DONDERDAG 17 MAART Anno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS OCR ADVERTENTIEN: 80 Cta pet regel. Bij regHabunnenieat belangrijk lagpren prijs. Kleine Advertentie uitslullend bit mmriiilMaliiig Wwn-dags en Zalerdag» SO fits bij n maximum aantal wonrden van 30 Incasso volgens poslrecht Voot eventueels opzending van brieven 10 Cis porto te betalen Bewijsnummer 5 fjta Bureau Noordeindspiein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS OE2.ER COURANT: Voor Lelden per 3 maanden ƒ2 35 per week ƒ018. Buiten Lefden. waar agerrtep gevestigd zijn, per week 0.18. Franco per post I 2 36 portokosten. Olt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. ALGEM. JAARLIJKSCHE VERGADERING VAN DE VER. „DE AMBACHTSSCHOOL". Hedenmiddag werd in een der lokalen van het schoolgebouw de algemeene jaar- lijksche vergadering gehouden van de ver- eeniging ,De Ambachtsschool" welke werd bijgewoond door leden van het dagelijksch bestuur onzer gemeente en van de verschil lende onderwijscommissies hier ter slede, leden en begunstigers der vereeniging, ouders en voogden der leerlingen, leeraren, oud-leerlingen en leerlingen der school. De vergadering werd geleid door den voorzitter den heer ir. A. M. Touw, die na (en hartelijk welkom, speciaal tot de auto- liteiten en genoodigden, een verslag gaf van de lotgevallen der inrichting in het algeloo- jen jaar. In het kort zou spr. zijn jaarver- dag kunnen samenvatten in de woorden: let jaar 1926 heeft voor onze Ambachts school een bevredigend verloop gehad, al dus ving hij aan. Maar daarmede wilde hij riet volstaan. En zoo deelde hij mede, dat op 1 Januari de school werd bezocht door 301 leerlingen, verdeeld als volgt: 106 tim merlieden, 150 metaalbewerkers, 22 meu belmakers, 20 schilders en 6 machinist leerlingen. Op 27 April verlieten 83 leerlingen met einddiploma de school. Voor het toelatings examen hadden zich aangemeld 121 candi dates waarvan 80 tot de school konden worden toegelaten. De nieuwe cursus ving dus aan met 281 leerlingen. Tusschentijds verhelen enkele leerlingen om verschillende redenen de school, zoodat het aantal leer lingen ultimo December bedroeg 275. Aan de op 10, 11 en 14 Maart j.l. gehou den eindexamens namen 132 leerlingen deel. Het diplomd kon worden uitgereikt aan 44 timmerlieden, 39 metaalbewerkers, 4 meubelmakers. 3 schilders. Hel waren: Metaalbewerkers: J. 11. H. Borgerding, Th. J. W. Bols, H. M. Hemerik, .T. W. Y. Heijnis, C. G. Jacobs. W N. de .Iel, Th. v d. Lmden, J. F. Monlanus, F. J. v. Noort, G. P. Ooms, H. J. C. A. Ramakers, H. J. Roest, D. v Roijen, D J. L. Ie Rutte. N. Vallent- goed, M. v. d. Voet, G. C. J. v. Weerden, K. F. v Wingerden, J. Wurzer, T. Zunder- man, A G. Assie, C. C. v. d Bosch, Th. J. Brouwer, W. Brouwer W. J. J. A Couwen- berg, J. E. M. Creiighton. A H v. Fgmord, P G Fles. P J. Hanselaar. A. Mioch. H P Öostdam, A. Parlevliet, C. Pieterse. I. San- derse, S. Smit, W. C. Verhoeven, A. Ver hoorn, J v. Vliet. J. W. v. Wijnen. Timmerlieden: G. Aalbcrsherg. B Alblas, A. J. Annaars. F. W. v. d. Berg. F. H. Bou- ter. M A. Buijs. H. C. v Duuren. J. Gal- jaard, B. Gorlhuis. S. T. Goslirga, A. J. de Haas. R. W de Jonge, J. J. Kooreman, N. Korswagen, J L. v. Leeuwen, A. J. J. v. d. Poel, B. J. Seller, W. Smit, H. Stol, Th. Swaak, K. v. Vliet, W. Vrijbloed, L. C. Zaal, C. Baars. A v. Dam. L. v. Dam. J. Dreef, G. J. Heemskerk, L. M. Jansen, H. Koppe- schaar. W. F Kweslroo. W. Looman, J. Ouwerkerk. C. Plug. P. Sieval, M. v. Sprang, J. Verkerk, J. L. Verra. A. v. d. Waals, J. v. lYeesel. M. v. d. Werf, A. v. d. Zaal, J. P. Zweistra. Meubelmakers: Z. v. Ginhoven, A Mole naar. D. M. A. v. Teylingen. 'A Vlekke. 3 Schilders: G. Gressie, C. A. Reekers, P. A. Zwartjes. Allen kregen een stuk gereedschap ten geschenke. De voorzitter richtte^ zich daarna tot de geslaagde leerlingen, wensebte hen met hst behaald succes geluk en bracht hun dank voor hun ijver en volharding waarmede zij de Ipssen hebben gevolgd. Hij wensehle hen toe dat zij ten volle moge slagen en dat hij ze later nog eens zal mogen terugvinden als flinke nuttige leden der maalschappij- Ook ouders en voogden van de leerlingen wenschte de heer Touw namens het gehee'e bestuur geluk met hel slagen van hun kia- deren en pupillen. De directeur de heer Kuyntjes sloot zich, toen hij namens» de leeraren ook een woord van gelukwensch richtte tot de geslaagde leerlingpn bij de hartelijke woorden van den voorzitter aan maar drong er bij de jonge'ui op aan dat zij niel stil zouden zitten Er valt voor hpn nog veel te leeren. 't zij op de, lesspn van hpt Genootschap M. S. G. hetzij el Iers en hij hoopt dat zij daarvan gebruik zullen maken. Hierop nam de leerling J. H. H Borger ding het woord om het bestuur, directeur *n leeraren le danken voor het genoten onder wijs. De voorzitter deed daarna nog eenige niededeelingen omtrent de school. Het ligt in het voornemen van het be stuur. om op advies van den Directeur, over le gaan tot het invoeren van een leergang voor de elementaire electro lechniek en tot bet aanstellen van nog epn lepraar in het timmervak In hel corps leeraren haddpn Ê*pn mutaties plaats. Vier leeraren zijn in 192R geslaagd voor een acte der nijverheids- exarnens. De concierge Van der Heemst werd op 15 Sept. wegens het bereiken van den 65-jari- ?en leeftijd gepensionneerd en tot zijn op volger is hennemd voorloopig voor één jaar •k heer Segaar. Vervolgens deelde de voorzitter nog een en ander mede omtrent de aan de school ver bonden avondcursussen, n.l. lo de vak avondschool voor volwassenen, welke cur sus in een behoefte voorziet en aanving met 205 leerlingen: 2e. de machinisten-avond cursus waaraan thans 28 leerlingen deelne men. In 1926 slaagden 4 leden voor het voor loopig diploma en tevens eenigen voor di ploma A3o. een cursus voor landmachinis- ten en motordrijvers. Deze cursus bestaat eerst sedert twee jaar en heeft zijn bestaans recht reeds voldoende bewezen. Aanvanke lijk stond deze cursus geheel op zichzelf en genoot een subsidie van de Kamer van Koop handel. Thans heeft echter ook de minister voor den cursus 1927-28 een subsidie toe gezegd; 4o. een cursus voor werklooze bouwvakarbeiders, die uitgaat van de ge meente Leiden. Ook met dezen cursus wordt goed en dankbaar werk verricht, waar op perlieden worden omgevormd tot metse laars. De met diploma geslaagde leerlingen zijn- Hout- en marmerschilderen- C. v. d. Gug- ten, Rijnsburg, J. Verhoef. Katwijk a. d Rijn. Meubel teekenen: C. H. Croese, Leiden. Stoffeeren- H. Koelewijn, Katwijk a. Zee, P Plug, Katwijk a. Zee. De voorzitter wijdde hierna eenige woor den van dank aan den afgetrecfen en niet weder herkiesbaren' 2en penningmeesterden heer A. van 't Riet, dien het bestuuf mef leedwezen ziet heengaan. Uit een tweetal door het bestuur den ge meenteraad aan te bieden zal dit college straks een keuze moeten doen. De voorzitter besloot zijn zakelijke en door de aanwezigen warm toegejuichte rede met een woord van hulde en dank aan directeur en leeraren voor de uitnemende wijze, waar op zij ook dit jaar weder hun taak hebben vervuld. Hierna noodigde hij de aanwezigen uit de lokalen te bezichtigen, waar de door de leer lingen vervaardigde werkstukken waren ten toongesteld, waaraan gaarne gevolg werd gegeven. De prijzen zullen op een nader te bepalen datum worden tentoongesteld. De overgangsexamens hadden volgend resultaat Van d-e 2de naar de 3de klasse: TimmerenW F. Bey, C Blok, A. Bouw meester, B. Burger, K. v. Daalen. KI. Dub beldam, Kr. Dubbeldam, J. H. Griffioeu, H. J. Imt.horn, v. Loon, P Mazurel, A. Momberg, W. v. d. Oever, J. Sierag, A. Smit, C. v. Soest, W. Spek, H. C. v. d. Steen, A. H. Wirtz, J. v. Wijk, J. P. v. d. Zeeuw, A. v. d Zwart. Niet bevorderd 2 leerlingen. Metaal bewerkenH. A ,C'. Arends.% A. P Bavelaar, J. J Bekker, J. Brands©, V» v. Es, C. A. J de Kloet, W. H. v d. Kraan, E, W. H. Meppelink. W. Momberg, A. Oudshoorn, Th. G. Roman. C. A. Schoo- nenberg, P. A. v. d. Stoel H. Striibos, A. P. Vincenten. A. A. Voorham, J. H. v. d. Voort, W. Vreeken, E Boender, M. Deijn, C. v Duijn, J. Hass-elbach, H. W. den Hertog, M F. W. v. Huis. H. Jonge- neel, A Kesselring H Klem, G. de Lange, H. .Linschoten, J Lissenberg, J. C. le No bel, L. F. J. Pommée, J du Prie, G. A. v. d. Reijden, J H. v d. Stoel, \V. F Tegelaar, F. Versteege, G v. d. Waals, G. N de Wilde, D. v. Wijck. MeubelmakenPh. v. d. Meer, A. r. d. Waals. SchilderenW. v. Muiden, M. S A. v. Polanen, J. Waterland. -Van de 1ste naar de 2de klasse: Timmeren- S. Barkema, W. H. A. Beu- gelsdijk. H A. van Beukering. S. G. M van Beyeren Bergen en Henegouwen. F Bleiji, Th. G. Breuring. A Gerritsen, A. Hyenis, J J. Huber, L. Klinkhamer, H. J. Krijger, J H. Ligtvoet. D v. d Meij, R. de Nobel, A Reingoud. H B. v. Wijk. J. Zandbergen. J v. d Zwan, L. Zwart. F. M. de Zwart. Niet bevorderd 2 leerlingen. Melaalhewcrken: L. v. d. Aar, G. Annok-- kee, J. Annokkee, W. S. Brons, M. J. F van Dam, L. van Duiin. W. van Dijk. P F'an- drijn. B. M. de Groot. E. M. Harland, L van Klaveren E. M. Koning. J. Kooien. B. W. Lammersen. A. van Lalum. A. Luhach, P P. M Rosdnrff. J. C VeHekoop, H Berg, A J. P van Bruggen. H. Klein. L. Meijer, H Munriik, J. A Ntouwenhuis, L. v. Nieuw koop, W. F. J. Oehl. G C. Philippo, K Rob bers. Arie Schouten. Adr. Schouten. P J. Schouten. P. .1 Smit. P v. d. Steen. B. J. J. G. Timmers, P. Vergunst. L. G. Verschra- gen. H Veijlbrief, J van Vliet. J. H. Voorhij. W. A J de Vos. A. F Vredeveldt. B. Wij- benga Niel bevorderd 6 leerlingen. Meuhelmaken- B Bootsma. H. Loeb. B. C. le Nobel, A. Vreeken. Niet bevorderd 3 leerlingen. Schilderen- W. van Beek. W. Dekker. F. C Koopman. W Streefland. A. v. d. Waals Niet bevorderd 2 leerlingen. In de eerste klassen zijn geplaatst 92 'perlingen. waarvan voor timmeren 33. me taalbewerker 49 meuhelmaken 2 en schil deren 8 leerlingen. ZEVENDE VOLKSBIJEENKOMST. De Commissie voor de Volksbijeenkomstyü weert zich deze maand geducht en heeft gis teravond reeds den tweeden avond in Maart georganiseerd, terwijl een derde bijepnkomst op den 30sten te wachten staat. Natuurlijk bleef er ook ditmaal weer geen plaatsje onbezet nu het harmonica-gezelschap „Crescendo" en de chr. gymnastiek- en schermvereeniging „D. O. S." gezamenlijk zouden trachten den avond le vullen en de aanwezigen prettig bezig te houden. En het doet ons genoegen daarbij te mogen vermel den dat de keuze der commissie weer ean gelukkige is gebleken le zijn. getuige het warme applaus dat musici en gymnasten ten deel is gevallen. Beurtelings kwamen -le beide vereenigingen op het looneel en zij leverden dermate goede prestaties dat de avond buitengewoon snel is omgevlogen. ..Crescendo" gaf onder leiding van den heer D. van Wouw een zestal nummers ten beaic, die met groote aandacht werden aangehoord en de goede kwaliteiten van dit gezelschap naar voren brachten. ,.D. O. S." turnde respectievelijk onder leiding van den heer A. van Zandvliet "n mej. A. van de Vegt en zij kon dit beschou wen als een soort generale repetitie voor haar openbare uilvoering op Woensdag, 23 Maart, in dezelfde zaal Door de verschil lende afdeelingeD werden een zevental num mers ten uitvoer gebracht op een wijze, die waardeering en lof verdiende, vooral als men weel hoe deze vereeniging een soort „leiders-crisis" heeft doorgemaakt, waar door de prestaties in de laatste jaren onge twijfeld hebben moeten lijden Het was ntot alles onberispelijk wat D. O. S. gisteravond heefl laten zien. maar het bevatte aan den anderen kant toch zooveel goeds dat het enlhousiasme van het publiek volkomen ver klaarbaar mag heeien. Dat ook de Com missie erkenlelijk was voor deze uilvoering spreekt vanzelf en zij heeft daaraan bin nenskamers, dan ook in hartelijke bewoor dingen uiting gegeven. Dat zulks ditmaal niet in de zaal plaats vond*slond in verband met de samenstelling van het programma. MARKT- EN KOOPLIEDENVEREENIGING „LEIDENS BELANG". Gisteravond gaf de markt en kooplieden- vereeniging _,Leidens Belang" haar vierde jaarfeest Na eenige muziekstukjes, opende de voorzitter te ongeveer halfnegen den feestavond met de aanwezige leden, dona teurs en donatrices en ook de genoodigden een hartelijk welkom toe te roepen. Verder wenschte hij hun alle een pleizierigen avond toe en hoopte, dat een ieder zijn eigen ordecommissaris zou zijn. Ook ves tigde hij de aandacht op de laatste bladzijde van het programma, waar vermeld werd, dat kooplieden, die nog niet aangesloten waren bij „Leidens Belang", dit alsitog kunnen en moeten doen, daar het ook hun belang is zich aan te sluiten. Ten slotte be tuigde hij zijn leedwezen over het feit, dat een schrijven was ingekomen van den heer Mennes, marktdirecteur en den heer Beeuw- kes, vendumeester, dat zij verhinderd waren dezen feestavond mede te vieren. Als teeken van medeleven met de verecijiging stuurde d? heer Beeuwkes een»prachtvol bloemstuk, wal door bestuur en leden zeer werd op prijs gestold Daarna gaf hij het woord aan den voorzitter der Leidsche Dilettanten- c'ub, welke dezen feestavond met tooneel en voordrachten zou opluisteren. Deze gaf te kennen, dat door ziekte v^n eenige spe lers het programma eenigszins zou worden gewijzigd, maar dat zulks niettemin aan het programma geen afbreuk zou doen. Opge voerd werden „Zonde", drama in één be drijf en „Het bedrogen drietal", blijspel, eveneens in één bedrijf, die beide elk op hun wijze veel succes oogstten. De heer Jillen en mej. Leget gaven nog eenige voordrachten ten beste, die zeer in den smaak vielen, waarna een opgewekt bal onder leiding van den heer Van der Wilk den goedgeslaagden avond besloot. OUDERAVOND SCHOOL MEDUSASTRAAT A. Gisteravond was door de Oudercommissie van de O. L. School A aan de Medusastraat een ouderavond belegd in het gymnastiek lokaal van genoemde School. Te ruim 8 uur opende het Hoofd der School, de heer A. Horrée, de bijeenkomst met een woord van welkom aan alle aanwe zigen. in 't bijzonder aan den heer dr. Horst, directeur van de Geneeskundige Dienst, die dien avond een lezing zou houden. Hierna las de Secretaresse mevr. C. Otto v. d. Hoek de notulen van den vorigen ouder avond welke onveranderd werden goedge keurd. Dr. Horst kreeg nu het woord tol het hou den van de lezing over ,üet nut der School- baden". De spreker begon met op te merken, dat hij steeds gaarne dit onderwerp behandelde, omdat hij van meening was, dat het hier een groot maatschappelijk belang gold, waaraan niet genoeg aandacht kon worden gewijd. Hij wees er op dat het de bedoeling der Schoolbaden niet is. het huisgezin de taak uit handen te nemen, maar als 't ware aan de kinderen te leeren hel gebruik maken van een douche-bad minstons eenmaal per week tot een goede gewoonte te maken Al is hij er ook van overtuigd, dat het onder wijs zeer wel nadeelen pt van kan onder vinden. toch is het uur „Baden" zijns in- ztons zeer goed bestepd. Om dil aan te toonpn zette spr. op zeer aanschouwelijk" wijze uiteen, waarin het grooto nul van hef geretreld npmen van een bad gelegen is. Aan de hand van eenigu I teekeningen verklaarde hij de functies van onze huid. om zoo uit te kunnen leggen, hoe noodig het is. dat zij om deze functies te kunnen blijven vervullen, goed schoon en gezond gehouden wordt Ook bij den invloed van een bad op het geheele lichaam in z'n verschillende werkingen en op het zenuw stelsel stond de spreker stil. Hierna behandelde dr Horst de verschil lende systemen van badhuizen, waarna hij eindigde met den wen^ch. dat zijn lezing er toe mede zou gewerkt hebben, dat nog meer van deze mooie instelling gebruik zou wor den gemaakt. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik ge maakt. waarna de heer Horrée namens de geheele vergadering dr. Horst ten zeerste dankte voor zijn leerzaam betoog. Er werd nu gepauzeerd waarbij de ouders gelegenheid hadden met de onderwijzers en onderwijzeressen over hun kinderen te spre ken, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Na de pauze werd een verkiezing gehou den van twee commissie-leden in de plaats van mevr. Burgerjon en de heer Spanjaard, die moesten aftreden Gekozen werden mevr. Menger en den heer Boeff, die beidp de be noeming aanvaardden en gecomplimen teerd werden door den voorzitter, waarbij hij de aftredenden bedankte voor 't werk in het belang van de commissie gedaan. De heer Spanjaard vroeg nu nog het woord en bedankte in een van vol waardee ring getuigende spei^|h voor de medewerking van allen ondervonden, in 't bijzonder van het Hoofd der School en verder voor het on derwijs aan de kinderen gegeven. Hij spoor de de ouders aan toch in alle opzichten de oudercommissie te steunen, vooral ook door steeds getrouw ter vergadering te komen. Nadat niemand meer hel woord verlangde sloot de voorzitter deze zeer geslaagde bij eenkomst DE ELECTRIFICATÏE VAN DE LIJN HAARLEM—ROTTERDAM. Het is met de electrificatie van boven genoemde lijn thans zoover ge i?n, dat n.crgeDmiddag om kwart over ..vaalf de proefritten in de richting naar Haarlem zul len aanvangen, terwjjl die in de richting Rotterdam op een uur later zijn vasigosteia. EEN NIEUW HOTEL-CAFE-RESTAURANT. Het hotel-café-restaurant Nieuwe Bees tenmarkt 12, van onzen stadgenoot, den heer I. Salomons, was bij de marktbezoe- kers van heinde en ver en met name van de veehandelaren, die hier Donderdagsmid dag reeds aankomen en een goed logie9 zoeken, reeds lang een bekend en gezocht adres. De huur van deze inrichting liep echter af en dit gaf cltn heer S. aanleiding intijds naar iets anders, zoo mogelijk iets beters om te zien. Zijn oog viel op twee oude panden, hoek Nieuwe Beestenmarkt Binnenvestgracht, vlak tegenover den be kenden korenmolen en het gelukte hem op deze panden, op onhewoonbaarverklarinr aangewezen, de hand te leven. Hij wendde zich tot den oud-directeur van het Bouw en Woningtoezicht, thans particulier archi tect, den heer C. Nijk, alhier, om een plan te ontwerpen voor een geheel nieuwe in richting, nadat de oude panden waren ge- amoveerd, waarbij met het oog op de niet te groote diepte der panden met de ruimte, in totaal 91 M2. moest worden gewoekerd. Nu eindelijk de schuttingen zijn verdwe nen, staat ieder, die zich den ouden toe stand herinnert, versteld over de kostelijke verbetering, die dit stadsgedeelte naar het uiterlijk heeft ondergaan. Men treft er nu een front aan dat gezien mag worden, waar op in frissche kleuren met den naam der inrichting, de naam van den eigenaar prijkt Het inwendige beantwoordt geheel aan den goeden indruk, welke men buiten ver krijgt. Beneden bevindt zich de 62 M2. groote koffiekamer, keurig betimmerd, met ingebouw buffet. Verder treft men er alle gemakken aan: telefooncellen, kasten, clo sets en urinoirs, enz., terwijl onder het ge bouw een groote waterdichte kelder is ge maakt voor het bewaren der consumptie (Salomons broodjes met pekelvleesch en heerlijke boterkoeken door moeder S. zelf gebakken, zijn bij alle marktbezoekers be kend en gewild). Op de eerste verdieping vindt men de woonkamer, de eetzaal, de keuken, twee slaapkamers, een badkamer, kasten en clo sets: op de tweede verdieping bevinden zich nog acht slaapkamers met de noodige ge makken met brandtrap naar beneden, even als ook van de eerste verdieping. De trap pen van beneden en van de eene verdieping naar de andere zijn gemakkelijk, fraai ge schilderd en alle met koperen weibeen af gezet, de wanden der diverse vertrekken hebben breede lambrizeeringen, zoodat het geheel het stempel draagt van royaliteit en degelijkheid. Alle vertrekken zijn centraal verwarmd en voorzien van een warmwater geleiding. Het nieuwe „Bristol", de naam van de inrichting, mag er zijn en strekt den archi tect. onzen stadgenoot den heer Nijk. 'tot eer, terwijl ook de uitvoerders, de heeren G. van Wieringvn en vooral de firma De Vries en Stevens, die voor den aanleg van gas. elektriciteit, warmwntorzeleiding en centrale verwarming zorgde, ten eennege van den eigenaar medewerkten tot de tot standkoming van deze inrichting, die een aanwinst voor de stad mag worden genoemd. BINNENLAND. Een ophaaldienst voor de belastingen wordt te Leiden ingesteld. (2e blad). Voortzetting van het debat over het N©« deilandschBelgisch verdrag in de Eerste Kamer. 2e en le Blad). Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de Arbeidsbegrooting. (2e blad). Het R.-K. Werkliedenverbond tegen het voorontwerp Ziektewet. (Binnl. 2e blad). De aanvang der degradatie-competitie voor A. S. C. (Sport, 3e blad). Anto-ongelnk bij Raalte; 2 dooden. (Laat ste Berichten, 1ste blad). BUITENLAND. Vragen over China in het Engelsche Lagerhuis. (Buitenl. le blad). De strijd om Sjanghai in vollen gang. (Buitenl. en Tel. le blad). ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het candidaatsexamen Romaansche taal en letteren mej. A. M. Smit (cum laude) (Heumen a. d. Maas). De heer mr. A. van de Sande Bak- huyzen, onze burgemeester, heeft het eere voorzitterschap aanvaard van het Bazaar- Comité ten behoeve van de „Leidsche" Kweek- en Bewaarschool aan het Rapenonrg. Bij Kon. Besluit zijn op hun verzoek eervol ontslagen de res. eerste luitenants D, H. Meynen en A. A. Parmentier, beiden van het 4de regiment infanterie alhier. Het diploma maatknippen, methode snelapparaten van de Eerste Nederl Mode vakschool te Utrecht, werd behaald door de dames: A Braggaar. M. v Duurpn M Later- veer, L. Penseel, M. v. Somde Bolster, J, Teljeurv. Tiel en M. Zaalberg, allen alhier, Onze stadgenoot, de heer P. H. Valentgoed slaagde te Den Haag voor het ejiamen 2de stuurman b(j de Groote Vaart Thans heeft men een aanvang gemaakt met het spannen van één eendraadsantenöe, gaande vanaf den Lage Rijndijk (Voor- straal) over de Kooi. Heerensingel en om- gpving tot aan de Haarlemmerstraat. Dit staat in verband mei een radio-distributie genaamd de Eerste Leidsche Radio-Centra'e, welke gezeteld is Lagp-Rijndijk 96. Het werk word! uitgevoerd door de fa. Ter meer Kroonhprg te Zaandam. Naar wij vernéfnen zijn reeds vier vergun ningen door B. en W. uitgereikt voor hef spannen der antennes in verschillende stads-? gedeelten. Ter gelegenheid van den „stillen om gang" te Amsterdam, zal de Nederlands.'he Spoorwegen in den nacht van Zaterdag 19 en Zondag 20 Maart van Rotterdam, Den Haag en ook van Leiden verschillende nachttreinen laten loopen. Van Leiden zullen twee extra treinen loo pen waarvan één speciaal voor de tussrhen- stalions tusschen Leiden en Haarlem. De deelname voor den „stillen omgang" is dit jaar ook weer zeer groot, zoodat de extra- treinen uit twaalf en veertien rijtuigen (voertuigen) zullen bestaan. Hedenavond om 6 uur opent de heer J. D. v. d. Bos een zaak in fruit en comestib'es ..De Goedkoope Banaan" in het perceel Lage Rijndijk 32. Het pand is geheel nieuw opge trokken en ziet er al dirpet keurig uil. Het is een flinke ruimp winkel welke goed is voor zien van de meest gevraagdp vruchten °n comestibles en waar aan de w.indpn even eens de naar de eisrhen dps tijds ingerichte opstonden zijn aangpbracht. Wij wenschen den heer v. d. Bos in zijn nieuwe zaak veel goeds toe. De politie te 's-Gravenhage heeft aangehouden zekeren W. P. M. V., uit Lei den, aie door de politie alhier in het Mg. Politieweekblad gesignaleerd was ter zake van verduistering van een bedrag van f65 ten nadeele van V. H(i is heden nu irgen ter beschikking \an de Justitie gesteld. Ten nadeele van P. V. is gistermid dag een rijwiel ontvreemd, dat hij 's middags om twee uur onbeheerd voor het in aan bouw z(jnde bioscoop-theater „Trianon' aan de Breestraat had achtergelaten. Toen hg om vijf uur />p zijn karretje wilde springen, was dii begrijpelijkerwijze verdwenen Hedenmorgen is op den Zijlsingsl de O-jarige M. aangereden door een auto, waar- daar hg bloedend aan z^jn hals verwond

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1