No. 20549 DONDERDAG 10 MAART Anno 1927 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cts per regeL Bij regelaboDnemenl belangrijk lageren prijs. Kleine Advert^ntiën uitsluitend bi] vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts bij na maximum aantal woorden van SO. Incasso volgens postrecht Voor eventueel? opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DC2.GR COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 2 35 per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2 35 -P portokosten. *0.18. „0.18. nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. STEMMING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op Woens dag, 6 April a.s.. van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden ran de Provinciale Staten van Zirid-Holland. Herinnerd wordt aan de verplichting, op- plegd bij artikel 72. tweede lid. der Kieswet dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd 3 tot de keuze mede te werken, zich binnen fen voor de stemming bepaalden tijd ter ntoefening van zijn kiesrecht moet aan- aolden bij het stembureau in het voor hem de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet Tibet, wordt, tenzij den rechteT van eene paige reden van verhindering blijkt, ge- ft met geldboete van ten hoogste drie Idem Indien tijdens het plegen van de overtre- nog geen twee jaren zijn verloopen jedert eene vroegere veroordeeling van den «huidige wegens gelijke overtreding onher roepelijk is geworden, wordt geldboete van hoogste tien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op irtikel 128 van het Wetboek van Straf- ht. luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander ritgevende aan eene krachtens wettelijk foorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, WL/dt oestraft met gevanisstraf van ten hoogste EEN JAAR. 9181 Leiden. 10 Maart 1927. A. VAN DE SAKDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op Maandag, 14 Maart 1927, des namiddags te twee uur. De vergadering zal, z0o noodig, des avonds worden voortgezet Te behandelen onderwerpend lo. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemd raadslid, den heer J. Ebbink. 2o Benoeming van Voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van eenige stem- bureaux voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Provinciale Staten en den Gemeente raad. (55) Benoeming van een Voorzitter en een plaatsvervangend lid van het hoofdstem bureau in Kieskring III, voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad. (55) b. Benoeming van een tijdelijk Wethou der. (51) 5o. Benoeming van een lid der Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal". (49) 6o. Benoeming van een onderwijzer aan school Haverslraat B. (56) 7o. Benoeming van een onderwijzer aan school Haverstraat B. (56) Praeadvies op het verzoek van mej. P Mesenig. om eervol ontslag als léerares de Fransche taal aan de Hoogere Burger- fchool met 5-jarigen cursus. (47) 9o. Vaststelling van het aan Gedeputeerde Staten uit te brengen verslag aangaande de waarop het op de gemeentebegrooting voor 1926 voor schoolkindervoeding en •kleeding toegestaan bedrag is besteed. (57) lOo. Voorstel tot verhuring van het pak huis aan de Vliet No. 45, aan A. Del- ®eer. (58) Ho. Voorstel: a. tot ontbinding van de met H. J. J. M. jkuien gesloten huurovereenkomst betref fende het pakhuis aan de Burgsteeg No. 6; 5- tot verhuring van het sub a bedoeld pakhuis aan H. J. W. Peelers en H. Stol te Leiden. (59) 12o. Voorstel tot kostelooze overdracht, Joor zooveel hel aandeel van de gemeente Leiden betreft, van het onder de gemeenten *"ilegom en Bloemendaal gelegen gedeelte Jan den Haarlemmertrekvaartweg, kad. be kend gemeente Hillegom, Sectie A no. 2634 en Bloemendaal. Sectie D no. 892, aan de Bemeente Bloemendaal. (52) Voorstel tot overneming in eigendom eQ °Dderhoud bij de gemeente van het stukje ?r°nd aan den Stationsweg, kad. bekend becl'e A. No. 868 ged. (53) Ho. Voorstel tot wijziging van de. inge- Raadsbesluit van 30 November 1925, ®et de gemeente Voorschoten, gesloten over- nkornst. betreffende de levering van gas ;lD die gemeente door de Stedelijke Gas bek te Leiden. (60) ?jj° Voorste! tot het aangaan van eene lening bij het Algemeen Burgerlijk Pen- 0€nfonds groot f 1 500 000. (61 en 62) Ho. Voorstel tot onderhandsche opdracht de uilvoering van de beton- en gewa pend betonwerken ten behoeve van de nieuwe openbare lagere 9chool aan de Driflstraat, aan de N.V. Rijnlandsche Beton- maatschappij te Leiden. (63) 17o. Praeadvies op het verzoek van J. Rijnbende e.a., allen bewoners van de Doe- zastraal, om de klinkertrottoir9 in die straat te vervangen door basallinetegeltrottoirs. (48) 18o. Voorste] tot onderhandsche verpach ting van het recht van tolheffing aan de Leiderdorpsche brug, alsmede het koffiehuis met woning, stalling, wagenschuur en ver der getimmerte bij die brug gelegen, aan P. J. Ramaker. (50) 19o. Voorstel om medewerking te verlee- nen aan de Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager- en meer uitgebreid lager onderwijs op Gerefor meerden grondslag, voor de uitbreiding van het schoolgebouw aan de Hooglandsche Kerkgracht No. 20a, door den bouw en de inrichting van een gymnastieklokaal. (54) 20o. Interpellatie van mevr. Dietrich de Rooy, in zake de benoeming van een klerk bij den Gemeentelijken Geneeskundi gen Dienst. 21o. Interpellatie van den heer van Stra len, inzake de intrekking van de Huur wetten. DE KWESTIE DER GEREF. SCHOOL IN BET KOOIPARK VOOR DEN RAAD VAN STATE. Gistermorgen had in een openbare verga dering van de afd. Geschillen van Bestuur voor den Raad van State de behandeling plaats van het hooger beroep ingesteld door den heer N. F. Kooistra tegen de beslissing van Ged. Slaten van Zuid Holland van 25 October 1926, bij welke beslissing ongegrond was verklaard zijn beroep tegen het besluit van den Raad dezer gemeente van 17 Mei 1926. In dat besluit had de Raad medewer king verleend voor de stichting van een school voor lager onderwijs op een terrein gelegen aan de Javastraat hoek Driftstraat ten behoeve van de Geref. Schoolvereeniging. Aanwezig waren de appellant de heer Kooi stra, voorts namens het Gemeentebestuur de lieer Vriend, chef der afd. Onderwijs en na mens de Geref. Schoolver. de*heer T. S. Goslinga, penningmeester dezer vereeniging. Rapporteur was staatsraad mr. Cort van der Linden die een overzicht gaf van de tot nu toe in deze zaak gewiselde stukken en geno men beslissingen. Het woord was vervolgens allereerst aan den heer Kooistra die zijn beroep toelichtte. Hij deelde daarbij mede, dat hij zich stelde op 't standpunt der pacificatie en dat geen concurrentiezucht of rancune tegen het bizonder onderwijs hem dreef, doch louter het algemeen belang. Hij gispte het in deü heer Goslinga, dat deze voor Ged. Staten de actie tegen deze Geref. School een socialis tisch relletje had genoemd en ontkende, dat in den Raad zou zijn gezegd van soc.-dem. zijde: gij zult ons mooie Kooipark niet met Uw Chr. School bederven. Vervolgens hield hij dezelfde redeneering als reeds door zijn gemachtigde>werd gehou den voor Ged. Staten. Van de 101 kinderen der lijst waren er reeds 79 op de Lusthof- laanschool zoodat er voor de nieuwe school slechts een kern van 22 leerlingen overbleef waarvan 11 nog niet leerplichtig, dus in 't geheel 11. Dit vond hij te weinig voor een nieuwe school. Voorts betoogde hij, dat de zuinigheid uit het oog was verloren door het Gemeentebestuur en dat was tegen de wet die remmend en bezuinigend wilde werken. De heer Goslinga daarna het woord ver krijgende begon met te verklaren, dat de heer Kooistra niet anders dan van zijn wettelijk recht gebruik maakte als hij tegen den bouw van een bijz. school uit een publieke kas te velde trok, doch dat hem dan toch den eisch gesteld mocht worden zijn beroep behoorlijk te motiveeren hetgeen in het beroepsschrift niet was gedaan. Ook was daarin geen weer legging te vinden van het betoog van Ged. Staten, doch alleen de mededeeling dat hij, de heer Kooistra, het daar niet mee eens was. Inzake de kwalificeering van het beroep tot een socialistisch relletje, meende de heer Goslinga dat de uitdrukking- gij zult ons mooie Kooipark niet met Uw Chr. school bederven, onwaardig was en niet, zooals de heer Kooistra had beweerd, de bestrijding daarvan. Nooit of te nimmer zou de heer G. toegeven dat, welk stadskwartier ook, door een Chr. school kon worden bedorven. Inzake de overige argumenten van den heer Kooistra stelde de heer G. de feiten. De Lusthoflaanschool in 1922 geopend met 234 leerlingen, telt er nu 326 en na 1 Mei stellig meer dan 350. Wel verre er van dat de 79 leerlingen waarvan de heer Kooistra sprak op de Lusthoflaan-school konden blijven, moest hij meedeelen, dat deze er allen af moeten. Waar iedereen, appellant zoowel als gemeentebestuur, toegeven, dat er een aanzienlijke toeneming der bevol king heeft plaats gehad in dat stadskwar tier. achtte hij daarmee het pleit feitelijk beslist want dan voldoet de aanvraag aan de wet En dat is hier alleen de orde. Spreker drong aan op een spoedige beslis sing daar het bestuur doodverlegen zit met de vele leerlingen waarvoor plaats gezocht moet worden. De heer Vriend namens het Gemeente bestuur hierna het woord verkrii lende, deelde mede, niet aan de discussies te heb ben willen deelnemen ware het niet dat er in deze zaak een nieuw gezichtspunt was gekomen. Er was n.l. in een onlangs geno men Kon. Besluit in een Rotterdamsch ge schil over de vervanging van kachels in een school door centrale verwarming door de Kroon beslist, dat in zake aanvragen op grond van art. 72 de normale eischen niet mogen worden overschreden. Op dien grond was de door een schoolbestuur aangevraagde vervanging van kachels verworpen. Nu meent het Gemeentebestuur van Leiden, dat in deze zaak ook door de Geref. School- vereen. de normale eischen worden over schreden omdat zeer wel door een veel goedkoopere verbouwing van de Lusthof laanschool in de behoefte aan schoolruimte kan worden voorzien. Dit zou de gemeente naar hij meedeelde een onnoodige uitgave van f 50.000 besparen. Op dien grond advi- seertle hij thans om het raadsbesluit te vernietigen. Nadat de heer Kooistra gedupliceerd had, kwam opnieuw de heer Goslinga aan het woord, die er zijn groote verwondering over uitsprak, dat een vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur hier de vernietiging kwam vragen van een raadsbesluit zonder dat de Raad daarin nader was gekend en ook zonder dat dit hoogst belangrijke verschil van inzicht in de stukken was behandeld. Hij ontkende voorts de juistheid van de door den heer Vriend genoemde cijfers en hield vol. dat hier uitsluitend r-" de orde is of de aanvraag aan de wet voldoet. Argu menten voor nieuwbouw behoefde het Be stuur niet te geven, maar uitsluitend vol doening aan de eischen der wet. Het stand punt van den heer Vriend karakteriseerde de heer Goslinga als reactionair, ons terug voerend naar de tijden voor 1848 toen een bestuur eerbiedig aan de Regeering der stad moest vragen een school te mogen op richten. De heer Vriend het woord verkrijgend voor dupliek, bestreed dat de aanvraag nu nog voldeed aan de wet, gezien de jongste jurisprudentie. Hij meende voorts te moeten zeggen, dat het schoolbestuur niet ten koste der gemeente zijn eigen inzicht mag volgen. De voorzitter, mr. van Leeuwen, sloot daarop de discussie. De Koninklijke beslissing volgt later. EEN MOTIE INZAKE DE HUURCOMMISSIE Door de raadsleden, den heer K.Sijtsma en mevrouw W. van ItallieVan Embden, is de navolgende motie bij den gemeente raad aanhangig gemaakt: „De Raad, van oordeel, dat de woning toestanden in deze gemeente nog niet van dien aard zijn dat een regeling, zooals die bii de Huurwetten is bedoeld en in de Huur- commissie belichaamd, na het tijdstip der intrekking van de Huurwetten noode kan worden gemist, noodigt B. en W. uit te onderzoeken of het wettelijk mogelijk is deze materie van gemeentewege te regelen, om indien deze mogelijkheid inderdaad bestaat met bekwamen spoed een zoodanige regeling te ontwerpen en den Raad ter vaststelling aan te bieden." In de toelichting bij deze motie wijzen de voorstellers er op, dat hun door eigen onder zoek en verkregen inlichtingen van de zijde der Huurcommissie is gebleken, dat er ook in deze gemeente nog een dringende be hoefte aan zoodanige regeling bestaat, wat door verschillende huiseigenaren zelf wordt erkend. In het bijzonder worden moeilijk heden verwacht voor huurders van oude woningen in de binnenstad, die deze hebben betrokken, nadat de vroegere bewoners, onder de gestie van de Huurcommissie naar de duurdere en betere nieuwgebouwde wo ningen waren verhuisd. De kans bestaat, dat deze weer teruggaan naar hun vroegere, goedkoopere woningen en dat den tegenwoordigen bewoners de huur wordt opgezegd en aangewezen worden op huren, welke zij niet kunnen betalen. De tegenwoordige Huurcommissie acht deze vrees, geleerd door de ervaring, aller minst denkbeeldig, evenmin als dat voor de kleinere woningen een algemeene stijging der huren zal plaats hebben. CONCERT MANDOLINECLUB „KREBUSTLIPO". In de ongeveer voor de helft bezette groote Stadszaal gaf gisteravond de in Lei den en omgeving welbekende mandoline club „Krebustlipo" een welgeslaagde uitvoe ring, welke als geheel weer een nieuwe schakel is in de keten van successen, welke deze vereeniging in haar ruim twintigjarig bestaan reeds smeedde. De voorzitter, de heer J. W. Harting heette in het begin van den avond alle aanwezigen hartelijk welkom Het is een verschijnsel van dezen tijd, aldus spr., dat uitvoeringen, waarop geen bal volgt, minder bezocht zijn, dan die. waar dit wel het geval is. doch spr. hoopt, dat de thans aanwezigen door hun groote aandacht zullen toonen de muziek ook des te meer te kunnen waardeeren. Na allen een genoeglijken avond te heb ben toegewenscht, gaf hij het woord aan de mandolineclub, die het programma opende met een uitstekend gespeelde marsch, ge volgd door een ouverture, een wals en op nieuw een marsch. waarvan in het bijzonder de laatste voortreffelijk ten gehoore werd ge- 1 bracht. In den loop van den avond werden o. m. 1 nog uitgevoerd de beide nummers, waar mede „Krebustlipo" op Tweeden Paaschdag op het mandolineconcours iü Den Haag in de afdeeling „Uitmuntendheid" als vrij en ver plicht nummer zal uitkomen. Beide nummers genoten reeds een heel goede auditie en wanneer de leden in de toe komst eens willen trachten hun aandacht te verdeelen tusschen den dirigent en hun partij, zijn wij ervan overtuigd, dat de resul taten nog beter zullen zijn. Overigens zien wij „Krebustlipo" onder de bekwame leiding van den heer L. C. Veer man met een gerust hart in Den Haag deel nemen en met den prijs terugkeeren. Aan u, leden van „Krebustlipo", om onze verwachting niet te beschamenI Als bijzondere attractie had het bestuur gemeend te moeten uitnoodigen den heer en mevrouw G .H. GerdesMoriën uit Amster dam. Mevrouw Gerdes declameerde op zeer ver dienstelijke wijze een zestal verzen van Marie Boddaerl, Felix Timmermans e. a.. waarvan vooral die na de pauze ons bijzon der goed konden bekoren. Het publiek juichte na iedere declamatie mevr Gerdes hartelijk toe, terwijl het bestuur van „Kre bustlipo" gedachtig aan het woord „Laat bloemen uw tolk zijn" ,een fraaie bloemen- ruiker aan bood. Jammer genoeg bleek de heer Gerde9 door een keelaandoening minder gedisponeerd om te zingen, zoodal zijn optreden bij lange na niet datgene schonk, wat wij er redelijker wijze gesproken van hadden mogen ver wachten. Bovendien ondervond hij merkbaar last van het geroezemoes, dat tijdens zijn zang uit de zaal opsteeg. Niettemin is de heer Gerdes het aan zijn eer verplicht zich voor het Leidsche publiek zoo al niet Ie rehabiliteeren,, dan toch bewijs van zijn beter kunnen af te leggen. De piano-hegeleiding was hij onzen stad genoot. den heer Th. H. Polman in ver trouwde handen. NAT. CHR. GEH. ONTH. VER. De dislrictsvergadering van de N. C. G. O. V. welke 4 Mei alhier zal gehouden worden in geb. Prediker, zal des morgens om 10 uur geopend worden met een bidstond onder lei ding van ds. Mondt uit Leiderdorp. Ook zal in de morgenvergadering ter sprake komen de nieuwe drankwet van Min. Slotemaker de Bruyne in te leiden door den directeur der N .C. G. O. V., ds. Montijn. De koffietafel, aangeboden door de afd. Leiden, zal eveneens in geb. Prediker plaats hebben en gevolgd worden door een vergade ring waar referaten gehouden zullen worden over reclasseering door den heer de Jongh, agent der Vereeniging en door ds. Hermani- des van Valkenburg; gesproken zal worden onder het motto „In de vuurlinie". Natuurlijk zal ook Leiden bezichtigd wor den op een wandeling door de stad eindigend in den theetuin „Oud-Hortuszichl", waar ge meenschappelijk gedineerd zal worden. Het geheel zal gesloten worden met een kerkdienst in de Oosterkerk, waar naast een Leidsch predikant op zal treden de begaafde spreker ds. Koningsbergen van Amsterdam en een meisjeskoor onder leiding van den heer H. J. v. Leeuwen eenige liederen ten gehoore zal brengen. '4 hulpvgrleening aan de fransche studenten. Het Comité lot Hulpverleening aan Fran sche studenten, die in behoeftige omstandig heden verkeeren vestigt de aandacht op de inzameling die Vrijdag 11 Maart nogmaals zal worden gehouden. Voor hen die omtrent deze actie nog niets vernamen hel volgende: zij gaat uit van het „European Student Relief' dat indertijd in ons land zoo succesvol voor de Oostenrijk- sche en Hongaarsche Studenten werkte. Wie onder dergelijke omstandigheden als waarin de Fransche Studenten op het oogen blik: verkeeren, toch doorstudeert, bewijst niet alleen het enthousiasme, maar ook de capiciteit te hebben om kennis te vergaren; aan hen is dus geld zeker niet weggegooid. Men vrage niet: welk voordeel brengt het on3, of zal Frankrijk ons op zijn beurt hel pen als we in moeilijkheden verkeeren. Men doet beter te zien naar de dankbaarheid der Oostenrijksche en Hongaarsche studenten indertijd en te begrijpen wat een dergelijke actie tot de internationale verbroedering bij kan dragen. Eventueele giften worden ook gaarne in gewacht bij Scheurleer en Zonen's Bank, Gironummer 15461 Het Comité van aanbeveling: Prof. mr. E. M. Meijers, rector magnificus; mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burgemeester; prof. dr. N. van Wijk, voorzitter der Commissie voor Internationale Studieaangelegenheden te Leiden. Het Comité.van uitvoering: Hel Collegium van het Leidsche Studentencorps; het be stuur van de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden; secretaris- G. M Bier man, Breestraat 41. Het bestuur der Vereeniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden heeft zich voor het jaar 1927/1928 als volgt samenge steld- Mej A. Bosman, praeses; Mej. N. Schadee. ab-actis I: Mej. C R Benthem Sypkens. quaestrise; Mej. A. V. James, ab- actis U; Alej. M. A. D. J. Merens, assessor. BINNENLAND. Het NedeilandschBelgisch verdrag in de Eerste Kamer. De Tweede Kamer behandelt het ontwei? inzake de mobilisatie-slachtoilers. De memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake Binnen!. Zaken en Landbonw Algemeene vergadering der Christ. Hist. Unie. De jaarvergadering van het Hollandsch Bloembollenkweekexs-Genootschap. BUITENLAND. Engeland en Japan aanvaarden de uitnoo* diging voor een drie-mogen Ahedcn-conle- rentie. Het heet, dat Stresemann en Zaleski het te Genève eens zijn geworden. Te Wilna is een sovjet-koerier aange houden. De vronw van den sovjet-advisenx te Kanton in handen der Noordelijken. Sedert den bouw van de Woningbouw- vereeniging „Ons Belang" en de Gemeen tewoningen aan den Haagweg werd het daarlangs loopende pad (spoordijk) als wan del- en verkeersweg gebruikt.Een daarstaand houten hek werd door de jeugd geleidelijk afgebroken Vanaf heden zal door de Neder- landsche Spoorwegen door het plaatsen van hekken de toegang tot den dijk weer worden afgesloten. Een tegenvaller voor de bewo ners aldaar. Het Harmonicagezelschap „Crescendo", directeur de heer - D. v. Wouw zal met Hemelvaartsdag deelnemen aan het Natio naal Muziekconcours te Gouda. Er moet van het blad gespeeld worden, terwijl één verplicht nummer is voorgeschre ven met een vrij nummer. Heden is door den heer Th. van der Meer, vleesschouwer en spekslager, voor- heen gevestigd Levendaal 59, het eerste winkelhuis in het nieuwe gedeelte van de Korevaarstraat in gebruik genomen. Het pand Korevaarstraat 4 behoort tot een reeks winkelhuizen, gebouwd vanwege de Leidsche Maatschappij van Onroerende Goe deren en is ingericht onder architectuur van den heer Van der Laan en maakt reed9 van buiten-af een royalen, soliden indruk. De winkel zelf is geheel en al ingericht vol gens de eischen door de Vleeschkeuringswet daaraan gesteld- helder witte tegelwanden, marmeren toonbank- en étalagebladen, gra nieten vloer, enz. Het marmerwerk werd geleverd door de firma Soupart, het smeed werk door den heer Van der Poel, terwijl do firma Bergen Henegouwen voor een keurige electrische verlichting zorg droeg. Zij nog vermeld dat deze firma haar eigen worstmakerij en zouterij heeft, welke afdee- lingen men respectievelijk achter en onder den winkel aantreft en die eveneens uit munten door een groote mate van zinde lijkheid. Wij wenschen den heer Van der Meer in dit nieuwe milieu veel succes. DE RAPALJANEN. De leden van de Rapaillepartij te Rot terdam doen de laatste dagen wel van zich spreken. Dinsdagavond kwam de rapaljaan C. R., wonende in den Kuipersgang, candidaat voor de a.s. Raadsverkiezingen, in een kwade bui thuis, blijkbaar verbolgen over het feit, dat zijn partijgenoot Coremans uit zijn pakhuis gezet was. Om zijn woedo te koelen greep hij een zwaar breekijzer. tu sloeg daarmede de deur van zijn «mur- man in. Toen deze naar buiten kwam en zijn verwondering over dit feit uitsprak gaf het candidaat-Raadslid bem met het breekijzer een slag op den Linkerarm, zoo dat een ernstige wond ontstond. De man is in het ziekenhuis aan den Coolsmgel verbonden. De rapaljaan is in het politie bureau aan de Groote Pauwensteeg opge sloten. NOG NIET GOED GENOEG VERSTOPT. Tijdens afwezigheid van de bewoners is Dinsdag ingebroken in de woning van den stukandoor A. D. te Rotterdam Uit een op den zolder staanden spijkerbak is al het daarin verstopte geld, totaal een be drag van f340, geetoleo.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1