MIJN HAR DT's Ulo. 20541 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 1 Maart Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. Leidsche Begrafenis-Onderneming ALPHEN. Burgerlijke Stand. -rallen: M. S. Rftsdftk, geb. Mens, z. Pb. Straathof, geb. v. Leeuwen, levenL H. Wentink, geb. Voskamp, d. G. Gans, geb. Visser, d. N. Catsburg, v. Ankeren, d. P. B. Saton, geb. A E. Zirkzee, geb. v. Capel, z. C, v. d. Pol, geb. v. Veen, d. A. Jong. geb. Smeding, z. A. Buitelaar, Doelman, d. M. van Schaik, geb. j Graaf, d. -bowd: J. de Bouter, Jm., 34 j. en v. Loossen, jd., 33 j. R. v. Triest, 23 j. en M. J. Braam, jd., 22 j. erleden: J. E. Schouten, jd., 3 j. Rodenburg, jm., 2 j. M. Versteeg, 7 j. Th. Ederveen, jd., 16 j. Kamping, jm., 2 j. westigd: W. H. Verkerk, Steekterweg uit Voorschoten. J. v. Galen. Raad- at 8, uit Baarzuilens. A. M. Goes, en. van J. v. Galen, uit Harmeien. v. Oorde en gez., Lindenhovenstraat 2, Padang (N.O.I.) H. v. d. Bogert en n, Ridderbuurt, 16, uit Hedel. M. M. ,jjk, echtgen. van M. H. Mens, Mau- ira3t 23, uit Bodegraven. K. Th. van aat 23, uit Bodegraven. K. Th. v. Steekterweg 214, uit Leiden. Harskamp, Raadwijkstraat 22, uit Koude- C. J. Hoogervorst, P.-H.straat 49, Ter Aar. E. den Haak, wed. van i Heijde (en gezin), Bloemhofstraat Amsterdam. rokken: L. Visser, naar Sneek. Harskamp, naar Hazerswoude. r. d. IJssel, naar Utrecht, Vrouw- t 43. K. Stel, naar Gouda, Groenendaal 11. A. Rink, naar H. C. Peek, naar Amsterdam, erdftk 93. W. Broker, naar Kethel d. G. A. Broere, naar Leiden. Los en gezin, naar Heemstede. Blute, naar Doetinchem. G. Tho- naar Voorburg. D. Stapper, naar boten. In de gymnastiekzaal der Chr. H.B.S. dr. H. Wagenvoort uit Groningen een over „In en om Rome", boeiende verteltrant deed de aanwe- aandachtig luisteren. Met een uitge- collectie lichtbeelden verduidelijkte in interessante reisbeschrijving, belangstelling was vrij groot. De op was ten bate van het rusthuis „He- te Hilversum. Ter gelegenheid van het einde van den jarigen cursus aan de Landbouwhujs- school alhier was door de leerlingen school een feestavond georganiseerd, iek, zang en voordracht wisselden el- Ier steeds af, terwijl de resultaten van veejarigê studie, een aantal keurige ge en en gebak zich uitstekend lieten en. De directrice had een bloemen- in ontvangst te nemen evenals mevr. Niet de echtgenoote van den inspec- van het landbouwonderwijs. BODEGRAVEN. lering Bodegravensch Muziekgezelschap is vier jaar geleden dat het „Bode- insch Muziekgezelschap meer bekend den naam „De Strijk", dat nu rreds il jaar bestaat, een uitvoering gaf. Men e nu echter dat het twintigjarig be- niet zonder meer mocht voorbijgaan 13 werd de medewerking van enkele len ingeroepen om aldus met ver gezelschap een concert te kunnen ge- Dit concert, een „invitatie-concert", ?oor dus geen kaarten te koop waren, slechts voor genoodigden toegankelijk is uitnemend geslaagd, voorzitter, de heer R. Smits, sprak een qswoord, waarin hij het twintigjarig herdacht. Hij verwelkomde de tal- ilen, die de zaal van hotel van Haaf- el vulden en dankte de oud-ieden, |*ij o. a. opmerkten onzen vroegeren oot dr. Marsman en diens zoon uit lam, voor hun medewerking, herinnerde er aan dat de vereeniging Rr geen uivoering gaf omdat de bezet- der verschillende instrumenten niet genoeg was, om een goed concert te 1 geven. Hij wekte dan ook muziek- aars op om tot dit gezelschap toe te Vervolgens ving onder leiding van 'r Kouwenhoven het concert aan. Het 'D kort programma, slechts 5 punten, ?elen met ons zullen zich verbaasd to over de zware muziek die gespeeld Zoo behoeft het niet te verwonderen len in enkele jaren geen concert kon was schitterend. Met „Le Calif de van Boieldieu had men een schitte- Jsucces. Daar werd werkelijk schilte- muziek gegeven, zooals we die in Faven zelden hooren. Daarna volgde l^ilijke „Symphonie D-dur van Haydn. bij uitstek zware stuk werd heel goed jeld en lokte een hartelijk applaus uit. [een vrij lange pauze volgden nog fantasie" van Gounod en Quartet y van Haydn. Dit laatste leek ons het [geslaagde der verschillende nummers, ^menspel was daarin wel wat zwak. ras ook merkbaar dat het publiek deze F*- evenals die van No. 2 minder kon ijeren ^an die van de overige stukken, jend werd tenslotte besloten met e,oe Nachtmusik" van Mozart. Hier F tnen weer op volle kracht. Een dank- fbai h - af>P'aus moesl tenslotte de Rn l der aanwezigen voor het ont- i Unst?pnot weergeven. |e2pi w®rkelïjk te hopen dat het ..Mu iten °PS n'e* weer iaar L een uitvoering. Werkelijk inooie l no2 maar heel weinig in Bodegra- e n°°rVolledigheidshalve vermeld- prtie- p a< P*3110 bespeeld werd door ■don» j ree^land en Ilortensius en het l^den heer J. y. d. VlisL Tot hulpkeurmeester aan het slacht huis, is door B. en W. benoemd de heer W. Vermeulen te Uithuizen. Er waren 22 solli citanten voor deze functie. Hopelijk is het thans de laatste maal dat we over de bestrating van de van Tol straat schrijven. Immers gisteren is het werk geheel klaar gekomen en den veiligen weg voor den voetganger. Zijn we goed ingelicht dan stelt men zich als derde schakel in de verkeersverbeterin- gen voor de verbetering van de Noordstraat. Dat is de laatste hoofdverkeersweg in onze gemeente, die verbetering behoeft. Lftst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zftn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Februari. Brieven Binnenland: G. v. Hoogee, Tien hoven (Utr.) Briefkaarten Binnenland: G. v. de Hoven, Spengen (gem. Kockengen). Afkomstig van het Hulppostkantoor te Zwammerdam: J. v. Gemeren, Boskoop. Aantal handelingen der postcheque en girodienst gedurende der maand Februari. Stortingen: aantal 688. Bedrag f 104.859.94; Uitbetaalde cheques: aantal 252. Bedrag f 136.213.99. BOSKOOP. Gemeenteraad. Het raadhuisvraagstuk Tot aankoop van het sportterrein besloten Gasprijsverlaging. Tegenwoqrdig alle leden. Voorzitter de heer P. A. Coljjn. Na opening der vergadering doet de Voor zitter mededeeling van de ingekomen stuk ken, waaronder een schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring van den aan koop van grond voor den bouw van eenvou dige woningen, en het verslag van de Com missie tot wering van schoolverzuim. De heer van der Wolf vraagt hoe het met den bouw van deze woningen staat De heer Noest vraagt of de bepalingen der Bouwverordeningen in acht worden geno men bij den bouw van deze woningen. Voorts wijst hij er op, dat de Commissie zoo goed als nimmeT kennis krijgt van gepleegd schoolverzuim op de M.U.L.O.-School aan de Zijde. Qe Voorzitter antwoordt, dat omtrent de te bouwen woningen overleg wordt gepleegd met het betrokken departement. Het depar tement verschilt van meening over de opzet van de exploitatierekening. Als gevolg daarvan zal de berekening wellicht iets an ders worden, met als gevolg dat ook 10 cent per week meer voor huur zal worden bere kend. Op de vraag van den heer Noest om trent deze woningen, met betrekking tot de toepassing van de Bouwverordening kan spreker thans geen antwoord geven. Wat de tweede vraag aangaat, het kan inderdaad voorkomen, dat weinig gevallen van schoolverzuim voorkomen. De vraag of er schoolverzuim is staat ter beoordeeling van het hoofd der school. B. en W. deelen o.m. mede. dat de heer van Osnabrugge tot 1 Maart 1927 zijn func tie als gemeente-architect zal blijven waar nemen. Voorts deelen wij mede, dat aan het einde van de Biezen een electrische straatlantaarn zal worden geplaatst. De heer Mesman zegt. dat het wenschelijk voorkomt den heer Lok, den timmerman dezer gemeente, tijdelijk te belasten met het toezicht bij de gemeente-werken, zoolang de nieuwen functionaris niet in dienst is. De Voorzitter zegt overweging toe. De Voorzitter deelt mede, dat een schrij ven is ingekomen van den heer Noest, hou dende voorstel om den schoolarts weder in de zelfde functie te herstellen, als voor heen. Desnoods in combinatie met omlig gende gemeenten. Het voorstel zal In een volgende vergade ring ter sprake worden gebracht Aan den heer J. van Gemeren wordt een stuk bouwgrond verkocht op het gemeente lijk bouwterrein aan de Zuidkade. Voorstel van B. en W. om goed te keuren, dat door het Burgerlijk Armbestuur mach tiging wordt gevraagd om over te gaan tol verkoop van een woning in de Ridderbuurt. De heer Noest acht het beter dat de ge meente dit perceel koopt, het blijkt nu her haaldelijk, dat wanneer de gemeente op be paalde punten grond noodig heeft, zij dit peperduur moet betalen. Na nog enkele discussie, waarbij de Voor zitter opmerkt, dat het een zeer ondiep ter rein is, wordt vervolgens overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Tot leden van de Schatlingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting worden be noemd de heeren A. Brand, J. W. de Vink, D. Jongejan en W. Kranenburg. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten tot toekenning aan de besturen van- Bijzondere scholen van een voorschot op de vergoeding, ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. voor het jaar 1927. Eveneens wordt vastgesteld de instructie voor het onderwijzend personeel aan de openbare lagere school Thans komt aan de orde het rapport van de Commissie ad hoe tot onderzoek van het raadhuisvraagstuk. De Voorzitter deelt mede, dat ingekomen is een voorstel van den heer H. A. Boekraad, inhoudende om alsnog aan den eigenaar van het perceel Reijerskoop 23 een bod te doen van f 6000 voor genoemd perceel, en indien deze op dit voorstel ingaat, van den heer P. J. C. Oosthoek om niet te aanvaarden een ter rein achter bedoeld perceel gelegen. De Voorzitter heeft geïnformeerd of de bewuste eigenaar bereid was, dit huis vooi f6000 te verkoopen. Deze was hiertoe niet genegen. Bovendien zouden nog twee pei- ceelen meer moeten worden aangekocht, coor de som van resp. f 16000 en f 12000, plus nog enkele bezwarende voorwaarden, zoodat het terrein al werd het om niet ge- geven dan tocb nog duurder zou uitkomen dan het Sportterrein, waarvoor f 35000 wo^dt gevraagd. Na nog langdurige discussies wordt be sloten tot aankoon van liet Sportterrein voot meergenoemde som. ^Tevens worden eveneens na bron» prakdge discussies de middelen aangewezen tot dekking van de kosten van aankoop van bouwgrond voor een nieuw raadhuis. Na enkelen onbelangrijke opmerkingen wordt vervolgens vastgesteld een instruc tie voor den gemeente-opzichter. Een blanco crediet wordt toegestaan voor de aanschaffing van blikken stem bussen ter vervanging van de houten. Eveneens wordt besloten om voortaan de kleine verteringen, welke de leden der stembureau* zelf moesten bekostigen, voor rekening der gemeente te nemen. Thans is aan de orde een voorstel van B. en W. om een orediet te verleenen van f 300 voor aankoop van boomen. Er wordt o.m. door den heer Houd ijk gevraagd of de moeraseik, welke men langs de Zijde wil planten, hier wel tot zijn recht zal komen. Ex ontstaat hierover een debat met tot gevolg, dat het voorstel van B. en W. op het kantje af wordt aange nomen, n.L met 7 stemmen voor en 6 stemmen tegen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verlaging van den gasprijs, t.w. dien vaD het kook- en lichtgas van 11 op 10 cent, dien van het muntgas van 12 op 11 cent en dien van het verwarmingsgas van 7 op 5 cent, alles per W3. De heer Sprayt wil geen gasprijsverla ging, doch het meerdere bedrag, dat als gevolg hiervan zal worden ontvangen, aan wenden tot verbeterwig van de begraaf plaats, door stichting van een nieuwe. De heer Noest kan zich niet vereenigen om f 1000 meer dan geraamd is over te hevelen van de kas der gasfabriek naaf de gemeentekas. Hij zou dit bedrag wil len reserveeren voor aan te leggen lei dingen. De heer Boekraad kan rich vereemgen met de voorstellen tot gasprijsverlaging, doch ten aanzien van het z.g. verwarmings gas heeft hij een andere opvatting Men spreekt hier wel van het z.g. topgas. doch, dat is in zekeren zin zelfbedrog. Spreker meent, ,dat het juister is den kostprijs van het gas te berekenen over de volle 1 millioen M3. productie, en het verwarmingsgas te brengen op den algemeenen kostprijs. De voorzitter zegt, dat inderdaad de be graafplaats in de naaste toekomst verbete ring behoeft, doch wil de kwestie van gas prijsverlaging afgescheiden houden van deze noodige verbetering. Spreker verdedigt vervolgens het voorstel met argumenten van financieelen aard. Het gevolg is, dal het voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. De heer Noest verklaart zich te verzetten tegen het over brengen van het bedrag van f 1000 in de ge meentekas. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt overgegaan tot de benoeming van voorzitters en leden der onderscheidene stembureaux. Thans komt in behandeling, een mededee ling van B. en W., betreffende verzoeken om herziening der walertarieven. Ook hierover ontstaat een langdurige be spreking de raadsleden zijn ditmaal erg lang van stof waarbij de heer van Kleef het voorstel doet om het verbruik boven het toegeslane kwantum te berekenen k 15 cent per M3. B. en W. nemen dit voorstel over, hetwelk zonder hoofdelijke stemming wordt aange nomen. Het voorstel van B. en W. om te beslui ten tot uitbreiding van het gelal pompen der waterleiding wordt aangenomen. Thans komt aan de orde de benoeming van een gemeente-opzichter, hoofd van de afdeeiing Publieke Werken. Op de voordracht van B. en W. komen voor de heeren D. L. Landman van Schoten en W. Meilof te Haarlem. De R.K. raadsfractie heeft voorgesteld om van deze voordracht een aanbeveling te maken. Het College van B. en W. heeft hiertegen geen bezwaar. De heer Brand brengt naar voren als can- didaat de heer C. J. M. van Miltenburg, ge meente-opzichter te De Bildt. Uit de besprekingen blijkt, dat Burgera. en Weth. bijzondere aandacht aan dezen solli citant hebben gewijd, doch dat, waar hij pas in functie te De Bildt was, het gemeentebe stuur van die gemeente hem niet wilde los laten. De heer Brand leest een schrijven voor, waaruit blijkt, dat belanghebbende, indien hij zou worden benoemd, na twee maanden ontslag kan krijgen. Vervolgens wordt tot stemming overge gaan. Uitgebracht worden 7 stemmen op den heer D. L. Landman, 4 op den heer C. J. M. va.i Miltenburg en 1 op den heer W. Meilof, terwijl 1 stem blanco wordt uitgebracht, zoo dat benoemd is de heer D. L. Landman. Voorgesteld wordt de uitkeering aan de werkloozen met ingang van 1 Maart te doen eindigen. Hiertoe wordt besloten. Naar aanleiding van de kwestie over de verhuur van het brandspuithuisje aan de Achterkade, hetwelk door den heer van den Brink was begeerd, hetgeen door den ge meente-architect niet aan den Wethouder van Publieke Werken zou zijn medegedeeld, volgens den wethouder en waarover in de vorige vergadering tegenstrijdige verklarin gen werden afgelegd, heeft de heer Noest enkele schriftelijke vragen gesteld. WethoudeT Guldemomd heeft deze vra gen schriftelijk beantwoord. Hieruit blijkt dat beide partijen bij hun meening blijven. De heer Noest dringt er op aan om de kwestie met Van den Brink in der minne te schikken. Bij de rondvraag ontstaat er een debat tusschen den voorzitter en den heer Noest naar aanleiding van de vraag van laatst- genoemde, wat de reden is, dat B. en W. zoo traineeren met de benoeming van den onderwijzer aan de O. L. school. De be noeming wordt nu uitgesteld tot na de inschrijving van de leerlingen. De heer Van Kleef meent, dat een bijzonder school bestuur in een soortgelijk geval wel tot aanstelling van een raste onderwijzer zou zijn overgegaan. De heer Brand betreurt het, dat R.-K. sollicitanten naar betrekkingen in deze gemeente zoo weinig kans maken. Dit ia hem hedenavond weeT gebleken. HieroveT ontspint zich een vrij lang debat. Niets meer aan de orde zijnd een, nie mand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. LEIDERDORP. Vereeniging voor Ziekenhnisverpleging. Onder voorzitterschap van den heer G. v. d. Beek hield gisteravond de Vereeni ging voor Ziekenhui«verpleging „Leider- dorp-Zoeterwoude" (H.-R.) haar 4de jaar vergadering. De voorzitter opende de ver gadering met een toepasselijk welkomst woord, waarna de notulen door den se cretarie werden gelezen e® goedgekeurd, Hierna volgde het verslag van den pen ningmeester. In het afgeloopen jaar wa ren in het Academisch Ziekenhuis ver pleegd 35 patiënten met 1017 verpleegdar gen, in het Elisabethsziekenhuis 5 patiën ten met 257 en in het Diaconessenhuis 5 patiënten met 47 verpleegdagen. De glo- baJe inkomsten waren met inbegrip van het vorig kassaldo f 8193.55, do uitgaven f 4105.44. Saldo op 31 December 1920 f 4093.11. Daar het den heer J. P. Ver- vark voorkomt dat de verguderonkosten nogal hoog zijn, vraagt deze hierover eeru- ge inlichting. Deze worden door den voor zitter naar genoegen verstrekt. Bij monde van den heer H D. van Osna brugge, werd namens de financieele com missie verklaard dat de boeken en be scheiden van den penningmeester in orde waren bevonden. De heer J. de Lange vraagt of voor elk lid der vereeniging de mogelijkheid openstaat de financiën v&a den penningmeester te controleeren. De voorzitter merkt op dat dit niet zoo is, gesteld dat al de 1700 leden der vereeni ging dit gingen beoefenen. Hij kan ver zekeren dat de controle goed is» Aan den penningmeester wordt evenals het vorig jaar f 200 vergoeding toegekend. De heer Volkers geeft in overweging om ook den voorzitter en den secretaris te 6alarieeren. Dit vindt bij de functionaris sen alsmede bij de vergadering geen in stemming. Tot leden van de financieele commissie voor 1927 werden benoemd do heeren H. D. van Osnabrugge, J. Stad houder en J. W. Koning. Tot bestuursle den werden herkozen de heeren I. J. Kla ren met 55, A. Cats met 66, W. Bosman met 69 en W. Hoogervorst met 52 stem men. Deze namen alle hun benoeming aan. Tot afgevaardigden naar de vergadering vasn de Federatie van Ziekenhuisverple ging werden benoemd do heeren F. den Hertog en O. Volkers. De voorzitter stelt mi aan de orde punt 8 van de agenda: Reglementsherziening. De artikelen 1 tot en met 4 worden niet veranderd. Art. 6 met vervalling van do laatste alinea en bijvoeging van: „met in achtneming van het bepaalde bij art. 1." Art. 6 bijvoegen: „de leden zijn verplicnt hun pasgeborene bij den penningmeester binnen 1 maand na de geboorte aan te geven, om recht op uitkeering te krijgen." Art. 7 laten vervallen. Art. 9 alinea b. te lezen: „door vertrek Daar een andere dan in art. 1 genoemde plaatsen." Art. 17 in voegen: „Halfjaarlijksche", en bijvoegen: „De boden genieten 10 pCfc. der geïnde gplden." In art. 21 laten vervallen: „en ongeveer f 100 op de post-, cheque- en girorekening deT vereeniging. Ai deze ar tikelen werden zonder discussie goedge keurd. Een langdurige discussie ontstond over het bestuursvoorstel van art. 24 lui dende: De uitkeering zal bedragen het be drag, door het Academisch Ziekenhuis vastgesteld. Ln geen geval zal de uitkee ring meer dan f 250 per jaar bedragen. Het bleek dat bij dit voorstel het bestuur niet homogeen was, Na een langdurige be spreking werd het voorstel na een krach tige verdediging door den voorzitter, met 47 tegen 20 stemmen aangenomen. Een nieuw airt. luidende: De leden hebben op medisch advies recht op vrij vervoer van en naar het Ziekenhuis werd goedgekeurd. In art. 25 werden de woorden toegevoegd: en zij die in een krankzinnigengesticht verpleegd worden. Bij de rondvraag vraagt de heer Stadhouder hoe groot het bedrag mag zijn dat de penningmeester onder zijn berusting mag hebben. De voorzitter ant woord dat dit aanvankelijk f 300 bedroeg, donh bij de geweldige uitbreiding der vtrr- eenigmg was dit nu plm. f 6CO. Op de vi aag van den beer J Oudshoorn, op welke wijze het ziekenvervoeT geschiedt, werd medegedeeld dat dit per gewone, e® als dit noodig is met een nekenauto plaats heeft. Ten slotte vraagt de heer Volkers nog, of er de mogelijkhead bestaat om te komen tot verpleging in ee® Sanatoria; hierop wordt geantwoord dat dit waarschijn lijk op de eerstkomende federatievergadering zal worden overwogen. Ook wenacht deze inlichtingen in te winne® hoe ver het staat met de voorgenomen wijkverpleging, daar dit al ongeveer ee® jaar aanhangig is. Hierop wordt geantwoord, dat, hoewei deze zaak buiteD deze vereeniging om gaat, kan worde® medegedeeld, het daar voor benoemd comité binnenkort een bij eenkomst zal bijeen roepen van al dege nen die zich als lid hebben opgegeven. De voorzitter sluit hierop de vergade ring met een woord van dank aan de op gekomen leden en voor het prettig samen zijn. LEIMUIDEN. Onderavond. Op initiatief van den heer J. Beften, voor zitter van den „Rijnkring" van de vereen, van „Volksonderwfts" gaf genoemde heer met zijn alom gunstig bekend staande pro- pagandaclub voor de afdeeüng alhier een gezelligen avond in de zaal van den heer RECLAME. tabletten werken zonder kramp of pijn Doos 60cent. 87-10 Sneeboer alhier. Na een kort openingswoord van den voorzitter der afdeeüng, den heer C. F. van den Broek, waarin o. m. naar voren kwamen de redenen, waarom 't zoo langen tijd scheen of de afdeeüng was in geslapen en een brief werd voorgelezen, waarin de heer Eikelenboom uit Rftnzater- woude berichtte, dat hft tot zftn leedwezen wegens gezondheidsredenen voor zftn functie als bestuurslid der afdeeiing moest bedanken, kwam de heer Beynen met zftn staf aan 't woord, welk gezelschap ons den geheelen avond aangenaam bezig heeft gehouden. 't Is moeilftk uit te maken, wat 't meeste uitblonk, het prachtige gezang, de mooie lezing 't tooneelstukje, de samenspraak of het spel met verrassingen. Laat ons' alles samenvatten en zeggen: 't Was een genot volle avond en gaarne roepen we ook hief aan de propagandaclub van Bodegraven een welgemeend „tot weerziens" toa Op verzoek van den voorzitter, die een groot deel van den avond in een verga dering elders was wezen doorbrengen, sprak de heer Van Loon een slotwoord. Dit slot woord sloeg echter blijkbaar minder in. Een paar wonde-plekken werden n.l. door hem aangewezen, van wier genezing het al of niet voortbestaan onzer O. L. School af hankelijk werd gesteld. Enfin. Een groote vergadering, waarin ook de afdeeüng „Oude- Y.'etering", die zich bft ons aansloot, mede zeggenschap zal hebben, werd in uitzicht gesteld. Hierin kan deze ernstige zaak breed voerig onder de oogen worden gezien en bezien, wat er soms nog te redden is. NIEUWE-WETERINO. Ziekenh nisfonds. Maandagavond hield de Ziekenhuisver- plegings-vereeniging „Onderling Belang" haar vierde jaarvergadering in het café van de Wed. J. J. de Wit. De opkomst der leden was bevredigend. Door den Voorzitter, den heer Van den Berg werd de vergadering- geopend met een hartelijk woord van wel kom., in het bijzonder ot Dokter A. van der Bijl, uit Oude-Wetering, die benoemd is tot medisch-adviseur der vereeniging. Verder deelt de Voorzitter nog mede, dat de ver eeniging in het afgeloopen jaar drie leden voor hare rekening in het ziekenhuis heeft toegelaten, waarvan er een is gestorven. Hierna las de secretaris» de heer A Klomp de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, evenals het daarna uitge brachte jaarverslag. De penningmeester, de heer A. Kalker bracht verslag uit over den finantieelen toestand, waaruit bleek, dat de inkomsten bedroegen met inbegrip van het saldo van 1925 per 31 December 1926 f 639.66; de uitgaven bedroegen f 96 96. zoo dat het saldo op 31 December 1926 f542.70. bedroeg. De boeken waren door de controle- cimmissie nagezien en volkomen in orde bevonden. De aftredende bestuursleden A. van den Berg. C. Post en G. Vergunst wer den met meerderheid van stemmen herko zen en in de plaats van den heer A. Klomp, werd gekozen de heer Jac. van der Meer. Tot leden van de controlecommissie werden gekozen de heeren J. van Egmond en J. B. Eekman. Art. 20 van het Reglement werd in dien zin gewijzigd, dat vertrekkende le den lid van de vereeniging kunnen blijven. Van de rondvraag werd weinig gebruik ge maakt. Aan het slot van de vergadering zegt Dokter Van der Bijl. dat hij zijn benoeming als medisch-adviseur aanneemt en dat hij de vereeniging gaarne met raad en daad zal bijstaan. Hierna sluit de voorzitter de ver gadering met een woord van dank. ROELOFARENDSVEEN. Patronaatsgebouw. Naar wij vernemen zijn door ket R.-K, Kerkbestuur alhier eenige perceelen. gele gen naast de bestaande St. Pancratiuszaal aangekocht. Het zou in de bedoeling liggen deze perceelen in de toekomst te benutten voor de uitbreiding en vernieuwing van de thans bestaande zaal. die niet meer ten volle aan redelijke eischen van doelmatigheid kan beantwoorden. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha en Christina, d-^hter* van R. Kempenaar en L. Schutter. Anna Cornelia, d. v. G. F. d. Ploeg en A. M. Tempel. Donderdag 3 Maart a.s. zal het 40 Jaar geleden zftn, dat de eerste steen voor ons raadhuis werd gelegd door burgemeester De Ridder, bftgestaan door de wethouders Ramp en Den Hertog, onder leiding van den architect Goldberg uit Hazerswoude. Opzichter was Elbert; stichter en aannemer Tieter van Vliet. Niet een van al deze mannen is meer in 't leven, ook niet van de vroede vaderen, die het besluit namen. RECLAME. AUTO-TIUNSPOKTEN, CKEMAT1E H. P. H. KF.EREWEER TEI.EKOOX SOI - I.EIDU!* 4130

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9