Kleine Advertentie TWEEDE KAMER. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. FAILLISSEMENTEN. GEVRAAGD: internationale vuurhaard, die reeds een eeuw smeult, moet thans worden gedoold, maar dat doet men niet met op dit tractaat een knibbelen, een knabbelen en een knaagpoli- tiek toe te passen, met door daarover eeuige zakken juridische, economische en historische krenten uit te storten. Het tractaat moet zonder mokken worden aanvaard. Daarbij komt nog een kwestie van natio- nalen aard. Wanneer België en Nederland het niet eens worden, zal de aanspraak der groote mogendheden om zich met de regeling te bemoeien, verhoogd worden. Als men dit gevaar onderschat, speelt men* met vuur. l>e mogendheden kunnen er niet onverschil lig onder blijven als hier een internationale vuurhaard blijft smeulen. In verwerping ziet spr. een onvergeeflijke kortzichtigheid. De heer MOLTMAKER (S.D.A.l'. wenscht uiteen te zetten, waarom de Nederlandsche vakbeweging stelling heeft genomen tegen dit verdrag. In 't algemeen was de agitatie in het land tegen het verdrag principieel en waar, al is tegen dezen minister ook een onwaardige campagne gevoerd. Spr. verge lijkt de taak van dezen minister met die van een vakvereenigingsleider. Hij is door de patroons, n.l. door de entente-mogend- heden opgeroepen, om eens te komen be raadslagen, welke verslechteringen het Nederlandsche volk zou hebben te dragen. Niemand had dan ook gedacht, dat de mi nister er zonder kleerscheuren zou afkomen. Het verdrag heeft niets van internationa lisme, maar is van een eng Eelgiscn natio nalistisch karakter. Ware het anders, dan zou de sociaal-democratische arbeidersbewe ging, die internationaal is, als één man achter den minister staan. De Nederlandsche vakbeweging heeft steeds internationaal ge dacht en gehandeld. Zij zond enorme sommen aan hongerlijdenden in Rusland, aan de stakende Engelsche mijnwerkers en aan de Belgische vakbeweging, toen die door den oorlog versplinterd was. Tegen dit verdrag moest de Nederlandsche vakbeweging echter stelling nemen, omdat zjj van het verdrag vreest toeneming der werkloosheid. Rotter dam heeft speciaal te kampen met het vraag stuk der werkloosheid. Er is dus groote voorzichtigheid geboden. Het N.V.V. heeft dan ook een motie tegen dit verdrag aan genomen, wolke spr. voorleest. De heer Moltmaker is in geen cnl^l op zicht bang, als dit tractaat zal worden ver worpen. Hij staat dan ook verbaasd over de vreesargumenten der voorstanders, die tot de mogendheden als 't ware een uitnoodiging richtten om toch in te grijpen. Hebben de mogendheden ook niet van ons geëiseht de uitlevering van den ex-Duitschenkeizer? Toch hebben we die uitlevering geweigerd op grond van ons asylrecht en de Nederland sche natie, hoewel onverschillig tegenover den persoon van den keizer, heeft deze daad als een goede daad gevoeld. Indien de regeering weet, dat er gevaat dreigt door verwerping, moet zij de volks vertegenwoordiging in comité-generaal in lichten. Het zou onverantwoordelijk zijn, als zjj dat in dat geval niet deed. (Geroep: Juist!) Nu spr. van die gevaren niets weet, staat hij vrij en onafhankelijk tegenover het ver drag. Hij hoopt, dat het verdrag met de grootst mogelijke meerderheid zal worden verworpen. De heer SMEENGE (V.-B.) weerspreekt do meening van den heer Wibaut, dat de binnenvaart geen nadeel zou vreezen van het kanaal naar Moerdijk. De heer Wibaut putte zijn kennis uit een artikel in het schip persblad „Schuttevaer", hetwelk echter niet van de redactie was. Spr. wijst op een motie, die werd aangenomen in een ver gadering van Schuttevaer en waarin een tegenovergestelde meening werd uitgespro ken. De schippers verwachten slechts nadeel van het Moerdijkkanaal en zijn van meening, dat daarvoor zeker geen gelden mogen wor den toegestaan, zoolang nog zooveel sluizen enz. in onvoldoenden toestand verkeeren. Het woord is nu aau den heer De Vos v. Steenwijk (C.-H.). De vergadering wordt echter verdaagd tot Woensdag 11 uur. Tot voorzitters der afdeelingen heeft de Eerste Kamer gekozen de heeren De Vos v. Steenwijk, Colijn, Sraeenge, Polak en Haffmans, en tot onder-voorzitters de heeren De Vries, Jansen, v. Embden, Moltmaker en Rink. De voorzitter deelde voorts mede, dal het in de. bedoeling ligt, de Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag half 9, wannec* een begin zal worden gemaakt met het nfdeelingsonderzoek van een groot aantal wetsontwerpen. Dit afdeelingsonderzoek zal Woensdag daarop 's morgens 11 uur worden voortgezet, 's Middags 2 uur begint de Kamer dan aan de openbare behandeling van de Staatsbegrooting. De Kamer komt na de volgende week weer bijeen op 5 April voor gedurende een week. Dan gaat de Kamer op reces. (Zitting van gisteren). REGELING VAN WERKZAAMHEDEN. De heer VLIEGEN (S.-D.) deelt mede, dat zijn fractie voornemens is, aan de Regeering eenige vragen te stellen over het deelnemen van Nederlandsche mariniers aan de gebeur tenissen te Shanghai. De interpellatie-de Visser is wegens onge steldheid van den interpellant uitgesteld, hoewel de heer de Visser op denzelfden las, dat tot uitstel werd besloten en ook nog den volgenden dag, in openbare vergadering ge sproken heeft. Spr. vraagt daarom den voorzitter of^ de interpellatie deze week gehouden wordt. Zoo niet, dan zal spr. zich genoodzaakt zien ge volg te geven aan zijn aanvankelijk voorne men, om op Vrijdagmiddag aan de Regee ring vTagen te stellen. De VOORZITTER deelt mede, dat het zijn voornemen is, bij de eerstvolgende regeling van werkzaamheden voor te stellen de inter- pe!latie-de Visser te behandelen na het ont werp in zake de naamlooze vennootschap pen. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAPPEN. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijzi- zing en aanvulling van de bepalingen in het Wetboek van Koophandel omtrent de naam looze vennootschap van koophandel en van daarmede samenhangende artikelen in dat wetboek en in het wetboek van strafrecht. De heer DROOGLEEVER FORTUYN (V.- B .)juicht toe, dat, hoewel de koninklijke be williging uit de bepalingen is genomen, de minister toch het contact met het Dep. van Justitie wil handhaven. Voorts wenscht spr. dat het doel van de naamlooze vennootschappen uit den naain moet kunnen worden opgemaakt. Spr. merkt op, dat van het enquête-recht zeer veel wordt venvacht. Naar spr.'s oordeel zal de praktijk echter anders laten zien. Van de sociale beteekenis voor dit recht moet men zich met al te veel voorstellen. Dit recht zal slechts uitgevoerd worden, waa neer de partijen scherp tegenover elkaar staan, en dan is het niet waarschijnlijk, dat het gevolg zou zijn, dat een ontevreden min derheid tot meerderheid wordt. Voorts dient ernstig gewaakt te worden, dat van het cnquête-recht geen misbruik wordt gemaakt door een kwaadwillige min derheid. Men dient ten aanzien van dit recht dus uiterst voorzichtig te zijn. Hierna komt spr. aan de houding der re geering ten opzichte van de oligarchische clausule. Spr. houdt het ten deze bij het ver leden en verzoekt den Minister het tweede lid van art. 18a te schrappen. Voorts is spr. van oordeel, dat men de be slissingen over de aansprakelijkheid van be stuurders beter had kunnen overlaten aan de rechterlijke macht. De heer KORTENHORST (R.-K.) merkt op, dat dit wetsontwerp reeds 17 jaar bij de Kamer aanhangig is. Schier alle Ministers van Justitie hebben zich verplicht gevoeld een steentje hij te dragen tot de voltooiing van dit ontwerp. De tegenwoordige Minister heeft in zoover veine gehad, dat de Kamer besloten heeft, het ont werp, bij gebrek aan ander werk, te behan delen. Volgens spr. wil de Regeering bij dit ont werp te veel regelen. Wanneer spr. een nieuwe regeling der ma terie aanvaardt dan wil hij daarmede echter niet geacht worden lo hebben toegegeven, dat de wijze waarop in Nederland de naam looze vennootschappen worden bestuurd, deze nadere regeling heeft noodig gemaakt. Bij een nieuwe regeling is dus van wan trouwen tegen de tegenwoordige bestuurders geen sprake. Spr. is voorts van meening, dat de minis ter zich geen illusie moet maken, dat strenge bepalingen de N.V. tot bloei zullen brengen. Het vertrouwen van de aandeelhouders steunt piet op eenig wetsartikel. Verder vraagt spr. of het thans wel de tijd is voor gewaagde experimenten; de nijver heid gaat gebukt onder moeilijke omstandig heden. Bijna de helft, althans 1/3 deel der Neder landsche N.V. is gevestigd in het buitenland. Het gevolg van den opzet van het ortwem is, dat het kapitaalbezit is gemaakt tot grond slag van de nieuwe regeling. Bij elk geschil, dat ontstaat, kiest de wetgever de zijde van aandeelhouders. Spr. aarzelt niet het ontwerp in dezen zin reaclionnair te noemen. Voortgaande zeide spr., dat, naar zijn meening de minister nog verder had moeten gaan met het aanbrengen van coupures, ten einde beperking van de vrijheid der N.V. tegen te gaan. Spr. zou verder gaarne van den minister een juiste omschrijving van de familieven nootschappen ontvangen. Een regeling van de z.g. familievennoov schappen moet volgens spr. builen de wet blijven. Spr. vraagt of ark 36 van het ont werp niet zoodanig gewijzigd kan worden, dat de familievennootschappen buiten de regeling vallen. Van het recht van enquête verwacht spr. niet anders dan meest ergerlijke chantage en spr. is voorshands niet geneigd aan het desbetreffende artikel zijn stem te geven. Het voorstel inzake de oligarchische clau- sule acht spr. een ongewenschte inmenging der overheid. Voorts zal de regeling van de aansprake lijkheid een doortastend optreden der be stuurders onmogelijk maken. Naar sprekers oordeel is het wetsontwerp door den ijver, waarmede getracht wordt de aandeelhouders le beschermen, zijn doel voorbij geschoten. De bestuurders der N.V. worden overge- verd aan de grootst mogelijke onzekerheid van hun bestaan. De heer VAN AALTEN (V.-D.) merkt op, dat de vraag beantwoord dient te worden, of de nieuwe regeling beter is dan de be staande, en of die regeling bevrediging geeft aan de Nederlandsche zakenwereld. Naar sprekers oordeel is er geen onder scheid tusschen een open en een gesloten vennootschap. Daarom doet men heter doo» niet, zooals in het ontwerp wordt gedaan, twee verschillende regelingen te maken, één voor de open en één voor de gesloten ven nootschappen. De wetgever doet heter, om, zooals ook minister Heemskerk wilde, in het oog te houden wat deze vennootschappen gemeen hebben. Spr. zal op vesrchillende punlen terug komen bij de behandeling der amendemen ten. De heer VAN DEN TEMPEL (S.-D.) is van meéning, dat door de opeenvolgende wijzigingen van het ontwerp de vier grond slagen van het ontwerp-Nelissen verzwakt zijn. In de praktijk verwacht spr. van de oligarchische clausule niet veel en aller minst zal zijn in staat zijn- om, zooals de minister denkt, het nationaal karakter van een vennootschap te doen behouden Wat de aansprakelijkheid van oprichters, commissarissen en bestuurders aangaat, ook deze is verzwakt, evenals het recht der minderheden, ten opzichte waarvan eenige bepalingen zijn geschrapt. Verschillende concessies van de regeering ach( spr. niet gemotiveerd, hoewel spr. het advies van het Verbond van Ned. Werkge vers om het ontwerp te verwerpen, af keurt. Dat advies werd niet geïnspireerd door het algemeen belang en in de proeve voor een ontwerp van dat Verbond mist men zelfs de meest elementaire begrijpen ter bescherming van de belangen van der den. Het is wel vrijmoedig om op dit oogenblik le vergeten, hoe in de jaren, die achter ons liggen, millioenen zijn ontnomen aan lieden, die meenden hun geld te kun nen toevertrouwen aan zekere financieele ondernemingen. Het is noodzakelijk, dat strenge bepalin gen worden gemaakt voor de leiders van die ondernemingen, want voor hun aansprake- lijkheid hebben we niets aan art. 1401 B. W. zooals de heer Droogleever wilde. Spr. zal zich bepalen tot het voorstellen van eenige wijzigingen, aangezien hij van meening is, dat in elk geval het verwaterde ontwerp tegenover de bestaande regeling oen verbetering brengt. Bij aanneming van het ontwerp zal voor de uitvoering vee! afhangen van de be kwaamheid en de betrouwbaarheid van den accountant. Spr. dringt daarom aan op een wettelijke regeling van het accountants- wezen. Spr. heeft nog meer wenschen. n.l. meer deren invloed van de gemeenschap en het personeel op de vennootschap. Ten aanzien hiervan geeft het ontwerp slechts een mini mum. Niettemin zal het moeten worden aan vaard. De vergadering wordt daarna verdaagd tot heden 1 uur. NED. HERV KERK. Tweetal: Te Bedum: J. Boonstra, le Gieten, en J. C. Wissing, te Vught. Aangenomen: Naar Soest: G. Alers, te Nieuw-Lekkerland. Bedankt: Voor Geervliet: J. Baar slag, te Mehssant. GEREP. KERKEN. Tweetal: Te Utrecht: D. van Dijk, te Groningen, en W. G. Harrenstein, te Am sterdam. Beroepen: Te Hoorn: P. D. Kuiper, cand. te Kampen; Te Dronrijp, Blokzijl en OosterNijkerk: S. Wouters, cand. te Ex- morra. Dr. JOHN R. MOTT. Donderdag en Vrijdag hoopt dr. Molt ons land te bezoeken, en wel meer in het bizon- der in zijn hoedanigheid van Voorzitter van den Internationalen Zendingsraad om aan de besturen der Nederlandsche Zendingscorpo raties zijn indrukken meq te deelen van zijn bezoek aan Java en met hen te overleggen wat in de naaste toekomst gedaan moet wor den. Dr. Mott werd in 1865 te New York gebo ren en bereikt dus dit jaar den leeftijd van 62 jaar. Als men echter bet program ziet, dat hij in zoo'n paar dagen moet afwerken, dan zou men niet den indruk krijgen met 'n 61-jarige te doen te hebben. Het schijnt wel, dat hij over een onverwoestbare jeugd be schikt. Donderdagmorgen zal hij na aan komst uit Engeland een onderhoud hebben met de directie der Samenwerkende Zen dingscorporaties te Oegstgeest; daarna een lunch met het bestuur der N.G.S.V. in het studentenhuis Rapenburg 4 te Leiden; dat mee door zijn toedoen gesticht is, maar dat hij nog niet gezien heeft, 's Middags is er een samenkomst ten paleize, waar H.M. de Koningin vele belangstellenden in staat stelt om Dr. Molt over Ned.-lndië te hooren. 's Avonds spreekt hij in de aula van het Ko loniaal Instituut te Amsterdam voor studen ten en leden der A. M. J. V. Vrijdag zijn er twee vergaderingen met de leden der zendingsbesturen, aangesloten bij de Com missie van Advies (De Nederlandsche Zen dingsraad); 's morgens ter bespreking van het jeugdwerk in Indië, des middags ter bespreking van de problemen der wereld zending. 's Avonds gaat hij dan met den nachttrein naar Parijs, waar hem een nieu we reeks samenkomsten wacht. Vandaar naar Berlijn; vandaar naar Boedapest en Warschau. Behalve voorzitter van den Internationa len Zendingsraad is dr. Mott ook voorzitter van de Chr. studenten-beweging en van de wereldorganisatie der Y. M. C. A. Mott studeerde in de geschiedenis en staatswetenschap te Postwille (Iowa) en Ithaca. Als student hield hij zich bezig met sociaal werk. Het keerpunt in zijn leven kwam door een ontmoeting met den beken den crikeler J. E. K. Studd, een der zeven studenten van Cambridge, die in 1885 als zendelingen naar China gingen en vooraf den stoot gaven tot de Engelsche studenten- zendingsbeweging. In 1866 woonde Mott een door Moody bij eengeroepen studenten-conferentie te Mount Hermon onder leiding van Robert Wilder bij, waar met kracht de zaak der zending bepleit werd. Het gevolg was, dat honderd der aan wezige studenten besloten hun leven aan de Zending te geven; één hunner was Mott. Spoedig werd hij, niettegenstaande zijn jeugd, benoemd tot voorzitter der Ameri- kaansche studenteri-zendingsvereeniging. Toen in 1895 de wereldfederatie tot stand kwam, werd hij daarvan de bezielende secre taris, later voorzitter. In 1910 werd (e Edinburgh de eerste we- reld-Zendingsconferentie gehouden. Het sprak vanzelf, dat Mott daarvan de voorzitter zou zijn. Hij had toen reeds tweemaal een reis om de wereld gemaakt om alle zendings. terreinen te bezoeken. Na deze conferentie kwam de wereld organisatie der Zending tot stand, en wat belangrijker nog was, de stichting van de na tionale zendingsraden in China, Japan, Britsch-Indië, en de andere zendingsterrei nen. Mott bezocht al die terreinen herhaal delijk om leiding te geven en het wereld geheel te overzien. Thans is hij geheel in actie voor de wereld-conferentie te Jeruza lem, die daar in April 1928 zal worden ge houden. Het mag verwondering wekken, dat Mott op zijn veie reizen tot nu toe geen bezoek bracht aan Ned. Oost-Indië. Thans is ian toch in deze leemte voorzien. Velen zijn nu begeerig om zijn indrukken te vernemen. Zij venvachten van zijn bezoek een verleven diging der zendingsactie. VOOR DONDERDAG 24 MAART. Hilversum, 1050 M. 12 u.Politieber., 3.304.30: Uurtje voor wees- en zie kenhuizen. 56.45: Concert door het H. D. O.-orkesfc. Jonkvr. Minüy de Jonge, so praan. 6.457.45: Beginselen van het Burgerlijk Recht en van het Handelsrecht. 7.45: Politieber. 10.30: Nieuwsber.: 8.10: Aansluiting van het Concertge- bouw te Amsterdam. "Het Concertgebouw orkest, o.l.v. Willem Mengelberg, Beetho ven-programma. Ouverture van een Beet hoven-compositie. 6e Symphonie (pasto rale). 5e Symphonie. 10.30: Radio-too- neeL „Het diner", spel van zotternij en spot, van W. Adriaans, Frits Laman, as suradeur, Rienk Brouwer. Eef, zijn vrouw, mevr. Margot Maletzky—KiehL De oude mevrouw Laman, me r. Rie Elking. Anton Verveuren, letterkundige Adr. Verzyl, mr, Hoevens, off. v. Justitie, Joh. Th. de Boer Het stuk spéélt ten huize van Laman. „Hun laatste Rit", dram, schets in 1 bedr. van J. B. Schuil. Henri Allen, rit meester, Rienk Brouwer, Hélène, zijn vrouw, mevr. Margot MaletzkyKiehl. Eugène Vaubrey, le luit. bij de huzaren, Adr. Verzyl, Claude, ordonnans, Joh, de Boer. Het stuk speelt ten huize van Rit mee ster AJlen Daventry, 1600 M. 11.20:, De band of H. M. Royal Air Force, en solisten (so praan-tenor). 1.202.20: Gramofooti- muzi ek. 2.45: Voorlezing: Moby Dick.- 2.50: Lezing: Before and after the war. 3.20: Evensong van- de Westminster Abbey. 4.05. Lezdng: Our human na ture. 4.20: Concert. Orkest. 5.20: Le zing: The manners of the moment. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Landbouwber. 6.40: Het Daventry-kwartet. 6.50: Tijds, weerb., nieuws. 7.05: Het Daventrry- kwartet. 7.20: Lezmg: The navy of to day. 7.35: De sonates van Beethoven. Lamond, piano. 7.45: Lezmg: Natures camouflage. 8.05: „500 years hence", Lezing: The songs and dances of civilized savages no. 3 (18501950). Wireless Octet en "dansband. 9.20: Tijds., weerber. rjieuvs. 9.40: „An Evening in Bath". Hot Pump Room orkeet. G. Baker, bari ton. 10.20: „Bertie's Bath Night", droom-fantasie. 10.43: H. JJlake, zan geres en orkest. 1112.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20: Concert. 12.50—2.10: Conceit, Orkest en Mile Delamare, sopraan. 5.055.55: Klassiek uurtje. 9.0511 u. Lezing: La musique de Haydn, Mozart et Beethoven. Uitvoering van kwartetten van Mozart en Beethoven. LangenbeTg, 469 M. 10.20—11-20: Con cert. 12.50—1.60: Orkest concert. 3.355.20: Beethoven-concert, door orkest.- 7.35—9.45: „Antigone", tragedie van Sophokles. 9.55—10.30:, Liedjes bij de luit door P. Schroder. 10.3011.20: Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. en Bellijn 484 en 566 M. 1.50—7.05: Lezingen en lessen. 7.50: Beethoven's muziek van „Egmont", met. tusschentekst van Goethe en Grillpaxzer. 9.5011.50: Dansmu ziek. Hamburg, 394 7 M. 11 50—1.20: Orkest- concert. 125—2.10. Kamermuziek. 3.35: Orkestconcert. 5.20—6.10: Dans muziek. 7.20—11.10: „Der Nobelpreifl", klucht. Dansmuziek. Brussel, 609 M. 5.20—6.20: Kinder-ma- tinee. 8.50: Orkestconcert. 10.20: „La Dette et la Dot", 1-acter. 10.3510.50: Orkestconcert, Uitgespïoken: A. Dreef, te Leiden, Nieuwstraat 9. Recli- ter-comm. mr. C. M. de Kuvpsr. Curator mr. M. B. Vos, te Leiden. N. Venn. Eerste Nederlandsche Fabriek van Krijt en Verfproducten, te Leiden in liquidatie. Rechter-comm. mr. W. Lunsinjh Tonckens. Curator mr. F. IC. de Haan, te Leiden. Mevr. BINNENDIJK—v. IUTMARS, Oudo Sjügel 78, vraagt roet 1 Mei een llinkc DIENSTBODE kunn. naaicD en stoppen, oai met behulp van andere dienstbode alle voorkomen de work le verrichten, v. e ff- v. Zich aan te melden na 71/2 uur. KANTOOR Aankomond meisje, 14—15 Jaar kan geplaatst worden. Goed handschrift verelscht. Brieven met inlichtingen Bur. van dit Blad onder No. 6448 k. Gevraagd tegen billijken prijs een in goedon staat lijnde DUWWAGEN Voor Invalide. Adres: Llndestr. 21. MeJ. BURGER. Hooge Rijn dijk 60 vraagt voor haar ge- zId vaD twee personen een Juffrouw of Dienstbode G.G., die de geheele huis houding kan waarnemen. Aanbiedingen tot en met 28 Maart. Een nette Weduwe vraagt beleeld eenige BAKERHUIZEN daar zij de maandeQ Juni, Juli, Augustus disponibel heeft, ook genegen voor loopbakor uit to gaan, v. g. g. voorz. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6.112 k. Gevraagd eene nette DAGDIENSTBODE van goede getuigen voorz., in klein gezin. Brieven met opgaaf van leeftijd onder Nö. 6346 k, Bur. van dit Blaa. JUFFROUW Voor gezelschap en wande len met ecu oude dame wo nende BtjDSburgerweg wordt eonlge koeren p. w. van 25 uur govrnogu een beschaafdo Juffrouw vrij* zinnig protestant. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6338 k. Net Jonffmensch zoekt de gelijk KOSTHUIS met huiselijk verkeer. Geen beroepskost huls. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6349 k. Een Bakkersleeriinn gevraagd bU L. v, VLIET, Brood- en Banketbakkerij, Sassenhelm. Gevraagd bij bejaarde dame een Hulp in de huishouding voor dag en nacht, niet be den 25 jaar. t Zich te vervoegen Vree- wijkstraat 5. Hedenavond na 7 uur, Gevr. 1 April te Leiden of Oegstgeest ZIT-SLAAPKAMER of 2 kleinere kamers (gem.) Rustige omg. Br. m. voll. Inl„ pr. m. of z. pension, enz. onder No. 6271 k, Bur. van dit Blad. Gevraagd een net DAGMEISJE van 13 tot 15 J. den gohee- len dag. Adres: Plantsoen 105a, Movr. GIELEN, Rljnsbur- gorweg 47, vraagt voor ter stond een net DAGMEISJE Zondags vrij- Aanmelden na 7 uur. BENEDENHUIS door ambtenaar z. k. te huur gevraagd lietst met tuintje, dcD prijs van f 5.50 niet te bóven gaande. Brieven Bur. van dit Blad onderdo. 6306k. Gevraagd een NET MEISJE dat genegen is in winkel en huishouding behulpzaam te zijn, 15—IC Jaar, P.G. Zich aanmelden Rapen burg 56. Gevraagd tegen 15 Mcl BOVENHUIS met keuken voor klein ge- tin voor f 30 a f 35 p. m. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6319 k. Gevraagd SCHILDERSKNECHT en halfwas. Te vervoegen bü W. F. PIKET, Rljnzicht- sliuat No. 4, Heer zoekt in den omtrok van Lolden rustige ZIT-SLAAPKAMER met ontbijt, te Oegstgeest, Voorschoten ol Zoeter- woude. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6320 k. Flinke DAGDIENSTBODE gevraagd, welke de huls- houding op zich kan nemen Loon negen gulden p. weck Hoarlemmerstr. 217 a. F.en nette Juffrouw, bene denhuis bewonende, zoekt dito JUFFROUW om mee samen te wonen en vriendschappelijk mee om te gaan. Leeftijd 35-40 jaar. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6328 k. Een nette WERKSTER gevraagd voor 2 dagen ln de weok. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6822 k. Gevraagd 4 April a\s. in klein gezin een flink DAGMEISJE niet beneden 16 Jaar voor halve dagen. Zaterdags den geheelen dag. Zondags vrij- Aanmelden Terweeweg 50 Oogstgeest. Gevraagd- gemeubll. Zit- Slaapkamcr of ZIT- en SLAAPKAMER met bedioolng, zonder pen sion. Brieven Bur. van dit Blad ouder No- 6423 k, Tijdelijk een WONING te huur gevraagd, omtrek Heerenstraat ot omliggende straten. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6408 k. KATWIJK a. ZEE Gevr. per 1 April kamer m. pension (b. b. h.) Brieven met prijs onder No. 6401 k, Bur. van dit BI. Direct, gevraagd con WONING hetzij een beneden- of bo venhuis. Huurprijs f 4 a 1 5 gulden, ln of btj Lelden. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6399 k. H.H. KAPPERS Bediende kunnende knip pen en scheren gevraagd. Brieven met verlangd sa laris onder No. 6390 k, Bur. van dit Blad. Een Tuindersjongen gevraagd om ook in bet bloembollen vak te worden opgeleid. Adres: A. KR ET, Lage Rijndijk, Leiderdorp. Te koop gevraagd een partij aTbraak of brand hout. Adres; Rijndijk 54, Voorschoten. Zijspan gevraagd voor Indianpowerplus. Ook genegen motor te verkno pen oj te ruilen tegen zij span-combinatie. niet ouder dan '23, met bijbetaling mij nerzijds. Aanbiedingen on der No. 6424 k, Bur. van dit Blad, Gevraagd ter overname een gebruikt doch in goeden staat dricwiclig FIETSJE op gummibanden. Brieven met opg. van prijs en waar tc zien bij H. WAGEMA- KER, v. d. Helmstraat lo, alhier. - Gevraagd voor spoedige in diensttreding een aanko mend DIENSTMEISJE voor dag cn nacht. Leeftijd 16 a 17 Jaar. Zich aan to melden 's avonds na zeven uur Cobetslraat 47. H.H. Aannemers Vraagt prijsopg. van dem pen van slooten, ophooging en aanvulling van zuiver duinzand bij CHR. OPDAM Zandlevorancier. Spoorstr. No. 18, Havcrzaklaan. Net Meisje vraagt KOSTHUIS f 5 niet to boven gaande of een ongemeubll. kamer a 11.50 por week. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6356 k. Wie helpt met spoed een n. j. vr. roet een dochtertje van 6 J. aan een BETREKKING Ook gen. in de huish. te gaan. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6859 k. Nette Juffrouw vraagt Slaap- of Zit-Slaapk. zonder pension. Met ingang van 1 April. Brieven met prijsopgaaf onder No. 6360k Bur. van dit Blad, Gevraagd een net MEISJE voor hcelo of halve dagen met veel vrijen tijd. Adres: Da Costastr. 48 b. d. Haagwcg. De Ver. Zuigelingenzorg vraagt voor direct een KNECHT voor de morgenuren. Aan melden Donderdagmiddag tusschon 2—3 uur aan de nieuwe Klnderklinick, RUnsburgerweg. Mevr. TACONIS, Mariün- poelstr. 17a, vraagt tegen 1 Mei wegons huwelijk der tegenwoordige een flink MEISJE voor dag cn nacht, v.g.g.v. Banketbakkerij Gevraagd ren nette jongen voor loopwerk en eenige hulp ln de bakkerij, boven de 14 Jaar. Adres: Botermarkt 15. Banketbakkerij Gevraagd een burgermeisje R.K., voor den winkel cn hulp in de hulshouding, gord kunnende naaicD, Brieven met verlangd sa laris onder No. 6365 k, Bur. van dit Blad.' ZIT-SLAAPKAMER met volledig pension (geen beroeps). Br. met prijsopg. onder No. 63C8 k, Bur. van dit Blad. Gevraagd een aankomende STRIJKSTER Aanmelden J. DREEF. Hoek v. rl. Werfstr. Vol- dersgrachl, lol acht' .uur. Te huur of ter overname gevraagd een ZAAK ln kruideniers cn suikerwa ren of leege winkel, huis of huls daarvoor ln te richten ln Leiden, Oegstgeest, Voor schoten, Noordwljk B. of Zee. Brieven Bur van dit Blad onder No. 6370 k. Een heldere waschvrouw vraagt bclceld een NETTE WASCH naar verkiezing gemangeld thuis, wcgcDs vertrek ecner familie naar buitenland. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6372 k. Gevraagd een wortelnoten ol mahoniehouten antieke RONDE TAFEL blad ongoveer 1.05 M. dia meter op gemodelleerdo poot. Beschrijving. prijs en waar te bezichtigen onder No. 6254 k. Bur. van dit Blad. Gevraagd Schippersknecht 14 a 15 jaar, bekend met motoren. A«d te bieden Hermanstraat 17. Te huur oevraagd 1 of 2 ong. kamers door nette Juffrouw. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6415 k. DAGMEISJE Gevraagd flink net Meisje, voor he©le dagen, leeftijd 13 a 16 Jaar, P.G. en van goede getuigen voorzien. Adres Lange Biels leeg 8. Te knop gevraagd een ln goeden staat zijnde Poppenwagen, alsmede ccn klein drlewieiig Fietsje. O. KROMHOUT. hoek Langcvaart, Rijnsburg. Een Juffrouw vraagt een Slaapgelegenheid op deu dag in betrekking. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6430 k. WERKVROUW gevraagd voor het schoon houden van kantoor. Zich te vervoegen: Morschweg 20. DAGMEISJE Gevraagd een net Dag meisje niet onder de zestien Jaar, v. g. g. v. Mevr. DE JONG, Hugo de Grootstr- 2. Hoer vraagt kleine SLAAPKAMER Ki, met degelijk pension, bij beschaafde mensehen- Brieven met voll. in»cn- tlngen onder No. 655S k, Bur. van dit Blad. NET DAGMEISJE gevraagd, 14—17 Jaar. Zon dags vrij. Aanmelden na 7 uur. Breestraat 1j<- Voor den Zaterdap van ®"4 fUAke WERKVROUW f.vrMcd. Helst ion' meisje, voor l scboonhoo den vaD kaDtoor en v erh plaatsen. Lood f 1-75. a melden 's avonds na 7 uur Steenschuur 5. 3-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6