MUNHARDT's UIT DE OMSTREKEN. LISSE. Kgeenteraad. Benoemingen. Salaris. wijziging. Het vermenigvnl- digingscqfer ongewijzigd. torzifter burgemeester Eenhuis. jiwezig alle leden, elh Tromp leest de gebedsformule, notulen werden vastgesteld, na een van den heer Verduyc. Mereerst komt aan de orde de benoeming een ambtenaar van den Burgerlijken nd der gemeente. Ier voorziening in de iture-Zaneveld. en W. doen het voorstel om te benoe- !J, den heer L. W. A. van Wichen, lsten ibtenaar der secretarie, die met op 1 na meene stemmen wordt gekozen, de tweede plaats komt een voorstel B en W tot wijziging van de verorde- ijr. regelende de verdeeling van de werk- heden van den Burgerlijken Stand ter I. Hieromtrent werd besloten, dat de r L W. A van Wichen in de plaats zal len van den heer Zaneveld. jaar aanleiding van het vertrek van den |r Zaneveld komen B. en W. met voorstel vaststelling van een instructie voor den noemen ontvanger der gemeente, heeren Segers en Verduyn vragen en- inlichtingen over enkele candidaten, •effende het geldelijk beheer der ge- nte Conform besloten, verhand daarmede komt aan de orde .stelling van een borgtocht van den le ioemen ontvanger der gemeente. B. en doen het voorstel deze op f 8000 te be- Alzoo besloten, lervolgens komen B. en W. met een aan- ling voor de benoeming van den ont- der gemeente, namelijk de heeren eveld, te Lisse. en R. W. Doeksen, le :n, resp. als no. 1 en 2. De heer Zane- trerd met algemeene stemmen benoemd ierna komt in behandeling een voorstel en W. en de Commissie voor sociale elegenheden tot wijziging van de sala- 'D van het secretarie-personeel, van den leur van het gas- en waterleidingbe- en van den gemeente-opzichter, als- tot het beschikbaar stellen van gelden de aanstelling van een stratenmaker sten dienst, en het toekennen van 100 ,boven het gewone uurloon aan de slo gan het gasbedrijf, wanneer op alge- erkende Chr. feestdagen arbeid moet n verricht. iloten werd tot de volgende wijziging: r L. W A van Wichen van f 2200 op mej. A. M. v. d. Willik van f 1100 1300-, de heer J. H. M. Bulten van f900 |f 1200den directeur van het gas- en xleidingbedrijf, die thans een jaar- Ie heeft van f 3200 ten laste van het Irijf en f 600 ten laste van het water bedrijf, te verhoogen resp. tot f3300 |f700. De wedde van den gemeente er werd verhoogd van f 3000 tot Voor een te benoemen stratenmaker ;ten dienst werd een loon beschikbaar ld van f 35 per week en ten slotte werd itèD dat de stokers van het gasbedrijf pCt. boven het gewone loon zullen ge- 0 op feestdagen genoemd in art. 6 van fferklieden-reglement heer A. H. Schrarna vraagt en krijgt bevestigend antwoord op de vraag of stratenmaker benoemd wordt in de a van den heer Broekhof, die den dienst pensioen gaat verlaten, heer Verduyn licht deze besluiten toe betrekking tot het secretarie-personeel, óe verhooging is toegestaan op grond de openvallende plaats van den heer ifeld niet bezet zal worden, xna komen B. en W. met een voorste! inderhandschen verhuur van de wo- behoorende bij het koetshuis der ge ile, aan den daarvoor in aanmerking «nden gemeente-werkman Voor deze ng wordt f 3.50 huur bepaald De heer rs vindt de huur te laag. Verschillende ingen worden uilgesproken, echter te huurprijs gehandhaafd, voorstel tot benoeming van onbezol- vakonderwijzers aan de openbare O.-school der gemeente, gaf geen aan- tot bespreking. Besloten werd als 'Dig aan te stellen mej. K. Bosma voor handwerken en den heer L. van der de voor zingen en lichamelijke oefe- D. n de orde komt een voorstel tot wijzi- van de Algemeene Politieverordening gemeente betreffende het hebben en en van vergaderingen in gebouwen. wordt het bepalen van nooduit- en, het houden van verlichtingen, en 3et maximum aantal personen niet zal ïp overschreden Bij het aannemen dit besluit komt de verantwoording op 1 W wat de goedkeuring der vergade- kan wegdragen. Alzoo vastgesteld voorstel tot wijziging van de verorde- omtrent afzonderlijk beheer van be llaren opgenomen kasgeld betrof hier ^paling, dat voor f25 000 wordt gele- 75000 Het komt meermalen voor dat er bedrag aan kasgeld over was. wat os overeenkomst niet geplaatst kon fn op de Boerenleenbank. Alzoo be- 1 'rna ging men over tot vaststelling van v^rmenigvuldigingscijfer, bedoeld in der verordening op de heffing der inkomstenbelasting. Besloten hoo7C^er *e beP*ïen voor belasling- l j"*1928 op 1 (evenals vorig jaar). Pner werd een besluit genomen tot het on van een geldleening van f36.000. i eH, levensverzekering van "uJp. te 's-Gravenhage. tegen den Pari rentende 5 pCt ten honderd. I uitbreiding van het eashedrijf. ^"ontahel besluit werd genomen om Jttwing van het dienstjaar 1926 le t n eer> oost aan ontvangsten en ,.Van 18214 66. en de begrooting Ienstjaar 1927 te wijzigen met een Dq ontvangsten en uilgaven van Ik-deeia werd: a. dat door B. en W den", aan de Kanaalstraat is gegund laa?sten inschrijver, den heer S. Staal, te Leiden, voor f7967, echter met dien verstande, dat de tegels door de ge meente zullen worden geleverd, wat een post beteekent van f900. Bedoelde aan nemer was van meening. dat, daar de ge meente alles levert, zij ook de tegels zou leveren en hij had met de aanneemsom daarmede ook rekening gehouden; b. dat de gemeente-arbeider D. Stoop roet ingang van 1 April a.s den dienst met pensioen gaal verlaten en dat daarvoor in de plaats is be noemd de heer A. Wijsman; c. dat als vaste fitter voor het gasbedrijf is benoemd de heer A. van Oefelen, d. dat de winst op het wa terleidingbedrijf voorloopig kan worden vastgesteld op f 2500. e. dat een verzoek is ingekomen van den winkelbeurs „Lisse Vooruit", om tegenwoordig te zijn bij de opening op Vrijdag 25 Febr. des namiddags te 4 uur; f. dat in verband met de te benoe men commissie van werkloosheid van den werkliedenbond St Deus Dedit, een com missielid is opgegeven. Door den Chr. Werk liedenbond was dit nog niet gedaan; g. dat de 1000ste aansluiting had plaats gehad aan het waterleidingbedrijf. De heer Verduyn zegt daar hoogen prijs op te stellen, maar dat een feestelijke 'ver denking in het slechte water is gevallen van voorheen De voorz. brengt den heer Ver duyn dank voor het groote aandeel dat deze heeft gehad in de werkzaamheden bij het waterleidingbedrijf. De heer C. Schrarna zegt dat deze gemeente zoo gunstig afsteekt bij andere gemeenten en beroept zich op de beloRe in den Raad gedaan, dit feit eenigs- zins feestelijk te herdenken. De heer Ver duyn meent, dat de mindere hoedanigheid van het water van voorheen een oorzaak is, om deze herdenking stil voorbij te laten gaan. De heeren weth. Warmerdam, J. P. Segers en A. H. Schrarna, kunnen daar ech ter ook niet geheel mede accoord gaan. Bij de rondvraag vraagt de heer Segers wanneer Vreewijk afgewerkt zal worden. De voorz. antwoordt daarop, dat Vreewijk, Wagenstraatv. d. Veldstraat en Meer en Houtstraat met Goudaliete zullen worden bewerkt. Dit is het meest geschikte en het minst kostbare, is gemakkelijk te herstellen en kan tegen koude en warmte. Uit de drie procedé's nabij het Haagsche Schouw is gebleken, dat Goudaliete het beste is. De heer A. H. Schrarna verzoekt eenige reiniging van de Haven in verband met de winkelbeurs. Wordt toegezegd. De heer Kuipers vraagt de Claz. Belstraat niet te vergeten bij de Goudalietebesproeiing en verzoekt nogmaals trottoiraanleg in de Julianastraat. Verder vraagt spr. of B. en W. hun aandacht eens willen schenken aan het houden en mesten van varkens door den heer Mosseveld bij de Ned. Herv. School. Daar is de toestand in den zomer onhoud baar. Zelfs doktoren hebben verklaard dat dit zeer nadeelig werkt op de oogen der kinderen. De voorz. antwoordt daarop, dat de gezondheidscommissie aldaar een onder zoek heeft ingesteld en dat de toestand daar al bestond voor de Ned. Herv. School werd gebouwd. Overigens geldt het hier geen mesterij. De heer Kuipers bestrijdt dit en zegt dat dit zeer zeker een mesterij is. De voorz. verzoekt onmiddellijk mededeeling als de toestand daar onhoudbaar wordt ge acht. door de scherpe lucht. Hierop sluit de voorz de vergadering en komen de wijnglazen op tafel. Gezellig bleef men daar nog eenigen tijd bijeen. De pers mannen werden niet vergeten, en toen deze meenden heen te moeten gaan, werd bij monde van een hunner voor deze attentie hartelijk dank gezegd ook aan den secre taris voor de vriendelijke tegemoetkoming bij het verschaffen van gegevens, die voor de verslaggevers dikwijls onmisbaar zijn. Proi Eiekenhnisverplegingsfonds. Woensdagavond hield bet Prot Zieken- huisverplegingsfonds alhier zijn jaarverga dering in „Rehoboth". De leiding der ver gadering was in handen van den voorz.. den heer J. Dekker, die met gebed opende en de aanwezigen welkom heette. De secretaris leest de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag van den se cretaris stippen we aan dat de vereeniging op 1 Jan. 1926 teide 1235 betalende en 605 niet-betalende leden en op 1 Jan. 1927 1336 betalende en 878 niet-betalende leden. Af geschreven werden 26 betalende en 58 niet betalende leden. Overleden zijn 8 leden. De penningmeester bracht zijn financieel verslag uit, dat als volgt luidde: Ontvangsten: Contributiën f3209.30, Do nateurs f 52, Rente prov. Lisa. Bank f 100.45 totaal f3361.75. Uitgaven: Uitkeeringen f2252.50; Bode 641.86; Secretaris 2 jaar f160; Penning meester 2 jaar f 200; Huisvrouwen-Vereeni- ging f 100; Drentsche Venen f 10; Drukwerk f87.53; Autohuur f 168.30; Onkosten f 26.40 totaal f 3636.59. Kapitaal 31 Dec. 1925 f3253.71; nadeelig slot 1926 f274.84; kapitaal 31 Dec. 1926 f 2978.87. Het kapitaal is geplaatst ate volgt: Lissesche Bank f2738.70; Postrekening f 12.03, Kassaldo f 228.14. Bij de bestuursverkiezing werden de pe riodiek aftredende heeren A. v. d. Zaal, al9 bestuurslid en J. Marbus als commissaris bij acclamatie herkozen. Vervolgens wordt door den voorz. mede deeling gedaan betreffende de kosten van aanschaffing en exploitatie van een zieken auto. Uit deze mededeelingen blijkt, dat het bestuur de kosten veel te hoog vindt om tot aanschaffing over te gaan. Echter is inmid dels van den heer Scheepmaker alhier een mededeeling ingekomen, dat door hem met z'n ziekenauto de patiënten kunnen worden vervoerd, legen een prijs van f 10 per rit naar Haarlem of Leiden. De heer Kuipers geeft in ernstige over weging den aangeboden wagen aan een on derzoek te onderwerpen en wil overigens het beleid overlaten aan het bestuur. De heer Segers hoopt, dat het bestuur ook den moed zal hebben, dat ais de wagen er niet voor geschikt is, er geen gebruik van le maken. Als de wagen van Scheepmaker niet goed is. dan moeten we een anderen wagen hebben. Spr. vindt het geen bezwaar, dat de exploitatie-rekening iets te kort zal komen. De wagen van de firma Cammenga en Cie. is voor dat doel een prachtwagen. De heer Segers doet het voorstel om bij de gegoede ingezetenen rentelooze aandee- len te plaatsen voor een wagen. Spr. is van oordeel, dat deze hier heel gemakkelijk ge plaatst zullen worden. Op verzoek van een der commissarissen worden eenige cijLrs genoemd van de zustervereeniging van Kat wijk. De totaal-onkosten bedroegen daar f 1047.51. Per rit kwam dit op f 12 en de cijfers omgeslagen over deze vereeniging kwam dit op f 30 per rit. Het bestuur kreeg echter mandaat deze zaak eens grondig te onderzoeken. Een der aanwezigen pleit voor de verhooging van de contributie, om dan ook alle kosten, als operatie en gebruik van de operatiekamer te dekken. De voorz. antwoordt dat laatstgenoemde kosten niet gevraagd worden door het Ac. Ziekenhuis. Wanneer daar geen plaats is, zoo wordt gevraagd, is het dan niet billijk, dat voor den patiënt de meerdere kosten worden betaald. Uit de bespreking blijkt, dat een zeer noodiee operatie nooit wordt afge-* wezen in hel Acad. Ziekenhuis. De heer Kuipers brengt dank aan het be stuur voor het beleid, waarop de heer Mar bus met dankzegging sluit. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. Grondverkoop in ver band met villabouw. Gistermiddag kwam de Raad in spoed- eischende vergadering bijeen, ter bespreking van het voorstel van B en W. betreffende den verkoop van grond van het gemeentelijk grondbedrijf. In geheime zitting werd het voorstel be handeld. Na afloop hiervan deelde de voor zitter mede, dal goedgunstig beschikt is op de aanvrage van de vereeniging tot in standhouding van Bijz. Scholen tot aankoop van een perceel grond langs den Heeren weg. Hierop zal gebouwd worden een modern landhuis, als ambtswoning voor het hoofd der Christel. Hervormde school. Verder werd besloten, met 7 stemmen voor, en 1 legen, om over te gaan tot ver koop, aan twee grondspeculanten, van allen gemeentegrond gelegen langs den Heeren- weg, niet dien verstande, dat binnen een jaar tijds, aldaar zullen verrijzen zestien villa's, alle voorzien van gas en eiectnciteit. Ingebruikneming Parochiekerk. Op plechtige wijze is in de Zilk de ver- groole parochiekerk met patronaats-gebouw in gebruik genomen. De kerk was prachtig versierd, en huis aan huis werd gevlagd. De president van het groot-seminarie te Warmond Mgr. Taskin droeg ie plechtige Hoogmis op; en onder leiding van den heer J. Remmerswaai voer de het zangkoor een feestcantate uit '8 Avonds werd het patronaatsgefcouw plechtig ingewijd, waarna de Zdlker-Harmo- nie een uitvoering gaf, en de tooneelclub voerde een treurspel op. De nieuwe bouwwerken, welke tot stand kwamen onder leiding van den architect Margry te Rotterdam, blijven enkele dagen voor alle belangstellenden opengesteld. WARMOND. Gemeenteraad. Verbreeding van da Dorpsstraat Vergoeding aan bij- sondere scholen Een nieuw raadhuis. Voorzitter de heer A. J. Scholvinck, burgemeester. Tegenwoordig waien alle loden. Nadat de vergadering op de gebruike lijke wijze was geopend, werden de notu- leD der vorige bijeenkomst voorgelezen, en onveranderd vastgesteld. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan, dat de navolgende stukken waren binnengekomen Schrijven van Ged. Staten waarbij gocu- keuring werd verleend, aan de d.d. 20 Ja nuari j.l. ingezonden Comptabiliteitsbeslui- ten. Schrijven van C. Zevenhoven, houden de dankbetuiging voor zijn benoeming tot arbeider dezer gemeente. Schrijven van' den president van het R.-K. Seminarie, houdende verslag van het Bisschoppelijk Bcminairie alhier, over het jaar 1925/1026 zulks ter voldoening aan het bepaalde bij de Wet op het Hooger Onderwijs. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Mede werd voorlezing ge daan van de ingekomen rekening en ver antwoording van het Herv. Armbestuur al hier, zoomede van de begrooting respec tievelijk over de jaren 1928/1027, welke beiden werden goedgekeurd. Door het bestuur der Christelijke vak school alhier, was verzocht, ook dit jaai weder f 150 te wijlen toestaan, ter tege moetkoming in de onkosten van bovenga ooemd onderwijs, op welk verzoek goed gunstig werd beschikt. Door het Centraal Bureau voor Verifi catie en Financieele Adviezen der Veree niging van Ned Gemeenten, heeft opne ming plaats gevonden, van kas en boeken van den gemeente-ontvanger, zoomede van het Waterleidingbedrijf en was medege deeld, dat beide in beste orde waren be vonden. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Komt ter tafel een voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst met eigenareü ter verbreeding van de Dorpsetraat, t.w. vanaf het perceel van den heer Heijl tot restaurant ..Meerruot" Te dezer zake was door B. en W. het volgende praeadvies uit gebracht: De aan de Gemeente ai te etanv grond voor verbreeding, is als volgt :Door den heer J K. Heijl zal worden afgestaan oirca 50.82 M., door den heer O. van Zeijl circa 145 35 M. en door den heer D. G. Uit den Boogaard, circa 24 65 M B. en W hebben gemeend, hiervoor de volgend» vergoeding te moeten toekennenJ. K Heijl f 160, C. vaD Zeijl f 325 en D. Q. Uil den Boogaard f 100. Zij zijn overeengekomen, dat door en 07 koeten vaD de gemeente dan zaJ worden overgegaan, tot plaatsting vaD een hek van gaaswerk waarvan de kosten zuiir-r. bedragen ongeveer f 3 peT Meter, dit voor wat betreft, het hek aan te brengen als afscheiding voor bun grond doch voor dr woningen zal eeD ijzeren hek geplaatst worden waarvaD de kosten zijn geraamd oj ongeveer f 6 per Meter. Dit hek zal wor den geplaatst op betonnen voet, wat mede met het daar ter plaatse in de toekomst aan te brengen trottoir, alleszins aan te bevelen ia. Het reeds bestaande hek voo- de woning van den heer Heijl, zal achter uit gezet worden, en evenwijdig worden geplaatst, aan de afscheidingen, van de perceelen van de heeren Uit den Boogaard en Van Zeijl De voor de perceelen staan de boomen, zullen door de gemeente op haar kosten worden gerooid, doch blijven eigendom van genoemde heeren B. en W. stellen voor, tot deze transactie over to gaan wijl h.i. den toestand daar ter plaat* se groote verbetering ondergaat, daar men dan een weg krijgt die een straatbreedte heeft van 8.25 M. Mede stellen zij voor thans wel tot den koop over te gaan, doch de aanvaarding eerst te doen plaats ri»- deD in October of November a.z., zullcii eerst daD tot verbreeding worden overge gaan, gezien het vergevorderde seózoen. Bij de aanvaarding zal ook eerst de beta ling plaats vinden. Gezien de hooge kos ten, die zouden ontstaan, wanneer een en ander notarieel werd vastgelegd, is het h.i. voldoende, tc besluiten tot onders- handscheD koop en deze overeenkomst op zegel vast te leggen. De voorzitter deelt mede, dat het hier betreft een groote ver betering voor het verkeer, als wel uit een oogpunt van verfraaiing en gelooft dan ook zeer zeker, dat aanvaarding van het voor stel van B. en W. niet anders kan zijn, daD in het groote belang der gemeente. De totale kosten zullen ongeveer bedragen f 975 en deze moeten, gezien wat tot stand wordt gebracht, zeker niet hoog genoemd worden. De heer Van Steijo kan zich volkomen met bet plaD van B en W. vereenigen en juicht hun voorstel z-alfs ten zeerste toe. Alleen zou spreker in overweging willen geven, nieuwe boomen aan fce planten het geen den toestand daar teT plaatse zeer zal verfraaien. De heer Molhuijsen is in dit geval ook voor het geven van vergoeding voor den af te stanen grond, doch hoopt, dat hieruit geen precedenten zullen voort vloeien, en zal in de toekomst iedei geval op zichzelf moeten beschouwd worden. Wethouder Heemskerk als minderheid in het College, verklaart zich tegen het voor stel, omdat men door deze verbreeding slechts een gedeeltelijken weg krijgt met een breedte van 8 Meter en een ander gedeelte met 4 Meter De heer Van Steijn echter meent, dat nu wij thans in de ge legenheid zijn de beschikking over dezen grond te krijgen, wij deze gelegenheid niet voorbij mogeD laten gaan hetgeen de heer Haverkort volkomen beaamde Deze laatste spreker zou ook pogingen in het werk gesteld willen zien, om den grond in eigendom te krijgen, van den heer VaD Mil, daar deze grond slechts waarde heeft als teelgrond. De heer Van Sohie 6chaarfc zich aan de zijde van wethouder Heems kerk en is vatn meening, gezien den ge- heelen toestand, dat de door de gemeente te maken kosten niet opwegen, tegen het te bereiken voordeel In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de leden Heemskerk en Van Schie. Vaststelling voorschot vergoeding bijzon dere scholen over het jaar 1927 conform art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920. Deze vergoeding zal worden vastgesteld naar een bedrag van f22.39 per leerling zijnde de kosten per leerling der O.L. 9chool over het dienstjaar 1924 zijnde deze rekening de laatst door Gedep. Staten gesloten rekening als bedoeld in art. 103 derde lid der Lager Onderwijswet 1920. Schrijven van de Gezondheids-Commis sie te Alphen waarbij verzocht wordt ten allerspoedigste een beslissing van den Raad te willen uitlokken, tot onbewoonbaarver- klaring van de molenwoningen in den Zwanenburger- en Broek-Simonspolder. De Voorzitter doet voorlezing van de te dezer zake met de besturen van genoemde polders gevoerde correspondentie waaruit blijkt, dat door deze besturen geen gevolg is gegeven, aan de noodzakelijke verbeteringen die in de woning moest worden aangebracht wes halve B. en W voorstellen, over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van de woningen in en nabij de molen van den Zwanenbur ger- en Broek-Simonspolder. Ofschoon de heer van Schie in deze ziet een actie van de molenaars, kan hij zich met het voorstel van B. en W. wel vereenigen. De heer Ha verkort zegt. dat het hem geheel onverschil lig is, van welke zijde deze actie komt doch hij de geheele zaak bekijkt, uit een gezond- heisoogpunt en het voor hem vasl at. dat in verband hiermede, de bestaande toe stand niet langer bestendigd kan blijven. Wethouder Oudshoorn licht toe dat de mee ning van den heer van Schie niet op juisten grond berust. In de Vergadering van inge landen van den Zwanenburgerpolder was besloten, een commissie van onderzoek in het leven te roepen, teneinde de toestand der molenwoningen te onderzoeken, van welke Commissie hijzelf lid was Deze Com missie adviseerde in het door haar uitga- bracht rapport ten spoedigste de zoo hoog noodige verbetering aan te brengen. Wel is toen door het bestuur een teekening inge diend waarin door haar veranderingen wer den aangegeven, doch deze waren van dien aard, dat zij absoluut onvoldoende bleken daar genoemde teekening was opgezonden aan den heer van Boven inspecteur van de Volksgezondheid, die adviseerde, in geen ge val hierop vergunning te verleenen. Na nog eenige bespreking werd met algemeene stemmen besloten, over te gaan tot onbe woonbaarverklaring van de woningen in en nabij de molens van den Zwanenburger- en Broek-Simonspolder en den termijn van ontruiming te bepalen uiterlijk op zes maanden terwijl van verlenging van bewo ning geen sprake meer kan zijn zoo deze termijn verstreken is. Adres van den heer J. C. van der Horst, houdende verzoek om vergunning voor den verbouw van zijn perceel langs de Dorps straat. welk perceel zal worden ingericht tot winkelpand. Het te dezer zake door den Gem. Opzichter uitgebracht rapport, luidt: de gevraagde vergunning In afwijking met RECLAME. werken zoqder 8494 het bestaande stratenplan te verleenen. De heer Molhuijsen zou het jammer vinden in dien de thans beslaande oude muren zouden verdwijnen daar hij dezelve uit een archi tectonisch oostpunt gaarne zou willen bo- houden. Van deze gelegenheid zou hij gaar ne gebruik willen maken, van B. en W. te vernemen, of hel in de bedoeling van dit College ligt, de Dorpsstraat, te voorzien van trottoirs. Spreker is van meening dat af gezien van hel feit dat deze straat dan veel te smal zal worden, voor het verkeer het landelijk gedeelte van het Dorp wondt weg genomen waarmede zich de heer van Stijn zich volkomen accoord verklaarde. Wethou der Oudshoom merkt op. dat bij de thans bestaande toestand, nu ook niet zoo heel erg mooi kan vinden. De Voorzitter zegt, dat deze kwestie nog geen onderwerp van be spreking in het College van B en W heeft uitgemaakt en dus te dezer zake alsnog geen plannen beslaan. De heer Haverkort, terug komende op de aanvraag van J. G. van der Horst meent, dat dit het eerste ge val is. dat zich binnen een tijdsverloop van acht jaar voordoet, waarin volgens het be slaande stratenplan afwijkend zal moeien worden beschikt, lot den bouw of verbouw van een woning in de Dorpsstraat als zijnde in slrijd met genoemd plan. Spreker is van meening dat wanneer dit plan consequent wordt doorgevoerd, voor dezen bouw groote moeilijkheden zouden bestaan weshalve hij geen bezwaren heeft dat van hel straten plan wordt afgeweken Wanneer echter aan het thans beslaande plan uitvoering moet worden gegeven* zou hij gaarne van B. en W. willen vernemen, hoe zij tegenover dit plan slaan wat betreft de Dorpstraat. Beslo ten wordt het plan niet te wijzigen maar bij dergelijke gevallen, vergunning lot afwij king te verleenen. Na eenige bespreking wordt met algemeene stemmen vergunning tot den bouw verleend. Eenige noodzakelijk comptabfleitsbeMui- ten, worden goedgekeurd. Aan mevr de wed. R. Viersen wordt toe stemming verleend gratis in het pand der gemeente te blijven wonen, tot op den dag, waarop B. en W de beschikking hierover wenschen te verkrijgen. Bij de rondvraag informeert de heer Molhuijsen hoe het staat met de opruiming van ontsierende reclame binnen deze Gemeente. Spreker zou willen voorstellen, om indien de desbetreffende verordening niet bindend is, dezelve te wij zigen, waardoor het gewenschte effect kan verkregen worden. De Voorzitter zegt dat hij te dezer zake een schrijven heeft ontvangen van den amb tenaar bij het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Leiden, waarin deze me dedeelde. zich persoonlijk van den toestand hier ter plaatse op de hoogte te komen stel len. Verder heeft deze aangelegenheid de volle aandacht van B en W Nog deelt de heer Molhuijsen mede. dat op vandalistische wijze wordt omgesprongen met de in deze Gemeente slaande boomen waarbij weinig eerbied aan den dag wordt gelegd voor de natuur. Hij zou willen voorstellen, een ver ordening in het leven te roepen waarbij het rooien van boomen zonder toestemming van den Raad verboden wordt. De Voorzitter deelt mede* dat B. en W. rekening zullen houden, met den wensqh van de heer Mol huijsen. en in voorkomende gevallen, den Raad hiervan op de hoogte te zullen bren gen. Hierna wordt overgegaan in geheime zitting, ter bespreking van den aankoop van een nieuw Raadhuis Na ongeveer een half uur in geheime zitting te hebben beraad slaagd, wordt de vergadering heropend en met algemeene stemmen besloten, over te gaan. tot den koop van de villa „Welgele gen" in eigendom toebehoorende en be woond door mej. S. M. J C. G Sander al hier liggende langs den Heerenweg. plaat selijk gemerkt A. 118 Door dezen aankoop i9 de gemeente een pand rijk geworden dat en door zijn ligging als anderzins. als Raad huis uitstekend geschikt is en hier mag dan ook een woord van welverdiende hulde niet worden onthouden aan B. en W. die dit moeilijk probleem voor Warmond met groot succes en op de meest gunstige wijze heb ben opgelost. Vooral voor de beide wethouders is het de bekroning van hun werk tijdens hun vierjarig wethoudersschap en zij kunnen dan ook mei groote voldoening terugzien, op hel geen in deze door hun is tot stand ge bracht. Een bijzonder woord van lof komt toe aan weihouder Oudshoorn, die de onder handelingen over den aankoop heeft inge leid. en die niel heeft gerust, alvorens hij le dezer zake een oplossing had gevonden, overtuigd als hij was, dat deze oplossing zoowel uil financieel als ander oogpunt, zeer in hel belang der Gemeente was welke hulde, hem door den Voorzitter volmondig werd toegebracht De heer van Stijn com plimenteerde den Voorzitter met dit besluit, daar ook hij er van overtuigd was dat het Raadhuisvraagstuk hiermede een bevredi gende oplossing had gevonden. WASSENAAR. Door notaris Vermeulen van Kruinin- gen werd Woensdagmorgen bij afslag rer- kochl een heerenhuis mei teelland en een perceel weiland aan den Katwijkschen weg. Kooper werd in combinatie fe heer J. Ho- vingh qq„ alhier, voor I 24 630. De wegen aangelegd door de Maat schappij het Centrum, nabij den Burchi zijn voor het publiek verkeer opengesteld Aan een der wegen is men reeds begonnen met den bouw van een zestal huizen. 3-3 i

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7