No. 20550 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 11 Maart Derde Blad Anno 1927 UIT DE OMSTREKEN. g- AALSHEER. Vereeniging „Eigen HnlpM, De vereeniging „Eigen Hulp" hield Woens dagavond haar jaarvergadering in hotel uDe III Kolommen". Het ledental bedraagt ïans 926, waarvan 121 vrouwen. Aan zie kengeld werd uitgekeerd: mannen f6827 00, vrouwen f 14-16.37%; ziekenhuisuitkeering ([2 per dag) f232. Het bezit van de ver eniging was op 31 Dec. 1926 f 21.283,76. heeren Jb. Bol en G. W. Buis werden als bestuursleden, de heer dr. Snethlage als der commissie van toezicht herkozen. f200 subsidie werd aan „Wijkverplgging" rerleend. Statuten en huish. regl. werden herzien in overeenstemming met het «cbema van den Prov. Bond, terwijl dit jaar door het bestuur een plan zal worden opge maakt, om aan het fonds z.g.n. „gezinszie- kenhuisverpleging" toe te voegen. HAARLEMMERHEER. Betere resultaten in het landbouwbedrijf. De vergadering van de leden der afdeeling Haarlemmermeer van de Hollandsche maat- >:happij van Landbouw, alhier in de Beurs- zaal gehouden, was flink bezocht. Nadat de voorzitter, de heer J. II. M. Eve- leiD, de vergadering had geopend en den jpreker ingeleid, sprak de heer ir. S. Sme ding, directeur van de rijkslandbouwwinter- school te Schagen en landbouwconsulent over de beteekenis van de onderzoekingen der laatste jaren voor de vermeerdering van opbrengst in het landbouwbedrijf. De hooge prijzen, aldus spreker, welke rorden besteed voor aankoop van boerde- T$n en de hooge pachten, welke in groote sneurrentie van zoovele liefhebbers dik- ls worden geboden, maken 't noodzakelijk meer uit den grond te halen, wil men n loonend bedrijf hebben. Op de bewer ing van den grond en de verpleging der jewassen moet dus alle aandacht worden jeconcentreerd. Hierbij staan hen ten dienst het gebruik het kweeken van nieuwe rassen, welke bij rrijwel gelijke onkosten, dikwijls een hoogere opbrengst kunnen geven. De kosten van het zaaien, wieden en in het algemeen van het bewerken van den akker blijven vrijwel ge lijk of worden iets hooger, maar er wordt rinst verkregen door een naar verhouding hoogere opbrengst. Achtereenvolgens werden nu enkele soor ten genoemd. Naast de veelgebruikte Wilhel- minatarwe komt de Algebra en Partner en Imperial 2 A. De Zegehaver is niet gemak kelijk te overtreffen, maar ze slaat spoedig tegen den grond; misschien belooft Strube's Schanstedler wat voor de toekomst; ook Hyl- kema's recordhaver maakte goeden indruk. Naast de vroeger-algemeen gebruikte Prin- cessegerst komt nu in gebruik Goudgerst, Braja en Zeger. De Wijkervale erwten zijn algemeen bekend; naar gebleken is, heeft de Mansholdvale meer marktwaarde. Het oude Friesche kanariezaad dreigt te worden verdrongen door Premier, een nieuwe soort, welke zeer bevalt. De Negro is een nieuwe soort wikken, waarmee een proef is aan te raden; de Rijderwolderpaardenboon is ook iets nieuws. Ten aanzien der bietenteelt werd opge merkt, dat gestreefd moet worden naar een goede opbrengst bij een hoog gehalte. Ook is de standruimte van gewicht In 't algemeen geeft een grootere stand ruimte meer kilo-opbrengst, meer daling en minder geldopbrengst waarbij ook moet wor den gelet hierop dat forsch-ontwikkelde bie ten meer plaatenvoedsel uit den grond ha len. Het is het meest economisch om de stik stofbemesting niet te sterk op te voeren en den stand niet te ruim te maken Naast een goede keuze van de te gebruiken rassen der gewassen, welke men verbouwen wij, is de bemesting van belang. Met stikstof kan men vooral op. grasland -naast kali en phosphor veel bereiken; de uitwerking van chili-salpeler op hooiland ii verrassendook op weiland. Op nauwkeurig gecontroleerde proefvelden verd geconstateerd dat door aanwending van 300 K G. chili-salpeter per hectare op hooi land een meerdere opbrengst aan hooi in geld werd verkregen van f43; met kalksal- peter (die goedkooper is) f 52 en bij een be mesting met 450 K.G. f 55. In den akkerbouw moet men met zwaar dere bemesting voorzichtig zijn; vooral bij sommige gewassen; de meeste boeren, die vbij" zijn, weten wel door ervaring hoe ver zij gaan kunnen. Toch is een voortzetting van grondonderzoek ook van de kl ei-soorten Cewenscht Voorts is van groot belang de ontwatering riet alleen voor bouwland, ook voor weiland, 'eel meer dan velen nog willen gelooven. Evenzeer de bestrijding van plantenziek ten; bij aardappelen is een zorgvuldige keuze van goed pootgoed noodzakelijk; ook er nog meer worden ontsmet en bespo ten. Hetzelfde geldt voor de bieten, welk zaad met heet water kan worden ontsmet; voor 'laszaad, dat veel geplaagd kan zijn door fchimmel. Naar het schijnt tast men omtrent de ziek ten waarmede de erwten in de laatste jaren *ijn geteisterd, nog in het duister; een be strijdingsmiddel is nog niet gevonden. Slakken worden meest verdelgt met kalk 10 den laatsten tijd wordt dit eveneens be- ^ikt door een mengsel van kainiet en ko- Persulphaat Ten slotte worden de inkomsten van een bedrijf dikwijls ook sterk beinvloed door een ^centraliseerden inkoop, mits goed geleid. Niet minder is de afzet van onze produc ten in het buitenland van gewicht: waarvoor meerdere landbouwconsulenten noodig zijn. ISpr. eindigde met de landbouwers op te bekken zich te laten voorlichten. Tot slot Jerden verschillend, vragen gesteld, waarna vergadering werd gesloten. Gemeenteraadsverkiezingen. Naar wij vernemen, is de stemming voor - jerkiezing vaD leden van den gemeente- I van Haarlemmermeer, bepaald op 24 Mei a.s. Landelijke rijvereenigingen. Het bestuur van de federatie van lande lijke rijvereenigingen heeft besloten dil jaar nog geen nalionalen wedstrijd te houden. Burgerlijke Stand. Geboren: 'Willem Hendrik, z. van P. J. van Vuren en P. Malipaard. Leendert, z. van H. van Oostende en M. G. Bos. Adriana Theresia, d. van P. II. van der Kamp en A H. van der Breggen. Lijsje, d. van A. Bokhorst en C. B. Looijen. Christina Maria. d. vaD Th. G. Hoos en C. van Beek. Gerdina Maria, d. van J. A. van Leeuwen en G. Beijk. Cornelis Arie, z. van D. J. G. Krijger en C. Drechsler. Adrianus Wilhelmus, z. van W. J. A. van Rijn en C. Vreeburg. Lijntje Adriana, d. van A. van Smeerdijk en T. de Vette. Jjl- coba Theresia, d. van A. F. Dam en M. C. G. van der Veldt. Meindert, z. van A. van der Stroom en D. Met. Theodorus, z. van J. L. van Zeist en M. C. Braak Gerrit Pieter, z. van G. Jongejans èn P. Bol. Willemina Christina, d. van F. J. de Haan en M. S. E. Buitink. Ondertrouwd: A. Vogelaar 30 je en J. Wall- brink 27 j. H. Holwerda 21 j. en D. C. Visser 20 j. L. A. Rietbrock 30 j. en T. E. van Kooien 29 j. IT. van der Leden 23 j. en S. van Geffen 21 j. Gehuwd: J. Geulskens 34 j. en G. Eills 21 j. J. Spaargaren 21 j en M. Wijnhout 24 j. J. Bos 28 j. en P. L. van der Weele 28 j. P. T. de Vette 23 j. en I. de Jong 21 jaar. Overleden: Marretje van Oostrum 69 j, gehuwd met J. C. van Grondel. Arie Telers 56 j., wedr. van C. Koningen. LISSE. Coöp. Veiling vereeniging. De C'oóp. Veiling vereeniging van het Holl. Bloembollenkweekersgenootschap, hield Donderdagmiddag wederom een ver gadering in verband met de niet voltallige vorige vergadering. De voorz. heette alle aanwezigen welkom en wel in het bijzon der den heer S. Schoneveld. De notulen werdeD onverajiderd vastgesteld. Het wijzigen der statuten kwam aan de orde. De voorz. gaf een duidelijke uiteen zetting van wat het voor de vereeniging en de leden beteekent, of er uitgesloten aansprakelijkheid, of gewijzigde dito of wettelijke aansprakelijkheid achter den naam der vereeniging wordt geplaatst. Z. h. a. werden de gewijzigde statuten vastgesteld, en daarbij een besluit genomen de letters G. A. achter den naam te jvoeren. Hierna kwam een niet minder belangrijk punt nan de orde. Door het bestuur en de commissarissen wordt een voorstel gedaan, om hen te machtigen tot het aanbrengen van dien nieuwbouw, die noodig zaï blij ken te zijn, om aan redelijk gestelde ver wachtingen voor voldoende bergruimte te kunnen voldoen. Het is, zoo zegt de voort., voorgekomen dat bollen niet in he~ (gebouw geplaatst konden worden, welke dan des nachts on der dekzeilen buiten moesten staan. Dit was op zich zelf nog niet zoo erg, ware het niet dat het op den dag van de vei ling regende, zoodat deze bollen niet kou den worden ontdaan van de zeilen, cm daarom ook niet konden worden geveild. Ook is het al meermalen voorgekomen dat het personeel des morgens om half- vier moest komen, om de opgestapelde manden en zakken te plaatsen voor en al eer, de groote toevoer des morgens om 6 uur al kwam. Vooral is meer bergruimte noodig als getracht zal worden, meer hyaclnthen in Lisse te veilen Aangezien het dan in de bedoeling ligt om een geheel aparte hya cinthen vei ling te krijgen, behoort in ver band met de nieuwe Geelziektewet, een afgezonderde afdeeling er bij te brengen, om eventueel afgekeurde bollen onder te brengen. De financieels basis voor den nieuwbouw «al gevonden worden in een hypothees en onder verdere borgstelling. Bij het eerste voorstel, was ook een tweede, n.l om het bestuur en de commis- «arissen te machtigen tot het aangaan van een geldleening om het eerste voors'cl te kunnen financieren. Beide voorstellen wer den aangenomen. Hierop sluit de voorz. de vergadering* NOORDWIJK. Noordwijksche Reddingsbrigade. Gisteravond vergaderde in „Centraal" te Noordwijk a. Zee de N. R.-Brigade onder leiding van den voorzitter, dr. C. H. Herma- nides. Aanvankelijk was de opkomst niet bevredigend, maar allengs vulde een flink aantal leden de zaal. De notulen werden na een kleine be merking vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de vereeniging „Ons Huis", dat zij naar aan leiding van een verzoek van de N. R.-B. om subsidie, besloten heeft f50 subsidie toe te kennen. Op enkele andere aanvragen- was nog geen antwoord ontvangen. Hierna werd door den secretaris het jaarverslag voorge lezen, waarin nog eens duidelijk naar voren kwamen de door de vereeniging verrichte werkzaamheden en voor de vereeniging be langrijke gebeurtenissen, waarbij handelend werd opgetreden. Uit het jaarverslag bleek een opgewekt vereenigingsleven. liet jaarverslag van den penningmeester gaf aan een batig saldo van f 239. Dit was het resultaat niet van groote inkomsten, maar van de zeer spaarzame uitgaven De commissie tot het nazien der boeken, be staande uit de heeren Jac. van Beelen en T van Wijk bracht hulde aan den penning meester voor zijn beheer Het punt bespre king propaganda-avond wordt door den voor zatter van de agenda afgevoerd, daar dit een zaak is voor de bestuursvergadering. Een uitgebreide discussie werd gevoerd over het al of niet houden van een feestavond buiten bezwaar van de kas. Met het oog op den Vastentijd zou hel voor de R.-K. leden tot na Paschen moeten worden uitgesteld. Velen vinden dat te laat en stellen voor om geen feestavond te houden. De meerderheid is er voor om na den Vastentijd te feesten Daar uit de voorstanders geen gegadigden waren voor een feestcommissie, zal dit feest uitge steld worden tot een volgend jaar. Bij de bestuursverkiezing worden de af tredende heeren C. den Hollander en P. do Groot herkozen Besproken wordt een reor ganisatie in de leiding bij ongelukken en in den oproepingsdienst. Besloten wordt om voor Noordwiji-aan-Zee een hoofdleider en twee leiders aan te stellen en voor Noord- wijk-Binnen een hoofdleider en een leider. Als hoofdleider voor Noordwijk-Binnen wordt gekozen de heer Wassing en als leider P. de Groot; voor Noordwijk-aan-Zee wordt gekozen als hoofdleider de heer H. Löschen en als leiders de heer T. v Wijk en A. van Kan. Hierna gaat de voorzitter over tot het uitreiken van hvee diploma's A van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen aan de heeren E. de Groot en H. Löschcn. Deze heeren completeeren het eerste vijftal gediplomeerden in de N. R.-B. Besproken werd nog om een onderschei- dingsteeken te dragen om bij een ongeval zich te kunnen legimiteeren en daardoor in hun work door overheid of ordebewaarders niet gestoord worden. Als kasnazieners voor het volgend j'aar worden gekozen de heeren Jac. van Beelen en A. Vermeulen. Op een zeer vergevorderd uur sluit de voorzitter de vergadering. Harmoniekapel „Crescendo". Gisteravond had in café ,De poort van Cleef" alhier, een ledenvergadering plaats van Crescendo. De voorzitter, de heer G. J G. v. Parijs, opent de vergadering. Do notuleq der vorige vergadering worden voorgelezen en na een kleine opmerking van den heer G. Dik het d<oor hem gevraagde dank vastgesteld. De voorzitter zegt, dat deze vergadering als eenig punt van behandeling heeft „be noeming directeur'. Door den heer G. Dik directeur der vereeniging is eervol ontslag aangevraagd, wegens te drukke werkzaam heden. Op de meest eervolle wijze werd de nheer G. Dik het dooi hom gevraagde ontslag door de vergadering verleend. Tot directeur wordt nu benoemd de heer J. H. A. R-ipken, uit Leiden, thans als tijdelijk directeur der Harmoniekapel werk zaam. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze vergadering en blijven de leden nog geruimen tijd bijeen ter viering van het jaarfeest. R.-K. Kiesvereeniging. Gieteravond vergaderde in het Juve naat de R.-K Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht", onder presidium van den heer C. G. J. Alkemade. De opkomst was zeer goed. Bij het bestuur was geen enkel schrijven binnengekomen van de zittende gemeenteraadsleden, zoodat men aan mag nemen dat allen zich weder beschikbaar stellen. De notulen der beide voorgaande vergaderingen worden ongewijzigd vastge steld. Ingekomen is een schrijven van de Federatie van R.-K. kiesknngen met ver melding van een sprekerslijst. JDeze wordt voor kennisgeving aangenomen. Het vol gende punt der agenda is het vormen van de groslijst voor den gemeenteraad. Inge komen was één hjot met dc navolgende Damen C. W. G. AJkemade, C. G. J. Al kemade, J. Brtiiin, J. G. v. Eeden Gzn., J. C. v. d. Meer, W. P. de Vreede, Th. J. v. Went en J. H. v. d. Werfstaande de vergadering werden nog de volgende candidaten ingeleverd: H. Buijze, A. C. Meijer, A. Caspers Jzn., A. Mesker, W. Schelvis Jzn. en J. W. Augustinus Pzn., zoodat in totaal 14 candidaten zijn inge ieverd. Besloten wordt om er 12 te stellen. Na eenige onderlinge besprekingen weid met algemeene goedkeuring besloten dat de plaatsen 2, 4 en 6 door een arbeider bezet zullen worden en 1, 3, 5 en 7 door de andere categorieën. De eerste stemming zal plaats hebben op 20 Maart, waarbij den 7 candidaten zullen worden gesteld en de 2e stemming op 3 April voor de 5 vol gende. Na rondvraag volgt sluiting. Bij de politie alhier werd aangifte door een inwoner gedaan, van mishande ling. De politie stelt een onderzoek in. NOORDWIJKERHOUT. De afd. Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond neemt deel aan „Den stillen Om gang" te Amsterdam in den nacht van 19 Maart a.s. Het aantal deelnemers uit deze gemeente, zal dit jaar zeer groot zijn. De bouwvereeniging „Padua" droeg de vervaardiging van 32 trappen, bestemd voor de nieuwe woonhuizen op, aan de elec- trische timmerfabriek van den heer B. Ver schoor, alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Ger. Kerk sprak ds. J. A. Ver hoog, pred. te Ktazienaveen over den nood in Drente. De heer H. de Boer opende deze samenkomst met gebed en voorlezing van enkele verzen uit den Bijbel, en leidde ds. V. met enkele woorden in. Deze begon met te zeggen, dat zijn op treden meer was voor de „Groen van Prin- sterer-Vereeniging". Spr. verhaalde hoe de toestand vroeger was in de veenstreken in Drente, o.a. met de verplichte winkelnering. Voor de afschaffing hiervan denken we, aldus spr., met groote dankbaarheid aan den arbeid in dezen van minister A. S. Talma. Na gewezen te hebben op den tegen woor- digen droevigen toestand, speciaal in der. Z.-O.-hoek van Drente, verduidelijkte spr. z'n rede door lichtbeelden. Aan het eind dankt de heer De Boer ds. Verhoog voor zijn rede, waarna de laatste voorging in dankgebed. Met ingang van gisteren is de melk prijs met 2 ct. per liter verlaagd en ge bracht op 13 ct. ppr liter Gisteravond kreeg onze plaatsgenoot J. A. bij het lossen van een aulo met visch een volle ton op een vinger, zoodat het vlcesch van dien vinger aan den top ge heel werd afgekneld. Dr. N. verleende ge neeskundige hulp. RUNSBURG. Gemeenteraad. De electrificatie der ge meente B. en W. zullen nadere besprekingen voeren. Voorzitter: burgemeester J. L. Bosschieler. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met ge bed. De voorlezing van de notulen van de vorige vergadering wordt aangehouden. De voorzitter deelt mede dat in bespreking zal worden gebracht het eenigste punt van de agenda, electrificatie van de gemeente, en schorst daartoe te 7 1/4 uur de openbare ver gadering. De geheime vergadering, waarin door een deskundige nadere toelichting ver schafte. duurde lot kw'art vgor elf. Na heropening van de openbare vergade ring, dankte de voorzitter den deskundige voor het uitgebracht rapport en de leden voor de betoonde aandacht. B. en W. werden zonder hoofdelijke stem ming gemachtigd nadere besprekingen be treffende deze kwestie te voeren met de Eleclriciteitsfabriek te Leiden. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Tol ouderling van de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de heer Btoemendaal SASSEN HE1M. Jubileum Mej. De Boer. Vijf en twintig jaren praktijk als vroed vrouw, in dezelfde gemeente, is wel iets om even bij stil te staan, om niet onop gemerkt te laten voorbijgaan. In hoeveel gezinnen heeft mej. De Boer in dien tijd niet bijstand verleend, in voor die gezinnen spannende oogcnblikken. Het ging immers altijd om het leven van moe der en kind. Is het wonder, dat zoo velen zich heb ben beijverd, om den lOen Maart mej. Do Boer te maken tot een voor haar ouver- getelijken dag 1 Niet zoodra was het bekend, dat 10 Maart 1927 d e dag was, of in korten tijd had zich een couiité gevormd, met aan het hoofd de burgemeester. Dc leden heb ben de geheele gemeente in de gelegen beid gesteld een blijk van waardeering te geven. Doch zii hebben zich ndet beperkt tot Sassenheira, Mej De Boer immers ver leent ook hulp aan De Kaag, Derde Poel laan, Noordwijkerhout, Voorhout en War mond. Dc daar wonende patiënten en oud- patiëDten zouden zi<*h belcedigd hebben gevoeld, wanneer het comité hen niet had laten deelen in de huldiging. Het werk van de comitéleden is met bijzonder succes bekroond, wat wel blijkt uit de aangeboden cadeaux, als: Van Sas senheim een crapeau, een boekenkast, een vulhaard, een gouden armbandhorloge, boeken, een lamp cn een elcctrische zak lantaarn. Van de Kaag: een lamp. Van Voorhout en Noordwijkerhout: een pluche tafelkleed e>n van de Derde Poellaan een tafeltje met bloempot en cJyvia. Van War mond: een zilveren servetring en een vin- gerdoekring. Om even drie uur werd de jubilaresse de 'keurig versierde zaal van „liet Bruine Paard waar aanwezig waren, behalve het comité, een groot aantal belangstel lenden, binnengeleid door dr. Quant, die haar met zijn auto van haar woning had afgehaald. Zij werd het eerst toegesproken door den burgemeester, ongeveer als volgt: Waarde Juffrouw De Boer. Van heeler harte heb ik op me genomen op dezen dag u toe te spreken en te ver tolken de oprechte gevoelens van de zeer, zeer velen, die u zoo hartelijk dankbaar zijn voor het vele goede, dat u in honder den gezinnen in onze gemeente hebt ver richt, namens wel alle anderen in deze gemeente, die uw werken hoog waardec- ren en u evenzeer een warm hart toe dragen. Op dezen dag,- vóór 25 jaren, deedt gij uw intrede in ons goede dorp, in een func tie, die van u veel opofferingen zou vra- gen, waarvoor gij dag en nacht paraat moest zijn, in een functie, welke, trots regen en stormen, in kalmte en vooral :n wijsheid moet worden uitgeoefend. Een functie, welke u een levensbestaan moest bezorgen, maar die niet goed zou kunnen worden vervuld, wanneer niet de liefde voor de schoone.maar niettemin zeer zware taak de overhand had over het eerste. Het zijn juist de talrijke bewijzen van uw onbaatzuchtigheid en goedhartigheid, dio u bij onze bevolking zoo bemind hebben gemaakt. De functie van vroedvrouw is m.i. meer te beschouwen als het voldoen aaD een roeping, dan een betrachting in den strijd om een levensbestdan, omdat toch op dit terrein de naastenliefde eigen lijk richtsnoer aan het werken moet geven. In duizenden gevallen bebt gij goede hulp verleend. Ja, meestal waren het voor uw patiënten bange uren, smartvolle uren, maar tactvol beleid, uw kalmte, uw lief devolle en streeleDde behandeling maakte de barensnood tot een blijde verwachting en deedt grij de komst der vreugde ver haasten. Bij dat al wist gij uw angstige bezorgdheid op meesterlijke wijze voor de u toevertrouwden te verbergen. Gij leefdet dan spoedig mede in de vréugde, welke iD het gezin was gebracht, waardoor dan de oogcnblikken van wee al ras werden ver geten. En wat sierde u dan nog het meest Dat u zoo dikwijls u zelf vergat, en niet alleen uw diensten belangeloos verleende, maar bovendien materieelen steun ach terliet. Zeide ik zoo juist niet, dat uw werk in hoofdzaak if het voldoen aan een roeping? Moge God u looncn, wat u aan Zijn ar men in stilte hebt gedaan. Ik weet, gii zijr te bescheiden, gij wilt liever niet, dat ik op deze wijze voortga, maar op een dag als deze, wanneer wij uw arbeidzaam leven van een kwart eeuw overzien, dan mag en moet het one van het hart, dat wij u daarvoor dankbaar zijn. dat wij u daarvoor hulde brengen. Gij waart reeds, gelouterd en beproefd voor gij te Sassenheira kwaaint. Uw eerste hulp toch hebt gij verleend in een plag genhut, die u wel deed denken aan den stal te Bethlehem, waar voor den pasge borene geen ander wiegje gereed stond dan enkele zooden uit de heide. Hier hebt gij de beproeving doorstaan, en de herin nering daaraan hebt gij meegedragen op uw verder levenspad. Mej. De Boer, Sassenheim is u dankbaar en wenscht u dat te tooneD, door u eenigo geschenken aan te bieden als een blijven de dankbare herinnering. Ook de armsten onder onze inwoners hebben daartoe gaar ne bijgedragen. Vooral zij hebben deze ge legenheid aangegrepen om u te toonen, dat zij u dankbaar zijn. Moge het u gegeven zijn van een et» ander een welverdiend, aangenaam gebruik te maken gedurende vele jaren. En als een bijzondere onderscheiding moge ik u daarbij aanbieden dit prachtige gedenk-album, waarin de viering van dezen dag voor de verre toekomst is ge boekstaafd, waariü het Gemeentebestuur in waardecreDde bewoordingen getuigt cn deelt in de hulde, u gebncht; waarin ui Quant en zuster Strack van Schijndcl, die uw werk van meer nabij medemnkeu u hurte-woorden toesprekenwaarin het co mité, dat leiding aan dezen jubeldag heeft willen geven, met trols heeft vermeld, wat het u namens de dankbaren heeft kunnen aanbieden; waarin allen, die vandaag ko men complimentee-ren, gaarne hun hautf- teekening zullen stellen. Dit mooie hoek, u opgedragen, in keurige afwerking, met symbolische teekeningen, moge u een cel- verdiende zelfvoldoening schenken. Hierna werden door kinderen van do verschillende scholen gelukwenscheu, ver gezeld van bloemen, dc jubilaresse aan geboden. Door dc meesten werd het er kranig af gebracht. Als dr. Quant niet het woord had ge voerd zou ieder dat vreemd hebben go- vondeD en het zou hem zelf niet hebben bevredigd. Niemand, zei dr. Quant, die #u, mej. De Boer, beter kent dan ik, cn in uw kwa liteit als verloskundige, èn als mensch. Toen ik hier 16 April 1906, als plaatsver vanger van dr. Metzelaar, kwam, riep u reeds dienzelfden dag mijn hulp in. Ik was toen nog heelemaal de boekenmau, kendo het leven nog njet. Herinnert gij u dien eersten dag? Herinnert gij u ook dien naoht, kort daarop, in de Haarlemmer meer We hadden daar een ernstig geval. Toen ik zei: „Dat doen wij zoo", kreeg ik van u ten antwoord: „Maar ik doe het zoo." Van af dien tijd heb ik u leercn waardeeren als een persoonlijkheider heeft zich een band tusscheu ons gevormd, welke met de jaren is versterkt, omdat ik dikwijls uw steun heb mogen ondervinden. Tijdens mijn ziekte hebt gi.j mijn za-ik behartigd. Tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis te Leiden, hebt gij mij niet opgezocht. Dat was geen gemiB aan be langstelling maar gebrek aan tijd. Mej. De Boer, gij hebt altijd een een zaam leven gehad, maar gij hebt steun en kiacht gevonden in de waardcering van vw werk. In uw kamer hangt een schilderij van Toorop, voorstellendevuur, medi tatie en berusting Toen gij hier kwaaint, waart gij een eD al vuur, ge zijt door u« meditatie heengekomen en gekomen in de berusting. Een mensch, die 't moeilijk heeft zoekt naar iet», dat oiet is van deze wereld. Dat ook hebt gij gedaan. Ln het vriende lijke gebouwtje iD de Julianalaan vindt go telkens weer steun in moeilijke ureD en ge draagt er iets uit mee uw leven door. Na 25 jareD staan we weer tegenover elkander, maar nu geheel ander^ dan in 1900. Ik eer m u de persoonlijkheid wat het hoogste goed is van mcnschenkinderen. De heer Van Breda sprak de jubilaresse toe als vriend, waar zij eenigen tijd bij zijn ouders heeft ingewoond. Hij sprak den wensch uit, dat de vriendschap nog vele jareD zal mogen dureD en dat mej. De Boer nog lang moge gespaard blijven voor Sassenheim en Omstreken. Mej. De Boer verkreeg toen het woord, om daük te brengen aaD het Gemeente bestuur, voor alles wat dit voor haar heeft gedaan, aan de gemeenteambtenaren voor de prettige samenwerking, aan patiënten en oud-patiënten, aan het personeel van den St Bernardus en verder aan allen, die haai* dezen dag hebben gemaakt tot een vaD de schoonste baars levens. Zij eindigde met: Heil zij u en uw gezinnen tot in lengte van dagen. Hierna werd van jubilaresse, omringd van de leder van het comité een foto ge nomen, waarna de zeer drukke receptie een aanvang nam. VOORSCHOTEN. R.-K. Kiesvereeniging. ln het R.-K. Vereenigingsgebouw verga derde de R.-K Kiesvereeniging onder lei ding van deD voorzitter, den heer O. Schippers. Deze vergadering was belegd •ven einde de voorloopigc groslijst op te stellen voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad. De heer L. H. v. Wissen, wethouder der gemeente, wensih- te geen candidatuur meer te aanvaarden. Op de voorloopige groslijst werden ge plaatst de beeren H. Th. Does W. G. Duy- nisveld (aftr.), B. H. van den Heuvel: J. F de Kleermaeker (aftr): P. J. Koot L J van Leeuwen: G. Lamboo: J. A Mens (aftr.); W. J. Oremus; J. H van Uffelen; J. C. Wagtendook »?n C. vaD Wis sen Hzn Op Zondag 27 Maart a.s. zullen de stemmingen plaats, hebben voor de 4 candidaten, die gekozen zulle*» worden tot leden van den raad en op Zondag 3 April a.s voor de 4 overige plaatsen op de gros- I ij st. Bij de rondvraag werden o m. bespro. ken de sohoolgeldregeling, 't raadhuis enz.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9