CORRESPONDENTIE. blik echter, dat zelfs toen Maart nog in de vrieg lag, hij met zóó'n kracht trappelen kon. dat de dekens altijd in het rond ver spreid lagen alsof de wind vreeselijk huis gehouden had in de kamer, ,,'t Verstand komt niet vóór de jarenI" zei Vader Tijd. die al heel wat jaren teld* en zichzelven buitengewoon verstandig vond. „Maar de anderen dan?" klonk het vra gend van Moeder Aarde's lippen. „Waren Jan en Feb niet heel anders? En wat zijn ze flink uit de kluiten gewassen! Echt stoere knapen, op wie we trotsch mogen zijn! Wat ter nog van Maart moet worden, ik weet het niet Werkelijk Vader ik weet het niet." „Kom, koml" trachtte Vader Tijd dan te vergoelijken De jongen is wat kort aan gebonden. 't Zal wel slijten, vóór hij zoo oud is geworden als wij." „Ik help het je wenschen," zei Moeder Aarde met een nieuwen zucht, maar i k weet het dan nog niet zoo zeker." Die arme Moeder Aarde zuchtte heel wat over Maart. Ze werd er mager van, zóó mager zelfs, dat haar dikke wintermantel haar veel te wijd werd en zij hem op een goeden, ik moet eigenlijk zeggen: op een slechten dag verloor. Hoe zij hem kwijtraakte, is zij nooit te weten gekomen, ziizelve was één-en-al verbazing, maar weg was hij en weg bleef hij. al zocht zij hem ook overal, lot op de onmogelijkste plaat sen. Zelfs op het polilie-bureau hadden ze niets gevonden, dat op den wintermantel van Moeder Aarde geleek. Arme Moeder Aarde, zonder haar dikken mantel en slechts met een dun voorjaars pakje aan! En dat. terwijl het nog zoo sner pend koud wasl Haar oogen stonden vol tranen van dt> kou en toen Maart d a t zag. kreeg hij toch medelijden met Moeder en kwam zijn goede hart boven. De hagelsleenen, die hij juist in zijn ge spierde vuist hield om ze met een vaart weg te slingeren, wierp hij in het water, Daar konden zij het minst kwaad! Zijn ge zicht, dat heel grimmig stond, kreeg een zachtere uitdrukking, het zonnetje brak door enMoeder Aarde kreeg op eens zoo'n heerlijk gevoel over zich. zoo'n warm en zonnig gevoel, dat ze wel had kunnen juichen en zingen van plezier en heelemaal niet meer dacht aan haar verloren winter mantel Die zou haar n u toch te warm zijn geweest. En Maart hield vol. Hij wilde toonen, dat hij wat voor Moeder Aarde overhad. Er kwam geen wolkje meer op zijn gelaat, 't was alles één zonnige, blijde lach Moeder Aarde zei nu tegen Vader Tijd: „Je hebt gelijk gehad. Vadertje; Maart is toch eigenlijk een beste jongen." Vader Tijd knikte slechts. Misschien dacht hij; ,.ïk hoop, dat hij je vertrouwen niet be schamen zal. Moedertje." Hij was echter te verstandig om zijn vrouw ongerust te maken, juist nu Maart eindelijk eens lief voot haar was. Ook de menschen trokken hun winterjas sen en -mantels uit en deden een luchtiger pakje aan „Maart kan toch een heerlijke maand 2ijn." zeiden zij „Als 't maar zoo blijft." zeiden degenen, die altijd bang zijn. dat het goede, hetwelk zii op het oogenblik hebben, geen stand zal houden. „Maar deze heerlijke, zachte dagen heb ben wij toch maar Niemand kan ons die meer afnemen." zeiden lachend degenen, die zich de vreugde van het heden niet laten bederven door angst voor de toe komst. „Nu is het voorjaar gekomenriepen de kinderen blij uit Zij vonden het aardig van Maart dat hij de bloemen uit den grond tooverde „Waarom is het niet altijd zulk lekker weer in Maartvroeg een klein meisje. Ja waarom? Daarop had zelfs Maart het antwoord schuldig moeten blijven. Er is heel goed en flink gewerkt, het viel mij ontzettend mee, jullie hebt erg je best best gedaan, ik ben erg tevreden. Wat ben ik dit jaar al, vroeg jarig! In het pakket al zóóveel gelukwenschen. hartelijk dank er voor. Goede wenscheD zijn altijd welkom of ze vroeg of laai komen, ik neem ze altijd dankbaar aan, of ze nu precies op 10 Maart komen of wat vóór of na dien dag, alles best ik dank jullie voor alle hartelijk heid en voor alle gelukwenschen, die nu al in vele brieven stonden Het viertal, dat gelukkig heeft geloot, feli citeer ik met hun prijs, er zijn een paar heel getrouwen bij en ik meen ook een paar die pas voor het eerst een prijs krijgen Ik antwoord die gelukkigen nu maar niet apart, die hebben al genoeg, en ik heb mas sa's werk deze'dagen met al die gedichten dat begrijpt ieder kind wel. dat het geen kleinigheid is deze week. Nettie en Nfientje van Riessen. heel ver velend voor N.. ik bpgrijp dal ze veel pijn heeft gehad. Van harte beterschap hoor, ik hoop dat je weer gauw naar school mat gaan. Mini Metselaar, hartelijk dank voor je allergrappigste briefkaart, dat vrouwtje doet mii heusch lachen. Dank voor de goede wenschen van jou en van je ouders. Annie de PEcluse. vriendelijk dank voor den aardigen bladwijzer, die je voor mij werkte; erg hartelijk van je om mij een handwerkje te sturen. Louise en Bep Planje. het was een grappig versje, maar die zend ik nooit in. daar zorgt iemand anders voor; ik zorg voor de raad sels. anecdotes, correspondentie; dat is al genoeg vindt je ook niet? Beppie Bots, ja het is wel wat lastig om met de linkerhand te schrijven, maar het is je toch gelukt, je kon er direct aan beginnen zonder raden of peinzen en denken. Frans Popken. of ik de gedichten van den Schoolmeester ken? Zeker ik bezit het boek gelukkig ook. Aafje Groeneveld, 2 brieven van je ge kregen, die der vorige week ook nog. Wacht voortaan niet tot Maandagsmiddags met den brief te bezorgen. Piet v. d. Laken, ik zie wel dat je je moeders verjaardag heel vroolijk hebt ge vierd. Drietal Kükler, hartelijk dank voor alle gelukwenschen, ik hoop ook nog vele. jaren voor mijn raadseljeugd te kunnen werken. Ik dacht wel dat er zieken zouden zijn; ik wist best dat jullie niet opeens alle drie zouden ophouden zonder mij te waarschu wen. Frans Schimmel, grappig werkje hè, zoo mef je linkerhand te zitten krabbelen. Mijndert Jonseleen. beterschap met den duim. het deed zeker wel ontzettend veel pijn? Waarom moest de nagel er af? Bcp Spierenburg, ja hoor. ik kreeg heel wat versjes te lezen, heel veel grappig ge krabbel was er bij. het jouwe was heusch nog zoo erg niet. Alphons Delforterie, natuurlijk mis jij je moeder dubbel als je eenig kind bent; ik begrijp dal je van blijdschap sprong, toen ze weer beneden kwam. Hannie Willems. 2 brieven van je ge kregen in dit pak. Je zusje mag ook mee doen 4 of 5 goede oplossingen is altijd vol doende. Annie van Oort, het was wel leesbaar hoor en 20 regels was genoeg, al was het vers dan nos niet klaar. Clasina Ciggaar. ben je met je vijven thuis, nu dat is net gezellig. Hoe komt het, dat jij al die kinderen uit Warmond kent; woon je daar ook? Emanuel Eljon. een verrassing hè zoo op eens weer prijsraadsels verleden week Wel gefeliciteerd met 12 Maart en veel plezier dien dag Mina Nfeuwenhiris je brief der vorige week met al die anecdotes nu nog in goede orde ontvangen Nelly van Dijk prettig dal het je zoo goed bevalt in dit nieuwe leerjaar. Vond je bet nu zóó lastig met de linkerhand schrijven? Neeltje Hoogerdijk er waren zóóveel kin deren bij die nog nooit met de linkerhand schreven, maar zeer velen hebben het nu toch geprobeerd. Hoe is het met je nv Ik hoop dat zij al wat beter is. Jan Smit je had het met inkt gedcu is ook weer moeilijker dan met potloo is je heusch nogal goed gelukt. Nico van Wijk een heel aardig F versje had jij gekozen. Jansje Sjardijn je mocht het best ins ik ontving nog wel veel leelijker gèkr ik moest hel dikwijls ergerom lachen Teunis Werkhoven moed houden al nu niet gelukkig geloot, velen wach zoo lang op een prijs Corry van Stralen ja hoor ik heb je brieven ontvangen. Het was volstrek! zoo slecht niet en je had het zelfs me gedaan, heel flink. Nellv van der Voet zag je bij het der brieven der vorige week dat ik je nog heb heb ontvangen vandaag. Otto Nekeman het was spiegelsclirif jestuurde. dat is iets andere als met d« kerhand 'schrijven Mie hela de Vleeshouwer ik heb heel gelachen toen ik al die versjes met d( kerhand geschreven, nakeek, heusch alleen om jou brierf. Wat een kc plaatje is dat. Ploni v. d. Meer ik kon het nog wel zóó slecht was het niet. Jo de Jongh je hebt gelijk ik had e veel te lezen, die versjes is heel wat dan raadseloplossingen, het h*of ook goc velen er geen aparten brief bij deden. Coby Keus was die zeere vinger juist je linkerhand? dat trof je slecht. Maria v. Duyn dat was aaardig bc* om met de versjes te nemen die op het gramma stonden. Was de zanguitvo mooi? Nely Rijsdam vader en moeder in dez week jarig? eene heeJe drukte maar vroolijke drukte. Annie v. d. Plas heel ijverig van je on gedicht 2 maal over te schrijven maai leesbaar was het volstrekt niet wat je de linkerhand deed. Bram Linschooten ik hoop dat het je zal bevallen de verandering enje flink zond zal blijven. Lien de Graaf dank voor je gelukt sche voor 10 Maart Flink hoor dat je c bed toch nog hebt geschreven. Zoo ka veel dingen doen met je linkerhand, al je niet bepaald linksch. Ja. die medici ruiken akelig sterk. Barrie Kenbeek, zeker mag je vriei netje meedoen, als ze bij haar thuis „Leidscb Dagblad" lezen. Wat een vers had jjj geschreven; vond je het 2 leuk werkje? Jan Evers, het was je nog best ge Jan Wassenaar, dan maar weer een genden keer geprobeerd, als je dit te h vond. Carel Hansen, prettig, dat je bent o gegaan. Bevalt het je goed in de nie klasse? Louis en Come de Hertogh, ik ki heel veel raar gekrabbel; ik zou het heusch ook niet mooi doen. Timmy Gooi, ben je nu weer beter, je al weer naar school? Henny H. H., het was niet onleesb het was niet noodig het ook nog. met rechterhand te doen. Heeft het je veel gekost? Wim Oppelaar, heel slim bedacht, versje met kleine regels, groot geljjk h je bent pas 8 jaar. Dank voor je ge' wenschen voor mijn verjaardag. Margaretha Sierag, dank voor je harte briefje met gelukwenschen. Heb jij vroolijken verjaardag gehad? veel ple met de vriendinnen? Jan en Koos Fakkel, beiden welkom! Jopp Aalbersberg, niemand kan links zoo mooi schrijven als rechts; zelfs bij e schen, die linksch zijn, is er verschil te a Wiw Vavier, dat mocht wel hoor, wat mfi schreef. Annie de Bruin, de een krjjgt eens langer antwoord de eene week en dan volgende week eens een veel korter, reken ik nooit zoo precies nit; dat ha.' er altijd van af wat ze mij vertellen vragen in de brieven. Jaap Bronsgeest, ben je een paar nur be geweest, dat is lang; vond je het moeilijk? Coba v. d. La3n, dus jij bent het een

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 18