lijnheer zegt UIT DE OMSTREKEN. LIJSTENMAKERIJ DB EEN-KWARTIERTJES-BOND. Geachte Redactie, jjogen U vriendelijk plaatsing ver- ekeo voor onderstaanden oproep? jrj het begin van deze week ia ten huize een onzer dames-ingezetenen de Eén- vartiertjes-Bond opgericht, in navolging m Dordrecht, waar de Bond reeds drie ren met enorm succes werkt Wat toch wogt de»e Bond?het vrijmaken van n kwartier van ieder's dagtaak om zich i vpdeD aan bet maken van een of ander inwerk ten bate van „het verwaarloosde ind". Al deze handwerken worden in do laand September a.s. verkocht en do baten erdeeld ta6schen vereenigingen van allerlei cbtog, die ten doel hebben voor het vcr- aarloosde kind te zorgen. Ieder weet, boe eurig het met de verzorging voor deze iideren gesteld is; de voogdgraden en idere vereenigingen -krijgen öf heel wemig in bet geheel geen steun van Regeerings- ege en waar het tocb geldt den toestand id een deel van onze aanstaande Burgerij rerbeteren, heeft deze Edn-Kwartiertjes- jnd het initiatief genomen hieraan mede werken. Het mooie van dezen opzet is, dat ieder- 6D, rijk en arm, oud en jong, ntaa en ■oow, daaraan mede kan werken. Laat Jer ons helpen, het behoeven geen kost- ire handwerken te zijn, integendeel, we [ten joist op eenvoudige, practisehe din- bd, die aan het eind van het jaar goed i gemakkelijk verkoopbaar zijn. Voor de inen, die gaarne hun tijd willen beschik- ur stellen, doch tegen de kosten van !l aanschaffen van de materialen opzien, aiieo wjj gratis wol, katoen, enz. ter schikking, om voor ons te werken. Een viertal dames in diverse stadsgedeel- hebben zich eenige uren in de week ehikbaar gesteld voor het verschaffen van ichtingen, het uitreiken van patronen, enz. u zoodat ieder zich tot haar kan wen- i. Wij doen hierbij een beroep op allen, s voelen voor het lot van het verwaar- tfde kind, op kinderen zelf, die een kwar- irtje van hun dag willen wijden aan bun ne broertjes en zusjes, op onderwijzers onderwijzeressen, die hun daarbij van t'n onberekenbaar nut kunnen zijn. Pe adressen der dames zijn: ïevr. Manders, Bilderdgkstraat 4, eiken sndagavond van 810 uur; llevr. Van der Big, Haarlemmerstraat 11, so Woensdagmorgen van 91 uur; llerT. Verkoren, Prins Hendriklaan 14, iitgeest, eiken Donderdagmiddag van -E uur: ïevr. Van Sillevoldt, Wasstmt 35, eiken tessdagmiddag van 25 unr. Komt, Leidsche Inwoners en inwoonsters, h wij allen medewerken om het Ver- irloosde Kind te helpen in zijn leed en endel II, geachte Redactie, beleefd dankend voor te plaatsruimte. Hoogachtend, DE EËN-KWARTIERTJES-BOND. I leiden, Februari 1927. RECLAME. «lijk warm hier, zeker Anthraciet van de IIYHTERD. ANTHRACIET MAAT#- Icercnsibgcl 34-315 - Tefef. 1523 ik te A'dara, H Iversum, Bussum, Haarlem riegelde Zakken Zorgvuldige bed ening 85P3 HAARLEMMERMEER. keenleiaaiL De werkloosheid opniénw ter sprake. De opheffinq der hnnr- commissie en de houding der ge meente Benoemingen Voorzitter: burgemeester, rar. A. Slob. p voorzitter doet mededeeling, dat de f F. H. Bos benoemd is tot lid van F gemeenteraad. De geloofsbrieven zgn 11"de bevonden, weshalve de heer Bos Hl toegelaten en de vereischte eeden Doorlezing wordt o. m. gedaan van een Nven van Ged. Staten, waarbij aan deze heente tot 1 September 1932 vrijstelling Ml verleend van de verplichting tot het Inrhten van een gymnasium. [Vorder van een adres van de gezamenlijke wltlers-nrganisatien in het bouwbedrijf, ideeling Halfweg, waarin dank wordt ge- Job' voor de inwilliging van hnn ver- "'o laar gedaan verzoek inzake de steun- jsoling doch waarbij echter als hnn me_e- fS te kennen gegeven wordt, dat er in wrlemmermeer tocb nog voldoende ge- Ronheid is om productief werk te laten [echten, en dringend wordt verzocht, dat 'os spoedigste maatregelen zullen wor- !t getroffen om de vele werkloozen aan Nuclieven arbeid te helpen. Be voorzitter merkte op, dat adressanten trmo8delfjk gehoord hebben van de voor bedingen, welke er gemaakt zgn om (Me wegen in het wegenplan van d9 pro- Fc'f ook binnen de grenzen van deze ge pote te verbeteren. Voor zoover B. en bekend, had dit nog slechts betrekking P'oorloopige besprekingen en berekenin- P- Mocht het echter tot een nitvoering r" oc plannen komen, die ongetwijfeld aan F"3 verk zal knnnen geven, dan willen I vo W. diligent zgn en zien te bevorderen, P 'orklieden uit dezen polder tegen een oorlgk |oon kunnen tewerk worden ge- I ii". eu0'?e discussie wordt aldus besloten. I e' bet polderbestuur zal in overleg wor- c Betraden in zake verbetering van den Cir"60' en den Spieringweg. 1 oren wordt een adres van eenige iÜÜmL "ID gebouwde perceelen, staande I?™l'lorp aan den Zuidelijken Hoofdweg, Kien 'ersopht de voor deze per- aangegeven rooilijn te wijzigen in dat zg twee Meter zal worden verlegd, waardoor bet mogelijk zal worden dat do buizen bij eventueele slooping on herbouw dien afstand dichter bg den daar voor. loopenden Hoofdweg zullen kunnen worden gebouwd. Dit adres werd gesteld in handen van B. en W. om advies. De heer Gerritsen had een aantal vragen gesteld in verband met de opheffing der buurcommissie. Spr. vroeg of 6et niet mogelijk en wen- schelgk was, dat de gemeente in deze nu zelfstandig gaat optreden. De voorzitter deelde in zgn antwoord hierop mede, dat zulks voorloopig niet valt uit te maken. B. en W. zullen echter de gevolgen afwachten om daarna een en ander te overwegen. De voorzitter deelde mede, dat van Ged. Staten was terugontvangen de begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1927 met een nota van opmerkingen, die in hoofd- zaak betreffen enkele plitsingen in verband met den opzet van het bedrgl van open- bare werken. Besloten werd aan de gemaakte opmer kingen tegemoet te komen. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 6 te Abbenes werd benoemd inej. A- van Campen (no. 1 der voordracht), te Haarlem. Tot leden van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente werden wegens periodieke aftre ding van de heeren P. F. W. Soepnel, J. A. van Arkel en mevr. N. van Reeuwgk Imrnink, de aftredenden herbenoemd en in de plaats van den heer D. van Wieringen, die als zoodanig had bedankt, de heer J. Hntsbos te Abbenes. Tot leden van de commissie voor de ge- meente-financiën werden wegens overlijden van den heer W. Biesheuvel en vertrek van den heer Borst benoemd de heeren Bakker en P. Ouwerkerk. Tot lid van de commissie voor den wo ningbouw werd in de vacatura-Borst be noemd de heer F. Bos. Een verzoek van het bestuur der ver- eeniging tot stichting en instandhouding van een schooi met den Bijbel aan den Sloter- weg (Rijk) Haarlemmermeer, om gelden beschikbaar te stellen voor aansluiting aan de drinkwaterleiding werd goedgekeurd. Aangewezen werden de leden van do stem bureau! voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten. Op voorstel van den voorzitter werden B. en W. opnienw gemachtigd om de met hel gemeentebestuur van Haarlem gesloten overeenkomst betreffende de keuring van vee en vleesch in deze gemeente ook voor dit jaar te laten gelden. Verzoeken van K. Blanw en N. Vlaming om ontheffing van de bepaling betreffende verlofslokaliteiten werden ingewilligd. Een voorstel tot het aanvragen van voor schotten aan bet Rijk, overeenkomstig do bepalingen van do landarbeiderswet ten behoeve van P. Schalk, te Abbenes, en M. Bogert, te Hoofddorp, werd goedgekeurd. Goedgevonden werd een voorstel om zich in rechten te verweren inzake de vordering van den curator in het faillissement van den heer H. Vrolgk, electro-technisc.h in- EtUlatenr, destijds wonende te Hoofddorp, die enkele jaren geleden van B. en W. had aangenomen het maken van verschillende geleidingen en aansluitingen ten dienste van bet gemeentelijk electriciteitsbedrgf, van welke werken de uitvoering vrjj vlot is verloopen, maar de afrekening veel ver traging heeft ondervonden met het gevolg, dat deze nog niet was gereed gekomen toen de beer Vrolgk in staat van faillisse ment werd verklaard, Verder werd goedgekeurd een voorstel tot het betalen van voorschotten, krachtens artikel 101 der L. O.-wet 1920 aan de besturen van bijzondere scholen tot het totaal bedrag van f3155.93. Met betrekking tot de vaststelling van 't vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting voor het dienstjaar 1927- 1928 bleek ait do door B. en W. gegeven toeliebtingen, dat verhooging van dit cijfer onvermijdelijk was. Na breedvoerige dis cussie werd besloten bedoeld cijfer te be palen op 2. Hierna werd overgegaan tot de herziening van de verordening op de heffing en invor dering van de belasting op de bonden. B. en meenden, dat het aanbeveling ver diende om een nieuwe regeling te maken en het uitreiken van hondenpenningen in te voeren, waardoor vrij zeker een even femakkelijke inning van belastinggelden zal unnen worden verkregen als de rijksadmini stratie met de rijwielplaatjes heeft bereikt De nieuw ontworpen verordeningen op de heffing en invordering van deze belasting werden goedgekeurd. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Hendrik, Z. van H. W. Hartman en W. Spek Dirk Cornells, Z. van J. IV. Wesselius en J. J. de Bloeij Cornelia, Z. van G. Schoenmakers en C de Rooij Margaretha Elisabeth Maria. D en Henricus Jacobus Maria, Z. tweeling van G. J. Kuiper en G. M. Perquin Klasina Cor nelia, D van L. Tameris en M. Visser Aldert, Z van C. Tas en J. Terbouw Eli sabeth Barbara, D. van J. Lamboo en J, Schouten Harmanna, D. van B. Benja mins en J. van der Ven Jan, Z. van J. de Kooker en J. Koordes Cornelia Antonla D van A. Siruik en A. Kars Anna Adriana, D. van J. van Ekeren en H. Bal las! Cornelia Johannes, Z, van Th G. Lamers en M. W. Kroezen Annigje. D. van H. J. van Raam en T. Koopmans Eme Rentje, Z van J C Knibbe en I Kadijk Anthonie. Z. van A van Zanlen en D W. Jansen Adrianus, Z. van W. V. Eentem en J Mantel. Ondertrouwd- J. Geutskens 34 j. en G. Eilts 20 j. J Spaargaren 24 j. en M. Wijn hout 24 j. P T de Veile 23 j. en I de Jong 21 j. J. Bos 28 j. en P. L. van der tVeele 28 j Gehuwd: C. J. Begere 29 j. en A. M. Tes- selaar 21 j. H C Westeneng 23 j. en A Luijl 27 j. G. Bronkhorst 40 j. en .51. Hoff 42 j, >- Overleden: Hendrika 14 mnd., D. van J. Borsje en A. 1L Pasman Pieier Schagen 43 j., gehuwd met C. M. Koel Willemijna van Gils G2 j., geh. mei G. Knook Wil helmina Winters 72 geh. met P Blokker Izaak,, 8 .weken. Z van C. J. Bos en H. C Nell Elizabeth Nieuwenhuizen 38 j., ongeh. D. van J. Nieuwenhuizen overl. en M. A. v. d. Maas. LISSE. De Winkelbeuri. Gistermiddag te 4 uur is de winkelbeurs, waarvan wij reeds een beschrijving opna men, officieel geopend. In de theetent, in het midden van het ge bouw, werd den genoodigden een plaats ge geven en nam de burgemeester dezer ge meente het woord. Hij zeide het volgende: Mijne heeren! Een winkelbeurs, te houden door het comité „Lisse Vooruit". Dat was in 't kort de inhoud van een schrijven, het welk ons gemeentebestuur onlangs be reikte.. Met belangstelling werd in dat schrijven gelezen, dat zich hier uit den plaatselijken Lisseschen Handeldrijvenden en Industrieelen middenstand een commis sie had gevormd, die het groote plan aan durfde hier in dit dorp, gelegen tusschen twee groote steden, een winkelbeurs te or- ganiseeren. Terwijl Burgemeester en Wet houders met den gemeentesecretaris uitgc- noodigd werden bet Eere-comité te willen vormen. Aan die uitnoodiging is gaarne ge volg gegeven. En waarom? Omdat de ouder- teekenaars van dat schrijven, die zitting hebben genomen in het hoofdcomilê, het aandurven en blijken willen geven waar borgen t» bieden om aan den vooruitgang van Lissc inderdaad bij te dragen. Dat groote plan is thans verwezenlijkt en, zoo als ik terloops vernomen heb. zal deze win kelbeurs niet alleen zijn verre boven ver wachting, maar is zells in dit groote gebouw nog plaatsruimte te kort geschoten om iede- ren winkelier in de gelegenheid te stellen voor zijn expositie zooveel plaatsruimte te kunnen aanbieden, gelijk hij wel heelt ge- wenscht. Tet hoofdcomilê zal èns aanstonds laten zien dat onze ingezetenen voortaan niet meer naar de naburige groote plaatsen behoeven om daar voor lageren prijs hun goederen en waren te betrekken dan hun hier op deze beurs zal worden aangeboden; verder dat de hier voorradige artikelen niet alleen concurreerend, maar zelfs zeker zoo solide, fijn en duurzaam zijn als die, welke zij van elders halen. Het comité zal ons mede laten zien, hoe, ten blijke van sym palhie mei deze beurs, onze heeren bloe misten deze inrichting hebben opgeluisterd met een tentoonstelling van hetgeen ons de bodem van Lisse hèeft opgeleverd, n.l. de bloemen van onze wereldbekende bolgewas sen. Wie vormen toch eigenlijk wel do mid denstanders? Ik noem ze onze neringdoen den, onze winkeliers, de tusschenpersonen, bij wie wij onze goederen en waren bij Iedere grootere of kleinere hoeveelheid kun nen betrekken, naarmate wij die naar be hoefte noodig hebben. Hoe meer dus de middenstanders door af name hunner artikelen worden gesteund, des te beier en des te voordeeliger zullen ook zij op hun beurt van den groothandel de artikelen kunnen betrekken en des te beter zullen hun maatschappelijke verhou dingen zich ook daarnaar kunnen regelen. Het is dan ook een gelukkig plan van de middenstanders dezer gemeente om eens te laten zien, wal zij kunnen presteeren, en door het houden van een winkelbeurs te trachten hun positie te versterken. Onze middenstanders begrijpen 'hun lijd. Ik zal hierover niet uitweiden. De etalages van hun winkels vgn (hans, vergeleken met die van slechts enkele jaren geleden, zeggen genoeg. Ze zijn immers aanmerkelijk ver beterd en verfraaid. Ik wil de hoop uitspreken, dat deze win- kelbeurs mag bijdragen tot vooruitgang van onzen middenstand, dat deze beurs zich mag verheugen in een druk bezoek, dat onze neringdoenden daarop flinke zaken mogen doen, en het zakendoen aanleiding mag zijn om ook in den vervolge in hun winkels be stendigd te blijven en moge medewerken tot verderen groei en bloei van onze gemeente Lisse en daarmede ook van het comité „Lisse 5'ooruil". Hiermede, mijne hoeren, verklaar ik deze winkelbeurs voor geopend. Door het orkest en aanwezigen werd spontaan het „Wilhelmus" gezongen. De heer Van der Eerden, voorzitter van het comité, antwoordde daarop als volgt: Edelachtbare Heer Burgemeester. Ik dank U, dat U en de edelachtbare heeren wethou ders en Uw secretaris ons eere-comité hebt willen vormen en hier met den raad van Lisse tegenwoordig wilde zijn. Het geeft ons gelegenheid U allen naar waarheid te hul digen. Nu U zoo juist de winkelbeurs „Lisse Vooruit 1927 geopend hebt verklaard, dank ik U namens het comité, de standhouders en den georganiseerden middenstand. Dank voor de woordes van waardeering voor ons werk. Groot was voor ons deze opzet, want wat toch willen wij bereiken met deze beurs? Wij willen onzen standgenooten ge legenheid geven ieder op zijn terrein te la ten zien wat hij presteert; om hem nog meer (e bekwamen zijn artikelen op zijn voordeeligst le laten uitkomen; maar vooral hem er op te wijzen, dat hij moet zijn de eerlijke dislribuant in de maatschappij. Wij wisten, dat wij ook op uw medewerking konden rekenen, omdat wij de ondervinding hebben, dat U ook met dat deel onzer dorps- genoolen meeleeft, dat men noemt de mid delmoot. Het zou ons le ver voeren, hier al- les op te sommen .wat U voor den midden stand gedaan hebt. Maar een zaak van groot belang willen wij hier (och noemen, n.m. uw wijze belastingpoliliek. U hebt het aan zien van ons dorp verhoogd door goeden slraalaanleg. door een goede haven, water leiding. electricileit en rioleering. En dat alles hehl ge gedaan zonder veijhnoging der plaatselijke belasting Neen. gij hebt nog meer gedaan, ge hebt zelfs die belasting kunnen verlagen. Door hel voeren van deze oolitiek. heht U ons dorp aantrekkelijk ge maakt. ook voor vreemdelingen: daardoor den middenstand gediend en hem gelegen heid gegeven lot «cheme concurrentie mcl zijn slandcerinolen in andere tdaalsen. Dpzen dank aan het bureau van de K. v. K. voor de tegenwoordigheid hier Wij stellen er pros op te verklaren, dat wij de uitnoodiging lot U gericht hebben, uit er kentelijkheid voor uw werken ten voordeele van den industrieelen en handeldrijvendi-n middenstand, trots het ence keurslijf van de wet op de K. v. K. Dank aan den Rand van beheer van het eiectricïteitsbedrijf voor den grooten steun die wij nil weer genieten. Moge haar bedrijf ook daardoor er rijke vruchten van plukken. Wij waardeeren het ten zeerele dat het besluur van de aid Lisse van Bloembollencultuur; de heer \"oors, alg. secr-penn. van Bloembollencultuur en het dageüjksch bestuur van het Kweekers genootschap aaD onze uitnoodiging gehoor hebben willen geven. Wees er verzekerd van dat wij de overtuiging hebben, dat de middenstand van Lisse het grootste belang heeft bij een bloeiende bloembollencultuur. Dank aan de plaatselijke en de geweste lijke pers voor den niet genoeg te waardee ren steun. En nu een woordje tot onze gaslheeren, de directie van het H. D. G. Ge hebt ons werkelijk als gasten ontvangen. Wij zullen alles doen om deze week voor U aang-name gasten te zijn, zoodat als de dag van ver trek is gekomen, U zult zeggen: Tot weer ziens. En U, standhouders, wij wcnschen U goede zaken deze week; maar vergeet niet dat de winst niet altijd jn geld is uit te drukken. Maak vooral de woorden van uw voorzitter waar: gij moet en wilt zijn de eerlijke dislribuant. En nu, mijne heeren, aan den arbeid voor uw gezin, aan den ar beid om le toonen dat wij onze plaats in de maatschappij waard zijn. Wij vertrouwen hierbij op Gods onontbeerlijken zegen en be sluiten met de zinspreuk: Lisse Vooruit. Welh. Warmerdam wenscht een goede samenwerking en goeden geest onderling. Wij zien niets liever dan dat, en bij spreekt daarbij den wenscli uit dat die goede geest hier bewaard moee blijven Spr. hoopt voor de standhouders dat de uilgaven weer terug zullen vloeien iD hun zaken. De hoer H. de Graalf, secr. van de aid. Lisse van Bloembollencultuur, brengt na mens de afdeeling dank voor de uitnoodi ging en spreekt den wensch uit voor het beste welslagen dezer winkelbeurs. De heer Langeveld, lid van de plaatse lijke aldeeling van „de Hanze" memoreert den toestand van den middenstand van voorheen. Het was juist een groole vooruit gang toen in deze plaats een *"«'pcvcrceni- ging werd opgericht en spr. verzoekt een heildronk op de beide middenstandsbonn. De heer H. Zwetsloot, directeur van don Iiandelsraad spreekt namens de standhou ders en krengt speciaal een woord van dank aan de heeren v. d. Eerden en Tissing als voorzitters van beide bonden. Het spreekt van een geweldigen durf om een dergelijke winkelbeurs te organiseeren. Met alle krach ten is deze zaak door U aangepakt. Aan vaardt daarom, mijnheer de voorzitler, onze hulde voor uw zeer groote en belanglooze moeiten. Moge deze eerste winkelbeurs de eersle zijn van een reeks volgende. De heer Gouverneur, burgemeester van Sassenheim, brengt hulde namens het elec- triciteitsbedrijf. Lisse is inderdaad geen kleine plaats tusschen twee groote steden. De gemeenschapszin is een karaktertrek van Lisse, dit is alom bekend Het verheugt ons, zeide spr., dat wij iets hebben kunnen bij dragen lot hot welslagen van deze winkel beurs. De indruk dezer beurs zal de inge zetenen gerust stellen, in verband met het inkoopen in de groote steden. De voorzitler brengt aan alle sprekers dank voor hun sympathieke woorden, waarna een rondgang wordt gemaakt loor het ruime, smakelijk versierde gebouw, waar een orkest zorgde voor het muzikale gedeelte. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Adrianus, z. van Q. A. Sluijs en J. J. Koelewijn. Jan, z. van W, Groenendijk en P, G. Varkevisser. Hendrieus Johannes, z. van Th van Noort en G. II. Kerklaan. Johannes Cornelis, z. van S. Zwetsloot en E. W. K. van der Meer. Maria Hendrica, d. van L. II. Heemskerk en C. A. Koemans. Ondertrouwd: Simon Klinkenberg 22 j. en Leuntje Duindam 21 j. Getrouwd: G. Bakkenhoven 25 te Zand- voort en B. C. Otto 21 j„ le Noordwijk. C. van der Voorl 23 j. le Noordwijkerhoul en J. H. Roerade 25 j. le Noordwijk. Overleden: Johanna Helena van Konij nenburg G5 jwed. van J Konijnenburg. Jacoba Adriana Huisman 4 w., d. van P. J. C. Huisman en J. Wassenaar. OEGSTGEEST. Zwemvereniging „Poelmeer". In hotel ,,Het Witte Huia" hield do zwemvereeniging „Poelmeer" een alge meens ledenvergadering. De voorzitter, dr. Borgerhoff Mulder, opende de verga dering en nep de talrijk opgekomenen een hartelijk welkom toe Medegedeeld werd dat in het afgeloopen jaar de verbouwing is uitgevoerd en de vereeniging een gun stig jaar achter zich heeft. De secretaris, de heer A. v. In gen Sehe- nau, las de notulen voor, welke werden goedgekeurd ouder dankbetuiging. Ver volgens werd het jaarverslag uitgebracht waarvan wij het volgende aanteekencn Niettegenstaande den slechten zomer, ia het seizoen nog vrij goed geweest. De in richting is open geweest van 15 Mei tot 25 September en gedurende dien tijd druk bezocht. Het aantal boden bedroeg: Dames 2992; heeren 4462; totaal 7454. In 1925 werden genomen 6481 baden. De 14e Juli was de drukste dag; er werd gezwommen door 85 dames en 113 heeren. De volksbaden mochten zich ook in een druk bezoek verheugen Er werden 104U volksbaden genomen. Dit jaar Is ook de vereeniging toegetreden als lid van den Nederl Zwembond. Zooals gezegd waren de bezoeken zeer talrijk. Zelfs uit de ombggende gemeenten Warmond, Sassenheim en Leiden, werden bezoeken gebracht doch het aantal inwo ners uit onze gemeente behield steeds een groote overhand. RECLAME. Profiteert nog van onze exfraanbieding voor het omlijsten van Platen, Foto's enz. Het van ouds bekende adres: 3907a DE CONCURRENT, 62 Haarl straat 62 De nnvere opbrongst van bet baden i» geweest f972.10. Het ledental is steeds vooruitgaande «n bedroeg aan het einde van 1928 ia totaal 219 iedeji. Aan de orde was dan het financieel rev- slag der Vereeniging, uitgebracht door den penningmeester, den heer Ed H dc Bruyn. De inkomsten bedroegen f 403.61.De uit gaven f 252.69. Batig saldo t 150.92. Dc exploitatierekening sloot met ecu batig saldo van f 75.35. Do begrooting 1927 werd voorgelezen. De inkomsten worden begroot op f 943.85 De uitgaven op f 932.85. Het uitgebrachte advies van de kaacom- missie werd voorgelezen De kas, boeken en bijbehoorende bescheiden worden in volkomen orde bevonden, waarom de com- mi ssio voorstelde deD penningmeester te dechargeeren, waarmede de vergadering ODder applaus instemde. De aftredende bestuursleden, de heeren Ed. H. de Bruyn en A. v. Ingen Sohenau, werden met bijna algemeene stemmen her benoemd, en lieteoi zich deze benoeming welgevallen. De kascommissie, bestaande uit de heeren dr. D. J Blok en R W. A. van Riessen, werd bij acclamatie herbe noemd. Besloten werd om het bestuursvoorstel het saldo 4cr exploitatierekening, zijnde f 75.35 te bestemmen voor uitloting van 3 obligaties, goed te keuren. De uitloting had, na controle van dc aan wezige 09 nummers, direct plaats. Do voorzitter deed trerna nog eenige mededeelingen w.o. dat dit jaar nog eeni ge noodzakelijke reparaties en uitbreiding zullen plaats hebben. Een groote uitgave is echter het bag- gerwerk. Dit nu moet ieder jaar plaats hebben, en eischt een groote uitgave Het doel is echter een zoo zuiver en stevig mogelijken bodem t* behouden. Een der leden, de heer O HoogeDdoom, heeft zioh dezer dagen met het bestuur verstaan en zijn deskundige medewerking toegezegd Ook worden over deze zaak on derhandelingen gevoerd met het Dag. be stuur der gemeente Zoo Doodog, zal ter ziiner tijd een dankbaar gebruik gemaakt worden van de royale aanbieding van den heer Hoogendoorn. Aan het gemeentebe stuur zal wederom subsidie worden ge vraagd. De rwemmeester, de heer De Wahker, heeft zijn ontslag gevraagd en eervol ver kregen, daar hij van betrekking is veran derd. De voorzitter sprak hartelijke woor den van dankbaarheid oveT de opvatting en werkwijze van dezen functionaris Te zijner tijd zal dus in deze vacature moe ten worden voorzien. Van de rondvraag maakten enkele leden gebruik Zij werden door den voorzitrter beantwoord. Hierna dankte de voorzitbeT alle aanwe- rigeD voor hun opkomst, inzonderheid den vertegenwoordiger van de Leidsche Zwem vereeniging, den heer PlnnjeT ec sloot bet offieieele gedeelte dezer vergadering. Na afloop bleven alleD eenigen tijd ge- w.llig biieen tot het maken van een dansje en het uitvoeren van, voor dames: polo- spel. om 8 fraaie prezen, en voor heeren potspel op het biljart om 10 prijzen. Een muziekgezelschap uit Leiden verhoogde niet weinig de gezelligheid. Het Groene Zondje was weeens een ernstige ongesteld, hcid verhinderd.) ZOETERWOUDE. Jaarvergadering van hel Wlt-Gele Kruis. In bet .Patronaategebouw aan den Schenkelweg vergaderde het Wit-Gele Kruis onder voorzitter schap van den heer C. H de Boer. Slechts 15 leden waren aanwezig. Nadat de voorzitter deze verga dering met een kort woord heeft geopend worden door den secretarie de notulen ge lezen, die onveranderd worden vastgesteld. Vervolgens brengt deze een verslag uit o\er het afgeloopen jaar, waaruat o.m. blijkt dat er 5 bestuurs- en 1 ledenverga dering zijn gehouden. Het aantal ledeD bleef vrijwel constant n 1. 313 tegen 314 in het voorgaande jaar Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat er een winst is gemaakt van f 232 34%, zoodat het kapitaal der veree'nigmg is aange groeid tot een bedrag van f 2231.58, Aan contributies werd ontvangen f2020©Di en aan subsidie f 100. Aan materiaal wera uitgegeven f 72.44aan soJanssén f 1743 en aan diverse onkosten f 124.22 Uit het verslag van de t.b.c. blijkt dat er eon ver lies is geleden van f 27.38 De ontvangsten hebben bedragen aan subsidies f 930 en de uitgaven f 963.38 Bij monde vaD den heer Paardekooper rapporteert de commissie van onderzoek dat zij de administratie van den penningmeester heeft nagezien en alles in orde heeft bevonden Uit het rapport van de controlecommissie blijkt dat de admini stratie door de wijkzuster uitstekend wordt gevoerd en dat de commissie geen aanlei ding tot opmerkingen beeft Hierna is aan de orde de bestuursverkiezing van 3 leden wegens periodieke aftreding van de hee ren H. J. J. A. Smects, Tb. C. Berg en G van der Hoeven, die bij acclamatje wor den herbenoemd Medegedeeld wordt dat de begrooting der t.b.c. sluit in ontvang sten en pitgaven met een bedrag van f 1030, waarop een post voorkomt van f 330 voor materiaal. De begrooting van bet Wit-Gele Kruis wordt vastgesteld tot een bedrag van f 1950. Aan de gemeente is geen subsidie meer gevraagd voor de wijk verpleging, doe.b uitsluitend voor de tuber culosebestrijding en daartoe in een bedrag van f 450 beschikbaar gesteld. Na rondvraag volgt sluiting. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7