AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Donderdag. Academiegebouw (Kloksteeg 23): Weten schappelijke Voordracht over het Katholi cisme van prof. J P. Verhaar. 8 uur. Oosterkerk: Zendingssamenkomst. Spr. dr. De Lind van Wijngaarden, uit De Bildt. 8 uur. Middelweg 28: Ledenvergadering Ned. Prot. Bond, afd. Leiden. 9 uur. Stadszaal (kleine zaal): Leidsche Gymn. Bond U. S. A. Lezing van Mad. Nivette Saillard uil Parij9 over „La chanson popu laire en France". 8 uur. Rijnsburg (Flora)Gymnastiekuit- voering D.W.S. Hallacht nam. Vrijdag. N.V. Leidsche Broodfabriek: Jaarl. algem. verg. van aandeelhouders, ten kantore Nieuwe Mare 1. 4 uur nam. Stadszaal (groote zaal): Beethovenavond Dirk Sch&fer. 8 uur. Ver. tot Verzorging van kleine kinderen. Alg. ledenvergadering ten huize van mevr. Pijnacker Hordijk, Rijnsburgerweg 5. Nam. halfvier. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gasa Cara). Ds. Leenmans, van Delft. Halfacht. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater" Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. *s Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater". Stationsweg: Bioscoop- en Variété voorstellingen DagHijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur Den Haag (Scala): Nap de la Mar in „De Zwerver.'' 8 uui. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Febr. tot en met Zondag 6 Maart waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523. gen waarin deelnemers worden opgeroepen voor een cursus voor schoenhersteller (Rijks diploma A). We hopen zeer dat vele schoenmakers leerlingen en jongere en oudere patroons zich daarvoor zullen aanmelden. Men moet bedenken dat een mensch nooit te oud is om te leeren. BUURTVEREEN. „EENSGEZINDHEID". Bovengenoemde vereeniging gaf Dinsdag avond in de geheel gevulde en met planten en groen versierde zaal van de „Graan- beurs" een feestavond. De voorzitter, de heer W. F. van den Broek ^opende dezen avond met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen en deelde mede, dat het hem genoegen deed dat zoovelen gekomen waren om den feestavond bij te wonen. Dit getuigde van medeleven in de vereeniging. De voorzitter heette in het bijzonder wel kom de verschillende medewerkenden, die zich beschikbaar hebben gesteld, dezen feestavond op te luisteren. Hiermede was de feestavond geopend en de voorzitter wen9chte allen veel plezier. Als eerste nummer van het programma werden onder leiding van den directeur der Kinderzangvereeniging, den heer G. Mulder, enkele liederen gezongen, waarbij natuurlijk geopend werd met het „Vivat Eensgezind heid". Door een koor van 35 jongens en meisjes, werden op zeer verdienstelijke wijze, de driestemmig ingestudeerde liederen gezongen. De voorzitter dankte den heer Mulder har telijk voor de moeite. Als een aardige uiting van dankbaarheid werd door een klein meisje en een kleine jongen, een souvenirtje in bloemen aangeboden namens de kinderen. Het programma werd gevolgd door een solo. aan den vleugel door mej. IJ da van Grol, een 15 jarige jongedame, die door haar keurig spel de aanwezigen zeer verrastle. Vervolgens werden dóór een uit leden van de vereeniging gevormde muziekclub, eenige mooie nummers uitgevoerd, waarvan de uil voering getuigde van ernstige studie. Na nog een solo van mej. van Grol, dankle de voorzitter hartelijk voor de welwillende medewerking: hij bood de dames als blijk van waardeering bloemen aan. Hierna hebben een 17-tal meisjes zich verdienstelijk gemaakt door het doen van een komische voordracht, welke erg in den smaak viel. Na de pauze werd opgevoerd de klucht: „Rosalie", die de lachspieren danig in be weging zette. Hiermede wa9 hel officieele gedeelte afge- loopen en een Jazz-band, die den geheelen avond voor de noodige aanvulling had ge zorgd, kwam nu in aclie. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Februari 1927 2055 Prof Dr. H. P Blok. Julianalaan 13 Ogt.: 2047 Joh Bon, Begrafenisondernemer, J. W. Frisostraat 1: 2631 Mej. T. v. Brero, Arfs. Oeg9tgeesterlaan 29; 2299 Prof. Dr. H. C Bungenberg de Jong. Rijnsburgerweg 179 2624 D. W. Carreé. Hoogewoerd 9; 1860 Prof Dr H. F Colenbrander. Hui9 ter Lugt, Donkerssteeg 19: 2110 H. la Court. Rijndijk straat 1: 63 W C M van Gent. Rhijngees- terstraalweg 31 Ogt.; 1182 F. Janssens. Arts, Hoogerbeekstraat 1; 1914 Mevr. Wed. Koning Kooi. Warmnn^erwee 68 Ogt.; 2200 Lab van medische ChemBoerhavestraat 22 21-16 L. Moéne. Vogelkweekerij. Zaad- en Kooienhande! de Genestetstraat 31; 1893 W Mulder timmerman en aannemer, de Kempenaerstr 0 Ogt 2138 A. Riel. Jan- vossensleeg 28 2296 P v Rooyen en L L. Zirkzee metselaar en aannemer, de Kem- penaerstraat 6 Ogt 2291 Joh J. Sierag. behanger en stoffeerder, Turfmarkt 6; 1921 Mevr. Wed. Dr. J. H. Simon Thomas Tijl, Plantage 3; 2068 W C. van der Wilk, fil. behangerij. stoffeerderij en verhuizing, de Kempenaerstraat 11. Ogt.; 1865 Zwieten en Co., Heeren- en Dameskleermakerij, Visch- markt 5. De toestand van den heer A. Mulder blijft vrijwel gelijk en blijft nog steeds zorg baren. De patiënt bracht echter een rustigen nacht door. Men achrijft ons: Met belangstelling ziet men in onderwijskringen hier ter stede uit naar een lezing, welke prof. Buytendijk van Groningen morgenavond in de kleine Stadszaal zal houden over: „Hel onderwijs in de kennis der levende natuur op de L S." Niet alleen toch is prof. Buytendijk een phy- sioloog van buitenlandsche vermaardheid, maar ook de opvoedkundige kwesties, waar mee hij op verschillende wijze in aanraking kwam, hebben zijn aandacht, zooals bleek uit een enkele jaren geleden verschenen bro chure, en uit de artikelen, nog onlangs in een der groote dagbladen opgenomen. Nie mand verzuime met de inzichten van dezen hoogleeraar, welke in de nieuwere richting liggen, kennis te maken. Maandagavond 7 Maart wacht ons in het Leidsche Volkshuis een zeer bijzondere avond. De heer Just Havelaar, de bekende kunstcriticus is door het bestuur bereid ge vonden te komen lezen over onzen grooten schilder Rembrandt. Dal dil feit op prijs gesteld wordt, moge blijken uit een ruim bezoek. De voordracht zal worden verduidelijkt door een serie lichtbeelden en tevens door een tentoonstelling van reproducties van een groot aantal schilderijen. (Zie voor kaarten de advertentie). Zooals men een dezer dagen in een advertentie in dit Blad heeft kunnen tezen, is gisteravond het café „De Kenneweg van ouds Speet, Haarlemmerstraat 35 heropend na een belangrijke uitbreiding ondergaan te hebben. Wie, naar men ons mededeelde bekend was met den toestand van voorheen, moest zich wel verbazen over de ingrijpende ver anderingen ten goede welke hebben plaats gevonden. De lokaliteit is door wegbreking van een gedeelte van een muur zeker tweemaal zoo groot geworden, waardoor plaat9 ingeruimd kan worden aan een leesialel benevens eenige tafels en stoelen en zelfs het moderne radiotoestel niet ontbreekt. Tevens werd deze gelegenheid benut om al het houtwerk op nieuw te schilderen, zoodat het geheel den indruk maakt van gloednieuw te zijn. De verbouwing kwam tol stand onder lei ding van den aannemer Massaar, die voor zijn degelijk werk alle lol verdient. Hedenmiddag te circa twaalf uur kwam op het kruispunt Nieuwe Mare en Lammer markt een 14-jarige wielrijder in botsing met een bestelauto van de Haagsche Be schuitfabriek, waardoor het rijwiel in de Mare terecht kwam. De berijder wist intijds het veege Igf te bergen en kwam er zonder eenig letsel af. Gistermiddag is de 47-jarige bloemist C. G. op den Maredrjk door de vork van zgn fiets gezakt. Hij bekwam verschillende min of meer ernstige verwondingen aan hoofd, armen en beenen. Door den Eerste- Hulpdienst werd hg ter plaatse verbonden en vervolgens per auto naar zijn woning overgebracht De politie alhier heeft wegens desertie van de landmacht aangehouden den 29- jarigen G. M., uit Tiel. Hij is ter be schikking van de militaire politie gesteld. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom den Volkenbond. Sir Austen Chamberlain en zijn vrouw vertrokken Zaterdag met een aantal amb tenaren van het Engelsche Departement van buitenlandsche zaken naar Genève voor de vergadering van den Raad van den Vo.ken- bond, die Maandagochtend tien uur onder leiding van Stresemann begint Ofschoon er op de agenda van dertig punten niets voor komt, dat bijzonder de aandacht trekt, zal ec waarschijnlijk druk van gedachten ge wisseld worden over twee kwesties in ver band met het Saarbekken, nameijjK de ver kiezing van een nieuwen president van de commissie van bestuur in het Saarbekken^ ter vervanging van den aftredenden president Stephens, en het rapport van vier of vjjf leden van die commissie, waarbg aanbe volen wordt, de 200Ü man Franscbe troepen uil het Saargebied terug te trekken en te vervangen door een verdedigingsmacht vooi de Saar-spoorwegen, bestaande uit S00 man internationale troepen. Vermoedelijk zullen hierover maar eerst aanmerkelijke ver schillen van meening ontstaan tusschen de Fiansche en Duitsche leden van den Raad en vermoedelijk zal het tot een schikking komen. Tot dusver bevat de agenda niets over China. Dit laatste beeft als lid van den Raad het recht de Chineesche kwestie aan de orde te stellen, maar algemeen begrijpt aien, dat het goede tijdstip voor een tusschenkomst van Genève nog niet is aangebroken. Men verwacht, dat de voorbereidende ont wapeningsconferentie den 21sten Maart bijeen zaï komen en eenige weken zal duren. Briand g^it Zaterdag eveneens naar Genève. De financieele commissie uit den Volken bond is reeds bijeen. DUITSCHLAND. Rede van Mars. Op een receptie \ud de Berlijnsche ver eeniging der buitenlandsche pers, hield de Rijkskanselier Mars een rede, waarin hij over den buitenlandscheD pohtiekeD toe stand o.a. verklaarde* Wij verheugen ons, dat Briand in zijD verklaring het groote doel der toenadering tusschen Duit-sohlanil en Frankrijk vastgehouden heeft en het in het ceDtrum zijner uiteenzettingen ge steld heeft Van onzen kant werd ook door de nieuwe regeering eenparig verklaard dat vaD Duitsche zijde deze politiek be stendigd wordt. WiS hopen nu, dat van de andere zijde in geen al te ver verwij derde toekomst de hinderpalen uit den weg gCTuimd zullen woiüen, die gij allen kent en die een dergelijke zoo noodige verzoe ning tusschen de volkeren nog in den weg staan. Wij hebben verder de volledige eens gezindheid der Duitsche openbare meening kunnen vaststellen tegenover de geschillen tusschen Engeland en sovjet Rusland. Onze houding is op grond' van den buitenland- schen politieken toestand duidelijk voor geschreven. De Duitsche houding wordt vastgelegd door de verdragen van Locarno en het verdrag van Berlijn en aan dezen grondslag, die ons toestaat rustig en zeker de ontwikkeling der dingen te volgen, zul len wij ons houden. FRANKRIJK. Succes voor Poincaré. In overeenstetnming met het verzoek van Poincaré heeft. de financieele commis sie der Kamer met 19 stemmen tegen 7 besloten de bespreking der motie van Vin cent Auriol uit te stellen, waarm gevraagd wordt credieten te openen voor de regeling der schulden en het voorloopig Fransch- Engelsche accoord over de schulden aan het parlement voor te leggen. ENGELAND. Zinovjef's brief. Baldwin uit gejouwd. Botsing in Biitsch- Indië. Chamberlain werd in het Lagerhuis ge vraagd, of er iets voorkwam in het jongste antwoord der sovjot-regeering of uit een and-ere bron, waaruit eenige twijfel gewor pen zou worden op de juistheid der con clusie, dat de brief van Zinovjef, die den val der arbeidersregecring in 1922 teweeg bracht, geen vervalsching was. Chamber lain antwoordde, dat er niets dergelijks is voorgekomen, Integendeel, de tegenwoor dige regeering beschikt over 2 documenten, die niet ter beschikking stonden der arbei- dersregeering, en die de zaak bevestigen. Toen men hem vrorg, of hij bereid was deze bewijzen over te leggen .antwoordde Chamberlain: ,,Neen! De bron onzer in lichtingen is volkomen betrouwbaar, doch zou voor ons niet langer beschikbaar zijn indien de inlichtingen werden gepubli ceerd." Te Cwm in Monmouthshire in Wales, waarheen Baldwin en echtgenoote waren gegaan om hun deelneming te betuigen bij de mijnramp, hadden ze een vijandige de monstratie te verduren van honderden te hoop geloopen mijnwerkers. Kreten van „Daal zelf in de mijn afI" en „Verraders!" en verschillende tot de jongste staking in betrekking staande uitroepen weerklonken. Verschillende mannen drongen zelfs drei gend op de auto aan, doch werden door de politic tegengehouden. Hoewel door deze antipathieke ontvangst zeer geschokt bezocht mevrouw Baldwin persoonlijk vel schillende van de getroffen gezinnen in het mijnwerkersdorp. Gedood zijn te Ebbvale 52, in Notting hamshire 13 personen. In Britsch-Indfië zijD door de politie 20 Mohammedanen gedood, 40 gewond, toen zij een Hindoe-processie aanvielen. OOSTENRIJK. Naar parlementsontbinding. De regeering heeft bij dén nationalen raad een regeeringsvoorstel ingediend, krachtens hetwelk de tegenwoordige na tionale raad na afloop der zitting ont bonden wordt. De verkiezingen voor den nationalen raad zullen zonder uitstel te gen een dergelijk tijdstip uitgeschreven worden, dat de nieuwgekozen raad ten laatste op 23 Mei 1927 bijeengeroepen kan worden. Verder werd een voorstel ingediend tot bevordering van den Oostenrijkscheó uit voer naar sovjet-Rusland. ZWITSERLAND. Dreigende staking op de sporen. Er dreigt een ernstig arbeidsconflict bij de Bondsspoorwegen. De directie van deze spoorwegen heeft namelijk met het oog op het voortdurend grootere deficit er bij den Bondsraad op aangedrongen dat de werktijden van de spoorwegmannen zullen worden verlengd. De Bondsraad heeft thans, naar het „Berl Tag verneejnt, een desbetreffend voorstel ingediend. De achturendag zal alleen voor de machinis ten gehandhaafd worden. Voor alle an dere categorieën van dienst zal de werk tijd tot 8V6 uur woraen uitgebreid. In die afdeelingen waariü thdhs reeds een 9-ijrige werkdag toelaatbaar is, zal in het vervolg een 10-urige werkdag toe laatbaar zijn. De gemiddelde tijd voor de reserves zal van 13 tot 14 uur worden ver hoogd. Deze maatregelen zullen voor den duur van tien jaar geldig zijn. Men hoopt door deze verlenging van de werktijd het personeel geleidelijk met 2000 man te kun nen verminderen. Het staat echter vast dat het perso neel en de spoorwegarbeiders zich deze verlenging van hun werktijd niet zonder meer zullen laten welgevallen. Men ver wacht dus een ernstig verzet. POLEN. Russische spionnage. De Poolsche politie heeft een uitgebreide organisatie, die ten gunste van sovjet- Rusland spionneerde, ontdekt Aan het hoofd hiervan stond een vroe gere stafofficier van het tsaristische leger. Daniel Wistreuko. die onder het voor wendsel van iD hout te handelen, geheel Polen afreisde en op deze wijze met tal van agenten in verbinding stond. De politie vond bij een der leden van de organisatie een pakket met landkaar ten, foto's, plattegronden van spoorwegsta tions enz. Er zijn tal van personen gear resteerd. VEREENIGDE STATEN. Coolidge geeft toe. Het amendement tot goedkeuring van het crediet voor 3 nieuwe kruisers, dat tegen den wensch van Coolidge in de vloot- begrootdng opgenomen werd, is toch door den president onderteekend. CHINA. Rondom Sjanghai. Op een vraag van het Engelsche Lager huis heeft Chamberlain geantwoord, dat de regeering niet alleen voortdurend met Frank rijk en Amerika van gedachten wisselt no pens den toestand in de internationale zone te Sjanghai, maar eveneens met alle andere mogendheden, die het tractaat van Was hington in 1922 hebben geteekend. Verder deelde sir Austen mee, dat inder daad Engelsche voorposten stellingen heb ben ingenomen buiten de grenzen der eigen lijke concessie, maar dat dit slechts is ge schied uit absolute militaire noodzaak. Het zijn overigens geen vaste stellingen, maar stellingen bij wijze van voorzorg, die on middellijk weer zullen verlaten worden als er geen gevaar meer dreigt De commandant van de Italiaansche troepen heeft overigens ook al gesproken van het bezetten van strategische punten buiten de Italiaansche concessie, maar sir Austen kan niet met zekerheid zeggen, of deze daartoe ook al was overgegaan. Te Itsjang is een einde gekomen aan den boycot en staking tegen ae Engelschen. BUITFNLA NDSCH GEMENGD. DOOR ELECTRIC1TEIT GEDOOD. Te Höchst an der Nidder (Duitschland) was een monteur bezig met de reparatie van een door electriciteit gedreven dorsch- machine. De man kwam daarbij in aan raking met den electrischen stroom en was onmiddellijk dood. Toen de eigenaar der dorschmachine wilde onderzoeken, wat er gaande was, kwam hij eveneens met den stroom in aan raking en werd op slag gedood. 9 MENSCHEN DOOR EEN HOND GERED. Te Bath (Engeland) brak brand uit in een buitenhuis. De bewoners lagen nog te bed en merkten zoodoende niets van het onheil, dal hen bedreigde. Doch een hond, die in het huis aanwezig was, was waakzaam. Hij begon zoo erbar melijk te blaffen en te janken, dat de be woners gewekt werden en nog juist den tijd hadden om in nachtgewaad uit het bran dende huis te vluchten. De trouwe vier voeter zelf kon helaas niet gered worden; slechts het cadaver werd, nadat het vuur gedoofd was, gevonden. Het grootste deel van het huis bleef **oor de vlammen gespaard. EEN RAMP VOORKOMEN. In den kelder der St. Petrus-school le lïamborn, waar de stook-installatie der centrale verwarming is ondergebracht, werd een vroegere stoker betrapt, op het-oogen- blik, dat hij, vermoedelijk uit wraak, een ontploffing van den stoomketel wilde ver oorzaken. ONTPLOFFING OP EEN KOLENSCHEP. Naar uit Stockholm wordt gemeld, heeft aan boord van het in de haven van Oxenö liggende Zweedsche kolenschip „Svatoen" een hevige ontploffing plaats gehad. Terwijl een deel der bemanning in de eetkamer zat, stak één der zeelieden een lucifer aan om een sigaret te rooken. Daarbij ontplofte het kolengas, dat uit de bergruimen in het ver trek was doorgedrongen. Vier zeelieden wer den levensgevaarlijk gewond. LIEFDESVUUR. In een oud stadsgedeelte van Const mz woonde (nu vertoefd hij elders) in een oud, groot, door meerdere gezinnen bewoond luis een jongeling, die zwaar, zwaar verliefd was. Niet alleen, dat het voorwerp zijner liefde, deze beantwoordde, maar o, ton- punt van gelukzaligheid zij woonde on der één dak met hem, zoodat het eiken dag afspraakjes en ontmoetingen regende. Maar er kwam iets of eerlijker gezegd iemand die een einde aan deze twee-persoons idylle maakte. Hij maakte er een minder innige drie-persoons van. Hij woonde in de zelfde straat als het tweetal. En ook hij werd verliefd op de jongedame. En ook hem schonk deze haar wederliefde. Nu broeide de jongste minnaar met de oudste rechten een plan uit, een duivelsch plan, om de gunst van de dubbelgeliefde alleen voor zich te eer- krijgen. Op een avond, toen hij wist, dat zijn medeminnaar op zijn kamer was, .loop hij het huis binnen, en de trap op, die nuar diens slaapvertrek leidde, stortte olie op deze trap, stak de brand er in, en verdween toen weer stil. De aangestoken petroleum verspreidde weliswaar veel rook en stank, maar de eiken trap hield stand tegen het vernietigende element, totdat hulp kwam opdagen. Al ^oedig wist men wie de dader was. De uitrooking en, indien mogelijk verbran ding van den hinderlijken medeminnaar en concurrent, was niet gelukt. De ijverzuch tige jongeling toeft nu in het Huis van Be waring waar het vuur van zijn hartst>.;ht Wel een zelfde "afkoeling zal ondervann. als dat op de trap. („Vad."). NAPTHABRON VERNIELD. Te Borysland (Poolsch Galicië), is brand uitgebroken op de napthabroTt Ratoezijn, eigendom van de Stuard Oil Compapy. De bron is finaal vernield. BOTSING TUSSCHEN TWEE VLIEGTUIGEN. Bove nhet militaire vliegveld van Thorn (Polen) zijn twee vliegtuigen bij een oefen- vlucht op een hoogte van eenige honderden meters met elkaar in botsing gekomen Beide vliegtuigen vielen te pletter. Een der te- stuurders werd dood opgenomen, de toe, stand van den ander is hopeloos. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. De politierechter te Enfield he' rnaa tot een maand gevangenisstraf met dwanz- arbeid veroordeeld wegens een zoo ernsti?? mishandeling van een hond. dat zij, vo!- gens hem, niet met een boete mocht worden gestraft. De agent, die het proces-verbaal had op. gemaakt, verklaarde, dat de hond aan een ketting buiten een stal lag. tot over de bor?) in dikke, natte modder. Hij was geheel uit. gehongerd en had een stuk van ziin hoï afgeknaagd. Toen men hem een zak toe. wierp om op te liggen, at hij die gulz:c op. Kort nadat hij eten en drinken had gekre gen, stierf hij. REUSACHTIGE BRAND. Er zijn 300 huizen verwoest, met inte grip van het gebouw der Chartered Bank bij een brand in de stad Tavoy meldt met uit Rangoon Honderden inwoners zijn dol loos, doch er zouden geen dooden le te- treuren zijn. EEN TE ACTIEF VERSLAGGEVER. Charles Maisha. de negentienjarige ver- slaggever van een plaatselijk blad in On tario, heeft voor het politie-hof bekend dsl hij zich schuldig gemaakt had aan brar.i- stichting Hij kwam er voor uit dat hij --a; gebouw in brand gestoken had tonele mei hel bericht erover een concurreerend blil een vlieg af te vangen. DE FASCISTISCHE PARTIJ. ROME, 3 Maart (V. D.). Onder voorziSj schap van Mussolini vergaderde gistd hei directorium van de fascisiische pil ter bespreking van een belangrijk prop! met betrekking tot den toestand in Zil Italië, hel nieuwe lidmaatschap van 1 partij en den toestand der dagbladen. Het directorium heefl het door den s-cj taris-generaal Turati voorgelegde projrej met betrekking tot de vraagstukken inzilj Zuid-Ilalië goedgekeurd Vastgesteld wenkj de plechtigheden, welke plaats zullen brij ben bij bet toetreden tol de partij ru jonge „avanguardisti". Met betrekking tot het derde punt vtj besloten de Italiaansche dagbladen te H deelen in twee klassen, een zuiver fastis tische pers, erkend door de partij als ol! ciee! en niel-fascislische bladen, die nil officieel worden erkend De secretaris-geM raai heefl opbracht gekregen vast te stelle! welke bladen tot de beide klassen behoord Ofschoon geen juiste aanwijzingen omtren dit besluit bekend zijn geworden, ver wacht men van dil besluit belangrijk- volgen voor verscheidene groole bladen dil wellicht als uitvloeisel van het genomen M sluit onderdrukt zullen worden. DE V. S. EN DE ZUID-AMERIKAANSCH1 STATEN. NEW-YORK, 3 Maart. ((Reuter). - M Unie van Centraal en Zuid-Amerika en ij Antillen heeft een manifest het licht d«j zien, waarin wordt aangedrongen op «j boycot van de goederen uit de Vit rij Staten in de Latijnsch Amerikaansche Slj ten. Het manifest is in de eerste plaats n richt tot de vrouwen. De boycot zou red lang moeien duren als de Amerikaanss strijdkrachten staan op den bodem van .1 zusler-nalie". I I DE GELOOFSSTRIJD IN MEXICO. MEXICO CITY, 3 Maart. (Reuter). J Aartsbisschop Ruiz heelt in een hordij schrijven verklaard, dat Katholieke leekj in Mexico gedurende de huidige oir .-ai digheden in gev&l van nood ceremonie.' Ej gen verrichten bjj sterfgeval en buweïl welke door de Kerk zullen worden besch -1 als te vervangen de priesterlijke handMJ gen. welke bij deze gelegenheden sacrau^ teel zijn voorgeschreven. MEXICO CITY, 3 Maart (Renter). J Da regeering maakt bekend, dat 500 pls'l landssebolen zullen worden opgericht f Mexico, als onderdeel van het regcenüB programma tot verbetering van den toesofl dus volks. UIT CHINA. SJANGHAI, 3 Maart (Reuter). 1 stroom van Sjantoeng-troepen blijft dend vanuit Nanking voortduren; mes -''jj het aantal der troepen aan het front "1 Soeukiang nu op 11.000. I De strijdkrachten van Soen-TsjoeasgSl blijven terugtrekken, terwijl de meeste' J hen naar Soesoeng gaan. Uit verschillij! deelen van China komen berichten, dal -1 neesche en Britsche troepen zij' j geraakt, dit is echter reeds officieel tegjl gesproken. Eenige gevallen deden zich waarbü achterblijvers gesommeerd zich te ontwapenen alvorens de buiten1")! sche concessie binnen te gaanandetf J cidenten hebben zich echter niet voorge®1! DORP VERZWOLGEN. PARJJS, 3 Maart (Belg. Tel. Ag.) 1 Aan de Matin wordt uit Marseille g®5t! dat het dorp Disinchi in het kant'". rosaglia op Corsica, dat zeshonderd ners telt, door de aarde is verz-njf® De inwoners vluchtten in alle maar tocb wordt gevreesd, dat ef0 aantal hunner is gedood of ge*011 I GROOTE FABRIEKSBRAND I HULL, 3 Maart CV. D.). Een erf.K brand heeft gewoed in een mee'f3l)rlt'.^H geheele fabripk werd verwoest De *i£^H bedraagt 60.000 pond sterling. j I

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2