Iet meer HOUAMDsch ZWITSERSCHE chocolade rloih GEMENGD NIEUWS. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA KUNST EN LETTEREN. SCHEEPSTIJDINGEN. RECLAME. 8«i Dem Kamerfractie voor het werk, in dezen verricht. Hij wijst erop. dat 't program van de R.-K. Volkspartij voorschrijft het streven naar af schaffing van den dienstdwang. De sociaal democraten hadden hun voorstel moeten doen voorafgaan aan een voorstel tot af schaffing van den dienstdwang. Geen ka tholieke stem zou zich daartegen hebben verklaard. De moreele zijde van die afschaf fing is in het voorstel niet voldoende tot uiting gekomen. De R.-K Volkspartij acht het deelnemen van Katholieken aan den oorlog niet meer gerechtvaardigd, daar niet meer voldaan kan worden aan de eischen, door gezaghebbende moraaltheologen ge steld. Spr. kan dan ook met volle overtuiging zijn stem aan het voorstel geven. De ka tholieke kerkvaders hebben geleerd, dat de christelijke liefde gaat boven de verdediging van een land. Waar het oorlogsrecht krach teloos is geworden, kan daarop geen beroep meer worden gedaan. De oorlog is nu gewor den een verdelging van volk tegenover volk. Dit kan Gods wil niet zijn. De christelijke liefde gaat voor spr. boven alle9. Toepassing daarvan brengt niet mee, dat wij tegenover een volk dezelfde satanische middelen in toepassing brengen, die het tegen ons op neemt. De heer J. J. C. VAN DIJK (A. R.) acht dit voorstel een stuk propaganda voor de S. D. A. P., getuige de propaganda-redsvoe- ringen op haar vergaderingen. De vraag mag dus rijzen, of, gezien het propagandis tisch karakter van het voorstel, daaraan niet te veel eer wordt bewezen, door er diep op in te gaan. Deze vraag moet ont kennend beantwoord worden om te voor komen, dat men zal zeggen, dat van de andere zijde het wederwoord ontbreekt. Een prealabele vraag is voor spr. of het ontwerp in strijd is met de grondwet. In de toelich ting komt echter een ernstige tegenstrijdig heid. Men wil niet ontwapenen, zeggen de voorstellers, omdat de grondwet bewapening voorschrijft, doch men erkent, dat er geen vechtleger meer zal bestaan, hetgeen in strijd is met den geest van de grondwet. Het is ontoelaatbaar, eenige grondwets bepalingen te negeeren, omdat die niet meer in het rechtsbewustzijn van den tegen- woordigen tijd zouden passen. Men had dus moeten komen met een voorstel tot wij ziging der grondwet. Als wij deze richting van relativiteit opgaan, vervalt iedere rechtszekerheid. Art. 181 der Grondwet schrijft voor dat iedere Nederlander moet medewerken aan „verdediging van het grondgebied" en „handhaving der onafhan kelijkheid". De voorstellers laten bet ge- heele begrip „verdediging" los. De Grond wet eischt verdediging, niet met phrases, maar met wapenen. De voorstellers noemen als hoofdmotief voor hun voorstel: de moreele zijde van het vraagstuk. En natuurlijk is het de bede van iederen Christen, dat een oorlog buiten onze grenzen zal blijven. Doch wij dienen daar voor zelf te zorgen. Doen wij dat niet, dan zullen de belligrenten op de vlugst moge lijke manier zich van ons land meester maken. Door ontwapening trekken wij den oorlog tot ons. Wanneer de strijd wordt ge voerd op een weerloos land, dan zijn de verwoestingen minstens even groot als van een land, wiens weerbaarheid niet tot het gewenschte resultaat heeft geleid. Zijn betoog voort-zettende, zeide spr., dat een Nederlandsch leger in een bond- genootschappelijken st-rijd van gToote waar de lean zijn Daarom zal men Nederland niet zoo spoedig in een oorlog betrekken. De jongste mededeelingen van den minis ter van oorlog heben wel doen zien dat wij, met de intrusting de laatste jaren groote vorderingen hebben gemaakt. Te genover het kosten-argument merkt spr. op, dat de laatste jaren het Nederlandsche volk per jaar 350 millioen uitgegeven heelt voor genoot middelen als tabak, sigaren, bier enz. Wanneer men dus beweert, dat Nederland de belastingen niet kan dragen, is dit volmaakt onjuist In haar klassenstrijd geeft de 8.D.A.P. allerminst blijk van vredelievendheid. Is het haar werkelijk te doen om recht boven macht te doen gaan, dan dient zij open lijk te verklaren, dat zij ook tegen den staat geen geweld wil. Zij moeten dan afzien van revolutaon- iiair geweld. Daartegenover zet spr. uit voerig uiteen het standpunt der anti-revo lutionairen tegeDovei gezag en bewape ning Zij erkennen de overhead als een instelling van God. De overheid dient het recht te handhaven, desnoods met toepas sing van machtsmiddelen Het Gebod ,,Gij zult niet dooden", wordt niet overtreden als gehandeld wordt op Goddelijk voor schrift Daarin zit geen fatalisme. De over heid zal het leger gebruiken om, zoo mo gelijk een oorlog te voorkomen, maar ook om, zoo noodig den gerechtvaardigden oorlog te voeren. Spr komt vervolgens op den Volken bond. De Volkenbondsgedachte dient zoo veel mogelijk te worden gesteund voor zoo ver die overeenkomt met de Christelijke leer. Maar de Volkenbond is er nog niet In den Bond bevinden zich tegenstellin gen, die de vraag doen rijzen, of daarin wel een basis voor het recht te vinden is. Wel zijn de verdrageü van Locarno vaü groote beteekems, maar den oorlog slui ten zij oiet uit Inderdaad legde het Pro tocol van Genève niet de verplichting op, zichzelf te verdedigen, maar het ging uit van de onderstelling, dat iedere staat een weermacht heeft. Dit is ook het standpunt van het Volkenbondsverdrag. Wij mogen ons niet schuldig maken aan klaplooperij, maar moeten onze lasten ten bate van de gemeenschap dragen. De heer ALBARDA (S.-D.) zegt, door het debat niet teleurgesteld te zijn, De waardeering, waarover de tegenstanders spraken, ten opzichte van het werk der voorstellers, heeft hem verheugd. De heer Deckers meende, dat zij zich met een motie hadden kunnen tevreden stellen. Dit zou echter minder goed geweest zijn. De be handeling van een motie ie minder goed voorbereid dan een wetsvoorstel. Een stemming over een motie is ook meestal onzuiveT. Maar bovendien, er was noocug een uitwerking der ontwapeningsgedachte, die in een concreten vorm moest worden vastgelegd De ontwapeningsbeweging is de grootste, die zich ooit in Nederland in het publieke leven heeft vertoond. Dat is wel gebleken uit de jongste verkiezingen, waarbij 974.251 kiezers stemden op par tijen, die de Dationale ontwapening voor stonden Daarbij komen nog de kiezers, tot andere partijen behoorende, en die ook voorstanders der ontwapening zijn. Spr. maakt aanspraak op den ernst waarmee bij de ontwapening voorstaat. Hij is daarbij bereid de bezwaren van tegen standers ernstig te bezien. Doch van kie- zersjacht is geen sprake. Propaganda is een zielsbehocfte voor de sociaal-democra ten. De heer Tilanus had het bezwaar, dat dit ontwerp werd ingediend vóórdat de oommissie uit SD A P. en N.V.V. uit spraak kan doen. Daartegenover merkt spr. op, dat reeds iin 1915 op het congres te Arnhem ontwapening werd bepleit. En sedert Maart 1921 staat krachtens congres- besluit de S.D.A.P. op het standpunt der ontwapening. In September 1924 is toen het voorstel ingediend, terwijl de bedoelde commissie een maand later werd ingesteld. De taak dezer commissie raakte boven dien de ontwapening niet. De houdiing der R.-K. Staatspartij te genover de ontwapening is een andere dan diie der A.-R. partij. De laatste legt onver brekelijk verband tusschen oorlog en zonde. Feitelijk was de heer Duymaer v. Twist het eens met den communist De Visser, n..l dat onder deze bedeeling de oorlog niet uit de wereld is te helpen. De heer L. DE VISSER (C.-P.): Dat waren vroeger alle socialisten met mij eens, toen zij nog socialisten waren! De heer ALBARDA: Het standpunt der R.-K. Staatspartij is anders. Zij beschouwt een uitvloeisel van de zonde geen onver mijdelijkheid. Zij ziet de toekomst der wereld niet zoo somber in. Zij stellen hun hoop op de internationale ontwapening en verster king van den Volkenbond, een standpunt, neergelegd in een Brief van 1 Augustus 1917 van Benedictus XV, later bevestigd door Pius XI. Ook de sociaal-democraten geven aan internationale ontwapening de vooikeur, maar zij staan niet voor een keuze. Men mag van de bewapening in andere landen geen argument maken om de natio nale ontwapening te bestreden. Het antwoord op de vraag, in hoever ieder land kan ontwapenen, moet in ieder land afzonderlijk beoordeeld worden. Zou Frank rijk bijv. alleen ontwapenen, dan zou dat den vrede bedreigen. Maar de ontwapening van Nederland legt geen gewicht in de schaal. Inderdaad heeft minister v. d. Velde gezegd, dat de ontwapening internationaal of in 't geheel niet zal zijn. Hg zeide dat echter in verband met de ontwapening van Duitsehland en wees er op, dat de ont wapening niet zal zijn te handhaven als ook de ententelanden hun bewapening niet ver minderen. Van diens woorden is dus door de tegenstanders een onjuist gebruik ge maakt. De tegenstrijdigheid, die men tus schen de Nederlandsche en de andere sociaal-democraten tracht te constateeren, bestaat niet. Vele duizenden Katholieken zijn van oordeel, dat nationale ontwapening ge boden is. De wensch van den Pans, om internationale ontwapening te bevorderen, sluit geenszins een verbod in zich om natio naal te ontwapenen. Hoe de heer Veraart van standpunt veranderd kan zijn, is spr. niei duidelijk. In 1923 noemde hij het zwaard „de mag neet, die den oorlogsbliksem aantrekt". Zjjn de toestanden dan nu veranderd? Wat weet de heer Veraart van de meening en den invloed van andere landen? Heel Nederland heeft gemeend, dat de heer Veraart in de Kamer kwam om in de fractie der R.-K. Staatsparty een rol te spelen. Hij is echter tegengevallen en vele Michaëlisten zullen den strijd voortzetten zonder den heer Ver aart, tegen hem als het moet De communist De Visser heeft een lof zang op het geweld gezongen, leder, die bet geweld niet wil, noemt de heer De Visser een heilsoldaat of een dominé. De heer DE VISSER: VV\j waren tegen oorlog, toen jullie met de geweldenaars mee gingen!" De heer ALBARDA: Ook de burger oorlog is een machinale en chemische moord geworden en niet meer te verdedigen. Het romantische en het schoone is er af. De heer De Visser deed drie uren lang ver- geefsche pogingen om de S.D.A.P. te be- leedigen. Spr. gaat op diens rede niet in. Men heeft gevraagd of de S.D.A.P. geen leger zou wenschen voor socialistisch Ne derland. Doch als het zoover is, dat Ne derland socialistisch wordt, dan is men in het buitenland reeds lang zoover, of althans in zulk een stadium, dat zij geen aanvals oorlog kunnen voeren door gebrek aan mede werking van de arbeiders-beweging. De beer Albarda zet tenslotte uiteen, waarom een klein land als Nederland zich zeil niet kan verdedigen. Militaire defensie beieekent in ons land: zelfmoord. Hj, herinnert aan de onrechtmatige Roer- bezitting. waartegen de bewoners met gees telijke middelen hebben gestreden. Hadden zti de wapénen opgenomen, dan ware de strijd verloren geweest en het gebied ver woest De vergadering wordt verdaagd tot heden 1 uur. HET OP STRAAT GEZETTE RAADSLID. Gisternacht i9 het gezin van het te Rot terdam op straat gezette raadslid Coreman9 bij familieleden en kennissen onderge bracht. De dienst van maatschappelijk hulp betoon had hem een tijdelijke woning in de Korte Wagenstraat aangeboden, maar Co- remans heeft daarvoor bedankt. Gisteren was hij nog steeds op zoek naar een huis. OVERBOORD GEVALLEN. Onder de gemeente Ridderkerk i9 op de Nieuwe Maas overboord gevallen en ver dronken de 23-jarige H. van Beurten, schip persknecht van het sleepschip Adnana Maria, en wonende te Tilburg. Zijn lijk is nog niet opgevischt. OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is de 6-jarige H. Wilkens te Haren, toen hij plotseling den weg over stak, door een vrachtauto overreden en ge dood. Het hoofd van het kind was geheel verbrijzeld. Gistermiddag te ongeveer halfvijf is le Schiedam het 7-jarig zoontje van den heer Van Hoek, toen hij spelenderwijs op de Broersvest op een passeerende auto sprong, er onder geraakt en door een der achter wielen overreden. Hel knaapje was op slag dood. Het lijkje is door de politie naaT de ouderlijke woning gebracht. Den chauffeur treft geen schuld. AUTOBUS TE WATER. Gistermiddag is een autobus van de on derneming „Onze Dienst" aan het veer te Sleeuwijk tegenover Gorinchem te water ge reden, nadat de passagiers de bus reeds hadden verlaten. De chauffeur, die mede te water ging, wist zich nog te redden. OUDE VROUW IN BRAND GERAAKT. Gistermiddag is te Amsterdam een 70- jarige vrouw in haar woning op de Elands gracht in brand geraakt, doordat haar kleerem in aanraking met een petroleum- toestel waren gekomen. De vrouw woe bezig de wasch op te hangen toen plot seling haar rok vlam vatte. Over het ge- heele Lichaam kreeg het slachtoffer hevige brandwonden. In zorgwekkenden toestand is de ongelukkige vtouw, nadat haar de eerste hulp door de brandweer was ver leend, in het Wilhelmina-gasthuis ter ver pleging opgenomen. KAS-TEKORT. In de kas van den ontslagen directeur van de Landbouwpaarden-verzekerings- maatschappij te Heerenveen, P., is een belangrijk tekort ontdekt. Er is een klacht bij de justitie ingediend. ERNSTIGE DIERENMISHANDELING. Tegen een persoon uit Anna Jacobapolder (Zeeland), die een paard, dat niet wi'de loopen, een strop om de tong legde en door te trekken een stuk van de tong aftrok is proces-verbaal wegens dierenmishandeling opgemaakt. DOODELUKE VAL. De 70-jarige V. te 's-Hertogenbosch is, toen hij Dinsdag in zijn woning in de Bere- woudstraat alleen thuis was, van de trap gevallen en aan de gevolgen overleden. NOODLOTTIGE DRONKENSCHAP. Maandagmiddag klom de chef-monteur van de maatschappij Electron te Breda, terwijl hij onder den invloed van sterke drank verkeerde, in een paal van het hoog spanningsnet te Sneek, in de onmiddellijke nabijheid van den Leeuwarder straatweg. Boven gekomen, sloeg de jonge man een hand aan den draad, met het gevolg, dat hij met geheel verschroeide hand naar be neden sloeg en als lijk werd opgenomen. ELECTRISCHE CENTRALE AFGEBRAND. Te Nieuw-Amsterdam brandde de parti culiere Eleetrische Centrale, behoorende aan den heer Veltkamp te Erica door on bekende oorzaak af. Verzekering dekt ge deeltelijk de schade. Wat een prachtig stel blinden heb je daar voor je winkelraam, meneer Rozijn. Zullen je ook centjes gekost hebbenl Neen, toch niet, die hebben mijn klan ten me cadeau gedaan. Hoe zoo Wel, ik heb een busje in mijn winkel geplaatst met het opschrift: Voor de blin den. Ziedaar de resultaten. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te GenemuidenA. Lu- teyn Jr., te Goudriaan en Ottoland; te Burura: P. Hofstede, te Noordwijkerhout; te Soest: G. Alers, to Nieuw-Lekkerland. Aangenomen: Naar Arum: T. W. van der Ley, te Midsland (Terschelling). Bedankt: Voor Wildersvank: T. W. van d'er Ley, te Midsland. GEREP KERKEN. Aangenomen: Naar Ihrhove (O. Fr W. Lenderink, cand. te Uelsen (Kr. Bentheim). CHR. GEREF KERK. Aangenomen: Naar Zwijndrecht: J P. MeyeriDg, te Nieuwpoort. GEN. SYNODE DER GER. KERKEN. Naar wij uit goede bron vernemen, zegt het „Vad heeft de kerkeraad der Ger Kerk van Groningen thans definitief be sloten de Generale Synode der Ger. Ker ken, die om de 3 jaar pleegt gehouden te worden maar door de zaak-Geelkerken een jaar werd uitgesteld bijeen te roepen tegen Dinsdag 16 Augustus a.a., aldaar. In den bidstond op Maandag 15 Aug. zal voorgaan ds. K. Fernhout van Vreef Land, praeses der Asser Synode van 1926. RIJKSBEURZEN. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt in herinnering, dat degenen, diie gedurende den cursus 1927— 1926 voor een Rijksbeurs (renteloos voor schot) ter tegemoetkoming in de kosten van hun studie in aanmerking wenschen te komenmet uitzondering: lo. van de studenten aan de rijksuniver siteiten en de Technische Hoogeschool, voor zoover zij reeds één of meer examens aan die inrichtingen hebben afgelegd, welke gegadigden hun aanvragen moeten richten tot curatoren der inrichting, waaraan zij studeeren; 2o. van hen, die aan een in richting ter opleiding van onderwijzer(es) of hoofdonderwijzerfes) studeeren; 3o. van hen, die aan een inrichting voor kunst bachtsschool of een andere inrichting voor studeeren, en 4o. van hen, die een am bachtsschool of een andere inrichting voor lager nijverheidsonderwijs willen bezoe ken). zich bij gezegeld adres tot zijn Depar tement moeten wenden vóór 1 April 1927 Voor zoover niet vóór 1 September 19z4 een beurs werd genoten, moet uit het re quest blijken, dat de belanghebbenden bereid zijn de hun eventueel te verstrekken gelden le zijner tijd terug te betalen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ook degenen, die thans nog geen eind examen H B. S. of gymnasium hebben af gelegd, dooh met 1 September a.s. een beurs wenschen voor de studie aan een universiteit of hoogeschool, hun requesten vóór 1 April 1927 moeten indienen. De adressen, welke vóór genoemden da tum niet aan het Departement zijn inge komen, kunnen niet in behandeling wor den genomen. Exemplaren van de „Regelen" volgens welke de beurzen (rentelooze voorschotten) worden verleend, zijn tegen betaling van f 0.10 verkrijgbaar bij de algemeene Lands drukkerij. VOOR VRIJDAG 4 MAART. Hilversum, 1050 M. 12 u.Politdeber. 66.45Orgelbespeling in hot Theater Tu8ohinsky te Amsterdam, door den heer Pierre PalLa. 6.45—7.45: Fiansche les voor beginners en meergevordeden. 7.45: Politieber 8-10: Negende les van wege het onderwijsfonds voor de binnen vaart. Lezing door den heer T P. Keizer, over: De toegangen tot de Zuiderzee (ver volg). 8.35: Avondconcert door het H. D. O.-orkeet, o.Lv. Nico Troep. Mevr. Hanne Rits—De Ruyter, sopraan Jack vttn Kinsbergen, viool. Accomp. van mevx. Rits is mevr. S. Tabakspmder. Daventry, 1600 M 11.20: Concert. Het Daventry-kwartet en solisten (sopraan., ba riton, piano). 12.60: Orgelconcert. I.202.20: Orkestconcert. 3.35: Voorle zing: Emma, van J. Austen. 3 40: Fran- sche les. 4.05Concert (sopraan, bari ton, piano) 5 05: Concert. H. Berly, viola. F. Hartley, piano. 6.35: Kinder uurtje. 6.20: Ork es toon eert. 6.60: Tijds-, weerber., nieuws 7.05: Orkest concert. 7.20: Muziekcritiek. 7.35: De pianosonate's van Mozart. 7.45: Le zing: The town of tod-day 8.05: Va riété. Betty Chester, zang Alec. Chrti- trens, humorist. ,,Dick Turpin", sohets, waarin alle 5 rollen vervuld worden door R. A. Roberts 9.20: Tijds-, weerber., nieuws. 9.35: Lezing: England en Ame rica. 10.0511.20: My Programma, door den Chef Ingenieur. 11.20—1.50 's nachts Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1760 M. 10.60— II.20: Nieuwsber. en muziek. 12.60 2.10: Concert Orkest en Mme Allard, zang. 6.055.55: Concert. Hr. Sandrey, zang Piano- en vioolmuziek. 9.0511 il Concert Orkest, jazzband en solisten. Langenberg, 460 M. 10.20—11 20: Or kestconcert. 12.50—1 50: Orkestconcert. 4.205.15: Liederen en vioolsolo's (so praan, tenor, bariton). 7.358.20: Ru- dolf Rieth declameert Th. Fontaine en C. F Meyer. 8.20— 9 20: Liedjes bij de luit. 9 3510 20: Uitzending van de Zes- dagen rennen in Dortmund. 10-2011.20: Dansmuziek. Königswusterhausen, 1300 M. en Berlijn 484 en 566 M. 11.20—7.05: Lezingen en lessen. 7.35: Orkestconcert, le deel Or kest, o.l.v. Prof Schreker. 2e deel o.l.v. Prof. Gotz, E. Bittner, alt. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 394 M. 1.282.10: Kamer muziek. 3.354.20: Xylophoonconcert. 5.206.15: Volks- en kinderliederen.. 6.1511.10: „Die Walkure", van Wagner. Daarna dansmuziek. Brussel. 509 M. 8.50—10.50: „Mireille", van Oh Gounod. KUNSTKRING VOOR ALLEN. Wjj vestigen de aandacht op de adver tentie van den Leidschen Kunstkring voor Allen, waarin wordt aangekondigd het con cert te geven op Maandag 7 Maart door het Concertgebouw-Sextett. Op 15 Maart zal het Schouwtooneel geven „Als de jonge wjjn bloeit.....", van Björnstjer- ne Björnson, WILLEM MENGELBERG. Willem Mengelberg zal op 10 Maart u wederom beginnen te dirigeeren op het con- cert te Amsterdam. Dientengevolge zal hd Lied von der Erde alleen worden uitgevojrf op 10 Maart te Amsterdam en op 11 Mant a.s. te Leiden in de Stadsgehoorzaal Gaat- ste abonnementsconcert van de Holl. Co;, certdirectie dr. G. de Koos). BEETHOVEN-AVOND DIRK SCHSPER. Het Beethoven-programma dat Dirk Schi- fer morgenavond zal spelen is: Andante, 3 Veranderungen opus 120 über einen wal# von Diabelli, Sonate op. 27 no. 2 (Moai schein) en sonate op. 53 (Waldstein). „ASTRA". Astra's Maartnummer ziet er fleurigere dan ooit. A. Defusne opent het maatf schrift met een vertelling „De Chineescb nachtkroeg", een avontuur in donker Ac sterdam, dat gevolgd wordt door Amy Vorr. manTen Have's schets „De moed tot h? geluk". Een merkwaardige bijdrage levenii Hans Heinz Ewers met „De gekruizipi Tannhauser", waarbij een portret van de schrijver den lezer „tegenlacht". Willy Corsari stond een novelle af, „Scb mer": scherpe tegenstelling tot What's is a name?", een badinage van Max Tak Ook C. van Rossum zorgde voor <jg humor in „Een allergekste revolutie" Ji R. Th. Carapert toont opnieuw zijn kunia met „Hendrik's ontzaggelijk avontuur Van Joh. W. Broedelet een korte novC „De stille bekentenis", uitstekend door Hk Borrebach geïllustreerd. E. Philips Oppenheim zet het serieverik over het Amerikaansch-Fransche avo rierstrio voort. Verder een typeerende vertelling „Zw Kunst" door Alie Smeding, interest filmcopie met twaalf foto's van beke: personen, die... uitstekende cam« artisten zouden hebben kunnen zijn, nieui avonturen van den modernen ,,Sherl« Holmes" door Arthur Conan Doyle" en li rijke andere oorspronkelijke of verlaii bijdragen. Een aardige nieuwigheid is de prljsvru novelle „Gauw Da". Bij de groote foto's o.a. Johan de Meed Kees van Dongen, Josephine Baker, een Parijsch toiletje, Mi9tinguette in hu eigen home en een mooie foto van Ml' Pickford thuis. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". JOHAN DE WITT, thuisr., Mrt lel lombo verwacht VONDEL, uitr., 3 Mrt. te Sabang verwat! KANGEAN, thuisr., 3 Mrt. te Havre ver SINGKEP, thuisr., 3 Mrt. te Suez verwac! ROEPAT, thuisr., pass. 2 Mrt. Ouessant ROTTERDAMSCHE LLOTD. TJERIMAI wordt Zaterdagmorgen van B tavia te R'dam verwacht. TAMCORA. uitr., 3 Mrt te Marseille ven PATRIA 2 Mrta van Batavia n. R'dam. KAW1, uitr., 1 Mrt van Singapore. BUITENZORG, uitr., 1 Mrt. van Belawi HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VEENDAM 26 Febr. v. Kingston d. Co! KINDERDIJK, Antwerpen n. Pacific K was 1 Mrt. 30 mijlen W. van Land? ROTTERDAM (toeristenvaart) 1 Mrt. van Pera n. Haifla. RIJNDAM (toeristenvaarl) arr. 1 Mrt Algiers BEh MSTERDIJK 1 Mrt Galveston d Rotterdam. MAASDAM. R'dam n. New-Orleans, 1 Mrt St Michaels. DRECHTD1JK. Pacific Kust n. R'dam, Febr. te San Francisco. NOORDERDIJK. R'dam n. Pacific KA Mrt. te Londen. GROOTENDIJK 27 Febr. van Punta naar R'dam. STOOMV -MAATSCH. „OCEAAN". TANTALUS, Java n. Amst, pass. 2 Sagres. JAVA—NEW-TORK-LIJN. BATOE, N.-York n Java, 27 Febr. le Nol» HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN OUDERKERK, uitr., 26 Febr. v. Singsps» HOLLAND—AUSTRALtfi-LIJN. DJAMB1, thuisr., pass. 2 Mrt. Sagres. KONINKLIJKE HOLL LLOTD. DRECHTERLAND. uitr., 1 Mrt. le Rio 1">' FLANDR1A 3 Mrt v. Amst te Batavia <e ROTTERDAMZUID-AMERIKA-LUA ALCYONE 1 Mrt van Hamburg n B'fl HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GORONTALO, uitr., 1 Mrt. v. KaapsW JAGERSFONTEIN 2 Mrt. van Amsterdam Oost-Afrika. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. BERENICE arr. 2 Mrt. te Barcelona. SATURNUS arr. 2 Mrt. te Samos. MARS 2 Mrt. van Kingston te La F-- DIVERSE ST00V"7A ARTBERICHTÜ* AMSTEL, Tunis n. R'dam, pass. 2 Fimsterre. HILLEGOM. Gent n. Newport, pass. Prawlepoint. HANNOVER. Java n. Amst., 2 Mrt. KATENDRECHT, Scheerness n. Bak-f pass 1 Mn. Gibraltar. MAGDALENA, Gent n. Cardiff, pass. Niton. NAALDWIJK 1 Mrt van Gibraltar. M1RACH. St. John (N.-B.l n Bremea, 1 Mrt TOO mijlen W. v ScillY- MOORDRECHT 1 Mrt. van VaJefl"" Liverpool. ,A PENDRËCHT 2 Mrt. van Palma te51 du Rhone. jj I

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6