ANEKDOTES. meegemaakt het verhuizen naar het nieuwe ziekenhuis? En nu ben je weer thuis. Och wat vreeseJijk aardig dat je hond zoo blij was toen je weer thuis kwam, dat zou ik graag hebben gezien, ik houd zoo erg veel van dieren. Willem en Jan Overduyn, dank voor jul- lie gelukwenschen, ik hoop, dat al jullie wenschen voor- mij vervuld zullen worden. Neen, dat zou niet gezellig zijn als ik op mijn verjaardag den heelen dag moest schrijven, ik ben dan gelukkig al klaar. Frieda Rosin, o dat is gemakkelijk voor de brieven over en weer dat die juffrouw daar in de buurt woont, dan kan die het vertalen. Is Hertha zoo'n lieve hond, wat voor soort is het? Heiltje en Wiesje Vis, jullie brieven zijn nog mooi op tijd gekomen en jullie had goed je best gedaan. Neefjes en nichtjes uit het'kinderzieken huis. wat gezellig dat jullie wisten dat ik 10 Maart jarig ben. En wat een mooi lijstje heb ik gekregen! En hebben veel kinderen daaraan gewerkt? Ik vind het heel lief van jullie, ik zal het op mijn verjaardag bij mijn cadeautjes leggen, is dat goed? Corry Bakker, heb jij ook nog vlaggetjes voor mij geteekend, is dat ook voor den feestdag? Henk Vermeer en Jaantje Bongenaar, die daar naast elkaar liggen, hebben die allebei ook aan het lijstje ge holpen? Bart Benning heeft nog mogen kleuren aan hot schilderijtje voor hij naar huis ging, erg aardig en Bart had mij ook veel geschre ven, maar nu leest hij dit -misschien niet, als hij al weg is. Cor Hansen heb ik al apart ge antwoord. Dag lieve Baby en Jopiei Wat zullen jullie het allemaal heerlijk hebben in dat mooie nieuwe ziekenhuis. Gerda Bakker ziek geweest? nu toch ge lukkig weer beier. Dat trof jij goed dat je vroeger vóór dat je naar school ging, alles met je linkerhand deed. maar natuurlijk mag. dat op school niet dus moest de juffrouw het je afleeren. W. en L. Krassenburg wat aardig wat je schreef over je moeder van vroeger, ik zou haar misschien wel herkennen als ik haar eens zag. Louis wel gefeliciteerd hoor, toe vallig hè jij 4 dagen na mij. Dank voor de gelukwenschen. Marie Burghoorn je bent mij welkom en je mag mij Tante noemen. Truus Jansen 2 brieven van je gekregen. Beterschap hoor Anje de Gelder neen op dat heel kleine postpapier van jou. zou je nu niet veel heb ben kunnen schrijven. Het is je nog best ge lukt het schrijven met de linkerhand. Annie Bavelaar aardig dat je dubbele moeite deed Hoe i9 het met je? al heelemaal weer beter na de operatie? Zoo, is je jongere zusje linksch? ja dan zou het haar niet veel moeite hebben gekost Jaap Roos wil je voortaan ook mijn naam öp het adres zetten, dat is gemakkelijker voor het Bureau L D. Viertal Kouprie wat een brieven, ook nog die der vorige week. Ik hoop dat je moeder gauw zal aansterken en weer op mag staan. Hel was zeker erg naar, toen moeder in het ziekenhuis lag Flink van Paultje dat hij nu ook zoo zijn best deed. Trèn Garszky alleen maar een brief der vorige week van je ontvangen, kon je niet meedoen aan het prijsraadsel? Annie en Tini Epskarap alleen de brief der vorige week ontvangen. Ik moest wel lachen over dat verhaal van die bloembol len Waarom deden jullie niet mee aan het schrijven met de linkerhand? te moeilijk? Nu ga ik toch hcugch een einde maken San deze correspondentie, die al weer heel lang is geworden. Nogmaals dank voor alle gelukwenschen, die nu al in de brieven waren. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. De prijzen der grooteren zijn toegekend aan: CATHARINA VAN EGMOND. JLAZINA VAN VENETIË. De prijzen der kleineren zijn toegekend aan: KOOS VAN DER LINDEN. WILLY DË NETS. Goed werk, met de linkerhand geschreven door de kleineren, ontvangen van: Mientje van Riessen, Pietje Jongeleen, Nico Vavier, Gerard den Haan, Kees Boer, Marie Visser. Jacob Rijsdam, Johan Rijsdam, Johanna van der Mey, Marietje van Daalen, Adri den Duik, Toos de la Bije. Koos Hof- stra, Jacobus Favier, Cor Hansen, Lena Oostveen, Annie van der Mark, Carel Han sen, Koos van der Mark. Rietje den Holder. Corrie Wagemans, Herman Zaalberg, Guurtje Oudshoorn. Rietje Oudshoorn, Le-nlje Elder- horst, Theo Elderhorst, Betsie Elderhorst, Jasper Koevoet. Arie Koevoet, Coba Koevoet, Aart van de Nadort, Koos Ruygrok. Dirkje Hopman, Cor Broers, Coba van der Laan, Annie de Bruin, Jan Evers, Jaap Bronsgeest, Hannie Mieloo, Ansie Hoope, Sander Ruyg rok, Coba Mulder, Lucas Mulder. Bertha Mulder, Koos Brouwer. Koos van der Linden, Wim Vavier, Ali Hij mans, Coot je Polder vaart, Wim van der Ham, Louis de Hertogh, Corrie de Hertogh, Plonia Smits, Joop Aal- bersberg, Jopie Maartense. Lena Kükler, Jan Overduyn, Wilhelmina Verkoren, Jan Wil lem Fakkel. Koos Fakkel Marie Barons, Wim Oppelaar. Margaretha Sierag, Piet Nie- boer, Cornelis Blaauw, Nel Hagoort. Henny Hulsbergen Henning, Rika van Iterson, Timmy Gooi, Teuna Breedijk Heiltje Vis, Wiesje Vis, Jaap Roos, Annie Bavelaar. Hen drik Jan Broeksema. Louis Krassenburg, Gretha Oudshoorn. Anje de Gelder. Truus Jansen, Maria Burghoorn. Nellie Kouprie, Paul Kouprie. Goed wezk met de linkerhand geschreven door degrooteien, ontvangen van: Nettie van Riessen, Lien de Graaf, Annie van der Plas, Maria van Duyn, Coby Keus, Nelly Rijsdam, Jo de Jongh, Mini Metselaar, Corry van Stralen, Cor van der Ham, Annie de l'Ecluse, Michela de Vleeshouwer, Johan van Veen, Otto Nekeman, Teunis Werkho ven, Bram Linschooten, Marie van Iterson, Bertha van Iterson, Neeltje Oudshoorn, Jansje Sjardijn, Nico van Wijk, Catharine van Egmond, Steef Klepke. Ploni van der Meer, Jan Smit, Neeltje Hoogendijk, Nelly van der Voet, Mina Nieuwenhuis Nellie van Dijk, Suzanna de Graaf. Emanuel Eljon. Clasina Ciggaar, Frieda Rosin, Coba van der Wart. Barrie Kenbeek, Thoma Hofstra. Annie van Oort, Lena de Vleeshouwer. Michela de Vleeshouwer, Hannie Willems, Alphons Del- forterie, Jacobus Ridderikhoff. Otto Crab- bendam, Bep Spierenburg, Mijndert Jongen- leen, Annie Jongeleen, Frans Schimmel, Ma rie Kükler, Piet Kükler. Ali Bodijn. Jaantje Bodijn. Bep Bodijn. Piet van der Laken. Wil lem Overduyn, A. Groene veld, Frans Popken. Beppie Bots, Louise Planje, Lies Hagoort. Clasina van Venetië. Greta Breedijk. Een brief met het vers van de twee Coninckskin- deren. Van wie is die brief zonder naam? Coba Haasnoot, Jenny Berkemeier. Gerda Bakker, Bep Broeksema. Wim Krassenburg, Cornelis Jean Lisesnber" Mori#» Kouprie, Marianne Kouprie. BRIEVEN MET GOEDE OPLOSSINGEN VAN DE VORIGE WEEK ONTVANGEN VAN: Bertus Boom, Corry van Stralen, Marie Koupne, Marianne Kouprie, Nelly Kouprie, Paul Kouprie, Aafje Groeneveld, Corrie Wa gemans, Jopie Maartense, Hannie Willems, Irèn Garsky, Mina Nieuwenhuis, Nelly van der Voet, Gerharda Eggink, Annie Eps- kamp,Tini Epskamp, Bertha Mulder, Lucas Mulder, Coba Mulder, Nico Kwestroo, Bram den Older, Nellie Broers, Corrie Broers, Toos de la Bge, Aart van de Nadort, Rika Barens, Marie Barens, Ali Heymans, Truus Jansen. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door Aart v. d. Nadort Wat heeft het water en de aarde, dat do lucht niet hoeft IL Ingezonden door Annie en Tini Eps Mjjn geheel van 12letters is een soon, die voor niemand der raadseljtH onbekend is. 1, 2, 3, 4 is iets waar I naai moet luisteren als het goed is; 5,H 12, 7 is het tegendeel van langzaam; sl 10, 4 hebben we in den mond. HL Ingezonden door Marietjo van Daalefl r r r r r r r r op de rrrrr heeftB zien rijden. Lees dit eens; wat staat hfl IV. Ingezonden door Lena Oostveen. I Een plaats in Gelderland van 12 lettJ 4, 2, 12 een altijd groenen boom; 5,1 een lengtemaat; 11, 7, 7, 8 een meisj naam; 1, 6, 8, 10 wordt gezaaid en 1 maaid; 9, 8, 8, 1 is niet hoog. V. Ingezonden door Wim en Cor v. d. Ei Mjjn geheel is een dag; mgz eerste men graag als men gewerla heeft; q tweede is een begroeting. VL Ingezonden door Jo Aalbersberg. I Een spreekwoord van 5 woorden, 21 1 ters, het begint met een E. 13, 14, 15, I 7, een stad in Zuid-Holland, bekend do kaas, kaarsen en pijpen; 6, 7, 8, 9 he* men op 't hoofd; 1, 2 Komt van e vogel; 4, 5 een voegwoord; een 3, 11, 1 12 leidt ons; 17, 18, 19, 20, 21 een sti ingedijkt land. VIL Ingezonden door Carel Hansen. Mgn geheel van 3 lettergrepen geeft ai kinderen veel vermaak; met de 2 eed lettergrepen speleD meisjes graag; in; derde dient om dingen in op te bergd VUL Ingezonden door Jacobus Favier. Daar liep een manneke door de wei, Die droeg een rok zoo zacht ais zjj. Sneeuwwit, met zwarte panden. Hg had rood-leeren laarsjes aan, Daar kan hg mee door 't water gaan En door de weeke landen. Ingezonden door Johanna van der Mei „Zeg kerel, is dat waar, dat jou docht Griekscb spreekt. Waar haalt ze die g leerdbdd vandaan?" „Och, dat heb je verkeerd begrepe vriend, mijn dochter spreekt alleen mal door haar Griekschen neus." Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Verstrooide oude heer: „De kat moet ba bepaald ergens zitten, want ik hoor tol zoo duidelijk schreeuwen." De huishoudster: „Ja, mynheer, dat ik wel gelooven, u zit op het arme dier Ingezonden door Mini Metselaar. De juffrouw vraagt op school in eerste klasse: „En Jantje, vertel jij ces welke letter volgt er op de a?" .Jantje: „Alle andere letters, jufiroa»- Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Sergeant: „Wie heeft hel buskruit uitgi vonden?" Recruut: „Wel, zeker iemand van de artf lerie."' Ingezonden door Jaap Bronsgeest Moeder: .Jantje heb je de goudvisschd al schoon waler gegeven?" Jantje: „Wel nee Moe, ze hebben he water van gisteren nog heelemaal niet

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20