No. 20549 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 10 Maart Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. KOUDEKERK. De gemeenteraadsverkiezingen. I pa verkiezing voor de leden van den ge- Lnleraad dezer gemeente zal plaats heb- I 0p Donderdag. 19 Mei a s. Bij de gehouden stemming door de l.]L Kiesvereeniging voor de groslijst voor I, IS gemeenteraadsverkiezing zijn op no. [3 en 4 uitgebracht 63 stemmen, waarvan Ivan onwaarde. De heer H. Olto verkreeg t stemmen, de heer W. J. Heemskerk 53 tmmen en de heer 3. E. U. v. Beers 21 temmen. LEIDERDORP. De School met den Bijbel. Gisteravond hield de vereeniging ,.De Lhool met den Bijbel" hare gewone jaar- (vfadering. Met het bestuur en leden waren Unwoordig de leden van advies ds. (öndt en ds. Woudstra, beiden predikant [hier. De Voorzitter, de heer G. Los, ging lor in gebed, nadat was gezongen Psalm L van 4 en gelezen 2 Koningen 3 de verzen tot en met 20. Naar aanleiding van dit Ldeelte uit de H.B.S hield de voorzitter een [aningsrede, waarna de secretaris de no- Elen las. die onveranderd werden goedge- Eud.' Uit verslag van den penningmeester [rek, dat een klein voordeelig saldo kon [jiden geboekt. De heer L. v. d. Sijs bracht [mens de finantieele Commissie verslag waaruit bleek dat alles in orde was be- Lien, en dientengevolge de vergadering Lieerde, de rekening goed te keuren waar- lieze werd vastgesteld. Tot bestuursleden [den herkozen de heeren G. Los, C. de Kul en H. Zaalberg. Bij .de rondvraag de heer G. van Wipkel, of het bestuur likening mee hield, bij benoeming van Iwe leerkrachten, om deze proportioneel Bdoen zijn. dus zoowel leden van de Gerei. Ivan de Ned.-Herv. Kerk. Na uitvoerigs lichting door den voorzitter, waarbij deze [kennen gaf dat het bestuur steeds deze Kling wenscht uit te gaan werd de ver- liering door ds. Woudstra met dankgebed [loten, waarvoor nog werd gezongen kim 133 het laatste vers. I De Leiderdorpqche damclub. IDe stand van den wedstrijd om het dam- ppioenschap van Leiderdorp luidt: Id. Bruné 14 prt- 20 pnt. is uitgespeeld; H. d. Vegte 12 prt. 18 pnt.; N'. Mol 13 prt. i pnt.F. J. Mol 12 prt. 16 pnt.; K. Spek 1 prt. 15 pnt.; A. Vervark 13 prt., 14 pnt.; v. d. Voort 14 prt., 14 pnt. is uitgespeeld; Hoogervorst 13 prt., 11 pnt; K. Kranen- as 12 prt., 10 pnt; G. de .Koning 9 prt., 7 iL; W. Goedhart 12 prt.. 7 pnt.; Th. de «r 12 prt, 6 pnt.; J. M. de Koning 12 prt., pnt. Bij de vorige sland waren uilgespeeld M. .Degenaars en J. Goedhart Leider is de w J. A. Ramaker. In de groepenwedstrijden behaalde in nep 1 II. v. d. Vegte den eersten en D. mné den tweeden prijs. In groep 2 K. Kk den eersten en N. Hoogervorst den réeden prijs. In groep 3 N. Mo! den eersten i P. Degenaars den tweeden prijs. In groep I. A. Ramaker den eersten en T. Colijn o tweeden prijs. De eerste prijzen bestonden uit een luxe os met sigaren. De tweede prijzen uit een Iband. deze laatsten waren beschikbaar steld door den heer M. C. Degenaars, »d- en koekbakker alhier. AALSMEER. De rozencnltnur. Alhier werden het vorig jaar door den di- tleur van den plantenziektenkundigen :-Dst, meerdeFe proeven genomen ter be- fijding van luis in de rozen, met het z.g.n. :üo-gas. liet middel bleek zeer afdoend te 3; na het gassen waren de struiken in de geheel zuiver geworden. Het gevolg ^iit mooie resultaat was, dat steeds meer 'bisten hun kassen aan een dergelijke •"indeling wilden doen onderwerpen, hirom werd in overleg met den altijd ;ïr nog bestaanden planten-ontsmettings- ttnsl en eeretgen. dienst besloten, tot het dichten eener z.g.n gas-brigade, waarvoor •D 13-tal mannen werd opgezocht Een Rijkheid moest echter worden overwon- het cyano-gas is een gifgas en de regee- moest toestemming verleenen om het particulieren te doen gebruiken. Stap- te dien opzichte ondernomen, hebben 5Jullaat gehad; de regeering verleende de ^stellingen aan de leden der brigade, «!ke nu onder toezicht van den ambtenaar den plantenziektenkundigen dienst het ijnci-gas mogen aanwenden. Het is natuur- 1* oiet te verwonderen, dat verschillende bekers het middel gaarne zullen te baat :<tnen, temeer, daar het belangrijk voordee- moet zijn dan de tot nu toe gebruikte ^middelen, welke hier jaarlijks een uit- :Ve meebrengen van pl.m. f 50.000. Echter er nog iets, wat anderen gereserveerd te- ?nover het nieuwe middel doet staan. Het jyano-gas moet n.l. eenig blauwzuur be- WW Wat een zeer 2evaar'0^ PÏ ^s» en «Js inwerking op dc planten gevaarlijk wae kunnen zijn. De ervaring zal ook in de beste leermeesteres blijken te zijn. HAARLEMMERMEER. Intrede ds. Van Loon. wij vernemen zal ds. F. H. van Loon, '«fel Predikant te Smilde, die het beroep Ip*[ de Gereform Kerk aan den Stoterweg 2D u a'*"er heeft aangenomen, op Zondag jaart a.s. des avonds te half zeven uur s ^Ireepredikatie houden. rn voornemen bestaat om in Hoofd- Ceni *e "c^ten ten afdeeling van het raal Genootschap voor Kinderherstel- "tS*en Vacantiekolonies. HILLEGOM. Veiligheid van het verkeer. De veiligheid van het verkeer schijnt een zaak te zijn waarom Nutsleden zich niet erg bekommeren. De heer J. H. Slicher moest al thans zijn lezing over dit ontwerp houden voor een niet al te groot gehoor. De spreker begon de ontwikkeling van het verkeer, van den ossenwagen tot de auto's toe, te schetsen en een serie getallen mee te deel en. Ver breeding der wegen is noodig, maar over het algemeen te duur. Verbetering der wegen is te krijgen door verdeeling van den weg in rijweg, fietspad en voetpad. Aan de hand van de Motor- en Rijwiel wet ontstonden de ver keersregelen, die op het platteland slecht gehandhaafd worden, waardoor daar de meeste ongelukken voorvallen. Wel is er in Gelderland een vrijwillige verkeers-inspectie ontstaan. In de groote ste den leert men de regelen van het verkeer te volgen en uit zelfbehoud ook te waardeeren. Het publiek en vooral de jeugd moet opge voed worden om zich aan de verkeersrege len, die spr. de revue liet passeefen, te hou den. Na de pauze werd het werken en het streven van den A. N W. B Toeristenbond voor Nederland toegelicht met de bondsDro- paganda-film, welke heel mooi was. KATWIJK-AAN-ZEE. Bebossching der duinen. Naar wij vernemen, zal vanwege het Do- raeinbestuur worden overgegaan tot be- bossching van een groot gedeelte der duinen tusschen Noordwjjk en Katwijk. Ook zal er een eigen kweekerg worden aangelegd van jonge planten. Deze kweekerg zal aange legd worden in de afzanderg, grootend ?els op KatwijVs grondgebied- Een en ander zal er zeker toe bijdragen om het schoon enzer duinen niet alleen te onderhouden, maar ook te verfraaien. Muziekuitvoering. Ten tweeden male gaf de muziek-vereen. „Uilspanning na Inspanning" alhier, in de Gen eentezaal een uitvoering. Wederom mocht het korps met haar directeur, den heer Ilupkens, veel bjjval oogstten. Er werden nu enkele andere stukken te hooren en te zien gegeven, zoodat bet publiek hoogst voldaan huiswaarts toog. -U. N. I. kan met groote voldoening op deze avonden terug zien, doch we mogen onze mededeelingen niet sluiten zonder een woord van lof aan het adjres van den heer A- van Dgk, die het publiek met zijn komische voordrachten meermalen deed schateren van de den lach. Jammer is het voor het korps, dat enkele insti umenten niet voldoende bezet zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwvereeniging. Gisteravond hield de tuinbouwvereeniging „Katwijk en Omstreken" haar jaarvergade ring, welke geopend werd door den voor zitter, den heer J. van der Perk, die wees op de groote belangstelling, welke er aller- wege voor de vereeniging bestaat. De veiling is daarbij als een thermometer, die ook de resultaten der vereeniging aantoont. En wan neer men nu het afgeloopen jaar eens rustig nagaat en de verschillende standen van den veilingsthermometer in zich opneemt, dan moet men tot de conclusie komen, dat de stand over het algemeen niet hoog is te noemen, ja, zelfs meestal laag, en soms zelfs zeer laag was. Wij roepen, aldus spr., slechts in uw herinnering terug de prijzen der aardappelen, vroege bloemkool, uien, roode en gele kool, allen producten van zeer groote beteekenis voor onze veiling. Op al deze artikelen moesten wrj neiaas verlies boeken- De prgzen van de peen waren vrg goed, hoewel we er dadelijk moeten bgvoeger* dat aan vele gewassen van dit artikel nog al wat haperdo. De prijzen van de late bloemkool waren in doorsnee zeer goed, en de teelt van dit artikel heeft voor vele tuinders nog veel goedgemaakt. Hoewel we vaak met vrees zgn vervuld geweest, toen vorigen zomer de prgzen zoo laag waren, toch is het einde des jaars nog bijzonder meegevallen, zoodat we na de ver plichte aflossing, nog een aardige winst voor de vereeniging mogen boeken. Al was de omzet benéden die van het vorig jaar, toch mochten we de begrooting nog aanzienlijk cverschrgven. Wg hebben dus na alle vrees en na alle zorgen nog reden om dankbaar te zjjn. Vervolgens las de secretaris, de heer Jac. Wassenaar, de notulen en het jaarverslag. Uit dit laatste stippen wg het volgende aan: Het verschil der uitkomsten tusschen de vroege en late bloemkool was ditmaal wel zeer groot. In tegenstelling met vorig jaar toen de vroege bloemkool zeer duur was en het gewas matig, was nu het gewas heel goed en de prgzen beneden het middel matige en voor een gedeelte der tuinders verliesgevend- De nakool heeft voor Katwijk veel goed gemaakt. Toen half September een ieder twgfelde of in de lage prgzen der bloemkool nog verandering zou komen, en de veilingomzet f40.000 beneden die van het vorige jaar stond, en ook de prgzen der tulpen teleur hadden gesteld, was er een gedrukte stemming merkbaar, en spoe dig daarna is er een verandering ten goede gekomen en bracht de nakool bgna onge kende prijzen op. Er is in het afgeloopen jaar veel bloemkool geveild, een aanvoer van 1.000.733 stuks, tegen 816.016 vorig jaar. Er is veel bloemkool, vooral nakool, ver pakt voor export en door de schaarschte van het artikel kwamen exporteurs, die nog nooit aan de veiling waren geweest, zien om een wagon te laden. De aangevoerde hoeveelheid van vroege aardappelen bleef ongeveer gelgk aan die van 1925. Thans worden geveild 6S0.075 K.G., de aanvoer van eigenheimers bedroeg 90.000 K.G., belangrijk minder dan het voor afgaande jaar, hetwelk mede rijn oorzaak vond in de riekte en als gevolg daarvan lage prijzen. VaD bospeen kwam ter veiling 268.8z4 bos, hetwelk een aanmerkelijke ver mindering gaf met 1925 al werd aan de conservenfabrieken iets meer afgeleverd, pl.m 90.000 K.G. De prrjs van peen was niet hoog en het aantal bossen, dat per R.R. geoogst werd, beneden het middelmatige, toch be hoeft hier niet van gezegd te worden, dat de teelt verliesgevend was. Van de overige producten werd voorts nog aangevoerd 704.90 stuks roode, 83202 gele, en 234S5 stuks groene kool, en 83393 K.G. uien. U te zeggen hoe hier de uit komst van is geweest acht ik onnoodig, daar den geheelen winter een lustelooze handel met lage prijzen op de veilingen bestaan heeft. Het totaal omzetcijfer heeft bedragen: f 240.726.25 of circa f 37.000 lager dan in het jaar 1925. Dat een en ander zich duidelijk afspiegelt in onze exploitatiereke ning. laat zich duidelijk verstaan, al kon desniettegenstaande nog een winstcijfer be haald worden van f 2486.90, waarvan ver moedelijk op deze vergadering een bedrag van floOO gereserveerd zal worden voor afiossing. Het kunnen verkrijgen van kunstmest aan de veiling wordt door velen op prgs ge steld. Wg telden niet minder dan 250 af nemers met ruim 1700 posten. Toch is het totaal-verbruik minder geweest dan in 1925 doordat de dunne meststof voor bloemkool weder meer in gebruik komt. Het ledental bedraagt 105 en niemand is ons door den dood ontnomen. Er zijn drie ledenvergaderingen gehouden. Bij de mededeelingen meldde de voorzitter dat de gronden ten Oosten der vaart aan de N.Z.H.T.M. zijn verhuurd voor opslag plaats. De leden vreesden voor hinder van wege het lossen aldaar. De voorzitter deelde mede, dat de ver huur op contract is geschied en tegen eventueelen hinder is gewaakt. Dan nog, dat het bestuur alle in 1927 geproduceerde ammoniak aan de Katwjjksche gasfabriek in koop heeft. Verder een schrijven van den accountant der vereeniging, die mededeelt, dat gedurende 1926 de boeken en bescheiden van penningmeester en veilingmeester door hem zjjn gecontroleerd en in volmaakte orde bevonden. Dan is aan de orde het vaststellen der Baians en Exploitatierekening over 1926. De balans sluit in activa en passiva met een bedrag van f 82.563.84, waarin een bedrag voor uitloting der obligaties van obligaties van f 1500 en een winst van f 986.90. Na toelichting door den penning meester blgkt, dat de zuivere schuld der vereeniging bedraagt f 28.988, waartegen over staat de bezitting van veilingterrein, gebouwen, teelgronden, hetgeen de schuld zeker overtreft. De vereeniging staat er dus zeer gunstig voor. De exploitatie-rekse- ning over 1926 sluit met het bedrag van f 14.324.88. De omzet heeft bedragen f240.000. Vervolgens komt aan de orde de be grooting voor 1927. Deze is gebaseerd op een omzet van f 200.000— Na toelichting door den voorzitter wordt, ook deze be grooting zonder hoofdelijke' stemming goed gekeurd. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing worden de periodiek aftredende heeren J. v. d. Perk, A. Korpelshoek en W. van Beelen herkozen. Het bestuursvoorstel om de weegbrug op te heffen om reden het bestuur de noodzakelijkheid om deze te handhaven niet inzag, werd, nadat hier tegen bezwaren waren ingebracht, door het bestuur teruggenomen. Bij de rondvraag werd ter sprake ge bracht het vernielen van den straatweg bij den ingang naar het veilingterrein door het vervoer van steenen aldaar. De voorzitter antwoordde, dat het gemeentebestuur hierop zat moeten toezien, de straatweg is juist lot dat punt van de gemeente. De heer Nic. Bos vraagt, aan het veilingterrein voor de leden, op aanvraag, z.g. koolkragen be schikbaar te willen stellen, om reden de thans aanwezige voorraad is uitverkocht. Wordt door het bestuur toegezegd. Gevraagd wordt nog om de ammoniak ook gemalen verkrijgbaar te stellen. Ook aan dezen wensch zaï het bestuur trachten te voldoen. Dan wordt nog gevraagd voor kooplieden, die het geheele jaar de veiling bezoeken, vaste plaatsen beschikbaar te stellen. Het bestuur zal hiervoor een regeling treffen. Bg de bespreking over een scherper keur op de producten werd naar voren gebracht het feit, dat sommige schippers, met het in laden yan bloemkool belast, dit product veel te ruw behandelen, waardoor de koopman den indruk kan krggen, dat het product niet aan den eisch van het monster vol doet. Het bestuur zegt toe, dit onder de aandacht der betrokken kooplieden te zullen brengen, betgeen trouwens al meer dan eens was geschied. Na enkele minder belangrijke aangelegen heden ter sprake te hebben gebracht en nadat deze door den voorzitter naar genoegen waren beantwoord, kon de vergadering door den voorzitter worden gesloten met een woord van dank voor de goede opkomst en zakelijk gevoerde discussies. NOORDWIJK. Jaarvergadering „Crescendo", Gisteravond had op de bovenzaal van „De Poort van Kleef" de jaarvergadering plaats van de harmoniekapel „Crescendo". De voorzitter, de heer G. J. G. v. Parij9, opent de vergadering met een hartelijk wel kom tot de aanwezigen en memoreert in zijn openingsrede, dat het dit jaar voor de H.K. een gewichtig jaar is; nml., dat de II.K. 30 jaar heeft besltaan. Hierna verzocht spr. den secretaris de notulen der vorige jaarvergadering voor te lezen. Deze worden onder dank gearres teerd. Alsdan is aan de orde het jaarverslag van den secretaris. Hieruit hoorden wij. dat het aantal kunstlievende leden bestaande uit 114 en donateurs bestaande uit 4 hetzelfde was gebleven; dat er naast de door de HK. gegeven concerten ook een concert was ge geven door'de muziekverenigingen „De Harpe Davids" en „Jeanne d'Arc", beide van Noordwijkerhout; dat de H.K. naar het festival te Landsmeer was geweest en een prijs ad f 20 plus een medaille had verwer ven; verder dat de Kapel tijdens de Oranje feesten had medegewerkt tot het slagen dezer feesten en hiervoor den dank van het be stuur der Oranjevereeniging mocht' oogsten, er een sereenade bij den beschermheer was gebracht en ten slotte, dat de gegeven uit voeringen schitterend waren geslaagd. Den secretaris wordt hartelijk dank ge bracht voor diens uitgebreid verslag. Hierna kreeg de penningmeester de ge legenheid rekening en verantwoording te doen. Uit diens kasrekening blijkt, dat er een saldo in kas was van f 0.90. Gelegenheid wordt gegeven om het verslag in te zien. Bij dit verslag werd door den secretaris, den heer P. v. Rijn, een balans van schulden en bezittingen der vereeniging overgelegd. Door den heer F. H v. Spanje wordt over eenige posten, betrekking hebbende op het festival, nadere toelichting gevraagd, die hem bij monde van den heer P. van Rijn wordt verstrekt. Hij vraagt tevens of reeds rekening en verantwoording werd gedaan van ontvangsten en uitgaven van het ge houden festival Bij bevestiging door den voorzitter, spreekt hij zijn bevreemding uit, dat zulks niet in openbare vergadering (waarbij dus kunstlievende leden en dona teurs) heeft plaats gehad. Zijn inziens ware dit voor de H.K. veel beier geweest. Men moet open kaart spelen, ook al is er een tekort te boeken. Het heeft in de gemeente argwaan gewekt. Ook is hem bekend, dat de Comm. van Toezicht geheel byiten deze zaak is gelaten. Hij keurt doze handelwijze van het bestuur sterk af. Waarvoor heeft men dan een commissie van toezicht? Hij ver zoekt het bestuur aan de kunstlievende leden en donateurs de bedoelde rekening en ver antwoording van het gehouden festival op een e.v.t. verzoek alsnog ter inzage te geven. De heer Van Rijn beantwoordt den heer v. Spanje, waaruit blijkt, dat de rekening door ieder kan worden nagezien. Het bestuur heeft deze rekening gecontroleerd, terwijl zij tevens door twee werkende leden werd na gezien. Deze echter brachten tot heden om bijz, reden geen rapport uit. De voorzitter erkent, dal het bestuur in deze niet juist heeft gehandeld door de Commissie van Toezicht hierin niet te kennen en zegt, dat zooiets niet meer zal voorkomeg en de reke ning en verantwoording aan de kunstlie vende leden en donateurs ter inzage zal worden gestuurd bij den heer P. v. Rijn. De heer C. Imthorn merkt op, dat de gemaakte fout nog kan worden hersteld door de rekening en verantwoording alsnog met de commissie van toezicht te behandelen. Hiertoe wordt besloten. Thans is aan de orde de verkiezing van 3 bestuursleden. De aftredende heeren F. Stafleu, J. H. Imthorn en J. Hoogendam worden allen met meerderheid van stern- men herkozen en nemen hun herbenoeming aan. Vervolgens had de verkiezing plaats van een Commissaris van Toezicht. Bij de eerste stemming verkrijgt geen der heeren de volstrekte meerderheid, zoodat een nieuwe vrije stemming plaats had. Ten slotte werd met meerderheid van stemmen geko zen de heer F. H. v. Spanje. Deze neemt de benoeming aan. De verkiezing van twee leden voor het nazien der boeken 1927 had tot resultaat, dat werden gekozen de heeren J. Veerman en J. Tissing en als plaatsver vangers de heeren A. Vermeulen en J. van Leeuwen. Genoemde heeren zullen met hun benoeming in kennis worden gesteld. Bij de rondvraag spoort de heer G. Sley- zen, bestuur en leden aan in den vervolge op tijd op de repetities te komen. Aan het einde der vergadering brengt de voorzitter dank aan allen, die in het belang der H.K. hebben medegewerkt. De heer J. Imthorn, alsnog het woord verkrijgende, dankt den voorzitter voor diens aangename leiding en samerwerking. Geen der heeren meer hel woord verlan gende,sluit de voorzitter deze zeer geani meerde vergadering. De keuring van de Ingeschrevenen voor den dienstplicht 1928 alhier wordt gehouden in het Juvenaatsgebouw.; voor de gemeente Noordwijk op 14 en 19 April 1927; voor Noordwijkerhout op 20 April 1927 en voor Voorhout op 21 April 1927. VOORHOUT. Gistermiddag bad er op de Nagelbrug alhier een aanrijding plaats van twee auto mobielen, met gevolg, dat de electrische lantaarn aldaar geplaatst, is afgeknapt en onbruikbaar geworden. Voor de herstel ling zal met spoed worden gezorgd. De keuring van de ingeschrevenen der lichting 1928 zal voor deze gemeente plaats hebben te Noordwijk op Dinsdag 21 Maart a.s. in het Juvenaatsgebouw al daar. VALKENBURG. Jaarvergadering Boerenleenbank. De directeur der bank, de heer G. Zand bergen Wz., fungeert als voorzitter. Met een kort woord opent hij de vergadering en heet de leden welkom. De kaasier leeet de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Hij brengt vervolgens het fi nancieel verslag uit over het boekjaar 1928. Het aantal leden bedroeg eind 1928 negentig. De spaorboekjes waren tot een getal van 218 uitgegeven, wat een ver meerdering van 25 beteekent. Van spaarders ontvangen f50173.79; aan spaarders uitbetaald f 35698 54. Einde 1926 hadden die fce goed f89118 83. Het aantal voorschotnemers bedroeg in dit jaar 31. Nieuwe voorschotten weiden verstrekt tot 'n bedrag van f 14700. Afge lost werd f3278.23. Aan het einde van bet jaar bedroegen de voorschotten f 29484.77. Het aantal rekening-courantbouders be droeg in 1926 zes en veertig. Uitbetaald werd f 38227.62 ontvangen f 31719 46. Einde 1926 had de bank van rekening houders te vorderen f50583.11, en was zij schuldig f 7317.24. De winst over het afgeloopen jaar, groot f 4CO 14werd op voorstel van het be- ituur bij het reservefonds gevoegd^ Dit fonds is hiermede gestegen tot f 3172.64. De rekening sloot met een eindcijfer van f 136.549.04jde balans met f99603.71. Een commissie van drie leden had voor de vergadering de rekening en balans na gezien. Zij adviseert bij moüde van den heer Chr. Gravenkamp aan de vergade ring rekening cn balans onverands-d vast ta stellen, waartoe door de vergadering besloten wordt. Bij de bestuursverkiezing worden do heeren C. Barnhoom en N v. d. Nagel met overgroote meerderheid respectievelijk tot bestuurslid en lid van de Raad van Toezicht herkozen. Bij acclamatie weid als plaatsvervangend bestuurslid herbe noemd de heer IJ. Meurs en in de plaats van den heer L. Bol, die bedankt had, werd als plaataverv. bestuurslid gekozen de heer G. v. Leeuwen. De rondvraag levert niets bijzonders op. De voorzitter spoort tfe leden sterk aan, toch vooral te zorgeD, dat boekjes voort aan op tijd ingeleverd en teruggehaald worden. Niets meer aan de orde zijnde duit de voorzitter onder dank aan de leden voor de opkomst, de vergadering. VOORSCHOTEN. Chr. Wijkverpleging. In dc kleine zaal van het Gebouw voor Chr. Bel. vergaderde gisteravond de Chr. Wijkverpleging onder leiding van ds. H P. Fcrlgens. De opkomst der leden was gering. Na opening der vergadering met gebed, wees de voorzitter in zijn openingswoord op het belangrijke werk der vereeniging. Door de wijkzuster werden in 1926 3873 bezoeken gedaan, behalve de bezoeken bij t.b.c.-patiënten. Door den voorzitter werd haar een woord van dank gebracht. De notulen en het jaarverslag van den secre taris worden onder dankzegging goedge keurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester gaf aan voor ontvang sten van 437 leden f 987.75 en voor andere ontvangsten f394. Totaal f 1301,75. De uitgaven bedroegen f 1289.65. zoodat er een voordeelig saldo i9 van f 12.10. Er is echter nog steeds een tekort van f 1925 van f 105,80. De rekening en verantwoording wordt door een commissie nagezien en in orde bevonden. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye en D. Limburg en in de vac.- ds. ARing gekozen dr. D. K. Wiélinga, die zijn benoeming aanvaardt, Ds. Al ting heeft om gezondheidsredenen zijn ontslag genomen, hetgeen door den voor zitter met een enkel woord werd herdacht, evenals zijn arbeid in het belang van do Chr. Wijkverpleging verricht. Ten slotte was aan de orde de bespreking van werving van nieuwe leden. De voor zitter deelt mede, dat het bestuur circu laires heeft laten drukken, welke gezonden zullen worden aan 280 Protestantsche ge zinnen, die nog geen lid der wijkverpleging zijn. Er wordt gewacht om lid te worden totdat de hulp der wijkzuster noodig is, en dit is niet in overeenstemming met het reglement. Zij, die in Voorschoten woonachtig waren bij de oprichting der Vereeniging en door nalatigheid verzuimden lid te worden, zul len de contributie bij aanmelding vanaf de oprichting der Vereeniging moeten betalen. Op voorstel van één der bestuursleden zullen zij nog eenmaal in de gelegenheid worden gesteld lid te worden op de oude voorwaarden; zij zullen een circulaire ont vangen en bezoek van de bode der vereeni- ging. Ds. D. K. Wielinga sloot de vergadering met gebed (dankzegging). STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". RONDO, uitreis, pass. 7 Mrt, Perim. SAPAROEA, thuisreis, 7 Maart van Singa pore. K.YNGEAN, 9 Mrt. van Amst. ie Huil. ROTTBRDAMSCHE LLOYD. MODJOKERTO, 9 Maart van Java te Rot terdam. TAMBORA, uitreis, 9 Maart van Port Said, SLAMAT, uitreis, 8 Maart te Sabang. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DRECHTDIJK, 8 Maart van Los Angelos n. Rotterdam. NOORDAM, R'dam Ti. Ne* York, vertrok 9 MÉlrt v.m. uit den N. Waterweg. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. SALLAND, uitreis, pass.- 7 Maart Fi- nisterre. DRECHTERLAND, uitreis, 8 Maart te Santos. GELRIA. thuisreis, 8 Maart van Lissabon. ZAANLAND, 7 Maart van La Plata naar Londen. FLANDRIA, vertrekt 10 Maart van B, Aires n. Amsterdam. KON, NED. STOOMBOOT-MIJ. ACHILLES, arr. 8 Maart te Alexandria. ADONIS, arr. 9 Maart ie Piraeus. AGAMEMNON, arr. 9 Maart te Mytelene, CLIO, W.-Indiê n. Amsterdam, 9 Maart te Havre. CRYNSSEN, 10 Maart van W.-Indiê te Amsterdam verwacht IRIS, arr 9 Maart te Genua. STUYVESANT, 6 Maart van Amsterdam te Curacao. PRINS FRED. HENDRIK, AmsL n. Wesl- Indië, 11 Maart te Madeira verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. WAALDIJK, thuisreis, 8 Maart van Las Palmas. ALUDRA, thuisreis, 8 Maart van St. Vin cent. HOLLAND—OOST-AZIÜ-LON. ZOSMA. thuisreis. 9 Maart van Singapore. JAVA—BENGALEN-LIJN. BENGKALIS, Java naar Calcutta, 8 Maart te Sabang.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9