Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Het vuil in den oven of op den akker Schoonmaak INGEZONDEN. Ophooging der Nieuwkoopsche Rietvelden SPORT. NOORD WIJK. Bij den gemeentelijken keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Februari 1927 ter keuring aangegeven 21 runderen en 89 varkens, waarvan 6 huissla^htingen terwijl werd ingevoerd 17361/» K.G. rund- vleesch. NOORDWIJK-BINNEN. Met ingang van heden is de prijs der melk alhier met twee ct. per liter verlaagd, zoodat deze thans 13 ets. per liter bedraagt. OEGSTGEEST. Geheelonthouding. In de kleine zaal van „Irene" had de aangekondigde vergadering plaats van de Nationale Chr. Geheelonthouders-vereeniging. De vergadering werd door den heer H. Ververs met een kort woord geopend, waar na werd gezongen Psalm 25 vs. 2, en voorgelezen Efeze 4 vs. 1732 en 6 vs. 114, en de heer Ververs als voorzitter voorging in gebed. Na een korte inleiding kreeg de heer T. de Jong, uit Utrecht het woord, en sprak over: „Gezien in den op rechten spiegel". Het valt, zoo begon spr., niet moeiljjk de ellende aan te toonen, die de drank aanbrengt. Men zie maar even de daarover samengestelde statistieken van de weten schap. Ons nuchter oog reeds zegt al, dat de bedwelmende drank als genotmiddel scha delijk is voor ons leven. Hoe duidelijk is te constateeren, dat zjj verwoesting brengt in het persoonlek leven, in het huwelijksleven, in het kerkelijk leven, in de Zondagsviering, in de Zondagsheiliging, enz. enz. Spreker bepaalde zich verder by de vraag: Hoe staal de bedwelmende drank als genotmiddel tegenover het Evangelie van Jezus Chris tus"/ Waar de bedwelmende drank gebruikt wordt komt ook het zwetsen, het uitspreken van het lichte, ook veelal het zware oor deel met als gevolg, dat het fatsoen ver dwijnt De bedwelmende drank maakt den mensch in eigen oordeel groot, dat toch het verderf is voor den mensch. Spr. lichtte dit laatste toe met talrijke voorbeelden. Het „Evangelie" echter wil voor den mensch zijn de spiegel waarin hij zich- zelven ziet zooals hij werkelijk is. En als de mensch zich zeiven ziet zooals hij is, dan gaat het als met den verloren zoon. Dan ziet hij zich zelf in een bedelaarsplunje ver van het vaderhuis. Als het Evangelie dezen invloed niet hebben mag, zegt spr., dan hebben wij er niets aan voor ons ziele- leven. Wat het Evangelie wil bewerken, be lemmert de bedwelmende drank. Het Evan gelie van Jezus Christus is een wonder van genade, maar de bedwelmende drank is een zedelijke verwoester. Nergens in de wereld brengt zjj verheffing, nergens veredeling. Integendeel worden de gesprekken z.g. gees tiger, maar de Geest gaat heen. Het leven gaat voort in steeds sterk dalende lijn duizenden en duizenden worden gevoerd naar de diepste duisternis. Het Evangelie brengt bewustheid van ellende, brengt de weder geboorte en schept den nieuwen mensch, die klein is gemaakt, maar groot wordt in Jezus Christus. Het is dan ook een kracht Gods tot zaligheid voor ieder, die gelooft. Zoo ziet spr. de taak voor ieder Christen om te strijden tegen den bedwelmenden drank als genotmiddel. Na deze met aandacht gevolgde rede, bracht de voorzitter den spreker een woord van hartelijken dank. Door eenigen der aanwezigen werden vra gen gesteld, die allen weraen beantwoord, waarna bijna allen zich als lid opgaven, en gezongen werd Gezang 96. Op verzoek van den voorzitter eindigde de heer De Jong met dankgebed De leden der nieuw opgerichte afdeeling bleven nog bjjeen tot het kiezen van een bestuur. Hiertoe werden gekozen, in alpha- betische volgorde, de heeren S. Bijl, F. de Jager en H. Ververs. De functies zullen onderling verdeeld worden. Motor-ongeluk. Gistermiddag had op den Endegeester- straatweg, ter hoogte van de Chr. School, een ernstig ongeval plaats. De heer J. N. uit Leiden, passeerde per motorrijwiel dft bocht daar ter plaatse en reed tegen een boom met het gevolg, dat hij bewusteloos bieéi liggen. Spoedig toegeschoten hulp riep direct de medewerking in van dr. C., uit Endegeest, die met een tweetal verpleegsters eer onderzoek instelde en dadelijk over brenging naar het Ziekenhuis te Leiden noo- dig oordeelde, hetgeen per auto van de firma Roovakkers Kamsteeg geschiedde. De motorfiets was deerlijk gehavend. Dezer dagen hebben een vijftal min derjarige jongens, N. H., C. v. d. L., A. S., L T. en T. H., weer eens een proefje afgelegd van hun baldadigheid. Hiertoe was dooi- hen uitgekozen de leegstaande villa va:, den heer W., aan de Julianalaan. Na het vernielen van een tiental ruiten hebben zji een deur opengemaakt en de witte muren in de keuken geheel volgesmeerd m*t rcode verf uit een in de keuken staande kast. Gelukkig wist de politie de dader9 te vinden, waarna de ouders van de knapen zich bereid verklaarden de aangerichte schade te herstellen. RIJNSBtTRG. Ten onrechte is in ons verslag vas de uitvoering van D.W.S. gezegd, dat de burgerwacht belast was met het handhaven der orde. Zjj was er slechts als genoodigde. De raad dezer gemeente komt Don derdagavond om 7 uur in openbare verga dering bijeen ter bespreking van het vraag stuk der electrificatie. SASF^WHETM. „Oefening kweekt Kunst". Deze gemengde zangvereeniging beeft on der leiding van haar directeur, den heer P. J van Leeuwen, haar derde feestavond ge geven in de zaal van „Het Bruine Paard" De zaal was heel aardig bezet en men ge noot volop van het gebodene: zang, muziek en voordrachten. .Voor de pauze zorgde het kwartet uit Leiden voor een zeer aangename en erg in den smaak vallende afwisseling. Na de pauze werden alleen voordrachten gegeven Zoo'n feestavond, voor zoo weinig geld en dan nog een grabbelton en een ver loting is in den wintertijd voor velen een genot. VOORSCHOTEN. Zwem vereeniging. Blijkbaar heeft het voorloopige comité niet stilgezeten, want in geruimen tijd hadden wij geen vergadering bezocht waar zooveel belangstellenden aanwezig waren als gis teravond in höiel Deurloo, waar besproken zou worden het oprichten van een zwem- vereeniging en het stichten van een inrich ting. Nadat de heer R. van der Ende de aan wezigen welkom had geheeten en met een enkel woord het doel van de vergadering had uiteengezet, werd het woord gegeven aan den heer Planjer uit Leiden, consul van den Ned. Zwembond, die het nut en de noodzakelijkheid van een zweminrichting uiteenzette, evenals de directe en indirecte voordeelen, aan het zwemmen verbonden. Hij gaf daarbij de toezegging dat de Ned. Zwembond, indien hier een vereeniging wordt gesticht, zeker zijn medewerking zal verleenen. Door den heer R. van der Ende wordt spr. dank gebracht voor zijn pleidooi en hij deelt mede dat het voorl. comité de beschikking heeft over twee plannen. Plan A is het stichten van een zwemin richting nabij de Krim, met een ondiep bad van 200 vierkante Meter en een diep bad van 1000 vierk. MeteT (75 lang en 14 M. breed). Plan b Is nabij de Korte Vliet. Een drie hoekig stuk land, toebehoorende aan de ge meente, nabij Allemandsgeest groot 2000 vierk. Meter. Indien de gemeente dit stuk land voor een zweminrichting zou willen afstaan, zou hier een mooie inrichting kun nen komen. De kosten bedragen voor plan B wel tweemaal zooveel al9 voor plan A. maar de exploitatiekosten zijn even hoog, volgens de voorloopige begrooting Plan A. brengt mee huur. polderlaslen enz., plan B. niet. De exploitatiekosten zijn geschat op f 2100 jaarlijks, terwijl de begrooting der kosten voor plan „de Krim" bedragen f 6000 en voor plan Allemandsgeest f 11000. Voor Allemandsgeest is nog een voordeel dat men nooit de huur opgezegd kan krijgen, zooals bij plan „De Krim". Mits de gemeente den grond afstaat. De vraag zal zijn hoe krijgen wij de f 11000 bijeen. De kosten zullen ge dekt zijn Een 100-tal donateurs en ver volgens de abonnementen en men is er. Voor een belangrijk aantal abonnementen is reed9 toezegging gegeven. Bij acclamatie wordt besloten een voor- loopig comité te verkiezen dat de plannen verder zal uitwerken .waarna over enkele weken wederom een vergadering zal worden gehouden om een definitieve beslissing te nemen. De contributie wordt bepaald op f 2.50 als donateur het eerste lid van een gezin lid maatschap f 5. het tweede lid f 3 en de overigen f2 per jaar. Waardoor Voorschoten goedkooper is dan naburige zweminrichtin gen, hetgeen spr. aantoont. Bovendien zul len op bepaalde uren vorksbaden beschik baar worden gesteld tegen f 0 05 per keer voor een volwassene en f 0.02 per keer voor een kind. Hieraan moet echter verbonden zijn een subsidie van de gemeente. Tijdens een kleine pauseering circuleert er een lijst en worden 60 abonnementen voorloopig genomen en schrijven enkelen zich in als donateur. Bij acclamatie wordt tot Voorzitter gekozen de heer C. van Boven, die deze benoeming aanneemt. Tot bestuursleden werden verder gekozen mej. J. C. Tukker en de heeren dr M. v d. Stoel, A. J. Turion. G. C. Verrips, J. J. Smit en Smorenburg. Voor zoover aanwezig nemen zij de benoeming aan Door een der aanwe zigen werd naar een plan gevraagd nabij „Rouwkoop". Dit was gemakkelijker te be reiken, electriciteit ter plaatse aanwezig en eveneens aan de Vliet gelegen. Ook dit plan zal door het voorloopige bestuur worden bestudeerd. Aan het einde der vergadering bracht de heer Kreeft een woord van hulde aan het voorloopige comité voor het nuttige werk verricht. De heer van den Ende deed nog een beroep op de aanwezigen om zoo veel mogelijk propaganda voor de zaak te maken. Ten slotte bracht de nieuwe Voor zitter, de heer C. van Boven, een woord dan dank aan den heer R. van den Ende voor de wijze waarop hij de oprichtingsvergade ring had geleid. R.-K. Vrouwenbond. Gisteravond vergaderde in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw de R.-K. Vrouwenbond onder leiding van de presidente, mevr. De KleermaekerMaas. Nadat de vergadering met gebed was geopend, besprak de heer G. Bon, uit den Haag, de a.s. verkiezingen voor de Provinciale Staten Spr. besloot zijn rede met de aanwezige dames op te wekken trouw te gaan stemmen en mede te werken aan den bloei van een R.-K. politiek leven. De presidente sprak een woord van dank tot den heer G Bon en dankte de aanwezigen voor de goede opkomst. Hierna had nog een verloting plaats van enkele kunstvoorwer pen. WASSENAAR. Een jaar te vroeg. Gisteren was het de dag, waarop Joh. C. Kievit, alhier, de groote kindervriend, zfjii TOsten verjaardag zou vieren. Een comité had zich gevormd met ht>t doel den jubilaris te huldigen. En deze is gehuldigd i Van alle kanten kwamen de telegrammen met gelukwenschen binnen, brieven, bloem stukken, enz. enz. Het huis was van binnen één en al feesttooi. Het bleek echter, dat de heer Kievit dezen dag geen 70 jaar geworden was, zooals he\ comité meende, maar 69! Intusschen weet de heer Kievit nu, hoe het zou geweest zijn als hg 70 jaar was geweest. RECLAME. 9124 ln gewrichten en ledematen, alsmede hootd- en kiespijn, verdrijft men met Proetbnisje 25 ct. Bjj Apoth. en Drog. Gedenkteeken Juliana van Stolberg. Alhier heeft zich een comité gevormd, be doelende gelden bijeen te brengen voor de oprichting van bovengenoemd gedenkteeken en aldus het Nationaal Comité in zijn po gingen te steunen. Het comité bestaat uit de volgende perso nen: de burgemeester jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravesande, voorzitter; de wethou ders J. Mansvelt en A. L. Rooyakkers; D. Th, Ruys, lid van den gemeenteraad te Was senaar, ds. F. A. van der Heyden, predikant der Geref. Kerk en H. W. A. Paans. secre taris-penningmeester. RECLAME. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. 9123 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. MUSICEEREN TE LEIDEN. Geachte Redacteur, Van bevriende zijde werd mij het ,,Leidsch Dagblad" toegezonden, waatin het verslag van den piano- en liederen- avond, door de dameB Höfel en Reyers, den lSden Febr te Leiden gegeven. Ik behoef u wel niet te verzekeren, dat het niet mijn bpdoelmg ia, om aanmer kingen te maken op de critiek van uw ver slaggever, echtei zult u mij wel willen ver oorloven, dat ik een enkele opmerking maak. De redacteur der Muziek-rubriek schrijft dan: „Haar (cLi. mej. Hofel'a) voordracht van Schubert, was verre van voorbeeldig. Waar de tec-üniek zoo hier en daar eenigen eisch stelt, bleef ze er bene den (bijv. in het bekrnde tertsenfiguurtje in Moment musical op 04) enz." Nu is het mij opgevallen dat er te Leiden meer wordt geklaagd over on voldoende techniek in den aanvang van den avond, en, omdat mij de toestan den in de kleine stadszaal vrijwel bekend zijn, heb ik mij wel eens afgevraagd of het bij de H.H. critici aooit op zou komen, dat het feit, dat in den beginne ,,niet alles wil gelukken" (zooals onk al eens werd beweerd), wel altijd aan den pianist of de pianiste zou liggen, óf dat de oorzaak van dat ,.niet lukken" mogelijk bij anderen moet worden gezocht. Ik ben niet de eenige. Mijnheer de Re dacteur, die het tijdens een concert in de kleine stadszaal, althans in den be ginne, om te bibberen vind. Op dien be- wusten piano- en liederen-avond hebben verscheiden dames haar bont omgehouden, óf ze gingen terug naar de garderobe on» het te halen. En nu vraag ik u m ge- pioede, hoe een pianist technisch-goed zou künnen spelen, als zijn handen blauw en zijn vingers 6tijf zijn van de kou. Wat helpt het hem dan, of de verwarming later op den avond wat wordt aangezet lJe eerste indruk was niet te best, de H.H. critici zijn in hun verwachtingen teleurge steld en 't gevolg is: in 't gunstigste ge val een welwillende, maar zeker geen goede critiek. Maar ik geloof, Mijnheer de Redacteur dat, wie zich een oordeel wil vormen en meent dat oordeel te moeten uitspreken, zeer zeker rekening moet houden met kilo omstandigheden En daai zou ik den critici te Leiden in alle bescheidenheid willen aanraden, om hun aandaoht eens te ves tigen op de kleine stadszaal *n omgeving. Doen zij dat, dan zullen zij ongetwijfeld tot het besef komen hoe plezierig( 1) het moet zijn, om daar te musiceeren. Want 't is niet alleen het kille podium, maar was u o.a. ooit in de soli sten-kamer 1 Deze kamer( is niet anders dan een por taaltje, dat toegang geeft totde WC. En daar, hangend op een stoel, huiselijk naast het fonteintje, brengen de artisten de pauzes tusschen de nummers van hun programma door. Wèl geschikt om hen in de goede stemming te brengen die noodig is, opdat „de poesie im hun spel niet zal ontbreken", wat uw criticus terecht zeer wenschelijk acht. En kan er ook niet eens wat meer aan dacht worden geschonken aan het feit, dat het publiek, dat een concert bezoekt, graag wil luisteren en er volstrekt niet op gesteld is, om door 't geloop en gepraat in de gangen telkens t« worden ge stoord 1 U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor do plaatsruimte, Hoogachtend, F. W. KOOMEN. Onderschrift der Redactie. Wij zijn er van overtuigd, dat aan de bijzondere wenschen der belanghebbenden ten opzichte van de verwarming steeaj zooveel mogelijk wordt voldaan. De geachte inzender wijst niet ten on rechte op enkele bezwaren van de kleine zaal. Het artisteDkamertje is inderdaad te klein. Maar dat het voorzien is van een toilet, zal hij toch, bij nader inzien, niet kunnen afkeuren. Ook het lawaai van de gangzijde kan zeer hinderlijk zijn. Wij kunnen den inzender echter mede- deelen, dat van de zijde van het gemeen tebestuur den laatsten tijd maatregelen zijn getroffen om aan de gesignaleerde - en nog andere bezwaren, zooveel mo gelijk tegemoet te komen Voor een deel is daaraan reeds uitvoering gegeven, voor een ander deel verkeeren ze in het stadium .van proefneming. Na de artikelen, welke indertijd daarover in ons Blad zijn verschenen, plaatsen wij gaarne onderstaand verslag van een te Nieuwkoop gehouden vergadering van stem gerechtigde ingelanden van den polder Nieuwkoop en Noorden. De agenda luidde: toelichting, bespreking en voorstel tot goed keuring van een plan om de riet- en laag gelegen grasvelden in den polder voor zoover de eigenaren dit goedvinden, op te hoogen met stadsvuil en af te dekken met bagger, zonder bezwaar van de polderkas. Van de 621 stemmen, welke in den polder kunnen worden uitgebracht, konden ter ver gadering worden uitgebracht 612 stemmen. Aanwezig was ook ir. Moerlande uit Bos koop, Rijkstuinbouwconsulent van het district. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen en vastgesteld. De Dijkgraaf, burgemeester P. A. Th. van der Weijden zegt in zijn inleiding, dat reeds in de laatst gehouden ingelandsvergadering in het kort is medegedeeld, dat pogingen worden aangewend om de beschikking te krijgen over stadsvuil, om daarmede onze riet- en laaggelegen grasvelden op te hoogen. De gemeente 's Gravenhage is een plan tot afname aangeboden, en ofschoon nog aller minst eenige zekerheid aanwezig is, heeft het bestuur gemeend de ingelanden in de ge legenheid te moeten stellen zich daarover uit te spreken. De Dijkgraaf geeft vervolgens het woord aan den secretaris om een systematisch overzicht van het plan te geven. In zijn inleiding geeft deze aan, hoe men van lieverleden tot het idee gekomen is. De De veenderij is te niet, hel rietland ver schaft niet meer den arbeid als voorheen, een groot aantal menschen verhuisde of ver dient builenaf zijn brood. Een gunstige aanleiding bood zich ten op zichte van de gemeente 's Gravenhage, al waar een nieuwe vuilverbrandingsinrichting moet worden gesticht, geraamd op f 1.700.000 en waarvan het jaarlijksche exploitatie verlies geraamd is op f 660.000. Terstond is contact gezocht met de Com missie, benoemd door den Minister van Bin- nenlandsche Zakpn en Landbouw om over •het vraagstuk in het algemeen en meer bij zonder voor 's Gravenhage te rapporteeren. Allerlei besprekingen zijn gevoerd, doch daarmede is niet bereikt, wat gehoopt werd. De Commissie verwijst het vuil naar Drenthe, niettegenstaande het vervoer daar heen ongeveer evenveel zal kosten als de verbranding en Nieuwkoop aanbood voor f 400 000 per jaar al het vuil per schip vanaf den Laakhaven te zullen afhalen, onder ga randeering, dat voor een geregelde afvoer zou worden zorg gedragen. Garantie is ge vraagd van het Rijk voor eenig verlies, ter wijl de helft van de winst over elk jaar aan het Rijk zal worden afgestaan en volledige inzage van de begrooting met doorloopende contróle over geheel het geldelijk beheer wordt toegestaan. Dat de Commissie tot dergelijke conclusie kwam vindt zijn oorzaak hierin, dat haar deskundigen met de plaatselijke rietvelden niet bekend zijn, en deze over de resultaten in Aalsmeer, bereikt met stadsvuil, minder juist rapporteerden, enz. Na gevoerde be sprekingen is daarop een weerlegging gege ven van al de tegen het plan Nieuwkoop in gebrachte bezwaren en is deze den Minister en den Gemeenteraad van den Haag bij rap port aangeboden. Spr. zegt zeer uitdrukkelijk, dat het niet de bedoeling is de plassen te dempen of de mooie rietkraggen op te hoogen, het is de be doeling de uitgestrekte rietvelden en zure graslanden, ter grootte van 1200 H.A. aan wezig, op te hoogen met stadsvuil en al ie dekken met bagger om daarvan le maken grond, welke direct geschikt i9 voor een loo nende teelt van verschillende groente-, heesters-, bloem- en bolgewassen. De Rijks tuinbouwconsulent heeft hiervan een gron dige studie gemaakt en bij rapport dit aan getoond. In Aalsmeer is ongeveer 20 H.A. plas ge dempt met stadsvuil uit Amsterdam. Het vervoer is aldaar stopgezet wegens de aclij van de Gezondheidscommissie, doch spr, toont zeer positief aan. dat hetgeen aldasr ondervonden i9 geen enkel argument biedt tegen het plan Nieuwkoop. Intusschen vindt men op deze tuinen, waar eertijds de golven kliefden, een plantengroei, minstens even* goed, zoo niet beter, dan op de overige tuices in Aalsmeer. Spr. deelt mede, dat in Aalsmeer 600 tuin. derspatroons zijn op slechts 225 H.A ij Roelofarendsveen 300 op 270 H.A., in Bos koop 700 op 800 H.A., gemiddeld dus 1 pa troon op 80 Aren land, wat dus een b* slaansgelegenheid beduidt in of bij Nieuv. koop voor 1500 patroons, bijna evenveei als in de drie genoemde dorpen thans aanwerj zijn. In de twee eerstgenoemde dorpen ,i groot gebrek aan land. dus ongetwijfeld^ len kweekers of tuinders van daar zich* Nieuwkoop komen vestigen, de te sticht" Waterweg zal de afvoer ten goede koma enz. Uitvoerig staat spr. vervolgens stil bi] d< waterverontreiniging, stankverspreiding, enz enz. De Hoofdinspecteur van de Volksgezoni heid, dr. Coebergh, heeft bij een plaatselijl bezoek verklaard geen bedenking tegen di uitvoering van het plan te hebben. Ook over de kans van welslagen weid' spr. uitvoerig uit. Zekerheid is er niet, doel vertrouwen veel. Spr. durft verklaren, da het plan Nieuwkoop geen zwakke punten heeft voor ieder, die eerlijk de zaak wil zien, Hierop ontstond een geanimeerd debat, De heer Verburg vreest allerlei nadeelen na afloop van den termijn, waarop vanaf de be stuurstafel, bijzonder door den Polderopzich- ter geantwoord wordt De heer Verburg zou echter willen, dat op een of andere wijze den koeboeren de zekerheid wordt verschaft, dat de doorvoering van het plan hen nimmer tol nadeel strekt. Verschillende ingelanden ne men aan de bespreking deel tot ten slottp ge stemd wordt over de vraag of men al dan niet in beginsel met hel plan kan meegaan, waarbij een gedeelte der koeboeren. die mee- nen geen belang bij het plan te hebben, tegen stemmen, alsmede een viertal vjs- schers. Hel plan wordt goedgekeurd met 488 legen 152 stemmen. Op voorstel van den Dijkgraaf wordt een commissie uit de meest vooraan staande ingelanden benoemd, die als com' missie van bijstand het bestuur in deze zal ter zijde 9taan. Benoemd worden voor het dorp Nieuwkoop de heeren J. Bodegraven e P. Tijsterman, voor Noorden P. van Velzq en W. Verburg. voor de Meije W. Verbul en J. van den Berg. Hierna sluiting. i VOETBAL. OEFENWEDSTRIJD ALPHIAL. V. B.-ELFTAL. Zondag a.s. speelt het Leidsche Voetbal bond-elftal, dat evenals vorige jaren deel zal nemen aan de wedstrijden om den Ouds beker, te Alphen een friendly game tegen Alphia. De spelers vertrekken om 12 uur per autobus vanuit Leiden; zij, die den tocht willen meemaken, moeten hiervan vóór Vrijdagavond a.s. aangifte doen bij den heer Devilée, Nieuwe Rijn 26. Het elftal ziet er als volgt uit (v. 1. n. r.): Doel: Janssen (Leidsche Boys); achter: P. van Hoven (L. M. C.) en D. Hannoo (Leidsche Boys); midden: H. Hollebeek, A. de la Rie en W. van Soest (allen D.V.S.); voor: H. Boom (L. Boys). P. de Vos (Lugd.), C. Burggraaf (Raceël), J. van Leeuwen (L. F. C.) en H. van Buuren (D. V. S.). Reserves: J. Bolstier (Raceël), C. L. de Groot (U. V. S.) en A. Vasel (U. V. S.). PAARDENSPORT. DE DUBBELE CROSS COUNTRY TE EDE. Dinsdag 15 Maart a.s. zal wederom de bekende dubbele cross country van Ede door de leden der K. M. S. V. verreden worden. De volgende ruiters schreven in: Kapt. Higly met Lord Cardigan; ritm. Hekkema met Sheik; luitenants Mante (Lei den) met Jane, Goossen9 met Bridge Fire, Steenkamp met Spionkop, Van Dommelen met Jane, jhr. Gevaerts met Master Tom, Porlheine met Camera Obscura, Van Eeke- len met Midinette. Fruin met Valencia. Stof fels met Demi Sang. Pieter9 met Nigger. Mazel met Figaro, Opsomer met Toetank Amen, F. van der Kroon met Noorderlicht, Cool met Good Hope. reserve-luitenants Vlielander Hein met Bayard, Van Houten met Pimpo, ritm. Brevet met Marcheta, ritm. Bischoff van Heemskerck met Hyde Park. luit. Tans met Jack, luit. Strootman met Eric. Terwijl op rijkspaarden zullen meerijden res.-luits. Focfc en Van der Meer. LAWNTENNIS. BEROEPSSPELERS IN ONS LAND? In verband met de mogelijkheid van eed bezoek aan ons land door een groep bc roepsspelers bestaande uit Suzanne Lenglea Kinsey e.a. heeft de Noordwijksche Sport' vereeniging aan hel bestuur van den N- h T. B. het verzoek gericht een beslissing 1® nemen over het spelen van amateurs tegel beroepsspelers. ZWEMMEN. ARNE BORG IN GRONINGEN. Gisteren startte Arne Borg te Groningen, 4 x 100 M. estafette, vrije slag heeren! 1. Arne Borg, in 4 min. 67 1/5 sec.; 2 Z.l C. G. (IC. Beerta, R. J. Lever, W. KempeJ en H. C. Manninga) in 5 min. 6 3/5 sec. 4 x 50 M. estafette vrije slag: 1- Ge' mengde ploeg (dames Baron en Braun. E v. Es en Arne Borg) in 2 min. 13 sec.; 2. Z. C. G. in 2 min. 13 1/5 sec. 200 M. vrije slag heeren met voorgittj 1. Arne Borg (scratch); 2. Menninga (3o sec.); 3. E. v. Es (15 sec.); 4. Winterwerp (35 sec.). In dit nummer werd geen tijd op genomen. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd 't Vief' kantje IKrijt op tijd luidt: pnt. brt. h s. gem. B. de Roo ('t Vierk.) 125 28 31 f D. v. d. Voort (Kr.o.t.) 43 27 10 1 H. v. d. Nat 125 36 13 jj-f* H. P. v. Amsterdam 71 35 M - C. v. d. Burg 77 49 8 1-®® B. Perijn 125 50 13 J. Bergman 112 72 9 W. Kraan 125 73 J. Doove 88 49 9 G. v. d. Berg 125 50 1' - 't Vierkanlje 527 car.; 2 gew. P®r""en' I Kr o. lijd 102 car.; 3 gew. partije"- 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10