NI JEU o. 20560 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 23 Maart Derde Blad Anno 1927 GEMENGD NIEUWS. UIT OE RIJNSTREEK. HUMAGSOLAN HAARUITVAL UIT DE OMSTREKEN. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Gistermiddag is op den Rijswijksche- reg bij den hoek van de Goudiiaanstraat, p Degen jarig meisje, B. J., wonende in s Nieuwe Molstraat te Den Haag door -en personenauto aangereden en ernstig jïffODd. to bewusteloozen toestand is het kiüd jjor den Eersten hulpdienst naar het jemeentelijk- Ziekenhuis aan den Zuidwal »rcrgebracht, alwaar het ter behandeling 't opgenomen. VECHTPARTIJEN. De 23-jarige Zweed B. v. L. is in de te Rotterdam aangetroffen met ver- steekwonden, zwaar bloedend. Hij is in het ziekenhuis aan den Coof- pogel ter verpleging opgenomen. Het is gebleken, dat hij even te voren met twee Dannen ruzie heeft gehad ip den Sefiie- iimschendijk en dat deze mannen hem in ij richting van de Baan zijn gevolgd. De was niet in staat, nadere inlich- te geven. Voorts is in de Calandstraat te Rotter- bm ruzie ootstaaD over de aanmonste ring van schepelingen op een Engelsch Een Arabier heeft daarbij een 34- jirigen zeeman uit Curasao in den rechter- rhouder gestoken. De omstanders hebben Éch daarop met het geval bemoeid en den Arabier tegen den grond geslagen. Hij is daarbij met het dijbeen in zijn eigen mes ^vallen; voorts is hij ernstig mi-shandeld. Ik Arabier is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. De «eman uit Curasao kon na ve-dbonden te lijn, zijn weg vervolgen. ERNSTIGE VAL. Ie6iA-jarige A. H. to Vlaardingen, kwam het spelen met een autoped, waarbij .aige grooteren hem aan een. touw voort- pokken, zoodanig to vallen, dat hij een zeer tustige herschenschudding bekwam. De toestand van het knaapje is zorgelijk. VAN EEN STELLING GEVALLEN. Maandagmiddag heeft aan de hoogovens e LJmuiden een ernstig ongeval plaats Bij de uitvoering van hersteliings- rerkzaamheden aan de hoofdkraan van iet bedrijf, i® door het bezwijken van een stelling, waarop 4 arbeiders werk- waren, de bankwerker H. van een loogte van 10 meter gevallen. Hij werd nwendig zwaar gekneusd opgenomen en het ziekenhuis St. Johannes de Deo waar hij is overleden. Hij was maar had geen kinderen. De an dere drio arbeiders konden zich bijtijds in ledigheid stellen. AUTO TE WATER. Gistermiddag is te Amsterdam een pei-- in de Lijnbaansgracht bij de gereden. De auto behoorde aan een bewoner van Overveen en was daar in een garage gestald. Kinderen heb ben toen een poging gewaagd den wagen fr beweging te krijgen. Dat is ten slotte fchkt met het gevolg, dat de auto uit de garage reed en als het ware bergaf de gracht inging. Door een particulier red- .dingstoestcl zal de wagen weer op het droge gcheschen worden. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. LIJK GEVONDEN. In de Grift bij de Grebbe te Rhenen is iet lijk van een onbekende vrouw gevon- ien. TWEE PAARDEN OP HOL GESLAGEN. Maandagmiddag raakten op den ilster- r.endijk bij Ommen twee paarden op hol. i voerman. Horsman uit Dalmsholtc viel den wagen en raakte onder de wielen, vaar gewond werd hij opgenomen en naar Irolle vervoerd. De ongelukkige overleed hier reeds onderweg. AAN DE GEVOLGEN BEZWEKEN. In het ziekenhuis te Oldenzaal is over een de oDgeveer 50-jarige G. Kroese uit Lonneker, die 'bij het uitstappen uit een lQtobus op.den straatweg Oldenzaal Lon- a?ker door een luxe-auto uit Enschedé ïerd aangereden en ernstig verwond. AANSLAG OP EEN VELDWACHTER. Toen de gemeenteveldwachter S. van den ^ek "te Twijgelerheide Maandag een 3-tal •uidruchtige jongelui op den weg aanmaande '"M rustiger hun weg te vervolgen, begonnen dj den veldwachter te sarren en uit te schel- fcn. Deze trok daarop zijn sabel en deelde darmede ecnige klappen uit. waarbij de jas ï5n een der belhamels gescheurd werd. Zij échten nu dat de agent schadevergoeding 'ou geveg. Eensklaps sprong de 20-jarige R. op hem toe,-terwijl hij met den rug naar :iü aanvaller gekeerd stond. De veldwach ter viel door in een greppel te stappen waar- de onverlaat hem verschillende snijwon- 'f* toebracht. Toen de agent zijn revolver -d getrokken, sloeg het drietal op de vlucht. 's Nachts arriveerden de brigadecomman- Nttl en de wachtmeester der marechaus- per auto en de daders zijn daarop aan- ^houden en hebben reeds bekend. De toe- •aod van den getroffen veldwachter is lelijk wel. HOOPDCONDUSTEUR UIT DEN TREIN GEVALLEN. Joen trein 1578 gisternacht het station ie Maastricht verliet, bemerkte de coDductour dat de hoofdgeleider J. C., even te voren bij hem in den pakwagen stond, plotse- was verdwenen. V. trok onmiddellijk de noodrem. Toen de trein stilstond, oud men C. ernstig gewond op de lijn lig- v?' Hij is naar hel ziekenhuis vervoerd. toestand is. ernstig. (Tel.) VAN HET PAARD GEVALLEN. Te Beringen (L.) kreeg de 26-jarige H. T., toen hij, door het breken van den stijg beugel van zijn paard viel, van het ge schrokken dier een trap tegen het hooïd. Met een schedelbreuk en een hersenschud ding werd de ongelukkige opgenomen. Zijn toestand is zorgelijk. UIT EEN MOLEN DOODGEVALLEN. Maandagmiddag is te Haps het drie jarig zoontje van J. A., dat in een onbe waakt oogenblik op een in de nabijheid van zijn woonhuis staanden graanmolen was geklommen van de gaanderij van dien molen gevallen. Spoedig aanwezige ge neeskundige hulp mocht niet meer baten, on kort daarop overleed bet jongetje, meldt het „Hgz." Gij zijt het laatst op een kasteel in be trekkin? geweest? Dan zult gij wel een bur gerpot kunnen koken! Keukenmeid: O, jawel, mevrouw; ik heb daar ook voor het vee moeten koken 1 RECLAME X 8792 ALPHEN. Aanvulling raadsagenda. Als aanvulling van de agenda voor de vergadering van den Raad dezer gemeen te op Vrijdag 25 Maart des nam. 7 uur, moeten nog de volgende punten worden vermeld 1. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van het gymnastieklokaal der school Oudsh. weg aan J. A. Abbinga en anderen, voor het houden van scherui- oefeningen. 2. Voorstel van B. on W. tot bet aangaan met Woubrugge van eèn ge meenschappelijke regeling voor de toela ting van kinderen op openbare scholen, in-, gevolge art. 10 der L.O.-wet 1920. Het vermenigvnldiqingscijfer. Het vermenigvuldigingscjjfer voor de ge meentelijke inkomstenbelasting voor hot be tastingjaar 1927/28 stellen B. en W. voor te bepalen op 1..4, vorig jaar was het 1.2. Een scherm vereeniging is alhier in wording. Indien de lokaliteit voor de oefe ningen, waarvoor het oog gevallen is op bet gymnastieklokaal der school >aan den Oudshoomschen weg, door het gemeente bestuur daarvoor afgestaan zal worden, zullen deze plannen vastcren vórm aanne men. BOSKOOP. Zanguitvoering. Maandagavond werd er in hotel „Neuf" een uitvoering gegeven door het kinder koor en dames ensemble onder leiding van haar directrice, mcj. Gusta Scheepmaker. Medewerking werd verleend door do dames tnej. Nelly van Triet, pianobegeleiding, mej. Bertha Markus, sopraan, de heeren Jan Montagne bariton en Jan Spek, piano. De zaal was zeer goed bezet en het uit voeren der diverse nummers liet niets te wenschen over. Het applaus na afloop van elk nummer was soms overweldigend en de solisten en medewerkers ontvingen allen een bloemstuk. Na afloop ontving mej. Scheepmaker zelf ook een pracht bloem stuk, waarna zij rpet welgekozen woorden hartelijk dank zegde aan allen die mede hadden gewerkt tot het welslagen v*.n dezen avond. Ten slotte bedankte één der leerlingen, mej. v. d. Sluis, de, directrice voor haar leiding tijdens het bestaan van dit ensemble. Gisteravond werd in het Nutsgebouw op uitnoodiging van de Alphensche Kunst kring door het Cor Ruys ensemble opge voerd ,,'t Ondeugende vrouwtje", een blij spel van Fred. Jackson. Het afgeloopen seizoen is de A. K. K., niet zooals den vorigen winter, naar vo ren getreden, doch met dezen avond heeft zij weder groot succes geboekt. Het is moeilijk om in een plaats als deze een wer kelijk goede kunstavond te organiseeren, gezien de betrekkelijk weinige animo er voor. Maar gisteravond bewees de zaal van bet Nutsgebouw het tegendeel; de be langstelling was groot; de zaal was geheel bezet. Het stuk, met in dc hoofdrollen Louis Crispijn, Tillv Lus en Frits Bouwmeester viel zeer in den smaak. Het applaus na elk bedrijf was wel het sprekendst bewijs hoe ook hier de aanwe zigen het stuk met spanning volgden en dat het groote voldoening gaf. De heer G. v. d. Kolk sloot den avond met een woord van waardeering tot het gezelschap hetwelk hij gepaard liet gaan met de aanbieding van een bouquet bloe men aan Tilly Lus. LEIDERDORP. doen bouwen van een woon- en winkelhuis Domstraat No. 78 voor den heer W. Snijders, rijwiel- en auto-verhuurder, is gegund aan de aannemers G. Groenendijk en M. y. d. yelden, alhier. ZWAMMERDAM. De hooge brug over de Ziende alhier is reeds menigmaal een oorzaak geweest van grootere of kleinere ongevallen. Dit maal was het de galanteriekoopraan J. v. G. uit Bodegraven die een belangrijk scha- depostje te boeken kreeg. Met paard en wagen reed hij genoemde brug op, toen plotseling het paard ach teruit girtg loopen. Als gevolg daarvan tui melde het gerij van den hoogen kant af en kwam in de sloot terecht. Zooals te begrijpen, was veel van den inhoud die grooten dee.ls uit glas- en aardewerk be stond, gebroken, terwijl ook de wagen nog al beschadigd was. Terwijl de veehouder v. B. aan (den. Oud-Bodegraafschenweg alhier melk zou afleveren aan een melkslijter, verschenen op Hit erf twee melkcontroleurs.'- Het nemen van een monster melk werd zeer bemoeilijkt door de familie v. B. en vooral door diens schoonzoon J. v. B., die zulks met geweld trachtte te verhinderen. Er ontstond een formeele vechtpartij daar ook de controleurs zich door het verzet niet van de wijs lieten brengen. Een der melkbussen raakte daarbij in het gedrang en de inhoud daarvan ging verloren. Het verzet pleit zeker niet voor de deugdelijkheid der melk, --zoodat de betrok kene om dubbele reden nog wel nader van deze gebeurtenis zal vernemen. RECLAME. 9820 SPOORWEG ALPHEN—BOSKOOP— WADDINGSVEEN—GOUDA. Weer eea schrijven aan den ministerraad. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland te Leiden heeft onder staand schrijven aan den Ministerraad verzonden ln aansluiting aan het adres, hetwelk onze Kamer van Koophandel tezamen met die van Gouda en Omstreken September 1923 verzond, o.a. aan hunne Excellenties de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Waterstaat en Financiën, ten einde den aanleg van den spoorweg Alphen BoskoopWaddingsveenGouda te be spoedigen, veroorlooft onze Kamer zich uw hoog Collegè te berichten, dat zij nog steeds de toenmaals uitgesproken mecning handhaaft. - Ter voorkoming van misverstand vestigt de Kamer er de aandacht op, dat de teelt van boomkweekerij-productcn, welke in Boskoop haar centrum heeft, zich ver bui ten die gemeente heeft uitgebreid en tal van boom- en bloemkweekerijen gelegen zijn in het dastrict onzer Kamer. In Bos koop zelf zijn voorts alle landerijen door de kweekers reeds in beslag genomen, zoo dat elke uitbreiding voor een belangrijk gedeelte aan het district onzer Kamer ten goede zal komen. Ondanks derhalve het feit, dat Boskoop zelf niet in het rayon onzer Kamer is gelegen, meent zij ten volle gerechtigd te zijn j/an haar meening ten deze te doen blijkend De feitelijke gegevens); waarop de mee ning onzer Kamer omtrent het belang der boom- en bloemkweekerijen rust, benevens de weerlegging van enkele geopperde be zwaren, zijn reeds zoovele malen en in zoo goeden vorm ter openbare kennis ge bracht, dat onze Kamer meent te mogen volstaan met daarheen te verwijzen. Wel acht de Kamer het wenschelijk in het bijzonder er op te moeten wijzen, dat de seizoendrukte te Boskoop ten gevolge heeft, dat het vrachtgoederenstation te Alphen om dien tijd overbelast is en een normale behandeling der aankomende goe deren en verzonden wordende Alphensche producten somtijds belemmerd wordt. Ook een spoorverbinding van Leiden over Alphen met Gouda en de tusschenlig- gende plaatsen moet van niet gering be lang geacht worden. Gouda zelf en de plaatsen daar rondom zijn toch vanuit Leiden en Alphen uiterst moeilijk te be reiken, doordat behalve per boot daar heen geen directe verbinding bestaat. De verbinding van Alphen met Rotterdam is eveneens zeer ongerieflijk. Onze Kamer verzoekt daarom uw noog College eerbiedig het daarheen te willen leiden, dat de voltooiing van de bedoelde spoorwegverbinding zoo snel mogelijk ge schiedt. RECLAME. volgens Prof. DnN.Zuntz tegen 9808 AALSMEER. De kwestie van de bnrgemeesterswoning. De raad der gemeente komt Donderdag bijeen. In verband met den bouw eener nieuwe ambtswoning, zal behandeld wor den het voorstel om het perceel aan te koopen van Gez. Mol, naast de woning ge legen. ,,Aalsm. Koorvereeniging" zal deelne men aan het zangconcours te Bergen en wel in de afdeeling „uitmuntendheid". HAARLEMMERMEER. Ernstig ongelnk. Terwijl de 78-jarige arbeider B aan met een paard bespannen driewielige wagen het erf aireed van een boerderij al daar, sloeg het paard, schichtig geworden door ëen tegelijk passeerend motorrijwiel, onverwacht op hol. Het gevolg hiervan was, dat de oude man van den wagen viel en 9verreden werd. Met een gecompliceerde VRAAGT ZE UW WINKELIER. beenbreuk werd hij opgenomen en direct ot.dcr geneeskundige behandeling gesteld. De dokter achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. HILLEGOM. De wegverbetering. Op het terrein vóór en ter zijde van villa Romina is de wegverbreeding met paaltjes uitgezet. De paaltjes staan vrij kon bij de villa, wat een flinke verbreeding van den weg en een goede afstomping van de bocht aldaar beteekent. Het is te hopen, dat er hier eens wat vlugger gewerkt wordi dan elders in 'de gemeente. Er zit geen gang in. Wie den Rijksweg in Bennebroek en Lis ie vergelijkt met denzelfden weg in deze ge meente, moet erkennen, dat bet er in Hille- gom niet te best voor staal. De beide na burige gemeenten hebben óver groote af standen tegelpaden, die in Hillegom langs den Rijksweg nog nergens ie vinden zjjn, terwijl, het verbreede gedeelte aan de Leid- schestraat nog onbegaanbaar is. Van de Weeresteinstraat ligt het stuk van villa Weerestein af tot aan de Burg. Wentholtstraat en de sloot vóór de plaais Treslong nog in den ouden toestand van misschien 100 jaar terug, wat onhoudbaar is bij het tegenwoordig verkeer. Waar schuilt nu de oorzaak van dezen achterstand? Do gemeente maakt geen voetpaden om dat het Rijk niet opschiet, het Rjjk ver breedt den weg niet omdat de eigenaars van tuinen langs den weg niet vatbaar zijn voor een regeling. De laatsten hebben het alzoo aan zich zelf te wijten, dat er geen verbetering komt, zij signaleeren zich zelf als opposanten, en zij dienen de gemeen schap niet. Geitenfokkers. De afdeeling Hillegom van den R.-K. Prov. Bond van Geitenfokkers heeft haar jaar vergadering gehouden. Het jaarverslag bracht dank aan het gemeentebestuur voor de subsidie. De reke ning sloot met een nadeelig saldo van f 24.81. Het manneljjk fokmateriaal is uitstekend, evenzoo de zorgen van den bokhouder. Medegedeeld werd, dat de jonge lammeren binnen 2 maal 24 uur na de geboorte moeten worden ingeleverd na gedood te zjjn. De vergadering besloot, dat ieder 5 cent van het lamgeld aan de vereeniging zal laten voor een extra prijs voor de beste jonge geit op de keuring. Twee bestuursleden iverden herkozen, terwijl gekozen werden de heeren G. Glas en A. J. Kennis. Bi) .ie rondvraag werden uitsluitend huishoudelijke Z3ken besproken. KATWIJK-AAN-ZEE. Katwijksche Reddingsbrigade. Gisteravond vergaderde bovengenoemde vereeniging m „Casa Cara". Een 36-tal le den was aanwezig, waaronder verscheidene dames. De voorzitter, dr. G. C. A. van Dorp, opende do vergadering, sprak een woord van welkom lot de aanwezigen en dankte vervolgens dr. J. Eikelenboom voor het vele werk dat deze verricht heeft in den cursus E. H. B. O., welke cursus deze week geëin digd is. Nadat de notulen zijn gelezen en de jaarverslagen zijn uitgebracht, komt aan de orde de bestuursverkiezing. Bij acclamatie werden de aftredenden, de heeren Eikelen boom, Jonker en Vis, herkozen. Vervolgens komt aan de orde de behan deling der statuten, welke zonder stemming werden vastgesteld, waarna ze zullen wor den opgezonden ter Koninklijke goedkeuring. De cursus in zwemmen, te beginnen met droogzwemmen", zal aanvangen heden over 14 dagen, des avonds te 7 uur, op de werf bij den heer W. Taat. Dc gebruikelijke rondvraag leverde niels op. Hierna sluiting te omstreeks 10 uur. De bnrgemeesters-vacatnre. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de heeren Eikelenboom, Hueting, N. Parle- vliel en Waterreus, hedenmorgen naar Den Haag zijn vertrokken om de lijst met on geveer 600 handteekeningen ter aanbeveling van dr. mr. Hettinga Tromp als burgemeester van Katwijk, aan de bevoegde autoriteiten aldaar ter hand te stellen. Neutrale candidaten voor den gemeenteraad Er komt meer leven in de politieke brouw ketel der gemeente-verkiezingen. Allerlei vergaderingen zijn aan de orde van den „avond"; zoowel van Chr.-Hist. Unie als van A.-R. en Chr. Werkl., maar ook zal een neutrale vereeniging onder den naam van „Gemeentebelang", die elke vier jaar herleeft en aan den avond van den ver kiezingsdag weer sterft, haar actie ont plooien Uit een rondschrijven blijkt, dat de heeren J. Eikelenboom, N. Parlevliet. \V. Taat, J. C. A. Cleveringa, J. v. d. Wijn- gaart, J. M. A. Waterreus en C. de Best hiertoe het initiatief namen. Toen het uur aangebroken was waar op ds. Kauta met gezin onze gemeente zou verlaten, stond een breede schaar van personen bij de pastorie om hem nog een iaatsten groet te brengen. Deze attentie werd door den vertrekkendén leeraar denkbaar aanvaard. LISSE. Bloembollencultuur. De afdeeling Lisso van Bloembollencultuur hield in hotel „De Witte Zwaan" een leden vergadering. De voorzitter, de heer C. Grullemans, fieei allen welkom. Spreker vindt het jammer, dat de opkomst niet grooter is, een en ander met het oog op een belangrijk punt op do agenda, voorkomende in den Beschrij vingsbrief voor de Alg. Vergadering. De heer Zijp leest de notulen, daar de secretaris, de heer H. de Graaff, ahseut is wegens ongesteldheid. Ze worden onver anderd vastgesteld. Van de ingekomen stukken werd aller eerst gelezen een verzoek tot adhaeaie-be- tuigir.g van de gemeente Voorhout, teneinde aan de Ned. Spoorwegen een betere regeling in den treinenloop te vragen, mede in ver band met. de toekomst en de clectrische spoorwegen. De heer Verduyn kan zich hier niet mede vereenigen, want als de afdeeling hieiaan adhaesie betuigt, dan moeten wij tch eenige zekerheid geven, dat er meer gebruik zal gemaakt worden van de treinen, en die kunnen wij niet geven. Uit de be spreking bljjkt, dat het voor de afdeeling Lisse de tijd nog niet is om een besluit to nemen, daar men hier nog niet op de hoogte is hoe de regeling zal zijn. VoorloopiJ, wordt deze zaak aangehouden. Vervolgens komt een schrijven ter tafel van de afd. Voorhout, in verband met een voorstel van het hoofdbestuur tot het heffen van een Beursbelasting. De afd. Voorhout komt tegen deze heffing op, en verzoekt steun van de andere afdeoiiugen. De heer Verduyn verzoekt dit adres gelijk te be handelen met punt 7 van den beschrij vingsbrief, daar dit van gelijke strekking is, De behandeling van den beschrijvings brief had in 't begin een vlot verloop. Uit de rekening bleek, dat er een voor- deelig saldo is van f 11.788.67. In punt 6 wordt de regeling genoemd tusschen de Alg. Vereeniging en de Ver- eenigingen „De Narcis", „De Hyacinth" es „De Tulp", mede in verband met de werk zaamheden van den Alg. secr.vpenn., den heer Voors. De voorzitter zegt, dat de redactie niet juist is, en verzoekt den afgevaardigde, den heer Van der Vlugt, in de vergadering hier hst bestuur op te wijzen. Punt 7 is het critieke punt. Hier gaat hel over de heffing van een Beursbelas ting van 25 cent per bezoek. De redactie van dit punt bleek zeer diplomatiek te zijn, daar gesproken wordt van nieuwbouw, ver bouw en verfraaiing De voorzitter is van oordeel, dat de fondsen van deze Beurs belasting gebruikt zullen worden voor de voorgelegde rekening van het hoofdbestuur. De heeren Warmerdam en Berbec ver klaren zich tegen dezen toegangsprijs voor de Beurs. De voorzitter vindt punt 7 niet correct. In de vergadering is nieuwbouw besproken. Uit deze bespreking bleek, dat er geen voldoende fondsen voor konden worden ge vonden. Toen werd genoemd een Beurs belasting. Deze fondsen zouden dan kunnen worden gebruikt tot dekking der rente voor een op te nemen kapitaal voor algeheelen nieuwbouw. Punt 7 komt in stemming en wordt met algemeene stemmen verworpen. De penningmeester brengt verslag uit van het gehouden beheer over 1925 en 1926. IJlt een en ander bleek, dat een saldo in kas is van f 1261.27. Bjj de rondvraag zegt de voorzitter, dat hij binnen afzienbaren tijd een vergadering wil uitschrijven, om een bespreking te hou den tot het organiseeren van een tentoon stelling. De heer Warmerdam onderschrijft dit vol komen Een klein begin was er dit jaar met de winkelbeurs, en waar het niet on mogelijk is, dat er dit jaar nog een (poot lokaal zal gebouwd worden voor de veilings- vereeniging, zoo zal daar een goede toestand geschapen worden voor het houden van een bloemententoonstelling. Spr. hoopt op d4 agenda van de eerstvolgende vergadering te vinden een voorstel tot hot houden van zoo'n tentoonstelling. De voorzitter zegt dit toe, waar wil tocti zoo lang wachten, tot de menschen zoo ongeveer allemaal weer uit het buitenland terug zijn. Aldus besloten. De heer Warmerdam verzoekt om po gingen aan te wenden bij het hoofdbestuur tot het verkrijgen van gelden, welke be schikbaar worden gesteld voor de activitefi der politie in het algemeen.. Momenteel werden er zaken afgewikkeld door de politie betreffende diefstal op algemeen terrein, en hieruit hljjkt, dat de politie nog niet over de telefoon kan beschikken, zonder dat het haar individueel geld kost. En waar het hier geldt een geroutineerde gauwdief, die verschillende personen en Veilings-vereenigingen op verschillende plaatsen heeft opgelicht, daar vindt spr. het zeer gewenscht, dat er een kas be schikbaar is, waar onkosten en vergoedin gen uit betaald kunnen worden. Besloten werd dit verzoek te doen bij het hoofdbestuur. Hierop werd de vergadering gesloten, j

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9