,0f^m SUN-MAID ROZIJNEN Qeuriger rijst? griesmeel' maïzena- puddings met AGENDA. MUZIEK. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Vrij dig. Sladszaal (groote zaal' Concertgebouw orkest Solisten llona Durigo en Jacques Urlus. Halfacht Zaterdag. Stadszaal <groole zaal): Gymnasliekuit- voering „Donar". 8 uur. Zondag. Leidsche Schouwburg: Tooneeluit-voering „Nut en Vermaak." „Om 10.000 dollar". 8 uur. De avond-, nacht, en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Maart waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 0, telefoon 807. RECLAME. 9206 „SURSUM C0RDA". Hoo minder een programma voor een mu ziekuitvoering uit grootere werken kan be slaan, des te moeilijker is de samenstelling ervan. Dat ondervindt iedere zangvereeni- ging, die zich toelegt op de bcoelening van den a capella-zang. Men is veelal aangewe zen op kleine nummertjes. Elk dier stukjes beweegt zich natuurlijk in zijn eigen sfeer, heeft zijn eigen stemming. Ze zoo aan elkaar te rijgen dat het programma „afwisselend" wordt, biedt weinig hoofdbrekens. Maar om Z" zoo te ordenen, dat het programma tevens eon éénheid vertoont, is, waar het spook der verbrokkeling dreigt, zeer moeilijk. Aan dit laatste euvel is het programma van Sur- sum Corda's concert niet geheel ontkomen. De logische groepeering naar den stijl kon den we niet onverdeeld bewonderen. Geeste lijke en profane, oude en nieuwe liederen stonden in wat te bonte rij. Om van de eene stemming in de andere te komen eischle van den aandachtigen toehoorder nog al eens een tour de (orce. Intusschen, le billijkheid gebiedt rekening te houden met de omstandigheid dat hel Haagscbe man nenkoor „Die Haghesanghers" een deel van hel programma voor zijn rekening had geno men Om en om traden beide vereenigingen op. Eischen van praclischen aard zullen dezen keer allicht de slijlverzorging bijzon dere bezwaren in den weg hebben gelegd. Afgezien van de kwestie der ordening valt de keuze der uitgevoerde liederen on voorwaardelijk te loven. Wat Cuypers laat zingen is altijd interessant. Aan zijn speur zin danken we de kennismaking met menig werk van vroeger ol later tijd, van eigen bodem o( uit den vreemde. Een zeer geluk kige vondst noemen we do beide Hongaar- sche liederen, door Sursum Corda in de landstaal gezongen. Hel eene „Nem tudom" van een componist, van wien we niet meer dan den naam welen (K. Rangroc) is een allerbekoorlijkst, aandoenlijk liefdeliedeen verrijking van hel repertoire der zangver- eeniging. Het andere is de overbekende Hongaarsche melodie, die al zoo menigen componist them^ische stof heeft opgeleverd (o. a. Liszt in zijn Hongaarsche Fantasie). Maar hoe aardig is het dm dat prachtige volkswijsje nu eens als echt volkslied te hooren zingen: vooral als het rhythmisch zoo fijn verzorgd isl De beide Fransche num mertjes van Lodewijk XIII. die een verdien stelijk componist is geweest, en van Jacq. Lefèvre zijn een paar juweeltjes. Het mooie, vroeger al eens uitgevoerde „Balaille de Marignan" van JannequiD, is door kleur rijke. bijna orkestrale behandeling der stof, een reprise overwaard geweest. Noemen we nu nog het tweetal nummers uit het Geusen- liedtboek, door Cuypers kernachtig bewerkt, dan is Sursum Corda's aandeel in hel pro gramma aangeduid. De „llaghe-sanghers" zijn de dupe gewor den van auteursrechtmisère. Het bureau Looman verbood de uitvoering van Anton Verhey's Requiem en van een lied van WettigWeissenborn. Te elfder ure moesten daarvoor andere nummers worden genomen. Het mannenkoor zong van Cuypers: het goed geschilderde „Lente" met gelukkige toepassing van zoemslemmen (de bariton solist heeft zich hierin verdienstelijk ge maakt), verder het vrome „Jesu, dulcis momoria" en het torsche, warm gevoelde „Mijn taal" Bovendien nog een paar mooie zangen van Aiblinger en Josquin des Prés en het vooral om zijn oubolligen tekst zoo bijzonder inslaande volksliedje „Wat ik heb" van een onlangs overleden Beierschen componist Zander. Beide cobcerteerende vereenigingen staan onder leiding vgn Hubert Cuypers. Dat wil zeggen dal beide koren voorlrelfelijk worden aangevoerd. En omdat beide over goed ma teriaal beschikken, kan het niet anders ol beider prestaties moeten dezelfde kwalitei ten verloonen. Geacheveerde, beschaafde zang, de werken voorbeeldig ingestudeerd de voordracht vrij en gehoorzamend aan de intentie van den vurigen leider, maakten het luisteren lot een groot genot. Enkele nummers, van beide vereenigingen. vielen zóó in den smaak dat ze gebisseerd moesten worden. Sursum Corda heeft door de mede werking van „Die Haghe-Sanghers" aan zijn concert een zeer bijzondere aantrekke lijkheid verleend. Met goeden mannenzang worden we niet verwend En het is toch een genot voor het oor: zoo'n volle koperen klank, steunend op bassen, zware orgel pijpen gelijk. Het succes is zeer grool geweest. Beide koren en de dirigent zijn enthousiast gehul digd. De groote zaal had voller kunnen zijn. NED HERV. KERK. Beroepen: Te Polsbroek: D. Bax, te Oude-Tonge. GEREF KERKEN. Beroepen: Te Meliskerke: J. W. van Tol, le Scharendijke. Aangenomen: Naar Alphen aan den Rijn: J. H. A. Bosch, te Nijverdal. Bedankt: Voor Dokkum: P. Deddens, te Rijswijk (Z.-H.). GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Goes: J. Fraanje, le Barneveld. Da. J. L. VAN GRASSTEK. Onze qud-stadgenoot, ds. J. L. van Gras- stek te Edam, hoopt Zondag 3 April zijn in trede le doen te Zandweer, na bevestigd te zijn door prof. dr. J. de Zwaan, hoogleeraar te Groningen. DE ALGEMEENE TOESTAND. De zitting van den Volken bondsraad Interview met Stresemann Klacht van Vandervelde. De Volkenbondsraad beeft gistermorgen een openbare zitting gehouden, die bijna uitsluitend gewijd was aan, de economische en financieele kwesties. Vandervelde liet de rapporten goedkeuren over de bevredi gende vorderiugenin het afgeloopsn kwar taal betreffende de onderbrenging der Bul- gaarsche vluchtelingen, de bank- en munt hervorming in Estland, de leening voor Estland, het driemaandelijksch verslag van do commissie voor de Grieksche vluchtelingen en den financieelen toestand van Danzig. Polen en Danzig verklaarden in de Raads zitting de aanbevelingen der financieele commissie aan te nemen. Vandervelde als Raadsvoorzitter, Van Elamel als hooge com missaris voor Danzig, en Stresemann als Raadsvoorzitter, spraken hun vreugde uit over dit gunstige resultaat. Goedkeuring is gehecht aan de verdere benoemingen voor de economische wereld conferentie van 4 Oct. a.s., n.I. 6 per soonlijkheden aan te wijzen door de Inter nationale Kamer van Koophandel te Pargs, den voorzitter van den raad van beheer van het internationaal arbeidsbureau, den voorzitter van 't internationale landbouw- instituut te Rome, een lid aan te wijzen voor het I.V.V., 3 vrouwelijke deskundigen op economisch gebied, die de voorzitter der confer,en tie zal aanwijzen in overleg met de bevoegde internationale organisaties. Stresemann heeft de vertegenwoordigers der Duitsche pers ontvangen en met tien over de Detrekkingen tot uusiaad gesproken. Dit naar aanleiding van verschillende ge ruchten der laatste dagen uit Russische bron, waarin beweerd wordt, dat te Genèvo onder leiding van Chamberlain een onti- Russische coalitie-politiek wordt ingevoerd, waarby met onthullingen wordt gedreigd over geheime overeenkomsten, die er tus- scbeD Duitschland en Rusland zouden be staan of bestaan hebben. Stresemann verklaarde, dat er noch in het verdrag, noch in verband met het ver drag van Kapallo of dat van Berlijn geheime aispraken zijn gemaakt, on dat van de piannen, waarvan in deze geruchten sprake is, hem niets bekend is. Duitschlands verhouding tot sovjet-Rus land, zeide Stresemann, is van strikt eco- nomiochen aard. Een land als Rusland, met meer dan 150 millioen inwoners, kan niet duurzaam van Europa afgesloten blijven. Als buurstaat van Rusland is het vóór Duitsch- iand van belang een belangrijke goederen- wisseling in stand te houden. Die Duttsch- Russische goederenwisseling zou van even- tueele politieke venvikkehngen tusscnen En geland en Rusland ernstig te lijden hebben. Wat de politiek van het nieuwe Duitsche kabinet betreft, verklaarde Stresemann nog, dat hij geen minister zóu kijven, indien de Duitsche regeoring een anderen politieken koers zou voorschrijven, dan die welke Jeiddc van Locarno naar Genève. De regeeringsverklaring van Marx heeft er destijds ten stelligste op gewezen, dat de tol nu gevolgde buitenlandsche politiek zal V orden voortgezet. Wat de kwestie der Rijnland-ontruiming betreft, verklaarde Stresemann, dat de we- relo er zich rekenschap van dient te geven, da. men niet voortdurend over de zegepraal der vredesidee kan juichen en tegelijkertijd 75.000 man vreemde troepen is Rijnland handhaven. Hg had dan ook met Briand en andere ministers de kwestie herhaaldelijk en nit- voerig besproken. - Iets anders is, of thans het tijdstip reeds gekomen is, waarop de Duitsche regeering een officieele demarche in deze aangelegen heid ondernemen kan. Duitschland behoudt ziel het recht voor, het juiste oogenblik ten deze te kiezen en zal dan, zoo als van zelf spreekt, van de. rechten, welke het vredesverdrag het toekent, gebruik maken. Vandervelde deed bij Stresemann zijn be klag over de gratie, die te Berlijn verleend is aan de twee Duitsche politiemannen, die door de rechtbank van Stettin veroordeeld zijn wegens den moord op den Belgischen luitenant Graff en legde den nadruk op den slechten indruk, daardoor in België teweeggebracht. FRANKRIJK. Het kiesrecht-ontwerp. Heden zal het wetsontwerp der regeo ring over heb districtskiesrecht worden in gediend. De hoofdlijnen zijn: indien het ontwerp ongewijzigd aangenomen wordt, zal het aantal afgevaardigden 687 bedra gen; het minimum Fransche inwoners per district bedraagt 40.000; bet maximum 100.000. Bij de eerste stemming beslist do absolute meerderheid; bij do tweede, die acht dagen na de eerste plaats heeft, de betrekkelijke meerderheid. De minister van binDenlandsche zaken zeide, dat, de regeering van meening zijnde dat de bespreking van het leger- ontwerp den voorrang moet hebben vóór elke andere kwestie, zich 6tellig zal ver zetten tegen de bespreking vaD de kies wet vóór de definitieve goedkeuring der militaire ontwerpen. ENGELAND. Ciedieten voor de vloot en de luchtvaart. Het Lagerhuis heeft de begrooting voor de luchtvaart aangenomen met 225 stem men tegen 12. De vlootcredieten voor liet komende jaar bedragen 58 millioen p.st, dat is'een ver mindering van ÏOO.COO p.st. Het effectief bedraagt 102.275 man, 400 man minder dan verleden jaar. De toelichtende memorie der vlootbe- gi ooting zegt, dat het program voor 1927 een bepaliDg bevat tot het op stapel zet ten van dne kruisers, 8 torpedojagers, 6 duikbooten eD 2 mijnvegers. De bestellin gen voor alle schepen van het programma van 1926 met inbegrip van het dok van Singapore, zijn ondergebracht. ITALIË. Mussolini tevreden. In den ministerraad heeft Mussolini verklaard, dat dc orde, tucht en vlijt van de bevolking niets te wenscüen overlaten. Niet de geringste gebeurtenis heeft den rustigon gang van zaken gestoord. Onder leiding van secretaris-generaal Turafci hoeft de fascistische party een vasten vorm aan genomen; zoo gezuiverd en verbeterd, ie het fascisme zich steeds de hooge verant woordelijkheid van zijn taak bewust en ie het- een krachtig eoDtroleerend lichaam van het huidige regeeringsstelsel geworden. De aansluiting van alle krachten des lauws bij de nieuwe orde gaat geregeld voort. Hot besluit van de katholieke vakvereeni- gingen wijst ook de katholieke arbeiders hun plaats in de fascistische vakbeweging- Alle sportvereeniginge-D met honderddui zenden jonge leden hebben zich onder do hoede van het fascisme gesteld. Den 27en Maart, den verjaardag van de stichting van de partij, zullen meer dan 60.000 jon geLieden in de partij en terzelfder tijd in dc militie worden opgenomen. POLEN. Uitbreiding der staking. De staking in de Poolsche textiel-ra- dustrie heeft zich aanmerkelijk uitgebreid. Alleen te Lodz wordt het aantal stakers op 130.000 geschat. In deze stad heeft zich ook het kantoorpersoneel bij do staking aangesloten. De patroons hebben het voor stel tot het toestaan van een loonsverhoo- ging van 10 pfc. van de hund ge-Wezen. LETLAND. Het verdrag met Rusland. Een Enropeesche uitbreiding? De Letlandse he minister van buitenland sche zaken, Zielens, verklaarde op een persreceptie, in verband met dc onderhan delingen met de sovjet-Unie, dat het non agressie-verdrag de volgende bepalingen zal bevatten: Beide partijen verbinden zich neutraal tc blijven voor het geval, dat één der ver dragsluitenden door een derde mogend heid aangevallen wordt en aan geon com binatie deel tc nemen, dio tegen de poli tieke onafhankelijkheid en de territoriale onschendbaarheid der andere partij go- richt is, of een economisehen resp. finan- aieelen boycot tegen deze voeren wil. Men is het nog niet eens geworden ten aanzien van do formulecnng der rechten en plichten van Letland tegenover den Volkenbond, waar Letland loyaal en doel matig mee samenwerken wil. De sovjetrUnie toonde zich buitenge woon tegemoetkomend, daar zij toestem de in een arbitrage-commissie onder een neutralen voorzitter. Voor do politieke stabilisecring en het behoud van den vrede etel ik voor een pact tot handhaving van den politieken toestand op den Oostelijken oever der Oostzee tusschen Finland, Estland, Let land en Lithauen eenerzijds en Duitsch land, Frankrijk, Engeland en de sovjet- Unie anderzijds te sluiten. RUSLAND. Een onvriendelijke daad. Naar aan lending van de ratificatie van het Bessarabische protokol door Italië, schrijft de „Izvestui", dat men elke op lossing in een kwestie die de rechtmatige belangen der sovjet-rrgeering raakt, elke overeenkomst die zondeT haar of tegen haar wil tot stand komt-, mot een vastbe raden verzet van deze regeering zal stui ten. De sovjet-regeering beschouwt den stap van Italië als een onvriendelijke daad. GRIEKENLAND. Einde der steking. Door de houding der regeering die heeft gedreigd met ingrijpen, is de staking ge ëindigd. CHINA. Rust aan het front - Relletjes te Woe-Hoe. Aan de fronten heerscht thans rust, ten gevolge van den regenvaL Over de vrijlating van mevr. Borodin ie nog niets bekend. De drie sovjet-agen ten schijnen toch nog in leveD te zijn. Te Woe-Hoe, gelegen aan de Jangtse, ISO mijl westelijk van Sjanghai, hebben ernstige onlusten plaats gehad. Het ge peupel plunderde het douanegebouw en sloot vervolgens eenige Europeanen op. De Europeescne vrouwen eD kinderen wer den daarop in veiligheid gebracht op een Engelsoh stoomschip, waarna de militaire gouverneur van Woe-Hoe een detachement troepen liet aanrukken, dat evenwel niet in staat scheen de orde te herstellen. De Britsche kruiser „Emerald" werd van uit Nanking naar Woe-Hoe gezonden om er de Engelscke levens en eigendom men te beschermen. De laatst ontvangen perstclegranimen melden, dat de Chraee- sche autoriteiten er tenslotte in slaagden de orde te herstellen en Tsjeng-Tsjien, de bevelhebber van een der Zuidelijke legers te Woe-Hoe is aangekomen en de leiding op zich heeft genomen. Het is nog niet geheel duidelijk hoe het relletje Ï6 o4.af staan, hoewel sommige berichten melden, dat dc Chineezen trachtten beslag te leg gen op een tndo-Obineesch vaartuig, dat besterad was voor troepenvervoer. Deze aanslag werd door de Britsche mariniers op tactvolle wijze afgeslagen. BUITENLANDSQH GEMENGD. DE JONGSÏE CIJFERS/ OVER DE JAPANSCHE RAMP. De laatste cgfers, door het ministerie van biunenlandsche zaken betreffende de slachtoffers der aardbeving, zgn2458 dooden, 4107 gewonden, 88 vermisten. Er zgn 5000 huizen door brand verwoest en 2000 zwaar beschadigd. GROOTE BRAND TE MERXEM. Te Merxem bij Antwerpen zgn (le groote opslagplaatsen van de American British Tobacco Co., eon oppervlakte beslaand van 1300 vk. Meter houten loodsen, waarin een groote hoeveelheid tabak en tevens een tiental auto's waren geborgen, geheel in vlammen opgegaan. De schade wordt op ongeveer drie millioen francs geschat DE DAAD VAN EEN WAANZINNIGE. To Halle heeft eon vrouw van een kassier van de spaarbank in een aanval van zins verbijstering haar slapenden 17-jarigen zoon met een mes zwaar gewond, haar man met revolverschoten gedood en vervolgens haar nog levenden zoon eveneens met revolver schoten afgemaakt. Na deze dubbele mis daad sprong de waanzinnige uit het raam vau de derde verdieping van haar woning. Zij werd zwaar gewond opgenomen en naar een ziekenhuis gebracht. GEVAARLIJKE LIEFHEBBERIJ. Te Huettenheim bg Bruchsal (Duitschland) bracht een zangvereeniging een serenade aan een lid, dat naar Amerika zou vertrek ken. Enkele jongelui maakten van deze ge legenheid gebruik, om twee oude mortieren af te schieten. Een der mortieren sprong uit elkaar, met het gevolg, dat aan twee dames een been werd afgerukt. Een harer verkeert in levensgevaar. De dadér.s zijn in hechtenis genomen. AUTO-ONGELUK. Gisternacht is een auto, die op weg was naar Dusseldorp bg Werden in de Roer gereden, vermoedelijk omdat mist het uit zicht belemmerde. Van de 6 inzittenden konden zich 3 redden, terwgl de 3 anderen, een dame en twee heeren, verdronken. Twee Igken zgn geborgen. DE MIJNGASONTPLOFFING TE HAMM. Van de ongeveer 20 mannen, die ten gevolge van de mgngasontplollrag in de mijn De Wendel bg Haram, verleden wee*, met brandwonden naar ziekenhuizen zgn ver voerd, zgn er sindsdien drie overleden, onder wie de eerste ingenieur dr. Schlatz. De andere slachtoffers zijn nu buiten levens gevaar. EEN DURE KUS. Bij een Keulsch restaurateur was een jong meisje als kassierster aangesteld, dat zich waarschijnlijk verheugde in een lief gezichtje althans op een goeden morgen gaf haar patioon haar een klinkenden kus, waarbn de waard echter buiten zijn vrouw had gerekend, die hem op heeterdaad betrapte en kort beraden de kassierster onmiddellijk op straat zette. Maar daarmede ging de rechtbank niet accoord: de restaurateur moet 394 Mk. schadevergoeding betalen we gens contractbreuk. De president der recht bank besliste, dat er geen aanleiding was voor een onmiddellijk ontslag van de kas sierster, daar de beklaagde immers zelf de scbuld was van het ontslag. DOKTER DOOR PATIENT VERMOORD. Een droevig drama heeft zich nabij het ziekenhuis te Issoudun (Frankrijk) afge speeld. De 53-jarige Raoul Martin, woonachtig te Issoudun en in het ziekenhuis sinds Aug. van het vorig jaar verpleegd wegens ge deeltelijke verlamming, heeft den directeur geneesheer van het ziekenhuis, Guilpin, met een revolverschot vermoord. Martin, die loopend patiënt was, bevond zicb in een laan nabij het ziekenhuis, toen dr. Guilpin naderde. Zg voerden heel vrien delijk een gesprek met elkaar, doch toen de dokter zich verwijderde, nog een weinig naar Martin toegewend, trok deze plotseling een revolver en loste een schot od den gereesheer. In de zgde getroffen, slaakte dr. Guilpin een kreet van pijn. Hg had echter nog de kracht om naar het ziekenhuis te loopen. Een rodere geneesheer, die onmiddellijk ontboden werd, achtte een chirurgisch in grijpen noodzakelijk, doch dr. Guilpin, die volkomen helder van geest gebleven was en den ernst van zijn toestand begreep, zeide: „Ik voel, dat ik sterf!" Inderdaad bezweek hij een half uur na den aanslag. Martin intusschen liet zich, zonder eenigen tegenstand te bieden, arresteeren en zeide slechts: „Ik heb een domheid begaan!" Men denkt, dat 's mans denkvermogen gekrenkt is. RECLAME. 8793 UIT CHINA. SJANGHAI, 11 Maart (Reuter). W» zijn twee arbeiders die op hun post get* ven waren door betaalde moordenaars dood. De spoorwegstaking in Woesoen? duurt nog voort, evenal6 do stakingen is de spinnerijen. PEKING, 11 Maart. (Reuter). De aan komst van G00 gewonden toont aan dat d# strijd in Hod^-d zich verscherpt De Noor delijke troepen blijven steeds voorigaan de Gele rivier op verscheidene punten ever to steken onder dekking der artillerie, niettegenstaande bet verzet van ch; ge- isoleerde strijdkrachten van Wofc-Pea-Foe, welke zooals zij verklaarden, zich op het standpunt stellen, half onafhankelijk te zijn van de Kantönneezen, en half aan hun zijde te staan Op die manier vormen zij een tegenstand dio de Noordelijken eerst met geweld moeien breken, voordat zij met do Zuidelijken kunnen slaag» raken. OVERSTROOMING IN FRANKRIJK. PARIJS, 11 Maart. (Belg. Tel. Ag.) Ten gevolge van de voortdurende hevige regens zijn de rivieren in het Zuid-Westen van Frankrijk buitengewoon gezwolleD, waardoor ernstige schade is aangericht Nabij Cahors waren 27 personen genood zaakt een goed heenkomen te zoeken Cora- bles en Moulin zijn door bet water omringd cn het is feitelijk onmogelijk deze plaatsen hulp te bieden. NOODLOTTIGE BRAND. PARIJS, 11 Maart. (-Belg TeL Ag.) D« „Herald" verneemt uit Moskou dat brand is uitgebroken in een sohool van het dorp Karavaikar in de provincie Dwina. Reedi zijn de lijken van 27 kinderen en jong» lieden teruggevonden, maar er worden ncf 40 personen vermist. SCHIP MET MAN EN MUIS VERGAAN. OSLO, 11 Maart. (N.T.A. Draadloos). De Noorsche stoomer „Amanda" is bij Madagascar vergaan. De bemanning van 19 koppen i6 omgekomen. JAPAN WEER BEZOCHT. OSAKA, 11 Maart. (Reuter) Het van West-Japan, dat eenige dagen door oen aardbeving werd vernield, wordt thans geteisterd door een hevigen storm Ver i schillende tijdelijke gebouwen, waanD dfl vluchtelingen waren ondergebracht, ZUD omgewaaid DOOR EEN LAWINE OVERVALLEN. DAVOS. 11 Maart. (V. D.). Vijf Duitsche hotelgasten zijn tijdens een <kitocht door een lawine overvallen, met het gevolg, dn! vier hunner door de ijsmassa's bedolven werden; de vijfde slaagde er in zich te Nsvrijden. B® reddingsbrigade, die onmiddellijk op onder zoek uitging, vond een der skiloopers leven loos terug; de andere drie slachtoffers, o. een vrouw, zijn nog niet gevonden. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAK VERSCH-VLEESCH-EXPORTEURS. Naar de „Slagerscourant" verneemt, is een te Zwolle gehouden vergadering besloten tot oprichting van een Nederlandsrhe ><jr- eeniging van versch-vleesch-exporleurs 1° leden van het bestuur werden gekozen heeren J. Smilde te Rotterdam, I Le\ders- dorlf te 's-Gravenhage. T Stout le Nieuwer- kerk. E. Smilde en A. Folkerls te Harlingen. Statuten en het huishoudelijk reglemen zijn reeds vastgesteld Be Koninklijke g°e keuring daarop wordt aangevraagd. OVERREDEN EN GEDOOD. Het 5-jarig zoontje van den heer Runsing, te Ter Apel, 6pelende b(l e™ handkar nabjj diens woning, werd, toer 9 van de kar was weggegaan, door een in passeerende auto overreden. Het kind leed spoedig na het ongeval 3an de komen verwondingen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2