Hoest- No. 20543 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 3 Maart Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. MIJNHARDT'S 1 tabletten UIT DE OMSTREKEN. ALP HEN AAN DEN RIJN. „Sparta", de gyranasliekvereen. van Martha-Stichting gaf gisteravond haar irhjksche uitvoering. Velen waren in de Jérkzaal vereenigt. waaronder wij ook onze burgemeester bemerkten, om het werk van MarLha-Stichting-bewoners te bewonde- n. Wij zullen niet ver beneden de waarheid jjn als wij zeggen dat er niemand der aan wezigen zal teleurgesteld zijn, doch veel meer zal het dien avond gegevene de ver- trachtingen hebben overtroffen. Althans, lat was onze ondervinding. ..Sparta" heeft Lam en gisteravond heeft zij weer eens feloond niet alleen de naam te hebben maar (it in daden te kunnen omzetten. De eere-voorzitter, ds. A, W. Voors opende ladat de turners onder de lustige toonen van Jen marsch door „Euphonia". de M. S. mu- Kekvereeniging. het podium opmarcheerden, Tên avond met een kernachtige toespraak. Ipr. hoopte dat de aanwezigen de M. S. jpngens nu eens van een anderen kant zou- 1?n zien. zooals zij dikwijls „sloom door het Jorp wandelden, dat je ze een oorvijg zoudt ferkoopen om ze eens op te frisschen". I Dat ze ook anders kunnen, hebben ze ge- oond. Allereerst kregen we nadat ds. Voors Li gebed had geopend de vrije oefeningen hn Klein Sparta; eenvoudig, doch in alles In en regelmaat, dank zij de eminente lei- log van hun directeur den heer A. Metz te geiden. Rijk aan afwisseling dat het pro- mma was. kwam het jongenskoor aan de Lit en vergastte de aanwezigen op een |rti] liederen, die onder leiding van den j Welvaars, zeer verdienstelijk ten ge- gebracht werden, oefeningen der werkmeisjes vonden ?ens bij die toeschouwers een gretig ont- 's Was o.i. echter jammer dat er zoo- pen waren, waardoor zij onderling bij hun iTegingen eenigszins last hadden. De brugoefeningen werden 9teeds met een tolaus bekroond. Het viel ons op. zooveel prialie als deze oefeningen brachten, ter- niet alleen de oefeningen zelf maar ook afwerking correct en punctueel geschied- l Alles geschiedde even ordelijk en de (uitaten van de onontbeerlijke discipline, 1 bij de beoefening der sport, bleven hier It uit. Spartas directeur doet alles om zijn kiens en meisjes tot de hoogste sport van pfendheid te brengen, en van den ande- geven zij zich geheel en al en volgens limpt de hun gegeven aanwijzingen op. Bij pk wederkeerig samenwerken blijft suc- niet uit, dat is gisteravond voldoende Ibleken. 1 Wij kunnen dan ook Sparta en hun di- jcleur felicileeren met de behaalde resulta- 3 en wenschen den Spartanen toe dat zij lang onder leiding van hun huidigen tecteur deze uitnemende sport mogen be lenen. I— Bij de in hotel 's Molenaarsbrug .al- lirten overstaan van notaris Jhr Stoop ge laden publieke afslag werd het woonhuis V te Koudekerk, waarin gevestigd de tim- Irmanszaak van wijlen H. Boer. hetwelk 1 bod stond op f 5.800 door den heer J. fijer te Overschie afgemijnd op f 490. - Lijst van onbestelbare brieven en brief Jirten. van welke de afzenders onbekend |n. Terugontvangen in de 2e helft der Hand Februari 1927. Brieven Binnenland. ,TW Zuster Ma. OdaFranciscanessen >ionarissenf Meerensingel, Amsterdam |wj. M. de Jong. Hofzichtstraatf Alphen li Rijn Mej. M. en R. Heinneman, T'j Hendrikstraat. Alphen a. d. Rijn. Pi'flkaartei) Binnenland. A. C. van Donk, pil 397, Gouda. HAZERSWOUDE. Lering ds. Poot. [Op uilnoodiging van de Chr. Jongeling.. Teeniging „Eere zij God" hield ds. L. D. pl van tjaarlem in „Satvatori" een lezing J> als onderwerp „Gods Albestuur" In Tfttozeo woorden bewees spreker, dat T1* Albestuur zoowel uit de natuur in de Weid der natuurwetten, als uit de Schrif- duidelijk naar voren treedt, en toonde I met vele voorbeelden aan. fe' klimmende belangstelling werd den pafden redenaar bij het behandelen vsn ^onderwerp gevolgd. •P gebruikelijke wijze werd het samen- 1 geopend en gesloten. Bnrflerlijke Stand. Wallen- J J. van den Bosch geb. Schma! I~ M. Harkes geb. Van Kooten, Z. |3. van der Post geb. Vlasveld. Z. leerleden: W. L. Kerkvliet 1 j., D. van ■/■Kerkvliet en A. M: van der Geest. lïchoonderwoerd 72 j. Behuwd- J. B. A. Spruit, 86 en M. van luwen 43 j. Op de houtwerf van den heer W Bui- p''!s alhier had een der knechts, de heer I e' bet ongeluk, doordat een stapel hout L tieneden viel zijn been zoodanig te be- r en, daf geneeskundige hulp moest wor- L'erleend De man kan, daar het been EifenT voor'oop'g Zeen arbeid ver- LEIDERDORP. De Qemeenteraadsverkicringen. stemming voor leden van den ge- |Melraa^ Plaats hebben op Woensdag Leiderdorpsche Damclub. laVl?^ ,van ^en strijd om het kampioen- l R an Leiderdorp luidt: ir? ii 13 part 20 Pnt.; M. C. Deege- f jo par*. 2® Pnt., is uitgespeeld; N. |pn» Pprl,18 pnt.; H. v d. Vegte 12 prt prt iq Mol U Part 14 pnt.; G v d. V A vPart pn*K Spek 11 part 13 L{ ervark 12 part. 12 pnt.; N Hooger- lo nPnt; K. Kranenburg 12 J. Goedhart 14 part. 8 pnt, is uitgespeeld; Th. de Boer 12 part 6 pnt.; G. de Koning 8 part 5 pnt.; W. Goedhart 9 part. 5 pnt.; J. M. de Koning 12 part. 4 pnt. Ter Secretarie zijn in de maand Febr. aangegeven 10 runderen en 12 varkens, als mede 2 varkens beneden 50 K G. als be- drijfsslachting. huisstachting 2 varkehs en noodslachting 6 schapen, 4 nuchtere kal veren, 1 rund en 1 varken. Afgekeurd zijn 1 varken beneden 50 K.G., 5 schapen en 2 nuchtere kalveren. Aan keurloon werd ont vangen f 151. ZWAMMERDAM. De A.-R. biesvereenigiDg alhier hield onder leiding van haar 2en voorz. de heer W. Domburg een ledenvergadering in de Chr. school, welke door hem na het lezen van Joh. 17 met gebed werd geopend. De voorz. de heer C. van Muiswinkel Mzn., sprak daarna over ,,De beteekenis der verkiezing voor de Prov. Staten." Spr. ging daarbij na de oorsprong van de Prov. Staten, n.l ra 1579 bij de oprich ting der Unie van Utrecht, de verschillen de veranderingen en toekenning van maait in den loop der eeuwen en stond stil bij de uitgebreide taak die thans nog aan de Staten is toegekend. De verkiezing van de leden der Eerste Kamer geeft aan de Sta ten grooten invloedin het bijzonder voor Zuid-Holland heeft dit groote beteekenis, daar de Staten dezer provincie niet minder den 12 leden, of bijna één vierde deel dier Kamer ldez"n. Het zal ook bij de a.s. ver kiezing grootendeels van Zuid-Holland af hangen of de Eerste Kamer rechts blijft. Ook de samenstelling van Ged. Staten is van groote beteekenis. Spr. noemt als voorbeeld o.a. de behartiging van school- zaken die bij dit College beru6t waarbij het niet onverschillig is wie deze mannen zijü. Hoofdzaak is evenwel het bestuur der provincie. In Z.-Holland regeert nu 25 jaar een rechtsche meerderheid, die de proef kaD doorstaan met de Staten van Noord-Holland, die een linksche meerder heid bezitten. De Staten van Zuid-Hol land steunen ook zeer het particulier ini tiatief; spr. stelt als voorbeeld de Nijver heidsscholen, krankzinnigen-gestichten en openbare bedrijven. Tevens hebben de Prov. Staten veel zeg genschap in het besturen van polders en veenschappen. Spr. besloot met te wijzen op de groote beteekenis die de verkiezing van leden voor de Prov. Staten hebben zoowel met betrekking tot de Eerste Ka mer, en Ged. Staten, als ook in de be* stuurszaken der provincie. Na een onderlinge bespreking over het gehouden betoog, sloot de voorz. op de gebruikelijke wijze. Aan den heer A. Voordouw alhier is als laagste inschrijver voor de som van f 629SO het werk gegund van den bouw van een abattoir voor rekening der ge meente Uithoorn. RECLAME. A» Doos 30ct Keelpijntabletten 30 en 60 ct BIJ APOTH. EN DROGISTEN mm 8828 AALSMEER. Een spoedeischende raadsvergadering. Een drietal raadsleden alhier, t. w. de heeren P. v. d. Meer Pzn., M. Alderden Czn. en B. Broeckmans, heeft den voorzitter van den gemeenteraad verzocht een vergadering te willen beleggen. De agenda willen zij als volgt doen lui den: lo. Intrekking van het raadsbesluit, d.d. 15 Febr., waarbij besloten werd tot bouw eener nieuwe burgemeesterswoning op het terrein naast het raadhuis. 2o. Te besluiten de betreffende woning te bouwen op de plaats, waar zich nu de rade burgemeesterswoning bevindt. De burge meester zond den raad bericht, nog deze week een vergadering te zullen uitschrijven. Opstalrechten in den Haarlemmermeer. Naar het bestuur van de Vereen, van Opstalhouders meedeelt, zal alsnog getracht worden met Dijkgraaf en Heemraden v.an den Haarl.meerpolder een minnelijke schik king te treffen in de kwestie verhooging der opstalrechten. De verhooging werd door Ged. Staten niet goedgekeurd, terwijl een wenk van dat College, deze te wijzigen volgens advies van den hoofdingenieur der Provin cie. niet werd opgevolgd. Het polderbestuur heeft blijkbaar niet>veel op met de zwaar getroffen opstalhouders, die in de njabije toe komst gaat de verhooging door ai te zwaar onder de opgelegde lasten gebukt zul len gaan. HAARLEMMERMEER. Vergadering van het polderbestuur. In de Woensdag gehouden vergadering van den polder, kwam het bestuursvoorstel in behandeling betreffende de door de pro vincie geprojecteerde, primaire wegen Kruis weg en Spaarnwouderweg: 50 pet. tot een maximum van f 500 per K M.. bij te dragen in de onkosten van onteigening, noodig ter verbreeding dier wegen. Met meerderheid van stemmen werd hel voorstel aangenomen Definitieve plannen om het waterg^maal „De Cruquius" te verbeteren of wel af te doen breken, zullen in de volgende vergade ring ter sprake worden gebracht. „Gezellig Samenzijn". Maandagavond gaf de tooneelvereeniging „Gezellig Samenzijn" te Hoofddorp in hotel „De Beurs" wederom een goedgeslaagde uit voering. De zaal was weer goed gevuld. Op gevoerd werd „Een kuisch echtgenoot", een blijspel in drie bedrijven. Dit aardige stuk werd pittig en goed gespeeld, terwijl om de komische verwikkelingen in het spel door de toeschouwers hartelijk gelachen werd. Een geanimeerd bal sloot dezen gezelligen avond. Dr. Heije-feest. Op Vrijdag 4 Maart a.s. zal in de openbare lagere school No. 6 te Abbenes in Haarlemmermeer (hoofd de heer A. Kroes) met de leerlingen het jaarlijksche school feest worden gehouden ter eere van wijlen den bekenden dichter en kindervriend dr. J. P. Heije. De kinderen krijgen 's morgens vrijaf, worden *s middags met allerlei spel letjes aangenaam bezig gehouden en op ver snaperingen onthaald; terwijl ter afwisseling eenige Heijeliedjes zullen worden gezongen en een bezoek gebracht aan het familiegraf aan de dr. Heijelaan. Aanrijding. Terwijl een dochtertje van den heer D. alhier per rijwiel op de brug over de ring vaart nabij Aalsmeer reed, passeerde haar tegelijk een auto. Doordat er weinig ruimte over bleef, raakte het meisje de macht over haar stuur kwijt, met het gevolg dat zij door de auto werd aangereden Haar rijwiel sloeg over den kop en het meisje kwam zoodanig te vallen, dat zij bloedend aan het hoofd werd verwond en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. HILLEGOM. Gemeenteraad. Vaststelling der begroo tingen Onderwijsvergoedingen. Voorzitter: burgemeester Wentholt, die door weth.' Balvers werd gefeliciteerd met het herstel van zijn gezondheid. De heeren v. d. Loo en van Houten waren afwezig. Tot de ingekomen stukken behoorde het bericht van Ged. Staten, dat de beslissing op hel raadsbesluit tot aankoop van grond voor de doortrekking van de Nieuwe Haven is verdaagd. Ook was er bij een brief van het Hoofdbestuur van Bloembollencultuur met dankbetuiging voor het aanbieden van een ton voor de stichting van een bloembollen- beurs te Hillegom, welk aanbod het bekende lot onderging. De R. K. vereeniging „Moederschapszorg" kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen kreeg een subsidie van f 25. •De R. K. bewaarscholen zagen hun ver zoeken om subsidie gelijk vorige jaren toe gewezen. De begrooting van het waterleidingbedrijf, idem gasbedrijf en gemeentebegrooting kwa men toen aan de orde. Dit jaar voor het eersLbrachteen com missie van onderzoek rapport uit over de be- groolingen. Deze commissie bestond uit de heeren Vooren, .Fijma en Loerakker. De laat ste had de vergaderingen echter niet bijge woond. Aanbevolen werd maatregelen te ne men om aansluiting op de waterleiding ver plicht te stellen. Het verliescijfer des water leiding is sterk verminderd en kan veran derd worden in een winstcijfer als er veel meer verbruikers bijkomen. Er zijn thans 703 aansluitingen. De twee eerstgenoemde begroolingen gingen vlug onder den hamer door. Op de gemeentebegrooting rapporteerde de commissie dat het mooie batig saldo van 1925 door B. en W. is gebruikt om de belas ting te verlagen, niet om groote uilgaven te beslrijden. Belastingverlaging is te wachten. Verder rapporteerde de commissie om den Hofluin te verfraaien met een fontein, om een vaktijdschrift over gemebntezaken te la ten circuleeren, over de ziekenbarak, en maatregelen tegen huuropdrijving bij het vervallen d^r huurcommissfewet. Ook ver zocht men om het uiterlijk van de oude pomp op'den Houttuin te behouden. De besprekingen werden ingezet door den heer Klaver, die meende dat de begrooting te ruim was opgezet: Voorts stelde hij op ver schillende posten vragen, wat niet de minste verandering in de begroofing aanbracht. De voorzitter en de wethouders beant woorden de bemerkingen die door ver schillende heeren werden gemaakt, waarna de begrooting onveranderd werd aangeno men. De voorzitter bedankte de commissie voor haar arbeid en de heer Vermeer feliciteerde B. en W toen de begrooting met algemeene stemmen was aangenomen. Daarna werden goedgekeurd: een rooilijn voor de Margrietenlaan. de voorschotten aan de bijzondere scholen, en het verzoek der Chr. Burgerschool om gelden voor de betegeling der speelplaats en het maken van een fietshok. Het verzoek van de bouwvereeniging „Goed wonen" om borgstelling der gem-ente voor den bouw van arbeiderswoningen, welk verzoek in de vorige raadsvergadering was aangehouden werd nu voor kennisgeving aangenomen. B. en W. hadden voorgesteld aan „Goed wonen" hel eerst de gelegenheid te geven plannen en teekeningen in te zen- Jen, de raad verkoos echter deze„ voorkeur niet te geven. De volgende verordeningen werden aange nomen: Gasbedrijf, Gascommissie, en in structie directeur, waterleidingbedrijf, waler- leidingcommissie. instructie directeur en ten slotte een verordening op het afkondigen van plaatselijke verordeningen. In de rondvraag verzocht de heer Fijma aan B. en W antwoord op zijn vraag of de geleverde en opgpslagen tegels af of goedge keurd waren Weth Balvers antwoordt* dat hel eerste monster was afgekeurd door een slechte verpakking, het tweede monster is goedgekeurd De hp*r Loerakker constateerde de verkeerde verpakking en dal een ambte naar in hel openhaar over de afkeuring had gesproken zondpr er B. en W van* kennis te geven De heer Klaver verdedigde den leve rancier der tegels en maakte den heer Fijma er pen verwijf van daf hij den naam van den leverancier bezoedeld had, waartegen de heer Fijma protesteerde. Hij wenschte altijd gebruik te maken van zijn recht om vragen te stellen. Deze kwestie gaf den heer Hoogmoed en anderen aanleiding om te vragen naar de in stelling van een commissie voor de ge meentewerken. KATWIJK. Gemeenteraad. De nieuwe brug aan het Overrijn Het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter, de heer J. H. de Waal Male- fijt opende de vergadering, las het gebed en deelde daarna het eenige punt der agenda mede n.l. aankoop van enkele perceelen aan het Overrijn ten dienste der te maken nieu we brug aan de Turfmarkt en loswal aan het Overrijn. In de vorige besloten vergadering was dit aangehouden om alsnog overleg te plegen met de eigenaars'der panden recht9 van de Turfmarkt en links van de Roskam doch deze onderhandelingen hadden geen gun stig resultaat, wegens de te hooge sommen die de heer J. Meijer en mej. de Graaf voor hun panden en erven vroegen. Ging men daarop in, dan zou de Gemeen te f 24.900 meer moeten betalen. De voorz. stelde dus voor om thans tot aankoop over te gaan van den grond van mej. de wed. v. d. NagelRavensbergen voor f 000; het huis, schuur en er! van den heer G. v. d. Does voor f 17000. B. en W. zijn tot de conclusie gekomen dat dit de beste weg i9 aangezien onteige ning een langdurig proces ten gevolge kan hebben. De heer Wouda vraagt of de meerdere kosten door dezen aankoop, gedekt worden door verhuring of verkoop van het niet be- noodigde perceel, hetwelk de Voorz. beves tigt. De heer v. d. Zwan brengt B. en W. dank voor de spoedige behandeling van deze zaak, doch meent dat niet voldoende reke ning is gehouden met den loswal. Zullen Ged. Staten geen subsidie toestaan als de brug gebouwd werd ter plaatse van de pan den Meijer en de Graaf? De Voorzitter antwoordt dat wel dege^jk op den loswal gelet is. De kosten van het geheele werk zijn ge raamd op f55.400 te weten: Aanneemsom f 34200; Aankoop terrein f 10.000; Honora rium Architect f5100, bovendien aankoop loswal f 600. Voor het bouwen ter plaatse van de brug op een andere plaats geven Ged Stalen geen 50 pCt. subsidie en bij weigering vervalt het geheele besluit. In de vergadering van de Commissie van Fabricage met een lid van het Instituut Bnngaars is alles ten nauwste uitgerekend en besproken en daarin is mede gedeeld dat Ged. Staten uitdrukkelijk heb ben geschreven dat 50 pCt. vergoeding voor het bouwen der brug op de bestaande plaats beslist uitgesloten is. De heer v. d. Zwan vindt de plaats waar de brug nu komen zal zeer ongeschikt en wil toch trachten de perceelen Meijerde Graaf alsnog aan te koopen. De Voorzitter zet nogmaals in den breede het plan uiteen. Alles is nU/klaar. Het werk wacht nu slechts op den aankoop der pan den Does en v. d. Nagel. De heer v. d. Zwan zegt, zich in vorige vergadering bij het besluit noode neergelegd te hebben, doch waar het beter is ten halve te keeren dan ten heele te dwalen, stelt hij voor een beteren weg. tot oplossing te zqe- ken daar het binnen een kort tijdsverloop wel zal blijken, dat voor het tegenwoordige snel-zwaar verkeer de nieuwe brug op de voorgestelde plaats niet zal voldoen, ja on geschikt zal wezen. We hebben nu nog niet9 gedaan en de aankoop der genoemde panden zou de eerste fout op den ingeslagen weg zijn. De heer R. Ouwehand, wethouder, vTaagt met de teekeningen waarop alle (gepro jecteerde) bruggen zijn in de hand, waarom dit niet de juiste plaats is, welke men 'zich voorstelt om de brug te bouwen. Alle bruggen staan er op en hij kan niet begrijpen, dat deze brug niet in de practijk voldoen zal. De heer v. d. Zwan zegt. dat de t ge komst hem in 't gelijk zal stellen. De Voorzitter repliceert. De heer Grimbergen wil geacht worden tegen te stemmen. De heer v. Tongeren is het met den heer v, d. Zwan eens en stelt een motie voor. om de oude brug te herstellen, terug te komen op het besluit in vorige vergadering geno men en uit te zien naar een meer centraal verkéerpunt om dan daar de nieuwe brug te bouwen b.v. tegenover den Molentuin. De heer R. Ouwehand wethouder bestrijdt den heer v. Tongeren. De reparatie oude brug kost f 11.000 en daarvoor geven Ged. Sta ten geen subsidie. De bouw van de nieuwe brug ko9t f 56.000, waarvoor Ged. St. 50 pCt. betalen, zoodat er voor de Gemeente over blijft te betalen f28.000. Nadat nog enkele opmerkingen gedaan worden, zeide de voorzitter; Laten wij er maar uitscheiden want op deze wijze komen we niets verder, ja, loopen we den verkeerden kant uit Spr. herhaalt nogmaals hetgeen reeds omtrent het plan medege deeld is en in welk stadium dit thans ver keert en raadt opnieuw met verdubbelden ernst aan om de panden v. d. Does en Wed. Nagel aan te koopen. Ook de heer Ouwehand, wethouder doet aldus. De heer Wouda wil het voorstel van Tongeren steunen. De Voorzitter wijst op den levensgevaar lijken toestand der oude brug. en als we van avond niet besluiten tot aankoop der pan den dan vervalt het vorig besluit en kunnen we van voren af beginnen. De heer J. v. Duijn meent dat de raad wat aan 't „zwammen" is, en steunt het voorstel van B. en W. dat alleen een oplos sing geeft. Na nog enkele losse opmerkingen van ver schillende leden en een herhaalde ernstige waarschuwing van den Voorzitter vraagt deze het voorstel Van Tongeren in stemming te brengen dat met 4 stemmen voor n.l. van de heeren v. d Zwan. v. Tongeren, Wouda en Grimbergen wordt afgestemd. Daarna komt het voorstel van B. en W. in stemming hetgeen met op een na alge- meene stemmen werd aangenomen. Tegen stemde de heer Grimbergen. Hierna niets meer aan de orde zijnde, las de Voorz. het gebed, waarna hij de ver gadering sloot, met dank aan de heeren voor hun tegenwoordigheid. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubileum ds. Bollee. Ds. B. Bollee, die Zondag a.s. den dag herdenkt, waarop hij voor 40 jaar in zijn ambt werd bevestigd, en van wien wij reeds een beknopte levensbeschrijving gaven, zal Zondagmiddag te halfdrie een gedachtenis rede houden. LISSS. Ned. Herv. Schoolvereeniging. De Ned. Herv. Schoolvereeniging hield in Rehoboth haar jaarvergadering. Onder de belangstellenden troffen we alle onderwij zers en onderwijzeresen aan. Na de gebruikelijke opening door den voorz., ds. G. van Dijk Azn., opende deze de vergadering naar aanleiding van 1 Petr. 2 vanaf vers 9 en vervolg. Daar de secretaris in het buitenland ver toeft leest de vicaris de notulen en het jaar verslag, waaruit blijkt dat de vereeniging 140 leden telt. Uit het financieel verslag blijkt dat de vereeniging op dat gebied voor uit gaat De heeren Marbus en Goldberg vormden de financieele commissie De rekening was in volkomen orde bevonden. Het hoofd der school hield een referaat over „Het lastige huiswerk". Een levendige discussie volgde op dit netelige vraagstuk De wenschelijkheid van al of geen huiswerk is geen gemakkelijk vraagstuk, en heeft voor elke school een andere beteekenis. Te tien uur werd deze geanimeerde vergadering volgens gebruik gesloten. Woensdagavond was de Christ. Zang- vereeniging „Looft den Heer" met een groot aarital belangstellenden in Rehoboth bijeen. Nog altijd was er een te kort voor de piano van de vereeniging. De dames der vereeni* ging hadden tot delging dezer schuld hand werkjes gemaakt enz., waarmede een bazar werd gefiouden. Voor de verschillende altraclie'9 was veel liefhebberij. Het was daar een bedrijvigheid van je welsle. Wat er precies in de kas is gevloeid kun nen we niet zeggen, maar dit weten we wel, dat het tekort ruimschoots werd gedekt. NOORDWIJK. Lezing van den heer De Boer. In hotel „Het Hof van Holland" hield de heer II. de Boer, uitgenoodigd door liet de partement Noordwijk tot Nul van het Alge meen een lezing met lichtbeelden over planten en bloemen in de vlakte en als berg beklimmers. De heer Y. Elzinga opende bij afwezigheid van den voorzitter deze bijeen komst en gaf het woord aan den heer De Boer. Deze begint met te zeggen dal de lantaarnplaatjes ons hoofdzakelijk eert beeld zullen geven van de planten en bloemen in het Alpengebied. Hij bespreekt den oor sprong der Alpen, waarbij ook de planten en dieren een. groote rol speelden, ohj ver volgens nog iets te zeggen over de aanpas sing der planten. We kregen te zien Alpenlandschappen met prachtige woudgordels; we zagen plan ten en bloemen op de Alpenweiden met de prachtigste kleuren, anemonen, asters, cro- cussen, de gentiana en tusschen de rotsen de steenbreek, de Alpenroos, het herders- toschje, ranonkels, chysantemums, azalea's en niet te vergeten edelweis, waarvan spre ker ieder soort afzonderlijk besprak. De plaatjes, die gekleurd waren, gaven een grootsch beeld van de schoone kleuren der bioemen. Aan het einde bracht spreker de aanwe zigen dank voor hun aandachtig gehoor en dankte de heer Elzinga spreker voor diens interessante rede. Allen hebben genoten van dezen heerlijken en leerrijken avond. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e halft der maand Februari. Brieven Binnenland. Mej. C. Pijpers, Amsterdam. Brieven Buitenland. Heer en Mevr. An ton Rey, Hohenbüdberg bij Aachen. Een briefkaart zonder adres. Door de politie alhier is aangehouden zekere K„ woonachtig te Leiden, verdacht van poging tot diefstal van eén looden pomp. Na verhoor is hij weder op vrije voe ten gesteld. Proces-verbaal zal tegen hem worden opgemaakt. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende wijkkantoren werd ge durende de maand Febr. op de rijkspost spaarbank ingelegd: f4.478.49 en terugbe taald f 6.217.98. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6310. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende wijkkantoren werd ge durende de maand Febr. op de div giro rekeningen gestort f 131 332.94 en van deze teruggenomen f 56 696.68. Het aantal stor tingen bedroeg 649 en terugbetalingen 225. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Ger. Kerk had gisteravond de jaarlijksche bidstond plaats voor Visscherij en Gewas. Ds. Koers trad als voorganger op en sprak naar aanleiding van Luc II 510. VOORSCHOTEN. Een 60-jarig jubileum. Heden herdenkt de heer J. Remmerswaaf den dag. dat hij vóór 50 jaar in dienst trad bij wijlen jhr. mr. H. A. Steengracht van Duivenvoorde om als krullenjongen ge-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9