in speelbal der fortuin Aspirin- No. 20541 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 1 Maart Tweede Blad Anno 1927 3INNENLAND. FEUILLETON. GEMENGD NIEUWS. Tabletten jBtytC OFFICIEELE BERICHTEN. Kon. besluit is benoemd tot lid der jtsbenrzencommissie dr. M. de Haas, hoog- enar aan de Technische Hoogeschool te illt; ij op verzoek eervol ontslagen mr. Ph. J. enbnrg, te 's-Gravenhage, als adjunct-secre- p3i toegevoegd aan de Staatscommissie lor'de herziening der Lager Onderwijswet ÉiO, en toegevoegd als zoodanig mr. H. J. ,p, 'hoofdcommies bij het Departement van id'erwijs, Kunsten en Wetenschappen, te Gravenhage; is benoemd, buiten bezwaar van 's lands batkist, tot gedelegeerde der Nederland- be Regeering bij het in Juni 1927 te inden te houden 8e Intern. Congres van ;tnarissen, prof. dr. J. J. A. Muller, te ist. IJZIGING ART. 88 DER ARBEIDSWET. Bet arbeidaverbod voor kinderen. In tweeërlei opzicht is gebleken, dat het Idende arbeidaverbod voor kinderen be den li jaar ook tot ernstige bezwaren nleiding geelt, aldus de Memorie van Toe- hting bij het wetsontwerp lot wijziging n art. 88 der Arbeidswet. In de eerste plaats staat dit verbod de topleiding van niet leerplichtige kinderen [eden li jaar in den weg. Behalve in ibschtsscholen en vakscholen ontvangen iomstige ambachtslieden hun opleiding de werkplaats. Thans moet deze laatstbe- ide opleiding (b.v. het onderwijs volgens t terlingenstelsel) verboden worden ge il reor kinderen beneden li jaar. Wil smet name de opleiding volgens het rfngslelsel, die als regel 3 jaren duurt en tbij de ouders gedurende dien tijd wei- ui geen baten uit den arbeid hunner kin- i trekken, tot haar recht doen komen, is het gewenscht, dat de kinderen vóór bereiken van den li-jarigen leeftijd tot soort van opleiding kunnen worden platen. en tweede bezwaar van ruimer strekking «legen in het feit, dat tusschen het tijd- waarop jeugdige personen na het vol- igen der leerverplichting de lagere school sten. en dat, waarop zij met het verrich- van arbeid in den zin der Arbeidswet ten toegelaten soms een vrij belangrijke mmte ligt. In het ongunstigste geval kan tijdruimte thans 2 1/2 jaar bedragen, i zoodanige tijdruimte zijn voor veie teen moreele nadeelen verbonden, rijl tevens een aantal jongens een voor i minder passend beroep zullen moeten ra tot groote achade voor hun toekomst, lp grond hiervan acht de regeering in belang der jeugd een uitbreiding van art. noodig. waardoor het in art. 9 der Ar- iswet gestelde arbeidsverbod niet zal ien voor 13-jarige jongens, die een oplei- in het practiache bedrijfsleven genie- welke aan behoorlijke paedagogische :hen voldoet, oor hen. die door bovenbedoelde wijzi- fem nog niet worden geholpen, zijn ige andere wijzigingen voorgesteld. «d slotte maakt de regeering nog eenige lerkingen in verband met de wet van 20 1922, houdende goedkeuring van het «•erp-verdrag van Washington betreffen de vaststelling van den leeftijd, waarop teen mogen worden toegelaten tot het lichten van arbeid in nijverheidsonder- lingen. Ie regeering is van meening, dat er onder (egeven omstandigheden voldoende aan- ling bestaat over te gaan tot ratificatie het ontwerp-verdrag, overeenkomstig de Seuringswet van 1922. Wegens het band, dat ligt tusschen deze ratificatie en Ihans ingediende wetsvoorstel, is zij Ier van meening. dat de uitspraak der lei-Generaal omtrent dat wetsvoorstel it te worden afgewacht, alvorens een litieve beslissing omtrent de ratificatie ót genomen. UITKEERING AAN MOBILISATIE-SLACHTOFFERS. h legeering maakt in een nota aan de jsie Kamer, naar aanleiding van het rag over het ontwerp tot het verleenen Naar het Eügelsch van RAFAEL 8ABAT1NI. ^autoriseerde vertaling van A. T. Laat hem mij toch hooren. Wat is het?" ^Vergeet het meisje." "in Genade schold hem voor een spotter en zei, dat hij de zaak niet zou laten va- en dat hij ze, het koste wat het wilde, u doorzetten. ^u> dan moet je beginnen met den slech- 1 indruk uit te wisschen, dien je vanavond °AAkt heb. Dat zal niet gemakkelijk zijn, 1 is zelfs de moeilijkste stap van alles. lar er zijn eenige dingen in je voordeel. eerste was je, wondeT boven wonder zelf •t dronken, toen je opstond, om haar te wangen. Laten we hopen, dat zij dit ge- heeft. Breng haar Maandag een be- aan den schouwburg, om je nederige °olschuldigingen aan te bieden, voor het landelijk gedrag van je gasten. Hadt je ge- eQ. dat zij zich zoo konden gedragen, zou Éhfu11 Lij zulk gezelschap uitgenoo- p hebben. Je moet zeggen, dat je blij bent, Z1) dadelijk vertrok, dat zou je zelf haar ïf'rten hebben." !n t' haar achtervolgd. Mijn la- ideaT 8etrac'1'' haar k°e's ic.en te f^wl'ik opdat je haar je veronl- "Bijen zoudt kunnen maken, en een !aan Soedieuren, waarop je in de gege- van steun, in den vorm van een jaarlijksche uitkeering voor eens aan zoogenaamde mo bilisatieslachtoffers, duidelijk, dat niet een uitkeering kan worden verleend tot hooger bedrag, dan zou ontvangen zijn, indien een pensioen ter zake van in en door den dienst ontstane ziekten oi gebreken zou zijn ver leend. Het is de bedoeling, dat weduwen en (of) weezen, die aan het overlijden van hun man en (oi) vader aanspraak op pensioen kunnen ontleenen ten laste van den siaat of van eenig van Staatswege opgericht of gesub sidieerd fonds, van een uitkeering op grond van het wetsontwerp zullen zijn uitgesloten. Genieten de bedoelde personen evenwel een pensioen als vorenbedoeld, dat hun is toe gekend b.v. wegens hei zeit bekleed hebben van een betrekking, dan kunnen zij een uitkeering krijgen, voor zoover hun finan- cieele omstandigheden daartoe overigens aanleiding geven. Deze regel dient ook te gelden voor de na gelaten betrekkingen van vóór de afkondi ging der wet overleden gewezen militairen. Overigens is het noodig gebleken, om in art. 1 de woorden „in bedoeld tijdvak" te vervangen door de woorden: „voor 1 Jan. 1923", omdat er enkele militairen zijn. die hoewel zij na 1 Jan. 1920 zijn ontsla gen toch ais z.g. mobilisatie-slachtoffers dienen te worden beschouwd en daarom ook thans reeds ondersleuning hebben genoten. Een noia van wijziging is daarom tevens ingediend. DE POSITIE DER BESTELLERS. Gistermiddag ontving de minister van Waterstaat een delegatie uit het bestuur van den Nederl. Federatieven Bond van Perso neel in Openbaren Dienst, welke kwam in- formeeren, of de minister reeds een beslis sing had genomen op het adres van ge noemden Bond, in welk adres werd be toogd, dat de bestellers ten opzichte van andere rijksambtenaren, onjuist zijn inge deeld. Volgens den minister was noch de Pos tale Commissie, noch het bestuur van den Ned. Fed. Bond erin geslaagd, dit onom- stooteiijk aan te toonen, hoewel de aange voerde argumenten mede aanleiding hebben gegeven, de salarieering van het bestellend personeel van P. en T. nader te beschouwen. De minister zegde toe, dat met spoed het resultaat zal worden bekend gemaakt en tevens antwoord zal worden gezonden op het adres van de Federation. VOOR-ONTWERP-ZIEKTEWET. Naar wij vernemen, zegt de „Tel." heeft de desbetreffende commissie uit den Hoogcn Raad van Arbeid haar overleg geëindigd over het voor-ontwerp-Ziektewet. De strek- king van het uit te brengen advies mag vrij- wel gunslig genoemd worden, want hoewel verschillende bedenkingen tegen het ont- werp zijn gerezen en eenige desiderata zijn geopperd, zijn de bezwaren toch niet van een dergelijken principieelen aard, dat het beginsel van de wet niet te aanvaarden zou zijn. Naar verwacht wordt, zal de Hooge Raad van Arbeid in de tweede helft van Maart over het voor-ontwerp-Ziektewet vergade ren, ten einde zijn advies aan den Minister vast te stellen. DE UITBREIDING DER SUBCOMMISSIE UIT DE COMMISSIE VOOR DE ECONOMISCHE POLITIEK. Naar de Volkskrant verneemt, zijn Zater dag ter reeds aangekondigde aanvulling van de subcommissie uit de commissie voor de economische politiek welke tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden, welke verschillende takken van ons volksbestaan ongunstig beTnfluen- ceeren en daarbij na te gaan in welke mate deze de bestaande werkgelegenheid aantas ten of uitbreiding daarvan tegenhouden benoemd de heeren: H. Amelink, secretaris van het Christ. Nationaal Vakverbond; dr. J. van Beurden, professor aan de abdij te Heeswijk; J. Goedkoop, voorzitter van den Metaalbond; C. J. Kuiper, lid van de Tweede Kamer; dr. H. Lovink, lid van de Tweede Kamer en F. van der Walle, lid van het bestuur van het N. V. V. ven omstandigheden zelf zoudt hebben aan gedrongen. Je hebt geen verbeelding, en je wilt je zelf een tooneelschrijver noemen." „Denk je, dat zij me zal gelooven?" Zijn Genade twijfelde. „Dat zal van je manier van handelen af hangen, en je hebt den naam van een acteur te zijn. Maar denk je, dat het helpen zal?" „Voor hel begin. Maar er moet meer vol gen. Je moet je in een nieuw karakter too nen. Tot nu toe heeft zij je eerst bij naam, en vanavond bij ervaring als een losbol ge kend. Dal op zich zelf maakt haar voorzich tig met je. Laat zij je thans zien als een held; laten we zeggen, als een redder van de schoonheid in nood met haar zeif in deze laatste rol. Red haar uit een doodelijk gevaar, en win daardoor haar dankbaarheid en haar bewondering voor je moed. Vrouwen houden van een held. Wees dus heldhaftig, en wie weet welk geluk je heldenmoed be- loonen zal." „En het doodelijk gevaar?" vroeg de Her tog somber, bijna vermoedend, dat zijn vriend hem voor den gek hield. „Waar zal ik dal vinden?" „Als je wacht tot je het vindt, kan je lang moeten wachten. Je moet het zelf leveren. Een beetje verzinnen, een beetje bedenken, zal spoedig opleveren, dat wat je zoekt.' „Kan je iets aan de hand doen?" Kan je iets meer dan buitengewoon vaag zijn?" „Dat hoop ik. Met een beetje naden ken „Denk dan na." Etheredge lachte om de drift van zijn gast heer. Hij schonk zich een glas wijn in be wonderde den warmen gloed er van in het kaarslicht, en dronk het uit. „De bezieling stroomt. De gedachte komt DE VLIEGTOCHT DER K.L.M. NAAR CAIRO Men meldt aan het Haagsche Anela- kantoor d.d. 28 Febr. Dy Fokker F VlII-a der K.L.M., de H-NACT is heden, bestuurd door Geysen- dorffer, n3ar Londen gevlogen, vanwaar hij morgenochtend om 6.30 met het Ameri- rikaansche reisgezelschap aan boord naar Cairo zal vertrekken. De tweede bestuurder Scholte en de werktuigkundige Veenendaal, beiden eveneens van de K.L.M., zullen op het vliegveld Croydon aan boord gaan. Op de reis tot Konstantinopel wordt op elk9 etappe een uur verloren, daar men de zon tegemoet vliegt. VEREENIGING VAN GEMEENTE-ACCOUNTANTS. In een op Zaterdag te Utrecht gehou den vergadering van ambtenaren, belast met de controle van de gemeente-financiën is een vereeniging van gemeente-accoun tants opgericht. Deze vereeniging stelt zöoh ten doel, het bevorderen van de studie van de financie- weten8chappen en een juiste toepassing van die wetenschappen op het beheer van de openbare financiën, inzonderheid op dat der gemeente-financiën. Zij tracht dit doel o.m. te bereiken door het bevorderen van een doelmatige vakopleidine, het af nemen van examene en be<t uitreiken van bewijzen van bekwaamheid als gemeente accountant, het instellen van studie-com- missdes en commissies van voorbereiding voor de behandeling van onderwerpen, welk6 het doel der vereendging betreffen, het houden van vergaderingen en lezingen het uitgeven van geschriften en het sa- men werken met srdere vereonigingen. De ledeD worden onderscheiden in leden accountants, leden-c a/ndidaat-accoun tan ts, aspirant-leden en buitengewone leden. Het bestuur bestaat uit de heeren J. Meijer Azn., directeur van het centraal bureau voor verificatie en finaneieele ad viezen detr Vereenriging van Nedorland- sche Gemeenten, voorzitter; J. J. Riem Vis, directeur van den gemeentel, accoun tantsdienst van 's-Gravenhage, secretaris; P. L. Kurz, inspecteur der gemeente finan ciën van Apeldoorn, penningmeester; N. L Reuvecamp, verificateur der gemeente- financiën van Hilversum, en G. Ch. Gee- len, districtsverificateur voor Zuid-Rol land en Zeeland der Vereeniging van Ned. Gemeenten. Het vermogen van den Algem. Ned. Bouwarbeidersbond is in 1926 met f 159.110 gestegen tot f 793.318. Uitgekeerd we ra in 1926 aan staking en uitsluiting f 13.784, bij ziekte f 30.430 en overlijden f 2255. Aan oontributde werd ontvangen f 344.156. Het bezit der bondswerkloozenkas was op 31 December j.l. f 245.926. Aan werklooze le den werd over 1926 uitgekeerd f 413.941. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Vrijdag 4 Maart a s. niet plaats hebben. ERNSTIG ONGELUK IN HAARLEMMERMEER. Naar wij vernemen, is de 74-jarige Hen drik Schreuders, wonende te Nieuwvennep, die Maandagmorgen aldaar door een uit Wassenaar komende auto werd overreden en ernstig verwond werd opgenomen, 's mid dags aan de gevolgen overleden. Omtrent het resultaat van het ingesteld onderzoek door de politie, die de auto in beslag nam, kan nog niets met zekerheid worden ge meld. ONDER EEN AUTO. Zaterdagavond is op den Ryswrjkschen Weg te 's-Gravenhage mej. v. <L H., uit Delft, in bewusteloozen toestand op den rijweg, bestemd voor snelverkeer, gevonden. In zeer zorgwekkenden toestand is zij naar het ziekenhuis overgebracht. Ook gisteren was haar toestand nog zeer ernstig. Ver moedelijk heeft zij een schedelfractuur be komen. Hoe het ongeval zich heeft toege- los in mij. Luister. „En zich voorover bui gend, ontwierp hij een plan met die schurk achtige vlugheid van geest, die zoowel zijn roem als zijn verderf was. HOOFDSTUK IX. Albemarle heeft een voorstel. Ned Tucker bevestigde al gauw zijn voor stel aan Holles. Drie dagen later zocht hij hem in Paul's Head op, op een Zondag, en zat lang met hem in het kleine kamertje te praten, tot groote ongerustheid van juffrouw Quinn, die uit houding en kleeding van den heer gemerkt had, dat hij iemand van aan zien was. Hij vond den kolonel nu een beetje plooi baarder en wat minder er op gesteld, a'leen bestaande regeeringen te dienen. De 2aak was. dat toen de eene dag op den anderen volgde, zonder dat eenig bericht van Albe marle kwam. Holles het besluit nabij Kwam, dat de zaken inderdaad waren, zooals Tuc ker ze voorstelde. Zijn hoop zonk, en zijn vrees voor de rekening, die dagelijks hooger werd in Paul's Head, verhoogde zijn wan hoop. Toch gaf hij nog niet geheel en al gehoor aan de overreding van Tucker; maar hij weigerde ook niet, toen deze hem zeide, dat hij hem den volgenden dag weer zou bezoe ken en dan een anderen ouden vriend uit hun Parlementsdagen medebrengen. En, trouw aan zijn belofte kwam Tucker Maan dag weder, ditmaal vergezeld door iemand, die eenige ïaren ouder was. Rathbone ge naamd dien kolonel Holles nog eenigszms kende Ditmaal kwamen zij met een bepaald voorstel, gemachtigd, zooals zij zeiden, door iemand, wiens naam zij nog niet wilden noemen, maar die, als hij eens genoemd werd, allen twijfel zou verdrijven. gedragen is nog niet komen vast te staan. Toen de chauffeur het ongeluk bemerkte is hij naar sommige ooggetuigen in volle vaart doorgereden. Een zij het dan ook onvolledig signalement is echter bij de politie bekend. Geholpen door de Deut sche en Rijswijksche politie is de Haagsche recherche den geheelen Zaterdagnacht en Zondag bezig geweest met het opsporen van do auto. Echter tot nog toe zonder resultaat KINDERMOORD? Gisterochtend, omstreeks halfnegen is aan het eind der Boschjes van Poot, te 's-Gra venhage gevonden het lijkje van een pas geboren kind van het vrouwelijk geslacht. Het lijkje was gewikkeld in een badhanddoek, gemerkt L. OPLICHTING. Te Amsterdam is een 42-jarige man aan gehouden, verdacht van heling van gouden en diamanten sieraden t. w. van f9000. De politie te Deventer heeft een bekend oplichter aangehouden, M. v. H., die zich voor den zooveelsten keer aan zijn flesschen- trekkerspractijken had schuldig gemaakt, doch nu weer geknipt is. Hij werd naar Zutphen overgebracht. AUTO TE WATER. Zeven jongelui van 16 tot 21-jarigen leef tijd hadden Zaterdagavond te Montfoort een auto gehuurd van de firma Post om eens naar Woerden te gaan. Eén van hen, de 18-jarige Gerrit van Thiel, uit Willeskop, was chauffeur. Op de terugreis is de auto met al de passagiers nabij de 2e brug over de Linschotervaart, van den hoogcn Doeldgk, dus vlak b\j de gemeente, in die vaart terechtgekomen. Vijf van de zeven jongelui waren vrij spoedig uit de auto en draafden in hun natte kieeren naar huis. Ofschoon het reeds 10 uur was, werd het ongeval spoedig bekend en was de burge meester met de politie spoedig op de plaats des onheils; ook werd de hulp van dr. Ver heiden ingeroepen; inmiddels had de Wil- lcskopsche gemeenteveldwachter den 6den drenkeling uit het water gehaald, waarbij hy zich tot over zijn middel te water moest begeven. Die 6de was de 16-jarige Dirk Jan de Jong, die door dr. Verheijden spoe dig tot bewustzijn werd gebracht. Doch de 7de, de bijna 17-jarige Huibert Eskes, was niet meer tot bewustzijn te brengen, of schoon dr. V. ongeveer een uur daarmee bezig was. De auto was eerst om 5 uur in den morgen uit het water gehaald en bleek zoo goed als vernield. De politie heeft daarop beslag gelegd. EEN PIJNLIJK INCIDENT. Op het kerkhofje van het Opvoedings dorp „De Glindhorst", onder Barneveld, heeft zich een pijnlijk incident voorgedaan. Er werd ter aarde besteld het stoffelijk overschot van een 17-jarigen Amsterdamschen jongen, verpleegde der Stichting, die enkele dagen geleden de hand aan zich zelf had ge stegen. Aan de groeve werd eerst het woord gevoerd door den predikant der Geref. Kerk, daarna door den directeur. Teo slotte wenschte ook nog een oom van den over ledene wat te zeggen. Na een korte in leiding begon deze echter het opvoed- systeem van „De Glindhorst" te critiseeren, waarop de directeur hem aanstonds het zwy- geD oplegde, en vervolgens allen verzocht den doodenakker te verlaten. EEN GOEDE VANGST. Door de recherche te Deventer is aan gehouden zekere M. v. H., wonende aldaar, die zich aan verschillende oplichtingen heeft schuldig gemaakt. Van H. i9 een oude bekende van de politie, die reeds meer werd veroordeeld en tegen wien de politie reeds herhaaldelijk heeft gewaarschuwd. Hij i9 ter beschikking van de justitie te Zutphen gesteld. DE RAADSINCIDENTEN TE DOETINCHEM. De Goc.-dem. Raadsfractie te Doefcin- chem heeft naar aanleiding van de inci denten bij de behandeling van de gemeen- tebegrooting een adres gezonden aan den Commissaris der Koningin in Gelderland, „Daarvoor Randal, weet ik, dat je ons woord zult aannemen," zei de ernstige Tucker. Holles knikte toestemmend, en het voor stel werd uitgesproken. Het bood hem een positie, die, bij een gevestigde regeering, schitterend zou geweest zijn. Het was zelfs schitterend, zooals de zaken nu stonden, voor iemand in zijn wanhopenden toestand, door den nood gedrongen alles op één worp te zetten. Als hij aan den eenen kant waar schijnlijk zijn hoofd waagde, de inzet, dien zij hem boden, kon tenminste niet grooter geweest zijn. En zij lokten hem verder door te vertellen, hoe ver hun voorbereidselen reeds gevorderd en hoe doortastend die waren. „De hemel." zei Rathbone, „is op onze hand. Hij heeft deze pest gezonden, om de menschen tot nadenken op te wekken over de heerschers, die zij gekozen hebben. Onze agenten hebben vier gevallen in de City ont dekt: een in Wood Street, een in Fenchurch Street, en twee in Crashed Lane. De over heid hoopte het voor het volk verborgen te houden. Maar daar zorgen wij voor. Op dit oogenblik vertellen onze predikers hel en verspreiden vrees, opdat de menschen daar door naar de wegen der gerechtigheid geleid /uilen worden." Een kloppen op de deur brak zijn woorden af. Tucker sprong op gedreven door zijn on rustig geweten van samenzweerder. Rath bone keek ook verschrikt rond. „Wat doet u zoo verschrikken?" zei de kolonel, glimlachend bij het zien van hun vrees. „Het is mijn goede waardin maar." Zij kwam uit de gelagkamer met een brief, die zoo juist voor kolonel Holles gebracht was. Hij nam hem verwonderd aan; en toen hij I RECLAME. behooren vóór het gebruik in een glas water opgelost te worden, want aldus werken zij sneller en beter Zij zijn een weldaad tegen velerlei piin. Onovertroffen is de uitwerking bij hoofd- en kiespijn, rheumatiek, Ien- 'ittt denpijn, jicht, xpjgijr 1 Nverkoudheden, |j\ ^fS/ I yU neuralgie, enz. De originecle verpak- king moet voorzien 8727 waarin zij zich er over beklaagt, dat de burgemeester de Raadsleden heeft belet, bij de algemeenie beschouwingen over de begrooting het beleid van den burgemees ter als hoofd van politie aan een beour- deelcnde bespreking te onderwerpen. STEENKOLENLAAG AANGEBOORD. Bij de boring „Meinsink" ten westen van Groenlo, waar onlangs een zoutlaag ter dikte van 380 M. is doorboord, heeft men thans, zegt de „TeL" ook een eerate steenkolen laag aangeboord. De steenkool behoort, evenals die welke bij andere bo ringen ia gevonden, tot de gaskolen. De dikte van de laag bedraagt 1.30 M. ERNSTIGE VAL. De leider der gymnastiekvereniging te Coevorden, de heer Luinge, is bij het les geven zoodanig gevallen, dat hij met eenige gebroken ribben werd opgenomen en naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. BRANDEN. Te Eerden is de schuur van den arbeider C. Dekkers afgebrand. Het woonhuis kon behouden blijven. Twee geiten en 2 varkens werden gered. Te Vorstenbosch (Uden) is het woonhuis met stallen van den landbouwer M. Ruijs afgebrand. Vee en inboedel werden gered. ALWEER EEN IN DE MUIZENVAL. Wederom heeft zich een geval van in sluiting op den overweg bij Bathmen voor gedaan. Thans werd een landbouwer uit Dorther- hoek met paard en wagen opgesloten. Ge lukkig liep ook dit geval, dat het tweede was in een week tijd, weer zonder onge lukken af. TEGEN EEN BOOM GESLINGERD. In de nabijheid van Swalmen ha<d Zon dagmiddag een ernstig auto-ongeval plaats. Door het afbreken van het stuur werd do wagen tegen een boom geslingerd. De be stuurster, mej. C. uit Venlo en haar mede- inzittende, mej. H. uit Roermond, werden ernstig gekneusd. Do toestand van eerstgenoemde bleek echter zeer gevaarlijk Zij werd naar het hospitaal te Roermond overgebracht. LIJK OPGEHAALD. Uit het Kanaal door Walcheren te Mid delburg is Maandagmiddag opgehaald het lijk van de 19-jarige mejuffrouw B., die se dert Vrijdagmorgen werd vermist. Het lijk van den eveneens vermisten 21-ja rigen jongen v. S. is nog niet gevonden. het groote zegel zag, bedekte een lichte blos zijn wangen. Hij vouwde het blad open en las onder de bespiedende blikken van zijn vrienden en zijn waardin, en zij waren allen evenzeer verontrust. Tweemaal las hij dien brief, voordat hij sprak. Het onverwachte wa9 gebeurd en het was te elfder ure gebeurd, juist op tijd om hem tegen te houden op den rand van wat wel een afgrond kon blijken te zijn. Zoo zag hij het nu, zijn inzicht veranderde met zijn kansen. „Het geluk is spoediger uw vriend geble ken, dan wij gehoopt konden hebben," schreef Albemarle. „Een militaire post in Indië is open gekomen, zooals ik uit juist ontvangen brieven verneem. Het is een be langrijk commando, dat uw bekwaamheden waardig is .en daar in de overzeesche bezit tingen zult ge vrij zijn van alle nasporingen. Als ge van middag hier in de Cockpit bij mij wilt komen, zult ge verdere bijzonderheden vernemen." Hij verzocht zijn vrienden hem een oogen blik te verontschuldigen, nam papier en inkt en pen uit de kast en schreef vlug een paar regels tot antwoord. Toen juffrouw Quinn weg was, om het briefje aan den bode te geven, en de deur weer dicht was. sprongen de twee onrustige samenzweerders op. Zij overvielen hem ge lijktijdig met vragen. Tot antwoord legde Holles den brief van Albemarle op tafel, Tucker greep hem en verslond den inhoud, terwijl Rathbone hem over zijn schouder heen ook las. To^n Tucker eindelijk het blad lief zinken, stonden zijn oogen ernstig en somber. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5