsontwerp tot wijzi ging van de Indische begrooting voor 1927. Aldus wordt besloten. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAPPEN. Aan de orde is de voortzetting der behan deling van het ontwerp in zake de Naam- looze Vennootschappen. Do heer VAN SCHAIK (B K.) merkt op, dat de loltelijke opzet oorspronkelijk was paal en perk Ie stellen aan de roekelooze leiding van N.V. Men is echter in gebreke gebleven de middelen aan te wijzen, waar mede tegen wanbeleid kan worden opgetre den. Een bezwaar van spr. tegen het voorge stelde is, dat alleen een regeliiTg is gemaakt voor naamtooze vennootschappen, terwijl het verdere bedrijfsleven ongemoeid wordt gela ten. Het is bekend, dat jaarlijks velen do dupe worden van wanbeheer of misbruik maken van vertrouwen door leiders van on dernemingen, die niet in het kleed van een N.V. zijn gesloken. Het is dan ook een groote vraag, of bescherming van de belangen van deze menschen niet praevaleert boven of niet «ven noodzakelijk is als die welke het ont werp voorstelt ten opzichte van hen, die hun gold hebben gestoken in een N.V. Een tvveode bezwaar van spr. tegen het ontwerp is, dat het uitgaat van den grond slag, dat de N.V. is een zaak van de aandeel- houders. Dit uitgangspunt acht spr. niet juist. Aan eonige medezeggenschap van de mede- producenten, is absoluut geen aandacht ge wijd. Wel wordt door aandeelhouders geld in de zaak gesloken, maar voor de inwendige gestie interesseeren zij zich niet. Men make zich ook geen illusie, dat dit wetsontwerp de interesse van aandeelhouders voor de zaak zal verhoogen. Voorts wijst spr. er op, dal er vele onder nemingen zijn, die slechts pro forma in het kleed van een N.V. zijn gestoken, doch wier aandeelen voor het grootste deel zich in één hand bevinden, en glie er op ingericht zijn van het geldbeleggcnd publiek kapitaal te verkrijgen. Gaarne erkent spr., dat het ontwerp ook vele goede dingen bevat. Het ie laak van de overheid op te treden tegen malafide bedrijfsgestie en spr. bepleit daarom instelling van een overheidsinsti tuut, een vennoolschapskamer, welk denk beeld reeds vroeger door spr. hier ts uiteen gezet. Ten slotte betoogt spr., dal de voordeeten van het ontwerp toch zoo groot zijn. dat hel niet zonder meer van de hand mag worden gewezen, al kost het spr. moeite, voor te ptemmen. L De beer KNOTTENBELT (V.-B.) merkt op dat het ontwerp niet voorziet In toekomstige mogelijkheden. Spr. betreurt dat de belanghebbenden niet zijn gehoord bij de voorbereiding van dit ont werp. Spr. heeft eenige principieele bezwaren le gen het ontwerp. Het eerste betreft art. 44b, waarin niet de gelegenheid is geopend voor een bijzonder soort kapitaal om een bijzon der stemrecht uit te oefenen. Spr. vraagt den minister o.ra. wal de be doeling is van het bepaalde in art. 41 h waarin staat dat geheele of gedeeltelijke te ruggave van hetgeen op aandeelen is ge stort, geoorloofd is, indien zij geschiedt uit de zuivere winst. Ten slotte zegt spr. allerminst een bewon deraar te zijn van het ontwerp en hij betwij felt, of er zoodanige wijzigingen in kunnen worden aangebracht, dat hij zijn stem er aan zal kunnen geven. Do heer SCHOKKING (C.-H.) is van mee ning, dat een door den heer van Schaik ge- wenschte vennootschapskamer niet vergele ken kan worden bij de Verzekeringskamer. Deze laatsle is ingesteld voor een gespeciali seerd bedrijf. Spr. merkt op, dat het ontwerp zijn ont staan dankt aan den steeds sterkeren drang naar herziening der bepalingen, waarbij men dan tevens het oog had op de beveiliging van de belangen van het publiek. Bij de makers van het ontwerp heeft niet de bedoeling voorgezelen, om het vormpn zelf van naamtooze vennootschappen tegen te gaan. Het gevaar voor misbruiken is door latere wijzigingen binnen nauwere grenzen ge bracht en de tegenwoordige minister is hierin nog iets verder gegaan. Wat hel ont werp betreft, is spr. van meening, dat het nog we! rechlmalige bedenking ontmoet. Met waardeering voor den ondememerslust hier te lande, is spr. van meeding, dat er toch een tekort is. Dat tekort moet geprikkeld wor den en daarom moeien aan de oprichting van naamtooze vennootschappen geen be lemmeringen in den weg worden gelegd. Wat het voorstel inzake de macht van de algemeene vergadering en de rechten dor minderheid betreft, is spr. van meening, dat hier wel eenige eenzijdigheid is betracht, waartegenover zekere compensatie dient te staan ten aanzien van bestuurders, aan wie (och veelal de vooruitgang der vennootschap is te danken en die haar in de samenleving vertegenwoordigen. Voorts is spr. van oordeel, dat het wel degelijk van belang is ,in wiens handen het -kapitaal zich bevindt en daarom is spr. voor stander van het behoud van de oligarchische clausule. Spr. sluit zich aan bij hen, die zich hebhen uitgesproken voor het maken van onder scheid (usschen open en besloten vennoot schappen. De heer HEEMSKERK (A.-R.) acht het denkbeeld van den heer Van Schaik in zake da instelling van een vennootschaps kamer een utopie. Hy betoogt verder, dat de aansprakelijk heid van bestuurders in de bestaande wet dezelfde is, als die, welke thans in het ontwerp is opgenomen. Voorts acht 6pr. het zaak, dat het pu bliek evengoed op de hoogte is ten aanzien van de besloten vennootschap als ten op zichte van de open vennootschap. Daarom zou spr. wel eens trillen weten, welke rede lijke grond er eigenlijk is om onderscheid te willen maken tusschen deze beide ven nootschappen. Wanneer door een enkel persoon pro forma een N.V.. wordt opgericht, dan acht spr. bet juist van groot belang, dat deze wordt verplicht z\jn balans openbaar te maken. De MINISTER VAN JUSTITIE, do heer DONNEB, merkt op, dat er op het oogen- blik reeds ongeveer 20.000 naaml. vennoot schappen zijn. Dit vennootschapswezen heelt dus een groote vlucht genomen. Hel is dus niet te verwonderen, dat de aanvankelijke regeling herziening behoefde, Ej) het ontwerp 1910 had men wel dege lijk de eischen der zakenwereld begrepen. Uit dat ontwerp ia in 1925 het ge.vijzigd ontwerp voortgekomen. Dit gewijzigd ontwerp is toen niet onmid dellijk in behandeling genomen, juist cm den betrokkenen gelegenheid te geven zich over het ontwerp uit te laten. Het maat schappelijk element is dus wel dege'ijk ge hoord en spr. heeft van de ingekomen ad viezen met veel belangstelling kennis ge nomen. In dit verband brengt spr. een woord vaD grooten dank aan den raadsheer L. E. Visser voor hetgeen hij voor dit ontwerp heeft gedaan. Voorts merkt spr. op, dat men zich by het ontwerp in de eerste plaats heeft ge steld op het standpunt van openbaarheid ten einde belanghebbenden een goed inzicht te geven in den stand van zaken. Wat betreft het denkbeeld van den heer Van Schaik inzake een Vennootschapskamer is spr. van meening, dat dit uitgaat boven het privaat-rechtelijke karakter van het ont werp. Wat do heer v. Schaik wil. liet op publiekrechtelijk terrein. Verder zegt spr-, dat het dwingend recht over de inrichting niets nieuws brengt, ean- gez.ien we thans dezelfde regeling hebben. Wat de hoofdelijke aansprakelijkheid aan gaat is 6pr. jjan oordeel, dat hier geenszins sprake is van omkeering van den bewijslast, waar bepaald wordt, dat een bestuurder niet aansprakelijk is, wanneer hij bewijst, dat het feit aan hem niet te wijten is en dat brj niet nalatig is geweest in het treffen van maatregelen om de gevolgen daarvan af te wenden. Immers in de eerste plaats dient het feit bewezen te worden. Vervolgens zegt spr., dat de opzet van het ontwerp is een gemodereerde. Spr. acht het onjuist, dat men de uit zondering, die voor vennootschappen met aendeelen op naam gemaakt wordt, ook wil uitstrekken tot de openbaarheid. Wat betreft de eenmansvennootschap zegt spr., dat het ontwerp, zooals het daar ligt, geen twijfel laat, of het is bedoeld te zijn voor vennootschappen met meer vennooten. Spr. meont, dat ten aanzien van den naam niet verder moet worden gegaan dan in liet ontwerp ia geschied. Het In het ontwerp opgenomen enquête recht zal wel voornamelijk preventieve wer king hebben. Spr. gelooft nie£, 'dat door het ontwerp een buitengewone ommekeer wordt gebracht in de maatschappelijke samenleving, maar toch zal door het ontwerp een nuttig werk werden verricht. De vergadering wordt verdaagd tot heden 1 uur. RECLAME. Bijna iedereen gebruikt thans Oüol. Waarom hebt U het nog niet geprobeerd? Maakt Uw tanden wit en houdt ze teveDi gezond. 9900 EEN BEEN AFGEKNELD. Gistermorgen was een chauffeur op het terrein van de loodpletterij van de firma Hamburger aan den Delfweg te Den Haag bezig met reparatie van een zware vracht auto. Toen hij dacht, daarmede gereed te zijn, liep de auto plotseling achteruit, waardoor de werkman H. bekneld geraakte tusschen deze auto en een lorrie, tenge volge waarvan hem het rechter-onderbeen zoo goed als afgekneld werd Nadat dr. Kla^ens de eerste hulp had verleend, werd de man per ziekenauto naar het R.-K. Ziekenhuis aldaar vervoerd. BERUCHT INSLUIPER AANGEHOUDEN. Door de Haagsche politie is aangehou den de 37-jarige insluiper B. S. N. Hij had de gewoonte met koopwaren langs de hui zen te gaan. Wanneer hij dan een deur open vond, ging hij naar binnen en nam (hij weg, wat hij aan waarde vinden kon, Het laatst deed de man dit in een perceel aan de Van Hoeyelaan aldaar. Hier was zijn buit een leege portemonnaie, die hij vulde met geld, dat hii uit een tafellade haalde, maar in dit perceel werd hij op heeterdaad betrapt. Met hem is het de politie gelukt een der beruchtste insluipers in handen te krijgen. DE INBRAAK TE GOUDA. Naar wij vernemen js de destijds door diefstal benadeelde hè'êr T. te Gouda, weder in het bezit gesteld kunnen worden van op cén stuk na alle le zijnen huize ontvreemde effecten, benevens van het op de daders be vonden geldsbedrag ad pl.m. f -400. Het nog ontbrekende effect is dezer dagen op verzoek van de Goudsche politie le Leiden in beslag genomen en ter beschikking van de justitie gesteld. KIND DOODGEREDEN. In de Reinwardtstraat te Amsterdam is een vierjarig knaapje door een vrachtauto overreden. Volgens getuigen was het ventje bij het wegrijden van de auto op een der voorspatborden geklommen en hier afgeval len, waardoor het een der achterwielen over het lichaam heeft gekregen. Den bestuurder treft geen schuld. Het kind is door zijn vader naar het Burgerziekenhuis gebracht, alwaar de dood werd geconstateerd. TREINBOTSING, Gistermiddag is de personentrewi, die te 3.16 uuyr uit Zwolle to Deventer aan komt, bij het binnenrijden van het station Deventer, tengevolge van verkeerden wis selstand op een voor vertrek gereedstaan- den motortmn gereden. Locomotief en motorwagen werden beschadigd, laatstge noemde vrij ernstig. Porsoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Met eenige ver traging is de trein naar Zutphen ver trokken. AANRIJDING. Op den Enschedéschen weg te Haaksber gen reed Dinsdagmorgen een vrouw ui! Enschéde op haar fiets. De heer R. uit Enschéde kwam haar met zijn auto achterop rijden en even voordat de auto haar wilde passeeren, moet de vrpuw onverwachts heü- ben willen oversteken naar den anderen kant Een aanrijding volgde en met bloedende verwondingen en een hersenschudding werd do vrouw opgenomen. Zij werd overgebracht naar het St. Antonius-Gasthuis. Later is de getroffene in zorgwekkenden toestand per Roode Kruis-auto naar Enschéde overge bracht. ERNSTIGE VAL. GistereD is de 16-jarige leerling-monteur G. Vorenhout, wonende in de Lijster straat te Groningen, uit de vierde verdie ping van een pakhuis aldaar gevallen. De jongen brak zijn armen en een been en is in hoogst zorgelijken toestand opge nomen. VAN DE FIETS GEVALLEN. Gisteren is prof. dr. i. H. Gosses, hoog leeraar in de faculteit der letteren en wijs begeerte aau de universiteit te Gronin gen, bij de universiteitsbibliotheek van zijn rijwiel gevallen, tengevolge waurvan hij e'en been brak Hij is naar het Acade misch Ziekenhuis aldaar overgebracht. IN DE KOKENDE TAAN. iuen gistermiddag de 25-jarige ongebuw je visscher D. Coehoorn te Lemmer aan de ha ven bezig was met het tanen van netten, gleed hij plotseling uit ext yiel op zijn rech terzijde in een ketel met kokend taan, waar door hij hevige brandwonden aan hoofd en lichaam opliep. Onmiddellijk werd genees kundige hulp verleend. VERDRONKEN. De 71-jarige L. E. is eergisteravond onder de gemeente Bedum door de duisternis mis leid in een gracht bij een boerderij geraakt en verdronken. Het lijk is later opgehaald KIND UIT EEN RAAM GEVALLEN. Dinsdagmiddag is het 2-jarig kind van S., wonende aan den Borghaarderweg te Lim- mel-Maaslncht, uit het raam op straat geval len. In hoogst bedenkelijken toestand werd het in het hospitaal opgenomen. LIJK OPGEHAALD. Te Loltum is in de Maas drijvende gevon den het lijk van een vrouw, dat in vergevor derden staat van ontbinding verkeerde. De identiteit is nog niet vastgesteld kunnen wor den. POGING TOT DOODSLAG. Te Weert is gisteren aangehouden als ver dacht van poging tot doodslag de 39-jarige woonwagenbewoner P. J. K. Een browning' revolver, geladen het 7 scherpe patronen, werd op hem gevonden. ONGELUK OF MISDAAD? Mej. L. v. B. te Zevenbergen, die Dinsdag, avond per fiets huiswaarts keerde, is in de haven aldaar, waarlangs het fietspad loopt, geraakt en verdronken. Gistermorgen is haar lijk opgehaald, doch de fiets is niet gevon den. De politie onderzoekt of hier een onge luk ia gebeurd, of dat aan kwaadwilligheid moet worden gedacht. WEER EEN DOODELUK MIJNONGEVAL. Gistermorgen is op de mijn Oranje-Nassau 3 te Heerlerheide de 28-jarige mijnwerker Van Veldhoven in de ondergrondsche werken onder vallend gesteente geraakt en op slag gedood. Zijn kameraad, die op twee meier af stand werkte, kwam met den schrik vrij. De verongelukte was gehuwd en vader van drie kinderen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 26-jarige landbouweT H. T., die Zon dag te Beringen door een trap van een paard een hersenschudding met schedel breuk opliep, is gisteren aan de gevolgen overleden. Eerste gast: Fijne familie hier. Kijk eens naar die servetten, allemaal gestopt en versteld. Tweede gast: Ja, en dan hooren ze nog niet eens aan de lui. Ze hebben ze van mij geleend! GEBOREN: Wiesko, d. van J. van Duuren en P. A. Tardon Susanna, d. van A. Stikkeiorum en J. S. Slijkhuis Catharina Alida, d van H. Segaar en C. A. Knijnenbuij Maria Catha rina. d. van H. J. v. Barneveld en \V. J. Meershoek Johannes Bernardus. r. van J. B. Mulder en M. J. Tiemeijer Andries. z. van li. Pijnakker en M H. Verhoogt Nico- laas, z. van N. Luyendijk en J. Rietkerken Johanna, d. van II. Stol, èn C. van Es Wil lem, z. van L. Snoeker en W. C. Bouwman Agnes Hela. Thera., d. van A. H. J. v. d. Horst en M. B. A. Dingjan Hendrika Alida, d. van P. A. de Groot en T, Yenvey Theo- phile Gijsberlus, z. van W. C. de Boer en H P. Marquenie Adrianua Johannes, z. van A. J v. d. Hoeven en P. Meijera Gerritje, d. van P. de Romijn en G v. d. Ende Samuel Willem, z. van N.-de Water en J. M. van Leeuwen Laurens, z van L. van den Eik- hoff en J. Bunnig Willem, z. van P. Pi- kaar en J de la Rie Johanna Gerda Maria d. van P. Lepelaar en M. de Vroed Johan nes Cornells, z. van J. C. v d. Wielen C. M. Prins Elisabeth, d. van M B, Leuering en A. C. de Fey. Petronella Theodora, d. van L. v. Abswoude en C. C Vlasveld Adriana, d. van R. Middelkoop en J. van Elk Fran- ciscus, z. van J. v. d Mark en M C. Brouwer Adriaan Jozef, z. van A H. Winkelmolen en J. W. Schoenmaker Jacobus, z. van J. C. Brugman en J. Rietbergen Maria Pe tronella. d. van K. S. Kwestroo en P. Kramp Johanna, d. van id. en id. Pieternella Sara, d. van P. J. Jansen en J. S. Ktaverwij- den Pietje, d. van M. v. d. Heijden en M. de Bruin Lambertua, z. vah P. J. Dietrich en J. Raveslein Antonia Maria. d. van H. C. de Wissel en M. Kemp Arie, z. van R. v. d. Aar en D Stoker. GEHUWD: J. J. Ponsen jm. en P. de Wolf jd. P. Homborg jm. en C. v. d. Mee jd. J. P. Bui» jm. en J. M .den Oude jd. A. Corbijn vin Willemsvaard jm. en C. C. Carree jd. OVERLEDEN: C. Zuidhoek m. 56 j. E. v. d. Worm Ferem vr. 75j P. J. v. Leeuwen d. 35 j. H. M. v. Veen m. 78 j. J. A. Belt z. 2 weken. W. Fransen z. 49 j. A. A. v. d. Wiel d. 5 mnd. M. HoogenboomHofdijk wede. 72 j. C. v. Ham d. 10 mnd. H. J. Urbanowitz m. 73 j. P. v. Amsterdam wedr. 81 j. H. M de Bruin m. 33 j. J. M. de Bruyne d. 64 A. J. Redegeld wedr. 87 j. J. Beelen d. 1 w. W. Dissel wedr. 85 j M. T. v. d. Bergv. Schaik vr. 73 j. P. D. v, d. Voort m. 47 j. J. v. d. Bosch z. 60 j. J. Compeer d. 2 j. GEVESTIGD: P. J. PotHoogenhout, 3 Octoberstraat 33a. P. Kudlaschtjk, Dienstbode, Plaat soen 27. A. Geskus, Dienstbode, Reitz- straat 7. 11. v. d. Vlist—Arons, Boter markt 8. J. A. v. Zanten, Reiziger, Haarl.- straat 211. E. Willemsen, Marinier, Ma rine Kustwacht. G. Pago, Dienstbode, Zoeterw. Singel 91. A. v. Slooten, Ar beider, Oranjegracht 129. J. A. Bun- nik, Dienstbode, Morschweg 23. D. Fuohs, Timmerman, Levendaal 66. S. J. F. li. Keescm -Gieliam, Wasstraat 3. E. Maner, Dienstbode, Hogerbeekstraat 1. G. a! Vogtlsang en lam., [henstbode, Langegracht 64a. J. Hartog, Winkelbediende, Haag- weg 28. B. A. Perik, Magd. Moonsstraat 3a. W. E. C. M. v. Willigen, Hooigracht 30a. W. M. v. Kampenhout en tam., Bediende, Kanaalstraat 38. S. W. Scbo- penhouwer, Verpleegster, Acad. Ziekenhuis. M. A. Goedhart, Verpleegster, Acad. Ziekenhuis. A. C. E. Grilfioen, Verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis. C. v. Mourik en fam., Beambte N. S., de Geneatetstraat 79a. H. J. C. Testerink—Beumer, Dienst bode, Breestraat 107. R. Jezeer, Wijk verpleegster, Schelpenkade 3. W. Zand vliet, Handelsreiziger, Pasteurstraat 24a. M Mozes,. Huishoudster, Heerengraoht 17. Bry Narain, Hoogleeraar, Breestraat 156a. A. Bielemever, Dienstbode, Groenhoven- straat 21. v. Haaster, Hannahofje 17, L. C. Paauw en fam., Kernstraat 27. W. Heivensteyn, Bakker, Schutterstraat 23a. A. C. v. Halewijn. Dienstbode, Schelpen- kade 40. E. Ro3tal8ky. Dienstbode, Oude Singel 118. C. van Dobben, Verpleegster, Gerecht 8. Wed. P. A. Stapels—Ver- fürden en fam., Hoogewoerd 19. H. G. Bungenberg de Jong en fam., Boogleerasr, Rljnsbargerweg 179. N. A. Weststrate, Dienstbode, Witte Singe! 83. A. S. Lu- teyn, J.- v. Goyenkade 24. W. J. van Kampen en fam., Boerenarbeider, Totlens- straat 10. J. C. M. Sweens, Commies Gemeente-secretarie, Schelpenkade 46. VERTROKKEN: J. W. Simons, Sassenheim. N. Rijn 105. Wed. v. der Craght-Steenmeijcr, Groningen, II. Colleniusstr. 62. G. v. Dam, OegsU geest, de Kempenaerstr. 30. W. M. Meij- rink, Ellen en Leur, Pastorie. C. Homaa v. der Heide, Bemmel, A. M. 3. Joha, Dreef, Maarsbergen, Ged. Valtonheide. J, Poptie, Amsterdam, v»Speijkstr. 154II. H. v. Houten, Den Haag, Keplerstr. 215. P. C. Brandse, Rotterdam, Tweeboschestr, 110. M. Reijnhout. Kruiningen, Zanddijk. J. Asselmans, Rotterdam, Persoonshaven 99. J. M. Veermans. idem, idem. G. M. G. Swart, Groningen. Lage der Aa 29a. Fr. v. Dorp, Oegstgeest, Emmalaan 50. M. S. Vorster, Amsterdam, le Helmerstr. 49 bis. J. Schouten, den Haag. Jac. Marisstr. 70. Olah geb. de Hetlagey, Den Haag, Raam- weg 28. Abr. Dirkset Oegstgeest, Gevers- straat 35a. J. de Jong, Katwijk, M. de Ruyterslr. 44. Fr. de Jong. Voorschoten, Inst. Wulling. B. A. J. Kemperman, Veur, bij F rijSmidstr. C. H. L. idem, Den Haag, Weim3rstr. 123. J. de Graaf, Rot- erdam, Bergweg, „Eudokia". C. vat der Oest, Wageningen. Bergslr. 1. I. Fr, Annokkee, Den Haag, Rosemarijstr. 14. P. J. Stomps, Utrecht, Abstederdijk 325 bis. H. E. Bossert, Zwolle, Mallemarkt 32. A. J. A. Bongaards, Breda, Veemarklstr, 27a. A. A Mr. Heller, Den Haag, v. Weede v, Dijlveldslr. 10a. J. P. v. Keulen, Bakkum, Duin en Bosch D. 54. Fr. W. J. Crought, Den Haag, 2e Carpcnlierstr. 201. Phiüp- sen geb. van Kempen, Helder, Ringweg 195a. H. W. v. Wageningen, Amsterdam, Ooievaarsweg 14. RECLAME. Slechts één merk kan't beste zyn' 985 NED. HERV KERK. Beroepen: Te Leeuwarden (vac. Beerekamp): T. Kloosterman, te Voorburg; Te Dedemsvaarl: D. Kuilman, te Borne. Aangenomen: Naar Kerkwerve en Sernoskerké (toez.): F. M. Kuipers, hulp prediker te Zandvoort. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Steen wijk: J. B. G. Croes, te Naarden-Bussifm; Te Dokkum: K. G. van Smeden, te Kampen. GEREF KERKEN. T w e e t a 1: Te Musselkanaal: D. J. Velsink, te Arum, en L. van Urk. te Sex- bierum. Aangenomen: Naar Berlikum: J. Offers, te Laar (Bentheim). GEREF GEMEENTE. lanjenomeé: Naar Oiessendam? D. G. Overduin, te Nieuw-Beyerland. Bedankt: Voor Sliedrecht: J. R. van Oordt, te Opheusden. GEDENKÏEEKEN LOBO—BRAAKENSIEK. Voldoende aan den algemeen uitgespro ken wensch,. heeft het comité voor een ge- denkteeken voor het echtpaar Lobó-Braa- kensiek afgezien van het plaatsen van een grafmonument. Door de loyale medewer king van het gemeentebestuur is het comité nu in staat gesteld, een flinke bronzen pla quette aan te brengen in een der foyers van den Stadsschouwburg te Amsterdam. Be opdracht tot het vervaardigen van deze plaquette is verstrekt aan den Amster- damschen beeldhouwer Marinus Vreugde. Het comité heeft het plan. de plechtige onthulling te doen geschieden op den ge- denkingsdatum van het noodlottig spoor wegongeluk, 9 September a.s. 2-2 J

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6