AGENDA. esthland. vereenigde staten. zuid-afrika. china. buitvmt.aMDSCH gemengd UIT DE RIJNTREEK. TELEGRAMMEN. Dinsdag. Harmonie (bovenzaal): Neutrale Midden standsver. Spr. de heer Wijkmans over „De strijd tegen de werkloosheid een midden- standsbelang" Haltnegen. Leidsche Schouwburg: N.V. Hel Nieuwe Ned. Tooneel „De Opslandigen". 8 uur. Stadsevangelisatie (Morschweg 59). Sa menkomst te 8 uur. Volkshuis: Vertelavond met lichtbeelden. Halfzeven. Zaal Breier (hoek Diefsteeg): Vergadering Ver. „De Zanger". 8 uur. Rijnsburg (Ned. Herv. Kerk): Uitvoe ring Chr. Zangver. „Excelsior". 8 uur. Woensdag. Botanisch Laboratorium (Nonnensteeg): Leidsche Ver. voor Wetensch. Voordrachten. Lezing van prof. dr. Joh. Hoops uit Heidel- berg. 8 uur. Jeruêi (Groenesleeg 16): Samenkomsten te S en 8 uur. Pieterskerkgracht 11: Alg. ledenvergade ring Ver. „Schoolkindervoeding en School- kinderkleeding". Htilfnjgen. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Radio dienst te 8 uur. Stadszaal (groote zaal): Zesde Volks-bjj- eenkomst. 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Febr. tot en met Zondag 6 Maart waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telet. 523. tijdschriften. De organisatie was over het geheele land verspreid. Te Boedapest werden tot nn toe vijftig personen gearresteerd. Verschillende huis zoekingen hebben plaats gehad. Incident met Duitschland. To Tallin heeft zich een incident voor gedaan, dat er uitziet als het begin eener internationale verwikkeling, ten gevolge van de gewelddadige inbezitneming, vóór een week, der Luthersche kathedraal, door het ministerie van binnenlandsche zakon. Tegen 24 Febr., verjaardag der onafhankelijkheid, waren een bal en andere plechtigheden in gericht. Er waren uitnoodigingen rondgezon den aan de leden van het diplomatieke corps, ook aan Wolfgang Franck, den Duitschen gezant. Franck weigerde de uitnoodiging te aanvaarden wegens de ontstemming, welke onder de Duitschers heerscht in verband met het beslag leggen op de kathedraal. De pers is zeer verontwaardigd over het incident, dat zjj voorstelt als een interventie in plaatselijke Estlandsche aangelegenheden en vraagt of Franck Duitschland dan wel „Estlandsche burgers" vertegenwoordigt Zelfs stelt men voor de terugroeping van Franck te vragen. POLEN. Weer tegen Duitschland. De staalscommissie voor de landverhui zing heeft een motie aangenomen, waarin zij verklaart, dat de voorloopige Duitsch- Poolsche overeenkomst van 9 December 1926 de belangen van de Poolsche arbeiders in Duitschland niet voldoende beschermt en hun geen rechtstreekschen consulairen eteun verzekert. De leemten in de voorloo pige overeenkomst dienen bij volgende on derhandelingen beslist aangevuld Ie worden. Voorts verzocht de commissie de regeering ook verder krachtig te helpen opkomen tegen de uitzetting van Poolsche arbeiders uit Duitschland, telkens als zich zoo'n geval voordoet. De zaak DohenyFall. Het opperste gerechtshof heeft zioh uit gesproken over de validiteit der contrac ten betreffende de olieconcessie van Elk- hills. Het hof ie van rocening dat de con tracten het product zijn van vervalsching en corruptie en dus niet geldig zijn. Het contract der concessie wordt daarom ge annuleerd. Het vonnis is een volledige overwinning voor de regecriïig. De vlaggenkwestie. In het parlement deelde Hertzog mee, dat de regeermg voornemens is, de vlag- wet niet later dan in de laatste week van Maart in te dienen De indiening is uit gesteld met het oog op de mogelijkheid, dat de conferentie met de vertegenwoor digers der vlagcommissie in de Unie tot een bevredigende regeling zou leiden. Optreden tegen de Christenen. Er zijn weer 1000 man toegevoegd aan de verdediging van de Engelsche onder danen en eigendommen Zij zijn de eerste troepen uil Engeland zelf. die In China aan komen De rest van de troppen zal dezer dagen arriveoren De Koeomintang-overheden te Kienning- fne hebben twee Christen-organisaties ge sloten en verordend, dal alle zendingsscho len gesloten zullon moeten worden, tot do heropening der inlandsche scholen Zij drei gen den inboedel van alle zendingsscholen in beslag te nemen De Koeomintang-over heden richten een tnnneelvoorslelling in in de Anglikaansche kerk, die zij in beslag dreigen Ie nemen. EEN GOEDIG INBREKER. Mej. Nora Upton uit Esher, die bij een oude tante te Worthing I "fde, werd Za terdagnacht wakker, doordat er leven in haar kamer werd gemaakt. Zij zag een in breker over haar bed gebogen staan, die, toen hij zag, dat zij wakker was, kalm hel licht opdraaide en haar vroeg waar haar geld was. Mej. Upton zei den man, dat hij verkeerd was, dat haar tante een weduwe was, die haar beide zonen in den oorlog .iad verloren en misschien wel armer was dan de inbreker zelf. Het meisje verzocht dezen kalm heen te gaan, daar haar tante een hartkwaal had en een plotselinge schrik haar zou dooden. Ten slotte beloofde de in breker heen te gaan, als zij beloofde geen lawaai te maken. Zoo geschiedde. Later bleek alleen een laschje met wat geld en nog wat kleinigheden uit een andere kamer ontvreemd te zijn. EEN EENARMIGE AUTOBESTUURDER TEGEN WIL EN DANK. Edward Riley, een man met één arm te Leeds, verdient een daggeldje met het op poetsen van auto's, die door hun eigenaars tijdelijk in do buurt van Dverslreet worden neergezet. Gisteren was hij in een auto bezig eenige onderdeelen op te wrijven, toen het vehikel er plotseling van door ging. De man had vermoedelijk met zün ellehoog op de „self-stortcr" gedrukt. Hij werd door den schok op de bank geworpen en daar zat hij in eon auto. die er met een aardig gangetje van door ging en die hij niet tot stilstand kon brengen. Hij pakle het stuur heet en laveerde zon goed als hij kon door de vrij drukke straten, totdat hij een pony aan reed en tegen een lantarenpaal botste. Hij sloeg met zijn hoofd legen de voorruit, doch kwam er met het verlies van een paar tan den af. Onderweg had hij ook nog een .nan aangereden, doch nlel ernstig. I-Iet was zijn eersie autorit geweest, ver telde hij later. EEN WAAKZAAM WISSELWACHTER. Toen een wisselwachter te Llanza aan de golf van Lyor, op den grootcn verbindings weg ParijsBarcelona. Zaterdagavond een wissel wilde overhalen, merkle hij. dal er iets niet in orde was. Toen hij ging kijken, bleken de wisseltongen weggenomen te zijn. De Parijsche sneltrein was in aantocht en de man nam een roode lantaarn en liep den trein tegemoet, die tijdig tol staan kwam. Men vermoedt, dat ontslagen mijnwerkers zich door het veroorzaken van een ongeluk over het ontslag hebben willen wreken. EEN METEOOR. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is iD de Londcn6che graafschap een buiten gewoon groote meteoor waargenomen. Iemand die het verschijnsel opmerkte., vertelde dat het was of de maan van den hemel viol. Ook op het observatorium van Green wich hod men den meteoor, die zich voor deed als een schittorendcn vuurbal, gezien. EEN ROUWMOEDIGE ZONDAAR. In 1018 had te Schaffbausen een arbei der een kameraad vijftig francs ontstolen. Hij werd ais verdacht in hechtenis geno men, vertoefde 20 dogen in verzekerde bewaring, maar ontkende allo schuld en moest worden vrijgesproken, waarbij hem uit de Staatskas 60 francs schadevergoe ding werd toegekend. Nog in hetzelfde jaar wist de man een ambtelijke positie te verkrijgen, dio bij tot nu toe tot volle tevredenheid zijner superieuren bekleedde. Hij was dus vol komen gerehabiliteerd, doch au begon zijn geweten te sproken en het liet hem zoo weinig met rust, dat hij einde van het vorig jaar aan de betreffende rechtbank te Schaffhausen schreef, dot hij inderdaad ruim zes jaar geleden de vijftig francs van zijn kameraad gestolen had. en dat hij op revisie van het betrekkelijke proces stond. Alvorens de zank in behandeling werd genomen, werd hij er op attent ge maakt., dat een eventueele veroordeeling hem op verlies van zijn positie te staan zou kunnen komen, mnar hij antwoordde dat hij die mogelijkheid onder oogen had gezien, en dat hij alle uit de verkeerde daad voortvloeiende consequenties aan vaardde. Het proces werd dus herzien en de man wegens diefstal tot 10 dagen gevangenis straf veroordeeld, welke intusschen door zijn vroegere hechtenis ols uitgeboet wer den beschouwd. Met restitutie van de 60 francs welke hij van den Btaat in ont vangst had genomen en voor de vijftig francs van den bestolene kwam de rouw moedige zondaar er verder af. KINDERSPEELGOED. Een dame te Limoges verheugde zich in het bezit van een paar moote ringen, waar van de eene een waarde v,an 35 000 francs, de ander van 15 000 franc vertegenwoor digde. Terwijl zij ze een oogenblik op den schoonsteen had neergelegd, maakte zien een meisje van zes jaren, een nichtje van mevrouw, van de juweelen meesier en begaf er zich mee op straat. Even later vermiste mevrouw haar ringen en de kleine werd bij haar thuiskomst aan een verhoor onderworpen Ze vertelde, dat ze de ringen met de mooie glinsterende steentjes mee naar buiten had genomen, om er mee te spelen, maar er was met geen mo gelijkheid uit te kriigen waar ze gebleven waren. De politie probeert thans of 2ij hel te weten kan komen. KINDERMOORD. Te Lombartzijde. het dorp bij Nieuwpoort in de voormalige frontstreek, heeft een man, vader van verscheidene kinderen, de beide handen van zijn jongstgeborene vierjarig jongetje met een bijl afgehakt omdat het kind een honderd franksbiljet. dat op de keukentafel lag, in stukken had gescheurd Het slachtoffer is een paar uren later onder vreeselijke pijnen gestorven. De moordenaar is gearresleerd. GRIEXSCH ZEILSCHIP VERGAAN. Ter hoogte vjui Land's End. een kaap ten Zuid-Westen van Cornwall is het Grieksche zeilschip Stenies in aanvariDg gekomen met een onbekend schip en gezonken. De red dingssloep was uitgezet, maar toen de 21 koppen tellende bemanning er zich in be vond sloeg ze om. Allen verdronken op den derden machinist en een stoker na. die op de omgeslagen boot wisten te klimmen. De stoker viel echter tenslotte van de boot af en ook hij kwam in de golven om. Twee uur later werd de machinist door een Fransche boot gered, welke hem te Newlyn aan land zette. Waar de eenig overlevende alleen Grieksch sprak is het nog niet mogelijk ge weest een uitvoeriger relaas van hel onge val van hem te vernemen. EEN KIND VEROORZAAKT BOSCHBRAND In het Fransche gehucht Déze, gemeente Saint-Félix, zijn 20 H A. bosch in vlammen opgegaan. Een 9-jarig jongetje, afkomstig uit het dorp Niet, hoeft den brand veroorzaakt. Het was bezig de» schapen zijner ouders te hoe den en slak eenige droge grassprietjes in brand, met het gemelde ongelukkige gevolg. SPOORWEGONGELUK IN POLEN. Op de ljjn PetrehenKrakau kwam gis teren een goederentrein met een rezigers- trein in botsing. Daarbij werden 14 wagons van den goederentrein volkomen vernietigd. Twee spoorwegambtenaren werden gedood, vier reizigers werden licht gewond. ZESTIENJARIGE MOORDENAAR. Vorige week Dinsdag werd te Calais een zes-en-zestig-jarige meesterknecht van de expeditie-afdeeling eener manufacturenzaak dood in zjjn woning gevonden. Aan het hoofd vertoonde de ongelukkige tal van zware wonden. De politie meende eerst, dat een landlooper schuldig stond aan de mis daad, maar al spoedig richtte zich haar verdenking op een bakkersknechtje, een 16-jarigen jongen, zoon van nette ouders. Ondervraagd deed de jeugdige booswicht een cynisch verhaal van de misdaad. Hjj wist, dat de oude man alleen thuis was, was stil zjjn woning binnengedrongen, had hem een deken over het hoofd gegooid en toen de man struikelde en viel, zoolang zijn hoofd tegen den vloer gebonsi, tot hij geen teeken van leven meer gaf. WAAGHALZ1GE INBREKERS. In de Bolsdammer Slrasse te Berlijn heb ben inbrekers hun slag geslagen in een cho coladefabriek. Het onderzoek der politie heelt uitgewe zen, dat zij over meerdere daken geklom men moeten zijn om de fabriek te bereiken. Ook over verscheidene hooge brandmuren hebben zij zich heen moeten werken. Met een touw, dat aan een ijzeren stang in een muur was bevestigd, slingerden zij zich in de nis van een ietwat ingebouwd venster dor fabriek, waarvan het bovenlicht openstond. Met behulp van een lus, die zij door het bovenlicht neerlieten, slaagden zij erin, hot vensier te openen en, zonder een ruit te breken, binnen te komen. Zij bevonden zich op de vierde verdieping en begaven zich van hier naar de eersie, waar zij de geldkast openmaakten. Zij vonden daarin 20.000 Mark baar geld en een damesring met briljanten ter waardo van 1500 Mark. Den terugweg namen de misdadigers weer door het venster en via de ijzeren slang over de daken. OOIEVAARSDAG TE HALSLACH. In Haslach in het Kinzigdal wordt nog immer een aardig oud volksgebruik in eere gehouden. liet gaat terug tot het volgende: Het zal een eeuw of wal geleden zijn toen hot heerlijke Kinzigdal onder een geweldige plaag te lijden had. In massa's optredende zwermen ongedierte verwoestten de in bloe sempracht staande vruchtboomen en ook de rijpende veldvruchten, zoodat een honger snood dreigde. Nu legden de in het heele Kinzigdal het zwaarst beproefde Haslachers een plechtige gelofte af dat als de hemel deze plaag van hen afwendde, ze elk jaar veen keer de armen van het stadje en de om geving zouden spijzigen en hun geschenken geven. Nauwelijks was de gelofte gedaan, toen plotseling ooievaars kwamen aanvlie gen bij groote troepen en in enkele dagen het dal van al het ongedierte zuiverden. De zeer verheugde, dankbare Haslachers ver vulden nu hun belofte en hebben dit tot dus ver steeds gedaan. Elk jaar op 22 Februari, als spoedig de ooievaars weer in het land komen, verza melt zich om 12 uur 's middags in de buiten hel stadje gelegen Molenkapel, een groot aan tal kinderen, uitgerust met pakken en mandjes. Ook een'inwoner, die de kinderen als leider is meegegeven, komt precies op tijd. Deze, de „Ooievaarsvader" genoemd, draagt ccn hoogen evlinderhoed; in de hand heelt hij als teeken van zijn waardigheid een lange roe, die hij zoo noodlg, ook als tuchtmiddel kan gebruiken. De Ooieveraars- dag begint met eenige gebeden voor het goed gedijen van de veldvruchten. Daar sluit zich een rondgang bij aan. Voor de huizen klinkt het oorverdoovend geroep der kinderen: Er uit! Eruitl Appels en peren het venster uit! Dit geroep wordt zoolang voortgezet, tot de huisbewoners zich aan de ramen of op de balcons vertoonen en der schreeuwende me nigte haar gaven toewerpen. Deze bestaan meestal uit appels, peren, noten, gedroogd ooft, allerlei soorlen gebak en er tusschen door ook een handvol kopergeld. Ieder kind doet zijn best zooveel mogelijk van die ga ven machtig te worden, en daar komt het niet zelden tot kleine kloppartijtjes en ru zietjes bij. welke de „Ooievaarsvader" ech ter met zijn lange roe spoedig beslechl. Van dezen omgang wordt geen enkel huis ver schoond en legen den avond trekken allen, mei rijken buit beladen, huistoe. Ook de „Ooievaarsvader" keert niet met leegc han den terug. WADDINXVEEN. Gemeenteraad Het aanbrengen van boombeschermers Benoemingen Vaststelling van het vsrmenig- vnldigingscijfer. Aanwezig alle leden behalve de heer Galama. Vooratter de burgemeester de heer P. A. Troost. Het verslag der vergadering van 21 Ja nuari wordt onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken worden voorgelezen. B. en W. vragen den raa-d een blanco crediet voot het aanbrengen van boombe schermers om de juist geplante boomen aan de Oranjelaan. Reeds nu blijkt dat de jeugd deze boompjes niet ongemoeid kan laten en vooral bewezen gezien wil heb ben dat deze vast staan. De heer Van der Iiee wil het eerst nog eens een jaar aanzien. Mogelijk valt het nog wel mee en mochten er al eenige boompjes bijgeplant moeten worden dan is dat nog niet zoo'n overkomelijk be zwaar. Vootral waar met het beschermen der boomen een bedrag van plm. f 400 ge moeid zal zijn, lijkt dit spreker wel het raadzaamst. De Voorziter meent dat de raad het ten slotte maar moet uitmaken, doch deelt mede van meening te zijn dat nu de boo men» eenmaal geplant zijn er voor dient to worden gezorgd dat ze ongestoord kun nen groeien. Wel kost de bescherming eenige honderden guldens maar dan is men ook verzekerd van een goeden gang van zaken. Verder wil de voorzitter ook dit nog zeggen dat de politie een waakzaam oog heeft op de gebeurtenissen aan de laan en indien er iemand wordt betrapt op het vernielen van boomen, dan kan hij er van verzekerd zijn dat hij er niet gemakkelijk afkomt. Vervolgen® wordt aan B. on W. een blanco crediet toegekend voor voornoemd doel. Wordt benoemd tot lid van de schat- tingscommissie in de plaats van den heer C. I. Fafianie die als zoodanig hoeft be dankt, de heer C. Jongenburger. Vervolgens hebben plaats de benoeming van leden en plaatsvervangende leden van bet boofdstembivreau en stembureaux voor de verkiezing van leden voor de provin ciale Staten en Gemeenteraad. Het voorstel van B. en W. om den vct- koopprijs van hot bouwterrein aan de Oranjelaan vast te stellen op f 4.50 per M2., en uitsluitend te verkoopen over een diep- te van 40 M. wordt zooder h. st. aangeno men, Men zal alzoo moeten bctalon voor een meter frontbreedte do som van f 180. De balans en winst- en verliesrekening van de landarbeidersvereeniging Eigen Haard" alhier, wordt zonder discussie goedgekeurd. Tevens wordt op verzoek van genoemde vereeniging besloten grond beschikbaar te stellen voor drie plaatsjes en mede te wer ken tot het verkrijgen van het benoodigde bedrag voor deze plaatsjes, zijnde f 108CO. Wordt besloten het grasgewas aan de Moordrechtsohe Tien de weg te verhuren aan den heer O. Oudijk te Gouda voor de kapitale som van f 6. li. en W. adviseeren den raad het ver- menigvuldigi»g8cijfer voor de inkomsten belasting voor het belastingjaar 1927/2% vast te stellen op 1.2, dus gelijk aan dat van het vorige belastingjaar. B. en W. meenen dat het met het oog op nog te ver wachten uitgaven veiligeT is het verinenig. vuldigingseijfer te laten op wat bet thans is, dan komt men later niet voor onver wachte moeielijkheden te staan. Wordt dienovereenkomstig besloten. Komt aan de orde het voorstel van B. en W. om van den Zuidplaspolder te koo- pen een gedeelte Ringvaart met bijbehoo- renden berm, ter plaatse waar het zwem bad zal worden gesticht. Dit water kan echter slechts worden aanvaard onder voor waarde dat de gemeente tevens overneemt een gedeelte weg, parallel loopende met de te koopen vaart. Het bestuur van den polder vraagt hiervoor de som van f 2CHKV Nu meenen B. en W. dat het beteT is dien grond, weg en water te koopen dan :n erf pacht te nemen omdat in het desbotreffen de contact van erfpacht, bepalingen voor komen, welke voor de gemeente minder aangename gevolgen zouden kunnen heb ben Na eenige discussies wordt tot dien aankoop besloten, nadat de heer Jonkheid heeft verklaard er tegen te zijn. Nadat de Voorzitter nog eenige mede deelingcn heeft gedaan aangaande de be steding van het te stichten zwembad, wordt overgegaan tot de benoeming van rnads- Teden in het bestuur der veteeniging Wad- dinxveen's Zwembad. Worden als zoodanig benoemd de burgemeester, de heer P. A. Troost en de hoeren C. J Fafianie en T. A. van der Hee. Volgen nog eenige wijzigingen der be grootingen voor 1926 en 1927 waarna dc vergadering wordt gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Aart, Z. van J. de Jong er N. Kcrver Adriana Willemijrtje. D var. A. van Ringelenstein en E K. de Kreek Maria Hendrika, D van A O de Zwarl en M II Vermeer Marinua. 7. van P. As- scheman en N Zandvoort. Overleden: M. Suijker 73 jaar, Gehuwd: L. M. Malse en C M. Verkelij H S. de Vries en M. vin Dorp. ZWAMMERDAM. Zwammerdamsche tooneelclnb. Voor een volle zaal heeft de Zwammer damsche tooneelcluh in het Nutsgebouw al hier opgevoerd „De Spaansche Vlieg", kluchtspel in 3 bedrijven. Veel is er ge lachen om al de vergissingen die tot zulke verwikkelingen in dit stuk aanleiding geven en het goheel zoo komisch maken. Het spel van den hoofdpersoon, den moalerri fabri kant Klinke (welke rol de heer Splinter ver vulde) was buitengewoon goed. Doch ook de overige rollen werden verdienstelijk gevoerd, zoodat het geheel een succes^ worden genoemd. In de pauze werd een verloting gebotl, ten bate van de Nutsbewaarschool, aan verschillende gelukkigen aardige prij* ten deel vielen. Aan het einde sprak de burgemeester, j heer Hoogenboom, als penningmeester n de Nutsbewaarschool, een woord van hjjj lijken dank tot de tooneelcluh voor het ven van deze liefdadigheids-voorstellit waarvan de netto-opbrengst was bestem voor de kas der Nutsbewaarschool en het strijkje uit Bodegraven dat gewaard^ medewerking had verleend om dezen te doen slagen. Het bal, dat vele aanwezigen na diec'j nog bijeen hield, had een minder gewenst afloop. Het scheen wel, dat enkele per^y het er op hadden toegelegd om een rel'^ te veroorzaken. Het werd dan ook van 4| aard, dat ingrijpen van de politie noodal lijk bleek om eenigen uit de zaal te renj deren, waarbij er klappen en schnw werden uitgedeeld. Als gevolg hiervan b| het ook buiten nog langen tijd ramoerij. Chr. Historische Kiesvereenlglng. De Christ. Hist. Kiesvereeniging sl\j vergaderde onder leiding van den eerc zitter ds. J. J. Kloots, daar de n zitter, de heer Z. J. Ninaber van EijN door ongesteldheid verhinderd was. Naar aanleiding van eenige ingetoj stukken, werden besprekingen gevoerd I besluiten genomen. Tot afgevaardigden naar de algema vergadering der Unie op 9 Maart li. Amsterdam te houden, werden aangewi de hoeren ds. Kloots en B. Spreij. Besloten werd met het oog op de komg verkiezingen voor Provinciale Stalen Gemeenteraad de propaganda krachtif hand te nemen en zooveel mogelijk I huisbezoek te bevorderen om nieuwe k te winnen. Voor het houden eener openbare 1f zal nogmaals de heer dr. H. J. Lovinkl gemeesler van Alphen a. d. Rijn wtl uitgenoodigd. Met dankzegging werd daarna de slea matig bezochte vergadering door ds. Kli gesloten. Uit een 35-tal sollicitanten is tot i dorwijzores aan de school voor Christ 5 onderwijs, hoofd do heer A. B. Koster alt benoemd mej. A. N. van der Made, fti werkzaam als volontaire aan een dergtS school te 's-IIertogenbosch. TEGEN GOOLIDGE. NEW-YORK, 28 Febr. (N. T. A.) Dril Bjj zijn terugkeer van een reis it westen heeft Butler, de president der lumbia Universiteit, gezegd, dat hfl daar enorme bewegihg voor het intrekken van voorstel tot wijziging van het drankrer groote oppositie tegen het vervullen i Coolidge eener derde ambtsperiode en algemeene strooming bij de boeren ou democratische lijst te stemmen, heeft t genomen; dit laatste' is bedoeld als tl oefening op Coolidge, wegens zijn weige om zjjn handteekening te plaatsen onder Monaiy-Haughen-wetsontWerp. KELLOGG HET VACANÏIE. WASHINGTON, 1 Maart. (Reuter). Kellog, die 6edert eenige weken aan aan een hevige verkoudheid geleden h ia naar Charleston in Zuid-Carolina verl keil voor verandering van lucht en om paar weken mat te nemen. DE AMERIKAANSCHE VLOOT. WASHINGTON, 1 Maart. (Reuter). Kamer heeft een wetsontwerp aangeno: waarbij de regeering gemachtigd wordt een uitgave van 26 mi 11:oen dollars het moderniseeren der slagschepen lahoma" en „Nevada", met inbegrip het hooger optrekken van de gescbui rens dezer schepen, en voor de vol loc van drie in aanbouw zijnde schepen. MEXICAANSCH OUD-MINISTEB VEROORDEELD. LOS ANGELOS, 28 Febr. (Reuter). Do Mexioaanache oud-minister van <w generaal Estrada, ia veroordeeld tot gevangenisstraf van twee jaar en 1H dollars boete wegens het schenden Amerika's neutraliteit door het bedrt van revolutionnaire handelingen jef Mexico. De leden van zjjn „staf" rijt1 oordeeld tot gevangenisstraffen van mee' een jaar en groote boeten. 57 leder zpn zoogenaamd leger kregen elk 6 den gevangenisstraf. DB STRIJD IN NICARAGUA. MEXICO CITY, 28 Febr (N T A De loos). Pedro Zepedo, aanhanger der '1 rale Saoaaa-partij, die zi'-h gezant de'1 rale regeering noemt, mankt bekend hij aan het Amerikaansche Roode B' heeft verzocht om het lijden der Ht*r- in Nicaragua, ten gevolge vaD de Ar' kaansehe blokkade, waardoor zij ?e« vensmiddelen en geneeskundige hulp h non krijgen, te verlichten DE MEXICAANSCHE petroleum WASHINGTON. 1 Maart. (Reuter'. Fa dent Calles heeft aan senator Borah telijk bericht gezonden, dal 380 h'"' sche pclroleum-maatschappijcn nieuwe wet op de petroleumveH^ Mexico hebben neergelegd. UIT CHINA. WASHINGTON. 1 Maart (N. T. A Djfl loos). Generaal Butler, bevelhebber korps mariniers te San Diego, heed l»! vangen zich gereed Ie houden, om r' - lijke oproeping het bevel over de troepen in China op zich te gaan nfl? jj

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2