UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Dis elementen rijn deze: België ontleent aan de scheidingsregeling van 1839 geen politieke o( economische aanspraken. Nederland stelt een goede samenwerking op prijs en is bereid aan redelijke staat kundige wenschen van België te voldoen. De historische grondslag moet niet uit het oog worden verloren. Nieuwe onderhandelingen met België ral len rechtstreeks tusschen beide landen ge voerd worden. Spr komt op tegen het spreken van hel systeem-van Karnebeek. Als er van een systeem-v. Karnebeek gesproken moet wor den, wil spr. dat alleen opvatten in dien zin, dat hij zijn werk beter heeft gedaan dan velen van zijn voorgangers. De heer Colijn richt ten slotte een woord tot den minister. Straks zal hij de vrucht van zijn 8-jarigen moeilijken arbeid vernie tigd zien. Laat hij dan de overtuiging mee nemen, dat er in de Kamer ook leden zijn, die hem dankbaar zijn vonr hetgeen hij in moeilijke oogcnblikken voor ons land heelt gedaan. (Applaus In Kamer en op tribunes'). De vergadering wordt verdaagd tol Dins dag 2 uur. RECLAME. HET WATER WAARSCHUWT U. Als gij last hebt van een brandende, smartelijke pijn bij de lodzing, ol de urine dik is en troebel, met een scherpen geur, zanderig of met bloeddeeltjes, beslaat er geen twijfel of uw nieren zijn verzwakt. Neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want uw nieren hebben behoefte aan een speci fiek niermiddel. Lel ook op de hoeveelheid geloosde urine. Als gij zeer groote of zeer kleine hoeveel heden loost, als gij te vaak of te weinig aandrang krijgt, wijst dit vrij zeker op nier zwakte. En dat is ernstig genoeg: er be staat gevaar voor bloedvergiftiging en de schadelijke gevolgen op iedere zenuw, spier of weefsel van uw lichaam. Stel het niet uit neem Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Verwaarloozing kan ernstige gevolgen met zich brengen. Fos ter's Pillen worden in Holland sinds vele jaren gebruikt en zijn alom bekend om hun goede resultaten. Hen kent geen beter mid del tegen nierzwakte, blaas- en urine- stoornissen, rugpijn, spit, waterzuchtige zwellingen, rheumathiek en andere gevol gen van schadelijke stoffen, die bij trage werking der nieren in het bloed achterblij ven. Laat Foster's Rugpijn Nieren-Pillen u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1 75 per flacon. 9513 BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje, D. v. G. Kwakernaak en A. Boelen. Janna, D. v. H. Kooistra m I O. van Dam. Bern hard George, Z. v. J. G. Hakken bepg en L. van Woer den. Johdoraeê, Z, v. A. Burggraaf en J. van Diggele. Overleden: P. Hoogervorst 78 j., wede. van T. van Hof. A, ten Biunke, 43 j., gehuwd met A. LJdo. Ondertrouwd: C. Spruiten burg 47 j., wedr. van N. r. d. Bos en R. van Dam 53 j. Getrouwd: L. Doornebal 23 J. en M. van Muiswinkel 22 j. Gevestigd: A. J. Jacobi, dienstbode, Gouda. A. Scheepmaker, arbeider, v. Zwammerdam J, van Duuren, arbeider, yan Linscboten. W. van Dam en gezin, arbeider, van Hazerswoude. A. van Laar en gezin, arbeideT, van Rijnzater- woude. E. Keddeman, kommies, van Zundert. A. de Pooter en gezin, arbei der van Axel. JL Brak, arbeider, van 'Alphen a. dL Rijn. A. W. Wagensveld en gezin, arbeider, van Rietveld. Vertrokken fl. W van der Put, slagers knecht, naar Eindhoven. J. W. Rmjti, dienstbode, naar Harmelen. W. E. Cig- gar en gezin, arbeideT naar AJkemade. J P. Baas, dienstbode, maar Reeuwijk. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op Dintsdag, 22 Maart dés voormiddags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het stiohten van een noodslaehtingsgebouw aan den Gemeeneweg Dorp. 3. Verorde ning tot heffing van schoolgelden voor het lager onderwijs 4. Wijziging begrooting 1926 5. Vaststelling kohier Hondenbelas ting dienst 1927. En hetgeen verder door den voorzitter of de leden mocht worden ter tafel ge bracht. Onze voormalige dorpsgenoot, ds. C. de Bruijn, de Gereformeerde missionaris- predikant van Kambanaroe, die 35 jaren op Soemba heeft gearbeid en emeritaat ont ving, zal in Maart de reis naar Holland ondernemen. Da. en mevr de Bruijn Landwehr zijn van plan 23 Maart Soemba te verlaten en 6 April van Batavia met de „J. P. Coen" naar Holland te ver trekken. Donderdagavond zou in café Natzijl alhier, de heer K. R. van Staal, van Gouda voor de S. D. A. P. optreden, doch aange zien ongeveer niemand verscheen, is de heer Staal onverrichterzake vertrokken. Het blijkt dat deze partij alhieT nog wei nig aanhangers telt. KOUDEKERK. In de vergadering van de Anti-Revol. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", inzake het stellen van candidaten voot de as. gemeenteraadsverkiezing, werd de Jijst, na gehouden stemming vastgesteld a-ls volgt: 1. J—v. d. Berg, aftr., 2. P. de Jong, aftr., 3. N* Pt Slegtenhorst, aftr., 4. KI. Reyneveld, 6. P. Kok, 6. M. Schen- keveld, 7 H. Verburg. De vergadering was druk bezocht en werd met dankzegging gesloten door ds. Haspers. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Huisman en J. M. Jong kind. C. J. van Delft en T. Popken. Getrouwd: B. Schoneveld en G. Vedder. Bevallen: E. J. M. van der Linden Ludlage, Z. A. NaberMeulenberg, Z. C. A. BalkenendeSchrier, Z. C. v. Res terenSmalen, Z. Overleden: K. Weyers m. 73 j. De openbare bijeenkomst, die de Nat. Chr. Geheelonthouders-vereeniging in „Pa trimonium' heeft gehouden, was druk be zocht .vooral door de jeugd, wat den voor zitter, den heer I. C. Baas en den spreker, ds. Beker, van Haarlem, zeer verheugde, omdat zij hoopten dat de jonge bezoekers jonge drankbestrijders zouden worden. De voorzitter opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze. Ds. Beker verleide hoe een Arabier, die naar de steen der wijzen zocht, in zijn af gelegen studeercel etensresten in een pot wierp en toen den drank ontdekte. Hij dacht het aqua vita (water des levens) gevonden te hebben, terwijl het water der vervloeking was. In den drank ligt bespotting en bedrog. De spreker schetste op een boeiende wijze hoe de N. C. G. O. V. de drankgewoonten wil breken. Toen trad de jongeluiclub uit IJmuiden op, om een klein tooneelspel in 3 bedrijven op te voeren. De gevolgen van het drinken en het succes der drankbestrijding door liefde in het gezin werden door de dames en heeren uit IJmuiden zeer göed uitge beeld. De toehoorders hebben er van ge noten. In de afgeloopen week stonden bij de Arbeidsbemiddeling 137 arbeidskrachten in geschreven. te weten 7 opperlieden, 3 tim merlieden. 124 land- en tuinbouwarbeiders, 1 handelsbediende, 1 kantoorbediende en 1 bouwkundig opz.-teekenaar. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, Z. v. J. Haasnoot en M. van der Marei. Elisabeth, D. v. J. Harte- veld en J. W. den Boer. Pieter, Z. v. P. A. Schoneveld en W. Ravensbergen. Jo hannes, Z. v. M. Ros en A. Guijt. Anto- niu9 Jozef Maria, Z. v. II. C. J. Bakker en M. M. H. Sneijers. Gerardu9 Adrianus Ignatius, Z. v. H. A. F. Wesseling en G. G. C. Aarts. Kornelis Johannes, Z. v. E. Vliegenlhart en J. Korpelshoek. Dirk, Z. v. A G. Haasbroek en M. de Wal. Jo hannes. Z. v. H Ouwehand en W. Ros. Dirkje, D v. J. Ouwehand en M. v. Houten. Coba, D. v. L. van Dijk en E. van Duij- venbode. Gornelis, Z. v. A. van Duijven- bode en T. Ros. Overleden: Cornelis Schaart, 6 m., Z. v. Roelof Cornelis Schaart en Lijtje van der Plas. Jacoba van der Bent, 50 j., echt- genoote van J. Guijt. Ondertrouwd: Dirk Parlevliet en Johanna van Zuilen. Jan van Iterson en Marijtje van der Plas. Gehuwd: Corn. Jonker en Haijke Varke- visser. KATWIJK AAN DEN RUN. Een dezer dagen vergaderde de ver- eeniging verplegingsfonds alhier. De jaar verslagen werden goedgekeurd. De aftre dende "bestuursleden zijn herkozen. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Gerardus Maria, Z. v. G. Grimbergen en A. M. Koek. -- Klaas, Z. v. IC. van t' Wout en W. A. Heykoop. Wilhelmina Pieternella, D. v. J. van Dijk en M J. Bakker. Gehuwd: J. van der Gugten en C. van Voorst. NOORDWIJK. Gemeenteraad. D. O. S. krijgt geen gym nastieklokaal Hypotheekaan- ■chaffing De levering van elec- trischen stroom Uitbreiding van de brandweer. Voorzitter: Jhr. Van Panhuys. Aanwezig waren bij de opening negen leden. Afwezig de heeren Alkemnde, dr. Van Nes, Van der Wiel en do wethouder, de heer Van Eden, die echter tijdens de mededeeling van de „Ingekomen Stukken" ter vergadering kwam De agenda bevatte niet minder dan 17 punten, waaraan nog een tweetal onder werpen toegevoegd werden, terwijl ook nog een tijdlang de openbare vergadering overging in een zitting met gesloten deuren- Na vaststelling der notulen, kwamen ter tafel eenige disposities van Ged. Staten, houdende goedkeuring van in de vorige vergadering genomen raadsbesluiten, een dankbetuiging van de gymnastiekvereem ging „Excelsior" voor het aan de vereeni- ging toegekend subsidie, benevens een schrijven van de Gymnastiek en Scberm- vereeniging „Door Oefening Sterk", waar in werd medegedeeld dat tengevolge uit breiding ran het ledental en de oprichting van een dames-afdeeling er voor haar geen behoorlijke lokaliteit in de gemeente be schikbaar ia, waarom zij de beschikking over een gemeentelijke lokaliteit vraagt Het bestuur der veTeenigmg herinnert er in zijn schrijven aan, dat, als in 1932 bet gymnastiekonderwijs op de lagere scholen verplichtend wordt gesteld, de gemeenie dan toch een localiteit voor dit onderwijs tal moeten laten inrichten. De voorzitter merkt daartegen op, dat deze herinnering slecht* betrekking kan hebben op de invoering van het vak „licha melijke opvoeding" on de lagere scholen. De invoering van dit vak zal echter niet in 1932, doch eerst op 1 Jan. 1936 ver plichtend zijn. teiwyl het volstrekt niet vast staat, dat daarvoor een afzonderlijke localiteit zal moeten worden ngenchu Wat overigens het verzoek betreft zijn B. en W. van meening, dat, hoewel zij gaarne het groote nut der vereemging er kennen, dit toch niet van een dergelijk gemeentebelang ie, dat een uitgave als verbonden zou zijD aan het inrichten, meubileeren en exploiteeren van een loka liteit alleen voor deze sport, verantwoord zou zijn, waarom zij den Raad ra oveTwe- gipg geven afwi..zend op het verzoek te beschikken., waarmede deze zich na een enkele opmerking van den heer Den Hol lander kan vereeniged. Een schrijven van de Patronaatscom- «nissie voor „Ontwikkeling van de school vrije jeugd" geteekend door den voorzit ter den heeT Bosboom en den secretaris, den heer De Mooy, waarin wordt medege deeld dat de commissae geen genoegen kan nemen met een subsidie vaD 50 pCt. der kosten, dooh een bedrag van f 300 zou moeten ontvangen, wilde zij haar taak be hoorlijk vervullen, werd voor kennisge ving aangenomen. Ter tafel kwam nu het voorstel van de commissie uit den raad bestaande uit de heeren Caspers Meyers, Van der Niet en De Vink, inzake het in het werk nemen van ingezetenen, bij uitvoering van werk zaamheden bij de verschillende takken van het gemeentebedrijf In verband daar mede deelt de voorzitter mede dat door B. en W. geheel de daarin vervatte stel regel wordt gevolgd, wat hij nader moti veerde. De heer Meyers wilde op het voorstel echter een praeadvies van B. en W. De heer Van der Niet was door hetgeon de voorzitter mededeelde ook teleurge steld evenals de heer Caspers. Na nog eenige opmerkingen van weers zijden stelt de heer Meyers voor dat B. en W. alsnog met de vier voorstellers over de onderhavige zakei. zullen confereeren, waartoe wordt besloten Hierna werd met de behandeling der agendapunten aangevangen. Zonder discussie eD hoofd, stemming werd vastgesteld de vergoeding krachten* art. 101 der L.O.-wet ovei 1924 (en do drie-jaarlijksche afrekening) voor de bij- TOüdere schoolbesturen, benevens het voor schot voor 1927. Overgelegd werden achtereenvolgens de verslagen van de commissie tot wering van schoolverzuim eD van het Bureau der Ar beidsbemiddeling, waaruit door den voor zitter eenige grepen werden gedaan, waar bij met betrekking tot bet eerste verslag bleek dat de commissie achtmaal verga derde en dat de cijfers van het schoolver zuim een dalende lijn aangeven Het Bureau van Arbeidsbemiddeling had 78h gevallen behandeld, tegenover 728 in 1925>. Het aantal .plaatsragen van werk zoekenden was .belangiyk grooter dan het vorig jaar, de werkzaamheden in het vis- •cherijbedrijf waren over 1926 slap, die in de bouwvakken naderden weer het noi- male. De heer Van der Niet vroeg of het niet mogelijk is dat de hoofden van dienst de arbeiders welke zij voor extra werkzaam heden noodig hebben, steeds door bemid deling van het Bureau betrekken. Nadat de voorzitter den heer Van der Niet had geantwoord evenals ook nog enkele op merkingen van den heer Admiraal, wer den de verslagen voor kennisgeving aan genomen. Hierna kwam ter tafel het rapport van de Raadscommissie inzake een klacht van den heer De Waal, met voorstellen met betrekking tot een eendenfokkerij op groote schaal, en tot wijziging der Politie verordening en der Bouwverordening op dit punt. De heer Den Hollander nou dat punt willen aanhouden, wat de voorzatter ont raadde. De commissie heeft de zaak van alle kanten bekeken, evenals B en W. dit hebben gedaan. Zij hebben ook de aan klagers gehoord. De betreffende verordening waarin o.m. wordt vastgesteld hoeveel pluimvee iemand xal mogen houden, werd ten slotte met 7 tegeai 3 stemmen aangenomen. Tegen ■temden de heeren Admiraal, Den Hollan der en Van der N^et. Daarna kwam aan de orde de door B. en W. voorgestelde verordening betreffen de hypotheekaanschaffing voor eventueele koopers van de 10 gemeentewoningen met grond. De hypotheek bedraagt hoogstens 85 pCt. van de door de gemeente te be dingen verkoopprijs, met aflossing van minstens f 80 per jaar. De heer Caspers vond het plan goed, maar hij zou een schuurtje bij elk huis wenschen. De voorzitter acht het beter dat eventueele koopera zelf, zoo noodig, er een schuurtje bij bouwen, dan hebben zij ook het recht dat weer af te breken. Er hebben zich al vier sollicitanten voor een woning aangemeld en daaruit zijd twee voor den aankoop aangewezen De prijzen zijn resp bepaald op f 2650 en f 2700. De heer Van der Niet vroeg of de prijs niet lageT kon Hij heeft aan den prijs van f 2200 gedacht. De heer Liefferink, wethouder, verze kerde dat de prijs zoo zuinig mogelijk is berekend en men niet lager kan gaan. Het voorstel van B. en W. om over te gaan tot aansluiting bij de Hinderwet- vereeniging, waarvan het hoofdbureau in Amsterdam is gevestigd, we>rd vooraf kor telings door den voorzitter toegelicht. Het gebeurt dikwijle dat men met betreklung tot de Hinderwet zelf moeilijk weet of een of andere inrichting er onder valt. Dan heeft meD deskundige voorlichting noo dig, eden meestal duur is en dikwijls in de gemeente met te verkrijgen Wanneer men nu lid wordt tegen f 5 worden advie zen gratis gegeven De heer Admiraal was er niet voor Hij kan zich niet indetnken dat men in Am sterdam beter dan in Noordwijk zelf kan uitmakeD wat al of niet onder de Hinder wet valt, in deze gemeente. B. en W. moe ten dat zelf uitmaken. De voorzitter noemde eeDige dubieuse gevallen, die zich reeds hadden voorgedaanoprichting van een schelpenmalerij, een .groentendro- gerij enz. De verordening werd na re- en dupliek tusschen den heer Admiraal en den voor zitter met op één na algemeeDe stemmen aangenomen (die van den heer Admiraal). Zonder discussie en hoof«L stemming werd besloten tot ondersüandsche verhu ring aan den heer K. Sanders, hoofd der openbare school te Noordwijk-Binnen van het thans door hem bewoonde huis aan den St.-Jcroensweg tegen f510, ingaande 1 Maart 1927 en tot wederopzegging» toe mits drie maanden te voren opgezegd. Voorgesteld werd nu om in verband met de gestadige uitbreiding var. thet electnseh n>et zoowel te Noordwijk-Binnen als te Noordwijk-aan Zee, het aantal transfor- matorstfLtions met twee te vermeerderen, welke volgens B. en W. zouden kunner worden geplaatst te Noordwijk-Binnen achter het gebouw der openbare school en to Noord wij k-aan-Zee a.d Julianaweg te genover de Pi et-Hein straat. De kosten van inrichting, zijnde f 8950. komen voor reke ning der gemeente Leiden, waartegenover de gemeente Noordwijk, ingevolge art. 8 van de stroomovereenkomst deze verschul digde kosten tot en met 1935 in jaarlijks tc betalen annuïteiten moet voldoen. Er werd nu besloten tol deD bouw over to gaan en daarvoor te Noordwijk-aan-Zee aan te koopen van den hee* N. v. d. Wiel, ongeveer 70 M2. grond tegen f 4.50 per M2. (de voor Noordwijk-Binnen bcnoodigde grond behoort aan de gemeente). De vaststelling der verordening op de levering van el^ctrischen 6troom door de gTjuicenio Leiden gaf aanleiding tot enkele opmerkingen De heet Meyer vroeg welke bedrijfspolitiek B. en W. hierbij wenschen te volgen met betrekking tot den aanleg. De voorzitter zeide dat hét bedrijf nog moet groeien Men kan nu niet alles juist regelen. Wil een bewoner buiten de kom der gemeente aansluiting dan moet hij zelf den aanleg betalen tenzij hij zich met an dere bewoners verstaat. Zoo werkt ook do Gasfabriek. Wanneer het een complex woningen betreft wordt het iets anders. De heer Meyer was daardoor nog niet tevreden gesteld. Den heer Van der Niet was de regeling ook nog niet recht duidelijk. Een buurman die later aansluiting vraagt, zou dan gaan profiteeren. De voorzitter is vam oordeel dat hier overleg vooraf moet gaan; 't is een soort handelspolitiek. De heer Meyér wilde met betrekking tot art. 5 waar het geldt aansluiting van klei ne woningen, het den bewoners gemak kelijk maken, zooals bij ga 8aan sluiting met de muntmeters. De heer Vink wil de gemeente de lei ding laten aanleggen en de gebruikers huur doen betalen. De heer Liefferink merkt op dat Leiden van het muntmetersysteem is teruggeko men, waaruit blijkt dat dit niet gaat. De heer Van Eden, wethouder, motiveer de ook zijn stem tegen artikel 5. Er blijkt over dit artikel eenig misveT- etand te bestaan, waarop de voorzitter constateerde dat het artikel hierop neer komt, dat de gemezente niet do binnenr leiding betaalt. Op voorstel van den heer MeyeT wordt over art. 5 gestemd Het wordt aangeno men met 7 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Van Eden, Meyers ear Van der Wiel, Hierna werd de geheele verordening bij acclamatie aangenomen. De voorstellen tot vaststelling van het kohier-rioolbelasting en het kohier-hon denbelasting weaden na een enkele opmer king van den heer Admiraal over het be grip „waakhond", waaronder in ieder ge val volgene de voorzitter geen schoothond je wordt verstaan, zooals sommigen schij nen te meenen, aangenomen. Na eenige discussie waarbij do heeren Admiraal en Van der Niet inlichtingen vroegen, werd nu besloten B. en W., zoo ver noodig, te machtigen tot het aangaan van overeenkomsten ter uitvoering vau alle raadsbesluiten betreffende Burgerrecht terlijke handelingen, een en ander met in achtneming der artikelen 113114bis der gemeentewet, en met terugwerkende kracht zoodat ook overeenkomsten door B. en W. tot op heden gesloten er onder zullen vallen. De voorzitter verzekerde ter gerust stelling van den heer Admiraal nog gerust door de verzekering dat B. en W. geen besluiten kunnen nemen buiten den Raad om. Door den heer Breedeveld alhier was een hek geplaatst op gemeentegrond. Op voorstel van B. en W. werd du besloten dat hij voor dien grond een jaarlij ksche recognitie zal betalen van f 3, hoewel hij 6lechts f 1 wenschte te betalen. De raad meende dat hij dan het hek maar moert wegnemen. Aan mej. M. C. Brunings werd met in gang van 1 Mei eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Noordwijk-Bmnen onder dankbe tuiging voor de langdurige diensten in deze betrekking aan de gemeente bewe zen diensten. Door B. en W. we«rd voorgesteld nu een assistente aan deze Bchool te benoemen, tegen een tegemoetkoming vaD f 700 wat allicht mee zal brengeü dat nu ook door de R.-Kath. school zulk een assistente zal worden gevraagd, welke de gemeente dan zal moeten betalen. De heer Van der Niet vroeg of zulk een assistente hetzelfde werk doet als een on- deiwijzeres, waarop de voorzitter beves tigend antwoordde. Alleen kan zij niet zelfstandig in een lokaal optreden. De wet geeft echter deze regeling aan. Een volle kracht voor halfgeld wil de heer Van der Niet niet, zoodat hij met den heer Meyers tegen het laatste voorste) stemde. Zonder discussie eD hoofd, stemming werd besloteD voor den vorm een strookje grond aan te koopen van den heer J. O. Kramer, gelegen tusschen zijn eigendoms- grens en de rooilijn van zijn nieuw ge bouwde woning aan de Wilhelminastraat, opdat deze. grond van gemeentewege kan worden bestraat. De prijs is f 0.26, de op pervlakte van het strookje grond 3.7 &12. Naar aanleiding vaD de reclames van den heer Timmermans van Abcoude en A. C. v. d. Niet inzake toepassing van het waterleidingstarief dat gegrond is op de overweging dat die bedragen afhankelijk zijn van de huurwaarde deT perceelcn voor welke huurwaarden worden aangenomen do aanslagen volgens de wet op de perso- neele belasting adviseerden B. en W niet op de verzoeken ra te gaan. In de eerste plaats omdat dit niet tot de bevoegdheid van den Raad behoort dgar B. en W. door de verordening met de toepassing van dit tarief zijn belast doch ook om de zaak zelve. Na eertige opmerkingen van de heeren Van der Niet, Meyers en Admiraal, die den grondslag vaD het tarief onjuist ach ten en nadat de voorzitter nadere over weging in de toekomst heeft toegezegd, wordt overeenkomstig het advies besloten. Door B. en W. werd nu voorgesteld in principe te besluiten tot uitbreiding vaa de brandweer. Zij achten zich voor den bestaan den toestand niet verantwoord en zouden daarom een nieuwe motorspuit wil len aanschaffen, waarvan de kosten zijn geraamd op f 5500. Nadat de heeren Ad miraal, Den Hollander en Vink enkele op merkingen hebben gemaakt eD de voor zitter Dog gepreciseerde voorstellen heeft toegezegd, wordt overeenkomstig heb voor. stel van B. en W. besloten. Tot lid der commissie van toezicht op de Spaarbank werd benoemd de heer 0. W. C. Alkemade met 7 6temmen, tegen 3 stemmen uitgebracht op den heer M. Kingma. Tot deskundige weTd aan de commissi® toegevoegd het accountantsbureau KnoL te Leiden. Tenslotte werd nog besloten tot den aan- leg van een voetpad langs den Noord- Boulevard waarvoor de eigenaar, het pen sion Den Hollander en den heei A. Hoek eten grond hebbeD willen afstaan. De toe stand wordt daarmede ter plaatse zeer verbeterd. De heer Admiraal wijst in verband hier mede op de noodige verbetering van de Noordzijde van de Boulevard-Schoolstraat enz. B. en W. zullen dit gaarne nader overwegen. Hierna werd de vergadering na rond vraag gesloten. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 78 personen, n.l. 40 landarbeiders, 30 vis- schers, 2 losse arbeiders, 2 timmerlieden, 1 opperman, 1 stucadoor, 1 houtbewerker en 1 smid. NOORDWIJK AAN ZEE. In het Verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat alhier, sprak gisteravond de heer Baas, uit Amsterdam, over de wal- vischvangst in de 17e eeuw, zulk9_ op uit- noodiging van den Chr. Zeeliedenbond. De zaal was geheel bezet. OEGSTGEEST. Anti-Rev. Kiesvereeniging. De Anti-Rev. kies vereen. „Nederland en Oranje' vergaderde in de Rehoboth-kapel. De voorzitter opent de vergadering met gebed en door voor te lezen een gedeelte uit Gods Woord. De notulen, door den secr. geiezen, werden onveranderd goedgekeurd. Vervolgens stelde de voorzitter aan de orde het jaarverslag van de vereeniging, het welk'door den secretaris werd uitgebracht. Deze klaagde daarin over de in het algemeen slechte opkomst der leden. Niet één lid werd der vereeniging in dit afgeloopen jaar door den dood ontrukt Vervolgens werd verslag uitgebracht door den penningmeester. Beide verslagen werden door de vergadering goedgekeurd. Daarna werd de heer C. de Vries gekozen tot voorzitter en tot bestuurs lid de beer G. de Wolfl. Vervolgens werd overgegaan tot het vaststellen van de gros lijst voor de gemeenteraadsverkiezing, waar uit in een volgende vergadering een definitieve stemming zal plaats hebben. Niets meer aan de orde zjjnde, werd de verga dering door den heer G. Smelt met dank zegging gesloten. Neutrale Cooper. Boerenleenbank. In de groote zaal van „Het Witte Huisn hield de Neutrale Coöperatieve Boerenleeg bank haar eerste algemeene vergadering. De directeur, de heer Joh. Uittenbogaard, opende deze druk bezochte vergadering en wees op den grooten vooruitgang der bank. Naast de Boerenleenbank staat de spaar bank, die schitterend heeft gewerkt Met het aantal spaarders telt de bank circa 140 personen. De rentestandaard strekt ver buiten andere leenbanken en is gehandhaafd per jaar voor hen, die gelden bij ons deponeeren op 4'/> pCt en voor hen die bij ons leenen op 5V> pCt. De secretaris, de heer Cappeyne v. d. Cappello las hierna de notulen voor, die onveranderd werden gearresteerd Door den kassier, den heer v. d Heul, werd verslag uitgebracht van de Balans, winst en verliesrekening van 11 Mei tot 31 December 1926. De rekening in ontvangst en uitgaaf be droeg f230.428,84. Ontvangen spaargelden (23.571.72; terugbetaalde spaargelden f6833,16. Het aantal leden was 45. Hct aantal rckeningcouranthoude»s 32, het aan tal uitgegeven spaarboekjes 40, hat aantal vaste voorschotten 1. De zittingen van den kassier zijn aange vangen op 11 Mei 1926 De uitgaven wer den aanmerkelijk beperk! doordat zeer ve e gemaakte kosten door de oprichtende be stuursleden zelf werden betaa'd. Een groot genoegen werd reeds d* eers. gesmaakt doordat een bedrag van f 6*00 °P gezonden kon worden naar de Centra.e Bank te Utrecht. Inzake het verslag worden nog

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6