No. 20550 VRIJDAG 11 MAART Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. j LEIDSCH DAGBLAD PRIJS OER ADVERTENT1EN: 80 Cta per regel. Bij cegelabonuement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertHntien uitsluitend bi) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdag* 50 Cts bij un maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueels df>zending van brieven 10 Cts Dorto te betalen Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT! Voor Leiden per 8 maanden 2 SB per week Builen Leiden, waar agenten gevestigd rijn. per week Franco per post 2 35 H- portokosten. Ï0.18. 0.18, I Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op 21 Jlaart 1927, des namiddags te drie uur. in ten der vertrekken van het Raadhuis zal «orden overgegaan tot de uitloting van de navolgende bedragen aan obligatiën in de daarbij vermelde geldleeningen der ge meente Leiden: 116000 in de 3% geldleening van 1896, pool f 1.069.000; 110000 in de 3geldleening van 1904, pool (500.000; 123000 in de S'/>% geldleening van 1906, pool t 890.0Ó0; 150000 in de 4% geldleening van 1911, pol f2 000.000; 55000 in de i'l>% geldleening van 1914, root f2.200.000; 120000 in de 4geldleening van 1917, oot f 800.000. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STR1.JEN, Secretaris. Leiden. 11 Maart 1927. 9270 DE BETEEKENIS VAN DEN MENSCH. Gisteravond heeft prof. dr. H. T. de Graaf, hoogleeraar in de theologische faculteit aan Hoogeschool alhier op uitnoodiging van Ver. Gemeenleleven der Rem. Geref. Ge meente in de Remonstrantsche kerk een le- gehouden over: de beteekenis van den mensch. De vraag naar de beteekenis van den mensch. aldus ving spr. zijn rede aan, is zoo oud als de wereld. De uitgangspunten van onze zienswijzen het heden liggen in den tijd na 1500. Naast de oud-protestantsche opvatting staat die der teleurgestelde renaissance, die vof vragensinoede, of tragisch zich uit. Verandering brengt de ontdekking van het heelal en zijn oneindigheid, tegelijk met de scheiding in de rijken van natuur en geest. Men ziet den mensch als een stip in 't heelal, maar toch als een riet dat denkt zijn juiste, maat ontglipt hem, en hij is, als hij zijn trots -opgeeft, tevreden met zijn be scheiden plaas, terwijl hij van het heelai oiet meer tracht te begrijpen dan van zich zelf (Pape). Anderen zeggen dat uit het mechanisch heelal, de mensch als een stelsel van me chanismen kan worden begrepen. Reaclie koral steeds sterker na 1830. als de mensch ajn eigen binnenwereld hervindt. Maar ook daar is de oplossing niet en men slaat meer dan ooit voor den mensch als voor een raad sel. Dit raadsel kondigt zich in de wieg ieds aan Oogenschijnlijk dicht bij de die ren. een bundeltje instincten, is de mensch bulpeloozer dan zijn medeschepselen. Zijn instinctieve grondslag houdt hij, maar wat verheft zich er niet boven? Begrijpelijk, aldus spr. dat de mensch toomde van een menschenrijk, begrijpelijk ri de critiek daarop. Vie dit alles aanziet, zoo vervolgde spr. kgrijpl wel. dat er een aanzienlijk getal stelsels over den mensch en de wereld zou hunnen worden gebouwd, als men een der ftnoemde uitgangspunten tot het uitsluiten- maakt. Toch is er geen. dat bevredigt. Wij zien niet veel anders dan dat wij deel -uitmaken van een groofsch gebeuren vol raadselen, ffaarin als een licht de weg der zelfverloo chening zichtbaar wordt. Met dit licht in het hart. aldus besloot *Pr. zijn rede kunnen wij het geheimnis r j|ragen, in den hoop op een onthulling, die °an een vervulling van het voorafgeg.-me **1 blijken te zijn. DE DAGEN VAN NOACH EN DE NADERENDE WERELDBRAND. 0p uitnoodiging van de Gereformeerde Christelijke Jongelingsvereeniging hield ds. jj. Wisse, uit Utrecht, in de geheel gevulde Pieterskerk een z.g. tijdrede over bovenge noemd onderwerp. Nadat de gemeente een psalm had ge- z°ngen en spr. in gebed was voorgegaan, Ving hij aan met op te merken, dat wij in ceD zeer bijzonderen tijd leven, wat spr. vooral hieruit concludeert, omdat men de °we djngen, die de menschen vroeger zagen en <üe hun beroerden, nu vooral ziet toe fitsen. 'j zien van het paradijs af. volgens spr ''jnen ééne van het geslacht dat naar °d zoekt en een naai het zoover zal bren- ?efi dal het tot de wedergeboorte tot God Za' komen Daarnaast ziet men een andere J1Q. ook van het begin der wereld af. die *d het materialisme, dat tracht te heer- Jf niJ' *Heen over materie over de 10'. maar ook over den geest tot den eind- aal der wereld. En zooals het in de Schrift 2*1: het goede wordt al beter en het kwade *1 kwader worden. En zoo zal het booze, het anti-Goddelijke zoolang strijden tegen het Goddeujke totdat het aan den eindpaal den strijd verliezen moet,* ondanks het he- melbestormen der moderne reuzen. Een en ander toetste spr. aan uitspraken uit den Bijbel, inzonderheid met betrekking tot den Zondvloed. Wat nu gebeurt is feitelijk nierts anders dan een herhaling van wat er zich voor en tijdens den Zondvloed afspeelde. Spr. merkte op, dat deze dingen, die hij voor zich ziet. door Jezus Christus reeds zijn voorspeld, wat de Heer kon doen om dat hij was de Zoon Gods en de Zoon d^s menschen, de ideaal-mensch. waarin al de volheid der Godheid leeft. En zoo kon Hij worden voor ons de Christus, zijn de Ko ning van het nieuwe Jeruzalem als hel middelpunt der wereldgeschiedenis. Het kruis op den schandheuvel zijn de schand- balken van de menschheid. die God ver loren heeft. Maar dat Golgotha zou ook de golf der zonde breken. En zoo zal in de toekomst Christus weer verschijnen en het nieuwe heidendom overwinnen, zooais Christus eerder liet oude heidendom over- won. Maar dat zal strijd koslen en deze strijd is in onze dagen reeds ontbrand, al leeft ook in de moderne wereld nog een heimwee naar den beleren mensch. maar dan zonder Christus, zonder God.' En dan zien we even als voor den Zondvloed de reuzen ver schijnen, zij 't in moderne vormen, de kapi taalreuzen. industriereuzen, sportreuzen en.. wellustreuzen. Spr. noemt dit arbeidsculluur. deze cul tus roept weder om de genotscullus, omdat God er buiten blijft Pan wordt het eten en drinken vroolijk zijn: een huwen en uit huwen en een huwelijksbanden verbreken, wurdt het een uitkantig uitleven en men krijgt den Godbeestigen mensch. den mensch van brute uitleving van de stof. die brutaal zegt dat hij niet aan een God gelooft om ten slotte als hij zich onbevredigd gevoelt bui gen voor de beelden in de Roomsche en ooi die der Protestantsche kerk het doet er niet toe. Dat is de ondergang van het Christelijk We9tersc.h Europa. Spr. schetste nogmaa.s in schrille kleuren de wereld van onzpn tijd van zonde, waarvan de menschen zoeken het griezelige en het zedelooze. de voort- slenterende materalist niet enkel als indi vidu maar ook als gemeenschapswezen Zijn de echtscheidingen thans veel talrijker dan ooit. zooals Christus het heeft voorspeld E<n en ander werd door spr. met schrille haast duizelingwekkende cijfers geïllustreerd So dom en Gomorrha evenarend. In zulk een wereld leven wij riep spr. uit, minder gewor den dan de dieren des velds. Op religieus gebied is het niet anders: we gaan naar een modem heidendom terug Spiritisme, theo sofie en wat al meer vervangt de leer van Christus. Het moet tot een wereldbrand ko men en het zal het er toe komen. Welgeving kan deze niet meer tegen houden. Wij leven in het voorportaal van den on dergang. ook als we zien naar het Oosten waar het bolsjewisme tiert dank zij het op treden van het Westen dat er kunst en we tenschap bracht doch er het Christendom buiten hield En zoo zal het Oosten straks het Westen plat loopen. Dat is niet meer le gen te houden. Gods Woord heeft dit voor zien en geprofiteerd. Gelükkig behoeft spr. niet zoo somber te eindigen Bouwde Noach niet de Arke des behouds. ondanks smaad en bespotting der zondige wereld van zijn tijd. Spr hoort reeds de voetstappen van den komenden Christus ruischen. Dan zal weer klinken- ..Hoe zalig is 't volk dat naar Uw klanken hoort". Nadat de aanwezigen die blijkbaar voor 't meerendeel zeer onder den indruk waren van spr. begeesterend betoog dezen psalm hadden gezongen wees spr. er op dat wijs- geeren hij noemde o.a. Otto Spengler dit wereldproces had voorzien. Maar zij zien niet de redding, omdat zij den Held der Ge- loofs den Christus niet kennen. De wereld lacht om Noach en de zijnen zooals dat vóór den Zondvloed geschiedde. Spr. wekte ten slotte de verdwaalden zon digen mensch om zich te bekeeren tot God om gereed te zijn als de nieuwe Zondvloed komt en waardig te zijn de nieuwe „Arke Noachs" binnen te gaan. De bijeenkomst waarin werd gecollecteerd werd besloten met het zingen van het laat ste vers van Psalm 98. Aan den uitgang werd nog een schaalcollecte gehouden. DIETSCH STUDENTENVERBOND. Voordracht van Felix Timmermans. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden van het Dietsch Studenten Verbond hield gisteravond in het groot-auditorium van het Academiegebouw voor een talrijk gehoor de bekende Vlaamsche schrijver, de heer Felix Timmermans een voordracht over zijn jong ste roman „Peter Breughel". Zoo langzamerhand gaat de heer Timmer mans voor ons Leidenaars, voorzooverre wij hem nog niet uit zijn boeken kennen (de veronderstelling lijkt ons vrij gewaagd) tot de goede bekende behooren. Vergissen wij ons niet, dan was het gister- vond voor de vijfde maal, dat de heer 1 binnen de Sleulelstedelijke muren vertoef de. waarvan reeds driemaal op uitnoodiging van hel D. S. V. Dat desondanks de belangstelling voor deze voordrachten eer toeneemt dan ver flauwt, pleit wel voor het buitengewone lit terair genot, dat zij den hoorders verschaf fen. Men moge reeds smullen bij het lezen van Timmermans' boken, wanneer men hem zelf over zijn eigen werk hoort vertellen, wordt alle9 overgoten met den slralenden glans van zijn litteraire persoonlijkheid, zijn liefde voor de natuur en bovenal voor alles, wat Vlaamsch denkt en voelt, kortom het wordt ons vergund een blik te slaan door de bril, waardoor hij de dingen ziet; hij ver plaatst ons in de sfeer, waarin hij zelf ver keerde. toen hij lot het schrijven van zijn boeken geïnspireerd werd En daarin schuilt juist de groote waarde van de lezingen van dpn gevierden Vlaming, dal hij de gebeurte nissen. welke zelfs de opmerkzame lezer in zijn werken geneigd is is als schijnbare bij komstigheden te b&chouwen, weet te ac- cenlueeren en te stellen in het licht, dat zij behoeven om te worden aangevoeld, zooals hij dat doel', waarmede dan tevens hel ge heim van de steeds stijgende belangstelling van de zijde van zijn auditorium is ver klaard. Zoo hebben wij gisteravond opnieuw ge noten van zijn voordracht over „Peter Breu ghel". den beroemden schilder-stamgenoot, over wien reeds vroeger Pol de Mont in het zelfde milieu had gesproken. Alvorens de heer Timmermans het woord verkreeg, sprak de praeses der Leidsche aF- deeling de heer Th B F. Hoyer, een woord van welkom tot alle aanwezigen, onder wie wij den rector magnificus, prof. mr. E. M. Meyers en verschillende hoogleeraren op merkten om daarna het woord te geven aan den.heer E L Visser, lid van hel hoofdbe stuur van hel 1). S. V., die eenige mededee- lingen deed met betrekking lol de a.s. acade mische Dielsche leergangen te Amsterdam en vervolgens met geestdrift opwekte tot deel name aan het 12de Groot-Nederlandsche Sludenlencongres, dat van 812 April te Wageningen staal te worden gehouden. De heer Timmermans, hierna den kathe der beslijgende. zeide dat Breughel de perso nificatie van de Grool-Nederlandsche ge dachte was. omdat hij de eigenschappen van Vlaming en Nederlander in zich vereenigde. -Van zijn levensloop, aldus spr.. is ons wei nig meer bekend dan dat hij geboortig was uit Brabant en hef i^deze groote male van onwetendheid omtrent zijn leven en wer ken. welke spr. in staat stelde bij het schrij ven van zijn roman, z'n phantasie den vrijen loop te laten, daarbij slechts zorg dragende, dat de karaktereigenschappen van den persoon Breughel uit het boek niet in strijd waren met die van den schilder Breu ghel, zoóals wij hem kennen uit zijn waarde volle nalatenschap. Volgens de historische gegevens ontving B. zijn eerste opleiding te Antwerpen, waar hij evenwel meer belast was met hel toezicht op de baby dan dal hij zich aan den arbeid kon wijden. Zijn tweede leermeester zag in den jeug digen schilder reeds zooveel artisticiteit, dat hij hem naar Italië liet gaan. Toen hij van daar terugkeerde, maakte hij kennis met een koopman, met wien hij een waar vagebon denleven leidde Samen liepen zij alle ker missen af en namen zij deel aan alle brui loftspartijen, welke in den omtrek gegeven werden. Er wordt wel eens beweerd, dat Breughel dit deed om zijn typen te bestu- deeren naar spr gelooft, dal hij deze bedoe ling althans aan tafel steeds vergal. Gerui- men tijd heeft hij een verhouding met een „meideke" Zwak van karakter als hij is, kon hij niet hesluiten haar te verlaten, tot dal hij in Brussel een jonge vrouw ontmoet, die dezelfde blijkt te zijn als de baby, welke hij vroeger zoo vaak op zijn armen heeft rondgedragen. Hij treedt met haar in het huwelijk, dat met drie kinderen gezegend wordt. In 1569 sterft hij. Na deze historische bijzonderheden fe heb ben medegedeeld, droeg spr. eenige fragmen ten voor uit zijn jongste schepping, welke nog dit jaar in druk zal verschijnen. Men houde hef ons ten goede, dal wij hier over hel stilzwijgen bewaren in het besef, dat onze weergave toch slechts een zeer ge brekkige zou zijn. Volstaan wij derhalve met te zeggen, dat de spreker bij zijn boeiend betoog met groote aandacht gevolgd werd en aan het einde luide werd toegejuicht. De heer Hoyer onderstreepte den dank van het auditorium in zijn slotwoord nog nader. KUNSTAVOND CORRY DE WEKKER. Deze ieder jaar terugkeerende avond b'ijft altijd dragen dat cachet van intimiteit, dat niet is te zien, maar dat alleen is aan te voelen. Oudersvvan leerlingen, broers, zus ters, andere familieleden, bekenden, in bonte wisseling zijn zij aanwezig, den gan- schen schouwburg vrijwel vullend, vol nieuwsgierigheid afwachtend hoe Piet of Jan, of Marie of Corrie etc. bet er zullen af brengen bij hun eerste debuut op planken- land of bij hernieuwd optreden. De regeling was gisteravond als altijd in orde. Precies op tijd werd begonnen en in doorsnee werd vlug voortgewerkt Dat het niettemin nog bijkans halftwaalf werd om zeven uur was reed-- een aanvang ge maakt lag dan ook aan het zeer uitge breide, ietwat te gerek-l program. Alleen die regeling verdient «"m woord van waardeering, waar immers zooveel „schijven" in actie moeten -worden gezet, zoo'n avond. Tal van mannelijke en vrouwelijke leer lingen zijn aan den vkugel in actie ge- w« est met meer of minder succes, met of zonder BThnenfieber. Wanneer zij echter iets hebben gedemonstreerd dan is hel wel dit, dat zij deugdelijke h'ding genieten en dat de vt.rstandhouding tussebtn leeraren en leerlingen uitnemend is 'e Doemen. Ook enkel-» prnuvpn van zang <=n dfi'amatie wpr- den afgelegd Meermalen was het applaus voor de oudere of jongere „delinquenten" meer dan een succes d'estime. Wat voor bovenstaande is gezegd, geldt evenzeer voor het dansen, waarvoor de lief hebberij heel wat grooter is geworden Niet feilloos, maar toch menigmaal aardig en ge voel voor rhythme verradend, werden diverse dansen ten beste gegeven, w o. eenige door „Nieuw-Brunhilde" destijds ook reeds gegeven op de gymnastiek-uitvoering. Alleen het peil was nu nog beter door meer dere studie, naar het ons wilde voorkomen. Mej. De Wekker deed in eenige dansen van haar kunnen blijk en gaf daarbij duidelijke bewijzen van technische vaar digheid Speciaal zij vermeid haar teen- werk in Liebeslied le zamen met den heer Petit in balletvorm gegeven. Naast hen zou den wij nog willen noemen de dames mevr Van Ingen Schenau en Wies 01tman9, waarvan de eerste vooral- door soepelheid opviel. Een ietwat te veel nog vastzitten aan de muziek, soms juist leidend tot losheid daar van, maar dan verkeerde losheid, zal bij meerdere routine ongetwijfeld verdwijnen. Apart noemen willen we nog de dansen der kleintjes. Dat is altijd „schattig" en was hel gisteravond eveneens. Toch zouden we en dit in 't algemeen ook op ander ge bied willen waarschuwen tegen een te veel vergen van deze kleuters, die het zelf gaarne doen, maar natuurlijk nog niet voor zichzelf kunnen zorgen. Zonder nu direct aanmerking op hef gisteravond vertoonde te willen maken, wilden we dit even in het midden brengen. Onwillekeurig door Öat „schattige" is men licht geneigd tot over drijving. Het spreekt vanzelf, dal de leerares ge ducht in de bloemetjes werd gezet, terwijl haar ook nog enkele cadeaux werden over handigd. Diverse danseressen deelden in de groote bloemenhulde, terwijl ook de heer Han Zirkzee, die weer accompagneerde, nu en dan afgewisseld door mej. M. Blok, te recht niet werd vergeten. 't Was voor mej Corrv de Wekker weer een goed geslaagde avond, waarop zij met voldoening kan terugzien. VOORSTELLEN VAN DE AFD. LEIDEN VOOR HET CONGRES DER S. D. A. P. Op het 31ste Congres der S.D.A.P., dat 16, 17 en 18 April a.s. te Utrecht zal werden gehouden, zullen door de afdeeling Leiden de volgende voorstellen worden in gediend: Bij het contributievraagstuk Het Congres verzoekt het Partijbestuur voor het Congres een regeling der contri butie te ontwerpen, waarbij door middel van een progressieve heffing de financieele las ten der organisatie door de leden worden gedragen in overeenstemming met hun draagkracht; bij „Het Volk": Het Congres besluit, dat het Pop. Wet. Bijvoegsel" van „Het Volk" in elk geval in zijn oude grootte wordt hersteld en zoo mogelijk elke week verschijnt, of zoo tegen dit laatste onoverkomenlijke bezwaren be staan, ten minste eenmaal in de veertien dagen; bij het verplichte lidmaatschap van de vakorganisatie en de medezeggenschap in de partij-bedrijven: Het Congres spreekt de wen9chelrjkheid uit, dat partijgenooten, voor zoo ver zij zich kunnen aansluiten bij vakvereenigiügcn, behoorende tot het N.V.V., geen lid mogen (kunnen) zijn van andere vakvereenigingen; bij de bijwoning van de opening der Staten-Generaal door de Kamerfractie: Het Congres, overwegende, dat de bijwo ning der Kameropening door de Sociaal- Democratische kamerleden slechts dan aanbe veling verdient, indien de S.D.A.P. de macht bezit, om die opening te doen plaats heb ben op de wijze, die zij wenschelyk oordeelt; overwegende, dat deze voorwaarde thans niet aanwezig is; besluit den Sociaal-Demo- cratischen Kamerleden te verzoeken terug te komen op hun besluit om de Kamer- opening bij te wonen; bij de onvereenigbaarheid van functies: Het Congres acht het in strijd met het socialistisch gevoel, dat partijgenooten uit een combinatie van bezoldigde functies, ver kregen door partij of vakbeweging, een jaarwedde genieten, die f 6000 te boven gaat; spreekt uit de meening, dat een bezoldi ging, hooger dan f 6000, omdat zij een schrille tegenstelling vormt tot het loon van den partijgenoot-arbeider, die zich on danks actie van vakbeweging en de partij in het algemeen met een karig weekloon moet tevreden stellen, op moreele gronden, omdat zij het solidariteitsgevoel tusschen de partijgenooten onderling schaadt, te veroor- deelen is; en draagt het Partijbestuur op om in overleg met het Bestuur van het N.V.V. hieromtrent de noodige regelingen te treffen. BINNENLAND. H. M. de Koningin en Prinsee Juliana zullen een bezoek brengen aan de Jaarbeurs De verdere behandeling van het Nedert.* Bélgisch verdrag in de Eerste Kamer. Diverse ontwerpen in de Tweede Kamei. BUITENLAND. Besluiten van den Volkenbondsraad. Een interview van Stresemann over de Duitsche verhouding tot Rusland. Engelsche begrootingen voor marine en Inchtvaart. De Letlandsche minister van bnitenl. zaken stelt voor een „Locarno voor het Oosten", Noodlottige brand in Rusland. Vele kin deren verbrand. De R.-K. Kiesvereeniging heeft voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen de volgende groslijst opgemaakt: Th. M. W. Bergers, E. J. Coster, mr. II. T. A. Donders, P. Heems kerk, W C H. van Resteren, J. H. A. Man- ders, J. H. Nijhui9, H. W. Spendel, mr. A, Th. M Tepe. H. L. J. Tobé, C. J. van Tol, Th. B. J. Wilmer. Zooals men ziet komt de naam van den heer J. F. X. Sanders niet op deze lijst voor, daar deze geen candidatuuf meer wenschte te aanvaarden. Met ingang van 1 Juli zal het 4de regi« ment infanterie van hier komen te behooren tot de 1ste infanterie-brigade. zoodat deze brigade alsdan zal bestaan uit de regimen ten grenadiers en jagers en het 4de reg. in fanterie. Naar wij vernemen, zal het vooTjaare- concert van het Studentenmuziekgezelschap ..Sempre Crescendo" in verband met den finantiëelen toestand der vereeniging geen doorgang vinden. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad; waarin een kunstveiling van mo derne schilderijen in café „Zomerzorg" wordt aangekondigd. De politie alhier heeft proces-verbial opgemaakt tegen zekeren H. K., die ten huizen van Den O. eenige ruiten had in geslagen, waarbij hg aan beide handen ver wondingen opliep. Op den hoek van Breestraat en Koorn- brugsleeg had gisteren een botsing plaats tusschen twee vrachtauto's, respectievelijk bestuurd door J. H. B. B. en J. M. H.f beiden alhier, met het gevolg, dat beide voertuigen zwaar werden beschadigd. Tengevolge van het losraken van een gasslang ontstond gistermorgen te ruim elf j uur een begin van brand ten huize van den j heer M. H. L., aan het Rapenburg 81. De heer L. wist de vlammen, die het behang reeds hadden aangetast, te dooven, zoodat de brandweer niet behoefde uit te rukken. Hedenmorgen ongeveer 11 uur liep op dp Haarlemmerstraat een achterwiel af van de vrachtauto van de gebrs. De V., waar door de auto kantelde. Het tramverkeer der H T. M. ondervond hierdoor geruimen tijd vertraging. Hedenmorgen ongeveer 8 uur had op den Hooge-Rijndijk nabij de H. B. S een aanrijding plaats tusschen een Fordje. waar in eenige boeren ter markt reden en een melkwagen van den heer T., met het ge volg, dat de inhoud van eenige melkbussen op de straat terecht kwam. Aan het postkantoor Leiden en zijne wijkkantoren is in den loop der afgeloopen maand, op spaarbankbunkjes ingelegd f 102.572.22 en terugbetaald f89 010 24. Der halve meer ingelegd dan terugbetaald f 13.561. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 121. Door tusschenkomsl dezer kantore werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 3750 en afgeschreven f 3200. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 13.561 98. Het aantal nieuw uitgegeven schuldboekjes bedroeg 1. Het aantal werkzoekenden ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs bedroeg gisteren in totaal 939, tegen 623 op 10 Maart 1926.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1