No. 20556 VRIJDAG 18 MAART Anno 1927 Bericht aan onze Adverteerders I Officleele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voorn^mste nieuws van heden. Indrukken uit de Eerste Kamer. EIDSCH DAGBLAD PRIJS OER ADVERTENTIEN: 80 CU per regeL Bij regelaboiinement belangrijk lageren prijs. Kleine AdverteDtiên uitsluitend bii voorin (betaling Woensdags en (erdagk 50 CU bij n maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postreeht Voor eventueele opzending van brieven nin porto te betalen Bewijsnummer 6 Cis Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DE2.ER COURANT) Voor Leiden per 8 maanden 2 35 per week Ï0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post t 2 35 portokosten. it nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Indien men zeker wil zijn van plaatsing er advertentie, zoo gelieve men deze den vöór dien van plaatsing aan ona bureau U bieden. Tevens geeft dit het voordeel, jt aan het zetten meer zorg besteed kan rden. DE DIRECTIE. DRANKWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden "ngen ter algemeene kennis, dat door Ammerlaan, weduwe van P. J. de Haas, nende te Leiden, een verzoek is ingediend, vergunning voor den verkoop van ster- en drank in het klein, voor gebruik ter iaatse van verkoop en elders, in het "ceel Oude Singel No. 200. JL VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 18 Maart 1927. CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Leiden brengt het olgende ter openbare kennis. Op Dinsdag, 12 April aanstaande, zal laats hebben de candidaatstelling voor den emeenteraad. Op dien dag kunnen, van des voormid- ags negen uur tot des namiddags vier uur, bij den VoorzitteT van het Hoofdstembureau in eiken kieskring, ter secretarie der ge meente worden ingeleverd LIJSTEN VAN CANDIDATEN, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste zes tien candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste 25 personen, die volgens de kiezers- geldende op het oogenblik der inleve- 4ng, kiezers zijn voor den Gemeenteraad binnen den kieskring. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één [lijst onderteekenen. De candidaten moeten met vermelding van huD voorletters en woonplaats op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de onderteekenaar9 aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de lijst ver meld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot ,onder toevoeging van haren eigen naam. voorafgegaan door het woord „geboren" of een afkorting van dit Woord. Bij de vermelding van een candidaat mo gen de voorletters geheel of ten deele door de "önrnamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voorkomen op meer daD één van de lijsten, ingeleverd in dezelfden kieskring. Bij de lijst moet worden overgelegd de in art 4 van het Koninklijk besluit van 12 December 1917 (Staatsblad no. 692Ï bedoel de schriftelijke verklaring van ied^ren daarop voorkomenden candidaat. dat hij be- irilligt in zijn candidaatstelling op deze lijst. Indien de candidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt kan de hierbedoelde ver- Haring telegraphisch worden gedaan en i9 zij niet aan het officieele formulier gebon den. De inlevering der lijst moet geschieden persoonlijk door één der onderteekenaars. De candidaten kunnen daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordl een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring van- bewilliging, hierboven vermeld zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaatstelling In herinnering wordt gebracht artikel 148 der Kieswet, luidende al9 volgt: Hij die eene lijst, als bedoeld in artikel 35 inlevert, wetende dat zij voorzien is van handteekeninnen van personen, die niel be- voeod ziin tot deelneming aan de verkiezino. Waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene geldige lijst zon overblij- Ven, wordt gestraft met nof-Ttnenisjdraf van fen hoooste DB TE MAANDFN of eene neld- boete van ten hoogste HONDERD TWINTIG gulden. Met oelijke straf wordt gestraft hij, die botende dat hii niet bevoegd is tot deelne ming aan de verkiezing, eene vooi die inle gring bestemde lijst als bedoeld bij artikel heeft onderteekend. De Burgemeester voornoemd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. I leiden, 18 Maart 1927, 9602 A.-R. PROPAGANDA-MEETING. Gisteravond is in de Stadsgehoorzaal een druk bezochte propaganda meeting der A.-R. Partij gehouden. De voorzitter van het Statenkieskring- bestuur, de heer W. Warnaar van Sassen- heim, opende de vergadering, liel zingen Ps. 672 en 3. ging voor in gebed en heette ver volgens de aanwezigen welkom, in hel bij zonder de sprekers de heeren J. J. van Dijk en ds. H. Janssen van 's Gravenhage. In zijn openingswoord wees spr. er op. dat het onze taak is, de geestelijke goederen die ons door onze vaderen overgeleverd zijn te bewaren. Wat de a.s. Statenverkiezingen betreft, merkte spr. op, dal de rechtsche re geering der provincie Zuid-Holland 25 jaar geduurd heeft, een bewind dat onze proviu- cie ten zegen geweest is. De a.-r. partij be oogt de instandhouding van het particulier initiatief, terwijl hel tevens als een eisch van goede financiêele politiek wordt be schouwd, het bedrag dat aan subsidie wordt uitgekeerd, zoo laag mogelijk te houden. Zoo is door Zuid-Holland, de grootste en rijkste provincie f341 275 en door Noord- Hollana, een kleinere provincie f 1.053 589 voor subsidiën geraamd op de begrooliug voor 1926.Spr. eindigde met de aanwezigen op te wekken met de a.s. verkiezingen hun stem uit te brengen op den candidaat der A. R. Partij. Hierna verkreeg de oud-minister van oor log, de heer J. J. C. van Dijk uil 's Graven hage het woord tot het houden van zijn pro paganda-rede over „Samenbinding en sa menwerking". Spr. ving aan met op te merken, dat geen krachtsontwikkeling mogelijk is zonder dat daarvan de geestelijke beginselen de drijf veer vormen. Deze zijn de basis, waarop onze kracht is opgebouwd. Christus moet voor ons niet alleen zijn de Koning der Kerk, maar ook de Koning van het leven in staat en maatschappij. Eerst kan kan van onze actie bezieling uilgaan. Er wordt ons wel eens verweten, dat wij de religie niet weten te scheiden van de niet- religieuze zaken, maar is deze bewering eigenlijk iets anders dan een ontkenning dat Gods souvereiniteit over het geheele leven gaat? Den drang tot samenbinding noemt spr. de zoekende kracht van hen, die zich een programma van beginselen kunnen vormen, waarin de hoofdzaken van het staatsbeleid zijn neergelegd. Weliswaar bestaat er ten opzichte van verschillende vraagstukken ook verschil van meening, doch wanneer dit ook niet het ge val zou zijn, zou aan de kracht der begin selen alle waarde ontnomen worden. Wij willen in de eerste plaats zijn een inter kerkelijke partij, maar daarnevens e.-n volkspartij, waarin iedereen zonder aanzien van rang en stand kan worden opgenomen, want wij erkennen in lederen mensch een schepsel Gods. Er zijn ook partijen die ontbinding be oogen, nl. de Herv. Geref Staatspartij, weike de belangen der Herv. Kerk wil bevorderen door de politieke actie en de Staalkuniig Gerei. Partij. Beide hebben zich fel teg n onze partij gekant, omdat wij met Rome le coalitie vormden. De eerste tast bovendien de consciëntie vrijheid aan, doordat zij hare beginselen aan anderen tracht op le dringen. De tweede staat de onze veel nader; zij oefent echter critiek op de A. R.-Partij, welke zij beschuldigt van ontrouw aan hare beginselen. Uitvoerig schetst spr. vervolgens de ver schillen in beider politieke gedragingen, len aanzien van de taak der overheid, het onder wijs, enz. Onder samenwerking verstaat spr. het sa mengaan van groepen, die met handhaving van eigen beginselen gezamenlijk een zelfde staatkundig doel willen bereiken. Als eerste gemeenschappelijk beginsel stelt spr. ook thans weer Gods souvereiniteit en Christus koningschap tot voorwaarde. De coalitie is uiteengesprongen op een ondergeschikt punt van regeeringsbeleidzij ging uiteen onder gejuich van de linksche partijen, maar juist omdat hel hier het een ondergeschikt punt geldt is herstel mogelijk. Reeds Groen- van Prinsterer bepleitte de wenschelijkheid van samengaan mei Rome in den strijd tegen ongeloof en revolutionaire supprematie. Na hem bleef deze coalilie in vele ministeries gehandhaafd, totdat het mi- nisterie-Colijn uiteenging en een extra-parle mentair kabinet gevormd werd. Maar nog wanneer het gaat om geestelijke zaken gaan de oude coalitie-partijen samen, doch toch schenkt dit volgens spr. geen be vrediging, daar slechts georganiseerde sa menwerking ons verder brengen kan. Een samengaan van de Anti-Revolutio naire Partij in een minderheidskabinet met Rome als eenige protestant-christelijke partij acht spr. ongewenschl. daar zulks een anti papistische hetze van alle overige grooter» en kleinere christelijke groepen tengevolge zou hebben. Spr. gaat vervolgens na wat door de chris telijke ministeries bereikt is de gelijkstel ling van bijzonder en openbaar onderwij? op het gebied der publieke eerbaarheid en zedelijkheid, maar het voornaamste is wel gewcsl dal het Christelijk volksdeel zich de piaats verworven heeft, waarop het recht heeft Maar nog zijn alia vraagstukken niet op- i gelost, zooals wij ons dat zouden wenschen: het vrouwenkiesrecht en de stemdwang en ook zijn er wel degelijk idealen, welke nog niet verwezenlijkt zijn, wederinvoering van de doodstraf, de vrijheid voor het zendings werk in Indië. en andere zaken. Daarna behandelde spr. de vraag of de coalitie met Rome geen gevaar in zich bergt. Aan den anderen kant zou spr. willen vra gen of er iets zou zijn, wat de macht van Rome in meerdere mate kan versterken dan de versnippering der proleslantsche partijen. Wanneer men inderdaad vreest voor den wassenden invloed van Rome, dan kunnen wij toch niet anders dan voordeel hebben van een coalitie met haar. Tenslotte besprak de heer van Dijk de beteekenis van de Statenverkiezingen-, wat zou het gevolg zijn. indien de Provinciale Staten van Zuid-Holland en daarmede met tertijd ook de Eerste Kamer eens om zou gaan? Spr. eindigde met een opwekkend woord, daarbij de eerste woorden van het Lulher- lied in herinnering brengend: „Een vaste burcht is onze God", welk lied daarna staan de door alle aanwezigen gezongen werd. Na een korte pauze sprak ds. H. JaYissm, leger en vlootpredikanl in algemeenen dienst te 's Gravenhage over: „Waarom Anti revolutionair?" Ds. Janssen aan het woord. Wij staan, aldus 9pr., aan den vooravond van een belangrijke verkiezing; belangrijk omdat door hen, die wij gaan kiezen, strain de Eerste Kamer gekozen zal worden. Te meer is zij belangrijk, omdat wij in Zuid- Holland de sleutel van de positie in hand-n hebben. Daarom brengt spr. aan alle goede anti-revolulionairen het woord van Nelson in herinnering, toen hij den grootsten Engel- schen zeeslag ging leveren: „Engeland ver wacht, dat elke man zijn plicht zal doen". De A. R. Partij verwacht ook, dat telke Zuid- Hollander zijn plicht doet. Spr. merkt vervolgens op, dat de Anti- Revolutonaire Partij nog steeds handhaving van het vrouwenkiesrecht in den tegenwoor- digen tijd wraakt In de plaats daarvan zou spr. willen stellen een huismanskiesrechl, waarin ook de weduwen zouden deelen. Men kan concientie-bezwaren hebben, doch spr. erkent ze slechts dan. wanneer ze steunen op Gods Woord. Tot dusverre is ech ter nog niet uit de Schrift bewezen, dat de stemplicht voor vrouwen zonde is. Niettemin willen wij evenals de Staalk. Geref. Partij afschaffing van de stemdwang; welnu dan, roept spr. uil, laat de S. G. P. dan- met ons medewerken om dit le bereiken! Hel gebeurt, zegt spr., dat iemand, die steunt op de beginselen van Gods souverei niteit. Christus' koningschap en de toepas sing dier beginselen in de practische poli tiek toch stemt op een linksche lijst. Spr. kan zich dit bijna niet voorstellen, kunnen wij dan op onze eigen menschen niet meer aan of is men zich niet bewust, dat men eens Gode rekenschap zal moeten doen van zijn daden? Diep is het te betreuren, dat er op dit ge wichtige oogenblik zooveel verdeeldheid heerscht onder de rechtsche partijen, een verdeeldheid .die er volgens spr. toe leidt, dat het kostelijk geestelijk erfgoed onzer va deren voor onze kinderen verloren zal gaan, dat Nederland zal ophouden een protestant- 9che natie te zijn Beslaan er nu werkelijk dergelijke principiëele verschillen, weike een zoodanige verdeeldheid rechtvaardigen? Spr. meent deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden, want per saldo zijn alle par tijen. welke thans als een afzonderlijke groep optreden, uit de A. R. Partij voortgekomen. Het i9 niet de kunst om te zeggen hoe het wezen moet, maar wel om de zaken te be werkstelligen, zooals de practijk geleerd heeft, dat ze zijn kunnen Onze partij pre tendeert allerminst volmaakt te zijn; inte gendeel zij heeft vele gebreken, maar dit mag toch geen reden zijn tot uittreden en het stichten van een nieuwe partij. Daarop kan Gods zegen onmogelijk rusten. De coalitie van vóór 1918 begon bij Je kiezers; die van na 1918 bij de regeering. Toen in 1918 revolutie ons land bedreigde, waren het de Roomsch-Katholieken, die met ons schouder aan schouder streden voor het behoud van ons Oranjehuis. Het is daarom zaak om op onze beurt zorg te dragen, dat de rechtsche meerderheid in dë Staten be stendigd wordt. Spr. hoopt, dat de samen werking der drie groote rechtsche groepen een belangrijke stap zal vormen voor het herstel van de eenmaal verbroken coalitie, (applaus). Nadat gezamenlijk gezongen was Ps. 89: 8 werd de vergadering met dankgebed door ds Janssen gesloten. INSTITUUT VOOR ARB.ONTWÏKKELING. De week-end cursus, welke morgen en overmorgen hier ter stede voor het kader van de soc.-dem. arbeiderspartij en de mo derne vakvereenigingen zal worden gehouden, mag zich in voldoende belangstelling en deel name verheugen. Een tachtig-tal bestuurders van verschillende vereenigingen in de stad en uit den omtrek heeft zich verbonden den cursus te volgen. Morgenavond wordt den deelnemers een kunstavond aangeboden door het Centraal bestuur en de Leidsche afdeeling van het Inslitaut. Mevr. Mien Sternheim— Smits, altzangeres, mej. Caroline Lankhout, pianiste, en de heer Jo Sternheim, declamator, zullen medewer king verleeneo. Tot een beperkt aantal zijn voor dtsen kunstavond voor leden en donateurs van het Instituut nog kaarten verkrijgbaar in het Volksgebouw aan de Heerengracht GEHEELONTHOUDIN G. Het Leidsch Drankweer-Comitè zit den laatsten lijd niet stil en ook voor de komen de z.g. Blauwe Week (tusschen Hemel vaartsdag en Pinksteren heelt het reeds veel actie gereed. Zoo zal b.v een groot openluchtspel ge naamd ..Zegepraal" geschreven door A. C. C. de Vletter onder leiding van den auteur 39 Mei opgeveord worden; naar alle waarschijn lijkheid op den Burcht. Het aantal deelne mers is pl.m. 100 personen. Dit zelfde spel is reeds tal van keeren op gevoerd op landelijke meetings voor de ge heelonthouding. Voorts is er in die week twee maal bloempjes-verkoop, straatpropaganda. en te vens zullen 15000 kranten gratis verspreid worden. In de gisteravond gehouden vorgade- ring van den Vrjjheidsbonds is de volgende caiididatenlijst voor de a.s. gemeenteraad* verkiezing vastgesteld: 1. A. Reimeringer (aftr.); 2. ir. A. G. Bosman; 3. mr. A. J. Komijn; 4. B. Molenburgh; 5. J. Baak Jzn.; 6. J. Gijtenbeek; 7. mevr. B. Eerdmansde Hol; 8. J. Winsemius; 9. H. G. Pel; 10. mr. A. J. Fokker. De heer D. Warners, stationschef Hee rensingel alhier zal op 22 Maart den dag herdenken waarop hij voor 40 jaar bij de Spoorwegen in dienst trad. Professor Gustav Aulén, uit Lund (Zweden), die op zijn rondreis door Neder land ook in Leiden een lezing zal houden, zaï van aviM vin het academiegebouw (Rapen burg) niet spreken over het aangekondigde onderwerpdie Lebendigheit der Offenbarung, maar over: ..die Religióse und Theologische Krisis der Gegenwart". Alle belangstellenden zijn welkom. Zaterdagavond a.s. te 8 uur zal in de Collegezaal van het Natuurkundig Labora torium aan de Nieuwsteeg vanwege de ver- eeniging „Nederlandsch Fabrikaat" door mej. dr. W C. de Baat bestuurslid dezer vereeniging een lezing worden gehouden aan de hand van mooie films, waarin het nuttig werk van deze vereeniging naar.voren zal worden gebracht. Deze bijeenkomst heeft echter nog een an der doel. Mej De Baat die. zooals men weet assistente is aan het Chemisch-Anorganisch Laboratorium is tevens leerares aan de school van het Genootschap M.S.G en juist dezer dagen herdacht zij haar 12 1/2 jarig jubileum als zoodanig. Hoewel mej. De Baat liefst dezen herinneringsdag onopgemerkt had willen laten voorbijgaan, was dit haar niet mogelijk. De vereeniging van Malhesi- anen, bereidde een huldiging voor en deze werd op dien datum bepaald en nu zal de jubilaresse er niet aan kunnen ontkomen dal de leerlingen die veel van haar houden om dat zij niet alleen de jongelui lesgeeft, maar ook met hun meeleeft en hen met raad en daad bijstaat, haar daarvoor bij deze gele genheid huldigen. Deze huldiging zal echter eerst na de lezing plaats hebben. Hedenmiddag 12.15, dus prompt op trjl, kwam hier uit Den Haag aan de electrische trein- en motorwagen met eenige rijtuigen. De trein naderde vrijwel geruisch- loos. Na 5 minuten te hebben gestaan, ver trok de trein weder' met bestemming station Noordwjjkerhout. Doordat de komst in do bladen was vermeld, was er iets meer drukte op het perron dan anders op dit uur. Er gebeurde echter niets bijzonders ln den trein bevonden zich enkele Inge- nieurs en opzichters. Te 1.15 arriveerde deze proef trein weder van Noordwij kerb out om na eenige minuten weder te vertrekken in de, richting Den Haag. Naar men ons mededeelde, slaagde deze proefrit naar wensch en had geen enkele stoornis olaats. Voor de Geref. Ver. v. Drankbestrij ding zal Woensdagavond oplreden ds. S O Los, Geref. predikant te den Haag met het onderwerp ..Simson de Nazirener" en wel in de Heerengrachtskerk. De Geref. Zang Ver. Hosanna zal eenige liederen opvoeren, (solo's enz.) en haar directeur den heer Wolf zal od het orgel eenige muzieknum mers ten beste geven. Een en ander om meer bekendheid te geven aan deze Vereeniging. - De Commissaris van Politie te Leiden vestigt nogmaals de aandacht der inge zetenen op de Verordening „regelende het toezicht op in Leiden vertoevende vreem delingen' Ieder, die een vreemdeling(e) herbergt is verplicht hiervan binnen 24 uur aan dien Commissaris van Politie kennis te geven. Overtreding wordt gestraft. Hedenmorgen te ongeveer half tien werd op de Oude Ve9t ter hoogte van de Marebrug een zwaar beladen wagen bespan nen met 2 paarden van dp firma de Haan uit Rijnsburg aangeredpn door een auto uit Volendam De paarden schrikten h^vig en wilden er met de wagen van door Geluk kig botste deze tegen een walpaal waardoor erger werd voorkomen. Van de wagen brak een wiel. Op den 17den Maart 1927 waren er 895 werkloozen bij den Snrialen Dienst in geschreven. 18 Maart 1926 598 werkloozen, 18 Maart 1925 805 werkloozen, BINNENLAND. De voortzetting van de behandeling ras het NederlandschBelgisch verdrag in dt Eerste Kamer. (2e en le blad). Een verklaring van den Belgischen min la ter van bnitenl. zaken in den Senaat over dit verdrag. (Binnl. 2e blad). De loting voor de tenniswedstrijden voor de Davis Cnp brengt Nederland tegen Dene marken. (Sport 4e blau). BUITENLAND. Amerika staat tegenover de ontwapenings voorstellen te Genève. (Buitenl. le blad). De Belgischen minister van bnitenl. zaken over den algemeenen toestand. (Buitenl. lt blad). Een protocol in de materie van een FranschDnitsch handelsverdrag. (Buitenl, le blad). CVan een bijzonderen medewerker), „Een grijsaard die zich door jeugdige idealen laat leiden." Toen wij gistermiddag om drie uur ln de Kamer kwamen, begon, met een stentor stem, de heer Wibaut zijn rede. De Kamer was onrustig,.'... men wist met een voorstander van het Vedrag te doen te hebben. Een voorstander uit (partij-) poli tieke overwegingen. Onrustig waren vooral de andere arbei dersafgevaardigden en de heeren Polak en Moltmaker voelden zich niets op hun gemak. Ook de heeren Van den Bergh en Colijn waren zichtbaar ontevreden en alleen de heer Van Embden luisterde met waarneem baar genoegen. Men kreeg den indruk alsof 's lands bfrs lang den heer Wibaut tegenover de groote internationale gedachte iets schijnt te zijn wat niet te zwaar behoeft te wegen. En de lichtvaardige wijze, waarop deze Senator* Wethouder de consequenties van het Ver drag aanvaart welke verwondering in de Kamer Men schudde het hoofd over de be handeling van een voor ons land zoo ernstig vraagstuk door dezen grijzen kop, en wie den heer Wibaut zou hebben gehoord zonder hem te zien. moet hebben geloofd dat daar een jonge man, onervaren en overmoedig Ln zijn vertrouwen op de internationale vrede lievende politiek een oratie hield waarin hij, voor wat hem heilig ideaal was. pleitte. Toch werd 's heeren Wibaut's rede met ge spannen aandacht aangehoord, ook al wekte hij den lachlust van de Kamer op toen hij waarschuwde dat men geen tweede Balkan in Europa mocht stichten En ook het toekomstbeeld waarin de heer Wibaut onze afgevaardigden ter Int. Economische CoAferentie als kinderen zag beschouwd, loopende aan de hand der groote mogendhe den, wekte hilariteit. De heer Colijn. een der afgevaardigden naar die conferentie, rekte zich eens uit en plaatste zich zelfbewust tegenover den heer Wibaut. Toen tegen vijf uur de heer Wibaut zijn rede beëindigd had en eenige parlijgenooten hem de hand gedrukt hadden later toen de Kamer bijna leeggeloopen was kwam ook minister v. Karnebeek hem bedanken gingen de Kamerleden verademing zoeken na dezen zwaren arbeidsdag. Buiten lokte de natuur, waarin alles rus tig is Langzaam, honderd maal hoedafnemend, verliet ook de minister het Kamergebouw. Zijn gezicht stond als altijd ernstig en men kon niet aan hem bespeuren dat zijn hoop op de goedkeuring der Kamer van dil Ver drag. van zijn levenswerk, was gestegen. Op twee minuten afstand van het Kamer gebouw vielen vele Senatoren op het terras van Regina neer en zochten in de drukte van het Buitenhof verstrooiing van hun ze- dachten. die gedrukt zijn in deze ernstige dagen door de geheimzinnige stilte op bet Binnenhof. Geheimzinnig.zoo ia de stemming, i

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1